Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strategija nataliteta (teatar apsurda)

elitemadzone.org :: MadZone :: Strategija nataliteta (teatar apsurda)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61083 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:18 - pre 73 meseci
pisac opet izvali :"2) Da se zabrane privatni penzioni fondovi."

sta bi ti, neko totalitarno drustvo?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:20 - pre 73 meseci
Pa naravno, ako ne zabraniš privatne fondove svi će pohrliti u njih da ne bi morali da štancuju decu. Kažem ja, ne postoji rešenje AAAA i BBBB a da ovo društvo ostane i dalje "ovo" i ujedno reši problem nataliteta. Ovo društvo može da reši taj problem samo ako promeni neke svoje suštinske postavke.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:23 - pre 73 meseci
Ne mozes na silu terati ljude da prave decu. Mi zivimo u vreme kada je na zapadu vaznija karijera od deteta. Kod nas je natalitet negativan iz razloga bede, ali na zapadu je to iz drugih razloga. Sta mislis zasto se oni ne brinu? Samo kod nas ta frka.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:24 - pre 73 meseci
Citat:
pisac: Pa naravno, ako ne zabraniš privatne fondove svi će pohrliti u njih da ne bi morali da štancuju decu. Kažem ja, ne postoji rešenje AAAA i BBBB a da ovo društvo ostane i dalje ovo i reši problem nataliteta. Ovo društvo može da reši taj problem samo ako promeni neke svoje suštinske postavke.


Sit si se nalupetao, ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem, kakvi privatni fondovi, to možda par % najbolje stojećih može sebi da priušti.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:26 - pre 73 meseci
Haha, vi još niste ukapirali da se u Srbiji živi bolje od većeg dela ostatka planete? Kakvo bre siromaštvo, jeste li kršteni vi?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:28 - pre 73 meseci
pisac

Shvatas li ti da danas dete mora da se odskoluje do osamnaeste, dok je pre stotinjak, dvesta godina bilo moguce jednostavno ga izbaciti iz kuce da ga ulica vaspitava, i da je to razlog zasto je po Africi natalitet visok, a u razvijenim zemljama nije, sto ljudi nece obavezu koju drugo ili trece dete donose? Dalje, koliko ljudi toliko cudi, nekome je cilj da iz sela predje u grad, a drugome da svoje dete skoluje u inostranstvu, kako bi postiglo vise nego sto je roditelj mogao. Sto se ovog zadnjeg tice, koliko prosecna srpska porodica moze platiti studiranje deci na Cambridgeu, Oxfordu, MIT ili UC Berkeley? Tamo je skolarina oko 30000$ godisnje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 13:28 - pre 73 meseci
Ne vredi uopšte raspravljati, ono što nikome ne ulazi u glavu jeste upravo ta razmaženost. Ljudski rod je postao razmažen. Možete to zvati "civilizacijom", ali umesto te civilizacije će vam doći crnci iz Nigerije pošto njima siromaštvo ne predstavlja problem da se razmnožavaju, a ovi kojima nekakvo umišljeno "siromaštvo" ili nekakva "civilizacija" predstavljaju problem jednostavno i ne treba da se razmnožavaju, oni su svoje odsvirali na ovoj planeti.

I to zaista i mislim.

Život, to je prilagođavanje uslovima. Ako neko ne ume da se prilagodi, nestaje. Ništa novo i ništa neobično. Ljudi neće nestati, nestaće samo oni koji žive u fantaziji, i generalno nikakve štete neće biti za život sam po sebi a ni za ravnotežu u svemiru
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 14:06 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
Ona mera koja bi možda dala nekog efekta je:
1) Da pravu penziju primaju samo oni koji imaju decu, i to u skladu sa time koliko dece im je zaposleno u zemlji i koliko zarađuju, a da ostali primaju samo neku crkavicu minorno uvećanu za svoj raniji novčani doprinos društvu, čisto da ne umru od gladi.
2) Da se zabrane privatni penzioni fondovi.

Oni koji ne mogu da prave decu neka usvajaju. A lezbosima i pešovanima naravno ne bi bilo moguće usvajanje (logično), ali time bi oni praktično bili diskriminisani po pitanju penzije pa se zaključak sam nameće u ovoj državi kojom vladaju liberali.

Brate, Hića bi ti pozavideo !
Pretpostavljam da oni koji su rođeni sa genetskim poremećajima, Daunov sindrom i slično - da se eliminišu odmah po rođenju !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 14:07 - pre 73 meseci
Citat:
Java Beograd: Brate, Hića bi ti pozavideo !
Pretpostavljam da oni koji su rođeni sa genetskim poremećajima, Daunov sindrom i slično - da se eliminišu odmah po rođenju !


Čovek fantazira na suvo, treba mu zabraniti Youtube.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 14:23 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
1) Da pravu penziju primaju samo oni koji imaju decu, i to u skladu sa time koliko dece im je zaposleno u zemlji i koliko zarađuju, a da ostali primaju samo neku crkavicu minorno uvećanu za svoj raniji novčani doprinos društvu, čisto da ne umru od gladi.


Eto razloga negativnog prirodnog prirastaja u Srbiji - i oni koji imaju decu dobijaju samo crkavicu cisto da ne umru od gladi. A kako stvari stoje dobijace jos manje i zato ljudi nece ni da se trude.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 14:28 - pre 73 meseci
@pisac,

neodoljivo me podsećaš na onu staru priču o kravi koja je dala puno vedro mleka a onda isto prevrnula!
Tako i ti, postaviš dobru temu i onda istu ubiješ.
Da li je to posledica nedostatka seksa sa maloletnicama ili nešto drugo, ne znam, ali očigledno je da nešto nije u vinkli kod tebe?
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 14:34 - pre 73 meseci
U skladu sa naslovom teme: A koliko ste vi dece napravili?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 17:13 - pre 73 meseci
@revlo - troje - za sad.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 17:39 - pre 73 meseci
E tako. Svako da kaze broj, i onda da se razotkrije cela istina, jer očigledno svako brani svoj stav. Ja nemam dece niti nameravam da imam i meni ne odgovara ovo što pisac kaže. Ja hoću samačku penziju a ne crkavicu. Meni drzava treba da pomogne najvise jer me je društvo unazadilo i ponizilo a to je kolektivni mobing i sad hoću da mi se to refundira, jer sam psihijatrijski bolesnik. Ja sutra mogu da ubijem Javu ili pisca i to mučki, malo mučenje malo ovo ono, smislio bih nešto. I sve bih priznao svom psihijatru i on bi me lepo stavio na državna jasla, gde hrana i nije tako loša, mogu da se šetam po krugu a čak i da idem u grad. Zato pisac budi srećan što sam uzeo terapiju.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 18:04 - pre 73 meseci
@revlo - koja istina majke ti, samo sam ja rekao pa me interesuje sta si shvatio :D?
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 18:19 - pre 73 meseci
Ti si na mestu, troje dece, mada predpostavljam da nisu u SR nego u Holandiji ali nema veze, kad zarade pare doći će ovde da troše :D

A ovi drugi samo tupe, kao premijerka nije dostojna da priča o natalitetu a oni kao jesu. Sve neradnici, svaka čast izuzecima.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 18:44 - pre 73 meseci
Ranije se, bar kod nas, na selu obrađivala zemlja pa je više dece i bilo poželjno, jer to je više ruku. Šta im fali, mogu i sa 5 godina da kupe šljive, a sa 10-12 mogu da sakupljaju seno, kupe krompir...

Što reče davno jedan moj kolega, koji je mogao da završi bilo koji faks u BG, ali je studirao blizu kuće jer njegov tata nije umeo (ili hteo) da vozi traktor, deca u gradu nikad ništa korisno nisu radila dok su bila deca, pa navikli da lenčare ili da rade samo ono što je njima lepo (bilo da je sport, filmovi, igrice...), a njega od 5. godine terali da bere maline.


A danas velika većina živi u gradu, na selu se uglavnom sve radi mašinski, pa i nema potrebe za više ruku. Takođe, ranije se nije mnogo trošilo na decu, čak i posle Drugog svetskog rata je osnovna škola bila 4 godine, pa i kad je zakonom propisana kao obavezna, mnoga je deca nisu završavala, jer su roditeljima bila korisnija na poljoprivredi.

Pad nataliteta je počeo onog momenta kad je doprinos te dece pao ispod granice troškova za njih. Dakle, počelo se sve raditi mašinski, a sa druge strane standard i potrebe dece su rasli (osnovna škola 8 godina, pa daj srednju da završe, pa hoće patike, hoće na ekskurziju, na more, pa gde komšijino dete da studira u Beogradu, a naše da ostane na selu samo sa srednjom školom...).

Nije to tako samo kod nas, ali je interesantno da će upravo na primer u Nemačkoj i Francuskoj biti sačuvan nacionalni identitet u malim mestima koja nisu interesantna za imigrante, a kod nas će ta mala mesta da izumru sama, jer se polako svi sele ka Beogradu.


Jedino ako bude pronađen pogon koji će omogućiti ekonomično putovanje malim letilicama tako da možete živeti i Goliji, a raditi u Beogradu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 18:58 - pre 73 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Java Beograd:U prošlom / pretprošlom veku, kad nije bilo penzija i socijalne brige o starima - starost bez dece je značilo umiranje od gladi. Pomisli samo, da li je umoran starac od 70 / 80 god mogao da seče drva u šumi, da cepa za ogrev, da ore, da seje, žanje ? Nije.
Zato, sa dva ili tri sina, i njihovim snajama i unucima, mirna starost, u toplom domu bez brige za hranom je bila zagarantovana.
Naravno, bolesti su uzimale danak, posebno među malom decom, pa da bi neko imao dva odrasla sina koja će da vode domaćinstvo, morao je da izrodi bar četvoro, petoro dece. Ako ne i više.

Dakle, STRAH OD STAROSTI I BORBA ZA GOLI ŽIVOT U STAROSTI je terala ljude da rađaju više dece.


Ma tada se živelo malo kraće. Ali su se i deca rađala malo (mnogo) ranije tako da imaš poentu.

Ona mera koja bi možda dala nekog efekta je:
1) Da pravu penziju primaju samo oni koji imaju decu, i to u skladu sa time koliko dece im je zaposleno u zemlji i koliko zarađuju, a da ostali primaju samo neku crkavicu minorno uvećanu za svoj raniji novčani doprinos društvu, čisto da ne umru od gladi.
2) Da se zabrane privatni penzioni fondovi.

Oni koji ne mogu da prave decu neka usvajaju. A lezbosima i pešovanima naravno ne bi bilo moguće usvajanje (logično), ali time bi oni praktično bili diskriminisani po pitanju penzije pa se zaključak sam nameće u ovoj državi kojom vladaju liberali.



To je jako dobra motivacija da se batali bilo kakvo skolovanje. Rad da se svede na minimalan.

Takva drzava bi jako brzo dosla do prosijackog stapa ili cak nestala.

Ne bi bilo lose da se zabrani kontatk sa ljudima van drzav i napustanje grada/sela u kom si rodjen.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 19:02 - pre 73 meseci
@revlo - deca su by design, a Holandija je exception :D

Odnosno u prevodu - decu sam planirao 3-4 - imao bi jos jedno da nemamo problem sa ovima, a Holandija je slucajno uletela bez nekog velikog planiranja. Ali opet moja stvar, kao sto je tvoja stvar da nemas decu. Meni ne smeta da svako vodi zivot kakav zeli - govorim samo o generalnom trendu.


@mjanjic - eeee - sta kazes, patike, ekskurzije, more, placanje studija? Nema se para? Jel se dete podize sa patikama, ekskurzijama i morem? Jel ima studentski dom i stipendija, ili mora da se proda njiva od koje zivis i kupi garsonjera da se dete ne muci? Shvatas, nije tesko dete nauciti da cita i pise, nego je tesko placati, dete postalo skupo :D

I to je potrosacki mentalitet...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Strategija nataliteta - teatar apsurda21.03.2018. u 19:03 - pre 73 meseci
Citat:
ssi:
To je jako dobra motivacija da se batali bilo kakvo skolovanje. Rad da se svede na minimalan.

Takva drzava bi jako brzo dosla do prosijackog stapa ili cak nestala.

Ne bi bilo lose da se zabrani kontatk sa ljudima van drzav i napustanje grada/sela u kom si rodjen.



Reci ti meni - sto se drzava uopste guzi da podigne natalitet? Sta to znaci jednoj drzavi sto se broj novorodjenih smanjuje?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Strategija nataliteta (teatar apsurda)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61083 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.