Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642595 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.09.2019. u 09:36 - pre 55 meseci
Ako neko opisuje rad uredjaja , potrosnju, "filozofiju" itd , to je vezano za taj prostor u kojem uredjaj radi ne možeš tvrditi da će taj uredjaj raditi identicno ili cak slicno ako su neke velike krajnosti izmedju prostora u pitanju..
Zato proizvodjac i daje vrijednosti za imaginarni prostor..
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.09.2019. u 20:18 - pre 55 meseci
Kineske klime imaju vrlo imaginarne podatke, sve su aaaa++++ a kako krene da pada temperature tako kinezi krenu da vrište i gutaju struju. Zato alen i žoržo pričaju samo o izolaciji, prostoru i slično, jer kineske klime ne mogu da zagreju ako nije 10 cm stiropor, 10 komora stolarija, troslojno staklo itd. A tada može i sveća da zagreje zar ne? Apsolvirali smo problem.

Kod mene je još lepo vreme na moru, preko dana 25 stepeni pa luftiramo, predveče zahladni pa samo pritvorimo. Još ne palimo klimu za grejanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.09.2019. u 23:05 - pre 55 meseci
Citat:
Žoržomunze: @mirkobatočina
Pa toplotni gubici i jesu najvažniji! Mi grejemo svoje t.gubitke. To što ti porediš defrost je kao kad bi rekli da neki auto troši 5l/100km,a ti kažeš: a šta ako bude odron na putu ili sudar ili nešto treće.
Nego šta ti misliš o današnjoj prodaji uređaja koji su modeli iz 2012-te god ili tu negde? Nekad si to kritikovao! 😉


Ja sam mislio da zelite ozbiljnu diskusiju.Klima uredjaj i njegov rad ima veliki uticaj na kvalitet grejanja.Nista ja necu reci novo, to svi vec znaju -- pitajte i "Skopljanac " , zastupnika za Gree Makedonija o visokom minimalnom kapacitetu grejanja za model Amber.Model klime koji ima two-stage kompresor i 2 * EEV.To svi znaju -- to znaju cak i Bugari a i ostali civilizovan svet to zna.Treba takvu klimu pravilno dimenzionisati ili takvog proizvodjaca - to je generalna odlika za sve klime Gree.
Korisnici razmenjuju iskustvo, naravno da nisu pristrasni , vec realni.Ima mnogo primera , nije samo primer sa " biserne obale " ili kompjuterski klovnovi..............generalno , to svi znaju -- jedino ako je potrebno da se vratimo u srednji vek.
Drugo -- Daikin , ima ucestali defrost(vremenski) , koji ima uticaj na grejanje( izuzetak je model Ururu-Sarara).Daikin , nema veliko zaletanje kompresora posle defrost-a.Daikin nece da podize kompresor u visoke obrtaje i da dugo drzi takav rad...........Daikin je prefinjena klima -- to je toplotna pumpa i "stedi" struju .Treba dobro razmisliti i pravilno dimenzionisti klime Daikin.Tako isto i ostali Japanski proizvodjaci imaju svoju podesenost rada.
Trece -- nije potrebno robovati jednom brendu -- vec pametno birati za odredjeni prostor, toplotne gubitke i velicini prostora koji greje -- spavaca soba,otvoren dnevni boravak.... itd.
Vi pisete u potrosnji automobila,odron na putu....ili nordic model -- lici na klimu 18 btu.

Civilizovan svet zna za sve ovo i ovo nije nista novo.


 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.09.2019. u 23:12 - pre 55 meseci
Ako neko zeli da istrazuje ovde ima korisnih informacija za klime Fujitsu --service instruktion....i ostalo.

https://www.klimalux.dk/suppor...fujitsu-luft-luft-varmepumper/
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 07:35 - pre 55 meseci
Citat:
bordzija:
Kineske klime imaju vrlo imaginarne podatke, sve su aaaa++++ a kako krene da pada temperature tako kinezi krenu da vrište i gutaju struju. Zato alen i žoržo pričaju samo o izolaciji, prostoru i slično, jer kineske klime ne mogu da zagreju ako nije 10 cm stiropor, 10 komora stolarija, troslojno staklo itd. A tada može i sveća da zagreje zar ne? Apsolvirali smo problem.

Kod mene je još lepo vreme na moru, preko dana 25 stepeni pa luftiramo, predveče zahladni pa samo pritvorimo. Još ne palimo klimu za grejanje.



Bordzija , jedino sto je imaginarno su tvoji toplotni gubici , koje ne poznajes , pa valjda si mislio da se grijes s klimom od 250€... Nije do kineza , do tebe je..
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 07:44 - pre 55 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Žoržomunze: @mirkobatočina
Pa toplotni gubici i jesu najvažniji! Mi grejemo svoje t.gubitke. To što ti porediš defrost je kao kad bi rekli da neki auto troši 5l/100km,a ti kažeš: a šta ako bude odron na putu ili sudar ili nešto treće.
Nego šta ti misliš o današnjoj prodaji uređaja koji su modeli iz 2012-te god ili tu negde? Nekad si to kritikovao! 😉


Ja sam mislio da zelite ozbiljnu diskusiju.Klima uredjaj i njegov rad ima veliki uticaj na kvalitet grejanja.Nista ja necu reci novo, to svi vec znaju -- pitajte i "Skopljanac " , zastupnika za Gree Makedonija o visokom minimalnom kapacitetu grejanja za model Amber.Model klime koji ima two-stage kompresor i 2 * EEV.To svi znaju -- to znaju cak i Bugari a i ostali civilizovan svet to zna.Treba takvu klimu pravilno dimenzionisati ili takvog proizvodjaca - to je generalna odlika za sve klime Gree.
Korisnici razmenjuju iskustvo, naravno da nisu pristrasni , vec realni.Ima mnogo primera , nije samo primer sa " biserne obale " ili kompjuterski klovnovi..............generalno , to svi znaju -- jedino ako je potrebno da se vratimo u srednji vek.
Drugo -- Daikin , ima ucestali defrost(vremenski) , koji ima uticaj na grejanje( izuzetak je model Ururu-Sarara).Daikin , nema veliko zaletanje kompresora posle defrost-a.Daikin nece da podize kompresor u visoke obrtaje i da dugo drzi takav rad...........Daikin je prefinjena klima -- to je toplotna pumpa i "stedi" struju .Treba dobro razmisliti i pravilno dimenzionisti klime Daikin.Tako isto i ostali Japanski proizvodjaci imaju svoju podesenost rada.
Trece -- nije potrebno robovati jednom brendu -- vec pametno birati za odredjeni prostor, toplotne gubitke i velicini prostora koji greje -- spavaca soba,otvoren dnevni boravak.... itd.
Vi pisete u potrosnji automobila,odron na putu....ili nordic model -- lici na klimu 18 btu.

Civilizovan svet zna za sve ovo i ovo nije nista novo.




Isti slučaj kao kod bordzije...Nepoznavanje toplotnih gubitaka pa filozofiranje o radu klime... Tog daikina si vjerovatno nategao do maksimuma pa sad defrostira ko lud dok ti filozofiras kako štedi struju.. Stavi tu jednu perferu, nemoj se mučiti , ni sebe ni klimu a i nas ovde...
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 08:24 - pre 55 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
bordzija:
Kineske klime imaju vrlo imaginarne podatke, sve su aaaa++++ a kako krene da pada temperature tako kinezi krenu da vrište i gutaju struju. Zato alen i žoržo pričaju samo o izolaciji, prostoru i slično, jer kineske klime ne mogu da zagreju ako nije 10 cm stiropor, 10 komora stolarija, troslojno staklo itd. A tada može i sveća da zagreje zar ne? Apsolvirali smo problem.

Kod mene je još lepo vreme na moru, preko dana 25 stepeni pa luftiramo, predveče zahladni pa samo pritvorimo. Još ne palimo klimu za grejanje.



Bordzija , jedino sto je imaginarno su tvoji toplotni gubici , koje ne poznajes , pa valjda si mislio da se grijes s klimom od 250€... Nije do kineza , do tebe je..

Opet iznosiš neistine kineska inverter klima je plaćena 350 evra i meni završava posao na moru gde temperatura ide retko ispod nule. Ali već ispod +4 počinje da zviždi i daje gas, počinje da gubi dah. Toplotni gubici su minimalni, kuća je od armiranog betona 40 cm+ sa debelim kamenjem spolja a deo iznutra je izolovan stirodurom 2cm. Svi otvori su zatvoreni gelan pvc stolarijom. Sve to sasvim dobro funkcioniše na moru al na kontinentu bi pocrkali uz ovu kinesku A++++ klimu 😂

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 01.10.2019. u 10:09 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 08:46 - pre 55 meseci
Eto , ko se imalo razumije u izolaciju sve si mu sam rekao...
Armirani beton sa 2 cm stirodura iznutra i vrlo uspjesno si napravio akumulator hladnoće da ne moze gori... I klima zviždi i gubi dah ? Dobro je da ti ikako radi..
 
+1

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 08:51 - pre 55 meseci
@goranto

Ako čitaš, prenesi svoje utiske o vivax-u kod si ugradio.
Ako se sećam, isti model kao kod bordziju.


A vas četvorica, smanjite to peckanje u sistemu 2 vs 2.
Ukoliko niste ugovorima obavezani da branite neki brend, pišite utiske u zapažanja o klimama koje posedujete.
Ukoliko jeste ugovorom vezani, pogrešan forum.

Klime ste kupili Vi za vas, da služe vama, a ne da vi sluzbujete njima kao zaštitnici.
Drugima najviše znače zapažanja i utisci u radu, a ne sbb kbb teorije na osnovu nepotpunih ili sturih opisa kojih je svakako dosta sa svih strana.
 
0

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 13:23 - pre 55 meseci
Malo mi fali da uzmem Gree Lomo Economical GWH12QB sto je @Alen23 preporucio... ccc to ce najverovatnije i biti najbolje. Drug u Novom Sadu gde su zime ... bolje da ne kazem, greje se i hladi na nju.Koristi je za kucu od oko 100m2 i to bez problema radi.
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 13:53 - pre 55 meseci
Citat:
bordzija:
Kineske klime imaju vrlo imaginarne podatke, sve su aaaa++++ a kako krene da pada temperature tako kinezi krenu da vrište i gutaju struju. Zato alen i žoržo pričaju samo o izolaciji, prostoru i slično, jer kineske klime ne mogu da zagreju ako nije 10 cm stiropor, 10 komora stolarija, troslojno staklo itd. A tada može i sveća da zagreje zar ne? Apsolvirali smo problem.

Kod mene je još lepo vreme na moru, preko dana 25 stepeni pa luftiramo, predveče zahladni pa samo pritvorimo. Još ne palimo klimu za grejanje.

Navedi tačan model kineske klime koju poseduješ,a ne tako paušalno da ocenjuješ. Još mi nijednom nisi konkretno odgovorio na neko pitanje. Svi ovde,a i na drugim forumima,ljudi koji su baš eksperti i bave se klimatizacijom,kažu: prvo izolacija,pa grejanje klimom! Ne znam šta ti je tu čudno. Neću da ponavljam Alenove konstatacije o armiranom stiroduru!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 13:59 - pre 55 meseci
@mirkobatocina
"Trece -- nije potrebno robovati jednom brendu -- vec pametno birati za odredjeni prostor, toplotne gubitke i velicini prostora koji greje -- spavaca soba,otvoren dnevni boravak.... itd."
Sve si sa ovim rekao i potpuno se slažem!
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 14:11 - pre 55 meseci
Citat:
_dzo.ni_:
Malo mi fali da uzmem Gree Lomo Economical GWH12QB sto je @Alen23 preporucio... ccc to ce najverovatnije i biti najbolje. Drug u Novom Sadu gde su zime ... bolje da ne kazem, greje se i hladi na nju.Koristi je za kucu od oko 100m2 i to bez problema radi.

Da se hladi sa njom u sto kvadrata ajd i da prihvatim, izolacija, zasenčenost objekta itd, al da se greje celu zimu na sto kvadrata hahahaha.

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 15:13 - pre 55 meseci
Već duže vreme pratim ovaj forum, a kako se zakuvalo, za klimama ove godine neće biti potrebe, pa bar kod nekih :)

Ugradio sam Vivax aemi 09 i čekam početak prelaznog perioda kada će biti neophodno paliti grejanje. Na prvu, klima obećava da će grejati do 0 C. Ispod toga, ne znam, videćemo. Nije mi toliko ni bitno jer imam LG P12EN i kotao sa 2x6 kW. Na sve to raspored prostorija mi je takav da kada bih hteo da se grejem isključivo na klime, to bi podrazumevalo 3 ozbiljna uređaja.
LG je testiran prošle grejne sezone i sasvim se lepo pokazao. Mada nije bilo kod mene nekih temperaturnih ekstrema u smislu -20 C na 7 dana i sl. Hvatao sam ga da povlači do 1.7 kW maksimalno pri zahtevu za brzim zagrevanjem. Na održavanju troši oko 500 W, dok je celodnevni prosek oko 350 W/h. Grejala je direktno prostor od 27 kvm, a indirektno 60 kvm (deo toplote je odlazio kroz hodnik). Temperatura u dnevnoj sobi je bila 24 C.

Vivax, sušta suprotnost LG klimi. Plastika krcka pri zagrevanju, sporije hvata zalet, loše očitava unutrašnju temperaturu pa se malo čudno ponaša, osetno bučnija. Na papiru deluje super, ali na osnovu mog kratkog testiranja, ne bih rekao. No, videćemo, hladniji period tek dolazi. Klima je ugrađena u sobu od 10 kvm, ali deo toplote će gubiti kroz hodnik. Zahteva se od nje da održava do 22 C temperaturu.


 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 15:27 - pre 55 meseci
Odlično, do sada nisam imao prilike da čujem ništa o LG inverter klimi, ovo što čujem je lepo. Čuli smo i imali LG klasičnu klimu ali inverter ja se ne sećam danje neko skoro postovao.
A kakva ti je izolacija objekta koji greješ? I taj električni kotao koliko ukupno kvadrata greje? Koliko potrošiš sa njim?
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 15:35 - pre 55 meseci
@Romel68 da da, lepo se ugreje kuca. Klima je stavljena na savrseno mesto, iznad stepenica. Drze je na 30°C; max fan speed, Swing, pa tako distri buise vazduh i na gornji i na donji sprat :)
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 15:49 - pre 55 meseci
Nema mnogo LG klima generalno kod rezidencijalnih korisnika, jer su poprilično skupe, tj. ulazni model na popustu košta npr. 65k +, što je znatno više od konkurencije koja je do 10k u startu jeftinija. Kod mene je tek jednu grejnu sezonu, pa ću posle ove ipak imati malo bolju sliku o mogućnostima.
Izolacija objekta je stiropor 5 cm. Trostrano orijentisan stan, visoko prizemlje, 76 kvm spoljnih zidova od čega 10 kvm čistog stakla. E tu i leži problem, tj. tu su mi najveći toplotni gubici. Stolarija, standard, PVC. Prednost je što je stan u zavetrini i što se stanovi ispod, sa strane i iznad greju.
Što se tiče etažnog grejanja, napucao sam broj rebara radijatora na 60 pa sam ostvario malu uštedu jer mi je temperatura vode 40 C u prelaznom periodu, a u vreme najvećih hladnoća nisam prelazio 60 C. Kotao je kontrolisan digitalnim programabilnim termostatom, koji ipak ostvaruje određene uštede zbog kontrolisanog rada kotla. Najveći račun pri grejanju sa kotlom mi je bio cca 15k RSD, malo ispod crvene zone. Sada mi služi kao bekap i kao noćno grejanje (tada greje samo spavaće sobe) jer je LG montiran na suprtotnoj strani stana i ne može baš tokom noći da dobaci do dečije sobe.

Vivax je montiran u dečiju sobu i trebao bi da funkcioniše u prelaznom periodu, što opet znači veći deo grejne sezone s obzirom da sam iz BGa.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 18:18 - pre 55 meseci
Citat:
Alen23:
...Nepoznavanje toplotnih gubitaka pa filozofiranje o radu klime... Tog daikina si vjerovatno nategao do maksimuma pa sad defrostira ko lud dok ti filozofiras kako štedi struju.. Stavi tu jednu perferu, nemoj se mučiti , ni sebe ni klimu a i nas ovde...


Ajde , ovako -- probaj da dimenzionises Mitsubishi Electric , tako da uzimas u obzir samo toplotne gubitke prostora...........pa, ne moze,ne moze .Moras da dimenzionises i brzinu FAN --- svi znamo kako Mitsu u auto modu radi.Nije to neki veliki nedostatak kod Mitsu ali mora da se uzima i ta cinjenica.
Ajde dimenzionisi klimu Toshiba, za neke malo vece toplotne gubitke nekog prostora -- i sta dobijas , odes na Suzumi plus 18 - 22 btu i dobijes preko 1000 m3/h vazduha uz nesto veci kapacitet.
Zato je potreban i pravilan izbor proizvodjaca klima uredjaja -- zasto da se ide na Toshibu, ako je bolje da se ide na Fujitsu,Mitsu........isto tako ima primera gde je bolji izbor Toshiba,Daikin ili neko treci.

Drugo -- Daikin ne moze da se nategne i da hoces i nemoj da mislis da ako ulozis mnogo para u odredjeni model Daikin-a (20-25-35), da dobijas mnogo veci kapacitet grejanja -- dobijas malu potrosnju struje , tisinu , dugovecnost uredjaja , dizajn......ocigledno da ti mislis ako potrosisi 1000 +++ eura, na model 20-25-35 Daikin-a , ocekujes da dobijas veliki kapacitet.To je tvoja zabluda.Daikin ima UCESTALI defrost, kod svih modela osim Urura--Sarara.

 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 18:49 - pre 55 meseci
Mirkobatočina , dakle vidim da bi ti u dobro izoliran prostor isao s toshibom , daikin a lose izoliran s mitsu ili fujitsu.. Opet se radi o prostoru... Jel tako ?
Prostor definira... Zasto ići s jednom jakom , sta misliš dvije slabije toshibe ?
Moze li ovaj Daikin ?
https://www.klimakoncept.hr/hr...nja_i_vanjska_jedinica/1501/23

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 01.10.2019. u 20:48 GMT+1]
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.10.2019. u 18:49 - pre 55 meseci
Stavi obavezno na kineza i merač potrošnje elektrrične energije kako bi imao uvid. Dal je kinez rentabilniji od kalorifera kada malo zahladni?
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 642595 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.