Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634449 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.10.2019. u 23:02 - pre 54 meseci
Kad smo već kod montaza klima kako je u Srbiji rjeseno pitanje montaze i garancije klima tj da li je uvjetovano nekim ovlastenim ili moze bilo koja firma koja ima registrovanu tu djelatnost i kako se snose toskovi vezano za neki problem..
Npr imam kolegu koji radi za beko ugradnju i servis , ali beko moze ugradjivati i bilo koji servis , e sad u slucaju kvara kupci zovu beko , on izlazi na teren provjerava da li je montaza propisna , da li je ovjerena garancija od montazera ako jeste on dalje preuzima servis oko uredjaj ako nije onda radi zapisnik da je nepravilna montaza u pitanju i kupac nema pravo na garanciju... Beko mu plaća tu uslugu neovisno o ishodu.. Kupac ne snosi nikakve troskove..
Dakle nema ping ponga na relaciji servis , ovlasten servis ,kupac,prodavac,davatelj garancije..
Za Gree je slicna procedura, a drugi kolega koji prodaje mitsu kaze da isto moze bilo ko da ugradi, samo u slucaju kvara montazer tj firma koja je montirala uredjaj odradjuje ugradnju dijela , kojeg ovi salju besplatno , ili skidaju jedinicu , salju u njihov mitsu servis i montiraju kad se vrati sa servisa.. Troskove demontaze i montaze ili zamjene dijela snosio bih valjda sam...

 
0

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.10.2019. u 23:19 - pre 54 meseci
Hajde, nekako i da podnesemo što je kineza sve više na temi, ali činjenica da ih je sve više na fasadama - to je ono što izvodi iz takta bordžiju i mene, mira nam ne da i što je najgore dovodi nas u iskušenje da ih ponovo kupimo:)
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.10.2019. u 23:28 - pre 54 meseci
Može da montira bilo ko sa pečatom tj ko ima firmu koja je registrovana za tu delatnost.Mislim da je LG (možda i Mitsubishi Electric) izuzetak (može da montira samo ovlašćeni servis).
Što se tiče popravke, ovlašćeni servisi ih rade mada ima i izuzetaka, uglavnom je stvar dogovora između servisera.
Jedan konkretan slučaj od pre par nedelja... Montirali smo Gorenje (Midea) običnu klimu i na kraju se ispostavilo da su loši ležajevi na motoru u unutrašnjoj jedinici.
Zvao sam kolegu iz ovlašćenog servisa, rekoh da mi treba drugi motor, ali motora trenutno nema na stanju u Srbiji...Zamenili smo ležajeve u motoru (o našem trošku) da bi ljudi mogli da koriste klimu, a novi motor kad stigne, stigne...
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.10.2019. u 23:50 - pre 54 meseci
Citat:
ETNAPR:
Hajde, nekako i da podnesemo što je kineza sve više na temi, ali činjenica da ih je sve više na fasadama - to je ono što izvodi iz takta bordžiju i mene, mira nam ne da i što je najgore dovodi nas u iskušenje da ih ponovo kupimo:)



Dobro zapazanje imas posle samo pet napisanih "poruka" na ovoj temi o klimatizaciji ! Mozda mozes da razmislis o kupovini Gree AMBER modela -- twostage kompresor,2*EEV......nordic model i mnogo kila gvozdja i plastike ili sacekaj da @peter26 , opise svoje iskustvo o grejanju sa istom.
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.10.2019. u 23:58 - pre 54 meseci
Citat:
gti2:
Može da montira bilo ko sa pečatom tj ko ima firmu koja je registrovana za tu delatnost.


Klima uredjaji su sica i to je sitan posao za generalne uvoznike.Nije potrebno praviti nauku od toga.Potrebno je birati registrovanog montazera i naravno da dobar mojstor para vredi.
Klima uredjaji su sitan posao.
 
0

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 00:37 - pre 54 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
ETNAPR:
Hajde, nekako i da podnesemo što je kineza sve više na temi, ali činjenica da ih je sve više na fasadama - to je ono što izvodi iz takta bordžiju i mene, mira nam ne da i što je najgore dovodi nas u iskušenje da ih ponovo kupimo:)



Dobro zapazanje imas posle samo pet napisanih "poruka" na ovoj temi o klimatizaciji ! Mozda mozes da razmislis o kupovini Gree AMBER modela -- twostage kompresor,2*EEV......nordic model i mnogo kila gvozdja i plastike ili sacekaj da @peter26 , opise svoje iskustvo o grejanju sa istom.

Čuj...zapažanje mi je extra, s obzirom da sam naučio čitati u 9-oj., a pisati u 12-oj(za jaku 2), tako da mojih 5 dosadašnjih poruka već zavredjuju sportsku penziju;) što se tiče ambera, ideja ti nije loša, ali njegova kupovina i montaža dolazi u obzir samo ako se odlučim da u januaru grejem i dvorište, a za
grejanje zatvorenih prostora poslužiće i nekakav standardni kinez ili kinez prerušen u japanca. Na utiske @petera ne vredi čekati, on će još dugo biti "opijen" montažom po ps-u , od strane servisa kojeg ne želi reklamirati...jedino, ako neko baš toliko insistira...eventualno... na pp.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 11:01 - pre 54 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
gti2:
Može da montira bilo ko sa pečatom tj ko ima firmu koja je registrovana za tu delatnost.


Klima uredjaji su sica i to je sitan posao za generalne uvoznike.Nije potrebno praviti nauku od toga.Potrebno je birati registrovanog montazera i naravno da dobar mojstor para vredi.
Klima uredjaji su sitan posao.

Kako to sitan posao, platiš je na kontejner 50-100 evra a prodaš za 300-400 evra sve zavisi kakvu priču smisliš tj koliko platiš oglas? Smisliš ime Tesla i valjkaš kinesko dno dna industrije.

Dobar je to novac na godišnjem nivou iako je bum tokom par meseci leta.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

petar26

Član broj: 339214
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 14:56 - pre 54 meseci
Odlucim da podelim iskustvo u vezi klime i odmah naidjem na podsmeh, neverovatno, @ETNAPR ti imas neki problem izgleda, jer pisem prvi put i ti me prozivas kao da smo rod rodjeni. Zbog ovakvih se svaki put i pokajem sto sam se uopste i trudio da nesto podelim, ono je bio moj prvi post a ovo je moj poslednji.

Pozdrav i svako dobro.
 
+1

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 16:05 - pre 54 meseci
@bordžija
Što se tiče aplikacija za wi-fi moraju se redovno ažurirati i uglavnom rade ok. Jeste malo i pomodarstvo ali nekih funkcija klima ima samo preko aplikacije ali ne i preko daljinca,tako da ljudi uzimaju i zbog toga!
@mirkobatočina
Ja sa Mideom mission12 dve zime imam odlična iskustva u grejanju. Ove godine smo generalno sredili kućerak,izolacija,pvc stolarija,krov,tako da očekujem još bolje rezultate. Nadam se i nekim preciznijim merenjima,pa ću i objaviti!
Ugradnju za uvoznika vrši registrovan servis,on vrši čišćenje klime radi produžetka garancije,ali i popravke u garantnom roku.
Oni koji misle da su klime baš tako jeftine i da je to laća posao,neka sami uvezu jedan kontejner i obogate se preko noći!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 16:08 - pre 54 meseci
Citat:
petar26:
Odlucim da podelim iskustvo u vezi klime i odmah naidjem na podsmeh, neverovatno, @ETNAPR ti imas neki problem izgleda, jer pisem prvi put i ti me prozivas kao da smo rod rodjeni. Zbog ovakvih se svaki put i pokajem sto sam se uopste i trudio da nesto podelim, ono je bio moj prvi post a ovo je moj poslednji.

Pozdrav i svako dobro.

Petre,ja te drugarski molim da se ne osećaš tako pogođenim zbog pisanja pojedinaca i da ostaneš aktivan i podeliš tvoja iskustva da Amberom tokom zimskog perioda.
 
0

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 16:38 - pre 54 meseci
Citat:
petar26:
Odlucim da podelim iskustvo u vezi klime i odmah naidjem na podsmeh, neverovatno, @ETNAPR ti imas neki problem izgleda, jer pisem prvi put i ti me prozivas kao da smo rod rodjeni. Zbog ovakvih se svaki put i pokajem sto sam se uopste i trudio da nesto podelim, ono je bio moj prvi post a ovo je moj poslednji.

Pozdrav i svako dobro.

Hej Petre...samo opušteno, ceo taj post je napisan u šaljivom tonu. Očigledna šala, pre svega na sopstveni račun, ali ako si ti to drugačije shvatio...evo, izvinjavam se. Pored toga, i ja ću vrlo rado pročitati tvoja zapažanja u vezi ambera...pozz
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 16:42 - pre 54 meseci
Sto se tice opisa iskustava, stičem utisak da se na forumima okuplja jedna te ista ekipa. O Fujitsu, Daikin, Midea i Gree modelima i možeš nešto da pročitaš. Mitsubishi tu i tamo, a ostali korisnici kao da ne postoje. Na jednom forumu jedna gospođa se ishvalila samo tako da je kupila Tesla inverter i posle toga ni reč o upotrebi. Čak joj pošaljem i PM, ali od utisaka ništa. A i dalje je aktivna na drugim temama. Ako ništa, bar sada imamo i dva Vivax forumasa :-D
 
0

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 19:10 - pre 54 meseci
@bordzija ... pa jel to ta famuozna Fujitsu sto je tvoja zena ugradila za 30€ ;)
http://www.youtube.com/watch?v=jeshJfn2AbE&t=1s
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 20:13 - pre 54 meseci
Žoržo@ sta si stavio od izolacije.. To je izgleda bila generalka..
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 20:30 - pre 54 meseci
@maxys
Pa u Srbiji su to izgleda najzastupljenije klime. Toshiba,Panasonica i Mitsubishia ima manje,verovatno i zbog uvoznika. U Hrvatskoj ih ima znatno više,mada sam letos bio u Istri i,recimo u Umagu,ima najviše Fujitsy klima a zatim Mitsy i Daikin,bar je to bilo moje zapažanje gledajući po fasadama zajedno sa nekim klimama koje vuku na italijanski jezik: Frozzini,Ferolli i sl.
To što je neko zadovoljan sa klimom treba uzeti sa rezervom,jer prosečan korisnik je koristi samo za hlađenje,a to može danas svaka klima,pogotovu inverter. Prave vrednosti se vide u grejanju,a tu su,do skoro,Japanske klime bile neprikosnovene. Sada im se pridružuju i Kineske,bar kao ulazni modeli,a ima ih kao od Gree U-crown ili Amber,koje deluju ozbiljno ali im je i cena takva! Šta će biti u budućnosti videćemo,a naravno da i platežni faktor građanstva ima i te kako važan uticaj!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.10.2019. u 20:37 - pre 54 meseci
Citat:
Alen23:
Žoržo@ sta si stavio od izolacije.. To je izgleda bila generalka..

Zidovi 8cm stiropor,tavan 10cm vune,a preko postojećih brodskih podova 2cm stirodur,osb ploče od 11mm,filc i laminat 8mm! Pvc stolarija(vrata i prozori sa roletnama) i to bi bilo to. 😃 Nadam se manjim računima za struju i boljem ugođaju u kući!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.10.2019. u 07:59 - pre 54 meseci
Pale cene klima uređaja? Fujitsu 12llce 400 evra.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
0

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.10.2019. u 08:30 - pre 54 meseci
Citat:
Žoržomunze:
@maxys
Pa u Srbiji su to izgleda najzastupljenije klime. Toshiba,Panasonica i Mitsubishia ima manje,verovatno i zbog uvoznika. U Hrvatskoj ih ima znatno više,mada sam letos bio u Istri i,recimo u Umagu,ima najviše Fujitsy klima a zatim Mitsy i Daikin,bar je to bilo moje zapažanje gledajući po fasadama zajedno sa nekim klimama koje vuku na italijanski jezik: Frozzini,Ferolli i sl.
To što je neko zadovoljan sa klimom treba uzeti sa rezervom,jer prosečan korisnik je koristi samo za hlađenje,a to može danas svaka klima,pogotovu inverter. Prave vrednosti se vide u grejanju,a tu su,do skoro,Japanske klime bile neprikosnovene. Sada im se pridružuju i Kineske,bar kao ulazni modeli,a ima ih kao od Gree U-crown ili Amber,koje deluju ozbiljno ali im je i cena takva! Šta će biti u budućnosti videćemo,a naravno da i platežni faktor građanstva ima i te kako važan uticaj!

Gledajući kod mene u kraju, Galanz i Midea su ubedljivo najbrojnije. Naleti tek po neki jači brend. I neku sredinu po brojnosti drže brendovi ispod Midee, kao što su Vivax, Tesla, Vox...
Mada se vidi da su prve dve nabrojane mahom stariji modeli, dok su zadnja dva navedena mahom noviji modeli.
U bližem okruženju imamo moj LG i jedan DAIKIN, sve ostalo su budžet kinezi. Ali, analizirajući zgrade sa i bez centralnog grejanja, kod zgrada bez cg broj klima je veći, ali nije i klasa uredjaja. Dakle, tu je samo veći broj budžet kineza. Verovatno se radi pretežno o budžet inverterima koji greju dok mogu.
 
+1

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.10.2019. u 09:40 - pre 54 meseci
Evo naručen prije par dana ovaj uredjaj
https://m.banggood.com/SONOFF-...C4P-jKZoh_KBT0zjBoC2K4QAvD_BwE
Kad svi nešto mjere rekoh hajd da i ja malo popratim rad i potrošnju uredjaja.. Nije nešto skup a uvjek moze da posluži za masu stvari kad se igrarija završi..
 
0

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.10.2019. u 19:50 - pre 54 meseci
@bordzija kako si resio problem sa tvojom vivax (njen daljinski)?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634449 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.