Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639696 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.10.2018. u 18:15 - pre 66 meseci
Nisam prije ni išao za tim ako se sjećaš prije sam uvijek govorio da se svako malo pali i gasi.

Pošto imam sad tu pametnu utičnicu pa sam baš gledao kako radi, i on nema onu finoću da ide sa 10-20w gore ili dole nego zna i po 50w pa i 100w ako si primijetio zna otići i preko 400w pa se spuštati dokle može i to sve u tih 4-5 minuta koliko najviše radi dok on to malo vremena šiba na 400w pa na 300 ubaci to toplote koliko fali.
E sad koliko će kompresor vremenski izdržati sa ovakvim pali gasi radom tko će ga znati.

Baš ću pratiti kako bude radio kad bude negdje oko nule, problem je u tome što on u komadu nemože dugo raditi jer su mali zahtjevi za toplotom a i prostor je izoliran.
Evo sada ode do 470w pa skoči na 380 pa na 300 pa na 250 drži pola minuta na 200 padne na 120 pa na 30w i onda se ugasi.

Kad bih bar imao gubitke da može vući iz utičnice bar 150w ali nema vani je još dosta toplo pa se redovito gasi.

Evo moja potrošnja za 2018 godinu za jednu i drugu klimu takva je kakva je.



Evo sada gledam vanjska temperatura je 14.9 (°C) a unutra se grije na 23c.
Mateuss
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.29.245.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.10.2018. u 18:52 - pre 66 meseci
Ako mene pitas ko sto ne pitas... mislim da nema sanse da ti Hitachi trosi 98W, pre ce biti da je uhvatio kad se potrosnja smanjivala. Za ventilatore je mnogo a za kompresor+vent premala ta potrosnja. Izgleda da je taj sonoff ili sta vec, jedino dobar za daljinsko ocitavanje i za ukupnu potrosnju, recimo mesecnu, godisnju... A taman sam se zagrejao da ga narucujem. : (

Nego dajte neki predlog za dvotarifni merac, da nije preskup a da je wifi? jel postoji tako nesto ili previse trazim?
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.10.2018. u 19:36 - pre 66 meseci
Kirpy To nije sonoff to je Broadlink SP3S video pokazuje kako radi ja nemogu ništa drugo reći.
Kako je malo tih 100w i za kompresor i za dva ventilatora šta onda kažeš na ova dva videa kako radi Daiseikai kod mene kući valjda nećeš reći da je i ovaj neispravan.

https://www.youtube.com/watch?v=1YGf7NsQ3eo

Na drugom video pokazuje na potrošnji iz utičnice od 85w klima izbacuje 13.5c hladan zrak i održava zadatu 24c na hlađenju u 8 mjesecu.
https://www.youtube.com/watch?v=Bk_NL5zgJc8&t=45s

Broadlink SP3S ti ima dvotarifno brojilo dnevnu potrošnju po satima, tjednu, mjesečnu i godišnju i nije skup.
Instaliraš na mob Broadlik hub i pratiš potrošnju po potrošačima ako ih imaš više u kući.
Mateuss
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.29.245.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.10.2018. u 23:11 - pre 66 meseci
Ma ne kazem da lazes, i nisam mislio da ti vredjam klimu samo me iznenadilo. Za Daisekai sam ocekivao, ali izgleda da i Hitachi nije los uredjaj, bar prema ovome sto meris. Jel ima ovaj tvoj Hitachi merac potrosnje na daljinskom? Ne secam se da sam tu procitao.

E sad sam se setio da si pricao pre godinu dana o ovom Broadlinku, kad sam se raspitivao... U medjuvremenu sam gledao Voltcraft sa SD karticom, ali ovaj SP3S je tri puta jeftiniji i ne mora da se penjes da prestekavas SD karticu kako bi prebacio... Sa druge strane na SD belezi svaki minut... Ali verovatno mi to ne treba... : )

Izgleda da smo otvorili sezonu... Kad nema nisto spektakularno kod invertera onda cemo se zadovoljiti merenje potrosnje : ))



EDIT: Mozda glupo pitanje, ako ugasis wifi na telefonu zadani taskovi ce raditi, jel tako?

[Ovu poruku je menjao Kirpy dana 29.10.2018. u 00:24 GMT+1]
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.10.2018. u 23:28 - pre 66 meseci
Task kad se zada jedanput on se usnimi u Brodalink memoriju i task ce da radi naovisno od telefona.
Moze da neradi samo ako Broadlink uregaj nema struje ili je van dometa jer salje InfraRed signal.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 07:35 - pre 66 meseci
Skopljan4e poslao sam ti privatnu poruku.
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.28.246.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 11:22 - pre 66 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Task kad se zada jedanput on se usnimi u Brodalink memoriju


Isto i statistika potrosnje stoji u memoriju pa kad ukljucis wifi se prebacuje u aplikaciju? Kolika je ta memorija, brise li se nakon x dana?
I je li minimalni interval 30 minuta ili moze na manje da se zumira nekako, recimo druga aplikacija... ?
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 12:29 - pre 66 meseci
Kirpy ovaj Voltcraft je bolji ali je i 3 puta skuplji.

Brodalink sve podatke snima na svoj server tako da podatke nemožeš izbrisati niti ih mijenjati e sad ne znam koliko dugo vremena, godina se drže ti podaci na njihovom serveru i nemože se interval manje od tih 30 minuta da je spušten na 15 minuta bilo bi super.

Da na daljincu od Hitachi-ja prikazuje koja je temperatura prostorije i potrošnju za grijanje za ovaj i prošli mjesec isto tako i za hlađenje.


Mateuss
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 21:36 - pre 66 meseci
Citat:
drvac:
Skopljan4e poslao sam ti privatnu poruku.

Odgovoreno
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 21:37 - pre 66 meseci
Citat:
Kirpy:
Citat:
Skopljan4e:
Task kad se zada jedanput on se usnimi u Brodalink memoriju


Isto i statistika potrosnje stoji u memoriju pa kad ukljucis wifi se prebacuje u aplikaciju? Kolika je ta memorija, brise li se nakon x dana?
I je li minimalni interval 30 minuta ili moze na manje da se zumira nekako, recimo druga aplikacija... ?

Govorio sam o RM-mini i RM-PRO....SmartPlug uticnicu nemam i ne znam kako radi.
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 22:34 - pre 66 meseci
Citat:
Romel68:
Nego Skopljan, čujem da Amber ima nekih problema sa modulacijom i prevelikom potrošnjom. Kakva su tvoja iskustva sa Amber?

[Ovu poruku je menjao Romel68 dana 28.10.2018. u 14:45 GMT+1]


Amber Nordic nije Nordic zato sto treba da hladi tamo negde u Grckoj u toplu zonu.
Pokazao sam video da na hlagenju radi i sa 150W model Amber12, a to znaci da masina-kompresor moze da ide nisko i ima mali minimum.
Ali model je Nordic i Prioritet je grejanje, a to znaci da na izduvu najniza T nikad neide ispod 35C i najcesce je oko 40C sto pruza ugodan osecaj da vas nesto stvarno greje, model nije predvigjen da u mesec Oktobar/Novembar sa prosecnom spoljasnom od +20C duva hladno i trosi malo.

Kod mene danas, na prosecnu +20 vanjsku Amber Nordik za 10sati mereno potrosio jedva 0,9Kw(nijedan kilovat). A evo i kako to postizem.

Svi koji koriste GREE klime treba da znaju (a sigurno neznaju) da se moze korigovati senzor unutrasnje zavisno od montaze, a posto nikad to nisu podesili onda im i temperatura unutra visa od zadate i potrosnja naravno veca jer to ide u paket.

Ugasis klimu iz stekera da nema napon ...saceka se 2~5min da se oladi elektronika.
Posle 5min ukljucis opet kabel u struju a klima ostane ugasena.
Onda podesis daljinac na jedan od ovih 4 nacina i snjim upalis klimu i koregujes senzor klime. U roku od 30sekundi nakon ukljucivanja daljincem treba se brzo (za 5sekundi) iskucati "+,-,+,-,+,-".
To set 3C temp. compensation: in heating mode, set temp at 17℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 3 on IDU, heating light shining 3 times
To set 2C temp. compensation: in heating mode, set temp at 18℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 2 on IDU, heating light shining 2 times
To set 1C temp. compensation: in heating mode, set temp at 19℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 1 on IDU, heating light shining 1 times
To set 0C temp. compensation: in heating mode, set temp at 20℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 0 on IDU, heating light shining 4 times

Ovo se zove Temperaturna Kompenzacija, i ja u momentu dok su ove vrucine koristim kompenzacija =0C ili na Engleski 0C temp. compensation. Default za sve Gree klime je +2C kompenzacija.
Znaci upalim klimu sa podesenim daljincem na grejanje i zadatu +20C, i u roku od 30sekundi od momenta ukljucivanja ukucam brzo "+,-,+,-,+,-", onda na displeju zatrepce 4 puta "0" i senzor je podesen na kompenzaciju +0C.

Ne koristim IFeel jer IFeel ponisti sve ovo i klima tada radi bez prestanka, negasi uopste al i temperatura unutra postane previsoka(i potrosi mnogo vise).
Postavljena mi je na AutoFan, zadata 25C, IFeel iskljucen i to je to...klima upali par puta dnevno i odrzava 23C~24C unutra, ovako podesena radice kao On/Off, upalice par puta dnevno kao i vecine japanaca koje ovde vidimo da isto rade kao On/Off i potrose malo.

Zasto 25 zadata mozda se neko upita....zato sto kad imam zadatu 25C i imam +0C kompenzacije onda na plafonu gde je klima senzor treba biti koliko ? Pa meni bude tacno 25C ili +2C vise od one sto zelim postici unutra a se moze izmeriti na normalnih 1,5m od poda TJEST 23c. Klima mije na 5cm od tavana -plafona pa kad na plafonu bude 25C onda mi je na 1,5m visine unutrasnja 23C...mislim da netrebam naglasavati i da je jasno da se treba izmeriti Temperatura kod usisa klime, a ta temperatura ovisi od nacina montaze i izolacije prostora.

A sto se tice dilema po nekim forumima oko SCOPa Ambera od 5,1....Pa po eurventu 5,1 SCOP ima i model Mitsu FH35VE al na minimumu trosi 380W....al Mitsu nigde nepise u specifikacijama koji minimum ima ovaj model.
Takav SCOP bi trebao imati minimum koliko? mozda od 50W? a u specifikacijama minimum input-potrosnju za FH35VE nigde Mitsu nije naveo, pitanje je zasto ??? (ili sam ja corav pa nevidim da je naveo taj podatak).




[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 30.10.2018. u 00:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 30.10.2018. u 00:29 GMT+1]
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.10.2018. u 23:07 - pre 66 meseci


Gledam, čitam i ne vjerujem koje zakljucke izvodite
Dakle, snimljen je hitachi kako citavih 50 sekundi radi s 98 watta i sad ce krenuti prica kako hitachi nisko modulira
Da li je to stvarno nacin na koji izvodite zakljucke?

Za mene je niska modlavija ili modulacija opcenito da s nekom snagom odrzava sobnu temp kroz neki period
Sta je sad on odrzavao 50 sekundi!
Bas nista
Biti ce to neka potrosnja koju je odrzavao dok se ne pogasi

Da li on moze neku sobnu temp odrzavati 10-15-20-30-60 min sa tih 99 watta? Moze ne moze?
Brijem da ne moze
Dakle, zaboravi pricu

Da li na taj nacin mjerite i maksimalnu potrosnju pa ga uhvatite na par sekundi da vuce ne znam koliko watta i sad je to neka zvjer od klime?

Kad eurovent testira, koliko ono dugo traje to mjerenje? Par sekundi?

 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 08:16 - pre 66 meseci
Kao i uvek od Skopljan informacija za korisnike Gree klima zlata vredna.
Al vidi što se modulacije tiče, nama malim ljudima je prezentovano da inverter radi samo onoliko koliko je potrebno da se nadomeste toplotni gubici u prostoriji. Logično mi smo shvatili da to bukvalno znači da ako mi gubitak u sobi iznosi 500 vati, da će klima da za sat vremena non stop raditi nisko i nadomestiti tih 500w toplote. To smo smatrali glavnim oružijem inverter klime ali se ispostavilo da to i nije baš tako. U pravu si kad kažeš da duvanje stvara subjektivno hladan osećaj pa samim tim ako vazduh nije odgovarajuće temperature imamo osećaj da duva hladno...a ne duva. Onda je inverter rešio taj problem tako što se isključi pa opet uključi da nebi non stop duvao prohladno već da bi samo duvao toplo. To znači da se inverter do određene spoljne temperature isto ponaša kao on/off klime. A kad toplotni gubici pređu određenu vrednost onda se ponaša kao inverter.
Iz ovoga zaključujem da za dobro izolovane obkte koji imaju rešen neki drugi vid grejanja kao primarni da inverteri velike snage grejanja nisu pogodni za grejanje u prelaznim periodima, možda čak i do prvih minusa a tad ionako u dejstvo stupa primarni sistem. Ako izuzmemo potrošnju i konfor,finansiski deo kupovine , bolje je kupiti on of klimu. A logično ko hoće klimu kao primarno grejno telo za grejanje onda inverter za celu zimu.
A sad molim da mi kažete dali je tačno da se inverter kvari kad se pali i gasi u prelaznom periodu ili ako ga zimi uveče ugasimo pa ujutru upalimo i zato mora da radi non stop. Izvinjavam se na možda glupavim pitanjima ali ta priča postoji pa me zanima dali je tačna?

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 10:08 - pre 66 meseci
Moje lično iskustvo sa on of klimom je da je upalim kad krene grejna sezona i ugasim je kad se završi. Temperaturu samo smanjim noću ili kad nisam kući. Sada imam starog fujicu invertera i planiram isto tako da se grejem. Mada sad kad je toplije gasim je. Najniža izmerena potrošnja je bila oko 285W, a najviše što je povukla je 1,8KW.
Kada je hladnije vreme nije dobro startovati klimu jer je ulje gušće i kompresor teže startuje. Mislim da je to jedini razlog zašto nije dobro da se startuje kad je hladnije, a kad je prelazni period mislim da nema nikakve štete da se pali i gasi.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 10:16 - pre 66 meseci
Teoretski je to tako. Inverter bi trebao dati točno onoliko koliko ti treba; ako to određeni uređaj može
a to da li može ili ne, ovisi o kvaliteti uređaja i smjernicama kojima su se rukovodili inžinjeri kod razvoja uređaja)
evo, čitam na drugom forumu, kaže lik bolji inverteri moduliraju do 15% nazivne snage, prosječni oko 30%, a kinezi tko zna koliko.

Inverter defacto nikad ne radi kao on/off. tj radi, ali samo ako je razlika stvarna/zadana velika, recimo 3C. Tada kreće sa maksimalnom snagom, kao on/off klima. No čim se ta razlika smanji on počinje modulirati. Pitanje je dokle, koliko nisko.
Imaš uređaja s izrazito niskom modulacijom (recimo toshibe) i one s izrazito visokom (recimo fh25)

Za dobro izolirane prostore po meni su bolji uređaji koji niže moduliraju. ako držiš klimu u auto fanu, a ne vidim zašto ne bi ako je klima ispravno dimenzionirana, ispravno pozicionirana, i ako je objekt dobro izoliran - onda će pri minimumu snage raditi u prvoj brzini i nikakve hladne propuhe nećeš osjetiti
Naravno ak držiš klimu u nekoj velikoj brzini, a ona počinje duvati usljed modulacije sve hladnije, onda postoje nelagodno.

dakle, inverter se skoro pa nikad ne ponaša kao on/off klima. On će se ugasiti na višim temp kao i on/off klima ako su ti toplotni gubici niski a on toliko ne može nisko modulirati. Ali on neće tada krenuti s maksimalnom snagom kad će se ponovo upaliti kao on off klima koja uvijek kreće s maksimuim, pri kojoj god vanjskoj temp, pri kojoj god unutarnjoj i pri kojem god omjeru stvarna zadana sobna temp.

Inverteri (pre)velike snage, slažem se nisu pogodni za dobro izolovane prostore. šta te briga jel ti klima daje 5kw na -15 kad ti treba upola od toga? Šta ćeš s tih 5kw? Hvaliti se po forumu ili šta?

Danonoćni rad u izoliranom objektu po meni nije potreban.
Valja razmišljati o tome da klime o kojima mi pričamo su za kućnu upotrebu a ne za profesionalnu. Za profesionalnu upotrebu proizvođači imaju druge serije uređaja, podosta skuplje. Takve klime jesu predviđene za cjelodevni rad. Po meni ove naše pokućne i nisu.
Sve ima svoj vijek trajanja i proizvođači kad odluče koje komponente ugraditi u koju seriju klime, sigurno ih testiraju na neki broj radnih sati, broj okreta ciklusa čega već. Taj broj po meni nepotrebno trošiš koristeći klimu kada treba i kada ne treba

pa i moj lg televizor ima neki previđeni broj sati. Kažu 60000, ali na 30000 već da lagano gubi kontrast i boje itd. Sad sam negdje na 15000 pa javim kad stignem na 30000 :D

po meni tvoja pitanja nisu glupava, nego sasvim logična. Svatko ima svoj odgovor na njih i svoj stav. Ja sam upravo iznio svoj.
ne očekujem da će se svi složiti sa mnom

 
0

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 10:24 - pre 66 meseci
Dilema šta od ovo dvoje za dogrevanje u low budget varijanti, cena im je slična.... neko iskustvo ili preporuka?

VIVAX ACP-12CH35AEQI


Napajanje (V, ph, Hz) 220, 1, 50
Tip klima uređaja:Inverter
Model spoljne jednice :ACP-12CH35AEQI
Model unutrašnje jedinice :ACP-12CH35AEQI
Vrsta unutrašnje jedinice zidni
Energetska klasa hlađenje A++
Energetska klasa grejanje A+

SEER 6.1
SCOP 4.0
Kapacitet grejanja (kW) 3,81 (1.08-4.22)
Kapacitet Hlađenja (kW) 3,52 (0.88-4.10)
Nominalni kapacitet 12000 BTU
Potrošnja struje hlađenje (KW) 1.29 (-- -1.72)
Potrošnja struje grejanje (KW) 1.18 (-- -2.60)
Temperaturni opseg rada hlađenje +18℃ - +50℃
Temperaturni opseg rada grejanje -15℃ - +24℃
Nivo buke unutrašnje jedinice (dB)min/max: 23/41
Protok vazduha hlađenje/grejanje (max.) m3/h 570
Dimenzije unutrašnje jedinice (VxŠxD) (mm): 285 x 805 x 194
Težina unutrašnje jedinice (kg):7.2
Nivo buke spoljne jedinice (dB)min/max:56
Dimenzije spoljne jedinice(VxŠxD) (mm):555 x 770 x 300
Težina spoljne jedinice (kg):25.5
Radni medijum:R32
Cevna instalacija tečna/gas (mm):6.35/9.52
Maksimalna dužina (m):25
Maksimalna visinska razlika (m):10
Prednapunjena dužina (m):5
Zemlja proizvodnje Kina
Garancija: 2 godine
Proizvođač Midea

ili


Maxon MXI-12HC008i

HLAĐENJE

Kapacitet (kW): 3,2
Snaga električnog priključka (W): 1130
Radna struja (A): 6,7
SEER:6,10 (A++)

GRIJANJE

Kapacitet (kW): 3,2
Snaga električnog priključka (W): 1020
Radna struja (A): 6,1
SCOP: 4,0 (A+)

UNUTARNJA JEDINICA

Protok zraka (Hi/Lo) (m3/h): 550/550
Odvlaživanje (l/h): 1,0
Razina buke (Hi/Mi/Lo) (dB(A)): 40/34/26
Zvučna snaga (Max) (dB(A)): 50/44/36
Neto dimenzija (W*H*D) (mm): 770*240*180
Dimenzija s ambalažom (W*H*D) (mm): 855*305*255
Neto težina: 8

VANJSKA JEDINICA

Razina buke (Hi/Mi/Lo) (dB(A)): 50
Zvučna snaga (Max) (dB(A)): 60
Neto dimenzija (W*H*D) (mm): 700*552*256
Dimenzija s ambalažom (W*H*D) (mm): 803*600*325
Neto težina: 26
Rashladno sredstvo: R410A
Punjenje (kg):0,78

CJEVOVOD

Tekućinski vod (tlačni) (mm): 6,35
Plinski vod (usisni) (mm): 9,52
Max. dozvoljena duljina cjevovoda (m): 15
Max. visinska razlika (m): 5

PODRUČJE RADA

Hlađenje (°C): -10-43
Grijanje (°C):-15-24

Razmak nogica na vanjskoj jedinici (mm): 439
Među veza (mm2): 4*1,0
Gdje je napajanje (unutarnja/vanjska) (mm2): U3*1,5

Pozz

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 10:42 - pre 66 meseci
Citat:
EAP:Imaš uređaja s izrazito niskom modulacijom (recimo toshibe) i one s izrazito visokom (recimo fh25)

Evo i ja citam na drugom forumu kako toshiba suzumi 10 ne moze da spusti potrosnju ispod 240-250 w
Sta je tu izrazito nisko :)

Fh cini mi se radi konstantno na 300w potrosnje ispod toga se gasi.
Zar je 50w razlika od izrazito nisko do izrazito visoko :)

Daikin radi puno nize izgleda od toshiba suzumi.

Nize moduliranje znacii duvanje hladnije,ko voli nek izvoli.
Nije bas da svi to vole :)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 11:12 - pre 66 meseci
Evo primjera gdje me pita lik u privatnim porukama jel ok sto mu mitsubishi klima ne pravi pauze uopste.
Ne svidja mu se sto nisko modulira jer mu se doima kao hladno duvanje.



Znaci ne vole svi nisku modulaciju,nije to savrsenstvo.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 12:30 - pre 66 meseci
Mislim da nitko ni u hlađenju ne voli da po njemu duva hladni zrak a kamoli u grijanju

Za mitsu vlada neka fama da u auto fan modu ne može održavati točno zadanu, samo u nekoj fiksnoj brzini

e sad, jesi ti pitao lika u kojoj je to brzini bio da mu smeta hladno duvanje?

Jer, ako je u auto fanu, kad je na minimumu snage, i brzina je u minimumu i puše lagano ispred sebe. nema šanse da to osjetiš osim ako stojiš ispred nje na 20cm
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 12:38 - pre 66 meseci
Citat:
rovaccccc:

Evo i ja citam na drugom forumu kako toshiba suzumi 10 ne moze da spusti potrosnju ispod 240-250 w
Sta je tu izrazito nisko :)


nisi pročitao do kraja :D
kaže da neće niže od toga i da mu raste sobna temp stalno

to nije svrha niske modulacije
svrha je održavati zadanu temp s min potrošnjom što izgleda nije slučaj u tom primjeru

a ni tu tvom s tvojim daikinom

ja ne razumem kako netko može biti zadovoljan kada uzme klimu za ne znam 500-1000 eura, zada na na daljinskom 22 a dobije 24?
to je kao da uzmeš televizor okreneš na prvi da gledaš vremensku prognozu a umjesto toga dobiš 13. reprizu 6 sezone nekog CSI-a





 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639696 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.