Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639747 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 17:11 - pre 66 meseci
Citat:
EAP:
Mislim da nitko ni u hlađenju ne voli da po njemu duva hladni zrak a kamoli u grijanju

Za mitsu vlada neka fama da u auto fan modu ne može održavati točno zadanu, samo u nekoj fiksnoj brzini

e sad, jesi ti pitao lika u kojoj je to brzini bio da mu smeta hladno duvanje?

Jer, ako je u auto fanu, kad je na minimumu snage, i brzina je u minimumu i puše lagano ispred sebe. nema šanse da to osjetiš osim ako stojiš ispred nje na 20cm


Ako je u minumumu i još auto fan onda zaista nema šanse da smeta jedino ako baš ne sjedi ispod klime osim ako je na 2 ili 3 crtice onda sigurno i to dobro smeta.

Toshiba je to odradila daleko kulturnije, kad klima postigne zadatu i ugasi se krilca podiže u vodoravni položaj i gasi turbinu nema puhanja nakon kratkog vremena lagano pokrene turbinu i vrti radi provjere da senzor očita i opet ugasi turbinu sve tako dok se ponovno ne upali grijanje onda spušta krilca prema dole.

Snimio sam video kako radi Suzumi Plus 10 i to je kultura rada koja bi trebala imati svaka krštena klima.
Dok Hitachi nikad ne gasi turbinu ali toliko tiho radi da uopće nemožeš ni primijetiti negov rad ali ako staviš glavu odmah ispod unutarnje osjeti se lagano strujanje inače je krevet odmah ispod klime.

https://youtu.be/ZHPcO4--5fo


Mateuss
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 17:37 - pre 66 meseci
@rale ja sam kupio pre neki dan je stigla VIVAX ACP-12CH35AEQI
Otvorio kutiju, spoljašnja jedinica je ista kao moja midea od pre 10 godina. Izmenjivač jednostruki prozračan, po meni jedva neko grejanje do -5 dalje neće moći. Nije za grejanje definitivno, samo neko dogrevanje u prelaznom periodu. Ja ću da je koristim na moru pa nije problem.

Taj maxon je isto sto i vivax midea kinez. 22 kilograma spoljasnja jedinica pa tu nema nista pametno unutra.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
+1

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 17:45 - pre 66 meseci
Pre svega dobro vece svima ovde.
@ Mateuss: Nemam nameru da afirmisem klimu koju imam jer za tim' nema potrebe ali za one zainteresovane treba napomenuti da midea mission 12 klima koju imam, radi slicno odnosno potpuno identicno sa krilcima i turbinom bas isto ovako kako si ti opisao, jedino nisam primetio da li ukljuceje turbinu nekoliko puta dok ponovo ne pocne da greje.Provericu i to .Da li je to dobro ili nije ne znam ali se upravo tako ponasa ovih nesto toplijih dana dana, dok je zimus u vreme hladnijih dana radila odlicno i nije se iskljucivala uopste.Da napomenem da meni klima uvek radi na automtaskom modu i trudim se da ne eksperimentisem puno ako vec dobro obavlja posao za koji je kupljena.Samo neka ona potraje.

Mateuss: Toshiba je to odradila daleko kulturnije, kad klima postigne zadatu i ugasi se krilca podiže u vodoravni položaj i gasi turbinu nema puhanja nakon kratkog vremena lagano pokrene turbinu i vrti radi provjere da senzor očita i opet ugasi turbinu sve tako dok se ponovno ne upali grijanje onda spušta krilca prema dole.
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 19:19 - pre 66 meseci
Danas pala ugradnja Fujitsu 12LLCE.

Posle dužeg razmišljanja i nedoumice,da li Daikin Ftxb35c ili Fujitsu12LLCE odlučih se za već proverenog igrača,
jer sam zadovoljni korisnik 09LECA od 2013g.

Klima će grejati sobu 20-ak kvadrata,a povremeno će se dogrevati još 9-10 kvadrata.

O utiscima kad zahladni.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER30.10.2018. u 19:47 - pre 66 meseci
Sta vas tu fascinira nemam pojma, moje off on stare kineske klime kada dostignu zeljenu temperaturu iskljuce kompresor, podigne krilce na gore i smanji brzinu turbine na minimum da pirka. Posle 10tak sekundi stane. Kada se kompresor ponovo pokrene da greje, prvo polako zavrti turbina pa kada krene da izduvava toplo onda spusti krilce u zadati položaj i krene da greje kako joj je već zadato. Ne vidim tu nikakvo čudo, obična automatika.

Ovima što je kao hladno dok turbina slabo pirka je ustvari stvarno hladno i treba da povećaju temperaturu a manu se tolike stednje. Sama računica da se pomoću klime štedi i super prolazi zima treba da bude dovoljna satisfakcija u ulaganje u izolaciju, novu stolariju, troslojno staklo itd a ne da se zavrsi na pukom brojanju vati i gašenju led sijalica po kući što vodi u drugu krajnost.

Baš jedva čekam da ugradim ovog kineza i vidim šta može mada ću je tek kasnije testirati kada bude oko nule i malo ispod tamo posle nove godine. Za 300 evra inverter sa wifi modulom paaa eto mideu sam pre 10 godina platio 240 evra koliko se sećam.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 12:50 - pre 66 meseci
Hvala Bordžija!

Meni i treba klima za dogrevanje, tačnije da utopli prostoriju dva sata pred moj dolazak, jer u toj prostoriji imam šporet na etažno grejanje koji da bi zagrejao treba minimum sat vremena, e sad moja neka namera je da ubacim i klimu pa kad je baš veliki minus recimo -10C napolju da održava neku tempearuru tokom dana ili noći, a kad nije veliki da služi da zagreje prostoriju par sati pred moj povratak kući.

Znači nema tu nekakve razlike između ove dve po preformansama, ako sam dobro shvatio, vidim da im je gas koji koriste različit, samo ne znam kakve su što se tiče kvarenja i dugotrajnosti?!

Pozz
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 13:22 - pre 66 meseci
E u tome je caka, na -10 ti se uopšte ne isplati ova klima jer bukvalno greje kao kalorifer troši 1,5 kw i toliko toplote daje ako i toliko daje. Džabe drnda. Isplati se samo oko nule najdalje -5 onda neki kalorifer ili kvarcna grejalica dok ne raspališ vatru. Za pristojno grejanje klimom obavezno spoljašnja jedinica mora da ima dupli izmenjivač. Evo poredeći ovu Q vivax seriju koja ima 22 kilograma spoljasnja i fujitsu llcc koja ima 26 kg i ima dupli izmenjivač. U tom grmu leži zec.

A sto se tiče kvarenja pa zato i postoji garancija jer se kvari. Po meni je elektronika tu najveći problem, u zadnjih 5-6 godina sve sto sam kupio je crklo upravo bas elektronika.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 13:59 - pre 66 meseci
Hm, a ova GREE Viola? to mi je bila neka druga opcija, jer sam mislio da ove mogu da odrade taj posao zagrejavanja/dogrejavanja?

Gree klima Viola
Priozvodjac: Gree
Tip: Inverter
Integrisan Wi-Fi: Da
Kapacitet klima uredjaja: 12000 Btu
Energetska klasa: A++/A+
Radni gas: R410A Ekoloski gas koji nije stetan za ljude, zivotinje i okolinu
Kapacitet hladjenja: 3,50 kW
Kapacitet grejanja: 4,00 kW
EER: 6,10
COP: 4,8
Radni opseg rada: -22°C – +48°C
Rezim odvlazivanja
Rezim vetilacije
Potrosnja energije 0.5W u stanby rezimu
G10 Inverter tehnologija
Rezim rada sa ustedom energije
Rezim spavanja
Vertikalno pomeranje usmerivaca daljinskim
Fiksiranje usmerivaca daljinskim
4 brzine ventilatora
Turbo rezim rada
Tihi rezim rada
I feel funkcija
Inteligentno predgrevanje
Inteligentno odledjavanje
Rezim zastite na 8°C
Naknadni rad ventilatora
Hladna plazma jonizator
Healthy filter
Funkcija tajmera
Auto restart funkcija
Soft start
Samodijagnostika
Zastita od nedostatka freona
Zastita od niskog i visokog napona
Grejac kompresora
Grejac oplate spoljasnje jedinice
Hladjenje do: -15°C
Grejanje do: -22°C
Prikaz temperature na unutrasnjoj jedinici
Zakljucavanje daljinskog upravljaca
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 14:08 - pre 66 meseci
@rale

O koliko velikom prostoru se radi?
I da li je konkretna namena klime da se pali po sat vremena pre početka zagrevanja glavnog vida grejanja, ili će joj funkcija biti i malo obimnija?
I sa velikom dozom rezerve shvataj postove nekih pojedinaca, nisu toliko stručni koliko su umislili da jesu.
 
0

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 14:17 - pre 66 meseci
Prostor je dnevna boravak i kuhinja od nekih 30m2 u prizemlju gore na spratu su spavaće sobe sa radijatorima funkcija će joj biti isključivo ta da zagreje prostor pre paljenja glavnog grejanja kad je temperatura ispod ili oko nule, znači sat dva pred povrataka kući sa posla, leti se neće koristiti jer za tim nema potrebe dole je sasvim ok uz neku prirodnu cirkulaciju vazduha (prozori na kip), tako da za hlađenje neće biti korištena. Tnx.

Pozz

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 31.10.2018. u 15:32 GMT+1]
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 20:14 - pre 66 meseci
[quote]SG kamikaza:
Imaš što djalf kaže jozzu i ja bih dodao mrbakero-a za primer grejanja bez zidne izolacije.
Ako se jave da ti prenesu utiske, ili lista unazad pa traži njihove postove. Već su pisali o tome.
Nijedan nije imao nešto negativno u tom iskustvu. [/quotpe]
Ja proslu zimu izgurao samo sa tavanskom izolacijom 10cm bez izolacije na zidovima,60 kvadrata kuca sa 2x07 leca i 1x12 luca ,kada su defrosti brzo se razladi kuca bez izolacije na zidovima.Na minusima su radile sve 3 klime non stop i na minus 13 su grejale ako ne i bolje nego na 0 stepeni,za mesec dana potrosnja je bila 4500 dinara za sve 3 klime ja prezadovoljan.Sada sam uradio fasadu 15 cm i ove godine bas cekam da uporedim potrosnju

1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 20:23 - pre 66 meseci
Citat:
EAP:

Za mitsu vlada neka fama da u auto fan modu ne može održavati točno zadanu, samo u nekoj fiksnoj brzini



" Fama " za Mitsu je stvorena od forumasa koji nemaju -- ili citaju i izvlace nekakve pogresne zakljucke od korisnika klima Mitsu.Takva "fama" je samo od prepisivaca i teoreticara a ne od korisnika Mitsu klima.
Vecina komentara potice od forumasa koji ne koriste klime Mitsu za grejanje--hladjenje i njihove zelja je da reklamiraju neki drugi brend a Mitsu gledaju kao ozbiljnog konkurenta i potrebno je eliminisati kao konkurenciju u prodaji.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 22:19 - pre 66 meseci
Vratio si se

Pa gde si ti nama , vec smo se zabrinuli ..

Nije fama vec FH35VE ne moze odrzavati zadatu u AUTO fan modu vec se mora drzati na 3 crtu , ne jedan vec vise korisnika se zalilo na to. Jedan od njih je i @bokivr ako ga se neko seca , on nema jednu FH vec 3 komada , merodavniji je od tebe svakako , bar sto se tice tog modela ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER31.10.2018. u 23:18 - pre 66 meseci
U cemu je tacno problem sa odrzavanjem temperature kod klime mitsubishi fh.
Ovako odrzava fh35ve



Malo sam zbunjen ?
Odem na temu o peletu kazu odlicno grijanje,termostat radi dobro pali gasi pumpu i temperatura se vrti unutar +/- 2 stepena.
Vratim se na temu klime kad ono ne valja ovako odrzavanje temperature u sobi ???

Jel moguce da razliciti ljudi imaju toliko razlicite kriterije ?
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 03:48 - pre 66 meseci
Hm, svega tu ima a kriterijum je subjektivna stvar. A osećaj može zavisiti od vrste grejanja odnosno izvora toplote. Ipak je palet grejanje na radijatore ili podno a grejanje klimom je ustvari frižider koji radi u rikverc sa jačim ventilatorom. Našalih se ja malo ali u suštini jeste tako, osećaj kad te greju radikatori je jedno a kad greje klima je drugačiji. Evo pogledajte spoljnu temperaturu: na +23 spoljna letos vam nije palo na pamet da palite grejanje a sad? Dobro to je zbog drugačijeg inteziteta sunčevog zračenja ali to je ona moja priča da 23 stepena nisu uvek 23 i da nisu isti u Nišu, N,Sadu, Zagrebu ili Cirihu. Nije isto leti 23 i zimi 23.
Otuda onima sa radikatorima ne smeta +-2 stepena.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

EAP

Član broj: 338936
Poruke: 67



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 06:32 - pre 66 meseci
Rovac
Sad je pitanje jesi stvarno zbunjen ili se samo pravis
Izvlacis stvari iz konteksta i to naravno samo one koje ti pasu

Sat vremena ranije ti napise lik da fh ne moze u auto modu odrzavati temp....a ti opet po svom

A ti dokazi da moze

Napisi pokazi snimi slikaj sta vec u kojoj brzini je postignuta ova fiksna temp koju prikazujes
Zato fh ne moze da modulira nisko nego se pali gasi
Pa ljudi bi dobili upalu pluca uz njega, fiksna brzina modulira nisko puse po tebi hladan zrak

Valja priznati, mitsubishi vodi brigu o zdravlju svojih korisnika


A 23c nije uvijek 23 po osjecaju, jer opet nesto fali, a to je % vlage koji u oba slucaja (ljeti, zimi) nije isti
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 11:09 - pre 66 meseci
Citat:
rale2rale:
Prostor je dnevna boravak i kuhinja od nekih 30m2 u prizemlju gore na spratu su spavaće sobe sa radijatorima funkcija će joj biti isključivo ta da zagreje prostor pre paljenja glavnog grejanja kad je temperatura ispod ili oko nule, znači sat dva pred povrataka kući sa posla, leti se neće koristiti jer za tim nema potrebe dole je sasvim ok uz neku prirodnu cirkulaciju vazduha (prozori na kip), tako da za hlađenje neće biti korištena. Tnx.

Pozz

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 31.10.2018. u 15:32 GMT+1]



Ja bih ti, sobzirom da nećeš klimu koristiti za hlađenje, prodlozio drugo budžetskog rešenje.
Bilo kakva grejalica uz neku opciju WiFi kontrole paljenja pre dolaska kući, mi se cini kao bolje rešenje.
Za razliku novca, možeš barem 10 godina da plaćaš tu neku dodatnu sumu na računu za struju.
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.28.247.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 11:57 - pre 66 meseci
E lepo si se setio : ))
A za ustedu od montaze ce dogrevati jos 3 novembra, sto ce doci oko 14 godina dogrevanja : )) Nije klima za svakog. Ili mozda je...



Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 15:18 - pre 66 meseci
Citat:
EAP:
Sat vremena ranije ti napise lik da fh ne moze u auto modu odrzavati temp....a ti opet po svom

A ti dokazi da moze

Napisi pokazi snimi slikaj sta vec u kojoj brzini je postignuta ova fiksna temp koju prikazujes
Zato fh ne moze da modulira nisko nego se pali gasi


Ako je to cijela problematika onda super.
Ja nikad ali nikad ni jednu klimu ne drzim u auto fan.

Eto ako neko ima mitsu fh i smeta mu auto mod,nek je prebaci meni,ja cu mu dati daikina koji radi na skroz niskoj snazi.

Mitsa FH se pali gasi iz istog razloga kao i toshiba suzumi kod matheusa.
Potrebe za toplotom su manje nego sto klima moze da radi u minimumu.
Obje se pale gase i ni mitsa ni toshiba nemaju nikakvih problema sa odrzavanjem temperature radi toga.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER01.11.2018. u 16:43 - pre 66 meseci
@Rale2Rale
Ja se takođe slažem sa mišljenjem Kamikaze. Uzimati inverter klimu za par sati rada je bezveze i preskupo. Obična on/off još bože pomozi ali inverter nikako. Jednostavno je neisplativo. Svaka grejalica tipa Norveški radijator će ispuniti tvoje zahteve.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639747 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.