Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634370 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stipich
stipic steva
radnik
sombor, srbija

Član broj: 263767
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 06:24 - pre 64 meseci
Da li ti je ovo prva sezona sa Violom, ja sam je nedavno kupio i za sada je ok, kolika je potrosnja bila prosle zime, ako si je imao.Grejem nekih 40kvm.Postavio sam na 18c i tako radi vec nedelju dana, ne gasim je.
 
0

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 06:40 - pre 64 meseci
Prva... Stavljena negde oko 20tog oktobra... Potrosnja ide od 6-10kwh dnevno, vodim evidenciju dnevno ili na dva dana, kad je oko 0 i u zavisnosti od vlaznosti i tako to...uradicu presek kad budem imao vremena... Mada tek sad ide ono pravo testiranje... Uzmi merac potrosnje, to ti je najbolje resenje i vidis sam koliko, kako i sta trosi... Za 40kv mislim da ce ti biti mala, ne znam kakva je stolarija i izolacija...
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 12:10 - pre 64 meseci
Citat:
stipich:
Da li ti je ovo prva sezona sa Violom, ja sam je nedavno kupio i za sada je ok, kolika je potrosnja bila prosle zime, ako si je imao.Grejem nekih 40kvm.Postavio sam na 18c i tako radi vec nedelju dana, ne gasim je.



Stvarno se greješ sa postavljenih 18c?!
 
0

stipich
stipic steva
radnik
sombor, srbija

Član broj: 263767
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 14:01 - pre 64 meseci
Greska, temperatura je 18c, klima na 21c zapravo, grejem negde oko 36kvm.Izolacija 8ca stiropor, tavanica viklovi.Leti mi je bilo sasvim prijatno unutra, a vidim da se to i zimi oseti.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 14:31 - pre 64 meseci
Ljudi tako drže po spavaćim sobama i hodnicima na 18 stepeni, mnogo je ugodnije za spavanje a ipak nije ledara kada ustaneš. Ljudi su nekada spavali bez ikakvog grejanja, imali su one perine za pokrivanje. Ko ne zna šta je perina ne zna šta je seoski život :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
213.91.106.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 20:15 - pre 64 meseci
Poz svima ,citam malo ove vase savjete oko ugradnje klime pa me zanima sta se misli pod ovim izoliranje svake cijevi posebno ..
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 20:26 - pre 64 meseci
Citat:
stipich:
Greska, temperatura je 18c, klima na 21c zapravo, grejem negde oko 36kvm.Izolacija 8ca stiropor, tavanica viklovi.Leti mi je bilo sasvim prijatno unutra, a vidim da se to i zimi oseti.

Znaci Viola ne moze da postigne ni 21 stepen u 36kvm pri ovim spoljnim temperaturama i to u izolovanom prostoru?
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 21:08 - pre 64 meseci
Možda je klima uz plafon ili u samom ćošku sobe pa senzor brljavi? To se meni dešava sa starom ferroli kineskom klimom, moram da podesim na 30 stepeni inače se gasi. Recimo stavim 23 stepena ona malo radi pa se ugasi, u prostoriji 18 stepeni. Onda je ja nasviram na 30 i onda drnda bez prestanka pa nema kraja ne gasi se uopšte.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

stipich
stipic steva
radnik
sombor, srbija

Član broj: 263767
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 21:23 - pre 64 meseci
Citat:
gti2:
Citat:
stipich:
Greska, temperatura je 18c, klima na 21c zapravo, grejem negde oko 36kvm.Izolacija 8ca stiropor, tavanica viklovi.Leti mi je bilo sasvim prijatno unutra, a vidim da se to i zimi oseti.

Znaci Viola ne moze da postigne ni 21 stepen u 36kvm pri ovim spoljnim temperaturama i to u izolovanom prostoru?


Verovatno da moze, nisam jos pojacavao klimu.Meni je malo zajeban prostor koji grejem.Imam veliku sobu (24kvm), izmedju dva prozora je klima postavljena i tuce u drugu sobu (12kvm), a u zidu je kaljeva pec oko koje pici vazduh u tu sobu.Ostavio sam je namerno jos ovu zimu, da vidim kako ce to sve sljakati sa klimom, pa je verovatno izbacujem napolje.Dakle nije otvorenih 36kvm, ali i ta druga soba se solidno zagreje, za sada.
 
0

dusan.savkovic
nekad student, sada profesor tehnike i
informatike na privremenom radu u
servisu bele tehnike
Vrnjacka Banja

Član broj: 219841
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 21:47 - pre 64 meseci
Pa sad bi trebala da postigne da zagreje, ali je malo previse optimisticno da ce da se lepo ogreje na 36kvm kad bude niza temperatura...nek stavi ifeel i nek odalji daljinski koliko moze, pa nek vidi kako ce da radi...u service manual-u stoji od 16-24kv predvidjena povrsina...sad sve zavisi sta ko ocekuje...
 
0

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
46.217.73.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER14.12.2018. u 23:01 - pre 64 meseci
Citat:
Alen23:
Poz svima ,citam malo ove vase savjete oko ugradnje klime pa me zanima sta se misli pod ovim izoliranje svake cijevi posebno ..


Sram vas bilo sto ne odgovoriste coveku... : )


Vidi vako.
Od unutrasnje prema vanjskoj idu dve cevi, jedna vruca, druga hladnija. Prva u izolaciju, onda druga u izolaciju pa na kraju obe sa svojim izolacijama idu u jednu vecu, deblju izolaciju, pa preko svega toga plasticni izolir, onaj siroki, da se ne bi sve to raspadalo. Ako su obe bakarne cevi u dodiru pretpostavljas sta se desava, hladna hladi vrucu - vruca greje hladnu i remeti se rad.

I ovo nije savet, nego vise mu dodje kao zakon.

Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER15.12.2018. u 19:05 - pre 64 meseci
Citat:
NePa:
@tvrdoglavi

Pa dobro, nisam ni mislio da su bogzna šta ... prijatelj bi uzeo dodatnu klimu samo za eventualnu dopunu 12LU na velikim minusima.
Šta može da se od njih očekuje recimo na -10C, mogu li Tesla 12 bar 1 kw toplote da daju na toj temperaturi, makar COP bio 1,00 :)
Ako si ih otvarao sigurno si video šta su ispostavljali unutra. Po čemu su lošiji od recimo jeftinih vivax-a, vox-a, beko... itd ?

Pitanje i za ostale članove ... šta bi mogli da preporučite recimo do 45,000 od tih jeftinijih uređaja ?

Kakvi su ovi Bergen 12 ? Ima li neko iskustvo da je negde video namontiranu i kako radi ?


[Ovu poruku je menjao NePa dana 13.12.2018. u 23:28 GMT+1]


ako sam rekao da je krs, onda mislim da se toliko i moze ocekivati od nje. za 45000 ima general 09 llca. svakako se od nje moze ocekivati drasticno vise nego od tesle 12.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER15.12.2018. u 22:18 - pre 64 meseci
Vidis da insistira na toj krš tesli, garant opet neka mnogo "povoljna" kupovina u tehnomaniji kao onomad kad je neko insistirao na nekoj prodavnici.

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER16.12.2018. u 23:24 - pre 64 meseci
Moze i onaj Eskimo za 38500din, kao pomocna? Da li neko greje sa njom sada i kako se pokazala?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 07:31 - pre 64 meseci
Radi ko besna. Baba se nije žalila. Doduše, radila je pre ovih minusa, prošli produženi vikend (petak-ponedeljak). Ali ništa nisam merio, samo je u sobi bilo toplo.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 09:05 - pre 64 meseci
Da li ona radi kao osnovno grejanje ili samo za dogrevanje?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 10:32 - pre 64 meseci
Meni radi svako veče, nekad od 21 a nekad od 22h, do nekih 5h ujutru, tad opet preuzima tp.
Sinoć sam je upalio u 20h,ni ne gledajući koliko je napolju.
Zabrundala je u startu, i nastavila da radi normalno.
23°c je bilo zadati, dok je za tp setova opseg 22-22.5.
U 21:10 kad sam taman izlazio iz kuće da krenem na posao, čujem da diže krilca i pomislim da je počeo df,ali nije. Dostigla je temperaturu i prešla na čekanje.
Izadjem i sednem u kola i posle 1 km uslikam ovo:


Krivo mi je jer mi je merač potrošnje instaliran na nekom drugom mestu, a zanimalo bi me na kom opterećenju je radila sinoć.

Inače sam unazad nedelju dana uspevao i da dočekam df na njoj. To se obično dešavalo posle nekih 3h rada.
Bude setova a na 23 i fan high,jer uglavnom radi noću kad svi spavaju.
Od trenutka kad počne df i digne krilca, do trenutka kad ih obori i počne da duva toplo, prodaje 10 minuta.

Ono što sam primetio, da po startovanju kad krene da izduvava na high, posle nekog vremena smanjuje brzinu duvana. Mislio sam isprva da je prebacila na medium duvanje, i probam da izmenjam sve brzine ručno.
Kao da su sve tri brzine redukovane. Ona tako kad uspori i dalje duva na high, jer su prisutne i med i low u odnosu na nju. Ali je u odnosu na početno duvanje, brzina manja.
Valjda nisam zakomplikovao u objašnjenju.
Prikačeni fajlovi
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 12:29 - pre 64 meseci
Noćas baš udario minus.

Kod mene(okolina Bgd-a)je sinoć bilo -11c,vlaga preko 90% sa dosta magle.
Fujitsu 12LLCE i 09LECA rade opušteno,bez ikakvog napora,mada moram priznati da mi se čini da LLCE radi rasterećenije i sa defrostima u dužem
vremenskom intervalu.(na 90-120min)

Vidi se da ima veću snagu na niskim temperaturama.
Potrošnja na održavanju 23c(noćas do 23h),a posle 22c (sa uključenim eco modom) je bila oko 350w-400w. Greje dvadesetak neizolovanih kvadrata.
Ja za sad prezadovoljan.

Još jedno zapažanje.
Iako je po tablici buka spoljašnje jedinice kod LECE manje db,u praksi nije baš tako.LLCE je dosta tiša,
verovatno zbog veće rezerve snage,a i nova je za razliku od LECE kojoj je ovo peta zima.

Obe rade 24/7
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 15:02 - pre 64 meseci
Pa razlika je u tome što upravo na debelom minusu pokažu razliku, fujitsu radi sa 350-500 wati dok kineske klime sa jednostrukim izmenjivačem gutaju kilovat i više kako bi postigle istu temperaturu. Tu samo treba zdrave logike ništa više. Tu se vidi razlika i tu se pravi ušteda. I jedna i druga klima isto greju mada kinezi gube dah na većim minusima. Meni kinez odlično radi na temperaturama iznad nule i malo oko nule ali je nebi nikada preporučio nikome, naročito ljudima sa kontinenta.

Poredite babe i žabe. Uštediš 100-200 evra prilikom kupovine klime a posle ti ona izjede struju tri puta više već u prvoj sezoni i raskanta se brzo zbog opterećenja.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.12.2018. u 17:26 - pre 64 meseci
Nikada mi nece biti jasno otkuda toliko znanje o necemu sto nisi probao ili ne znas kako radi vec onako odokativno i nazalost vrlo samouvereno izvalis nesto sto niti znas, niti si probao niti ima puno veze bas sa tom "zdravom logikom". Nazalost ali je tako u svetu "svestrasnosti" gde svi zanju sve.Grejem se upravo tom kineskom klimom koja ima puino vise snage od tog tzv. japanca koga pominjes i na ovih nocasnjih -7 nije prelazila 550 wati a u prostoriji je letnjih 24 stepeni.K'o u inat taj kinez savrseno dobro odrzava zadatu temepraturu i nema odstupanja u zadatoj i ambijentalnoj temepraturi kao ovaj drugi kinez.Nisam klimu kupovao zbog forumskih "strucnjaka" da bih od njih dobijao pohvale vec sam klimu kupio za grejanje, nikako za samohvalisanje po raznoraznim forumima.Jos ako ta klima greje a ovi moji kinezi to rade i pouzdano i vrlo efektno pa jos i pride imaju rezervu snage, onda te neke zdravorazumske teorije o superiornosti takodje kineza sa japanskom nalepnicom padaju u vodu jednako kao i svi tvoji samo tebi znani zakljucci o necemu sto u praksi nisi ni video ni probao.Po tvojoj logici ali samo po tvojoj, sve kineske klime su krs i lose a samo one kineske sa japanskom nalepnicom tj.ti tzv.japanci su najbolje klime???Cudno od jednog samozvanog strucnjaka.Uzgred, neka ta klima povuce na -15 ili -20 stepeni spoljasnje temeprature i kilovat pa i mnogo vise snage , potpuno je nevazno samo neka greje i radi zadati posao, a ovi moji kinezi to rade bez savrseno i bez greske za razliku od nekih drugih takodje kineza sa brendiranom nalepnicom, ovim kinezima nije potrebna dodatna grejalica na zastokim minusima jer jedna to radi provereneo savrseno i na -19 , a drugoj je tek prva zima.Ta proverena je model Midea mission 12 a ova koja se tek dokazuje je gree change oznake GWH09-K3DNA5B sa jednostrukim izmenjivacem koja "bljuje vatru" na grejanju.Zato pre nego sto doneses bilo koji "visokoumni" zakljucak o bilo kojoj klimi, isprobaj klimu o kojoj zelis da na validan i korektan nacin govoris, a ne da se nekim rekla kazala zakljucima na vrlo smesan nacin dodvoravas pojediim forumskim "strucnjacima" afirmisuci uredjaje koji su vec poprilican broj godina prevazidjeni i ono sto vas sve najvise boli, ti tzv. japanci se pride se takodje proizvode u Kini.Poenta ovdasnjih forumskih prica je da klime dobro greju , da se ne kvare i da za pristojan novac i uz takodje niske troskove eksploatacije, klime odradjuju dobar posao na grejanju, a ne afirmisanje i prodaja vec prevazidjenih klima uredjaja samo jednog proizvodjaca.Noviji proizvodi istog su vredni svake hvale ali su prskupi i koliko vidim ovde se tesko prodaju pa ih zato niko ili retko ko pominje jer ne donose profit.Hvala.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634370 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.