Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električna vozila DA ili NE?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Električna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 186718 | Odgovora: 830 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 14:08 - pre 53 meseci
Ako nisam do sada - sigurno necu citati ni sad.

Kako bi bilo da se prebacimo na chat, jer bezveze smaras ljude necim sto ih ocigledno ne interesuje?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 14:09 - pre 53 meseci
Citat:
nkrgovic:
Stvarnost je da se u Sirbistanu vazduh VIDI i da se ljudi guse. Sirotinja ili ne, disanje je neophodno za zivot koji, za razliku od posedovanja i voznje automobila, predstavlja neko osnovno ljudsko pravo. Nemamo para je OK, gusimo sve redom jer moramo da se vozimo iako nemamo para - nije.


Slazem se, ali koja je alternativa - za bolja kola nema para, prevoz je ocaj, biciklo je za kamikaze. Pitanje kokoske i jajeta.

Ja imam elektricni biciklo - kao ciganski - sa korpom ispred da mozes da potrpas klince, i njega iskljucivo koristim po gradu, jako je praktican ovde, ali mislim da bi bio totalni nonsens da ga dovezem i koristim u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 14:14 - pre 53 meseci
Citat:
bordzija:
Prosto i jednostavno. Sirotinja više neće voziti 2.0 tdi i slično nego 1.2 benzinca.

Zasto ne LPG i CNG koji su kao gorivo jeftiniji, a manje zagadjuju?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 15:24 - pre 53 meseci
Kuca sa sopstvenim sistemom za grejanje, osim ako trosi gas, zagadjuje desetine puta vise nego 15 godina star auto.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 15:51 - pre 53 meseci
Citat:
bananaphone:
Slazem se, ali koja je alternativa - za bolja kola nema para, prevoz je ocaj, biciklo je za kamikaze. Pitanje kokoske i jajeta.

Ja se slazem sa onim sto je neko vec predlagao i sto otprilike tako u nemackoj funkcionise - u urbanim predelima samo vozila najvisih ekoloskih standarda, u ruralnim nek sirotinja vozi sta ima. Ako hoces da zivis na 5 minuta voznje od zgrade parlamenta i da kukas kako si sirotinja i moras da vozis trovacnicu - ne moze.

Isto tako za grejanje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 17:29 - pre 53 meseci
Neeee ne može to tako, ti bi eliminisao i oldtajmere. Svaki auto može dase vozi ali MORA da bude tehnički ispravan. Mora da zadovoljava euro standarde koje ima. Euro 1, euro 2 i tako dalje, tačno se zba koliko je dozvoljeno da truju. Uopšte nije bitno dal auto ima 30 ili 50 godina, ne sme da "dimi". Ako nađe neku računicu dasređuje motor i vozi dalje ok u suprotnom otpad i kupi drugi koji može. Ne kupuj za sve pare 2000 kubika da bi jurio, kupi nešto dase voziš i ne ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju.

Kakva smo močvara nebi me čudilo da za 10-15 godina uvoze EV i ugrađuju sus motore.

U principu mislim da su napravili frku oko vazduha jer uskoro trovačnice neće više moći dase registruju i mogu opasni nemiri da izbiju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

n26

Član broj: 341333
Poruke: 18
*.cable.dynamic.surfer.at.



+4 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 21:36 - pre 53 meseci
Citat:
Java Beograd:
Od 365 dana u godini, ja 350 dana provedem u Bgd, i 15 dana na putu.

Kad bih imao plugin-hibrid sa radijusom od 50 km, to bi mi bilo više nego dovoljno da pređem godišnje 15.000 km od 20.000 km koliko otprilike pređem.
Kuća-pos'o, kuća-centar grada, kuća-pijaca, kuća-šoping mol, kuća-u goste kod prijatelja i rodbine, kuća-ovoono, i obratno.

Sve mi se uklapa u 50 km! Imam garažu, noću bih mogao da punim do mile volje, lagano, trošeći jeftinu struju. Ne treba mi nikakav fast-charger.

Onih petnaestak dana godišnje, na putu - mogu da trošim gorivo, uopšte ne pravim pitanje. Ne treba mi punjač na putu.
Pa eto, neka se desi i neki "gradski dan" malo zahtevniji, OK, dešava se, potrošiću koji litar goriva, nije problem.

Da ne pričam koliko bi SUS motor bio očuvan i sačuvan! Vožen 5.000 km godišnje po auto putu! :)

A tek sa elektro autonomijom 100 km ! Bog da te vidi!


A to sto sa sobom tokom cele godine vozis 350kg nepotrebnih delova i time trosis 30% vise struje nego sto ti treba? Bio bi manji zagadjivac da imas neki 2.0TDI i sa skinutim/preradjenim DPF-om...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?20.11.2019. u 23:36 - pre 53 meseci
Citat:
bordzija:
U principu mislim da su napravili frku oko vazduha jer uskoro trovačnice neće više moći dase registruju i mogu opasni nemiri da izbiju.

Ja mislim da tehnicki pregled uopste ne konstatuje PM10 i PM2.5 cestice koje su problem, nego se bavi iskljucivo azot dioksidom, uglenmonoksidom i ugljendioksidom, ali ti to sigurno bolje znas pa nam mozes svima objasniti.

Ispricacu jedno sopstveno iskustvo - kad su poceli da mere izduvne gasove, ja imao jedan auto, sve perfektno radi ali trosi litar ulja na 500km, pa sam resio da ga otpisem. Ali nekako, malo nema se vremena, malo ne mogu da se odlucim koji drugi da kupim, a registracija mu jeftina, resim ja da je produzim i vozim jos par meseci. Dodjem na tehnicki, onaj premeri izduvne gasove i nista ne kaze. Ja pitam - druze, kakvi su izduvni gasovi, a on kaze "sve odlicno". Pitam ga sto me zeza kad ga ozbiljno pitam, posao mu je da mi tacno kaze, on odgovara "ozbiljno kazem, kao da je nov, odavno bolji auto nije dosao". Od tog trenutka ja uopste ne verujem da ce to sto se prica popraviti kvalitet vazduha.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 00:07 - pre 52 meseci
Citat:
bordzija:
Neeee ne može to tako, ti bi eliminisao i oldtajmere.

Ako sam ja to sve dobro razumeo, u Nemackoj moze upravo tako:
https://www.german-way.com/tra...riving-in-germany-green-zones/

Vozis oldtajmer - ne mozes u podrucja ugrozena zagadjenim vazduhom. Ali, to je tamo za svaki grad drugacije, potrebno je imati vise informacija o tome gde su oldtajmeri dobrodosli u zelenu zonu, a gde su banovani. U pocetku je to bilo moguce popamtiti jer je samo par gradova imalo zelene zone, a sad u svakom malo vecem selu ima znak - zelena zona.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 07:30 - pre 52 meseci
Citat:
dejanet:
Kuca sa sopstvenim sistemom za grejanje, osim ako trosi gas, zagadjuje desetine puta vise nego 15 godina star auto.


Hebiga to nije argument, industrija zagadjuje vise od automobila, jedna termo elektrana spali uglja vise nego cela Srbija, avionski saobracaj u NL zagadjuje isto koliko i automobili, a nismo dosli jos uvek do elektricnih aviona

Zagadjenje nije ravnomerno rasporedjeno, a trend je da se u gradove nabija sve vise i vise ljudi, tako da je procentualno velik broj stanovnistva najvise izlozen zagadjenju od automobila. Normalno ko zivi pored rudnika, rafinerije ili termo elektrane, najmanji problem mu je sto komsija vozi dizela
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 08:18 - pre 52 meseci
Tu bi trebalo naglasiti i taj socijalni problem - siromasnom coveku relativno lako mozes da zabranis da ne vozi auto (nek ide autobusom) , ali je veoma problematicno da mu zabranis da se greje (nego nek umre od smrzavanja?)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 09:54 - pre 52 meseci
Obično sve te zabrane imaju u pozadini neko rešenje banke na kredit, to je i suština neoliberalnog kapitalizma da ti daju nešto a uzmu duplo i troduplo više.

Oni koji slepo veruju u sve to prvi se ugase uglavnom kroz zdravstvo što i jeste primarni cilj. Isti sistem (shemu) implementiranu u kompletnom društvu nalaziš na svakom koraku ako malo bolje obratiš pažnju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 15:27 - pre 52 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Darko, pa u tvojoj pretrazi prosecna potrosnja je 7.2l (sa kojim motorom, jel ima AWD?) a ja sam koristio 7. Jel mislis da je moguce izvesti 300.000km u Hyndai Kona-i u ultra urbanim uslovima - gde ona trosi 10l na 100km?

Ja nikad nisam vozio Hyundai tako da cu procenu moze ili ne moze 300.000km da ostavim onima koji voze te automobile. Pomerio sam neku svoju granicu u glavi na gore kad sam video taksiste koji voze ovakav auto kakav ja vozim (Skoda Roomster 1.6b) sa preko 800.000km na instrument tabli napravljenih u najtezim gradskim uslovima, uz divljacku voznju i najjeftinije odrzavanje, kako to vec taksisti voze i odrzavaju. I pazi, taj sa 800.000+ km nije otisao u presu, nego se nakon dve nedelje pojavio na oglasima sa 180.000km na skali, pa ce preci jos ko zna koliko. Moj auto sad ce pola miliona km na instrument tabli, ako nije i njega neko nekad vracao, ko ce znati kad nisam prvi vlasnik, maltene od prvog dana se vozi na gas koji nije fabricki nego ko zna kakvi priuceni majstori ugradili i za sta ce svako ovde na forumu reci da je prepolovio radni vek motora. Na osnovu svega toga ja sam formirao misljenje da ce svaki auto uz redovno odrzavanje preci 300.000km, ako sam preoptimistican ne zamerite mi ti i ostali, nije iz zle namere.

Ne znam za Hyundai ali Tesla moze preko 500kkm https://qz.com/1737145/the-eco...-teslas-for-2-5-million-miles/
A hibridi (Toyote, Fordovi, itd.) i vise
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 16:57 - pre 52 meseci
Da da - tako sam se i ja lozio

A onda odes, npr: https://teslamotorsclub.com/tmc/ - da bi stekao malo realniju sliku

NPR: https://teslamotorsclub.com/tm...s-long-and-frustrating.118349/
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 16:59 - pre 52 meseci
Znam, vidim. Evo na mobile.de prodaje se Tesla sa predjenih 479.000km za 36k-37k evra. Znaci vlasnik ocekuje da ce preci jos toliko kad je tako formirao cenu.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 17:57 - pre 52 meseci
Moze vlasnik da trazi i 136k, kupci imaju poslednju rec.
Citat:
bananaphone:
Da da - tako sam se i ja lozio :)

A onda odes, npr: https://teslamotorsclub.com/tmc/ - da bi stekao malo realniju sliku :)

NPR: https://teslamotorsclub.com/tm...s-long-and-frustrating.118349/

Takvih foruma ima i za VW i ostale proizvodjace/modele.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
193.209.143.*



+2282 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 18:18 - pre 52 meseci
Naravno. Mislis da je cena nerealno visoka?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 18:28 - pre 52 meseci
Pa ne znam, koji Tesla (S, X, 3 tesko da je s tom km), koje godiste, sta od opreme/koliko je nov slican, itd? U svakom slucaju kupac odredjuje cenu, ne prodavac
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 18:33 - pre 52 meseci
Citat:
dr0id: ...
Takvih foruma ima i za VW i ostale proizvodjace/modele.


Naravno da ima, ima i gomila problema sa automobilima drugih proizvodjaca! Nije poenta da li postoji forum ili ne, nego je poenta da li si cuo za ovakve probleme:

Pogledaj koliko kosta servis $1000 stop svetlo, $1000 problem sa headlinerom, $1700 problem sa poluosovinama, pogledaj link ka forumu:

Again and again, it's just frustrating how Tesla doesn't repair anything but swaps out entire units and has ridiculous prices for those 'parts'. A tail light for $1000? That's just nuts. Front light is $1300, MCU is $3400, two half axles for $1700, door handles for $700-900.


pogledaj problem sa rdjom - da li si cuo igde ikad da novi automobili, iz fabrike imaju problem sa rdjom?


BTW - ne znam da li sam pomenuo, ali taksisti ovde u NL (sa Schiphool-a) su vec podigli tuzbu protiv Tesle posto im se auti raspadaju, a baterija je pala na pola kapaciteta...


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 21.11.2019. u 20:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 19:49 - pre 52 meseci
Pa ako je i auto u startu skuplji (zbog nove tehnologije, male serije, itd.) logicno je da budu i servis i delovi. Mada su svi ti novi adaptivni, laser i sl. farovi skupi, mislim da ne postoji jeftiniji od 500-600e (komad) kod dilera/ovlascenih servisera. Rucice su stvarno skupe, za te pare ih mozes napraviti od cega hoces.
Sto se tice rdje, nisam cuo, mada znam za probleme u proizvodnji (montazi, uklapanju delova, panela i sl.) ali to se sredjuje, X i noviji modeli S imaju manje problema od prvih, 3 ce verovatno imati jos manje, itd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Električna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 186718 | Odgovora: 830 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.