Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električna vozila DA ili NE?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Električna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189292 | Odgovora: 830 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 20:24 - pre 53 meseci
Pa koje tehnologije za stop svetlo od $1000 majke ti ? Ili tehnologije za ruckice - pitao sam ranije da li je neko cuo da otpadaju ruckice na bilo kom modelu automobila posle Yuga? U jugu su doduse otpadale ruckice za podizanje prozora, ne od vrata... 500-600e za far je ludo, ali $1300 je duplo ludje

https://www.reuters.com/articl...battery-capacity-idUSKCN1UY2TW

Ne budi lenj - prevedi sa ovaj tekst:

https://www.nrc.nl/nieuws/2019...keer-terug-naar-tesla-a3981098


Iz teksta koji si ti poslao kompanija ima 7 automobila i do sad su promenili:

Tesloop has also had about six battery replacements across the fleet

two axels ($2,557.12) and a row of seats ($5,375.90) have been replaced, and a new windshield took three months to arrive. Finicky retractable door handles in the Model S have failed (which cost $1,500 to replace), and a flash memory chip that was logging so much data that the car was effectively burning it out (replacement cost $1,800), a common problem.

Ali ovo nije kompletan spisak, nego izvod iz troskova...

Ova Tesla sto je presla 500.000km - ima zamenjena tri motora i tri baterije, hebote samo su paneli na njoj orginalni

Potseti me na Mucke:



 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?21.11.2019. u 22:10 - pre 53 meseci
Za svetla pitaj Mercedes, BMW, Audi, Volvo, itd. svi su tu minimum 500-600 a cesto oko i preko 1000. Samo moduli su nekoliko stotina evra, a ovlasceni menjaju komplet. Za rucice sam cuo (ne bas da otpadaju ali da se lome) na Mercedesu, bese prosla C ili E klasa, nisam siguran.

Ne znam gde si nasao to za 3 motora i baterije, 700kkm https://www.tesloop.com/blog/2...400000-miles-643737-kilometers
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 06:07 - pre 53 meseci
Jel citas ti tekstove koje kacis ovde ili samo gledas slike? Iz tvog linka:

The Model S has had its high voltage battery replaced twice under warranty at 194,000 and 324,000 miles.
The vehicle’s front drive unit was replaced under warranty at 36,000 miles (ima drugi tekst gde kazu da je zamenjen vise puta, ali nek bude ovako kako ovde pise). There have been no further replacements of either of the vehicle’s drive units since then.
The driver’s base assembly was replaced at 377,000 miles.

Ali ovo nije kompletan spisak, takodjer Tesla je pre godinu dana napravila sw update:

https://www.reuters.com/articl...battery-capacity-idUSKCN1UY2TW
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 07:48 - pre 53 meseci
Ja bih i dalje da imam novca kupio Tesla automobil. Problemi u proizvodnji su rešeni još prošle godine. Nema više nejednakih zazora između panela ili loše boje. Što se tiče navedene zamene, rađena je u garantnom roku, bez naplate zar ne? Lepo piše unit was replaced under warranty i od tada nije bilo problema.
Mada polako se i drugi uključuju u trku. Ford Mustang Mach-E mi se čini kao dosta dobar automobil (iako nije po mom ukusu), ali čekamo da vidimo kako će biti kada krene masovna proizvodnja. Mislim da ćemo u Evropi osetiti veću upotrebu električnih automobila za otprilike 2 godine kada Tesla Gigafabrika krene sa proizvodnjom, a otprilike tada i WV planira da masovno prodaje električe automobile. Jedino što VW ima istoriju da laže kupce. Pričaju koliko će uložiti u električna vozila, a nisu obelodanili koliko su do sada uložili u prevaru sa dizelom. Tu su unazadili svetsku auto industriju za bar 5 godina.
Sve u svemu dvadesete godine 21. veka će biti zanimljive što se tiče auto industrije. Doživećemo gašenje jedne industrije koja je trajala čitav vek i mnogi procesi i radna mesta će biti zauvek izmenjeni.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 08:46 - pre 53 meseci
@component - podatak koliko je auto presao, govori o pouzdanosti automobila. Zamisli da recimo Kia izbaci kako je sa njihovim automobilom neko napravio 400.000 milja. Ali su menjali motor i menjac 3 puta - ali u garantnom roku

I sta znaci ovo - VW laze kupce, pa onda moze i Tesla?

Ponovo - procitaj vest iz Holandije, oni su prvi uveli Tesla Taxi, sad se tuze sa Teslom, jedan lik je bio 33 puta u servisu (ima kompletnu dokumentaciju) u 3 godine, sve u garantnom roku

Opet - kupio bi i ja Teslu, da je jeftiniji, da je 40.000, bio bi parkiran ispod prozora, svesno bi progutao nedostatke koje taj auto ima, zarad nekih prednosti. Ali ove price o 400.000 milja su cista glupost, sluze samo ljudima koji nikad nisu presi 10.000km autom.

BTW - proverio sam elektricni biciklo - 3300km od juna prosle godine
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 11:25 - pre 53 meseci
Sa pojavom "novih" super eko trte mrte tehnologija rastu i cene svega i svačega. Sve to postoji više od 10-20 godina u komercijalnoj upotrebi a nešto i mnogo više kao recimo trocilindrični motori koji se sada plasiraju na tržištu.

Podaci su ionako odavno lagarija bez trunke srama, i najveće korporacije ne zaziru od laži i prevara a u svemu to najviše prednjače nemci. Polako se urušava san o nemačkoj perfekciji i vrednoći. Obični ljudi ko i svi drugi koji dobiju priliku da lažu i ukradu.

Električna vozila pa ne još, hibrid sa jačom baterijom i autonomijom da apsolutno, ne želim da me baš skroz prevare kakav je trend danas.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 13:12 - pre 53 meseci
Citat:
bananaphone:
Jel citas ti tekstove koje kacis ovde ili samo gledas slike? Iz tvog linka:

The Model S has had its high voltage battery replaced twice under warranty at 194,000 and 324,000 miles.
The vehicle’s front drive unit was replaced under warranty at 36,000 miles (ima drugi tekst gde kazu da je zamenjen vise puta, ali nek bude ovako kako ovde pise). There have been no further replacements of either of the vehicle’s drive units since then.
The driver’s base assembly was replaced at 377,000 miles.

Ali ovo nije kompletan spisak, takodjer Tesla je pre godinu dana napravila sw update:

https://www.reuters.com/articl...battery-capacity-idUSKCN1UY2TW


Pa imas kompletan spisak u opisu videa https://docs.google.com/spread...kv4TQPGx8WhPZO4a_U8/edit#gid=0

Evo ti i X od 560kkm bez zamenjenih motora/baterija
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 13:14 - pre 53 meseci
Videćemo. Trend je ka "solid state" baterijama. Kažu da će se komercijalno pojaviti za koju godinu.

Kažu da su jeftine za proizvodnju, pouzdane, trajne (sa mnogo ciklusa punjenja), lake, nezapaljive, eco-friendly, sa dva puta većom gustinom energije od LiIon, sa jednakom efikasnošću na niskim i visokim temperaturama.

Živi bili - pa videli.
- Ja se i dalje sećam NiCd baterija u telefonima
- Onda dođohu NiMHd sa zanemarivim memorijskim efektom.
- Zatim LiIon - kad sam se smejao prodavcima mobilnih koji su i dalje preporučivali "formiranje" baterije, "za svaki slučaj" (kao ona kaluđerica)
LiIon baterije su bile početna osnova, neophodan uslov za početak razvoja elektroautomobila (zanemarivši prapočetke sa olovnim baterijama)

Elem, ako su solid state baterija skora realnost, i ova tema biće smešna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 13:35 - pre 53 meseci
Radi se na nekoliko vrsta baterija (iron oxide, carbon dioxide, itd.) a i na brzem punjenju postojecih https://www.cell.com/joule/fulltext/S2542-4351(19)30481-7 a tu je i hidrogen, svakako su dani SUS motora odbrojani
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 13:51 - pre 53 meseci
Da se nešto moglo postići vodonikom, odavno bi se postiglo. Ali, postoje tu nepremostive prepreke, bar u smislu široke masovne upotrebe.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 14:09 - pre 53 meseci
Videcemo, za sad su tu Clarity, Mirai i Nexo

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 22.11.2019. u 15:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 20:32 - pre 53 meseci
Kako vam se čini ova konverzija? Jel bi moglo da se uveze u Srbiju? 🤔 Domet do 80 km.

https://www.njuskalo.hr/karamb...-elektro-vozilo-oglas-26575961

Ima i video u oglasu


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 23:43 - pre 53 meseci
Ne moze nista sto je prepravljano da se registruje u Srbiji.
Inace, da moze - ovih dana kinezi ubise sa ovim reklamama za elektromotore koji stanu u tocak - skines tocak, zasrafis motor, zasrafis tocak. Kupis 4 takva i uz osrednje poznavanje elektrotehnike napravis sam plug in hibrid 4x4 od bilo kog automobila, sa mogucnoscu voznje samo struja ili samo SUS ili kombinovano sa slobodnim izborom u svakom trenutku koliko % snage vuces iz SUS a koliko iz elektro motora. Menjac, motor, kvacilo, diferencijal - sve zadrzavas originalno.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?22.11.2019. u 23:51 - pre 53 meseci
Vido sam to dok je bilo u najavi, imaš neki link koja je cena?

Pa ovo je u principu vozilo sa atestom (koji u srbiji ne možeš nikada da dobiješ) a opet auto dolazi iz Eu takoreći 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?23.11.2019. u 01:05 - pre 53 meseci
Link nesto kao:
https://m.alibaba.com/product/.../8000W-273-50H-V3-72V-96V.html

Koliko sam ja pratio problematiku, inostrani atest je upotrebljiv u srbiji otprilike isto toliko kao da ga nemas uopste.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?23.11.2019. u 15:33 - pre 53 meseci
Mislim da je tehnicki izvodljivo da se nasrafi posle tehnickog pregleda, vozi godinu dana i onda odvojis dan da sve poskidas i vratis u fabricko stanje za novi tehnicki. Ali, to naravno nije legalno u Srbiji. Negde je sigurno legalno. I jos jedna stvar meni ovde nije jasna - da li se sa ovim motorima tockovi pomeraju vise upolje tj. van gabarita vozila, sto takodje nije legalno (u Srbiji)? Hocu da kazem, cinjenicu da vozis na struju policajac moze da primeti, a moze i da ne primeti, ali tockove koji vire 10cm van gabarita vozila, to nema ko nece da primeti. Ako je to zaista tako kako meni izgleda, to prilicno obesmisljuje upotrebu ovog pronalaska u drzavi Srbiji. A kako ide oko uvoza - da li ti imas pravo da uvozis i montiras bilo sta na auto, sve dok sa tim ne izlazis van sopstvenog dvorista imas pravo to da radis, ili carinik na granici kaze - ti ovo svakako ne mozes registrovati za javni saobracaj, pa ti necu dozvoliti ni da se igras, eksperimentises i pravis eksponate?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?23.11.2019. u 16:33 - pre 53 meseci
To sam i ja napisao pa mi je neko obrisao post. Skida se kompletna glavčina i umesto nje ide ovo. Ako viri može druga felna da se stavi (et) i time reguliše pozicija točka.
E sad kako se ovo ponaša na so kišu blato u to ne bih mnogo zalazio.

Kao neka varijanta smarth sa ovim prednjim točkovima opet diskutabilno kakve su kočnice itd...

Definitivno je za neku temu samogradnja al ne električna vozila. Bilo bi lepo imati mali gradski auto sa dometom 100 km koji po potrebi može i sa malim motorom da ide za nešto više.

Ipak je meni potouno e vozilo dosta hendikepirano.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?24.11.2019. u 11:45 - pre 53 meseci
Citat:
Ipak je meni potouno e vozilo dosta hendikepirano.

Onda dokupis agregat i stavis na krov. Ili jedan benzinski drugi dizel agregat, pa biras na sta ces danas da se vozis.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?25.11.2019. u 06:06 - pre 53 meseci
Izbacise i ovu nakazu - doduse meni su grozni i ovi stari Ford/RAM pikapi na koje se Ameri loze:

https://www.theguardian.com/te...uck-launch-windows-steel-balls
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Električna vozila DA ili NE?25.11.2019. u 07:36 - pre 53 meseci
Izbaciše ga pre nekoliko dana... Svi mediji bruje o tome. I pozitivni i negativni komentari. Kad sam ga video ostao sam bez teksta koliko sam mislio da je ružan. Na drugi pogled počeo je da me podseća na DMC DeLorean iz povratak u budućnost. A na treći pogled čak je i počeo da mi se dopada izgled (spoljašnji, unutrašnjost mi je i dalje očaj).
Prijatelj koji živi u Americi mi je rekao nešto za šta mislim je potpuno u pravu. Prodavaće se veoma dobro za malu privredu. On radi u građevini i kaže da će prvi kupiti ovo, ne zato što mu se sviđa, nego što je savršen za posao i ne postoji ništa slično što bi moglo da mu konkuriše. Kaže da mu je svaki pickap do sada bio izudaran, ogreban pošto na terenu jednostavno niko ne pazi i radnici ti alatima i materijalom časkom unakaze auto. Ovaj je otporan na takve slučajeve. Drugo, mogućnost da ne mora da nosi agregat i kompresor da bi napajao alate je nešto što je jedva čekao. A nosivost i vuča mu je nešto što benzin/dizel u toj klasi jednostavno nemaju šta da traže. Ušteda koju ima stuja u odnosu naftu je samo bonus.
Mislim da CyberTruck, kako su ga nazvali, ne treba da se koristi kao zamena za automobil. Isto kao što ne bi seljak krenuo traktorom na put... hmmm... mada: Srbija™
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Električna vozila DA ili NE?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 189292 | Odgovora: 830 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.