Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina auta za manju kilometražu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20981 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:11 - pre 62 meseci
Noćni al si mu preporučio svaka ti čast, toyota menzis 2,2 motor sa porezom na liksuz 68.914 RSD registracija.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:15 - pre 62 meseci
Zbog toga je i jeftin na oglasu. Ovo se isplati samo nekome ko prelazi minimum 30.000km godisnje i ima neku zaradu od automobila...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:20 - pre 62 meseci
Nije problem tih 550 eura dati za registraciju kad bude bilo potrebno jer je i sa tim opet dosta jeftin auto a i ova cijena nije fiksna...
Posle godinu dana se na tom autu moze zaraditi 1.000 eura kad ga bude prodavao. I za auto od 2.000 kubika registracija kosta mozda nekih 200 eura manje... Tako da je sva prica 200 eura.
Ne razmisljaju svi kao ti i ne odbacuju odma novi model avensisa samo zato jer mu je skupa registracija... uostalom i taj nakaradni zakon i porez na luksuz zbog 200 kubika više, će se promijeniti vremenom.
Trebao bi porez na luksuz, ako vec mora, da se placa na osnovu kataloske vrijednosti vozila
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:26 - pre 62 meseci
Dosta je konfuzno sve to što navodiš, dosta jeftino, cena nije fiksna, a posle godinu dana će zaraditi 1000 evra? Jel da ga prodaje u delovima ili imaš neki bolji predlog?

Najbolje mi je ovo samo što se nije promenio zakon na luksuz, već sto godina ista žvaka.

Čovek došao po savet a ti mu preporučuješ grob kome su dvoja desnih vrata u drugoj nijansi boje. I verovatno ceo prednji deo.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:33 - pre 62 meseci
Ne znas ti o autima nista.
A vrlo si bezobrazan inace... registracija nije bitna mnogo jer se radi o 200 eura razlike u odnosu na neki drugi auto... ako taj drugi auto ima zupcasti eto nestade i ta razlika prilikom velikog servisa...
Rekao sam u prvom postu da treba pregledati auto jer je sumnjivo jeftin... 1.500 eura jeftiniji od normalne cijene.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:35 - pre 62 meseci
Ne znam kakve su cene kod vas u auto centru baničević ali u srbiji su sledeće: Fiat Grande punto 1.3 mjt registracija 19.485 RSD što je 150 evra za godinu dana.
Bilo zupčasti ili lanac, obavezno se menjaju prilikom prvog servisa kada se kupi polovan automobil.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 14:39 - pre 62 meseci
Kakve veze ima grande punto 1.3 dizel sa ovim autom?
To se ne moze porediti... grande punto dizel je kvarljiv mali auto sa dosta losih pozicija, prilicno los motor, medju gorima u klasi itd...
Pricas o zamjeni lanca na toyoti...😌 smijesan si...
Malo prije rece kako punto 1.3 multidzet nema katalizator... nevidjene gluposti pišeš...ne postoji grande punto bez katalizatora.... ali otkud bi ti to mogao da znas...
btw, moj se auto centar ne zove "baničević" kako ti reče nego B-MAX ali nije ni bitno...


[Ovu poruku je menjao Nocni dana 18.02.2019. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 15:36 - pre 62 meseci
Citat:
Nocni
Malo prije rece kako punto 1.3 multidzet nema katalizator... nevidjene gluposti pišeš...ne postoji grande punto bez katalizatora.... ali otkud bi ti to mogao da znas...
btw, moj se auto centar ne zove "baničević" kako ti reče nego B-MAX ali nije ni bitno...
[Ovu poruku je menjao Nocni dana 18.02.2019. u 16:14 GMT+1]


Citat:
Glavna prednost Multijet motora na 1.3 je mali potrošnja goriva oko 4.5-6.5 litara u zavisnosti od modela i stila vožnje. Takođe možete uživati u pristojnoj dinamici (uglavnom u urbanim uslovima), iako je jasno da mali dizel nije brzina demona i prilično nevoljno dolazi u blizini maksimalne brzine. U 2009. godini, kako bi bio u skladu sa Euro 5 standardom, motorom je doživeo modifikacije kao rezultat toga, nova generacija motora Multijet 2 sa varijantama snage od 75, 85, 90 ili 95 KS. Najmoćnija varijanta je opremljena filterom čestica čađi i turbinom promenljive geometrije.
https://mlfree.com/dizel-fiatopel-1-3-multijetcdti/


Al što bi ti reko, to je sve bezveze na internetu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 15:48 - pre 62 meseci
Aman ljudi, čovek tražio da ga auto ne košta mnogo, a Nocni mu preporučuje auto za koji je samo registracija skuplja nego tri velika servisa za neki manji benzinac.

Puntićima što je cena pala, pala je, neće drastično ići dole za godinu-dve. Ali za ove preko 2000 kubika i da nisu problem troškovi, biće problem kasnije prodati.
Ako to kupcu nije problem, evo kolega prodaje Espace, 2004., 160k km, uvezen iz Francuske od prvog vlasnika, digitalna klima sa kontrolama na svim vratima, registrovan za 7 putnika (ali nema 2 sedišta u 3. redu), i najvažnije: motor 2.2dCi, registracija je oko 56k dinara. Čovek se nije lepo informisao, nego uvezao sa tim motorom, 2 puta registrovao, i rešio da proda, kaže "ma dao bih ga za 2000€, samo da ga sklonim iz dvorišta!"
Ali, to će on da proda malo sutra, jer nije tu samo registracija problem, nego i cena velikog servisa i eventualni problemi ako se pojave.
Toliko o tim velikim kubikažama.


A postavljaču teme su već mnogi lepo rekli: neki puntić, može i neka Fabija (ali je skuplja), a može i neki Golf ako baš hoće da potroši više para, može se desiti da ga posle godinu-dve dana proda za isti novac, a niti menjao gume niti imao nekih drugih većih troškova.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 15:51 - pre 62 meseci
Katalizator i dpf nisu isto. Katalizator ima svaki punto a dpf nema. Ti si rekao da nema katalizator. Pogledaj sta si rekao, nisi pominjao filter cestica...
Katalizatir i dpf na puntu cak nisu na istoj lokaciji...kat je naprijed uspravno ispred motora a dpf je, ako ga ima, na sred auta...
Moram da te obavijestim ds sam skidao dpf i radio softver barem na 50 takvih punta do sada i ne pricsm nspamet za razliku od tebe koji to o cemu pricas nikad nisi ni vidio...
DPF na tom puntu ima sami jedan mjerac pritiska koji se nalazi ispred njega a pizadi nema mjeraca kao na 99% ostalih auta sa dpf-om... zbog toga mnogi misle da nemaju dpf a i njega imaju...
Katalizator, kao sto rekoh, ima svaki grande punto. Ovaj sto si ga nasao da na internetu da hvali taj 1.3 mjtd mora da je ona budaletina od onog Todorovica sto vara ljude da mu placaju da im on nadje auto...

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 15:54 - pre 62 meseci
Davno su prošla vremena kada je dobar auto trajao nekoliko godina pa ga prodaš za iste ili veće pare. Davno behu ta vremena, danas su tu plivajući zamajci, filteri, senzori i ostali potrošni materijal.
Sećam se drugara koji me davno pitao šta da kupi rekoh audi 80 dizel. Vozi on tako godinama na taksiju, čuje se ležaj, ovo ono... Pita on dal da menja, rekoh ne pipaj ništa. Takvog ga je i prodao za iste pare.

Pusti noćnog on ima neku svoju politiku auto otpada.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 16:01 - pre 62 meseci
Citat:
cozmo_im:
Dizel je za gazenje otvorenim putem uz minimalnu potrosnju i velike kilometraze.

Ja bih rekao upravo obrnuto - dizel je idealan za krace relacije, a za duze - plin ili metan. Imali smo svojevremeno neke VW 1.9 TDI koji su se mnogo vozili i to boli koliko kosta, jedan moze da potrosi 200.000 dinara mesecno za gorivo, a isti takav na plin sa istom kilometrazom ustedi 30% tog iznosa. Dakle, dizel samo za krace relacije, a za otvoreni put plin ili metan. Imajuci to u vidu, pokretacu teme je idealna varijanta dizel.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 16:05 - pre 62 meseci
Citat:
mjanjic:
Aman ljudi, čovek tražio da ga auto ne košta mnogo, a Nocni mu preporučuje auto za koji je samo registracija skuplja nego tri velika servisa za neki manji benzinac.

Puntićima što je cena pala, pala je, neće drastično ići dole za godinu-dve. Ali za ove preko 2000 kubika i da nisu problem troškovi, biće problem kasnije prodati.
Ako to kupcu nije problem, evo kolega prodaje Espace, 2004., 160k km, uvezen iz Francuske od prvog vlasnika, digitalna klima sa kontrolama na svim vratima, registrovan za 7 putnika (ali nema 2 sedišta u 3. redu), i najvažnije: motor 2.2dCi, registracija je oko 56k dinara. Čovek se nije lepo informisao, nego uvezao sa tim motorom, 2 puta registrovao, i rešio da proda, kaže "ma dao bih ga za 2000€, samo da ga sklonim iz dvorišta!"
Ali, to će on da proda malo sutra, jer nije tu samo registracija problem, nego i cena velikog servisa i eventualni problemi ako se pojave.
Toliko o tim velikim kubikažama.


A postavljaču teme su već mnogi lepo rekli: neki puntić, može i neka Fabija (ali je skuplja), a može i neki Golf ako baš hoće da potroši više para, može se desiti da ga posle godinu-dve dana proda za isti novac, a niti menjao gume niti imao nekih drugih većih troškova.


Taj espace koji ima tvoj komsija je veliko govance od auta i zato ne moze da ga proda a ne zbog kubikaze...
Golf 5 je dobar ali ga isto treba zaobici u ovoj godini jer ove godine izlazi golf 8 i petici ce drasticno da padne cijena kao sto se desilo sa cetvorkom.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 16:12 - pre 62 meseci
To je upravo ono što sam ja navodio za te 1.9 ili 2.0 tdi motore da mnogo troše i da nimalo nisu štedljivi. Prosto gutaju gorivo i apsolutno gube svaki smisao ekonomičnosti i isplativosti u eksploataciji. Po meni je mnogo bolji izbor 1.6 tdi agregat u bilo kom obliku dal škode ili seata, pola ne znam ušta je sve išao.

Po meni može da gleda škodu fabiu 1.6 tdi, seata ibicu 1.4 tdi (trocilindraš) Pola itd.

Metan mi nema baš nekog smisla za duža putovanja ako ima 5 pumpi u celoj srbiji hehe.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 16:18 - pre 62 meseci
Interesantno, kad ti se kaze da nisi u pravu, kao za ovaj katalizator od punta, kad ti se to i objasni ti onda nastavljas da kucas kao da nista nije bilo...

Kad sam prije pominjao mercedesa mislio sam na ovakvog, mada i dizeli su dobri... Totalno neopravdano potcijenjen auto vjerovatno zato sto je onaj stariji w168 bio loš...
https://www.polovniautomobili....4334/mercedes-benz-a-160-a-160

Samo godinu novija A klasa od ove (novi model) je za 10.000 eura skuplja od ovog.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 16:50 - pre 62 meseci
Ako je prethodni model bio katastrofa, baš imamo dobar razlog pa da očekujemo od novijeg modela kako je izvrstan i dobar. Daj preporuči čoveku nešto normalno i rentabilno a ne nešto na čemu će bankrotirati prilikom prvog kvara osim ako automobil nije od bake koji je vozila samo do pijace a takvi se najviše dovlače ovde na balkan, svi imaju tragove na sajtnama od skidanja viljuškarom sa šlepera.

Čovek traži nešto što malo troši, ne gubi cenu i lako se prodaje. To sigurno nije mercedes. Tu su fijati carevi svemira za njim trčkaju klio, fijesta, polo, škoda.
Nije ni udarena tojota ništa bolja od ovog mercedesa.

Osim toga napomenuo je da bi menjao auto svake godine pa kada dođe prinova može da uzme nešto malo veće audi a4, golf, pasat, seat leon, škoda oktavia, bravo laguna itd.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 17:52 - pre 62 meseci
Ja sam mu vec preporucio tu toyotu avensis i ovog mercedesa. Drugi je problem sto se ti ne razumijes u auta pa mislis da je slabo ovo sto sam mu ja preporucio... kazes kako je toyota farbana a nije jer ne razlikujes sijenku i drugu boju... mislis da je treba registrovati jer ne znas da je registrovana itd...
Za mercedesa je slicno...
Covjek je pitao da mu se nesto preporuci na cemu nece izgubiti a ti pominjes fiata i za njega kazes da je car svemira... i to je iz neznanja isto... fiat koji drzi cijenu nije nikad postojao...
Pominjes bravo ili lagunu da uzme iduce godine... užas 😂😀

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 17:56 - pre 62 meseci
Vidim da mi nemamo pojma a kako si to zamislio da će za godinu dana zaraditi 1000 evra prilikom prodaje toyote? Pazi do tada će imati registraciju 500 evra plus i još će zaraditi 1000 evra?
Dobro mu nisi preporučio neki autobus ili cisternu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 17:59 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija:
Metan mi nema baš nekog smisla za duža putovanja ako ima 5 pumpi u celoj srbiji hehe.

Pumpi ima 21 u Srbiji i probaj fazona radi da mi smislis rutu na kojoj cu ostati bez metana, nece ti biti ni malo lak zadatak.
Uzmimo naprimer da vozim Fiat Multiplu sa 400km autonomijom. Mada ja kad kazem duza putovanja, desavalo se da kad imam godisnji odmor uzmem kartu evrope i ubodem prstom slucajno izabranu drzavu, naprimer, rusiju, finsku, skotsku, moldaviju, francusku, ili to sve u jednom prolazu

Nego, da se vratim ja na temu... Moze da zaradi na automobilu iskljucivo neko ko je azdaja u tome, neko ko ce da nadje naivnog prodavca koga ce nekako ubediti da spusti cenu, a potom naivnog kupca kome ce da proda neku pricu uz auto (vozila baba, nikad udaran, uvek garaziran, prvi vlasnik, prva boja), u medjuvremenu vrati kilometrazu za 200.000, promeni neke delove cija cena tezi ka nuli a kupac na osnovu njih odredjuje ocuvanost i sta ja znam sve sta preprodavci rade. Da jedan programer zaradi na kupoprodaji ajtomobila, to je smesno ocekivati.

Kod novijih automobila (do 10 godina starosti) za godinu dana mora da se izgubi 1.000 evra, pri tom naravno ne mislim samo na razliku u kupoprodajnoj ceni, vec i na sve druge izdatke osim goriva - registracija, prenos vlasnistva, mali i veliki servis, set guma zimski ili letnji, antifriz, akumulator crko, ulje za kocnice, ulje za menjac, kocione plovice i diskovi, ako je automobil dugo stajao na placu crkne obicno starter ili alternator, senzori neki koji pale lampice po instrument tabli a u proseku svaki kosta 50 evra plus majstor jos toliko... Dakle sama ideja iz pitanja sa pocetka je u okolnostima koje imamo nemoguca. Moze da se kupi neki auto stariji od 20 godina a relativno ispravan, ako se nesto i pokvari delovi su skoro dzabe na autootpadu, registracija zbog godista ima popust 80%, a posto sam auto vredi red velicine 500 evra, na njemu tesko moze da se izgubi 200 evra.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 18.02.2019. u 19:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Malo detaljnije pitanje u opisu ali u sustini koji auto za X = best buy za navedene potrebe.18.02.2019. u 18:11 - pre 62 meseci
Grande Punto je imao 5 zvezdica kada se pojavio u medjuvremenu se test i ocenjivanje promenilo pa ih je izgubio, tako da ga ne smatram nebezbednim.

@Nocni,

Ne zivis u Srbiji, tako da ne znas kakva je situacija. Oni koji nameravaju da kupe auto preko 2.0 su statisticka greska, izuzetno mali broj ljudi je spreman da placa skupu registraciju. Ko ima para on vozi skup auto, pa nije problem sto je preko 2.0, ali kad takav auto malo ostari i izgubi na vrednosti, retko ko zeli da ga kupi.

Ova Toyota ce biti dugo na oglasima, eventualno ako se proda za neku nisku cenu. Od ponovne prodaje i zarade nema nista, prodace ga, ali za 1.000 evra manje, a ne vise.

I ja sam misljenja da su zadnja desna vrataToyote farbana. Ne moze od senke da bude tako nagli prelaz izmedju dva elementa. Treba to videti uzivo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina auta za manju kilometražu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20981 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.