Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Đoković otvara svoj muzej

elitemadzone.org :: MadZone :: Đoković otvara svoj muzej

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39070 | Odgovora: 356 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 12:14 - pre 56 meseci
Citat:
aliimamne... Hoćeš da kažeš da je Hitler bio dobri čika koji je...


Neću da kažem.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 13:13 - pre 56 meseci
Da se popravim.

Rastko Nemanjić je sa 15 godina dobio od oca upravljanje Zahumljem, da bi posle dve godine pobegao u manastir i zamonašio se, što je školski primer otimanja za vlast.

Ova rasprava je dno dna.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 15:15 - pre 56 meseci
Svaka vlast, bila "ovozemaljska" ili "onozemaljska" (crkvena)
podrazumeva pohlepu do na patološki slučaj.
I što je više na lestvici vlasti to su pohlepa i tumor veći.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 16:29 - pre 56 meseci
Nije valjda da se to odnosi i na Tita?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 16:55 - pre 56 meseci
Kada odeš u manastir, prvo budeš iskušenik, a monah tek kad zaslužiš i pritom monah nema nikakvu vlast. Mora da sluša glavnog monaha (igumana).

Dakle, Rastko Nemanjić je upravljajući Zahumljem, gde je imao svoj dvor, pobegao sa dvora u manastir i to je otimanje za vlast.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 17:43 - pre 56 meseci
Postati pop nad popovima
itekako je otimačina za vlast.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 17:56 - pre 56 meseci
Rastko je bio jednakiji medju jednakima...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 18:48 - pre 56 meseci
Nedeljko pise ovo postove , kao da je juce izasao iz obdanista Veruje u price za Malji deca

Postoje bajke , to je ovo sto on reprodukuje , tako ih je cuo pa mu se svidele i postoji nekakva istorija , gde je teznja da bajki bude sto manje .

Meni nije jasno kako neko kao Nedeljko u prici o Rastku i Stefanu ne vidi Matricu , koja u Srbiji i okruzenju , deluje jos od tada do danas !

Ta srednjovekovna drzava je bila Burazerska , kao i ova danas !

Jedan brat je Kralj , drugi Arhiepiskop , upravlja crkvom !

Privatna drzava , Privatna porodicna crkva !

Onda onaj koji upravlja proglasava svoga oca za sveca , sve po " bozijim kanonima " , al za malo .

Posle proglasavaju njega i tako redom , sve u okviru porodice . Malo se kolju , malo se posvecuju ! Tipicna srpska porodica
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 19:33 - pre 56 meseci
Stos je sto ih gledate kroz prizmu ovih nasih savremenih imbecila i psihopata.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 19:46 - pre 56 meseci
Pa hm, ne mislis da je Rastko postao numero uno u crkvi zato sto je bio to sto je bio?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 20:49 - pre 56 meseci
Ne kapiram pitanje, ali umesto odgovora mogu da preporucim Ilustrovanu istoriju Srba od Vladimira Corovica. Knjiga je u stvari vrlo vrlo obimna, nije laka za citanje, pisana izmedju 2 svetska rata, nije opterecena falsifikatima i ujdurmama, osim delimicno jugoslovenstvom, relativno realna, dobra za pocetnike u koje i sebe smatram.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 21:29 - pre 56 meseci
I sta pise u knjizi? Rasto je postao numero uno jer je bio najbolji monah?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej08.08.2019. u 21:38 - pre 56 meseci
Dakle, pobegneš sa dvora (Zahumskog, gde je bio vladar) u (ruski) manastir, ostaviš vlast da bi postao iskušenik (niko i ništa), odnosno kandidat za monaha (koji je takođe niko i ništa). Posle skoro tri decenije je postao arhiepiskop, što je ostao upola toliko i prepustio položaj svom učeniku.

Baš otimački za vlast, nema šta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 00:31 - pre 56 meseci
Citat:
dejanet:
Ne kapiram pitanje, ali umesto odgovora mogu da preporucim Ilustrovanu istoriju Srba od Vladimira Corovica. Knjiga je u stvari vrlo vrlo obimna, nije laka za citanje, pisana izmedju 2 svetska rata, nije opterecena falsifikatima i ujdurmama, osim delimicno jugoslovenstvom, relativno realna, dobra za pocetnike u koje i sebe smatram.


Ja sam to procitao i imam ceo komplet u kucnoj biblioteci .

Knjiga nikako nije losa , posebno za one koji stoje slabo sa istorijom . Za mene koji ne stojim slabo , nije bilo bas nekih iznenadjenja u njenom sadrzaju .

Knjiga je malo zastarela i ima dosta proizvoljnosti , ali nisu neke kriticne , tako da svakako zasluzuje prelaznu ocenu .

Ne bih joj ja zamerio " Jugoslovenstvo " . To je tada bila zvanicna drzavna ideologija .

Vise bih joj zamerio , upravo ovo sto i ovde pisem , oslanjanje na mitove .

Nasa ta Srednjevekovna drzava je bila vrlo slabo organizovana i nedovoljno je ostavljala tragove za sobom !

Mi danas kada je rec o Nemanjicima , ne znamo skoro ni za jednog Kralja sa sigurnoscu , ni kada je rodjen , za mnoge ni godinu , ni mesto gde je rodjen , za mnoge znamo datum smrti , bas zbog toga sto su proglaseni skoro svi za Svete , pa se taj dan navodno proslavlja taj Sveti , mada po meni ni to nije bas pouzdano .

Podaci o kojima ja pisem , su sve naucno verifikovani .

E sad da li neko ne vidi , ne ulazi u sustinu , ne povezuje razlicite informacije koje su nam svima dostupne ? Ili jednostavno neko ne sme da napise ono vidi ? Jer prima neku platu od nekoga , pa mora da mu bude lojalan ? Ili ga je strah da ospori Mitove ?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 07:24 - pre 56 meseci
Kakve uopšte ima veze da li se Sveti Sava otimao za vlast ili ne? Sveti Sava je značajan zbog onoga što je uradio. Bez samostalnosti SPC malo je verovatno da bi danas bilo Srbije. Raspravljati o ličnim motivima nekoga ko je umro pre skoro 800 godina je besmisleno.

Da ne bude da pričamo nešto van teme, ovde se u stvari raspravlja o postavci Muzeja? Mislim da je Sveti Sava zaslužio mesto u Muzeju Novaka Đokovića. Ako se svi slažu za Svetog Savu mogli bismo preći na sledeću ličnost. Ja predlažem Miloša Obrenovića. Smatram da bez njega takođe ne bi bilo Srbije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 08:15 - pre 56 meseci
Pa evo recimo majka od Nikole Tesle, bez našeg Tesle isto ne bi bilo Srbije, a bez majke ne bi bilo ni Tesle pa samim tim ni Srbije, zato kevu u muzej samo joj dodati neki reket, još bih dodao da su diskutanti i forum dno, prosto ne znam šta mi je da učestvujem tu :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 08:18 - pre 56 meseci
Bez Nikole Tesle možda ne bi bilo nekih modernih izuma ili bi se pojavili nešto kasnije.

Citat:
prosto ne znam šta mi je da učestvujem tu


Znaš kako kažu, s' kim si, takav si.

P.S.

Mala ispravka u vezi sa Milošem Obrenovićem. Mislim da Srbije ne bi bilo bez politike koju je on vodio.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 09:00 - pre 56 meseci
@ademare: imas moj respekt, ako ti nesto znaci.

Evo pogledaj noviju istoriju. Kriticne dokumente koji definisu srpske drzave, ne postoje, mislim na Dejtonski sporazum, Kumanovski sporazum, ne postoje, nestali. Tadicev cv ima rupu od 40 godina, ono, rodio se isao u osnovnu skolu, prodavao novine 1 dan i postao predsednik Srbije. Niko ne zna ko je Vucic, sadasnji predsednik. Nije imao ni jednu sliku svog dede da pokaze na moskovskoj paradi - Besmrtni puk. Najvazniji trenuci, od interesa za istoriju, trenutak studiranja, odlazak u Englesku, povratak UBosnu kod Rase, ulazak u Seseljevu stranku, su potpuno nejasni, konfuzni, bez mogucnosti da se odredi hronologija.
Sto se "Druga Starog" i KPJ(Kominterne) tice, malo je zagrebao Borisav Jovic u knjizi.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 09:00 - pre 56 meseci
Politika Miloša Obrenovića je u to vreme bila naizgled dobra za Srbiju isto kao posle WW2 politika Josipa Broza.
Osmanlije su dale vlast Milošu uvidevši da će on mnogo bolje da kontroliše srbe i guši bune jer je bio vlastodržac i samo su mu vlast i lična korist bili važni. Ali, sad nam je lako da divanimo kako je to ispalo odlično po Srbiju. Moglo je da bude i malo drugačije da samo Osmansko carstvo nije počelo da slabi i da se urušuava.

Sa druge strane, Karađorđev način borbe za nezavisnost nam se obio o glavu, posebno oslanjanje na Rusiju koja nam je okrenula leđa jer je imala svojih problema sa invazijom Napoleona. I tako je svih ovih 200 godina kad god se oslonimo na Rusiju - jednostavno izvisimo.
I umesto da ukapiramo ko se stvarno pita za sve na evropskom kontinentu, mi i dalje teramo inat i "pišamo uz vetar", a posle nam neko drugi kriv.


A za muzej... neka pravi čovek šta hoće od svojih para.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej09.08.2019. u 09:12 - pre 56 meseci
Citat:
Moglo je da bude i malo drugačije da samo Osmansko carstvo nije počelo da slabi i da se urušuava.


Šta bi bilo da nije počelo da slabi, a da su Srbi pravili bune? Mislim da je Milošev put u svakom slučaju ispravan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Đoković otvara svoj muzej

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39070 | Odgovora: 356 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.