Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608644 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 00:40 - pre 49 meseci
Citat:
Ali Imam:
Danas su epidemiolozi saopštili da je 305 novozaraženih za 03. april.

Medjutim, na sajtu WHO COVID-19
stoji da je u Srbijici zaraženo 111 lica 03. aprila.

Zna li neko da objasni te razlike u podacima?




Prerano si pogledao na taj sajt, tj. nisu bas azurni kao ovi ispod..

Ovde pise Serbia -new cases +305

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 00:52 - pre 49 meseci
Otkud Francuska sa ovolikim brojem umrlih???
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:10 - pre 49 meseci
Pa velika zemlja 67 miliona građana. Ako naši novinari lažu i spinuju, broje sve zajedno što nebi i oni?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:17 - pre 49 meseci
Citat:
Grada22

Prerano si pogledao na taj sajt, tj. nisu bas azurni kao ovi ispod..

Evo sad je 02:15 ujutro 04. april.
I dalje na sajtu WHO stoji 111.

Da li Srbija saradjuje sa WHO?

Možda neki inat (mali inatić)?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:35 - pre 49 meseci
Mislim da ti sajtovi uzimaju zvanicne podatke Srbije i da nisu azurni u dan svaki put.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:38 - pre 49 meseci
Citat:
mjanjic:
Otkud Francuska sa ovolikim brojem umrlih???

Kako sam cuo, imali su u jednom danu prijavljen izvestan broj umrlih iz starackih domova iz duzeg perioda.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:39 - pre 49 meseci
Citat:
Diskriminanta:
.............................................................................................


Hmmm dobra zamisao,. Mada ima problem što u tom alkoholnom isparenju biće daleko manji procenat od 70 % čak i ko se koristi čist alkohol.
Iapiranje grla i usta alkoholom bi verovatno bilo donekle uspešno, ali da bi imalo nekog efekta moralo bi da se vrši učestalo dok ste u kontaktu sa ljudima (odprilika kao maska) Što me dade ideju. Dupla zaštita, posebno za ove koji stalno čačkaju maske : Hiruške maske natopljene alkoholom! Kakvo čudo! Ljudi se ulicama kotrljaju zaista ludo.
https://youtu.be/LXSg8qKWtFo?t=433

Citat:
bordzija:
Lažu, varaju i kradu. Šta nije jasno? Kakve informacije i podaci? Nemojte da se zaluđujete badava, 20. marta su pustili krdo gastarbajtera i tada je krenulo veselje. Evo ovo danas je završen period inkubacije i totalna raširenost virusa u svim strukturama društva. Dovoljno ti je da jedna kasirka radi sa koronom i bez maske i eto ti za 10 dana kraj priče.

20. marta virus već uveliko je kružio Srbijom. Povećan broj zaraženih u ovim danima odgovara povećanom testiranju (kao i širenju medju populacijom), a ne gumili eventalnih zaraza koju su gastosi doneli. Mslim, imaju i oni svij doprinos ali i bez njih ne bi nam bilo mnogo bolje. Stalnim osudama tih ljudi stče se utisak da je pola njih došlo zaraženo. Takodje mislim da je većina poštovala karantin.

Eh te kasirke! Još ako ti stavi kusur na kolu... ode pola grada u p.m.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:42 - pre 49 meseci
Citat:
Ali Imam:
I dalje na sajtu WHO stoji 111.

Da li Srbija saradjuje sa WHO?

Možda neki inat (mali inatić)?

Podaci na WHO kasne jedan dan u odnosu na nas. Pogledaj izvestaje na https://www.who.int/emergencie...avirus-2019/situation-reports/ i videces da izvestaj za danas ima jucerasnje podatke za Srbiju (111 novih). Jucerasnji izvestaj ima prekjucerasnji podatak (160).

S druge strane, WHO izvestaji imaju gresaka. Pre nekog vremena sam video za (mislim) Italiju da je pisalo da ima neki broj novih slucajeva a ukupan broj ostao nepromenjen od prethodnog dana.
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 01:56 - pre 49 meseci

Provereno, najazurniji je worldometers.info

Svakih dva-tri sata izbacuju nove podatke.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries



Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.static.triera.net.



+243 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:16 - pre 49 meseci
Ja mislim da su sve te statistike bez veze jer nemaju nikakvu vezu sa realnošću, više služe za zastrašivanje raje. Evo kako je kod nas: Javi se neko da ima problema sa disanjem, pozovu ga na testiranje i ako je pozitivan a problemi su lagani, pošalju ga u kućnu izolaciju za 14 dana i više ga nitko ne zove na ponovno testiranje. U statistici ostaje i dalje kao zaražen. Kao ozdravljeni se vode samo oni koji su bili u bolnici i pušteni. Nitko nezna koliko je zaraženih ali političari samo samo sabiraju da mogu lakše provoditi svoje agende. Što se tiče mrtvih, dugo nisu htjeli reći da su 90 posto ljudi iznad 80 godina mahom iz staračkih domova koji imaju puno dodatnih bolesti. Znam da imaju pravo na život svi, ali nije pošteno da kažu da je uzrok korona, jeste i ona ali je bio zadnji kamenčič u mozaiku od sto kamenčiča. Čujem da će Austrija menjati način testiranja, uzetće nasumce određeni broj ljudi svih starosti i mesta prebivalištva za testiranje, da onda vide koliko procenata je zaraženo. To je po meni najrealniji test.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:16 - pre 49 meseci
Nego izadjem večeras oko 11 na terasu i vidim na nebu trpćuće plavo-crveno svetlo. Neki avion imaju crvena i plava (zelena ali mogu da podsete na plava) svetla, ali po načinu leta nikako ne može biti avion.
Uglavnom je levitirao menjajući poziciju za nekih 20-30 metara max. Sad ne znam koliko sam ja mogao da procenim te razdaljine, ali je jasno bilo da objekat nije bio jako daleko zbog jačine svetal kao ni da nije bio znatno veliki zbog malog razmaka tih svetala.

Helikopter bi sa na toj blizini čuo. Najrelnije mi deluje da je u pitanju dron. Koliko sam uspeo grubo da procenem razdaljinu nalazio se na nekih 200-300 metara od moje kuće što bi bilo negde iznad prve raskrsnice. U isto vreme zapazio sam još jedan isti takav da kažem NLO koji se nalazio isto u ravni moje ulice samo na suprotnoj strani i bio je od mene udaljniji 2 do 3 puta nego prvi. Što bi ga stavljalo negde iznad kraja moje ulice i blizu rumunske granice.
Pošto je u Vršcu škola za pilote vrlo dobro znam kako izgleda mali avion na noćnom letu. Ovo nkako nije bio avion. Previše je bio stacionaran.

Dronovi i helikopteri su ovuda leteli i ranije tražeći migrante ali nikad nisu imali nikakvio svetlo. Nedugo zatim čuo se mlazni avion.

Imali neko ideju šta je to bilo ? Možda su dronovima obežavali vazdušni koridor? Mada ne verujem da za tim ima potrebe u današnje vreme.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:26 - pre 49 meseci
Citat:
Grada22:
Provereno, najazurniji je worldometers.info

Svakih dva-tri sata izbacuju nove podatke.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries


Tako je. Neverovatno kako se broj slučajeva u US poveća značajno svaki put kad kliknem. Odvno sam govorio da oni ubedljivo imaju najveći rast, da će nahebati i to se do sad obistinilo. Još ni jedan sledeći dan nije bio manji br. od predhodnog. 2-3 nedelje nakon tog rasta krivu će pratiti i rast umrlih. Ovde sam još pre dve nedelje predvideo da će broj umrlih u US preći br. u Italiji za Uskrs. Mislo sam za naš, a kako su krenuli izgleda da će to biti i do njihovog.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.static.triera.net.



+243 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:26 - pre 49 meseci
Dronovima policija kontrolira provođenje karantina, to su kod nas priznali posle pritiska javnosti.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:33 - pre 49 meseci
Citat:
baresi:Dronovima policija kontrolira provođenje karantina, to su kod nas priznali posle pritiska javnosti.


Ozbiljno? Pa jel su koristili te dronove sa "rotacijama" ? Mislim ako to rade ovde kod mene, baš umeju namenski da troše sredstva. Ovde u tom period nisi mogao da sretneš nikog na ulici ni kada nije bilo policjsko časa, a kamoli sad.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 02:42 - pre 49 meseci
Mozda oce da zavaraju teoreticare zavere da su to vanzemaljci?
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.static.triera.net.



+243 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 03:10 - pre 49 meseci
Kod nas nema policiskog sata, trenutno je ograničena kretanje samo u svojoj općini, ali sami su priznali da bio plan dronovi i fotoroboti. E sad, situacija se kod nas smiruje, traže razloge da stvar zaostre ali im situcija nije po volji. Trenutno su samo nervozni, čekamo šta će smisliti. Struka je podijeljena kao nikad prije, htjeli su eksponentu funkciju a nje nema. Čekamo.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
95.180.64.*



+267 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 09:29 - pre 49 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Pa ima potrebe! - Ako "imunitet ima rok upotrebe" za virus gripa, kako onda nema "rok upotrebe" za virus boginja?!

A zasto je rok upotrebe za so vise godina a mleko se pokvari za 2 dana? Teorija zavere ... Predpostavio sam da svi znamo da so i mleko nisu isto. Sto vazi za so ne vazi za mleko!

Mogao bi ja da objasnim i zasto - ali nema potrebe. Opet ce biti ... da, ali zasto se mleko pakuje u plasticne kese a so u kartonske!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 10:21 - pre 49 meseci
Citat:
whitie2004: A zasto je rok upotrebe za so vise godina a mleko se pokvari za 2 dana? Teorija zavere ... Predpostavio sam da svi znamo da so i mleko nisu isto. Sto vazi za so ne vazi za mleko!

Mogao bi ja da objasnim i zasto - ali nema potrebe. Opet ce biti ... da, ali zasto se mleko pakuje u plasticne kese a so u kartonske!


E nasao si primjer za poredjenje, svaka ti cast.
Zasto nisi uporedio, recimo, kamenu i morsku so ili kravlje i kozije mlijeko.
To bi nekako bilo logicnije s obzirom na slicnost ova 2 virusa.

Primjer ti je tipican za nekoga ko pokusava da nesto dokaze a ili ne zna ili nema argumenata.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1630



+590 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 10:45 - pre 49 meseci
Uspeh danas da nadjem 1lit 96% etanola. 270din.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 11:17 - pre 49 meseci
Citat:
whitie2004: A zasto je rok upotrebe za so vise godina a mleko se pokvari za 2 dana? Teorija zavere ... Predpostavio sam da svi znamo da so i mleko nisu isto. Sto vazi za so ne vazi za mleko!

Mogao bi ja da objasnim i zasto - ali nema potrebe. Opet ce biti ... da, ali zasto se mleko pakuje u plasticne kese a so u kartonske!


So je neorganska materija. Kamen. Nema tu šta da se pokvari ili ne pokvari. Nikakve veze s mlekom nema, a ni mleko se ne "kvari", već samo kisne ako ga ne diraš, ili istruli ako ga skuvaš - bakterije razgrađuju đubre. Tu lekciju smo prešli pre nekoliko strana - da bakterije ne razgrađuju đubre, cela planeta bi bila prekrivena đubretom.

Nemoj ništa više da objašnjavaš, leba ti... I nisi ti kriv, čitava medicina se zasniva na takvim "dokazima", teorijama slučajnosti, "nemamo objašnjenje", "uzroci su nam nepoznati", "svaki organizam je različit", "ista bolest se različito manifestuje na različitim ljudima"...

Citat:
Bradzorf012: Sve je ovo jedan veliki socijalni eksperiment, odnosno masovna psihoza.


Otkad je sveta i veka, zajednicom vlada vođa (faraon, car, poglavica, veliki štrumf, demokratski predsednik, gensek... kako god se zvao), uz pomoć staraca-mudraca (kako god se i oni zvali). Poluga kojom se vlada uvek je strah, razlika je samo u količini i načinu distribucije istog.

Meni lično se ove "vanredne mere" generalno sviđaju, ne bih ih nikada ukidao, samo bih ih donekle modifikovao... Kada bih se ja nešto pitao, je li.

U "zarazne viruse" ne verujemo, tako da s tim nemamo nikakav problem. Niko nas nije obavezao da nosimo nekakve maske i rukavice, prisilne vakcinacije (barem za sada) nema... i to je to.

Pogledam oko sebe... i šta, odjednom, vidim? Pa mir i tišinu, za kojima žudim već decenijama demokratije i kapitalizma!

Odjednom kod komšije studenta nema svake noći bala pedera, na kojima se skupe po njih 7-8 i svi urlaju u isto vreme, kao da se nalaze u prostoriji od 400 kvadrata, i niko nikog ne sluša. U dva "stana na dan" u zgradi prekoputa moje, tj. tačno naspram mog prozora, više se ne skupljaju svako malo po 15 bubuljičara koji se utale po 300 kinti i onda tu prave kao "žurke". (Uzgred, šta je ovo s ovom današnjom omladinom? Nikada nisam video apsolutno ni jednu devojku među njima?! Uvek je "bal pedera"?! U moje vreme, stvarno, nije bilo tako.) Nema ih ni ovih ostalih uznemirenih studenata po zgradi (a zgrada mi, valjda zbog pozicije, više liči na studentski dom, nego na zgradu) koji svakih 15-ak minuta zuje tamo-vamo i gvozdena vrata lifta zatvaraju tako da pomeraju čitavu zgradu.

Milina jedna!

Da li ste, vi Beograđani, primetili da je počelo proleće, a da ga nema ono DUM-DUM-DUM-DUM-DUM-DUM-DUM-DUDUM od 200 decibela sa splavova?

Izađem na ulicu - mir, tišina, nema uznemirenih, ljudi lepo stoje u redovima ispred Maxija isl, niko se ne gura, nema ih oni što stalno negde žure i pokušavaju da me ubiju na pešačkom, svi lepo i pažljivo voze, nema ih oni s onim motorčićima što prde na sve strane, nema ih onih psihopata sa onim motorima i auspusima od 300 decibela...

Deca pozavršavaju ove domaće preko interneta za sat-dva, više im škole ni ne treba, i po ceo dan su napolju. Više mi ne prijavljuju one što valjaju heroin na školskom igralištu. Spavaju dok se ne probude, nisu u nikakvoj frci i žurbi...

U sandučetu nisam zatekao ni jedan papirić za pice i vodoinstalerske usluge, nema ih novi bilbordi, nema ih novi nadžvrljani grafiti, ulice su čistije, smrada je drastično manje, nebo je čistije, viđam opet vrapce po Beogradu, čitam da su se neke ribice vratile u Veneciju, nema ih oni što lete iznad moje glave preko pola planete i prže kerozin da bi lično uslikali Ajfelov toranj...

Nema ih popovi koji brane svetinje, nema je glupština, nema ih farme i zadruge, nema ga Tito koji nije imao jedan prst, nema ih pevaljke, nema ga Jasenovac, nema ih stručnjaci za konsalting, nema ih kladionice, nema ih fudbaleri sa mišljenjima, nema ih glumice sa životnim savetima...

Pa ljudi moji, ovo je odlično! Fenomenalnoooo!

Samo malo da se modifikuje - ovo s izlaskom penzionera da se reši naravno, policijski čas da se pomeri u npr. 21.00h, pijace da se otvore (dovoljno je 3 dana sedmično i samo proizvođači ili oni sa njihovom dozvolom imaju pravo da prodaju hranu) da se pretrese situacija sa proizvodnjom neophodnog (lepo planski, ništa "nevidljiva ruka") - I NIŠTA VIŠE NE DIRATI! SITUACIJU PROGLASITI TRAJNOM! I ZDRAVO!

Dostavljači pica i pljeskavica, duvači balona, proizvođači žvaka i lilihipa, menjači para, kladioničari, preprodavci magle, advokati, mrčendajzeri, profesionalni Srbi i profesionalci svih ostalih nacionalnosti... i svi ostali slični neka i propadnu. Koga briga za njihove bizmise.

Dakle Bradzorf012, ovo svakako jeste eksperiment, a ako nije samo slučajni kovitlac ludila-zabluda-kapitalizma-dogme-profita-medicine-itd, već je namerno organizovan?

Onda ja, ovim putem, želim da izrazim svoju zahvalnost Svetskoj Vladi! Vučiću da obećam da ću od sada izlaziti na izbore i uvek njega zaokruživati! Našoj Maji, četnikuši se zahvaljujem i javno izražavam kajanje što joj nisam verovao da je ona unuka po ocu Dragiše Vasića i praunuka po majci Baba Višnje. Kon i Brnabićka? Šta reći... njihove ikone naručujem u ponedeljak!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 608644 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.