Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602826 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:15 - pre 48 meseci
Zato sto ce ljudi stalno ici u kupovinu samo da bi izasli iz kuce a ne znam da li je uopste izvodljivo da se kontrolise da li idu samo u kupovinu, koliko se zadrzavaju, idu li jednom u 5 dana ili 5 puta dnevno i sl.
Ljudi su (ne samo sada) pokazali da nisu u dovoljnom broju odgovorni. Da jesu, ne bi se morale uvoditi nikakve mere, bilo bi dovoljno da se ljudima kaze sta i kako trebaju raditi.
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:19 - pre 48 meseci

Ljudi, zna li neko gde nestade ministar Loncar?
Danima ga nema (ili je meni nesto promaklo)

Secam se njegova tri zadnja nastupa na konferenciji za novinare.
Nisam mogao da ga prepoznam - uljudan, sva pitanja saslusa, odgovori sto zna..
Ako ne zna ne lupeta vec daje rec profesorima da oni objasne..

Mozda se u tom grmu i krije zec - odstupa od sablona, ne svadja se sa novinarima i ne optuzuje narod da je sam kriv za epidemiju?
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:24 - pre 48 meseci
A zasto je danas bilo 3x vise ljudi na ulicama i u redovima ispred prodavnica ?
"Prokleti krivi Narod."

To je igra brojeva, koja je neuhvatljiva ljudima koji vode ovu paradu. Po meni, danas smo dobili vise zarazenih, nego da su ostavili 5-17h rezim.

@Shadowed
To se da jednostavno resiti, slicno kao u Italiji, Spaniji, Grckoj... popuni se on-line formular sa putanjom do posla i putanjom do prodavnice, sve sa vremenima, pa ako te nadju van "okvira", popijes kaznu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:32 - pre 48 meseci
Citat:
dejanet: A zasto je danas bilo 3x vise ljudi na ulicama i u redovima ispred prodavnica ?
"Prokleti krivi Narod."

To je igra brojeva, koja je neuhvatljiva ljudima koji vode ovu paradu. Po meni, danas smo dobili vise zarazenih, nego da su ostavili 5-17h rezim.

@Shadowed
To se da jednostavno resiti, slicno kao u Italiji, Spaniji, Grckoj... popuni se on-line formular sa putanjom do posla i putanjom do prodavnice, sve sa vremenima, pa ako te nadju van "okvira", popijes kaznu.


To samo ako mozes da dokazes da bi ljudi manje setali da nema strozijih mera. Ali ne mozes. Pre ce biti da su mere dobre i da uticu na to kako se ljudi ponasaju.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:47 - pre 48 meseci
Pa oni sami rekose (Dr Kon/Vucko pre neki dan) da nemaju pojma koliko je ljudi zarazeno u celoj populaciji. Jedini orjentacioni podatak, jeste projektovani broj zarazenih "gastosa" koji su dosli(ne secam se da li je 17 ili 20 hiljada zarazenih).

Ne vidim nikakav problem, da se napravi mobile app, popunis svoju rutu i pustis da ti app. cita lokaciju i vreme, a muriji pokazes QR kod na check point-u.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:52 - pre 48 meseci
dejanet

Ne treba to policiji, mogu da se loguju u google portal za law enforcement i za svakoga vide tacno gde se kretao i kada, odnosno sa kim. Mada stoji moze i preko app, ali ne bi trebalo da policiji to treba da vidi ko krsi policijski cas, samo pretpostavljam da je problem da se napravi resenje koje bi odmah bilo upotrebljivo, recimo da treba neko vreme, a strucnjaci kazu da ce do leta ovo da prodje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:57 - pre 48 meseci
Da li vi zaista ocekujete da oni izorganizuju takav sistem? Mozda, al' za sledecu epidemiju.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 20:59 - pre 48 meseci
Jeste, policajac iz patrole ce da se loguje portal google-a i da te nadje po gmail nalogu. Ovde govorim o sigurnom, jednostavnom i brzom metodu za identifikovanje autorizovanog boravka napolju u cilju prelazenja iz tacke A u tacku B. Potrebna su 2 andorid/iphone telefona, jedan tvoj i jedan policajcev.

Ako je to komplikovano, moze i papir sa kodom, pa neka cita dispeceru motorolom..

Ovo za varijantu 24h..
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 21:58 - pre 48 meseci
Malo pre sa Pinka neki Vučićev udjiguz se dernja kako se narod ne pridržava mera!!!
A mere koje oni preduzimaju svojim "nadčovečanskim naporima" su baš po meri naroda.
Te "nadčovečanske mere" su sabijanje naroda u štale.

Citat:
dejanet

Ne vidim nikakav problem, da se napravi mobile app, popunis svoju rutu i pustis da ti app. cita lokaciju i vreme, a muriji pokazes QR kod na check point-u.

Itekako je problem.
Neću da kupujem mobilni!
Neću da plaćam kredit za mobilni!
Neću da popunjavam mobile app!

Neću da buden u policijskim šetačkim kartotekama,
neću da budem u bazama podataka google špijuna,
neću da budem na spiskovima UDBE itd.

Neću da me bilo ko gleda, tajno pogotovu ne van moje kontrole.

Ukoliko dozvolite da vas prate preko google špijunke, i ko zna čega
nećete se otarasiti Vučića za vijek vijekova.

Ovo je prvi put posle Hitlera da je u Srbijici na snazi policijski pas.
Čak ne znam da li je Hitler u Beogradu uvodio 24-časovni policijski pas?

Pa hebote, kad mi narod ne bi valjao ja bih ga ostavio i otišao tamo gde je bolji narod.
Šta će Vučiću i Barabićkoj tako opak i zao narod,
koji usto još nevalja nizašta?

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:03 - pre 48 meseci
Bio je policijski cas i kad je Djindjic ubijen.
Ako ne zelis da te prate, moras se iskljuciti sa interneta. Google cuva sve podatke koje moze da prikupi o tebi, a dobar deo je dostupan nasoj policiji. Sve podatke imaju americke sluzbe poput NSA i CIA.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:12 - pre 48 meseci
"Ako ne zelis da te prate, moras se iskljuciti sa interneta."

sa mobilnog telefona.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:17 - pre 48 meseci
Citat:
bojan_bozovic

Bio je policijski cas i kad je Djindjic ubijen.

Da li je u martu 2003 bio uveden policijski čas?
Znam za vanredno stanje ali ako je bio policijski čas ja sam onda u prekršaju 24 časa dnevno.
Kad će me uhapsiti?

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:23 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
"Ako ne zelis da te prate, moras se iskljuciti sa interneta."

sa mobilnog telefona.


To mislis da je tako, ali sada mi reci, sta se desava ako ja nemam mobilni telefon vec samo laptop, a ti se nakacis svojim mobilnim telefonom na isti wifi? Trenutno ima Google i tvoju i moju lokaciju preko GPS, iako ja nemam mobilni telefon!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:25 - pre 48 meseci
"ti se nakacis svojim mobilnim telefonom na isti wifi"

iskljucis gps.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 22:26 - pre 48 meseci
Branimire, ne mozes da iskljucis GPS. U stvari mozes, ali Google i dalje moze da koristi i koristi GPS, samo ga ti ne koristis.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 23:18 - pre 48 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
strucnjaci kazu da ce do leta ovo da prodje.

Koji to strucnjaci? Englezi su izracunali 1-2 godine, a Nemci predvidjaju 3. A i baba Vanga to kako je opisala pre 30 godina, tek smo videli 1%.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 23:22 - pre 48 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Branimire, ne mozes da iskljucis GPS. U stvari mozes, ali Google i dalje moze da koristi i koristi GPS, samo ga ti ne koristis. :)


Hm, jsi siguran da to nije protivzakonito? Svaka aplikacija navodno trazi dozvolu da pristupi location servisu, za Gugl to ne vazi?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 23:24 - pre 48 meseci
Darko

https://www.srbijadanas.com/ve...emija-korona-virusa-2020-03-29

Citat:

Epidemiolog Predrag Kon očekuje da će epidemija korona virusa trajati do juna, nakon čega očekuje ''ozbiljno olakšanje'', kao i da će Srbija uspeti da se sa njom izbori.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 23:33 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
bojan_bozovic:
Branimire, ne mozes da iskljucis GPS. U stvari mozes, ali Google i dalje moze da koristi i koristi GPS, samo ga ti ne koristis. :)


Hm, jsi siguran da to nije protivzakonito? Svaka aplikacija navodno trazi dozvolu da pristupi location servisu, za Gugl to ne vazi?


Za potrebe FBI, CIA, NSA, mobilni prikuplja GPS podatke i kada je GPS iskljucen. U tome je sustina Snowden leaka, da ih bas briga sta je po zakonu, zar ne? Inace, bilo bi lako da moze kriminalac samo da iskljuci GPS i vise ne bude pracen, ne cini li ti se?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1904.04.2020. u 23:44 - pre 48 meseci
Citat:
7.scena:
@Steve Lonmo
Ja sam otkrio niz sela u Banatu koja su na 2h od Beograda, imaju bolju infrastrukturu nego veci deo Beograda, ali nema stanovnika.
Praktično su sela duhova. Lale su babe i dede pred kraj života, ako ima mladjih ili su Romi ili izbegli iz ratova 90tih. A i to mladjih je vrlo relativno.
Sta znam proveo sam odredjeno vreme u manjim mestima u zapadnoj Srbiji (mestima, ne selima) polupusta su, sem kada su raspusti...



Ko da opisuješ moje selo. Sat vremena do pančevačkog mosta, dobar deo su Romi i izbeglice iz Hrvataske. Nije baš toliko pusto (Ima gorih). Samo što je infrastuktura u k. Sad do duše rade školu dosta kvalitetno (ze celih 10 učenka koliko imamo ). Al su zato put (taj jedini što vodi do sela) sehebali totalno. Prvi put kad je još ona vlast krala pesak iz našeg atara. Danima kamioni prolazili naravnu put se shebo. Dok su vukli pesak obećali su nam novi put ... rezulat toga verujem da znate i bez mene.

Drugi put zimus. Bilo je 4-5 udarnih rupa (Plus pukotine i utonuća od kamiona). Neka banditska firma dobila tender, a plaćani su da krpe od kvadrata . Majstori uzeili i izbušili skoro pola puta (od ukupno 9km), a krpili ga od prilike kvalitetno kao onaj DIY asfalt što ima da se kupi u kantam od polikolora pa ga istreseš u rupu malo ugaziš nogama i on drži mesec dana pod uslovom da je kapacitet saobrćaja nizak ili do prve zime. Ladno su rupe koje su prve radjene ponovo proživele dok još nisu zaršili zadnje (2 nedelje) . Posle iduće zime mislim da će jedino traktorom moći da se dodje.

Nervira me kad raja ovde onako naivno kaže kako su ljudi počeli da se vraćaju na selo. Pri tom misle na nekoliko Beogradjana koji su kupili kuće i dudju jednom, davapot mesečno na dan dva. Svi su puni keša i mnogi se izjašnjavaju kao profesori, doktori druga i kulturna elita. Nekako mi više deluju na jedan drugi društveni stalež, al valjda ne bi ljudi lagali? Decu im nisam video nikad mada priča se da i oni dodju ponekad... koliko sam skonto dodju jednom i nikad više

Kad se neko od mladjih doseli odma se pitamo kakva li je muka njega naterala ovamo? . I uglavnom jeste neka muka. Bilo je zabeleženih slučajeva da dodju i ti mladji, ali retko ko je izdržao više od god. dana. Ova migrantska grupacija za razliku od one prve nema prebijenog dinara. I laganje da su neka elita im nikako ne bi upalila.

Ima vodovod, Nema kanalizacija, (ali to i nije neki problem). Doktor jednom u dve nedelje, prodavnica, kafana,pošta. Asfalt fali u par ulica. I tako.

Najveći problem je nedostatak pristojnog zaposlenja. I taj hebeni put koji je jedina veza sa civilizacijom. Auto je stvarno neophodan. Autobus ide 2 puta. 4 kad je školska godina. Inače u zadnjih 20 god. smo uvek medju 10 najsiromašnijih opština, a i u samoj opštini selo je u donjem delu tabele. Teše nas kako to u stvari naša lokalna vlast mudro lažira podatke ne bi li dobili razne pomoći uglavnom za sebe, a pretekne neka kila bršna i ulja i za raju. hahaha Dal seu prefrigrani ti naši? A mi prosti seljaci pomislili da smo stvarno sirotinja ...kad ono .. patka! . Dobro, to što pola sela i dobar deo opštine živi od socijalne pomoći, a druga polovina od nekog minimalca za koji mu se otegle m. ... ma to je sve predstava za ove budže is NS i BG. Imamo mi keša u stvari, a oni naivni pa nam šalju.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.04.2020. u 00:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602826 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.