Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209925 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 16:36 - pre 41 meseci
Buzz:"Nisi mogao da batališ motiku, jer je nikad nisi ni držao."

Slabo ti radi kristalna kugla. Ja sam i prodavao na pijaci i brao voce i nosio gajbice osim sto sam motikao :P
Ali nisam zaradio za porse ko Marko Milosevic...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 16:39 - pre 41 meseci
Buzz:"Da li se slažeš da ja proizvedem 10 vagona lubenica i da ti to otkupiš sve od mene"

Ja nisam nakupac. Nakupci su uvek zaradjivali na tudjem znoju iz prostog razloga sto je uvek jednostavnije da das za manje
pare ali se ti ne smaras sa tim delom posla... no kod seljaka termin "nakupac" ima negativnu konotaciju...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 16:42 - pre 41 meseci
U redu, izvini, napisao si da si rođen i odrastao u gradu pa sam pogrešno shvatio. Nije mi jasno pošto si prodavao voće na pijaci kako to da smatraš da plasman nije problem?

P.S.
Ako si zainteresovan za 10 vagona bostana, ponuda još uvek važi.

P.P.S.
Nema teorije da ja prodam 100000kg bostana na tezgi na pijaci, tako da ne moraš uopšte da se loše osećaš i da misliš da bih te smatrao nakupcem u nekom negativnom smislu. Bitno je samo da se dogovorimo oko cene. Meni ne bi bio problem da proizvedem tu količinu, ali mi je problem da prodam. Ti kažeš da prodaja nije problem, ja sumnjam u to, ali to više ne bi bio moj problem.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 19:08 - pre 41 meseci
Bilo bi najjace da se pojavi neki od ovih freestyle freelancera sto placaju null.nix porez i da se izjasne da su za vece subvencije za poljoprivredu :)

To vise nije domen Alan Forda, to je drugi univerzum :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 19:20 - pre 41 meseci
Meni je to sasvim logično. Ako žele da se prekvalifikuju u poljoprivrednike najbolje je da na vreme počnu da se bore za svoja prava.

Citat:
null.nix


Pogrešno je tražiti nix od null, dobijaš syntax ili runtime error garant.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:08 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Usluge u ekonomiji holandije ucestvuju 50x vise nego poljoprivreda, a vi se uhvatili poljoprivrede.


Pa ovo bi mogao biti odgovor na moje pitanje ako 5% stanovništva hrani naciju, i još 5% pravi od igle do lokomotive, šta će tačno da radi 90% stanovništva sem da pije kafu u kafiću? Ali meni su te uslužne delatnosti nekako, reklama "rast sektora uslužnih delatnosti x%" više da se narod zanima, eventualno održava, nego da privređuje, ako ona pre podne lakira nokte nekom, pardon vrši uslugu lakiranja noktiju, a popodne ode kod frizerke da potroši one pare što je pre podne zaradila, ima da plaća porez i penziono, to mi opet nekako onaj protočni bojler, vrćenje u krug.

Međutim i dalje stoji da holandez odvoji 2% budžeta za hranu, a u Srbiji ti za isto ode ne zna se 40% verovatno, to da ne razmišljaš o hrani za sutra je uslov za standard i progres, titova ekonomija nije bila konkurentna zapadnoj, al je bar lokalni standard bio ok, imao si da jedeš, da se obučeš, krov nad glavom, mogao si na more te godine i tako, ljudi još žale za tim vremenima.

No i dalje je jedan od boljih programa za Srbiju (osim zamene kompletne administracije, i celog stanovništva nekim drugim) hapšenje krupnih lopova. Freelenceri bi istog trenutka počeli da plaćaju porez, i iz zahvalnosti platili 10 godina u nazad, niko ne bi pravio pitanje, ko za Sarajevo 2% svake plate kad se skupljalo.

Citat:
bananaphone:
Zato sto ne citas ono sto sam napisao. Ogromne su subvencije - Francuzi izvoze luk u Afriku - sto je van pameti, nema veze sa trzisnom ekonomijom.


Ne razumem, šta je po tvom mišljenju tu van pameti, i šta nema veze sa tržišnom ekonomijom?

Citat:

Holandija mozda nema povrsine kao Spanija, ali ima tehnologiju i ogromne prinose iz grejanih staklenika. Izvoze vise poljoprivrednih proizvoda od Brazila, Nemacke, Francuske.


Stvarno im je jadna ona livadica gde žanju žito, vidi se da je brdovito na obzorju. Da vide Vojvodinu da se onesveste. Znači isplatilo bi se dotirati firmu koja proizvodi staklenike, pa makar ih poklanjala domaćem stanovništvu, a izvozila po punoj ceni ključ u ruke?

Citat:

Branislav Gulan, član Odbora za selo SANU

Zato što ga nemamo. Srbija uvozi paradajz iz Grčke, Turske, Holandije, a najviše iz Albanije. Naše potrebe godišnje su oko 25.000 tona, a uvozi se 16.000 tona. Prošle godine smo izvezli paradajza za 4,6 miliona dolara, a uvezli za 18 miliona dolara. Zašto se više ne proizvodi u Srbiji – ne znam.


Verovatno zato što je on na nekim sumnjivim drogama, ako smo uvezli 16kt a trošimo 25kt znači da smo mi proizveli razliku 9.000 tona, ali ima ovaj momenat da uvozimo to isto što i izvozimo da bi alavi lobiji živeli od besnih razlika. Kad ne bi izvozili za 4,6 miliona $ mogli bi da uvozimo samo za 14 miliona $, al što ne bi uvozili ako je povoljnije? :) Komplikovano. Kome li mi izvozimo da mi je znati, Austrija ima konkurentnu privredu, a Belorusija 20% poljoprivrednog stanovništva, verovatno njima. Međutim ako ne bi izvezli tih 2kt mogli bi da uvezemo samo 14kt umesto 16kt, al što ne bi ako je povoljnije.. ovo baš komplikovano, a crva ni paradaiza izgleda nije ni bilo.

Kad bolje razmislim ne postoji nikakva pravna prepreka da izvozimo u Albaniju iz koje i uvozimo..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.190.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:11 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Motiku sam batalio davno, pre svega zato sto sam se rodio i zivim u gradu. Drugo sa 28 godina programerskog staza, i 12 godina do penzije, tesko da bih sada menjao zanimanje,
tim pre sto sam loseg zdravlja.

Ne kaki. Miroslav Miskovic, najuspesniji poljoprivrednik u Srbiji, poceo je da se bavi poljoprivredom kad je imao 10 godina vise od tebe, sto starosti, sto staza na visokokvalifikovanim poslovima. A poljoprivredom se nikada nije bavio u svom mestu rodjenja. I zdravlje mu je tada bilo prilicno lose, sigurno losije nego tvoje. Tako da, ovi izgovori ti ne piju vodu, daj neke druge.


Citat:
Drugo, o kakvom plasmanu pricas? Ne prodajes kombajn nego lubenice i dinje ;)

Sad nije sezona lubenica i dinja nego jabuka. I, gledam danas u holandskom supermarketu jabuke 2.5 evra kilo, a na obroncima Medvednika moze da se nadje po 0.25 evra kg. I holandjanin kupuje u holandskom supermarketu, umesto da sedne u avion do Surcina, pa u surcinu predje u taksi, do Dragodola, ako taksista zna gde je to, pa u Dragodolu predje na magarca, i nakon 3 dana eto ga u vocnjaku. O tom plasmanu pricam. Poljoprivrednik uzalud ceprka zemlju motikom ako iza njega ne stoji sposoban komercijalista koji moze da progura proizvodnju do polica supermarketa. Ili do industrije. A industrija - evo naprimer, nemacka firma Rauch uzela ogromne pare od drzave Srbije da bi dosla u vocarski kraj i proizvodila vocne sokove. Racunalo se, bas tako kako ti kazes - ne prodaju ovi sa medvednika kombajn, nego jabuke, ako im se u komsiluku otvori ogromna fabrika soka od jabuke, onda je to gotova stvar. Ali avaj, svabo je to, on uopste ne pravi sok od jabuka od jabuka, nego donese neki prasak iz nemacke, doda vodu i to srbima prodaje kao sok od jabuke. Mozda su stvarno nemacke jabuke u prahu, a mozda je i hemijska industrija, ko ce znati. Za dve decenije nisu u srbiji kupili ni kilo jabuka da pojedu, a kamoli da prave sok. O tom problemu plasmana pricam, gospodine neinformisani.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.190.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:19 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:

Neka prosecan seljak zaradi duplo vise nego gradjanin, i eto sela ce da ozive
a gradovi se rasterete

Jeste. I neka prosecan Branimir zaradi duplo vise od poljoprivrede nego Miroslav Miskovic i srbija se biti prva ekonomija sveta.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.190.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:23 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:

Tema nije o tome kako ne plaćati porez, već kako ne ugušiti porezima ljude koji dovlače devize.

A ne ugusiti ih tako sto nece placati porez. Nije to govance nego se mali cuko pokenjao.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.182.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:28 - pre 41 meseci
Citat:
bananaphone:
Slicno je sa Hrvatskom, iz Slavonije i Baranje, ljudi beze da konobarisu po Nemackoj i peru babama guzice po Austriji, a hrana se uvozi iz Holandije gde hektar kosta 50-100.000e i radnik kosta 4-5 puta vise.


Al je zato po onim snimcima radnik efikasniji 40 puta više.

Citat:
BuzzLightyear:
Slažemo se da nešto nije u redu. Da bi se bilo šta popravilo, prvo mora da se identifikuje problem. Šta nije u redu?


Tražiš problem? Gljivica Dačić kako su ga nazivali indexovci je pokušavao da namesti promukao glas kao idol Sloba Milošević, a Vučić mu bio ministar propagande, i dan danas ordiniraju, kao i ekipa koja ih izvukla iz mutne Morave.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Buzz:"Subvencionišemo svoju poljoprivredu"

ZA.


Ali odistinski :) Moguće da sam već pisao na malinama ali, bivši kolega živi u kraj Bg, on i ostali seljani odlučili da uzmu podsticaje za gajenje duvana, obećali im cene otkupa, samo da uzmu kredit da izgrade sušaru, prve godine otkupljivali po dogovoru, druge klackalica, treće u minus, eno svi prestali da gaje duvan, i gledaju šta će sa sušarama za koje moraju da vrate kredite, aktivno uništavanje poljoprivrede traje ovako već decenijama, valjda da bi razvili uslužni sektor.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Bilo bi najjace da se pojavi neki od ovih freestyle freelancera sto placaju null.nix porez i da se izjasne da su za vece subvencije za poljoprivredu :)

To vise nije domen Alan Forda, to je drugi univerzum :)


Moje je demokratsko pravo da pre-ras-po-deljujem subvencije gde hoću, selo više nije tako daleko kad sedneš u auto kao kad je bilo dok su vozili taljige, a ima neke prednosti života, i dosta se njih odlučuje za tu varijantu, jedino što smo svi zaboravili kako uopšte izgleda motika. Trenutno smo Alan Ford domen, pokušavamo da dostignemo domen porodice Šalabajzerić.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:45 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal

titova ekonomija nije bila konkurentna zapadnoj, al je bar lokalni standard bio ok, imao si da jedeš, da se obučeš, krov nad glavom, mogao si na more te godine i tako

Ko traži više mogao bi da predje u tabor psihopata.
Uostalom, ni Tito nije imao nešto posebno bolje, čak ni platu nije imao.
Smem se kladiti da šnicle koje je radnik jeo u Titovo vreme
nisu ništa lošije od šnicli koje je jeo Tito.

Sad nadji u Lidlu šnicle kvaliteta iz Titovog vremena.
Naćićeš - kurblaj kana žilu!

A dernjali su se "srušimo Titoizam - biće bolje!",
kad ono nitriti da bi bilo krvavo.
Svako od vas godišnje pojede ko zna koliko kilograma nitrita umesto mesa.
I treba da bude srećan ako ih je prosrao
jer kome se nitriti nagomilaju u organizmu teško njemu.

I nemoj čudiš što si uvek gladan jer nitriti nisu belančevine.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:51 - pre 41 meseci
Citat:
Jednako je teško od programera da postane poljoprivrednik, kao i od poljoprivrednika programer.

Ja cu opet da pomenem najuspesnijeg poljoprivrednika Srbije - Miroslava Miskovica. Kako od njega, bankara, postade najuspesniji poljoprivrednik u srbiji? Najmanji je problem ko ce da drzi motiku/vozi traktor/bere maline, evo ja cu prvi, ako mi ponudis dobru platu. Problem je u deficitu mozga sposobnog da osmisli kako to sve da bude isplativo, a samim tim i da dobra plata za mene bude moguca.

Poljoprivrednici cak i u holandiji cesto zaradjuju manje od minimalne zagarantovane zarade. Evo, malocas gledam u Roterdamu protest poljoprivrednika. Mladi bracni par sa bebom zakacio kamp prikolicu za traktor i dosli da kampuju u centar grada. Pridruzile im se desetine drugih i jos pristizu. Koliko sam ih ja razumeo, ostali su bez kuce, jer nisu mogli da vracaju poljoprivredni kredit. U prvi mah mi bilo cudno - zive u staroj poluraspadnutoj prikolici a dosli traktorom od 100.000 evra! Medjutim, kad razmislim, ima tu neke logike - traktor ih hrani, zato ga ne daju banci, a kuca je cist trosak, ona nek ide, moze da se zivi i u prikolici. Htedoh da pridjem i pitam, zasto ne odu u nemacku, muz da gura kolica na gradilistu, a zena da neguje nepokretne babe, ali mi pade na pamet - mozda oni to shvate kao neku provokaciju, pa me spucaju motikom po glavi, a pomisao na takav ishod mi sasece radoznalost u korenu kao korov motikom
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere17.11.2020. u 23:58 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sad nije sezona lubenica i dinja nego jabuka. I, gledam danas u holandskom supermarketu jabuke 2.5 evra kilo, a na obroncima Medvednika moze da se nadje po 0.25 evra kg. I holandjanin kupuje u holandskom supermarketu, umesto da sedne u avion do Surcina, pa u surcinu predje u taksi, do Dragodola, ako taksista zna gde je to, pa u Dragodolu predje na magarca, i nakon 3 dana eto ga u vocnjaku. O tom plasmanu pricam.


Pa kad sportski aerodrom u Dragodolu nikako da se asfaltira jer je lokalni klub avio modelara u zavadi sa klubom sportskih padobranaca, a svađa ih magareći lobi.

Citat:
Poljoprivrednik uzalud ceprka zemlju motikom ako iza njega ne stoji sposoban komercijalista koji moze da progura proizvodnju do polica supermarketa.


Bivši kolega kupio neku pakericu da pakuje biber i cimet, i tražio mu taj tvoj Mišković poljoprivrednik 12.000 eura da može svoj biber da prodaje u Tempu, bez ikakve naznake koliko može i da proda nedeljno, mesečno, godišnje, ovaj nešto računo, računo i odustao, kaže ne umem da izračunam.

Citat:
Ili do industrije. A industrija - evo naprimer, nemacka firma Rauch uzela ogromne pare od drzave Srbije da bi dosla u vocarski kraj i proizvodila vocne sokove. Racunalo se, bas tako kako ti kazes - ne prodaju ovi sa medvednika kombajn, nego jabuke, ako im se u komsiluku otvori ogromna fabrika soka od jabuke, onda je to gotova stvar. Ali avaj, svabo je to, on uopste ne pravi sok od jabuka od jabuka, nego donese neki prasak iz nemacke, doda vodu i to srbima prodaje kao sok od jabuke. Mozda su stvarno nemacke jabuke u prahu, a mozda je i hemijska industrija, ko ce znati. Za dve decenije nisu u srbiji kupili ni kilo jabuka da pojedu, a kamoli da prave sok. O tom problemu plasmana pricam, gospodine neinformisani.


E jes mi pa Koceljeva voćarski kraj, nego Rauch prvo su šacovali Srbijanku Valjevo, nekad gigant, prvi tetrapak sokovi u YU, i rakija od malina Vuk Karadžić, pošto su im devedesetih tonuli tankeri sa hiljadama tone robe na Atlantiku, neosigurani naravno, u najmanju ruku ko da ih potapaju nemačke podmornice, bili prodati nekim Bugarima, pa preprodati, stečaj ovo, ono. sa 3000 radnika na 30. Ovima iz Rauch se sve svidelo i tetrapak linija, i za staklenu ambalažu, samo nisu bili zainteresovani za liniju za pečurke, al treba proći pored političara Velje Ilića koji traži svoj masan deo. Kad im se dosadilo otišli u Koceljevu, a mogli da biraju i Budimku koja je takođe u kraju i takođe ne radi. U Srbijanku došao jedan od onih novobiznismena, pogledao, rekao sve ovo ne vredi po lule duvana, i isekao sve one linije za proizvodnju u staro gvožđe da nadoknadi uložen novac.

A inače i sok od jabuka, i sve ostale sokove, svih drugih aroma, prave od dženarika, gosn informisani. A nisu koristili magarca da stignu do koceljeve (jok i nisu) i imaju 12.000 eura da se učipe za Tempo kod poljoprivrednika. Čini mi se da ne znaš sve finese burazerske ekonomije.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 00:10 - pre 41 meseci
U čemu je razlika između seljaka i građanina?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 00:16 - pre 41 meseci
Citat:
Al Imam:
Citat:
MajorFatal

titova ekonomija nije bila konkurentna zapadnoj, al je bar lokalni standard bio ok, imao si da jedeš, da se obučeš, krov nad glavom, mogao si na more te godine i tako


Ko traži više mogao bi da predje u tabor psihopata.


Pa jedino da viknem Ua Tito! Ako mi se baš prohte. Nije trebalo da pušta Dinastiju, da vidimo da ima svemira i izvan socijalizma, komunizma, internacionale, čega već, po velikim misliocima, plus krediti...

Citat:

Uostalom, ni Tito nije imao nešto posebno bolje, čak ni platu nije imao.
Smem se kladiti da šnicle koje je radnik jeo u Titovo vreme
nisu ništa lošije od šnicli koje je jeo Tito.

Sad nadji u Lidlu šnicle kvaliteta iz Titovog vremena.
Naćićeš - kurblaj kana žilu!

A dernjali su se "srušimo Titoizam - biće bolje!",
kad ono nitriti da bi bilo krvavo.
Svako od vas godišnje pojede ko zna koliko kilograma nitrita umesto mesa.
I treba da bude srećan ako ih je prosrao
jer kome se nitriti nagomilaju u organizmu teško njemu.

I nemoj čudiš što si uvek gladan jer nitriti nisu belančevine.


"Svi to znaju, a ipak se žene"

Johnny Štulić

Citat:
Darko Nedeljković:
Ja cu opet da pomenem najuspesnijeg poljoprivrednika Srbije - Miroslava Miskovica. Kako od njega, bankara, postade najuspesniji poljoprivrednik u srbiji? Najmanji je problem ko ce da drzi motiku/vozi traktor/bere maline, evo ja cu prvi, ako mi ponudis dobru platu. Problem je u deficitu mozga sposobnog da osmisli kako to sve da bude isplativo, a samim tim i da dobra plata za mene bude moguca.


Vidiš ti bankari kao da su bogom dati za sve, pa evo i Slobo je bio bankar državnik, izgleda da veća količina love na jednom mestu i bankarska biografija daju bolje početne pozicije za igranje biznisom i tuđim životima. Osim toga taj univerzalni čovek, ajkula našeg biznisa, nije samo bankar i poljoprivrednik, nego i hotelijer, i spravljač internacionalnih lanaca marketa, doduše to je samo jednom tek da vidi da l može. Pa onda fudbaler, kupac zvezde. Jedino je izgleda kao građevinac propao, zamisli napraviš jednu prodavnicu, malo veću prodavnicu, veliku prodavnicu Delta City, i kad se otvori druga takva u gradu, ti odlučiš da oko ove tvoje sagradiš naselje Belvil, tek da velika prodavnica ne bi zvrjala prazna... i zamisli niko se ne useli u to naselje... Kako li je omašio taj zicer? Zato se i vuče po sudove, što maši zicere. Da mi je znati kako će proći BgdH2O koji je pravljen po istim principima. I da vrati C market radnicima koji su ga izgradili, makar i preimenovan u Maxi.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 00:21 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
U čemu je razlika između seljaka i građanina?


Može on da ode iz grada, al grad iz njega neće nikad :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.104.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 00:21 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
U čemu je razlika između seljaka i građanina?

Pitanje je za nekog ko je studirao gradjansko/seljacko pravo, ali ovako laicki, ja mislim da ne postoji seljak koji nije istovremeno i gradjanin.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:8805:d70..



+7173 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 02:21 - pre 41 meseci
Mislis?

A sta cemo sa nekim ko je izgubio poslednje drzavljanstvo i postao/la apatrid? Nije lako da ti se to desi, ali nije nemoguce.

Ako te neka zemlja primi i ti se naselis na selu... sta si onda? :-)

Citat:
BuzzLightyear
Pogrešno je tražiti nix od null, dobijaš syntax ili runtime error garant.


Nije to nista, zamisli sta ce biti kad krenes da delis sa nulom!

Citat:
MajorFatal
Uostalom, ni Tito nije imao nešto posebno bolje, čak ni platu nije imao.
Smem se kladiti da šnicle koje je radnik jeo u Titovo vreme
nisu ništa lošije od šnicli koje je jeo Tito.


Iste naravno, samo su dosle od druge zivotinje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 03:02 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
U čemu je razlika između seljaka i građanina?


Nisam mislio na gradjanina kao stanovnika drzave nego lika koji zivi u gradu?
Zapravo ne znam pravi izraz ;)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 03:05 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:

Neka prosecan seljak zaradi duplo vise nego gradjanin, i eto sela ce da ozive
a gradovi se rasterete

Jeste. I neka prosecan Branimir zaradi duplo vise od poljoprivrede nego Miroslav Miskovic i srbija se biti prva ekonomija sveta.


Miroslav Miskovic je tajkun, koliko znam... do para sigurno nije dosao baveci se poljoprivredom...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209925 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.