Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363640 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 19:02 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:Ja sam od prvog trenutka napisao da nisam za Ruse nego protiv nato zločinaca.

Jesi, jesi, samom podrskom si dokazao i da si za Ruse a samim tim i NATO. A protiv si Ukrajine, Srbije i sl.
Citat:
Ne podržavam ja nezavisan Donbas ali Ukrajina nije htela da ga zadrži nego su se naoružavali da ga sravne kao što su i ustaše RSK i sami su odlučili da mu daju nezavisnost.

Itekako podrzavas, a samim tim i Kosovo i sl. slucajeve, to sta je Ukrajina htela ili nije uopste nije bitno.
Citat:
Ali će da bude problem što će to da se preslika na još nekoliko regiona.

Eee da je samo nekoliko, sad ce svaka budala da krene po okolnim drzavama, istorijskim teritorijama a NATO ce da upada i gde im nikad ne bi palo na pamet. Sve zahvaljujuci Putinu, ima spomenik da mu dignu u Briselu
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 20:09 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:
Ne može niko da odgovara jer se to desilo pre istorije.


pa sto da zamaraju mozgice NATO/EU zlocinima ili ne daj boze familijom
Throne of Blood -> https://slate.com/news-and-pol...amily-slavery-reparations.html


Citat:
dr0id:
Eee da je samo nekoliko, sad ce svaka budala da krene po okolnim drzavama, istorijskim teritorijama a NATO ce da upada i gde im nikad ne bi palo na pamet. Sve zahvaljujuci Putinu, ima spomenik da mu dignu u Briselu


A do sada svaka budala, kao i NATO to nisu praktikovali - koliko trenutno ima aktivnih konflikata ili koji su se desili u prethodnih 5 godina?

Verovatno i toalet papira u lokalnom marketu u AU nema zbog Putina, sreca samo sto ce EU raja pre Putina prvo svoje namesnike motkama pocastiti :)
To je Putinova inflacija za lokalnu upotrebu -> https://www.forbes.com/sites/d...russian-davos/?sh=6edc32179c0b

Stara dama vise nije privlacna, crni rusi pale EU zastavu -> kako to, kako to...


 
0

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 22:30 - pre 22 meseci
Citat:
scoolptor:
Citat:
To mogu da prihvate samo naivni kao što si ti, tj oni koji će i totalno providnu laž da iskoriste da oravdaju svoje naopako razmišljanje.


Ruska agresija je zlocin. Tacka.

To je jasno kao dan. Moje razmisljanje nije naopako. I nemam potrebu da ga opavdavam.

Ti tvrdis da nije.

Tvoje razmisljanje je naopako. Ti mas potrebu da ga opravdavas. A na kraju dana, zlocin je zlocin, bez obzira da li je Nato pocinio zlocin u Iraku i Srbiji, ili ne.



Ocigledno je neko zaboravio da zakljuca vrata ludnice za sobom ?

Niko ne spori rusku agresiju ali je amer-evropa svaka agresija opravdana i o tome nema rasprave.
To je ispravno i niko se nista ne pita oko toga.
Zasto ovolika mediska paznja, svi nose ukrajinske zastave i kao daju neku podrsku, zasto nisu nosili sirijske, iracke i druge zastave po evropi.
I nije samo amer-evropa svet sta je sa drugima. I drugi se valjda nesto pitaju ili su oni sirotinja pa ko ih je*e.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 22:36 - pre 22 meseci
Citat:
stefanx: A do sada svaka budala, kao i NATO to nisu praktikovali - koliko trenutno ima aktivnih konflikata ili koji su se desili u prethodnih 5 godina?
Verovatno desetine ali su zli Rusi jedini loši, ostali uvode demokraciju. Inače vest od pre neku godinu, amerika je tada postojala 239 godina a od toga 222 provela u ratu. Naravno, odavno ti ratovi nisu kod njih, spasila ih velika razdaljina ali ako zaborave da to više ne znači mnogo, mogu i da dobiju po onome.

Nato zna gde ide, tamo gde može da opljačka, bez obtira na kolateralnu štetu od nekoliko stotina hiljada dece, to je opravdano, što reče ona babetina. Trenutno im se izmakao mak (ala se slaže) pa su čak i talibani zabranili gajenje koje su ameri podržali, Sirija takođe više ne daje naftu, osim u krajevima koje su okupirali nato i isisovci, Libija i Irak su još dobar izvor pa nafte ima a i proda se malo oružja, dok ima. Kad ga isporuče ruskoj vojsci, neće više da imaju za bliski istok. Kolumbija ima koku ali ih Nikaragva malo muči, prekinuće im vezu. Erdogan balansira i kao i svaki Turčin trguje. Kina čeka još malo pa će da potvrde svoj teritorijalni integritet.

Nažalost, Ukrajina ne želi pregovore, hoće da sve ovo reše na bojnom polju. Pijanista ih stalno hrabri, napred da branite domovinu, neki ćete da poginete, neki ćemo posle da pobegnemo sa parama. Za dobro evrope i sveta bi trebalo što pre da završi to što je planirao, kako god završilo, jer će kasnije da bude kriv za smrzavanje i nestašice.

Au, kako bih voleo da vidim zapad u stanju u koje su nas doveli devedesetih. Pa da obilaze prodavnice i traže neku flašu zejtina, deci kupuju šećerne table umesto čokolada a sebi divku umesto kafe. Nisam zao, samo volim jednakost. Danas oni, nekada mi, sutra ko bude došao na red. A ne sve mi.

Ameri su uvek voleli da se druže, ratovi u kojima su učestvovali od wwii.



[Ovu poruku je menjao calexx dana 19.06.2022. u 23:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 22:52 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:
Jedan od onih kome nije zao sto su Turci poturcivali Srbe vec sto mi nismo njih posrbljavali. Kome nije toliko zao zrtava Jasenovca i sl. nego sto mi nismo imali logore za ustase, Nemce, itd.


Neki od najvećih koljača u ndh su poreklom etnički Srbi. Na primer Maks Luburić.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 20.06.2022. u 00:05 GMT+1]
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 23:37 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:
Nisi video slike onih kampova sa decom oko 7-8 godina koje vežbaju kako se puca iz kalašnjikova? Kod nas je bila vežba sa busolama i mapama, kod njih kalašnjikov. Nije to uzrok ali je verovatno povezano sa nastajanjem raznih azova, ajdara (jer ta deca su taman stasala za to) kao i mržnje i odlaska u izgubljene bitke.


Ma de nisam, od početka *dešavanja propaganda je toliko odvratna i toliko intenzivna da ću i Dostojevskog da zamrzim, a to je praktično nemoguće. Pretpostavljam da je iste vrednosti kao i *kod nas* kad neko decu obuče u uniforme i uvali im neke zastavice u ruke. Ali ako je 1. vest 2. može se prodati nekoj *agenciji* za vesti za stare dobre dolaro$e 3. može da ispuni neku jadnu šlajfnu u Japanu kako *Srbija podržava agresiju, zašto da ne, ko sam ja da branim slobodno tržište i slobodu izražavanja. Nije to uzrok što ti kažeš, i nikako ne može da bude opravdanje za ubistva dece.

Vidim da ne voliš nacizam, kao ni niko normalan, pa da te priupitam šta misliš o aktuelnoj prethodnoj izbornoj kampanji gde su jednoj stranci da se tako kaže, marketing stručnjaci iz Izraela uvali slogan, izgleda proslavljen u izbornoj kampanji u naci nemačkoj *za našu decu - fur our kinder, ili tako nešto?

Citat:
stefanx:
Kako da odgovara kada za 500000 dece u Iraku niko nije i jos za desetine drugih EU/USA zlocina?
Kako da odgovara kada za bombardovanje nase zemlje niko nije?
Kako da odgovara kada za 46 spaljenih u Odesi niko nije?
Kako da odgovara kada za dugogodisnje bombardovanje i ubijanje civila u Donbasu niko nije?


Pa to i kažem, jadni smo. Nikako da odgovara, uvek se neki viši cilj ispreči, bio uvođenje demokratije, ili odbrana interesa. U realnosti čitav niz aktera u tom lancu zabole za sve dok broje dolarose, boba geldofa što peva o miru a pare drži u vojnoj industriji, vojnu industriju što proizvodi ciglu kojom će da ti razlupa glavu ako ne kupiš, trgovce kao oca od ministra koji kad zaradi postane hotelijer, služi kafu i zateže čaršafe, zemlje uvoznice jer su debilana, medije što pravdaju nemoguće tako što sliku ofarbaju u crno belo loši momci protiv dobrih, i na kraju dobri momci što *čiste teren od po kojeg deteta nehotice krijući se iza dece i pucajući kroz decu, sve da bi bolje očistili.

Vidim da si izostavio brojku za *našu zemlju tokom bombardovanja ubijeno je oko 80 dece, postoji i spisak poimence, kreatura postavljena na poziciju čak je pokušala i da izdeklamuje spisak pre neki dan na neku godišnjicu, pa kad su ga pitali odakle deklamuje naglo zatvorio * usta. Naime izgleda da postoji još jedan spisak poimence za vreme dok je on bio ministar informisanja kad je otklonio opasnost od bombardovanja tako što se pobrinuo za Slavka Ćuruviju koji je kao što znamo prizivao bombardovanje, pa da sad ne bi pominjali taj spisak od 700 - 800 dece, baš kao ni ti što si ga preskočio. Takođe da te podsetim da smo imali još jednu *našu zemlju pre ove na čijoj teritoriji zverstva koja su se događala ne bi trebalo ni u udžbenike da ulaze po količini zla. Trebalo bi i toga da se setimo nekad.

Da skratim priču u našoj zemlji sve i kad bi se okupili i organizovali nesretni roditelji te nesretne dece da podignu optužnicu protiv nato pakta kao što je i red, i ako već ne mogu da umanje bol zbog gubitka, bar da neko odgovara za zločin, apstraktna tvorevina zvana *država im verovatno ne bi dozvolila, jer su nekim realnim ćimbenicima te apstraktne tvorevine, ali koja ima zgodan naziv za arčenje i de treba i de ne treba, ruke krvave do lakata. A gde su tek ostali zločini i ubistva, mimo dece ...




[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 20.06.2022. u 01:00 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 23:59 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:
Ameri su uvek voleli da se druže, ratovi u kojima su učestvovali od wwii.


Pošto mi se propaganda, francuske sobarice, hajd park i priče za laku noć ne sviđaju, evo bar u nečemu da se složim sa tobom na ovih 150 strana, to zlo mora da prestane.

Samo da te odmah upozorim, ako bih morao da glasam ko drugi da uređuje stvari po svetu, to ne bi bila osoba, ili skup osoba koje razmišljaju i svet posmatraju ovako:

Citat:
stefanx:Trenutno im se izmakao mak (ala se slaže) pa su čak i talibani zabranili gajenje koje su ameri podržali, Sirija takođe više ne daje naftu, osim u krajevima koje su okupirali nato i isisovci, Libija i Irak su još dobar izvor pa nafte ima a i proda se malo oružja, dok ima. Kad ga isporuče ruskoj vojsci, neće više da imaju za bliski istok. Kolumbija ima koku ali ih Nikaragva malo muči, prekinuće im vezu. Erdogan balansira i kao i svaki Turčin trguje. Kina čeka još malo pa će da potvrde svoj teritorijalni integritet.


Citat:
Nažalost, Ukrajina ne želi pregovore, hoće da sve ovo reše na bojnom polju.


Na žalost, ako hoćemo da promenimo i popravimo stvari, bar da počnemo da ih nazivamo njihovim imenom, nije "Ukrajina" ta koja ne želi pregovore, kao što si i sam već primetio, Ukrajina. tj. narod koji živi u Ukrajini je 99,9% raspoložen za prekid bilo kakvog rata, sukoba, sad istog trenutka. Na žalost oni koji proizvode nesreću i zarađuju na njoj, ne pitaju narod u Ukrajini šta želi, već šalju sputnjik i cnn da nas obavesti kako Ukrajina ne želi pregovore.

Citat:
Au, kako bih voleo da vidim zapad u stanju u koje su nas doveli devedesetih. Pa da obilaze prodavnice i traže neku flašu zejtina, deci kupuju šećerne table umesto čokolada a sebi divku umesto kafe. Nisam zao, samo volim jednakost. Danas oni, nekada mi, sutra ko bude došao na red. A ne sve mi.


Zanimljivo, kod mene baš obrnuto, ja bih voleo ne samo "zapad" nego i svi drugi da imaju sve šta žele i koliko im duša ište, pa makar i zejtin i čokoladu. A to je sasvim sigurno moguće.



Nemoj da pricas?
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 01:15 - pre 22 meseci
Citat:
Kix:Zasto ovolika mediska paznja, svi nose ukrajinske zastave i kao daju neku podrsku, zasto nisu nosili sirijske, iracke i druge zastave po evropi.
I nije samo amer-evropa svet sta je sa drugima. I drugi se valjda nesto pitaju ili su oni sirotinja pa ko ih je*e.

Pa pitaj te druge, Ruse i Kineze, sto nisu nosili sirijske, iracke i druge zastave? Nisu smeli od zlih Amera ili su jedva cekali da ulete u Siriju/Irak/Libiju sa konsultantima/oruzjem/naftnim busotinama/transportom i krenu u 'oslobodjenje' Ukrajine?
Citat:
calexx:Au, kako bih voleo da vidim zapad u stanju u koje su nas doveli devedesetih. Pa da obilaze prodavnice i traže neku flašu zejtina, deci kupuju šećerne table umesto čokolada a sebi divku umesto kafe. Nisam zao, samo volim jednakost. Danas oni, nekada mi, sutra ko bude došao na red. A ne sve mi.

A sve su sanse da cemo to opet biti mi
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 08:04 - pre 22 meseci
Citat:
Kix:
Citat:
scoolptor:
Citat:
To mogu da prihvate samo naivni kao što si ti, tj oni koji će i totalno providnu laž da iskoriste da oravdaju svoje naopako razmišljanje.


Ruska agresija je zlocin. Tacka.

To je jasno kao dan. Moje razmisljanje nije naopako. I nemam potrebu da ga opavdavam.

Ti tvrdis da nije.

Tvoje razmisljanje je naopako. Ti mas potrebu da ga opravdavas. A na kraju dana, zlocin je zlocin, bez obzira da li je Nato pocinio zlocin u Iraku i Srbiji, ili ne.



Ocigledno je neko zaboravio da zakljuca vrata ludnice za sobom ?

Niko ne spori rusku agresiju ali je amer-evropa svaka agresija opravdana i o tome nema rasprave.
To je ispravno i niko se nista ne pita oko toga.
Zasto ovolika mediska paznja, svi nose ukrajinske zastave i kao daju neku podrsku, zasto nisu nosili sirijske, iracke i druge zastave po evropi.
I nije samo amer-evropa svet sta je sa drugima. I drugi se valjda nesto pitaju ili su oni sirotinja pa ko ih je*e.


Ali sporite da je ruska agresija zlocin, i trazite sva moguca opravdanja za istu...


Ajde sad, vrati se u sobu, da zakljucaju vrata...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 08:08 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:Vidim da ne voliš nacizam, kao ni niko normalan, pa da te priupitam šta misliš o aktuelnoj prethodnoj izbornoj kampanji gde su jednoj stranci da se tako kaže, marketing stručnjaci iz Izraela uvali slogan, izgleda proslavljen u izbornoj kampanji u naci nemačkoj *za našu decu - fur our kinder, ili tako nešto?
Ne znam zašto neki vide potrebu da uključe našu politiku u sve priče, kao i mržnju prema svemu srpskom. Nisam siguran ali mislim da znam o čemu se radi pa da te pitam, da li sam ja nacista ako volim da slušam Vagnera? To što je bio omiljen hići ne znači da je zlo koje ne sme da se koristi. Da li niko na svetu ne pominje decu u svojim kampanjama?
Što se obuke dece tiče, nekad davno sam i ja nosio (izviđačku) uniformu ali to nikako ne može da se poredi sa pomenutom obukom dece u nacističkim kampovima. Tamo su decu učili kako da koriste kalašnjikove a nas su učili kako da u prirodi pronađemo neki izvor vode i put do kampa, kako da preživimo ako nas nevreme zatekne u šumi i kako da se ogrejemo ako bude hladno. I to sam ja spadao u ozbiljnije "obučavanu" decu, ostalima smo pokazivali kako se igra, kako se peva, kako se druži ... Pušku nam nisu pokazali ni na slikama. I sad neko izjednačava našu decu u uniformama i decu koje su nacisti učili kako se puca u Ruse. Jesi li uopšte primetio te slike??
Ili su i Unicef i Ljubivoje Ršumović opasni ali to nismo znali dok nam nisi otvorio oči?
Citat:
MajorFatal:Da skratim priču u našoj zemlji sve i kad bi se okupili i organizovali nesretni roditelji te nesretne dece da podignu optužnicu protiv nato pakta kao što je i red, i ako već ne mogu da umanje bol zbog gubitka, bar da neko odgovara za zločin, apstraktna tvorevina zvana *država im verovatno ne bi dozvolila, jer su nekim realnim ćimbenicima te apstraktne tvorevine, ali koja ima zgodan naziv za arčenje i de treba i de ne treba, ruke krvave do lakata. A gde su tek ostali zločini i ubistva, mimo dece ...
Optužnica je bila podignuta, možda se to opet desi, tu prvu su neki maloumni poništili jer nisu hteli da naljute svoje sponzore. Naravno, tužiti kadiju i nema smisla ili bar nije imalo smisla dok se znalo ko je kadija. Možda se to promeni.
Citat:
MajorFatal:Samo da te odmah upozorim, ako bih morao da glasam ko drugi da uređuje stvari po svetu, to ne bi bila osoba, ili skup osoba koje razmišljaju i svet posmatraju ovako:
Jasno mi je, ti misliš, kao i Dimković, da ameri idu da uvode mir i demokraciju u svet, da brane taj isti svet od oružja za masovno uništenje koje je imao Irak, od onih koji su srušili dve kule ... i nikako ne možeš da povežeš odakle to da napadaju samo države koje su bogate naftom i raznim narkoticima a ne diraju zemlje koje su siromašne a u njima je sto puta gore stanje ili su bogate ali plaćaju reket. Ti ne možeš da posmatraš tim očima jer pratiš cnn vesti i apsolutno si odlučio da je to istina. Na žalost.
Citat:
MajorFatal:Na žalost, ako hoćemo da promenimo i popravimo stvari, bar da počnemo da ih nazivamo njihovim imenom, nije "Ukrajina" ta koja ne želi pregovore, kao što si i sam već primetio, Ukrajina. tj. narod koji živi u Ukrajini je 99,9% raspoložen za prekid bilo kakvog rata, sukoba, sad istog trenutka. Na žalost oni koji proizvode nesreću i zarađuju na njoj, ne pitaju narod u Ukrajini šta želi, već šalju sputnjik i cnn da nas obavesti kako Ukrajina ne želi pregovore.
U pravu si, nije Ukrajina ta koja neće pregovore nego je Ukrajina ta koja je primorana da ih odbije pa ni to nije njihova volja nego uloga pijaniste. Čak ni eurotrojka nije uspela da ga ubedi da je bolje da pregovaraju jer je pudlica došla sutradan da podseti na uloge. Da li je onaj ćelavi još na početku rekao da sukob mora da se završi na bojnom polju? Da li je pijanista rekao da će da pregovara u avgustu, pošto krene kontraofanziva u kojoj će da istera agresora i oslobodi ceo istok od njegovih žitelja? Uostalom, šta je falilo sporazumu iz Minska po kome je Donbas ostajao u Ukrajini uz autonomiju nekog nivoa? Pa sam Porošenko se pre neki dan hvalio kako je namerno potpisivao ugovore da dobije na vremenu da naoruža i pripremi vojsku za konačan udarac na Donbas a možda i dalje.
Citat:
MajorFatal:Zanimljivo, kod mene baš obrnuto, ja bih voleo ne samo "zapad" nego i svi drugi da imaju sve šta žele i koliko im duša ište, pa makar i zejtin i čokoladu. A to je sasvim sigurno moguće.
Sam zapad je odlučio da neće zejtin i čokoladu tako što odbijaju da kupe jeftine energente, sirovine, đubrivo, žito i ostalu hranu ne bi li time izgladneli svoje neprijatelje i uništili ih. Cilj ovih sankcija nije bio da oni nemaju zejtin i čokoladu nego da Rusija propadne ali su bili dovoljno glupi da to urade na ovaj način. Pa nisu džabe čekali da Merkelova ode, ona je forsirala severni tok 2 jer je to način da imaju još više jeftinih energenata i još bolje žive a ovi (tj oni preko bare) su odlučili da im to nije potrebno i da hoće da im sve poskupi i da krenu nestašice. Pa ko sam ja da se tome protivim i hoću nešto drugo? A nije li zapad i bio taj koji je i kod nas doveo da toga da nema zejtina i čokolade? Upravo zbog toga bih voleo da vide kako izgleda kad oni nekome žele zlo, možda se posle toga opamete. Nadam se da će to da se desi već sa prvim hladnoćama mada bi bilo lepo da ih vidim i pre zime kako se biju za flašu zejtina. Ti si kao ovca koja kaže da bi najviše volela da svi budu siti, pa i vukovi a zna se kako vukovi postaju siti.

Nije mi jasno zašto niko od vas natofila neće da prizna da je nato zločinačka organizacija koja neprekidno izvodi agresije na slabe zemlje, ubija civile, ruši gradove i pljačka, uvodeći svoje marionete da bi to trajalo. Ili bar da kaže da nisu i da to ne rade.
 
+1

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 09:09 - pre 22 meseci
Citat:
Ivan Dimković: Medjunarodno pravo je ideal vredan guslanja.


 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 11:09 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:
Jesi, jesi, samom podrskom si dokazao i da si za Ruse a samim tim i NATO. A protiv si Ukrajine, Srbije i sl



Nisi ni svestan koliko dobro radiš: za Ruse.


 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 12:53 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
Vidim da si izostavio brojku za *našu zemlju tokom bombardovanja ubijeno je oko 80 dece, postoji i spisak poimence, kreatura postavljena na poziciju čak je pokušala i da izdeklamuje spisak pre neki dan na neku godišnjicu, pa kad su ga pitali odakle deklamuje naglo zatvorio * usta. Naime izgleda da postoji još jedan spisak poimence za vreme dok je on bio ministar informisanja kad je otklonio opasnost od bombardovanja tako što se pobrinuo za Slavka Ćuruviju koji je kao što znamo prizivao bombardovanje, pa da sad ne bi pominjali taj spisak od 700 - 800 dece, baš kao ni ti što si ga preskočio. Takođe da te podsetim da smo imali još jednu *našu zemlju pre ove na čijoj teritoriji zverstva koja su se događala ne bi trebalo ni u udžbenike da ulaze po količini zla. Trebalo bi i toga da se setimo nekad.


Svako se cese tamo gde ga najvise svrbi, pa si tako i ti "primetio" da sam izostavio broj nase ubijene dece pa si iz toga izveo svoju analizu i podsetio nas na AV, Curuviju, a i zlocine iz prethodnih drzava.

Kako samo nisi primetio da u redu ispod "spornog" za tvoju dalju analizu nisam napisao i broj ubijene dece u Donbasu...


Citat:
MajorFatal:
Da skratim priču u našoj zemlji sve i kad bi se okupili i organizovali nesretni roditelji te nesretne dece da podignu optužnicu protiv nato pakta kao što je i red, i ako već ne mogu da umanje bol zbog gubitka, bar da neko odgovara za zločin, apstraktna tvorevina zvana *država im verovatno ne bi dozvolila, jer su nekim realnim ćimbenicima te apstraktne tvorevine, ali koja ima zgodan naziv za arčenje i de treba i de ne treba, ruke krvave do lakata. A gde su tek ostali zločini i ubistva, mimo dece ...
[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 20.06.2022. u 01:00 GMT+1]


Mozda bi neka lokalna Roze Luksemburg ekipa mogla da se angazuje u toj akciji, a mozda je i taj pomenuti AV ustolicen uz njihovo pomoc, a mozda i Alijansa ima imunitet https://www.021.rs/story/Info/...nja-Alijansa-ima-imunitet.html , a mozda i ...

to je u cilju i te Ukrajinske dece, da ne bi krvave ruke do lakata njihovih politicara bile moguci razlog odsustva krivice odgovornih.


Citat:
MajorFatal:
Na žalost, ako hoćemo da promenimo i popravimo stvari, bar da počnemo da ih nazivamo njihovim imenom, nije "Ukrajina" ta koja ne želi pregovore, kao što si i sam već primetio, Ukrajina. tj. narod koji živi u Ukrajini je 99,9% raspoložen za prekid bilo kakvog rata, sukoba, sad istog trenutka. Na žalost oni koji proizvode nesreću i zarađuju na njoj, ne pitaju narod u Ukrajini šta želi, već šalju sputnjik i cnn da nas obavesti kako Ukrajina ne želi pregovore.


Oglasio se i Porosenko

"Govoreći o sporazumima iz Minska, kojima je ispregovaran prekid vatre u Donbasu 2015, a na koji su potpis stavili i Rusija, Francuska i Nemačka, Porošenko je rekao da mu on nije značio ništa i da je to bilo samo odvlačenje pažnje kako bi se Kijevu dalo dovoljno vremena da ojača vojsku."

Citat:
scoolptor:
Ali sporite da je ruska agresija zlocin, i trazite sva moguca opravdanja za istu...


Ako ti par ljudi u temi jasno napise da ne spori postojanje ruskih zlocina i agresije, a ti nastavljas da istima agresivno inputiras rusofiliju, pojacavajuci svoju argumentaciju sramotnim prekrajanjem istorije oko WW2, a i sire- mozda je u tebi problem?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 12:59 - pre 22 meseci
@ Manager ali post za NATO-file !

Citat:
Manager:
Citat:
dr0id:
Jesi, jesi, samom podrskom si dokazao i da si za Ruse a samim tim i NATO. A protiv si Ukrajine, Srbije i sl



Nisi ni svestan koliko dobro radiš: za Ruse.






E tako je to verovatno nesto najtacnije napisano na ovoj temi do sada !!

Za Ruse !!


Pisao sam da ponekad , sve manje imam zivaca za to procitam komentare sa cnN1 !!

" Mi Srbi smo Genocidan narod "

" Treba EU opet odmah da nam uvede Sankcije " itd.itd.


Ti Botovi - ljudi , kao i ovde svaki Robot je ipak covek , Rade za AV !!

Bolje i uspesnije nego SNS Botovi !!


Jer kada normalan covek procita sta pisu , smuci mu se zivot , a kamoli Opozicija koju navodno zastupaju !!!!!



Tako i ovde !

Ja licno na forumu imam napisano preko 100 Komentara Protiv Rusije !!!!

I S. rat komentari protiv Rusije !

II S. rat komentari protiv Rusije !

Pre 2014 . posle Protiv Rusije !!!


Ali kad citam ove NATO Bljuvotine , odmah me muka uhvati i pomislim nije bas ovaj Putin (djavo) tako crn !!!!

 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 12:59 - pre 22 meseci
Nije rec o pojedinacnim zlocinima, ciji broj i frekvenciju maksimalno umanjujete, te ignorisete audio i video dokaze
Rec je o drzavnom zlocinackom poduhavtu za koji ne postoji opravdanje, koje vi nalazite: te Nato , te nacisti, te 2014., te veverice, te Deda Mraz...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a213:2644:1680:c573:99e..



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 13:11 - pre 22 meseci
Citat:

Au, kako bih voleo da vidim zapad u stanju u koje su nas doveli devedesetih. Pa da obilaze prodavnice i traže neku flašu zejtina, deci kupuju šećerne table umesto čokolada a sebi divku umesto kafe. Nisam zao, samo volim jednakost. Danas oni, nekada mi, sutra ko bude došao na red. A ne sve mi.


Dakle, zelja da drugi nevini ljudi pate zato sto je neko patio isto tako nevin ranije.

Ako postoji nesto sto je potpuno destruktivno i stetno, a to je ovo.

- Da li ce to sto ce neko nov da "obilazi prodavnice i trazi neku flasu zejtina" da promeni bilo sta? Nece
- Da li ce to mozda predstavljati pravdu za zrtve? Nece.
- Da li ce to mozda predstavljati kaznu pociniocima? Nece.
- Da li ce to biti nekakva prepreka da neki vojno industrijski kompleks, diktator(i) i sl. zapocnu neki novi rat? Naravno da nece.

I, cemu onda na kraju to? Da neko drugi pati kako bi se neko osecao bolje? To je suplje "bolje" - otprilike isto kao ubosti se u venu i ubrizgati heroin. Na trenutak ce biti lepo, ali samo u glavi i na kratko - po cenu destrukcije (u ovom slucaju sebe, ali svejedno).

Tako i ta osvetoljubljivost - na trenutak mozda deluje kao nekakva "pravda" ali ne samo da nije pravda, nego je samo doslo do povecanja patnje i agresije, dakle samo jos gore - a nista bolje.

Postoji jako dobar razlog zasto je princip "oko za oko" izbacen iz upotrebe - na kraju svi postanu slepi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 13:52 - pre 22 meseci
Citat:
- Da li ce to sto ce neko nov da "obilazi prodavnice i trazi neku flasu zejtina" da promeni bilo sta? Nece
- Da li ce to mozda predstavljati pravdu za zrtve? Nece.
- Da li ce to mozda predstavljati kaznu pociniocima? Nece.
- Da li ce to biti nekakva prepreka da neki vojno industrijski kompleks, diktator(i) i sl. zapocnu neki novi rat? Naravno da nece.

Stara izreka je da sit gladnom ne veruje.
Nikoga nije pogodilo to sto je u Srbiju prebeglo 550.000 ljudi iz bivsih republika, 200.000 sa Kosova. https://www.unhcr.org/serbia.html
Nikoga nije pogodilo sto je u Srbiji bila hiperinflacija, a i nestasice svega i svacega.
Sada, sa 7 miliona izbeglica iz Ukrajine, perspektivom velike inflacije i neizvesnoscu sta ce biti sa energijom, EU ce mozda shvatiti sta se desava.

Nije mi drago sto Ukrajina strada. Cak i nase bombardovanje je bilo prilicno umereno, recimo, u poredjenju sa situacijom u BIH. A Ukrajina je u 100 puta goroj situaciji.
Da je bilo pameti, Ukrajinci bi gledali svoja posla, a ne bi se bacali u NATO. Opet, ne kazem da to Rusiji daje pravo da radi to sto radi.
Cela ova nadrealna situacija me podseca na Markeza i roman "Hronika najavljene smrti". Kao u tom romanu, kada su svi znlai da ce doci do ubistva i niko nije nista preduzeo, tako je i ova tragedija najavljivana poslednjih 14 godina.
Samo sumnjam da ce iko od njenih kreatora da izgubi san ili apetit, ako deo toga ne oseti i na svojoj kozi.
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 14:08 - pre 22 meseci
Citat:
djoka_l
Da je bilo pameti, Ukrajinci bi gledali svoja posla, a ne bi se bacali u NATO.


I dalje mi nije jasno zašto Ukrajina ne bi smela da pristupi NATO-u? Ne volim NATO, ali zar Ukrajina nije suverena država da može da odluči šta želi?
Ako Srbija sutra, prekosutra odluči da pristupi NATO-u, da li treba da se brinemo da će nas Rusija ili neka druga zemlja napasti?
Da ironija bude veća, da je Ukrajina deo NATO-a ne bi ih Rusija napala. Napali su ih baš zato što NATO nije u obavezi da vojno interveniše.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 15:07 - pre 22 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Dakle, zelja da drugi nevini ljudi pate zato sto je neko patio isto tako nevin ranije.

U pravu si, ovo je stvarno lose za bilo koga ko podrzava tudju patnju jer je i sam jednom tako patio. Pogresno je seiriti na tudjoj nesreci.

Izmedju zivota Srbije pod sankcijama i zivota u EU koja je uvela sankcije drugoj zemlji od kojih sama strada ipak postoji bitna razlika. Nije Srbija uvela sankcije EU pa da oni zbog toga pate kao sto je EU uvela sankcije Srbiji pod kojima smo patili.

Seiriti nad patnjom EU naroda koji su sami sebi naneli patnju isto je kao i kad bi seirili nad dusevnim bolesnikom sklonom samopovredjivanju samo zato jer je on nas nekada tukao.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani20.06.2022. u 15:11 - pre 22 meseci
Citat:
component:
I dalje mi nije jasno zašto Ukrajina ne bi smela da pristupi NATO-u? Ne volim NATO, ali zar Ukrajina nije suverena država da može da odluči šta želi?
Ako Srbija sutra, prekosutra odluči da pristupi NATO-u, da li treba da se brinemo da će nas Rusija ili neka druga zemlja napasti?

A sta ako Srbija sutra odluci da pristupi ODKB, da li treba da brinemo da bi nas NATO (ponovo) napao?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363640 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.