Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362675 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.06.2022. u 08:54 - pre 22 meseci
Jasnije, hvala! :)
Nemoj da pricas?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 10:09 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:Ostavio sam i pitanje da vidiš da nisi odgovorio, dakle pitanje je: Osim ovog u Ukrajini, da li na još nekom mestu van Rusije, a blizu granice sa matičnom zemljom, ima Rusa u većoj količini, pa ako neko krene da ih maltretira i ukida jezik da izbije kuršlus?
Pisao sam da me istorija i geografija ne zanimaju previše (btnj, to su bili jedini predmeti gde sam u osmom razredu dobio četvorku, samo da ne budem vukovac i dodatno su mi se smučili) ali to nije teško da se nađe. Kao što i ovde može da se nađe ko je nacrtao granice autonomnih pokrajina Srbiji a nije Kroasaniji, ko je Kroasaniji dao celu jadransku obalu a Sloveniji ćoše, Crna gora je imala sreću da je nevesta Jadrana tu gde jeste, inače bi i oni dobili izlaz kod ušća Bojane, ko je posle toga KiM naseljavao albanskim "izbeglicama" i slično. Da li su to u SSSR bili Staljin, Hruščov, Gorbačov ... nemam pojma.
Ako neko krene da ih maltretira, ukida jezik, ubija, dovede neke svoje naciste na vlast i planira oluju, sam traži kuršlus.
Citat:
MajorFatal:Ovo ostalo što si pisao, šta znam, sem što je spin i nije odgovor na pitanje, "neko" obično ima ime i prezime, nije bilo "oslobađanje" KiM, nego "sprečavanje humanitarne katastrofe" od strane nato pakta. Kako je Ukrajina mogla da ukine jezik manjina bez posledica? Zar ne postoje neki međunarodni zakoni i protiv takvog ponašanja?
Sprečavanje humanitarne katastrofe? Slično kao što će Ukrajinu da zadesi humanitarna katastrofa ako izgine veliki broj onih sa svastikama kojima je bandera heroj ili psi rata koji su došli na safari lov na ruske civile? Šteta potrošenog metka.
Kakva humanitarna katastrofa se dešavala na KiM pre bombardovanja? Policija htela da održava red i nije volela kada joj postave zasedu i pobiju celu patrolu? Ti si mlad, ja sam pratio dešavanja od početka osamdesetih kada su krenula miniranja, jednonacionalna trovanja (to može da progutaju samo debili, recimo zapad) i slično. Znaš li kako je prošla grupa u Teksasu kada su se pobunili zbog ugnjetavanja i tražili nezavisnost? Si čuo za Đorđa Martinovića? A onda su došli oslobodioci i pobili i bezbroj šiptara, naterali ih da izbegnu bili gde, samo da lakše gađaju srpsku vojsku i policiju, napadali na suverenu državu, članicu un, kako ti i još neki ovde vole da pominju i naravno, sve to bez autorizacije sbun. To je izgleda svima vama natofilima ispravno, neko strada, mi uskačemo da pomognemo ... ali drugi to ne smeju. Smeju, izgleda.
Međunarodno pravo ne postoji odavno tj pridržava ga se kako ko hoće. Kaži mi jedan zakon koji dozvoljava da se nečija imovina zamrzne a zatim i pokrade samo zato što su politički protivnici. Zamisli da je Rusija zamrzla imovinu nato država ... ma ne Rusija, nego un zamrznu sredstva nato zemalja zbog agresije na SRJ. Da, how yes no. Kako je Ukrajina osam godina bombardovala svoju teritoriju i ubijala civile, pa makar oni hteli neku autonomiju? Zašto nato nije uleteo da sredi ukrajinsku zločinačku operaciju i spreči humanitarnu katastrofu?
Citat:
MajorFatal:Ma poznata mi je mogućnost, nego čini mi se da bi morao da praviš razliku između Slovenije, Hrvatske, Katalonije i Škotske koji nemaju rezervnu Škotsku, Kataloniju, Hrvatsku i Sloveniju, nego gde proglase nezavisnost tu i žive, i kosovskih albanaca i ukrajinskih rusa, koji odmah pored imaju svoju matičnu državu,
Nemaju ni Rusini, ni cig... romi, ni bunjevci i šta, ako krenu u rat za dobijanje nezavisnosti jer nemaju rezervne države, to je OK? Pa zašto balisti ne odu nazad u Albaniju odakle su i došli? Ili misliš da bi sada svi, kao Kroasani, trebalo da proteraju one druge koji tu žive? Kao što je Ukrajina htela? Znači u Ukrajini žive Rusi koji imaju rezervnu državu i onda zabrani Ruse u njoj pa neka uče ukrajinski jezik, neka zaborave rusku istoriju jer su sada pod nacistima. Ili jednostavno trećinu pobiješ, trećinu pokrstiš i trećinu proteraš. Ima smisla, već je viđeno.
Citat:
MajorFatal:Pa onaj ko prodaje hleb prodaje hranu i tako hrani nekog, a onaj ko prodaje oružje prodaje sredstvo za ubijanje, iako će ga rado zavesti kao sredstvo za odbranu .. nije to baš isto.
Nije ali ako ne prodaš hranu neprijatelju, on neće da preživi pa je i to način da se boriš. Ko su najveći trgovci oružjem na svetu? Evo, upravo hoće da prodaju oružje za odbranu, artiljeriju dugog dometa, kao da ukrajinska vojska hoće da iz Kijeva napadne rusku vojsku? To je prevelika glupost, oni samo hoće da gađaju civilne ciljeve iz što bezbednije udaljenosti. Najbolje da odu u Kijev, poređaju artiljeriju u škole i bolnice i udare na Donjeck i druge gradove daleko od ruske vojske. Ali to baš i ne ide tako.

Izgleda da neće da bude mnogo zarobljenih psa rata. Upravo su u Lisičansku otkrili veliki broj spaljenih leševa, kažu da je neka spec jedinica ukrajinske vojske poslata da počisti sve strance koji znaju o akcijama i planovima i da uništi svaki njihov trag. Prvi su bili Poljaci i Britanci, možda amere još ne smeju da ubijaju ... neka oni sačekaju lokalnu miliciju pa će da im sude.
Sad je jasnije i zašto su neki nacisti poginuli u Azovstalu kada su ostali da miniraju i zapale neke prostorije. U par prostorija su nađeni spaljeni dokumenti i jedan nije sasvim izgoreo, neki američki pasoš. Dok su tela ukrajinskih vojnika bila uredno ubačena u neke frižidere, ostali su dobili svoj krematorijum.

Jedan detalj ... možda se samo poklopilo a oni su stradali ko zna gde u svetu ili ih je ubio neki klinac u tržnom centru.
Citat:
Krajem maja mediji su preneli da su na zidu heroja u američkoj Centralnoj obaveštajnoj agenciji osvanule dve zvezdice – tako odaju sećanje na oficire koji su poginuli na zadatku. Direktor CIA Vilijam Džozef Berns poklonio je mermerne replike zvezda porodicama žrtava.

Ove dve zvezde su se pojavile na zidu nakon što je oslobođenje Mariupolja završeno, a militanti Azova, borci Oružanih snaga Ukrajine i drugih ukrajinskih snaga bezbednosti koji su se nastanili na Azovstalju, predali su se.
Kažu da su u Lisičansku i mnogi pijanistini visokorangirani političari pa ih sada traže, za to vreme ukrajinska vojska čisti pse rata ... bar će lakše da se predaju jer im ovi to verovatno nisu dozvoljavali, znaju kakve ih presude čekaju.

Ne znam da li je zapad smešan ili tužan. Prvo su ameri zabranili Rusiji da plaća rate svog duga a sada su proglasili da su bankrotirali (ili kako se već to kaže) jer ne plaćaju rate. Rusija je prešla na plaćanje rubljama pa ako baš neće ... ali bi bilo pametno da ih prihvate, biće im potrebne u budućnosti. Kad krene zima. Mada ... koliko vidim, G7 je rešio da smanji troškove i hoće da uvedu ograničenje ceni ruske nafte, nadam se da ne planiraju da traže za dž od Rusije jer će Rusija da propadne ako to prihvati. Sledeće je vraćanje cene gasa na nivo od prošle godine i eto kako će da reše probleme. Mada se tu još neko pita.

Biće još čuda ali nijedan sukob neće da bude ravan onome kada su hrvatski bojovnici 1389. godine pobedili tursku vojsku na Kosovu polju. I kada je hrvatski vitez Nikola (Miloš) iz familije Kobilića uspeo da dođe da Muratovog šatora i prekolje ga. To su hrabri bojovnici. ;)

[Ovu poruku je menjao calexx dana 27.06.2022. u 11:21 GMT+1]
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 18:07 - pre 22 meseci
Citat:
calexx: Pisao sam da me istorija i geografija ne zanimaju previše (btnj, to su bili jedini predmeti gde sam u osmom razredu dobio četvorku, samo da ne budem vukovac i dodatno su mi se smučili) ali to nije teško da se nađe. Kao što i ovde može da se nađe ko je nacrtao granice autonomnih pokrajina Srbiji a nije Kroasaniji, ko je Kroasaniji dao celu jadransku obalu a Sloveniji ćoše, Crna gora je imala sreću da je nevesta Jadrana tu gde jeste, inače bi i oni dobili izlaz kod ušća Bojane, ko je posle toga KiM naseljavao albanskim "izbeglicama" i slično. Da li su to u SSSR bili Staljin, Hruščov, Gorbačov ... nemam pojma.
Ako neko krene da ih maltretira, ukida jezik, ubija, dovede neke svoje naciste na vlast i planira oluju, sam traži kuršlus. 


Dobro, pošto već drugi put nisi odgovorio, da notiramo da ne znaš? A ovako generalno što bi rekli, misliš da svaki narod na kugli treba da živi samo u svojoj državi, ili misliš da može da se desi da živi i izvan, u nekoj drugoj, i obrnuto ako neki narod živi na teritoriji neke države koja nije njegova "matična" misliš da ta druga država ima pravo da ga tiraniše, ukida ili ograničava upotrebu jezika, ubija i istrebljuje, ili misliš da ne bi trebalo, nego baš obrnuto?

Što se tiče spin dela, osim što ni mene ne zanima koji predmeti nisu tebe zanimali, da te obavestim da na temi nisu u pitanju istorija i geografija, nego aktuelna dnevno politička dešavanja, na koje jedan, malo čudan doduše, pogled donosiš baš ti, da je i Srbija učestvovala u crtanju "granica" autonomnih pokrajina, Jadranska obala nije data nikakvoj kroasaniji pa čak ni Hrvatskoj, nego je pripadala Jugoslaviji, i nije joj data nego što osvojena što već pripadala, da Crna Gora kao apstraktni pojam teško da može da "ima sreću", nego tu ljudi žive.

Ko je KiM naseljavao albanskim izbeglicama, i izbeglicama od čega?

Spin je sport svoje vrste, a naročito je bezveze zapetljavati se u "ironične" delove, gde je tvrdnja suprotna od one kako se misli, ali evo izdvojio sam par momenata:

Citat:
calexx
Kakva humanitarna katastrofa se dešavala na KiM pre bombardovanja?


To bi morao da pitaš šešelja, izađe na tv i kaže da je albanaca na KiM bilo 1,4 miliona, ali da bolji poznavaoci prilika znaju da ih sad nema više od 800.000, u realnosti posle nato bombardavanja na KiM se vratilo oko 800.000 ljudi, a izbeglo je u opravdanom strahu od odmazde oko 200.000+ drugih ljudi. Ali ti ako nisi u stanju da prepoznaš jednu humanitarnu katastrofu, teško da bi mogao i drugu.

Citat:
To je izgleda svima vama natofilima ispravno, neko strada, mi uskačemo da pomognemo ...


Ja mislim da nato ne treba ni da postoji, a ti misliš da treba da postoji da bi tvoji rusi imali kome da drže ravnotežu, i ti mene pokušavaš da oslovljavaš sa natofil ?

Citat:
Međunarodno pravo ne postoji odavno tj. pridržava ga se kako ko hoće.


A da videćemo, ako ne sprže planetu, tvoji omiljeni vetaroši usa, rusija i kina, te ini.., će morati bar da obrazlože zašto suspenduju međunarodno pravo, za svoje uske interese, ili zato što je tako pravedno. Za taj predlog zakona glasalo 180 zemalja.

Citat:
Kaži mi jedan zakon koji dozvoljava da se nečija imovina zamrzne a zatim i pokrade samo zato što su politički protivnici.


Što bi ti rekao, slabo poznajem zakone, ali mislim da retko koji nešto izričito dozvoljava, obično zabranjuju ili sankcionišu ponašanje za koje se smatra da nije dobro. A moje pitanje za tebe je šta će ruska imovina, pardon imovina ruskih oligarha u stranim bankama kad imaju i domaće, zar oni ne žele da žive sami i izolovani od celog sveta, ili bar pola sveta?

Citat:
Zašto nato nije uleteo da sredi ukrajinsku zločinačku operaciju i spreči humanitarnu katastrofu?


To sam i ja isto pitao, ali ti u svojoj želji da oponiraš ne vidiš .. ne samo tu humanitarnu katastrofu, nego i ovu sad koju ruska armija priređuje ukrajinskom narodu. Ali u želji da navijaš ti izdvajaš samo ono što godi tvom navijanju. Samo su na mojoj zemlji isprobavali sprečavanje katastrofa, i postavljanje baza, dok su rusi vežbali bežanje sa mesta zakuvavanja.

Citat:
calexx: Nemaju ni Rusini, ni cig... romi, ni bunjevci i šta, ako krenu u rat za dobijanje nezavisnosti jer nemaju rezervne države, to je OK? Pa zašto balisti ne odu nazad u Albaniju odakle su i došli? Ili misliš da bi sada svi, kao Kroasani, trebalo da proteraju one druge koji tu žive? Kao što je Ukrajina htela? Znači u Ukrajini žive Rusi koji imaju rezervnu državu i onda zabrani Ruse u njoj pa neka uče ukrajinski jezik, neka zaborave rusku istoriju jer su sada pod nacistima. Ili jednostavno trećinu pobiješ, trećinu pokrstiš i trećinu proteraš. Ima smisla, već je viđeno.


De može da bude Ok ako ti izokreneš moje reči u neku bolesnu varijantu, i onda pitaš da li je Ok, nije naravno. I zašto misliš da odmah moraju da ratuju da bi dobili nezavisnost, zar ne bi prvo trebalo da održe referendum, pa mirnim putem? Kao Češka, Slovačka, Crna Gora, Makedonija, valjda se i od CCCP neko odvojio mirnim putem, ili su svi morali da ratuju?

Pardon, znam da ne voliš istoriju ali ovo je ona skorija takozvana, pa se možda prisetiš? Naravno bilo bi lakše prvo videti kako to demokratski svet izvodi na primeru Teksasa, Škotske, Katalonije, ali ne moraju valjda rusofili uvek da kopiraju druge, mogu valjda i sami nešto da izmisle?

Citat:
calexx: Nije ali ako ne prodaš hranu neprijatelju, on neće da preživi pa je i to način da se boriš. Ko su najveći trgovci oružjem na svetu? Evo, upravo hoće da prodaju oružje za odbranu, artiljeriju dugog dometa, kao da ukrajinska vojska hoće da iz Kijeva napadne rusku vojsku? To je prevelika glupost, oni samo hoće da gađaju civilne ciljeve iz što bezbednije udaljenosti. Najbolje da odu u Kijev, poređaju artiljeriju u škole i bolnice i udare na Donjeck i druge gradove daleko od ruske vojske. Ali to baš i ne ide tako.


Za to bi preduslov bio da moraš da imaš neprijatelja zar ne? A zašto bi to radio kad možeš i da imaš prijatelje sa kojima se družiš, sarađuješ i provodiš vreme? Ma prodaće oni još dosta dok im nazivni "neprijatelj" rusija za to i služi, kao što će i rusi da prodaju kad ovi njima prave šlagvort. Ti se zalažeš za takvo stanje, a meni se to ne sviđa.

Mislim da nato pakt ne treba ni da postoji, ili da se transformiše tako da uključi i Rusiju i Kinu u najmanju ruku, ne bi to zaustavilo ratove, ali bi promenilo i ograničilo ovakvu vrstu glupiranja preko leđa ljudi kao u Ukrajini. Ianako kad je oformljen je trebao da štiti neke ekonomski naprednije i u to vreme možda i demokratičnije zemlje, danas ekonomski Rusija i Kina da pojedu za doručak neke od tih boranija, i to ne računajući neke najnovije sićušne i zalutale članove.

Kad sam već u kancelariji :) Ti kad kažeš "zapad" u svojim razmatranjima, ja sve nekako mislim da je i Rusija zapad, ne znam zašto .. valjda zato što imaju struju, tekuću pijaću vodu, kanalizaciju, dovoljno hrane, i oligarhe da ih ne bi zvali istim imenom kao i one zapadno, a to su isto bogataši, samo još malo gori i monopilističniji. Šta je sve to nego zapad? Sve isto važi i za Srbiju naravno. Pa mi je misterija kako ti upotrebljavaš termin zapad, kao u doba "hladnog rata" i "čelične zavese"?
Nemoj da pricas?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 18:59 - pre 22 meseci
Majore za tebe bi ovde citave knjige trebalo pisati

Mnogo toga ne znas .


Granice nisu postojale 1918-1945. Jer je Kraljevina SHS-Jugoslavija od 1929. kako je promenila ime bila Unitarna drzava . Znaci samo jedna celina .

Postojale su " Banovine " Vardarska, Zetska, Savska itd. A namerno se vodilo racuna da granice " Banovina " ne odgovaraju nikakvim etnickim granicama ! Samo je Dravska bila Etnicka - Slovenacka .


Kasnije Neustavno sa Raspustenom Skupstinom , vlada pod Diktaturom Kneza Pavla , donosi nekakvu Uredbu o stvaranju Banovine Hrvatske !!

Uredba je bila Neustavna i ne moze uredba vlade menjati Zakone Zakonodovanog tela - Skupstine !!

Kasnije dolazi do II s. rata . I po njegovom Zavrsetku Komunisti Crtaju granice !!

Naivni ljudi , mahom Srbi , kakvih i danas ima , bar ti tako pises , da se to isto razmisljanje moze videti . Smatrali su da su to tamo neke Admistrativne linije koje nisu nista vazne i da je to sve Jugoslavija !!

Nazalost nije tako bilo vec su te Nevazne linije postale voljom USA i EU Drzavne granice !


Samo jedan primer :

U tzv " Banovini Hrvatskoj " nije bila oblast u kojoj su Srbi vecinski ziveli koja se naziva Baranja ! Najveci grad u Baranji je Beli Manastir , sto dovoljno govori o tome ko tu zivi , jer Hrvati ne koriste rec Manastir !! NJihova rec je Samostan ! Pa da je to ikada bio Hrvatski grad i oblast, zvao bi se Beli Samostan !

Baranja je jos od 1848. bila deo Srpskog Vojvodstva !! U Austrijskom carstvu !! Danasnja Vojvodina , kako je zovemo !

Baranja nije bila ni deo tzv "Banovine Hrvatske" iz 1939.

Baranja Nije bila ni deo NDH !!!!

I onda 1945. Djilas , ne ovaj , vec Milovan crta uz Titovo odobrenje granice !! I on licno , a Tito mu aminuje Prikljucuje Baranju SR Hrvatskoj , Prvi put u Istoriji !!! Pod pricom " sve je to Jugoslavija, a ovo samo linije " !!

Takodje i posle Genocida izvrsenog u NDH nad Srbima 1945. Srbi cine vecinu u Ilockom i Vukovarskom Srezu ! Preko 50 % stanovnistva !!

Ali Djilas i Tito to takodje prikljucuju Hrvatskoj !

Eto tako su se crtale granice ali to nisu radili Srbi !

Djilas je Tvorac posebne Crnogorske Nacije !!! Znaci nama je taj Komunista - Crnogorac crtao granice !!


Kasnije ce taj isti Djilas postati Disident . Pokajace se zato sto je izmislio Crnogorsku naciju , sam ce se kasnije izjasnjavati kao Srbin , ali kasno !!
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 21:42 - pre 22 meseci
Ne vredi, nekoliko puta sam pokušavao da mu dam naznake šta da traži ali on zna samo ono što je naučio o novijoj istoriji (24. februar og pa do sada) i sve ostalo ne zna. A možda je i hteo da mu neko napiše pa da bar malo nauči.

Svejedno, ja više nemam vremena da mu dajem informacije koje može da nađe svuda ali on bira one koje mu se svide i onda obrće ostale. Završio sam sa pokušajima a on bi mogao da pogleda informacije sa sajta hrvatske pravoslavne crkve, možda tamo nađe još detalja iz istorije koje ne zna. Na primer o boju na Kosovu u kome su hrvatski bojovnici pobedili tursku vojsku 1389. godine. Ali on verovatno ne zna ni šta se dešavalo te godine.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:dc53:4c34:2fdf:b3a1



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 21:48 - pre 22 meseci
Te price su kao da slusas razvedeni bracni par koji je prosao kroz konfliktni razvod - obe strane imaju vrlo razliit pogled na "istu stvar" (nekadasnji brak), istorije im se razlikuju - nekada drasticno. Svako ima neko svoje opravdanje i razloge za svoje akcije.

Zbog toga je potpuno gubljenje vremena uopste diskutovati o konfliktnim stvarima iz proslosti gde ocigledno postoji vise pogleda i tumacenja. Postoji mali broj ociglednih fakata (koji su istorijski nesumnjivi) i ogromna kolicina posledica koje su produkt interpretacija, emotivnih reakcija i ostalih stvari koje je nemoguce razmotati.

"Istina je samo jedna" ne aplicira na medjuljudske odnose - cak ni kada je broj ljudi 2, a kamo li kada su u pitanju citave drzave.

Sa druge strane, sadasnjost je nesto gde se i moze nesto napraviti a da bude pozitivno. Rekreirati istorijske nesuglasice je susta suprotnost tome i samo moze da doprinese dizanju konfliktnih atmosfera.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.as51430.net.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani27.06.2022. u 23:54 - pre 22 meseci
Ako vec ne verujes nijednom ruskom mediju, onda valjda verujes New York Times-u, glasilu americke vlade - CIA-e? Ovo je sazetak tog clanka.

 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 00:35 - pre 22 meseci
Citat:
ademare: Majore za tebe bi ovde citave knjige trebalo pisati ;)
Neka hvala.

Citat:
Mnogo toga ne znas .
Sigurno, ali znam gde ide interpunkcija, i meni dosta.

... ...

Citat:
Pokajace se zato sto je izmislio Crnogorsku naciju , sam ce se kasnije izjasnjavati kao Srbin , ali kasno !!


Auh koliki pasus, pretpostavljam da bi mogao biti reakcija na "...da je i Srbija učestvovala u crtanju "granica" autonomnih pokrajina, Jadranska obala nije data nikakvoj kroasaniji pa čak ni Hrvatskoj, nego je pripadala Jugoslaviji, i nije joj data nego što osvojena, što već pripadala, da Crna Gora kao apstraktni pojam teško da može da "ima sreću", nego tu ljudi žive."

ali kao što vidiš ne piše da su "to Srbi radili" nego učestvovali glasanjem za ili protiv, i slaganjem sa takvim glasanjem, sećam se da je još od Slovenije bilo naloženo da neće biti menjanja republičkih granica, ali ne i zašto, valjda da bi Dimković iz svog skladnog braka gledao kako se drugi glože kad nestane para, dok mali crnčići vade kobalt iz zemlje za njega.

Citat:
calexx:
Svejedno, ja više nemam vremena da mu dajem informacije koje može da nađe svuda ali on bira one koje mu se svide i onda obrće ostale. Završio sam sa pokušajima a on bi mogao da pogleda informacije sa sajta hrvatske pravoslavne crkve, možda tamo nađe još detalja iz istorije koje ne zna. Na primer o boju na Kosovu u kome su hrvatski bojovnici pobedili tursku vojsku 1389. godine. Ali on verovatno ne zna ni šta se dešavalo te godine.


Uglavnom se trudim da izbegavam lošu literaturu, isto tako i sumanutu, sem ovde na forumu, gde je neizbežna :)



Nemoj da pricas?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 02:33 - pre 22 meseci
Dominantna svetska sredsva informisanja su davno pokazala da su instrument Američke hegemonije.
CNN, DW, Euronews i BBC su providna propaganda u korist US i EU pa su zato fabrike laži a ne stvarna sredstva informisanja.

Da bi se prevazišla kakofonija zapadnih dezinformacija bolje je pratiti relativne odnose valuta da bi se dobio uvid u to ko je u pravu a ko se zaznuo u računici.

Pravo stanje na terenu pokazuje 5-godišnji maksimum rublje u odnosu na dolar i evro.
Prema tome Rusija je na pravom putu modernog ekonomskog razvoja zasnovanog na načelima zapadnjačke doktrine "demnocracy & freedom" ekonomije.

Nadam se da će Rusija uspeti da nastavi da se razvija a jedan od povoljnih indikatora garancije daljeg napretka Rusije je najavljena modernizacija Beloruske vojne sile iskanderima-m.
Biće to snažan vetar u ledja slobodnom tržištu i demokratiji.


Prikačeni fajlovi
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 07:16 - pre 22 meseci
Brutalne gluposti...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 07:42 - pre 22 meseci


Dakle, 2019.godina

Fundamentalno obrati pažnju na 8:41 gde mu lepo kaže da "sredi stvari sa korupcijom tj. Bajdenovim sinom"
Još fundamentalinije obrati pažnju na 12:44 gde mu lepo kaže da "razgovara sa Putinom i sredi stvari sa Rusijom i da bi to bilo ogromno dostignuće". A Zeleni blene u prazno.




Svaka izgovorena reč, na ovako visokom nivou dobro je odmerena i pripremljena. Svaka izgovorena reč, na ovako visokom nivou, ima izuzetnu težinu.

Šta nam, samo ove dve rečenice govore:

Da Bajdenova familija rastura po Ukrajini, kako im je volja, i iznose milijarde
Da USA vrlo dobro zna šta rade Azov Nacisti, i da to mora prestati.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 08:53 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal: Sigurno, ali znam gde ide interpunkcija, i meni dosta.
Očigledno.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 09:32 - pre 22 meseci
Ma to je Budalastina onih , koji Vise Nemaju Argumenata , pa im je to Jedini preostali ??


Stos je u Tome Sto Ja ZNAM kako ide interpunkcija, evo ovde na primer.

Ali pisem Namerno drugacije.


Dok oni kojima je to Jedini Argument , Pojma Nemaju ni o cemu osim o Interpunkciji
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 09:41 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
A ovako generalno što bi rekli, misliš da svaki narod na kugli treba da živi samo u svojoj državi, ili misliš da može da se desi da živi i izvan, u nekoj drugoj, i obrnuto ako neki narod živi na teritoriji neke države koja nije njegova "matična" misliš da ta druga država ima pravo da ga tiraniše, ukida ili ograničava upotrebu jezika, ubija i istrebljuje, ili misliš da ne bi trebalo, nego baš obrnuto?


A šta ti misliš o tome?



 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 10:22 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:
A ovako generalno što bi rekli, misliš da svaki narod na kugli treba da živi samo u svojoj državi, ili misliš da može da se desi da živi i izvan, u nekoj drugoj, i obrnuto ako neki narod živi na teritoriji neke države koja nije njegova "matična" misliš da ta druga država ima pravo da ga tiraniše, ukida ili ograničava upotrebu jezika, ubija i istrebljuje, ili misliš da ne bi trebalo, nego baš obrnuto?

Svaka nacija u svojoj drzavi - pa gde to postoji, majore? Takav jedan eksperiment je vec odavno pokusan, pre 200 godina, kada je sirom Evrope bilo moderno to takozvano nacionalno pitanje. Ali svi znamo da to bas i nije uspelo, da je svaka drzava imala neke nacionalne manjine, sporne teritorije, enklave, eksklave ... oko cega su se vecito vodili neki ratovi, pa se posle potpisivali nekakvi mirovni sporazumi i tako u krug do nekog narednog rata zarad istih gluposti. Neki narodi, poput onih skandinavskih, su u medjuvremenu odrasli, sazreli i prevazisli taj problem prihvatanjem realnosti na terenu. Vrhunac je recimo ono ostrvo koje pripada Finskoj, a gde zive Svedjani ... ili bese obrnuto, sada se ne secam, volim da se gadjam tramvajima iz hobija ... :-)

A neki drugi narodi su ostali zaglavljeni u 19. veku iz kojeg ne mogu da isplivaju ... ili su samo privremeno zakopali ratne sekire zarad neke zajednicke ekonomske koristi, koja kada nestane opet bude rata. I tako u krug ...

Sto bi rekao Matija Beckovic - Ćeraćemo se još ...
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 12:24 - pre 22 meseci
Rast Ruske ekonomije daje rezultate: Iran i Argentina hoće u BRIKS!
Citat:
Nakon Argentine, još jedna zemlja aplicira za članstvo

Islamska Republika Iran zvanično je podnela zahtev za pridruživanje grupi od pet ekonomija u usponu koju čine Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika, saopštilo je u ponedeljak Ministarstvo spoljnih poslova u Teheranu. Taj potez dolazi nakon što se iranski predsednik obratio na samitu BRIKS-a prošle nedelje.

Argentina je takođe podnela zahtev za pridruživanje BRIKS-u. Predsednik Alberto Fernandez pozvao je u petak na stvaranje mehanizama saradnje koji bi mogli predstavljati alternativu navodno privatnim institucijama kojima upravlja Zapad (u svom interesu).


 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:4534:7313:f918:dfa5



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 13:02 - pre 22 meseci
Citat:
BrutalCoin
Pravo stanje na terenu pokazuje 5-godišnji maksimum rublje u odnosu na dolar i evro.
Prema tome Rusija je na pravom putu modernog ekonomskog razvoja zasnovanog na načelima zapadnjačke doktrine "demnocracy & freedom" ekonomije.


Pravo stanje cega tacno?

Kurs rublja:dolar pokazuje pravo stanje - kursa rublja:dolar

Donositi opste zakljucke na osnovu kursa je apsolutno besmisleno. Visa cena moze biti indikator smanjene ponude, pa oni kojima rublje apsolutno trebaju moraju placati vise da bi dosli do njih.

To samo po sebi nije nikakav indikator ekonomskog blagostanja zemlje, jos manje nekakvog "modernog razvoja zasnovanog na bla bla".

Na primer, jedan od indikatora da je u pitanju kriza dostupnosti je obim trgovine:



Skok vrednosti rublje se desava u istom momentu kada je drasticno pao obim trgovine.

Koliko mi je poznato, Rusija zahteva da neke drzave placaju njihov gas u rubljama? Ako pristanu na to, te zemlje nemaju izbora nego da rublju nabavljaju kako znaju i umeju - po svaku cenu, pa makar to znacilo i preplacivanje.

To potpuno objasnjava skok rublje (dodatni indikator je i inflacija u eurozoni gde je najveca komponenta upravo nafta i gas), i naravno da je grafikon koji je BrutalCoin okacio "pravo stanje na terenu" = rublja je skupa.

Ali nije rublja ojacala zato sto je Rusija odjednom postala Singapur ekonomski, vec zato sto je do rublje mnogo teze doci, pa oni kojima rublje apsolutno trebaju moraju da prihvate vecu cenu razmene.

Kolike koristi od toga ima ruska ekonomija? To ne znam tacno, cena jeste veca sa jedne strane - ali je obim drasticno manji. Manji obim je donekle kompenzovan vecim obimom trgovine sa Kinom ali od svega toga treba oduzeti cenu ratovanja u Ukrajini i sankcija. Kao sto rekoh, ne znam koja je cifra ali cisto sumnjam da je za hvaljenje, osim ako Rusi nisu izmislili neko novo ekonomsko cudo koje se krsi sa svim dosadasnjim modelima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 13:15 - pre 22 meseci
Clanstvo Irana i Argentine u BRIKS nema veze s Rusijom, vec vise sa Kinom i Indijom, a u slucaju Argentine i sa Brazilom.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:4534:7313:f918:dfa5



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 13:24 - pre 22 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Rast Ruske ekonomije daje rezultate:


BrutalCoin: Rast ruske ekonomije daje rezultate...
Rusija pre agresije na Ukrajinu: projektovan rast ekonomije u 2022 --> "3%", izvor: rusko ministarstvo razvoja, prenosi TASS: https://tass.com/economy/1382019
Rusija u toku agresije na Ukrajinu: projektovan pad ekonomije u 2022 --> "ne veci od 7.5%" , izvor Ruska Centralna Banka, prenosi TASS: https://tass.com/economy/1459911

Hm... jedan od ova 3 iskaza je uljez.

Citat:

Iran i Argentina hoće u BRIKS!


Argentinci su sami napisali zasto hoce u BRICS - hoce "stvaranje mehanizama saradnje koji bi mogli predstavljati alternativu navodno privatnim institucijama kojima upravlja Zapad (u svom interesu)".

Prevod za sporije: trebaju im nove zrtve za trazenje para, "zli zapadnjaci" nece da saradjuju posto su ih Argentinci za*ebali vise puta. Valjda misle da su Kinezi naivni ko veverice i da ne znaju sa kim imaju posla.

Iran hoce u BRICS kako bi mogli nekom nesto da prodaju osim pistaca.

Sve je to lepo, al nema veze sa ruskom ekonomijom i njenim nepostojecim rastom. A ko ne voli pistace uostalom, osim ako nije alergican...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 14:18 - pre 22 meseci
To je bajata vest od 3 Juna. U medjuvremenu rublja nije pala kao što su "analitičari" prognozirali
Citat:
Also, in 2022, analysts expect the dollar to average at 75 rubles

nego je ojačala na današnjih ispod 54 rublje za dolar.

Iran i Argentina su mogli i prošle godine da apliciraju za članstvo u BRIKS-u.
Mogli su i da čekaju još 10 godina...

Ipak apliciraju sada što je dobar pokazatelj da se Rusija solidno kotira.

Inače ko bi bio luda da ulazi u brod koji tone?


 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362675 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.