Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju muziku slushate???

elitemadzone.org :: MadZone :: Koju muziku slushate???

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90171 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 01:21 - pre 270 meseci
Citat:
CorpseEater:
metal,punk,hip-hop-metal,blues,klasiku pa chak i malo hip-hop-a

Citat:
Floyd :
Punk,metal,trash i sl. definitivno nije kvalitetna muzika..


Metal nije kvalitetna muzika ??
Pa najkvalitetnije vrste muzike (najtezhe za sviranje i one koje iziskuju najvecji napor i mnooogo vezhbe) su klasika,metal i jazz - jedina razlika je shto klasika i jazz koriste veliki broj instrumenata dok se metal uglavnom poistovecjuje samo sa gitarom ali to niposhto neznachi da je to lako odsvirati i da je nekvalitetno - bash naprotiv !


Ako si svirao metal onda znas ja sam svirao i metal i punk i blues i jazz i da ti kazem da klasicna muzika je mnogo ali mnogo teza od metala punka u stvari od cele rock muzike pazi ovako ti kad drmnes na processoru neku distorziju kad ti sviras ne cuju se greske a u klasicnoj nema tu je sve na cleen i tu nema cuje se sve kad gresis ovde samo drzis rif i picis dok ovde moras da si skolovan muzicar da bi dobro svirao...
Pazi ne kazem da neke metal grupe jadno sviraju ima mnogo dobrih grupa ali klasicna muzika se slusa i dan danas dok se ovo polako zaboravalja...
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 03:02 - pre 270 meseci
Citat:
Floyd:
Citat:
weB_KiLeR:

Ja slusam sve sto je kvalitetno punk,metal hard rock,trash sve sto nije sa pinka:)


Punk,metal,trash i sl. definitivno nije kvalitetna muzika..

Slazem se, ali moras da priznas da je muzika stvarno dobra, osim toga mislim da je jedina kvalitetna muzika -> KLASIKA
Bethoven, Brams, Mocart, Cajkovski ... /etc/


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 10:12 - pre 270 meseci
slusam
Blind Guardian
Iced Earth
Nighwish
Demons & Wizards
Hamerfall
Therion(preporucujem svima koji misle da metal nije lako svirati) posebno pesma : Rise of Soddom and Gomorah
...
Takodje neki tehno nije lose ponekad cuti, mada uglavnom metal
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 11:12 - pre 270 meseci
Citat:
B o j a n:
Citat:
Floyd:
Citat:
weB_KiLeR:

Ja slusam sve sto je kvalitetno punk,metal hard rock,trash sve sto nije sa pinka:)


Punk,metal,trash i sl. definitivno nije kvalitetna muzika..

Slazem se, ali moras da priznas da je muzika stvarno dobra, osim toga mislim da je jedina kvalitetna muzika -> KLASIKA
Bethoven, Brams, Mocart, Cajkovski ... /etc/


Tu svrstaj i jazz, koji je sigurno kvalitetna muzika.
Metal i punk mi se ne sviđaju jer jednostavno...ne znam,svako ima svoj ukus.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.145.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 12:19 - pre 270 meseci
Neko cuo za Night Shift
?

Nasi klinci, domaci, sviraju obrade ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 13:03 - pre 270 meseci
Pa nisam ni rekao nishta za punk - nekazhem da je punk visoko kvalitetna muzika a shto se tiche metala,jazza i klasike - pa naravno da je klasika najtezha za sviranje i da je potrebno najvecje znanje muzike za sviranje iste a i jazz naravno iziskuje veliko znanje o muzici ali ovo shto reche Floyd za metal da je to samo tehnichki dobro odsvirano - to ne stoji jer ako tako gledash na stvari onda je i klasika samo tehnichko uvezhbavanje - uzmesh notni text i kad ga dobro uvezhbash odsvirash !

Kazhe Floyd bez osecjaja se svira metal - pa zar ijedna solazha mozhe da se odsvira bez osecjaja za pozadinski akord koji ide ??

I josh jedno pitanje za Floyda - ako mislish da je metal s***** i da tu netreba znanje muzike i da treba svega 3 akorda - zashto svrstavash blues onda pored klasike i jazza - tek to je shablon i 3 akorda - naravno treba veliki osecjaj za muziku da bi se svirale blues solazhe ali nevidim zbog chega je to kvalitetnije (i po chemu) od metala !?!

(inache jako volim blues - da me neko ne bi sluchajno pogreshno shvatio pa da ispadne da blatim blues)

A za web-killera - otkud tebi da se metal polako zaboravlja a da se klasika i dan danas slusha ?!

Naravno da se slusha klasika ali je totalno marginalizovana od strane ovih komercijalnih gluposti - dok se metal uopshte ne zaboravlja vecj konstantno ima svoje (relativno zavidno) mesto u prodaji muzichkih diskova i to je mnogo vecja prodaja metal diskova od klasike !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 13:08 - pre 270 meseci
Citat:
B o j a n:
Neko cuo za Night Shift
?

Nasi klinci, domaci, sviraju obrade ?


Ja sam chuo - gledao sam ih prvi put na telekasteru na BK pre mesec i po dana a i vidim da su bili ovih dana na tv-u - valjda neki njihov shou - nisu loshi - mada sviraju sve i svashta ali dobro je shto konachno ima i malo gitarske muzike na tv-u !!!

P.S. Pa i nisu bash klinci !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.79.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 14:04 - pre 270 meseci
Ma, maximalno su dobri ....

Jest' to da sviraju sve i svasta ... al' su ipak OK, nego, nisam ja gledo to na BK ... kad je bilo ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 14:42 - pre 270 meseci
Citat:
CorpseEater:
Pa nisam ni rekao nishta za punk - nekazhem da je punk visoko kvalitetna muzika a shto se tiche metala,jazza i klasike - pa naravno da je klasika najtezha za sviranje i da je potrebno najvecje znanje muzike za sviranje iste a i jazz naravno iziskuje veliko znanje o muzici ali ovo shto reche Floyd za metal da je to samo tehnichki dobro odsvirano - to ne stoji jer ako tako gledash na stvari onda je i klasika samo tehnichko uvezhbavanje - uzmesh notni text i kad ga dobro uvezhbash odsvirash !


Pa ne kazem ja da klasicna muzika nije tehnicki uvezbana.Samo sto napisati neku klasicnu kompoziciju je neuporedivo slozenije nego napisati metal.Ne govorim ja samo o izvodjenju nego i o kompoziciji.A koliko ja vidim metal se smatra kvalitetnim zbog izvodjenja,koje nije nista posebno,nego samo brzo sto ne znaci da je dobro.

Citat:

Kazhe Floyd bez osecjaja se svira metal - pa zar ijedna solazha mozhe da se odsvira bez osecjaja za pozadinski akord koji ide ??

Govorim o tome kako se oni ponasaju dok to sviraju i kakve pokrete oni izvode dok to sviraju i onda 90% ljudi automatski pomisli da se on zaneo u tu "muziku".
Citat:

I josh jedno pitanje za Floyda - ako mislish da je metal s***** i da tu netreba znanje muzike i da treba svega 3 akorda - zashto svrstavash blues onda pored klasike i jazza - tek to je shablon i 3 akorda - naravno treba veliki osecjaj za muziku da bi se svirale blues solazhe ali nevidim zbog chega je to kvalitetnije (i po chemu) od metala !?!

Blues i Jazz se baziraju na jednostavnim melodijama koje se kasnije improvizuju u velikoj meri.Blues i Jazz su kvalitetna improvizacija i zato ih svrstavam u kvalitetnu muziku.
Citat:

Naravno da se slusha klasika ali je totalno marginalizovana od strane ovih komercijalnih gluposti - dok se metal uopshte ne zaboravlja vecj konstantno ima svoje (relativno zavidno) mesto u prodaji muzichkih diskova i to je mnogo vecja prodaja metal diskova od klasike !

Zna se zasto se metal prodaje.Jer 90% njih koji kupuju te CD-e misle da su "cool" ako to slusaju,a ustvari im se ne svidja.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 15:49 - pre 270 meseci
au bre floyd sad si ga bas sjebo
pa bas najmanje ima likova koji slusaju metal zato sto misle da su cool

ako oces da mislis da si cool slusaj city records kurce palce i slicno... mislim ko jos misli da je kul zato sto slusa metal ne kontam...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 18:18 - pre 270 meseci
Rekoh 90%.Nije mi bila namera da kazem da on zato slusa metal.Vidi se da je pametniji od toga.
A da ima najmanje likova koji slusaju metal jer misle da su cool se ne slazem.Hteo sam da kazem da vecina metalaca slusa metal da bi bili "metalci",ne zato sto im se slusa muzika.Opet kazem da se to ne odnosi ni na koga ovde,nego na vecinu .
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 19:08 - pre 270 meseci
Citat:
Floyd:
Pa ne kazem ja da klasicna muzika nije tehnicki uvezbana.Samo sto napisati neku klasicnu
kompoziciju je neuporedivo slozenije nego napisati metal.Ne govorim ja samo o izvodjenju
nego i o kompoziciji.

Pa stoji to - ali donekle - mislim da je ipak sve pitanje uz kakvu muziku odrastesh - da smo se mi rodili pre dva veka i da su nas roditelji vodili na balove i prijeme - mislish da bi mi mogli da onda razumemo ljude koji sviraju metal i el. gitare ?!?!
(naravno da je onda postojala el. gitara)
To bi nam tad bilo josh vishe strano, nerazumljivo i tezhe za sviranje nego shto nam sad deluje klasika !
Citat:
Floyd:
A koliko ja vidim metal se smatra kvalitetnim zbog izvodjenja,koje
nije nista posebno,nego samo brzo sto ne znaci da je dobro.

Metal solazhe nisu dobre i kvalitetne - daj bre pa ljudi pokushavaju GODINAMA da skinu neka gitarska izhivljavanja i ti sad kazhesh da je to samo brzo i nije dobro !
A inache ako cjemo bash u detalje - samo sviranje klasike nije toliko teshko - jeste da treba vremena da se navezhba ali najtezhe u klasichnoj muzici jeste uklopiti 100 (ili vishe) ljudi sa razlichitim instrumentima u jednu celinu - e tome se ja divim kod klasike !
Citat:
Floyd:
Govorim o tome kako se oni ponasaju dok to sviraju i kakve pokrete oni izvode dok to
sviraju i onda 90% ljudi automatski pomisli da se on zaneo u tu \"muziku\".

Pa naravno da se zaneo - shta mislish da se ljudi foliraju - daj bre Floyde ne seri ..
Zar se i blues-eri foliraju kad sviraju neku solazhu !?
A zashto si stavio navodnike kad si rekao muzika - hocjesh da kazhesh da metal nije muzika ?!?
Citat:
Floyd:
Blues i Jazz se baziraju na jednostavnim melodijama koje se kasnije improvizuju u velikoj
meri.Blues i Jazz su kvalitetna improvizacija i zato ih svrstavam u kvalitetnu
muziku.

Opet trpash jazz i blues zajedno - ja sam te pitao za blues a ne za jazz - i isto mislim da su blues melodije kvalitetna improvizacija ali zar metal solazhe nisu (i ne samo solazhe pa i samo sviranje je zahtevno - naravno ima lakih stvari ali ima i jaaako teshkih) ?!?
Citat:
Floyd:
Zna se zasto se metal prodaje.Jer 90% njih koji kupuju te CD-e misle da su \"cool\" ako to
slusaju,a ustvari im se ne svidja.

hahaha - daj Floyde ne seri - ko slusha metal da bi bio kul - mozhda neki ljudi slushaju metal jer imaju neke komplexe koje time leche ali im metal nesluzhi da bi bili kul vecj da se isprazne i istroshe neku negativnu energiju !
Citat:
Floyd:
Rekoh 90%.Nije mi bila namera da kazem da on zato slusa metal.Vidi se da je pametniji od
toga.

Ma svi smo mi ovde pametni !
Citat:
Floyd:
A da ima najmanje likova koji slusaju metal jer misle da su cool se ne slazem.Hteo sam da
kazem da vecina metalaca slusa metal da bi bili \"metalci\",ne zato sto im se slusa
muzika.Opet kazem da se to ne odnosi ni na koga ovde,nego na vecinu .

Zashto ti nemozhesh da shvatish da neko voli metal i da ga zato slusha i da ga boli kara da li se to nekom svidja ili ne - potpuno mogu da shvatim ljude koji slushaju ostale vrste muzike i ne znam zashto se tebi chini da su metalci isfolirani - pa pre bi se to moglo recji za ljude koji slushaju techno (sve vrste a posebno house pa i trance) jer je to sad 'in' - i uopshte isfolirani slushaju najpopularnije vrste muzike (ono shto je mainstream) a to metal, klasika, blues i jazz sigurno nisu niti cje ikad biti !
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

zgubidan

Član broj: 119
Poruke: 258
*.ptt.yu

Jabber: zgubidan@jabber.sk
Sajt: www.villainsupply.com


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 19:16 - pre 270 meseci
ma breee .... ceca,jeca,zeks i goca su zakon ...... a u kafani mogu da cujem i shellac, morphine, silu i ostalu boraniju !!
"If they can make penicillin out of moldy bread, they can sure make something out of you." -- Muhammad Ali
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 20:48 - pre 270 meseci
Ufff,kol'ko je ovo,trebace mi pola sata dok ne odgovorim.
Citat:
CorpseEater:
Pa stoji to - ali donekle - mislim da je ipak sve pitanje uz kakvu muziku odrastesh - da smo se mi rodili pre dva veka i da su nas roditelji vodili na balove i prijeme - mislish da bi mi mogli da onda razumemo ljude koji sviraju metal i el. gitare ?!?!
(naravno da je onda postojala el. gitara)
To bi nam tad bilo josh vishe strano, nerazumljivo i tezhe za sviranje nego shto nam sad deluje klasika !


E,pa nemoj mi reci sad da je teze napisati neko klasicno delo,nego metal!
To je cinjenica i nema nikakve veze sa vremenom u kojem zivimo.Govorim o kvalitetu muzike.Radi se samo o navici na muziku...onda je J.S. Bach isti kao Iron Maiden,samo je razlika u tome sto nismo navikli na to !?

Citat:

Metal solazhe nisu dobre i kvalitetne - daj bre pa ljudi pokushavaju GODINAMA da skinu neka gitarska izhivljavanja i ti sad kazhesh da je to samo brzo i nije dobro !
A inache ako cjemo bash u detalje - samo sviranje klasike nije toliko teshko - jeste da treba vremena da se navezhba ali najtezhe u klasichnoj muzici jeste uklopiti 100 (ili vishe) ljudi sa razlichitim instrumentima u jednu celinu - e tome se ja divim kod klasike !

Sviranje klasike nije tesko? Pa jebem mu mater,jesi ti nekad bio na solo koncertu nekog pianiste? Ti mislis da je klasicna muzika samo orkestarska muzika?! Pa naravno da je lakse svirati kompozicije gde ima 100 instrumenata.Zamisli da sad svako pocne da svira najbolje sto moze ?
Ti poredis solazu metalca i nekog instrumenta u orkestarskoj muzici i onda kazes da je metal teze odsvirati...bezveze

Citat:
Pa naravno da se zaneo - shta mislish da se ljudi foliraju - daj bre Floyde ne seri ..
Zar se i blues-eri foliraju kad sviraju neku solazhu !?
A zashto si stavio navodnike kad si rekao muzika - hocjesh da kazhesh da metal nije muzika ?!?

Zna se sta izvode metalci dok se ubijaju tamo od soliranja.Skachu i glupiraju se,o tome govorim.Stavio sam pod navodnike jer taj solo nije nista .Umesto da slusas kojom brzinom on svira to,obrati paznju malo na sta svira.
Ajde idi skini John Lee Hooker - Annie Mae (blues) i uporedi solo klavira u toj pesmi i solo u nekom metalu.
Citat:

Opet trpash jazz i blues zajedno - ja sam te pitao za blues a ne za jazz - i isto mislim da su blues melodije kvalitetna improvizacija ali zar metal solazhe nisu (i ne samo solazhe pa i samo sviranje je zahtevno - naravno ima lakih stvari ali ima i jaaako teshkih) ?!?

I na ovo je odgovor da skines tu pesmu (ako nije problem) i da uporedis sta on svira dok solira a ne kojom brzinom vrti 3 note.

Citat:

hahaha - daj Floyde ne seri - ko slusha metal da bi bio kul - mozhda neki ljudi slushaju metal jer imaju neke komplexe koje time leche ali im metal nesluzhi da bi bili kul vecj da se isprazne i istroshe neku negativnu energiju !


Vecina slusa metal zbog imidza.Opet kazem vecina,ne svi.

Citat:
Zashto ti nemozhesh da shvatish da neko voli metal i da ga zato slusha i da ga boli kara da li se to nekom svidja ili ne - potpuno mogu da shvatim ljude koji slushaju ostale vrste muzike i ne znam zashto se tebi chini da su metalci isfolirani - pa pre bi se to moglo recji za ljude koji slushaju techno (sve vrste a posebno house pa i trance) jer je to sad 'in' - i uopshte isfolirani slushaju najpopularnije vrste muzike (ono shto je mainstream) a to metal, klasika, blues i jazz sigurno nisu niti cje ikad biti !


VECINA NE SVI Opet ti meni okreces reci.Ispada da ja mislim da se ni jednom liku koji slusa metal ustvari ne svidja metal nego da slusa zbog imidza.Nisam to rekao.Rekao sam vecina.Sta mislis,da se nekom decku od 14 godina svidja metal toliko da se on sav oblaci u crno i time izrazava postovanje prema toj muzici ...ili sta vec ??? Ne.On to radi da bi bio drugaciji i da bi se pokazao u drustvu.Kazem decku od 14 godina,jer sta mislis ko kupuje te CD-e ??
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

ph0boS

Član broj: 431
Poruke: 87
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 21:11 - pre 270 meseci
duhovnu,rap,punk-rock (nemojte da pomislite da sve od svake vrste slusam) ...

vrlo malo grupa i izvodjaca mi se svidjaju : Mizar,Bjesovi,Everlast,Body count,Pavle Aksentijevic (pojac) ... (ovo u poslednje vreme) ...

pre sam slusao sve-i-svasta ali metal NIKAD , takodje nemogu da shvatim tu muziku,mozda i mogu ali nikako da se "palim" na nju ... stavljam ispred ono o cemu se peva pre nego kako se peva ...
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???02.01.2002. u 22:01 - pre 270 meseci
Gojko javi se!!!
Pa valjda i ti slushas muziku?!?!
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.jugo-trade.com.

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???03.01.2002. u 00:59 - pre 270 meseci
Ja slusam razlicitu muziku u zavisnosti od raspolozenja. Mada, moram priznati, da najvise volim techno muziku (trance, house... sve). Ali mi veoma prijaju i dobre rock balade. Sto se tice ove metal-rasprave mislim da metalci uopste nisu cool ljudi i ne mogu da shvatim nekoga ko ce sam, kuci, da uziva u heavy metal muzici ali i tu ima izuzetaka pa mislim da mogu da se i tu nadju dobre pesme.

Takodje mislim da ne treba biti zatucan i slusati samo jednu vrstu muzike. Ako si na svadbi na primer ne mozes da ocekujes Guns 'n' Roses na primer i tu onda Toma Zdravkovic rulez .

I, jedan komentar na Pink pesme, the're SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, SUX, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS, STINK, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS, STINKS.
Sve su to sami gey-boyovi (Zeljko Joksimovic) i dobre kurvice (mmm.. sve)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.dip.t-dialin.net

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Koju muziku slushate???03.01.2002. u 03:46 - pre 270 meseci
ma pali brate, narodnjaci su zakon (pokupljeno sa TV-Pink)

Inace, slusam Jazz, Blues, Progressive rock, Fusion i slicne stilove.
Kad programiram, slusam islkjucivo klasicnu muziku ili Led Zeppelin.
Kad gledam pornice, slusam muziku iz pornica (ovo je valjda logicno samo po sebi)
Kad se naprzim ilegalnih materija, slusam Techno, Trance, House, Jungle, Drumm & Bass.
A kad me uhvati inspiracija, pokusavam da sviram jazz, a kada me uhvati inspiracija potkrepljena
ilegalnim materijama, kombinujem jazz sa house-om, i ispade nesto sto ze 1999/2000-e godine zvalo
Iznogud haus krew. Zarili smo i palili po ljubljani (cele dve svirke)
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???03.01.2002. u 04:22 - pre 270 meseci
D I V LJ I N A
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Koju muziku slushate???03.01.2002. u 05:22 - pre 270 meseci
Par komentara:

* ako možete koristite imena konkretnih izvođača kad govorite o muzici. Kad se kaže "klasika", Vivaldi i Betoven nisu jedno te isto, porediti njih je kao porediti Kylie Minogue i John Coltrane-a. Pored toga, ako raspravljate o temama kao što su "jazz", "metal", "klasika", a ne pomenete nijedno ime, čovek mora da se zapita da li imate uopšte pojma o čemu pričate.

* Kad neko kaže "jazz" to kao da je rekao "muzika", toliko je to danas nespecifično. Mada ljudi najčešće misle na bebop. Recite konkretno na koji stil jazza ili kog muzičara mislite. Takođe nemojte koristiti blues i jazz u istoj rečenici ako se već odlučite da nešto generalizujete. To ne prolazi čak ni u "Bleferskom vodiču kroz muziku".

* Metal i klasična muzika imaju mnogo zajedničkog, metalci (posebno oni prezajebani svirači poput Nightwish, Stratovarius, Symphony X) jako slušaju klasiku i vrlo su dobro muzički obrazovani.

Suština: Nije ova ili ona muzika loša (ili dobra) već je delo ovog ili onog muzičara dobro (ili loše). Među muzičarima je neko nepisano pravilo da se uvek priča samo o dobroj muzici. Loša nije interesantna, jer ni dobre čovek ne može da se nasluša koliko je ima.

Što se mene tiče, ja slušam najviše raznorazne pravce jazza (instrumentalnog isključivo), od Milesa Davisa i Charlie Parkera do Joshue Redmana, ali ne volim likove kao što su npr. Spyro Gyra, David Sanborn i sl., nekako mi to ljigavo, eventualno Yellowjackets mogu da prođu. Volim posebno fusion, kao i kolega blue :o), pored toga slušam zaista sve što je dobro smišljeno i dobro odsvirano, pa makar bio i narodnjak. Sviram i gitaru nekih 8 godina. Ovih dana od "kolega" posebno cenim Scott Hendersona, John Scofielda i Allana Holdswortha (uglavnom su svi ludaci). Takođe dosta godina sam proveo nekad slušajući intenzivno rock, hard rock i u jednom periodu mnogo bluesa.

Od velikih muzičara sa našeg podneblja, izdvojio bih Duška Gojkovića i Vlatka Stefanovskog.

Trenutno slušam neku kompilaciju Tony Williamsa iz mlađih dana na mp3-ci (za neupućene: zajeban bubnjar)

P.S. Naknadno sam za manje poznate likove stavio linkove da bi mogli i oni sa jeftinijim ulaznicama (koji rekreativno slušaju muziku) da isprate. Ni ja ne očekujem od moje keve da zna ko su Linus Torvalds, Ken Thompson, Steve Jobs ili Jordan Hubbard.

P.P.S. Divljina je super stvar, definitivno hit prošle godine. Uvek odgledam ceo spot i smejem se slatko :o). Zna li neko odakle je uzet sempl klavijatura (ako je uzet, a zvuči kao da jeste)?ije tesko? Pa jebem mu mater,je
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koju muziku slushate???

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90171 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.