Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodič za kupovinu bicikla.

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vodič za kupovinu bicikla.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14060 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 11:32 - pre 26 meseci
Ma ima super bajseva preko kp ali treba znati i umeti jer ima mnogo prevaranata na tom sajtu. Recimo prodaje televizore i slično kao nisu uspeli da testiraju dođi pogledaj mnogo je lep, valjda nemaju struju pa ne mogu da ga utaknu. Prijateljica je kupila neki ultra fensi bajs za savršenu cifru i još joj je lik doterao na kućnu adresu. Drži ga u stanu da joj ga ne ukradu
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 11:46 - pre 26 meseci
Te "nemam punjač pa ga nisam probo" (a treba ti punjač kao za svaki telefon) oglase preskačem svakako.. A što se bajsa tiče, ja to poistovećujem sa autom - ne bih mogao da ga kupim tek tako na neviđeno, bar dok ne sednem ili obrnem krug. Vidim da većina prodavaca sa Cikloberze je u fazonu da ti dovezu u BG ili pošalju o svom trošku, sve je to sjajno, ali šta - doveze ti, a tebi jednostavno "ne legne" bajs.. Nekako ne ide da ga pošaljem kući :) Isto kao što ne mogu patike da kupujem online.

A inače meni se sviđa Cikloberza, ima dobr filter, gde ti u startu upišeš šta ti treba i onda ti izlista bajseve. Jedino što su cene malo veće, nema "montibajkova" za 50e, ali opet oni koji su dobri odu odmah, a oni koji preteraju sa cenom stoje na oglasima mesecima.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 13:00 - pre 26 meseci
Od pančevaca ne smeš ništa da kupuješ, ja kupio drumaša davno doneo mi po mraku, ja posle gledam a on skinuo kočnice i sedište zamenio :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 13:12 - pre 26 meseci
Ubiće te Milanović :)

Šalu na stranu 90% polovnih bicikala su u Pančevu ili Vršcu, poneki u Novom Sadu i to je to.. Kao Šabac za automobile
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 13:46 - pre 26 meseci
Citat:
bordzija:Od pančevaca ne smeš ništa da kupuješ, ja kupio drumaša davno doneo mi po mraku, ja posle gledam a on skinuo kočnice i sedište zamenio :D
Pa ne znam ko je luđi. On što je doneo po mraku ili ti koji nisi upalio svetlo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 13:54 - pre 26 meseci
Ma gledao sam na ulici pod rasvetom on kao žuri mu se valjda je to razrađena fora. Na fotkama su bile crvene kočnice a stavio je neke crne različite. Sedište crno sličan oblik posle vidim na fotkama drugo. Probao sam bicikl i pošto sam se usredsredio na ležajeve i uopšte tehničku ispravnost zanemario sam sitnice.

Obrazloženje mu je bilo da su fotke bile stare pa je to u međuvremenu promenio. Ugl u pančevu se ništa ne kupuje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 14:19 - pre 26 meseci
Ne znam o kom Pančevu lupetaš, verovatno misliš na buvljak, nisam tamo bio 30 godina, niti sam ikada kupio nešto u nekakvom "Pančevu" (?!).

Bicikle sam kupovao uvek nove, osim poslednjeg koji je visoke klase, njega sam kupio preko Cikloberze.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 16:35 - pre 26 meseci
Ja verovatno idem u Pančevo za vikend da pogledam par bicikala. Jedan od njih.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 16:51 - pre 26 meseci
Ovo je sasvim fin bicikl gornje srednje klase, pozdravljam što ima točkove 29 inča.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 19:48 - pre 26 meseci
Korektan bajs skroz, ima isti prodavac još par komada koji isto deluju korektno. Možda bi meni više odgovarali 27.5 točkovi jer dosta moje vožnje po čine i ili Košutnjak ili offroad staze i ulice gde mora da se obilaze parkirani automobili, pa je lakše manipulisati manjim točkovima. Moj stari bajs ima 26ice i najbolja strana mu je ta okretnost - kao mali auto A klase u gradu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 20:02 - pre 26 meseci
Pazi da te ne prevare namazani su opasno što se tiče trgovine a naročito bicikla :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 20:19 - pre 26 meseci
Vidi prevarant može da prevari samo onog ko mu dozvoli da ga prevari.

Nema šta, odem, pogledam, proverim sve delove, sednem da vidim da li smo "kompatibilni", eventualno zamolim prodavca da obrnem krug u kraju i to je to.. Proverim kako koči, da li rade sve (ili bar većina brzina) da li nešto škripi, tandrče, pucketa i to je to..

I obavezno po danu, nikako po mraku :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 21:43 - pre 26 meseci
Bordžija, ne znam o kakvim prevarantima bulazniš, lepo reci da te izradio ciganin na buvljaku jer ti je za 50 (ili 20) evra uvalio loš bicikl.

Evo kako sam ja kupio bicikl od 1000+ evra:

Pogledao cikloberzu i brzo našao par prodavaca koji su imali slične onome koji želim, na žalost ne i takav. Bukvalno prvog koga sam nazvao, on mi je najviše upao u oči jer ima skoro samo takve bicikle, objasnio sam mu kakav želim i ostavio broj da me nazove ako nabavi takav.

Posle par nedelja me nazvao, rekao da ima bicikl za mene i poslao mi slike. Pogledao sam slike, detaljno se uverio da je baš onakav kakav je na netu i lako smo se dogovorili oko cene.

Poslao je bicikl pažljivo uvijen i karton i puno folija, ja ga pregledao, platio poštaru i - bicikl je grom. Naravno, posle sam ga nazvao da mu se zahvalim i to je to.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.10.02.2022. u 23:53 - pre 26 meseci
Ma kakav buvljak prodao mi pančevac belokožac preko kupujemprodajem. Nema veze samo su gume koštale u ono vreme koliko ceo bajs ali eto jedan detalj tačnije dva su mi zapala za oko. Bolje da mi nije ništa odgovorio na poruku nego stare fotke potrošile se kočnice i sedište pa sam ti stavio još bolje

Nekako mi je to jajarski eto.

Bajdvej pančevac kada kupuje nešto aaa pa to je obaranje cene te nevalja ti ovo te ono, pa on će to da sređuje ne znam kako i to će da koštaaaaa. A kada prodaje? Pa to kao da je od čistog zlata pravljeno! Optočeno dijamantima!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 00:39 - pre 26 meseci
Ne znam šta znači termin "pančevac"?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 00:43 - pre 26 meseci
Pančevački most.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 02:06 - pre 26 meseci
Nije mislio na most pa ga zato pitam.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 08:05 - pre 26 meseci
Čekaj, ako znaš na šta je mislio a na šta nije, čemu onda propitivanje?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 403
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 09:22 - pre 26 meseci
Bordžija je opisao 90% stanovnika Srbije, ako umesto njegovog "Pančevac" napišeš "Smederevac" ista stvar. Samo što ni pančevac nije most, ni smederevac nije šporet :)

Ja sam pre dva meseca, kada sam uzeo službeni auto, imao fix ideju da prodam Pola i došao mi je lik na plac i zagledao ga skoro sat vremena, kao da kupuje Lamburdžinija.. i bukvalno je imao retoriku "uuu pa vidi ovde ogrebotina od granja (koja može da se skine ako se malo protrlja krpom), moram da ga vozim u perionicu - je l može 500din jeftinije".. I nudio mi zamenu za "Audi A4 iz 1996e godine" :) Da bi mi na kraju rekao da može da mi ponudi "plafon 1500e" i da ne da ni evra više (ja samo 1000e uložio u njega u poslednjih godinu dana)

Sa druge strane sam otišao da pogledam "nov nov bajs, malo vožen, stajao u potkrovlju, nije vožen poslednjih par godina", a njemu zarđao lanac, lančanik proklizava na pojedinim stepenima prenosa, gume pocepane, žbice korodirale od stajanja, menjač ne radi "treba malo da se nešto našteluje" i slično.. A pritom bajs nije bio uopšte jeftin, tek malo jeftiniji od novog u prodavnici..

Kupoprodaje skupih stvari iz više klase i kupoprodaje "za 50e" u nebo i zemlja.. Zato mi je Cikloberza mnogo bolje mesto za bajseve, jesu skuplji, ali je manja verovatnoća da će neko da te zezne na pilićarsku foru.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Vodič za kupovinu bicikla.11.02.2022. u 10:11 - pre 26 meseci
Sta pravite od kupovine bicikla raketnu nauku...

Bicikl je jednostavna mehanicka sprava, ako kupujete polovan sasvim je normalno da ima pohabanih ili istrosenih delova jer nije nov.

U ostalom ako kupujete polovnu stvar najbolje da kupite u vidjenom stanju i pregledate prilikom kupovine i onda je glupa prica da vas je neko prevario.
a to sto je mozda potrosena guma ili kaseta, boze moj... potrosilo bi se i kod vas, nekosta to 1000 dukata.

Ima delova koji mogu biti polomljeni, lepljeni, zavareni i slicno pa gledajte da li vam stanje odgovara ili ne, nekome bas takav treba.

I velika je zabluda gledati koliko kosta takav nov bicikl ako vi kupujete polovan tzv malo koriscen "stajao na tavanu", jer sto je bajs skuplji nije sigurno stajao vec ima kvalitetnije delove pa i dalje izgleda dobro.

Znaci ako je to model star deset godina, ne znam uz koju pricu da je ukraden preko treba da vam neko proda taj bajs za tipa 600,700,800eura a da nije neki skupi karbonac.

Citat:
Java Beograd:
Ja sam ranije na jednom od bajsova sasvim uklonio menjače. Za koji će mi? Kad hoću brže, okrećem brže. Kad hoću uzbrdo, ja malo jače uprem. :D
Amortizeri? Ako ne voziš niz planinu - za koji će ti?

Za rekreativu, treba ti:


"rekreativa" je vrlo sirok pojam, to je klinac koji vozi jednom nedeljno krug oko zgrade a i onaj koji vozi brevet pariz, brest, pariz

ne treba se zanositi da je isto voziti krs od 100eur i od 5000eur
isto kao sto ne uzivas isto kada vozis auto od 100eur i auto od 5000eur, cak ce ti na biciklu od 100eur biti patnja mnogo veca nego sa autom od 100eur


Uvek ti treba brzi, laksi, i bolji bajs bez obzira koliko si jak ili koliko si "rekretivan" iz prostog razloga sto los i tezak bajs neces ni voziti a dobar ces itekako hteti.










Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vodič za kupovinu bicikla.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14060 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.