Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29612 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije21.07.2022. u 21:24 - pre 21 meseci

Bogate zapadno evropske drzave ce pokupavati sve sto im treba, a ostatak sveta ce ostati da se smrzava, u Evropi, i gladuje, u Africi.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7173 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije21.07.2022. u 23:15 - pre 21 meseci
Citat:
dule_ns:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Nemanja:
Slazem se sa Ivanom, ovo je jos malo sankcija za Rusiju, treba Nemacka totalno prestati sa uvozom gasa iz Rusije, ne treba vise toliko da se sazaljeva da im ne uvodi dodatne sankcije.


Drugi svetski rat se zavrsio pre 77 godina - to je ceo jedan ljudski zivot. Ogromna vecina ljudi koji su imali bilo kakvu odgovornost u WWII su odavno mrtvi, oni sto su zivi su jedva zivi.

Bukvalno niko ziv danas ko se pita o bilo cemu nema nikakve veze sa WWII, cak je i prva generacija dece u penziji. WWI protagnosti su odavno ispod zemlje.

Sa druge strane, zivi ljudi danas naredjuju razaranje i okupaciju drugih zemalja. Vladimir Putin, recimo - je jedan od njih. Rodjen 7 godina posle zavrsetka WWII - nikakve veze, zlo koje radi je deo danasnjice a ne istorije. Doduse, doticni jako voli da koristi istoriju kao opravdanje za svoja zlodela, kao i svaki takav nitkov koji se dokopao vlasti. Kad nemas nikakve argumente koji su moralno, civilizacijski i legalno prihvatljivi, baci se na toksicni nacionalizam i pozivanje na nepravde iz proslosti, to ne zahteva ni logiku ni moral za prolaz.

Tacan argument, ali nije validan. Monroova doktrina je 100 godina starija, pa je jos uvek itekako aktuelna. To sto mi nismo u stanju da zadrzimo drzavno uredjenje duze od 50 godina ne znaci da su i ostali takvi.


Covek nije naveo nikakvu doktrinu koja je prezivela vise generacija.

Kad bude pronasao neku doktrinu iz WWII koje se pridrzava danasnja Nemacka (ili Austrija) i koja ima veze sa tim sta prica - onda se moze i pricati o nevalidnosti argumenta.

Citat:
dejanet
Da podsetim IZVOZ ovog artikla je DOZVOLJEN od strane AV-a, pa ako se ne varam, posledicno ili ce kod nas kostati isto(3.6 EUR/l) ili ako je cena zamrznuta, nece ga biti.


To pije vodu ako i samo ako mozes profitirati od arbitraze. U ovom slucaju to zahteva da je sama cena koju placaju u uvozu toliko veca.

Cena u uvozu jeste skocila, ali ne toliko.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije21.07.2022. u 23:25 - pre 21 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...


Hm, ta priča o zelenima je toliko šuplja da se ponekad pitam, smatraju li nas debilima. Međutim, to nije bitno, kao što nije bitna opsesija strastima i afektima(koje mi učitavaš), jer ih kod mene nema. Nebitno, čak i da ih ima. O čemu se radi?

Pa ono, moja motivacija za javljanje je, citiram:

Citat:

Mislis u WWII vodjeni austrijskim imigrantom...


Meni je jasno da će dva različita čoveka na istu stvar često gledati drugačije. Međutim, ako se složimo oko elementarnih činjenica, onda je prostor za neslaganje sve manji. Na žalost, ponekad imam utisak dok čitam ono što pišeš da živiš u nekom paralelnom univerzumu gde se interpretacija istorijskih događaja radi na jedan vrlo podao način. Dakle, radi se o interpretaciji istorijskih događaja, naročito dvadesetog veka, mada ti stalno naglašavaš kako istorija nije bitna za tumačenje onoga što se trenutno događa.

Teško je samo i pobrojati sve moguće faulove koje praviš, ali da pokušam.

1. Evo na primer kubanska kriza. Zli Rusi su došli na Kubu i nanišanili svojim raketama USA, ali su hrabri Amerikanci kao predvodnici slobodnog sveta na čelu sa predsednikom Kenedijem stavili Rusima do znanja da sa njima nema zahebancije. Rusi kukavice su se ycrali i povukli, a Amerikanci su odbranili "slobodni svet" od zlih Rusa. Da, ako istoriju učiš iz holivudskih filmova, onda je to zaista tako. Niko da se seti da su kauboji pre toga instalirali svoje rakete u Turskoj i kako je cela stvar počela.

2. Pravdanje postojanja natoa kao odbrana od zlih Rusa. Naravno, zli Rusi su pokazali da su spremni da komadaju druge zemlje(u saradnji sa nekim drugim zemljama), pa se u tom kontekstu pominje sporazum Ribentrop Molotov. Hej, čekaj malo, čak i da je ta interpretacija tačna, a nije, zašto samo protiv Rusije? Znači Rusi i Nemci dele Poljsku i zato smo prinuđeni da se udružimo u vojni savez protiv Rusije u koji ćemo uključiti i Nemačku. Aha, kako da ne, pa sve je jasno. Nego, nekih godinu dana ranije se desio jedan drugi sporazum, tzv. minhenski sporazum. Ah da, to je nebitno, izbrisaćemo to iz istorije, jer bi se onda pokazalo da bi posao natoa trebalo da bude odbrana od Francuske i UK. Čudno, zar ne? Ko je prvi popustio pred Hitlerom i ko je odbio saradnju sa Staljinom?

3, 4, 5,...

Poslednje, jadni Nemci dobrice, došao neki zli Hitler iz susedne Austrije i zaveo ih i onda se desilo to što se desilo, ali nisu oni ništa krivi. Nemci kao narod, ne, to su takve dobrice da je to teško rečima opisati.

Već sam pisao o tome, znam da se ponavljam, ali moram. Dojče vele, moja omiljena medijska kuća. Negde pre desetak godina, prigodno u vreme dok u eu proslavljaju dan evrope, a u Rusiji dan pobede piše o kapitulaciji Nemačke u wwii. Koji je siže i poenta teksta? Zli Staljin je naredio i zli Rusi su ušli u Berlin i onda nemačke babe nisu imale maslac. Ne znam, da li oni nas smatraju idiotima? Kada kažem oni, mislim na pomenuti dw, ali i ostale medijske kuće, pa ako hoćeš i zapadnu javnost. Ne, ja ovde ne polemišem sa njima, nego sa tobom, ali me je zaista mrzelo da pretražujem forum poruku po poruku. Dakle, ako nešto od prethodno nabrojanog nisu tvoji stavovi, slobodno preskoči. Problem je što imam utisak da jesu, mada me je kao što rekoh mrzelo da idem slovce po slovce i vršim analizu.

E vidiš, ne mislim da su Rusi cvećke, kao što ne mislim da su Amerikanci ili zapad krivi za sva zla ovog sveta. To međutim ne znači da ću kao noj zabijati glavu u pesak i ne videti ono što je očigledno.

Mene polemika oko ovih stvari odavno ne inspiriše niti imam volje da u takve stvari ulazim, jer zamisli, ponekad mi je čak i smešno kada vidim šta sve ljudi pišu.

Eto, zato moje pitanje o relativizaciji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7173 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 00:00 - pre 21 meseci
Koja prica?

Pa nisam ja pisao biografije osnivaca, niti sam pisao samoubilacku modernu platformu te stranke.

Citat:
Bradzorf012
Meni je jasno da će dva različita čoveka na istu stvar često gledati drugačije. Međutim, ako se složimo oko elementarnih činjenica, onda je prostor za neslaganje sve manji. Na žalost, ponekad imam utisak dok čitam ono što pišeš da živiš u nekom paralelnom univerzumu gde se interpretacija istorijskih događaja radi na jedan vrlo podao način. Dakle, radi se o interpretaciji istorijskih događaja, naročito dvadesetog veka, mada ti stalno naglašavaš kako istorija nije bitna za tumačenje onoga što se trenutno događa.


Ne, citaj pazljivije. Istorija je bitna ako postoji veza - za sta ti trebaju neke cinjenice i logika koja ih povezuje i dovodi do smislenog zakljucka/hipoteze/cega god.

Ako to ne postoji, lepiti etikete nekome ko nema nikakve veze sa stvarima iz proslosti nije dobra namera. Istorija je tu samo propagandni alat.

I opet lose stvari i telenovela - sada podlost... Nema nicega podlog u navodjenju konkretnih zlocina konkretnog drzavnog vrha koji se bukvalno izvrsavaju dok pises. Ne mozes ih staviti pod tepih.

Citat:

Teško je samo i pobrojati sve moguće faulove koje praviš, ali da pokušam.


Nista receno, samo prazne reci sa negativnom konotacijom.

Nemoj to da radis, nije lepo niti prilici ako zelis da ozbiljno razgovaras.

Citat:

1. Evo na primer kubanska kriza. Zli Rusi su došli na Kubu i nanišanili svojim raketama USA, ali su hrabri Amerikanci kao predvodnici slobodnog sveta na čelu sa predsednikom Kenedijem stavili Rusima do znanja da sa njima nema zahebancije. Rusi kukavice su se ycrali i povukli, a Amerikanci su odbranili "slobodni svet" od zlih Rusa. Da, ako istoriju učiš iz holivudskih filmova, onda je to zaista tako. Niko da se seti da su kauboji pre toga instalirali svoje rakete u Turskoj i kako je cela stvar počela.


Problem sa ovakvom argumentacijom je sto svako uzima neku proizvoljnu tacku u istoriji kao pocetak. Ti, u ovom slucaju - sa Turskom.

Neko drugi bi u "odbranu" uzeo da je postavljanje nuklearnih oruzja u Turskoj bila kompenzacija za masovnu konvencionalnu prednost koju je SSSR imao i njihovih akcija u istocnoj Evropi.

Ja to necu uciniti zato sto nemam nikakvu nameru da se "ceram" sa pricom ko je kriv i ko je sta poceo - zato sto je to besmislen sport. Ni u slucaju 2 osobe kad se razidju ne mozes da dodjes do kompletne istine ili neke tacne linije odgovornosti, a kamo li u medjudrzavnim odnosima koji se pruzaju decenijama ili vekovima.

Citat:

2. Pravdanje postojanja natoa kao odbrana od zlih Rusa. Naravno, zli Rusi su pokazali da su spremni da komadaju druge zemlje(u saradnji sa nekim drugim zemljama), pa se u tom kontekstu pominje sporazum Ribentrop Molotov. Hej, čekaj malo, čak i da je ta interpretacija tačna, a nije, zašto samo protiv Rusije? Znači Rusi i Nemci dele Poljsku i zato smo prinuđeni da se udružimo u vojni savez protiv Rusije u koji ćemo uključiti i Nemačku. Aha, kako da ne, pa sve je jasno. Nego, nekih godinu dana ranije se desio jedan drugi sporazum, tzv. minhenski sporazum. Ah da, to je nebitno, izbrisaćemo to iz istorije, jer bi se onda pokazalo da bi posao natoa trebalo da bude odbrana od Francuske i UK. Čudno, zar ne? Ko je prvi popustio pred Hitlerom i ko je odbio saradnju sa Staljinom?


Ne, potpuno pogresno tumacis ono sto sam napisao. Kao prvo, ceo taj odgovor je bio odgovor na tezu kako NATO nije bio potreban.

Preterani emotivno-nabijeni epiteti su tvoja kreacija. Ne radi se tu o "zlosti" nego o nuznoj odbrani od ocigledno neprijateljski raspolozene drzave (to vazi u oba smera).

I opet "ceranje" - sada Minhen. Cuj, mozes do ameba da stignes, uvek ce biti nesto. Ko je sta poceo je apsolutno irelevantno zato sto je nemoguce tome komplet uci u trag i sloziti. Takav nacin razmisljanja (ako se to tako moze i nazvati) je upravo bila rak rana na Balkanu gde je ljude bilo moguce ubaciti u masovnu histeriju ulazenjem u tu destruktivnu beskonacnu petlju.

Ono sto jeste relevantno je konkretna opasnost (to vazi za obe strane) - to je neumoljiva cinjenica, bez ikakvog obzira na to da li je starija kokoska ili jaje.

Sta, SSSR nije bio opasnost po zapadnu Evropu? Zapad nije bio opasnost po SSSR? Naravno da jesu, i naravno da je to bio razlog zasto su se naoruzali do zuba i jedni i drugi.

Ceo odgovor je bio bas u tom kontekstu - na pricu kako NATO nije potreban. Qr moj nije potreban kada je toliki animozitet bio izmedju strana. Protiv argument tome nije nikakvo "ceranje" ko je zapalio zito i slicni besmisleni sportovi.

Citat:

3, 4, 5,...


Razred osnovne skole? Da li stvarno mora?

Citat:

Poslednje, jadni Nemci dobrice, došao neki zli Hitler iz susedne Austrije i zaveo ih i onda se desilo to što se desilo, ali nisu oni ništa krivi. Nemci kao narod, ne, to su takve dobrice da je to teško rečima opisati.


Potpuno netacno. Procitaj kraj paragrafa koji kaze upravo suprotno. Cela ta poruka je samo bio odgovor Nemanji kako njegova konkretna argumentacija zakazuje - ako su "dobrice" onda je i on "dobrica", a Hitler/Franc Jozef je samo da ga podseti ko je bio partner "dobrica".

Ti si to izvukao iz konteksta i zaboravio recenicu koja celu konstrukciju cini nepodesnom zato sto je trivijalno netacna.

Izvini, ali to je neozbiljno. Svako od nas moze da bude DJ i da secka i lepi tudje. To moze biti nesto drugo, ali argumentovana diskusija ne.

Citat:

Već sam pisao o tome, znam da se ponavljam, ali moram. Dojče vele, moja omiljena medijska kuća. Negde pre desetak godina, prigodno u vreme dok u eu proslavljaju dan evrope, a u Rusiji dan pobede piše o kapitulaciji Nemačke u wwii. Koji je siže i poenta teksta? Zli Staljin je naredio i zli Rusi su ušli u Berlin i onda nemačke babe nisu imale maslac. Ne znam, da li oni nas smatraju idiotima? Kada kažem oni, mislim na pomenuti dw, ali i ostale medijske kuće, pa ako hoćeš i zapadnu javnost. Ne, ja ovde ne polemišem sa njima, nego sa tobom, ali me je zaista mrzelo da pretražujem forum poruku po poruku. Dakle, ako nešto od prethodno nabrojanog nisu tvoji stavovi, slobodno preskoči. Problem je što imam utisak da jesu, mada me je kao što rekoh mrzelo da idem slovce po slovce i vršim analizu.


Da li moze link na izvor?

Uzevsi u obzir da si moj odgovor od pre nekoliko sati krivo tumacio i izvukao iz konteksta, malo mi je tesko da prihvatim tvoju rekolekciju nekog clanka od pre desetak godina bez da ga sam procitam.

Nista licno.

Citat:

E vidiš, ne mislim da su Rusi cvećke, kao što ne mislim da su Amerikanci ili zapad krivi za sva zla ovog sveta. To međutim ne znači da ću kao noj zabijati glavu u pesak i ne videti ono što je očigledno.


To je za svaku pohvalu. Da li postoji razlog zasto si ovo napisao posto mislim da se potpuno slazemo?

Citat:

Mene polemika oko ovih stvari odavno ne inspiriše niti imam volje da u takve stvari ulazim, jer zamisli, ponekad mi je čak i smešno kada vidim šta sve ljudi pišu.


Ja ne bih mogao da se smejem nicemu od ovoga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 00:19 - pre 21 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Tacan argument, ali nije validan. Monroova doktrina je 100 godina starija, pa je jos uvek itekako aktuelna. To sto mi nismo u stanju da zadrzimo drzavno uredjenje duze od 50 godina ne znaci da su i ostali takvi.[/quote]

Covek nije naveo nikakvu doktrinu koja je prezivela vise generacija.

Kad bude pronasao neku doktrinu iz WWII koje se pridrzava danasnja Nemacka (ili Austrija) i koja ima veze sa tim sta prica - onda se moze i pricati o nevalidnosti argumenta.
[/quote]

Imas toliko teza , da ne mogu uzeti vremena da ti na sve odgovorim.

Ne znam koja ti vise doktrina od 2 svetska rata treba? Rusi su zlocinci jer su 100 dana u ratu sa Ukrajinom, a Nemci nisu, jer su preko 10g ratovali sa celim svetom?

Kazes Austrija zapocela prvi svetski rat ... a zaboravio si da je pre toga dobila garancije od Nemacke, da ce je Nemacka "braniti" ukoliko i Rusija udje u rat. Da nije bilo tih garancija , ne bi Austrugarci ni zapoceli prvi svetski rat.

A dokumenti o dominaciji Nemacke su se zagubili, isto kao i nacisticke proslosti naucnika koji su poslali Amerikance na Mesec. To sto se o tome sada ne prica, nije jer su zaboravili, nego jer su oprali proslost.

Nemci su univerzalno optuzeni za izazivanje 2 svetska rata... braniti ih za to, mogu samo sledbenici Pavelica ili Bandere...

Koliko se politika zemlje menja za 70 godina ... kada je ono Kina odustala od Tajvana? Cini mi se da je proslo vise od 70g od osnivanje Tajvana. Sto se ono Rusi i Japanci spore oko teritorija iz 2 svetskog rata? Ne postoji nijedna velika nacija koja je nesto "zaboravila"... Jesi li gledao Top Gear? Snimljen 70g posle II sr. , nije prosla emisija gde nisu naveli kako su Britanci pobedili Nemce... Svejedno da li je to do voditelja ili skriptovano, nije proslo bez odusevljenja u publici.

 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 00:25 - pre 21 meseci
Citat:
Bradzorf012

ne mislim da su Rusi cvećke

Grešiš sinko.


Citat:
Bradzorf012

kao što ne mislim da su Amerikanci ili zapad krivi za sva zla ovog sveta

Silno grešiš.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.cpe.sn.co.rs.



+10253 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 07:16 - pre 21 meseci
Jbt koji vašar taštine!
Mogli bi da ostavite detinjasta prepucavanja po strani i da se posvetite temi.


Eto, mađarski šef diplomatije, otišao u Moskvu da porazgovara sa Lavrovim!

Opa bato!

Isti onaj Lavrov, kojeg ignorišu na svim međunerodnim skupovima, isti onaj Lavrov kojem su EU/NATO podguzne mušice sa Balkana zabranili da preleti do Srbije.

Dakle, Petar Sijatro, lepo pljunuo u lice (Ma šta pljunuo? Podrignuo u facu i ispovratio se po licu!) babetini šefici EU komisije (vlade) Usrulji. I ostalim EU/NATO trabantima.

Kaže:
- OK, vi se smrzavajte, EU paćenici!
- Slušajte slepo mudre Amere kojima će svakako biti toplo zimus, a i njihova indsutrija ima energenata "na izvol'te".
- Mađarskoj treba ruski gas, pa nam nije frka da pitamo prodavca da li ima na raspolaganju dodatne količine!

Babetina izneverovala!



Ujka Samov savet EU paćenicima: Smrzavajte se i gasite industriju, zarad mojeg prosperiteta!
EU paćenici bez sosptvenog mozga: Hoćemo Ujka Same!


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 07:36 - pre 21 meseci
Ursula, je to ona baba koja je skrivala SMS-ove dogovarala u tajnosti cjepiva s Pfizer CEO.?
Ursula je to ona baba koja šalje oružje 2014 g. u ratnu zonu Kurdima i Iraq security forces.
Ursula je to ona baba koja šalje oružje sada u ratnu zonu. Da se ljudi jače pobiju.

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 22.07.2022. u 08:58 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.dialup.neobee.net.



+690 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 07:46 - pre 21 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
dule_ns:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Nemanja:
Slazem se sa Ivanom, ovo je jos malo sankcija za Rusiju, treba Nemacka totalno prestati sa uvozom gasa iz Rusije, ne treba vise toliko da se sazaljeva da im ne uvodi dodatne sankcije.


Drugi svetski rat se zavrsio pre 77 godina - to je ceo jedan ljudski zivot. Ogromna vecina ljudi koji su imali bilo kakvu odgovornost u WWII su odavno mrtvi, oni sto su zivi su jedva zivi.

Bukvalno niko ziv danas ko se pita o bilo cemu nema nikakve veze sa WWII, cak je i prva generacija dece u penziji. WWI protagnosti su odavno ispod zemlje.

Sa druge strane, zivi ljudi danas naredjuju razaranje i okupaciju drugih zemalja. Vladimir Putin, recimo - je jedan od njih. Rodjen 7 godina posle zavrsetka WWII - nikakve veze, zlo koje radi je deo danasnjice a ne istorije. Doduse, doticni jako voli da koristi istoriju kao opravdanje za svoja zlodela, kao i svaki takav nitkov koji se dokopao vlasti. Kad nemas nikakve argumente koji su moralno, civilizacijski i legalno prihvatljivi, baci se na toksicni nacionalizam i pozivanje na nepravde iz proslosti, to ne zahteva ni logiku ni moral za prolaz.

Tacan argument, ali nije validan. Monroova doktrina je 100 godina starija, pa je jos uvek itekako aktuelna. To sto mi nismo u stanju da zadrzimo drzavno uredjenje duze od 50 godina ne znaci da su i ostali takvi.


Covek nije naveo nikakvu doktrinu koja je prezivela vise generacija.

Kad bude pronasao neku doktrinu iz WWII koje se pridrzava danasnja Nemacka (ili Austrija) i koja ima veze sa tim sta prica - onda se moze i pricati o nevalidnosti argumenta.

Iskreno, nisam ispratio tu vasu konverzaciju od pocetka i ne znam tacno kako je tekla. Reagovao sam zato sto mi se ucinilo da tvrdis da desavanja od pre 100 godina nisu vise relevantna zato sto nema vise zivih ljudi koji su bili aktivni ucesnici istih. Ako to nije tvrdnja, nisam dobro razumeo i nema potrebe da nastavljamo. Ako jeste, e pa onda se gadno ne slazemo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.cpe.sn.co.rs.



+10253 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 09:43 - pre 21 meseci
Citat:
dule_ns: Reagovao sam zato sto mi se ucinilo da tvrdis da desavanja od pre 100 godina nisu vise relevantna zato sto nema vise zivih ljudi koji su bili aktivni ucesnici istih. Ako to nije tvrdnja, nisam dobro razumeo i nema potrebe da nastavljamo. Ako jeste, e pa onda se gadno ne slazemo.


+1

HISTORIA MAGISTRA VITAE EST
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.cpe.sn.co.rs.



+10253 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 09:53 - pre 21 meseci
A u vreme "najžešćih sankcija" EU prema Rusiji, sve u nadi da će Rusija da kolabira, dešava se ovo:




Dakle, vi Europljani, gladujte, smrzavajte se, gasite industriju, a Ujka Sam će vas kuražit'.
Ali, nije Ujka Sam planirao da gladuje. Jok.

Neki će da gladujete i da se smrzavate, a neki će se najedemo i ugrejemo!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 10:17 - pre 21 meseci
Citat:
Java Beograd:

Ujka Samov savet EU paćenicima: Smrzavajte se i gasite industriju, zarad mojeg prosperiteta!
EU paćenici bez sosptvenog mozga: Hoćemo Ujka Same!



Meanwhile ...

https://www.politika.rs/scc/cl...administracija-bez-objasnjenja

Edit: u medjuvremenu si i i ti postavio...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije22.07.2022. u 10:17 - pre 21 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...


Hm, već sam napisao, ali da se dopunim. Ne samo da me je mrzelo da trčkaram po forumu i citiram tvoje poruke, nego mi to nije ni bila namera. Međutim, izgleda da ćeš me naterati da to uradim.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Koja prica?

Pa nisam ja pisao biografije osnivaca, niti sam pisao samoubilacku modernu platformu te stranke.


Zaista nemam volje ni vremena da se bavim temom zelenih u Nemačkoj ili šire. Za sada. Shvati to kako god želiš.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne, citaj pazljivije. Istorija je bitna ako postoji veza - za sta ti trebaju neke cinjenice i logika koja ih povezuje i dovodi do smislenog zakljucka/hipoteze/cega god.


Aha, sada shvatam. Kada pričamo o onome što se trenutno događa u svetu, onda bi to trebalo da izgleda ovako. Zli Rusi su već jednom pokazali(u DSR) kako su u stanju da okupiraju druge zemlje u saradnji sa trećima(Nemačkom), zato postoji nato, zato se zemlje i narodi sa pravom boje Rusa i Rusije i udružuju u vojni savez zvani nato. Zlih Rusa i zle Rusije. Međutim, kada govorimo o Nemcima, Nemačkoj i njihovoj politici, njihovoj ulozi u DSR, pa znaš li ti da se DSR završio pre 77 godina? Ej, 77 godina, jedva da je ostalo nešto živih svedoka od tada. Da li bi trebalo da te citiram ili mi veruješ da su ovo tvoji stavovi i interpretacije? Da li da plačem ili da se smejem?

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako to ne postoji, lepiti etikete nekome ko nema nikakve veze sa stvarima iz proslosti nije dobra namera. Istorija je tu samo propagandni alat.


Kao što ne zamjećuješ, nikom ne lepim etikete. Ako govoriš o sebi, samo pokušavam da ti stavim do znanja u kakve kontradikcije upadaš.

Citat:
Ivan Dimkovic:
I opet lose stvari i telenovela - sada podlost... Nema nicega podlog u navodjenju konkretnih zlocina konkretnog drzavnog vrha koji se bukvalno izvrsavaju dok pises. Ne mozes ih staviti pod tepih.


Da ponovim pitanje. Jel da plačem ili da se smejem?

Citat:
Ivan Dimkovic:
Nista receno, samo prazne reci sa negativnom konotacijom.

Nemoj to da radis, nije lepo niti prilici ako zelis da ozbiljno razgovaras.


Hm, da. Sveetako.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Problem sa ovakvom argumentacijom je sto svako uzima neku proizvoljnu tacku u istoriji kao pocetak. Ti, u ovom slucaju - sa Turskom.

Neko drugi bi u "odbranu" uzeo da je postavljanje nuklearnih oruzja u Turskoj bila kompenzacija za masovnu konvencionalnu prednost koju je SSSR imao i njihovih akcija u istocnoj Evropi.

Ja to necu uciniti zato sto nemam nikakvu nameru da se "ceram" sa pricom ko je kriv i ko je sta poceo - zato sto je to besmislen sport. Ni u slucaju 2 osobe kad se razidju ne mozes da dodjes do kompletne istine ili neke tacne linije odgovornosti, a kamo li u medjudrzavnim odnosima koji se pruzaju decenijama ili vekovima.


Znači, sport je besmislen, ali su ipak zli Rusi krivi. Fenomenalno. Od nečega se mora početi, a teško da bi bilo smisleno uzimati događaje od pre dve hiljade godina, jer tada nije bilo ni USA ni Rusije. Međutim, ako neko interpretira istorijske ili aktuelne događaje i vraća se osamdesetak godina unazad, onda je još jedna godina sasvim legitiman zahtev.

Nego, ne znam šta je to "masovna konvencionalna prednost". Nešto mi se javlja, ali nisam baš siguran. Da li ti hoćeš da kažeš kako su ruski zahtevi upućeni USA i nato zimus u decembru i januaru sasvim legitimni i na mestu? Da, tu se slažemo.

Još jednom. Ni meni nije namera da se "ćeram", nego bi da ukažem na neke tvoje nedoslednosti velike ko kuća koje uopšte ne primećuješ.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne, potpuno pogresno tumacis ono sto sam napisao. Kao prvo, ceo taj odgovor je bio odgovor na tezu kako NATO nije bio potreban.


Aha, sada se igramo gluvih telefona.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Preterani emotivno-nabijeni epiteti su tvoja kreacija. Ne radi se tu o "zlosti" nego o nuznoj odbrani od ocigledno neprijateljski raspolozene drzave (to vazi u oba smera).


Vidi vidi, sada odjednom važi u oba smera. Ništa onda, ako je u pitanju "nužna odbrana" i to od "očigledno neprijateljski raspoložene države" onda ne vidim nikakav problem u trenutnoj ruskoj akciji u Ukrajini.

Citat:
Ivan Dimkovic:
I opet "ceranje" - sada Minhen. Cuj, mozes do ameba da stignes, uvek ce biti nesto. Ko je sta poceo je apsolutno irelevantno zato sto je nemoguce tome komplet uci u trag i sloziti. Takav nacin razmisljanja (ako se to tako moze i nazvati) je upravo bila rak rana na Balkanu gde je ljude bilo moguce ubaciti u masovnu histeriju ulazenjem u tu destruktivnu beskonacnu petlju.


Opet gluvi telefoni. Lepa igra, nema šta, samo što ja za istu nisam baš raspoložen.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ono sto jeste relevantno je konkretna opasnost (to vazi za obe strane) - to je neumoljiva cinjenica, bez ikakvog obzira na to da li je starija kokoska ili jaje.


Još jednom. Imajući u vidu rečeno, ne vidim nikakav problem u trenutnoj ruskoj akciji u Ukrajini.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Sta, SSSR nije bio opasnost po zapadnu Evropu? Zapad nije bio opasnost po SSSR? Naravno da jesu, i naravno da je to bio razlog zasto su se naoruzali do zuba i jedni i drugi.


Aha, ok.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ceo odgovor je bio bas u tom kontekstu - na pricu kako NATO nije potreban. Qr moj nije potreban kada je toliki animozitet bio izmedju strana. Protiv argument tome nije nikakvo "ceranje" ko je zapalio zito i slicni besmisleni sportovi.


Zaista, ko je zapalio žito u Ukrajini 2022-e. Pa i to što kažeš, besmislen sport.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Razred osnovne skole? Da li stvarno mora?


Ne znam za ostale, za tebe ne bi bilo loše, jer je više nego očigledno da si bežao sa časova istorije. U stvari, nisi ti bežao sa časova i ne znaš ništa manje od mene, bez obzira što ni sam ne znam puno, nego iz nekog meni nepoznatog razloga, tamo gde ja vidim slona, ti vidiš miša i obratno.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Potpuno netacno. Procitaj kraj paragrafa koji kaze upravo suprotno. Cela ta poruka je samo bio odgovor Nemanji kako njegova konkretna argumentacija zakazuje - ako su "dobrice" onda je i on "dobrica", a Hitler/Franc Jozef je samo da ga podseti ko je bio partner "dobrica".


Ne brini, čitam ja vrlo pažljivo, ali mi nije jasno jedno. Napišeš ceo roman da opravdaš nemce u DSR, a onda jednom stidljivom rečenicom pokušaš da se za svaki slučaj ogradiš. Koja li je to igra ili sport?

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ti si to izvukao iz konteksta i zaboravio recenicu koja celu konstrukciju cini nepodesnom zato sto je trivijalno netacna.

Izvini, ali to je neozbiljno. Svako od nas moze da bude DJ i da secka i lepi tudje. To moze biti nesto drugo, ali argumentovana diskusija ne.


Hm da, sveetako.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 07:15 - pre 21 meseci
https://www.aljazeera.com/news...ort-deal-what-you-need-to-know

Ukraina i Rusija potpisale sporazum zajedno s Turskom i UN- kako bi čak 47 miliona ljudi koji "akutno gladuju" dobili potrebnu prehranu!!
Ukratko ovo je jamstvo da Rusija neće napadati Ukrainske brodove ako prenose hranu iz luka Odesa, Chernomorsk and Yuzhny.
Brodove će pregledati JCC kad se budu vraćali u luke.



[Ovu poruku je menjao Impaler dana 23.07.2022. u 09:16 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 09:20 - pre 21 meseci
I istovremeno odmrznuli ruske banke u Evropi, ono malo sitnisa sto su tamo imali i mogucnost da pristupe finansijskom trzistu.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 13:19 - pre 21 meseci
Zapravo su simetricno omogucili Rusima da prodaju zito i djubriva .... Mada nikada to nije potpadalo pod neke sankcije, nije bilo moguce naplatiti tu prodatu robu. Sada je moguce ... Bas kao i prodate retke metale i titanijum ...

Ispostavilo se da je najvise cenkanja bilo sa brodskim prevoznicima i osiguravajucim kompanijama. Ukrajina ni po koju cenu nije htela da ukloni mine iz mora. Kako niko zivi danas ne moze (nece / nesme) da pritisne Ukrajinu, ona je isterala to do kraja. Ukrajinski lucki piloti ce provoditi brodove nekim, samo njima znanim sigurnim koridorima!!! Stvar skroz bezvezna za zapad i Rusiju, ali svesni trenutka (Zelenski pravi rialiti) prihvataju dosta lako.... gde proteras prekookeanski brod lako prolaze desantni camci ... Ali sa osiguravajucim kucama nije bilo lako. Ne treba ti fakultet da znas da ce ubrzo neki brod da zavrsi pod vodom. Uz fifti-fifti sanse ko ga je zveknuo ... Elem, na kraju i pod pritiskom i oni su aminovali ... uz jasne najave da saglasnost pada pri prvoj gluposti!

Trebali li reci da pregovaraci nikada nisu seli za isti sto i da su potpisali 2 odvojena dokumenta gde se ne pominje ona druga strana ... Cak su i na zapadu primetili slicnost sa 'nekim tamo' pregovoroma i dokumentima koji nikad nisu otisli dalje od samog papira.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 14:19 - pre 21 meseci
Veselje za 47 miliona ljudi nije dugo trajalo. Ako prate vijesti.
jer su dva projektila pogodila spremnik za žitarice u Odesi.
https://www.aljazeera.com/news...er-landmark-grain-deal-ukraine

Ima li veze jedno s drugime nezna se.


NO FATE
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 14:28 - pre 21 meseci
Nema .

Jer se ne isplati gadjati magacin zita .

Skuplja je ta raketa , nego svo zito u magacinu .


Ukrajina koristi razne magacine , za skrivanje oruzja i vojske .

Znaci u magacinu za zito krije oruzje i municiju .

Kada Rusi pogode , oni ne kazu pogodili su magacin oruzja , vec magacin zita !
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 15:41 - pre 21 meseci
Citat:
Impaler:
Ima li veze jedno s drugime nezna se.


Vi iz javnog sektora biste mogli da naučite da negaciju pišete odvojeno. Takođe, mogli biste da naučite da koristite interpunkciju.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije23.07.2022. u 15:52 - pre 21 meseci
Vidjeti ću što se može napraviti. Uvijek nastojim da moje tekstove razumiju svi. Nekada čak i više puta ispravljam jer mi ovaj prozorčić gdje upisujem tekst služi kao editor. ( Nakon svake manje izmjene teksta volim pritisnuti "Izmeni poruku") Kada bih recimo editirao u notepadu ovo se ne bi događalo. Ali zbog praktičnih razloga to ne radim. Zato se i pojavljuje često ova poruka da je tekst mijenjan. Ali hvala svejedno na ispravku greške.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 23.07.2022. u 17:34 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemci ucvikali žestoko: 65% gasa iz Rusije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29612 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.