Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44001 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 20:32 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
jer sam više puta kupio i uvek je smrdelo na prdež.

Svidja mi se tvoj veoma originalan smisao za humor.
Ja potpuno razumem i podrzavam da se pojede nesto sto smrdi na prdež. Šteta da se baci, dao si pare, a i polovina populacije planete bi bila srecna da ima bilo sta za rucak, pa i to, tako da je bahato baciti. Ali da nakon sto pojedes trcis u prodavnicu da kupis ponovo i to ne jednom nego vose puta, e to nema biti sta drugo nego najfiniji, sofisticirani smisao za humor. Ja sam se vec uhvatio za stomak od smeha pred zamisljenim prozorom coveka koji sa teskom mukom nekako proguta svoj rucak koji smrdi na prdez, a onda trk u prodavnicu da kupi ponovo. Neprocenjivo.

Citat:
Juče kada smo bili kasirke i uopšte osoblje su bili ekstremno neljubazni. Zatvarali su i vikala je na mene da POŽURIM šta me e briga ja sam uredno stajao u redu. Mogu slepci da otvore još jednu kasu ako im se žuri a ne jedna pa viči na kupce.

Ne razumem gde zuri kasirka?! Jedino ako si stigao u minut pred zatvaranje pa sad setkas i oklevas, a ona bi zena normalno da ide kuci? Eto, sad kad si me zarazio humorom, smejem se i pred tim zamisljenim prizorom

Citat:
Uglavnom neće ovi dugo. Prazna kolica sada već mogu da kažem posetilaca sve govore o lidl kvalitetu i povoljnim cenama.

Prazna, ili ne-prazna, tek inkasirase oni 8.000 za njihov sadrzaj
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 20:40 - pre 7 meseci
Citat:
Pobrkao si sa margarinom nije ni čudo kada je puter toliko skup u srbiji pa ljudi nemaju pojma šta je to.

Mogao si barem procitati prvi rezultat sa gugla pre nego sto me proglasis neznalicom, procitao bi sledece:

Most margarine contains little or no cholesterol, whereas butter contains a significant amount of cholesterol.

Nemoj sad neko da pomisli da branim margarin, sustina je da su i puter i margarin gomna koja ti u zivotu ne trebaju u ustima.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 20:47 - pre 7 meseci
Puter je koristan, margarin veoma štetan, vrlo je prosto.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 22:10 - pre 7 meseci
Bože ala imaš bujnu maštu bacim kerovima smrdljivu piletinu iz lidla, nekoliko puta sam uzeo i nikada više. Zato lidl danas ima tek nekoliko frižidera sa mesom i unutra često drži mlečne proizvode pošto im meso ne ide.

Ako se malo bolje pogleda lidl menja svoju ponudu i uskoro hrane i hemije neće ni biti nego će prodavati đinđuve i ogledalca. Trenutno je 50% lidl ponude garderoba, šerpe, lonci jeftin kineski alat. A počeli su od jednog reda u sredini pre 15 godina a vidi danas lidl izrastao u buvljak 🤣🤣🤣

Stvarno kako tvoj mozak procesuira 8000 din u kolicima i da smo ušli minut pred zatvaranje? Razum ti ima logističkih poteškoća kao i lidl? 🤣🤣🤣
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 23:00 - pre 7 meseci
Puter je dobar a margarin los.
Ako ne verujete, pogledajte Bajdena... :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 23:26 - pre 7 meseci
Puter je dobar za izbegavanje.
Promoteri puteta nek izvole da mi objasne kakve posledice na moje zdravlje ima cinjenica da od rođenja izbegavam puter i sve ostale visoko-masne proizvode? Nikakve! Puter je apsolutno nepotreban u zivotu!
Gomilu bespotrebnih proizvoda jedete zato sto ste podlegli marketingu, a ne zato sto vasem organizmu to koristi!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"14.10.2023. u 23:34 - pre 7 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Puter je apsolutno nepotreban u zivotu!

Nepotreban i stetan su dve razlicite stvari.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 00:06 - pre 7 meseci
Citat:

Gomilu bespotrebnih proizvoda jedete zato sto ste podlegli marketingu, a ne zato sto vasem organizmu to koristi!


Ne, nego zato sto su ukusni. Niko te ne bije da jedes nesto sto neces, ali isto tako i drugi mogu da jedu sta hoce i sta im se svidja. Stvar izbora.

Puter kao dodatak mnogim jelima ih cini ukusnijim, ima ljudi koji vole da jedu ukusnu hranu i zbog njih se i prodaju.

Cisto sumnjam da iko ovde zivi u zabludi i misli da mu je puter neophodan, kao i secer ili cokolada ili tartufi ili stagod. Razlog zasto ih kupuje veze nema sa “potrebnoscu”.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 00:11 - pre 7 meseci
Citat:
Shadowed:
Nepotreban i stetan su dve razlicite stvari.

Jasno. Onda ovako....
Osim sto je puter apsoluno nepotreban, ja trenutno ne mogu da se setim namirnice koja je štetnija u smislu holesterola.

U Finskoj upotreba putera je smanjena za 75% što je rezultiralo smanjenjem broja smrti od srcanog udara za 80%, tako kaže google.

Zasto onda vise volim da kazem nepotreban nego stetan? Zato sto u putetu ima i korisnih i stetnih nutritijenata. Ako izbegnes da uneses te korisne nece se dogoditi nista lose, nema veze. Ali ako unosis te stetne vise od neke male kolicine koju organizam moze da resi, to vodi ka visokom holesterolu, infarktu, šlogu i smrti.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 00:22 - pre 7 meseci
Ma brkaš babe i žabe, puter i margarin. Puter nije štetan dok je margarin otrovan i sva ulja na bazi biljaka.

Zakrečiš od biljnih masti, zejtina, palminog ulja koje trpaju u sve i svašta.

Danas ko prži na masti ili puteru a maslinovo ulje koristi samo za salatu - taj živi večno.

Na nivo holesterola u krvi utiče i stres, neuredan život, lekovi itd.

Dakle nemoj da se brukaš i sramotiš nego se edukuj. Zbog sebe ne zbog foruma.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 01:53 - pre 7 meseci
Biljna ulja i margarini izazivaju velike i male upale u organizmu, u naj naj boljem slucaju zbog nesklada omega 6 i omega 3. Omega 6 izaziva upalne procese.

Te upale dalje povecavaju verovatnocu za druge ozbiljne bolesti, verovatno za vecinu, posebno hronicnih.

Naravno kad si mlad, bole te stojko..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 07:47 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Ma brkaš babe i žabe, puter i margarin. Puter nije štetan dok je margarin otrovan i sva ulja na bazi biljaka.

Nisam ja u opasnosti da pobrkam kada i jedno i drugo zaobilazim u širokom luku. Ti si u opasnosti da pobrkaš da li puter ima gomilu holesterola ili ga nema, pa tim brkanjem naneses sebi stetu.

Ja sam u bavljenje tom temom krenuo pre desetak godina, kada mi je holesterol bio vec veoma visok. Pre toga sam isto kao ti verovao da imam super metablizam koji moze da se izbori sa kakvomgod kolicinom holestela. Interesantno je sta je lekar rekao - samo potpuno izbaci mlecne masti iz ishrane i sve ce biti super! Ipak, ja sam uveo i par dodatnih izmena. U Italiji kupujem maslinovo ulje za przenje. Mislim da kod nas nema takvo da se kupi, ali u italiji polovinu mesta u svakom supermarketu zauzima maslinovo ulje i ima ga 300 vrsta. Na jednom od njih pise da je to specijalno visokotemperaturno maslinovo ulje za przenje, cak na etiketi stoji slika przene piletine i pomfrita i to uzimam. Cak i to gledam da ne koristim mnogo, vec samo nekoliko kapi u neprijanjajuci tiganj. Prednost dajem kuvanju na vodi. Meso sam malo smanjio, a od te smanjene kolicine gledam da crveno meso ne prelazi 30%. Dominira pileci file i losos. Kad smo vec kod lososa, nikako mi nije jasno zasto je finski losos 50% skuplji u finskoj nego u nemackoj i srbiji, ali sta je tu je, ne smaram ljude po forumu tim problemom, narocito zbog toga sto prosecnog srbina pa i forumasa ne interesuje nikakav losos i proba ga svake prestupne godine, ako i tada. Posto ne mogu sam da upecam onda platim toliko koliko prodavac trazi i gotovo. Bitno je da ne dozvolim da mi inflacija pojede lososa, nego kako mu cena raste, tako ja od poslodavca trazim povisicu i svi srecni, svi zadovoljni. Sto se holesterola tice, uz te sitne izmene, danas u drugoj polovini pete decenije mi je odlican, skroz se vratio u normalu. Drago mi je da ovaj forum napreduje u pravcu razmene recepata i iskustava zdrave ishrane
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 08:31 - pre 7 meseci
Kod nas se prodaje iskljucivo Norveski Losos !

Odakle ti sada Finski ?

Cesto ima i zastava na pakovanju ? Zele da naglase poreklo proizvoda.

Ili si pomesao zastave
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.182.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 09:52 - pre 7 meseci
Maslinovo ulje nije nizakakvo prženje jedino za salatu i ništa više. Ne sme nikakva termička obrada. Prženje može na puteru i svinjskoj masti.

60tih su reklamirali zejtin kao zdrav a mast kao nešto nezdravo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 10:06 - pre 7 meseci
Citat:
ademare:
Kod nas se prodaje iskljucivo Norveski Losos !
Odakle ti sada Finski ?

Utoliko pre. Norveske cene su mnogo vise od finskih, a i norveska i finska su isti "region" kako to kod nas kazu, dok od norveske do srbije ima ohoho kilometara.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 10:14 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Maslinovo ulje nije nizakakvo prženje jedino za salatu

Maslinovo ulje koje je namenjeno za przenje je kao što sama reč kaže samo za przenje, nikakve salate. Cak i tada potrebno je prziti na 20-ak stepeni nizoj temperaturi u odnosu na alternative, sto meni nije nikakav problem, mogu da sacekam da se przi 5 minuta duze. Sad, verovatno ne bi trebalo da verujem svojim rezultatima analize krvi vec tebi, ali sa tom idejom imam veliki problem.

Osim toga ne praktikujem da mastim salate bilo cime, pa ni maslinovim uljem. To vec ne zbog zdravlja, nego mi je odvratna tolika masnoca u svakoj vrsti hrane, pa moze barem salata da bude fat-free.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 11:29 - pre 7 meseci
Upravo se vratio iz Lidla.
Pikokovu suvu pecenicu redovno uzimam, ali je raja pokupila sve jer je na popustu uz kupon, pa sam uzeo onu drugu 'Domacu'.
Kiselo mleko 2,8% i jogurt Domaci 4% su sasvim upotrebljivi. Domaci kajmak 250g je OK.
Pecan, indijski, brazilski orasi takodje - to redovno uzimam.

E, da. Nisam znao da u Srba ima toliko invalida - u proseku su 3 od 5 parking mesta za invalide zauzeta.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 11:44 - pre 7 meseci
Džabe se ložiš nije nikakva raja pokupila nego lidl stavlja jako malu količinu na akcije pa dolazi do logističkih poteškoća kojih nigde nema u zemljama okruženja gde isto posluju. Zašto ovo rade kupcima u srbiji trebao bi neko javno da ih pita. Valjda imaju neki menadžment i direktora?

Mala kutijica dnevno i to je to nema više.

Vrlo odvratno od strane menadžmenta naročito što su im ostali artikli skuplji nego u maxiju i idea marketima koje uzimam za najskuplju referencu maloprodaje.

Dakle lidl supermarket pokušava da posluje kao najskuplji minimarket.

Koliko su glupi lidl kuponi govori i to da sam za potrošenih 8000 dinara dobio kupon maramice za brisanje naočara. Valjda nemac indirektno poručuje da su kupci ćoravi i ne vide silne popuste i akcije u lidlu.



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 11:48 - pre 7 meseci
Ja sam im pisao par puta, i uvek su odgovorili.
Jednom sam se zalio sto su mi naplatili vise, i poslali su mi poklon karticu.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"15.10.2023. u 11:52 - pre 7 meseci
Meni nisu nego da pokažem mejl prepisku i da će mi vratiti razliku u novcu na kasi. Normalno nikada se ne setim da tražim. Uglavnom kasirke kao previde popust.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44001 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.