Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44030 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"17.10.2023. u 14:59 - pre 7 meseci
Ne vidim zašto bi bilo nemoguće nekim naprednim inženjeringom uz pomoć AI da ostanemo humanoidi, a da poništimo potrebu za fizičkom aktivnošću. Ni ona, kao ni zdrava ishrana nas ne spasava propadljivosti, a stvara dodatnu gnjavažu. Čovek koji bi mogao da se hrani jednolično, da bude uvek zdrav i da mu zadovoljstvo ne zavisi od hrane, da ne mora uopšte da se kreće ako ne želi (ali da mu sposobnost kretanja ne zakržlja (i tu osobinu da nešto zakržlja ako se ne koristi treba izmeniti; šta se usvoji da je dobro treba da traje u nedogled)) bio bi još više u skladu sa okolinom, priznali vi to ili ne.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"17.10.2023. u 15:29 - pre 7 meseci
Sto da ne . Mada ja ranije nisam cuo ili citao za takve ideje .

Napises neku SF pricu ili tako nesto.

Jer da bi nesto jednog dana postojalo mora prvo da postoji bar kao ideja .


Obicno u SF pricama obradjuju za daleka svemirska putovanja , nesto kao hibernacija . Kao neka vrsta kome , u kapsulama , gde covek moze da lezi X svetlosnih godina ali da ne ostari i kada ga kompjuter probudi , on ima sve ocuvane funkcije .
Ali nije bio aktivan , vec u toj hibernaciji .


Mozda je i ovo obradjivano kao ideja samo ne mnogo pa nije stiglo da svih.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
109.245.207.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 10:25 - pre 7 meseci
Drveni manifest joga droga :D

Mora da se jede i kreće nema druge, industrijska hrana pravi sve probleme sa zdravljem.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 10:44 - pre 7 meseci
Taj moj SF bi ljudima bio dosadan, jer ljudi izgleda više vole kad je dobra ideja ustvari zla, a mora i da postoji uvek neka kvaka. Kao na primer u Elysiumu, gde pristup regeneraciji imaju samo bogati. I kada se sirotinja konačno oslobodila ropstva (koje je samo po sebi bilo nelogično), akcenat je bačen na to, a ne na dobijanje pristupa tim radikalnim tehnologijama. Kao da sama priroda nije već priredila čoveku 10x gore stvari nego drugi čovek.

A i večito sam muku mučio sa sastavima iz srpskog, tako da otpada:)

Nisam uopšte pratio već duže vreme, ali nema sumnje da ima na tone ideja, pa što da ne i ovakvih.
Počev od onih najradikalnih koje su možda i teoretski upitne za izvedbu, ali i najelegantnije, kao što je transfer svesti. Najelegantnije jer podsećaju na onu lisicu kada se otarasi buva pustivši ih niz vodu u klupku dlaka:)

Do onih najskromnijih koje kažu da čovek može da poveća vek do plafon 120 godina. Takve ideje smatram čak i štetnijim od tvrdnji da je bilo šta od ovoga nemoguće.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.176.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 13:53 - pre 7 meseci
Primetio si neprekidnu kampanju na televiziji gde se žickaju organi za presađivanje, pre ili kasnije ćete ući u bazu podataka koju će koristiti bogati ljudi i birati zdrave organe. Ionako ste recimo na budžetu negde u nekoj državnoj instituciji gde će se prvenstveno prilikom zapošljavanja i kroz redovne sistematske preglede pratiti stanje unutrašnjih organa i kompletnog donora. Tu su opet i deca koja su slična roditeljima i lako mogu da nestanu u vrtlogu velikog grada
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 14:21 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:... pre ili kasnije ćete ući u bazu podataka koju će koristiti bogati ljudi i birati zdrave organe...

Zbog ovakvih razmišljanja smo na dnu evropske lestvice (u "srednjem veku") kad je u pitanju doniranje organa, presađivanje i na kraju krajeva produženje kvalitetnog života mnogim mladim ljudima kojima treba bubreg/jetra/srce/rožnjača ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 15:01 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Primetio si neprekidnu kampanju na televiziji gde se žickaju organi za presađivanje, pre ili kasnije ćete ući u bazu podataka koju će koristiti bogati ljudi i birati zdrave organe. Ionako ste recimo na budžetu negde u nekoj državnoj instituciji gde će se prvenstveno prilikom zapošljavanja i kroz redovne sistematske preglede pratiti stanje unutrašnjih organa i kompletnog donora. Tu su opet i deca koja su slična roditeljima i lako mogu da nestanu u vrtlogu velikog grada

To je već pitanje i kriminala takođe, a tu smo evidentno slabi. Ili bolje da kažem napredni A falile su i čitave bebe!

Ali, sa tehničke strane, i bogatašu bi bilo neopisivo bolje da mu pomoću neke jednostavne terapije izraste novi bubreg i to na licu mesta. Pa bi to posredno smanjilo pritisak ka pomenutim pojavama.

Isti princip regeneracije mogao bi da se primeni i kod začepljenih arterija. Izazove se rast potpuno novog, paralelnog sistema krvnih sudova. I kada novi krvni sudovi dostignu odgovarajući promer, stari se zatvore za krvotok i imunski sistem ih pojede. Poznato je da tumori mogu da formiraju sopstveni sistem krvnih sudova. Pa jel nije onda sramota da mi to ne možemo da izvedemo, a zarad plemenitog cilja?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 19:41 - pre 7 meseci
Ne može jer se prodaju tone lekova i lečenje će biti zauvek isto - gubljenje vremena. Ti misliš da će dozvoliti bilo kakav razvoj medicine na štetu farmakomafije? 🤪

Ako ja zakazuje kod specijaliste termin za sledeću godinu koja je onda šansa da se desi preventiva naročito u lečenju raka koji je inače ko u srednjem veku?!?? Jedino je naprednjacima sve lepo i ružičasto, nebi im bio u koži kada ih narod pojuri, platiće svih 30 godina pakla koji živimo.

Danas gledam puter biser piše stara cena 550 din 200 grama.wtf?!?? Nađem u frižideru za puter u maksiju puter ali nema cene. Sklonili jer bi im narod polupao maksi na cvetnom trgu. Obični lopovi.



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 20:33 - pre 7 meseci
Danas u HR u turistickom mestu :



A kod nas u Maksiju 299 din.

Btw, kako udjes u Srbiju ono je strasno.
Seljaci pale strnjiku. Ceo Srem gori.
Gust dim sve prekriva.

I onda se pitamo otkud zagadjenje?

Umesto da ih klepe po novcaniku, da to nikad vise ne urade, to se tolerise.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 21:48 - pre 7 meseci
Imas na sajtu Maxionline. Znaci ko nece da ide u prodavnicu , moze da poruci da mu donesu .

Ostavljao sam linkove.

Maxi to im je sada njihov brend, Premija su ukinuli pravi neki privatnik iz Kikinde ! Najgori proizvodi koji postoje ! Puter nisam lud da bacam pare , ali jednom sam samo jeo njihov kackavalj i tako je odvratan da sam morao da ga odmah povratim !

Nista njihovo ne bih ne za dzabe pojeo , nego da mi Plate !!

125 grama 200 dinara , 250 grama 350 dinara !


Ovo za konditorske proizvode nije nista cudno .

Domace Odvratne cokolada kostaju kao Milke ! Smrdljivi kameni Galeb , Stark odvratni !

Dok su to bile drzavne firme mogao sam da razumem , da im nije vazno sto su im cokolade Neukusne i Odvratne !

Kad je drzavna firma sto cokolada mora da bude ukusna ?

Medjutim sada kada su firme odavno privatne Cokolade su i dalje Odvratne ! Sve do jedne i Banat , ovi novi mali privatnici to je tek uzas , nekakvi surogati !


Jedino maxi sto prodaje one jeftine Nemacke , ali to je 100 % ista Nemacka fabrika kao i one iz Lidla !

To mi Nepce kaze

Cena je 5 dinara veca u Maxiju . Iako je Maxi Belgijski , Belgijanci ne prave jeftine cokalade !

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 22:00 - pre 7 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Taj moj SF bi ljudima bio dosadan, jer ljudi izgleda više vole kad je dobra ideja ustvari zla

Au, bre, pa ti kao da si jutros pao sa marsa. Dobro i zlo se neprekidno preplicu i ne postoje jedno bez drugog. Ja bih vec nogao da ti dam neke smernice za sabrana dela:
1. Od hipokrata do danas proslo je dva i po milenijuma a jos nije napravljen lek koji nema nezeljene efekte. Tako i taj tvoj, logicno je da ce da resava jedan problem a izaziva 50 drugih, po random verovatnoci i rasporedu
2. Pretpostavljam da bi ciscenje krvnih sudova obavljali i intervencije na otklanjanju dnk mutacija obavljali kojekakvi nano-roboti. I onda dođe neki haker i hakuje ih. Pusti masti na volju sta sve tada moze da se dogodi
3. Kao što imaš borbu antivaksera i farmaceutske inustrije, tako bi bilo i sa tim metodom - oni koji od toga zaradjuju nastojali bi da nametnu kao obavezno, uz obrazloženje izbegavanja preopterećenja medicinskih i grobljanskih resursa, a ovi drugi bi to smatrali potencijalno opasnim i insistirali na slobodi da odbiju
4. Savremena potrošačka industrija jefnostavno ide u suprotnom smeru - hardver se sve manje popravlja a sve vise zamenjuje potpuno novim. Zašto bi drugačije bilo sa ljudskim hardverom? Teoretski je moguće da će u budućnosti hardver (ljudska tela) da se štancuje na fabričkoj traci, a kad dođe do zamora materijala tada se softver (duša, um, karakter, sećanja) samo prekopira na novo telo.
5. Ako ovo postane moguće, mora li telo zauvek biti biološko? Žašto ne bi bilo elektromehaničko.
6. Kad smo već kod toga, koji će nam moj uopšte bilo kakvo fizičko telo, biološko ili elektromehaničko? Zar ne bi duša, um, karakter i sećanja mogli da egzistiraju na nekom potpuno nematerijalnom, duhovnom nivou.

Eto, vec imaš materijal za sabrana dela ili film u 6 nastavaka.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.176.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 23:05 - pre 7 meseci
Meni je nekako približniji scenario da su gorivo i hrana sve skuplji u srbiji a narod počinje da se zanima kanibalizmom? Juče sam bio u maxiju na cvetnom trgu i nije bilo skoro ništa od svinjetine par krmenadli jedino a pored teletina (govedina) 1200-1500 kg i neke iznutrice. Piletina je automatski sa nestašicom svinjetine otišla duplo - kilo karabataka 500 din.

Od komšije čujem da je porez na oružje 3000 din godišnje koliko košta lovačka dozvola?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"18.10.2023. u 23:35 - pre 7 meseci
Ne postoji lovacka dozvola .

Uclanis se u neko lovacko lokalno drustvo i to je samo da bi bio lovac .

Sve sto ulovis ima cenu !

Toliko Jelen , toliko Svinja , toliko zec ! Po cenovniku !

Lovokradice ne racunam, jer takvi cesto stradaju u lovu
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 05:50 - pre 7 meseci
Mozda se ne zove lovacka dozvola,
ali ima papir koji se zove:
-Uverenje/dokaz o obucenosti za rukovanje lovackim oružjem.

https://lss.rs/postani-lovac/
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
*.dynamic.a1.rs.



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 08:56 - pre 7 meseci
Juče sam gledao imaju organizovana lovišta, zec 10 evra a kilo srnetine koju uloviš 150 din. Ima i neke tarife za članove 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 10:12 - pre 7 meseci
Skuplje je , ali imas pravo na popust ako si clan udruzenja ! Popust ide do pola cene ! Koja je u cenovniku !

E sada kolika je "clanarina " vidi sam imas net SAlim se to moras da zoves telefonom da pitas nigde ne pise !

Imas LU "Beograd koje gazduje ovim livadama i njivama , barama sa desne strane Beograda , Znaci preko Dunava i ova sela sa BG strane dunava , Slanci , Veliko selo itd .

Imas LU " Kosmaj " is Sopota itd. Znaci gde bi isao u lov tu se uclanis .

Evo cenovnik Lovackog saveza Srbije !

Imas cenu za pucanje i cenu za meso . Pa je Zec 25 Eura !

Jedino je lov na predatore koji nisu za trofej free , pa tu navale , ubice , ali Sakal se ne jede bar u Srbiji !


https://lss.rs/wp-content/uplo.../02/LSS-cenovnik-2021-2022.pdf

Ovo je za 2021-2022 godinu. Danas je mozda i vise jer sve poskupljuje , a Euro stoji !


Sustina je da lovci nisu Sirotinja , koji love da bi jeli !

Samo Oruzje i opremu Nikada ne mozes da isplatis !

Vecinom to vodi Mafija ! Imas na sajtu LU " Beograd " lik tvrdi da je inzenjer, bavi se "gradjevinarstvom " valjda svi znamo ko danas zida , a u tekstu pise ja sam "precednik " !!

Znaci sa C i to se ne zeza , jer je ozbiljna prica u pitanju !

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 10:43 - pre 7 meseci
U srbiji je mafija na vlasti zato je hrana duplo skuplja nego u zemljama EU.

Nego jeste snimili novi lidl katalog? Nema više hrane u ponudi samo kilo ćevapa a ostalo su krpe, trice i kučine. Lepo sam ja rekao da menjaju delatnost u buvljak:


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 11:19 - pre 7 meseci
Nego jel ide neko u mađarsku po nabavku hrane? Ja evo gledam kafu jacobs u zrnu kilo tamo je 4 evra. Ja je preko kp plaćam 7. U radnji je 15-20 evra.

Lov ostaje kao opcija za punjenje zamrzivača.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 12:00 - pre 7 meseci
U Madjarsku se isplati ne samo za hranu ko zivi u Subotici !

Za Beograd je kao ono staro 100 mozda i vise godina ??


U Solunu Dinar Somun !

Do Soluna 100 Somuna !


Znaci trosak puta ti "pojede" ustede.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6854
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"19.10.2023. u 12:15 - pre 7 meseci
Sad kako se uzme, ako ja popijem mesečno 2 kg kafe koji u idea/maxi prodavnicama koštaju 2x20 evra a tu istu kafu kupim za 2x4 evra u mađarskoj ja sam već uštedeo 32 evra za gorivo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44030 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.