Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB1

elitemadzone.org :: TechZone :: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB1

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255546 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB112.08.2005. u 23:06 - pre 227 meseci
POsle malo duzeg vremena da si i ja ponovo javim. Prvo moram da pohvalim coveka sa nikom LANCIA88 (jel vozis lanciju :) ),covek ima informacije o svemu,proverene(sve sam proveravao iz vise izvora i tacne su),precizne,odmerene jer nikog nije provocirao u diskusiji, jos jednom svaka cast Lancia88. A male zamerke idu za OffMartina koji je ocigledno pristrasni demokrata :) ,jer sve sto je s zapada je super,a ono sto je sa severa,juga i istoka po njemu nista nevalja.

Precicu preko svih tema sto su se pisale,pa da krenemo: sto se tice JSO,zaista se radi o jako dobro pripremeljenoj i opremeljenoj jedinici za borbu,mada je njihov reper DELTA odred US Army,ovo oko ubistva bivseg premijera DJindjica i JSO je jako zamagljeno tako da ne znam oko toga nista,jer sva takva ubistva nisu nikad resena do kraja(setimo se Ulof Palme,Aldo Moro,Dzon Kenedi,Ali Buto,Zia Ul-Hak,Anvar El Sadat,Jicak Rabin,Salvador Aljende,......),kad je razoruzavan JSO vojska i zandarmerija su obezbedjivale kompleks.vojska je opkolila Stolc sa 20 tenkova i dva MIG-21 su nadletala Kulu a i Kobre su tu bile.
Sto se tice tenka M-2001 on je svakako dobar za nas ali je pitanje kada ce uci u nase naoruzanje zbog para,vrlo je izvesno da Kuvajt naruci odredjen broj tenkova M-2001;
Avijacija i PVO je u katastrofalnom stanju,onaj Davinic ne znam kako nece da podnese ostavku,standard oficira i vojnika na najnizem mogucem nivou,naoruzanje se samo unistava a novo se i ne nabavlja,pre neki dan citam kako davinic kaze da nam tenkovi i ne trebaju jer imamo mirno okruzenje i kako su se komsije isto pocele odricati takvog oruzja (boze boze kakve mi ljude imamo u savetu ministara),ovo oko fonda za vojnu imovinu je puno zakulisanih radnji,budzet vojske je sve manji i manji,nije definisano kakva i kolika nam vojska treba,jer kako sad stvari idu vojska ce da se svede na 3-4 brigade,obalsku strazu i helikopterska brigada za (civilni)transport i onda smo sa suverenitetom otisli dodjavola (mada jedino samostalna i suverena zemlja je ona koja ima nuklearno oruzje i raketne sisteme zemlja-zemlja od najmanje 1500km dometa),trebalo bi podhitno u inostranstvu kupiti raketne sisteme zemlja-zemlja i zemlja-vazduh,jednu eskadrilu borbenih aviona 4. generacije.

Toliko za sad,nadam se da nisam suvise opsiran :) ,malo kasnije ce biti odgovor i na ostale pominjane stvari na forumu.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB112.08.2005. u 23:23 - pre 227 meseci
Mozda je malo off al me interesuje!!! Dakle mene interesuju neke stvari sto se tice nase vojske, i uopsteno!!! Prvo zasto bi kupovali tenkove, kad njih nema ko da vozi ( pogledajte odziv za redovno sluzenje vojnog roka i sve ce vam biti jasno)? A drugo koliko kostaju majku mu te nuklearke da ih pazarimo od Rusa i da lepo raspustimo vojsku, i da vojska bude samo sastavljena od profesionalnih vojnika?? Nemoguce je da to staje citavo bogatstvo???

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 13.08.2005. u 00:24 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB113.08.2005. u 21:48 - pre 227 meseci
kosta to citavo bogatsvo,jer nije samo u pitanju kupi rakete sa nuklearnim glavama i gotovo,nego moras to i odrzavati,obrazovati kadar za to i nama najvaznije pored para je da imamo blagonakolonost svetskih sila (sto nece biti moguce jos dugo) za nuklerano oruzje. mogli bi za pocetak kupiti u Rusiji ili Ukrajini raketne sisteme zemlja-zemlja od najmanje 1000km dometa (onda bi nam pregovaracka pozicija naglo skocila)s tim raketnim sistemima bi mogli natenane da vojsku reformisemo po nasim kriterijumima a ne po stranim kao sad.Nismo na vreme mislili na nuklerno oruzje,pa je sad kasno. Iran je pravi primer,oni su ulagali mnogo u svoju vojsku i za vreme sah Reze Pahlavija i ajatolaha Homeinija i njegovih naslednika,pa ljudi imaju jako dobro naoruzanu armiju(amerika nece kopnom ulaziti u iran jer nema snage za to,mozda jedino sa distance),imaju nuklerke i nuklearno oruzje pa sad postavljaju ultimatume evropskoj uniji,imaju para vecim delom od nafte ali i od drugih delova industrije.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB113.08.2005. u 22:21 - pre 227 meseci
@all
A vi, "militaristi" ... man`te se demagogije i raketnih sistema od 1500 km dometa i aviona 4 generacije. Kakav pusti suverenitet? Pa sve jedno da imas i 500 aviona 4 generacije (a zadovoljstvo kosta preko 20 milijardi $$$), to ti ne bi pomoglo ni "za nokat" protiv interesa "zapadne demokratije". Ljudi za 20 dana sabili Sadama Huseina u kameno doba, VRS za 5 dana a VJ za nesto malo vise. Znaci, tisina!
Predlog glasi: Usaglasiti svoje interese sa interesima "tkz zapadne demokratije"... jes da je "necasno" ali je daleko jeftinije kad se gleda dugorocno i u $$$$ i u glavama ljudi koji trebaju da ginu za ideale... a to dodje prije ili kasnije.

Pozdrav
Yolja

[Ovu poruku je menjala cicika dana 18.08.2005. u 01:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

offmartin
Martin Stojadinović
Isočna Srbija

Član broj: 33470
Poruke: 36
195.252.113.*



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB114.08.2005. u 14:18 - pre 227 meseci

Prvo mislim da ABRAMS nema mogucnost da ispaljuje raketa iz topovske cevi, to rece vec neko i da ima domet tim raketa oko 3000 metara. ABRAMS i nema rakete u svom borbenom kompletu. Onda neko rece da sam pristrasni demokrata . . . ha ha ha. NEEEEEEEEEEEEEEE , mislim jeste istina da mi se vise dopadaju stvari ( citaj borbeni sistemi ) koji dolaze iz Amerike nego oni sa istoka ali bla bla bla. A i sta ljudi ovde toliko imaju protiv te Amerike ili zapada uopste stvarno mi nije jasno. Mozda je i sreca nasa sto je ta moc u rukama Amerike, sta bi bilo da tu moc ima Rusija ili nedaj boze Kina ili Islam. Bilo bi mnogo gore. Da nije Amerika bio bi neko drugi. Sasvim je normalno i prirodno da najjaci vlada, sta mi da radimo sto smo tu gde smo ali ni mrznja Amerike nije resenje. Hajde da mrzimo i Napoleona, Cezara . . . . itd
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB114.08.2005. u 22:24 - pre 227 meseci
offmartine ja sam ti rekao da si pristrasni demokrata,ljubimac amerike :) jer se to moze zakljuciti iz tvojih tekstova od prve stranice ove teme.koji je to borbeni sistem bolji od npr. ruskog :da nije bolji Patriot od S-300PMU,da nije bolji F-16 od SU-27(koji su sad skoro imali dogfight prvo ameri na ruse,pa ameri na indijce i u oba slucaja su suhoji odneli pobede nad f-16),da nije bolji Hammer od UAZ-a........mada naravno ima i boljih americkih pojedinih sistema ali nisu svi do jednog
 
Odgovor na temu

altf4()

Član broj: 61160
Poruke: 19
213.244.208.*



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB114.08.2005. u 22:41 - pre 227 meseci
Kobre, ako vec mislis da znas toliko o tehnici pa i avio, onda bi trebalo da znas i koliko je dogfight izgubio na aktuelnosti, a i f16 je nesto sto upravo menjaju tehnologije kao sto su f22, koji ne planira da ulazi u dogfight, cak ni da vidi neprijatelja sem na displeju.

Ovo pise obozavatelj Su27 avionike.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 18.08.2005. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB115.08.2005. u 09:20 - pre 227 meseci
Pozdrav,

pa ja bih se lagano nadovezao sa jednim malko drugacijim razmisljanjem a ono se ipak odnosi prevashodno na nacine upotrebe pojedine borbene tehnike. Ukoliko preskocimo drevne primere kao sto bi bili Termopili, pa zagazimo u period prelaska brodova na jedra u oklopljene motorne brodove, naci cemo primer cuvene Viske bitke gde metaforicki "gvozdeni admiral na celu drvene flote pobedjuje drvenog admirala koji komanduje gvozdenom flotom" sto naravno ne treba bukbalno shvatati ali se lako moze stici do primera pogresne upotrebe pojedine tehnike koja je po TT karakteristikama itekako superiorna. Nadalje mozemo pronaci jos mnostvo primera ali ukoliko stvari svedemo na avione ili tenkove, dobicemo ponovo nekoliko primera koji definisu takticku vrednost oruzja direktno zavisnu od upravljanja njime. Naime, tokom napada multinacionalnih snaga, pre svega SAD na Irak 1991. imali smo i slucajeve obaranja MiG29 aparata koji su bili u TT smislu superiorni nad protivnickim ali su pogadjani u momentima preleta u Iran da bi se sacuvali od zarobljavanja (gle sudbine, nikada ih Iran nije vratio te je neke uvrstio i u letacke programe vlastitog RV), dok smo imali slucaj pogadjanja inferiornijim avionom daleko mocniji. Ovako nesto, ukoliko bismo ga videli kao statistiku moglo bi da doprinese snaznom utisku o niskim taktickim vrednostima aparata kao sto je MiG29. Dodamo li tome i njegovu slabu upotrebu tokom NATO bombardovanja SRJ, stecena slika mogla bi se pogorsati. Ipak, stvari nisu realno takve, postoji tu i nacin borbene upotrebe koji je u oba slucaja pogresan, te uslovu visoke protivnicke nadmoci u vazduhu kao i sam moral pilota. Ovo sve naznacavam samo kako bih apostrofirao da pojedinacne TT karakteristike ne moraju nuzno biti od presudnog znacaja za samu eksploataciju pojedinog naoruzanja.

Da ne bismo suvise odlutali od tenkova, navescu i primer borbene upotrebe upravo domacih tenkova na domacim terenima. Ukoliko se vratimo unazad te pogledamo prvu borbenu upotrebu i iskustva u PO borbi domacih tenkova, srescemo se sa jednom gotovo nestvarnom situacijom pogresne upotrebe, te taktickog debakla OMJ na Trpinjskoj cesti u predgradju Vukovara. Posle ovakvog primera, naravno da su se pogledi izbistrili te nadalje ne srecemo vise ovakvo odstupanje od Pravila bodbene upotrebe OMJ u urbanim uslovima, te sledece primere mozemo pronaci ponajbolje u akciji Bljesak cetiri godine kasnije na podrucju zapadne Slavonije gde imamo citave tenkovske vodove ostavljene usled toga sto je iz njih pokradeno gorivo i oni se ne mogu pokrenuti uopste. Primeri ove vrste se samo redjaju a spisak lokacija se produzava tokom tih borbi. Prva pravilan upotreba OMJ se ipak moze pronaci tek u NATO bombardovanju SRJ, te nekoliko zaista hvale vrednih akcija ulaze u udzbenike nekih visih vojnih skola, ne samo domacih, a vremenom ce verovatno biti i u nizim rangovima skolovanja opisa ovih akcija.

Ukoliko se nacas vratimo aero aspektu ratovanja, dobicemo podatke da je PA sistem s-300 sa svojim podverzijama sve do s-400 daleko bolji od sistema Patriot ali necemo dobiti podatke o borbenoj upotrebi ruskog sistema kao ni podatke o tome ko je njime upravljao tada. Trenutno imamo samo porazavajuce podatke o razlici izmedju poligonskih i borbenih uslova za americki sistem. Lako cemo analizom borbenih letelica stici do podatka da ruske letelice zaista imaju znacajnu prednost nad zapadnim u nekakvom pojedinacnom sukobu, ukljuciv i DF, ali sta cemo sa prakticnom vrednoscu ovakvih prednosti? Manevar Kobra zaista ima sjajne perspektive u borbi jedan na jedan, ali sta ukoliko postoje dva gonioca? Nema spasa onome ko ga izvede....

Sa druge strane, odavno Rusi imaju nadzvucni avion sa VTOL karakteristikama, JAK 141 ali u njihovom naoruzanju je jos uvej 38 koji je cak slabiji i od verzija GR3 zapanih pandama. Zasto je to tako ako novi ruski VTOL leti krstarecom brzinom, bez forsaznog rezima kojeg i nema, sa cca 1400kmh? Pa prosto, zato sto postoji samo jedan komad, drugi se srusio a treci nije nikada ni napravljen. Ipak, Rusi imaju superiorniji avion.... bas tu je trik. Danasnje letelice cetvrte generacije operacionalizovane su da lete i vrse udare po sistemu timskog rada sa najvecim akcentom na modularnom tipu izrade, komunikacionoj opremi, te lakoci odrzavanja i upotrebe. Najmanje na cemu se insistira su individualne mogucnosti same letelice. Recimo, svedsko najnovije cedo Grippen ima mogucnost da se svaki aparat pretvori uletece komandno mesto, te da raspolaze sa svim relevantnim podacima u realnom vremenu, ukljuciv cak i podatke o rezultatima udara prethodnog avio-talasa zarad bolje eksploatacije istih. Uz dovoljan broj aparata na raspolaganju, ovaj aspekt im daje nedostiznu prednost u odbrani vlastitoe teritorije nad bilo kojim poznatim danas pandamom iako je vecina aviona cetvrte, a i deo trece generacije po svojim TT karakteristikama kudikamo ispred njih.

Prema tome, jako je relativna stvar sta je od cega bolje, jedno su poligonski a drugo borbeni uslovi a sasvim trece je obucenost rukovaoca ili sto je najgore naredbodavca.....
 
Odgovor na temu

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB115.08.2005. u 20:25 - pre 227 meseci
lancia88 prijatno je citati tvoje postove, samo za neupucene da li bi mogao da napises sta znace skracenice koje koristis, kao VTOL npr.


[Ovu poruku je menjala cicika dana 18.08.2005. u 01:30 GMT+1]


[za ciciku: :))]


[Ovu poruku je menjao van t hoff dana 21.08.2005. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB115.08.2005. u 21:19 - pre 227 meseci
koliko je poznato F-22 Raptor jos nije zamenio F-16 u trupi, Raptor je jos uvek u fazi ispitivanja svidjalo se to nekom ili ne. Naravno da ce gotovo u teoriji biti dogfight ali zato se avioni opremaju mitraljezima za svaki slucaj,a ne samo raketama v-v.Svi se kao zalazu za svet bez oruzja i rata,a masovno trose milijarde dolara za nabavku oruzja,samo se mi pravimo pametni pa nista neulazemo u NVO.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 18.08.2005. u 01:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB115.08.2005. u 21:51 - pre 227 meseci
Pozdrav,

pa i nije bas neki OT, nekako se stalno vrtimo oko aspekata sa kojih se ocenjuju vrednosti najnovije tehnologije osavremenjavanja starog tenka M84A.

Da pjasnim malko skracenice. VTOL je skracenica od Vertical Take-Off Landing, iliti vertikalno uzletanje. U svetu se koristi skracenica VTOL ili V/STOl gde S oznacava Short, tacinije, ovakvi avioni mogu uzletati/sletati vertikalno vektorisanjem sila potiska iz mlaznica pomocnih agregata ili sa veoma kratkog uzletista pri cemu trose osetno manje goriva nego pri vertikalnom uzletanju. Najpoznatiji od svih je GR1/3/5 Harrier u svojim verzijama za mornaricko vazduhoplovstvo u vidu Sea Harrier, te AV8 Matador a koristi ga vise RV i mornarickih avijacija u svetu. Na ruskoj strani imamo pandam u modelu P38 JAK biroa te pomenuti prototip 141. Zapadni avion nema komore za dopunsko sagorevanje koje mu uz enormnu potrosnju goriva omogucavaju let visokom nadzvucnom brzinom te mu se to pripisuje kao mana. Borbeno se potpuno afirmisao u Falklandskom ratu 1982. na engleskoj strani.

Ostale skracenice koje sam pominjao su recimo TT (takticko-tehnickei/e, karakteristike koje se koriste za medjusobno poredjenje i ocenjivanje pojedinog tipa oruzja), zatim PO pri cemu mislim na protiv-oklopnu borbu/naoruzanje/doktrinu upotrebe, onda OMJ sto je skracenica za oklopno-mehanizovane jedinice sto obuhvata tenkove, oklopne transportere, te oklopne automobile itd. i konacno PA sto predstavlja protiv-avionsko/u borbu/naoruzanje. U jednom delu teksta sam pomenuo i DF cime sam skratio vec pominjani individualni manevar medjusobne borbe dva aparata u vazduhu pri cemu jedan juri drugoga a izvodi se po tzv. pasjoj krivulji sto se u literaturi oznacava jos kao DogFight. Izvinjavam se na mozda preteranoj upotrebi skracenica, svako neka se oseti slobodan da zatrazi objasnjenje za bilo sta sto u nekom mom tekstu ostane nejasno ili nedoreceno. Konacno, ne baratamo svi podjednako terminologijom ali zato forum i pstoji da pomogne da se svi lakse razumemo.
 
Odgovor na temu

offmartin
Martin Stojadinović
Isočna Srbija

Član broj: 33470
Poruke: 36
62.108.101.*



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB116.08.2005. u 08:27 - pre 227 meseci



LNCIA 88 sto rece neko zaista je uzivanje citati tvoje tekstove. Svaka cast.
A za kobru, sto se mene tice hamer i jeste bolji od uaz-a i to mnogo bolji. F-16 nije bas za poredjenje sa SU-27, mozda da poredimo F-15. Sta kazes sad ? A cak i da je SU-27 bolji od petnestice Rusi sigurno nemaju bolje pilote. Nalet u USAF – u je od 250 do 300 sati godisnje a u Ruskom RV – u toliko mali da me je sramota i da napisem. Mislim to nije letenje, par sati godisnje za pilota lovca. Mada ima i skvadrona koji lete nesto vise ali su mnogo malobrojni. Tako da USAF ima mnogo obucenije pilote a i verovatno su to momci sa mnogo vecim borbenim moralom od pijanih Rusa. Sala. Generalno mislim da ako govorimo o Rusima i Amerima da ovi drugi imaju mnogo bolje obuceno ljudstvo i da mnogo profesionalnije shvatju svoj posao. Inace ja obozavam SU-27.
Patriot i S- 300 ? Pa meni se vise svidja S-300, mislim i da je nesto bolji od Patriota. Pre svega po dometu i nacinu vodjenja raketa ali nikad nije bio u borbi koliko ja znam. Patriot je bio u borbi ukljucen 2 puta i nesto i oborio. Izmedju ostalog i jedan Britanski Tornado GR.4 u zadnjem ratu u Iraku. A i nekoliko skadova 1991.
A i jos nesto. F-22 jos nije u upotrebi ali kad udje bice definitivno jedan od najboljih borbenih vazduhoplova u svetu ako ne i najbolji, ali sto rece LANCIA . . .
A i on ne menja F-16 nego F-15 dok ce F-16 da bude zamenjen sa F-35.
A da i avioni nemaju MITRALJEZE nego TOPOVE !!!!!!!!!! Imate sve u literaturi i na internetu.
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB120.08.2005. u 23:37 - pre 227 meseci
Mislim da ovo gubi smisao,slobodno se ne moze reci svoje misljenje a da administrator se ne ubaci i cenzurise.Kako onda da sve aspekte oko naoruzanja i vojne opreme obradimo i suceljimo misljenja,kad opet administrator kaze da ne smemo da spominjemo politiku,a zna se da ona sad odredjuje i koje ce se oruzje proizvoditi i koji kalibar i u koju ce se zemlju to izvoziti........
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB102.09.2005. u 22:18 - pre 226 meseci
Nikog vise ne interesuje ova tema? Sta kazete na ovo sto je vojska nabavila slemove,pancire,cizme........(sto ja podrzavam) ?
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
212.200.124.*



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB102.09.2005. u 23:23 - pre 226 meseci
Citat:
Prva pravilan upotreba OMJ se ipak moze pronaci tek u NATO bombardovanju SRJ, te nekoliko zaista hvale vrednih akcija ulaze u udzbenike nekih visih vojnih skola, ne samo domacih, a vremenom ce verovatno biti i u nizim rangovima skolovanja opisa ovih akcija

pravilan primer omj imas i u primeru divizije medina u iraku
tj. sve dok koalicione snage nisu prisle vrlo blizu
 
Odgovor na temu

gorcilo

Član broj: 46707
Poruke: 266
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB103.09.2005. u 00:59 - pre 226 meseci
Nikog vise ne interesuje ova tema? Sta kazete na ovo sto je vojska nabavila slemove,pancire,cizme........(sto ja podrzavam) ?



Pa to je lepo ali ako je tacna cena uniformi i cizama mislim da iako je od Dragica mnogo je .Uniforma po 1000 a cizme po 350 e.Pa nije li bolje da se za te pare modernizuje oruzje,kupi malo kerozina,jer dzabe nama uniforme ako nemamo s cime da kokamo.
 
Odgovor na temu

PTOd- Kobre -VSCG
Zeljko Evdjic
Novi Sad

Član broj: 35711
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB103.09.2005. u 21:50 - pre 226 meseci
Ko zna da li je ta cena slemova,pancira i ostalog stvarna ili napumpana od onih koji ne zele da vojska to nabavi. Bas sam po novinama danas i juce citao koliko kosta slem,pancir,cipele.......od mileta dragica i inostranih proizvodjaca,navode kao da je sve od mileta skuplje po 30=40% nego od inostranih proizvodjaca, u sta ja neverujem. I jos navode kako je od ino.ponudjaca roba kvalitetnija nego od mileta dragica, a zna se da je slem po karakteristikama i ceni bolji od americkog(a i ostala roba),neko ovo namerno radi. i jos na kraju da miletov slem nije kvalitetan kao sto ovi nasi mudri politicari tvrde,ne bi SAS kupovao te iste slemove.
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB104.09.2005. u 08:20 - pre 226 meseci
Citat:
PTOd- Kobre -VSCG:Sta kazete na ovo sto je vojska nabavila
slemove,pancire,cizme........(sto ja podrzavam)?
Ja podržavam da sva
deca u prvom osnovne nauče da pišu i čitaju, ali mi se ne sviđa da im država
kupuje "Bukvare" koji koštaju, recimo 15.000 din.

Citat:
PTOd- Kobre -VSCG:Ko zna da li je ta cena slemova,pancira i
ostalog stvarna ili napumpana od onih koji ne zele da vojska to nabavi.
Pa zašto onda vojska ćuti? Zašto ne kažu da je cena napumpana? Zašto
u tom slučaju ti generali ne stanu u odbranu vojske i ove zemlje od tih
"unutrašnjih elemenata". Reći ću ti zašto. Zato što su oduvek bili pi*de i
karijeristi. Zato što su hrabri samo kada se slikaju i na paradama. Kada je
neko drugi u rovu a oni u vilama na Dedinju. Zato što znaju da su krivi i ako
zucnu još nešto uvaliće se još više.

Zaboravili su da je Staljin umro, pa im sva ova sloboda štampe dođe kao hladan
tuš.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB104.09.2005. u 08:36 - pre 226 meseci
Citat:

Nikog vise ne interesuje ova tema? Sta kazete na ovo sto je vojska nabavila slemove,pancire,cizme........(sto ja podrzavam) ?


Vojska nije nabavila nista, vec je htela da nabavi, i to bez dozvole organa Republike Srbije, od para i/ili (najverovatnije) nepokretne imovine Republike Srbije.

Lepo je imati i pancire i cizme i satelite i najmodernije avione - medjutim ovde se radilo o pokvarenoj i nekontrolisanoj (bez tendera) rasprodaji imovine Republike Srbije - kako ti se to dopada? Voleo bi da vojska koju toliko cenis bukvalno pokloni svoje gradjevinske objekte nekom za diskutabilnu cenu i to van tendera i kontrole drzave?

Na stranu sto vojska nije vlasnik tih objekata (nije pravno lice) vec upravo Republika Srbija, a te objekte su gradili tvoji roditelji placajuci porez.

Citat:

Ko zna da li je ta cena slemova,pancira i ostalog stvarna ili napumpana od onih koji ne zele da vojska to nabavi. Bas sam po novinama danas i juce citao koliko kosta slem,pancir,cipele.......od mileta dragica i inostranih proizvodjaca,navode kao da je sve od mileta skuplje po 30=40% nego od inostranih proizvodjaca, u sta ja neverujem. I jos navode kako je od ino.ponudjaca roba kvalitetnija nego od mileta dragica, a zna se da je slem po karakteristikama i ceni bolji od americkog(a i ostala roba),neko ovo namerno radi. i jos na kraju da miletov slem nije kvalitetan kao sto ovi nasi mudri politicari tvrde,ne bi SAS kupovao te iste slemove.


Umesto sto kao sto sam kazes "ne verujes" - pocni da proveravas umesto da verujes ili ne verujes - vera i cinjenice nemaju veze jedno sa drugim.

Ali kako to objasniti... jbg.

Naravno ne radi se ni o slemovima, ni o pancirima ni uniformama - ta prica je upravo zarad ljudi kao sto si ti - upakovana u patriotizam da se ljudi lako navuku, dok ti vojska gladuje neko se baskari po vilama i hoce da poklanja nesto sto de-facto nije njegovo, sve vreme izrazavajuci strasno veliku brigu za "Nase Vojnike" ... moj ti je savet da kad neko tako javno izliva "patriotizam" da obavezno proveris novcanik ;-)

Posle 5-6 godina bi i ti bio prvi da kazes "lopovi!!!" - ali tad bi bilo vec kasno, a panciri ti ne bi pomogli, imovina bi vec bila preprodata, a pare ne bi dobila drzava vec neko drugi ko je to dobio (skoro) za dzaba ;-)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.09.2005. u 09:40 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB104.09.2005. u 17:08 - pre 226 meseci
Ja uporno tvrdim da je 1 EUR previse ako ga treba dati za vojsku, a kamo li toliki novac.
Vojska, kao institucija ljudskog drustva, spada u red totalno neprofitabilnih organizacija. Uz tu konstataciju se lijepo uklapa citat iz filma "Lepa sela, lepo gore" ali nije dovoljno "kulturan" da bi se na ovom forumu moglo tako citirati.
Poznato je iz blize istorije koji je znacaj vojske i i koliko je ta neka bivsa Armija progutala novca za 45 godina SFRJ! I sta je bilo od te Armije? Nista! Danas se na prostorima SFRJ nalaze milijarde dolara u MTS bivse JNA, koja ama bas nicemu ne vrijedi i najbolja je za staro zeljezo. A zamislite samo u koliko se korisnijih namjena mogle potrositi te pare???

I te nove cizme, uniforme i slemovi, nisu uopste potrebni. Nista ne fali ni uniformama koje sad nose. Mislim da SCG ima puno vecih problema od uniformi i cizama.

Pozdrav
Yolja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: [Military]: Novi srpski tenk ... M-84AB1

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255546 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.