Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto na gas - nesrece

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116458 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece24.08.2004. u 01:08 - pre 239 meseci
E, Jole, ti mi trebas!

Koji Yugo?
Koliko brzo ide?
Ima li promene u snazi?
Koliko trosi?
Koliko stane u rezervoar?
Ko je radio?
Koja oprema?
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece24.08.2004. u 23:04 - pre 239 meseci
@Djordje evo ovako..

U pitanju je yogu 55, 92godiste.. presao je 60.000 (2 puta je isao za CH :))...

JA ne primecujem nikakvu razliku.. kao i dok sam vozio na benzin !

Ima malo promene u snazi, sporije ubrzava itd, itd...

Meni je sa benzinom trosio 10L (krs, krs...) a i sad mi trosi, a sad trosi duplo manje.. ustvari isto trosi ali je gas jeftiniji.. tako da prostom racunicom dobijes 10x25=250 dinara a benzin 10x55-60=550-600 dinara.. xe xe

Imas da biras koliki hoces rezervoar.. Ja sam uzeo neki "srednji" 47-48L..

Opremu i koje radio ne znam tacno.. To mu da ti javim ako hoces sutra !

PoZdRaV :)





 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece25.08.2004. u 00:00 - pre 239 meseci
Javi mi ako mozes, ali na PM, da ne bude reklama.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.101.*



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece25.08.2004. u 00:05 - pre 239 meseci
ok

 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece28.08.2004. u 23:29 - pre 239 meseci
Ćale od mog druga je ugradio u Vectru 96god. to čudo, dostizao je do 160 Km/h sa njih 4oro u kolima, ali ubrzo posle ugradnje nešto se pokvarilo, takođe, tatin kolega ima to isto, i njemu se nešto s*ebalo, tako da ti ne preporučujem...

PoZ
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Kosta Kojot
Pancevo

Član broj: 22248
Poruke: 94
*.bisinter.net.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 01:57 - pre 239 meseci

Nesrece ... pa da prisustvovo sam jednoj nije bila uopste zanimljiva jer je goreo jedan reno a od caleta sam cuo da pre 4 god su dve devojcice poginule zbog tog sranja. Ja imam auto koji trosi 9 lit i nemam nameru posle onog iskustva da menjam na gas.
A sto se tice ugradnje ne mozes da nadjes normalnog mastora svi su indijanci, malo se dopinguju rakijom pre nego sto prilegnu pod kola(bar sam toga video ko pleve)
Ostavis auto kod majstora i odes a on bolje da ne znas sta radi.Zato ja kad radim nesto sa kolima obavezno sam tu da posmatram radove.
Ja sam protiv gasa!
...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 02:20 - pre 239 meseci
Nemoj da se ljutis, ali pricas gluposti! Znas li da 2/3 holandije i uopste skandinavije koristi neka alternativna goriva (citaj: gas). I ne desavaju se nikakve nesrece. ne shvatam kako ti to zamisljavas da se desi. Znas li ti na koji pritisak su testirane te boce?! Pa vece su sanse da pri nekom, ne daj Boze, udesu izleti boca iz kola, nego da pukne ili eksplodira. A do tada ce ti rezervoar sa vrlo zapaljivim, jel da, benzinom, pet puta eksplodirati. Razislite malo pre nego sto nesto napisete. No hard feelings.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 07:36 - pre 239 meseci
Razmisljam se i ja da prebacim auto na plin. Stalno cale prica kako je star auto, kako se ne bi isplatilo bla bla (inace kaze da je za ugradnju plina generalno). Ja od kada sam prvi put imao tu ideju pa presao sam barem jedno 15.000 20.000 Km (zadnje dve godine).

Ne znam ko je napisao da ga je ispalo 12.000 din ?!?
Ali eto da se izracuna.

12.000 / 58 (jel tolko sada benzin) = 206l.

Ako trosi ~ 9 l = 206/9 = 22.9 * 100 Km = 2290 Km. Mozes da predjes kada bi sipao benzin za te pare.

Sad ne znam koliko jos moze auto da mi izdrzi, racunam barem jos 2,3 godine posto ga ne vozim previse (zbog cene benzina) ali do sada je presao 230.000 bez ikakvog rada na motoru. Limarija ima malo da se radi, ali malo. [Klasika za francuza, motor ko casa, limarija malkice losija]

Gde ima za 12.000 din ? I kako radi covek ?
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 12:23 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor: ali pricas gluposti! Znas li da 2/3 holandije i uopste skandinavije koristi neka alternativna goriva (citaj: gas).


Jel imaš ti neki dokaz koji će ovo potvrditi? U evropi je u porastu razvoj i prodaja dizel automobila tako da bih bre rekao da će uskoro više od pola evrope koristiti dizel.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 12:27 - pre 239 meseci
Ja ne bih da tvrdim za putnicka vozila, ali se EU definitivno trudi da gradski autobusi idu samo na gas. Gas je trenutno definitivno najcistije gorivo, i savrseno se uklapa u Kyoto sporazum.
 
Odgovor na temu

Kosta Kojot
Pancevo

Član broj: 22248
Poruke: 94
*.bisinter.net.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 19:27 - pre 239 meseci
Citat:
Znas li da 2/3 holandije i uopste skandinavije koristi neka alternativna goriva (citaj: gas).


To nema veze s'mozgom sto si rekao.Ovde je scg a tamo , to je holandija.

Ovde se klinci koju su jedva kupili neki krs od kola napale da ce da ustede gorivo stavljanjem gasa. Prvo ovde vozila su krsevi i to nevalja ,drugo put je drugaciji ,trece nekvalitetnije je ulje, gas, benzin ,nafta... Sta mislis zasto za stranca automobila nije nista da predje 300.000km i da ide jos.A ovde kod nas 250.000 maximum.

I sta se svi vatate za tu bocu ko da je ona jedini deo koji je tu zbog gasa.Boca uopste nije problem nego dovod za gas i sve ostalo sto ide iz boce! Dok se ti okrenes moze da ti izgori auto!Tako su te dve devojcice i izgorele ... boca uopste nije eksplodirala vec je auto poceo da gori.Njih dve su bile u autu , posto su bile male nisu znale da izadju i onda su bile zive zapaljene.

[Ovu poruku je menjao cicika dana 29.12.2004. u 01:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 19:46 - pre 239 meseci
Citat:
Stalno cale prica kako je star auto, kako se ne bi isplatilo

Pa naravno da bi se isplatilo. Sa novim poskupljenjem benzina, isplatilo bi ti se za mesec dana.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 19:53 - pre 239 meseci
Citat:
To nema veze s'mozgom sto si rekao.Ovde je scg a tamo , to je holandija.

Pa hocu da kazem, da ako je to dobro i bezbedno za jednu NORMALNU zemlju, gde se sve zivo ispituje i prolazi kroz milion testova, ne bi li zadovoljilo neke standarde, zasto ne bi bilo dobro za jednu Srbiju?!?!

Citat:
nekvalitetnije je ulje, gas, benzin ,nafta...

Izvini, ali kakve veze ima benzin sa gasom?!?!

Citat:
Ovde se klinci koju su jedva kupili neki krs od kola napale da ce da ustede gorivo stavljanjem gasa

I naravno da ce da ustede. Isplatice im se vrlo brzo.

Citat:
Dok se ti okrenes moze da ti izgori auto!Tako su te dve devojcice i izgorele ... boca uopste nije eksplodirala vec je auto poceo da gori.Njih dve su bile u autu , posto su bile male nisu znale da izadju i onda su bile zive zapaljene.

Dobro, rekao si nam za taj jedan slucaj, za koji je pretpostavicu dokazano da je izazvan gasom. E sad kazi ti meni, koliko puta se desilo da kola pri udesu eksplodiraju zbog curenja benzina? Ako nisi cuo, benzin je vrlo zapaljiv. Mislim da ovih slucaja ima mnooogo vise.

Citat:
Boca uopste nije problem nego dovod za gas i sve ostalo sto ide iz boce!

Pa ovo ce se sigurno desiti ako ugradjues gas kod Perinog malog, samo da bi ustedeo 12 eura! Ako odes u servis gde ti ljudi rade atest, nemas razloga za brigu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 19:56 - pre 239 meseci
Citat:
U evropi je u porastu razvoj i prodaja dizel automobila tako da bih bre rekao da će uskoro više od pola evrope koristiti dizel.

Mislim da je ovo velika neistina. Mozda je porast prodaje dizel vozila evidentan, ali za nekoliko (dobro, mozda malo vise) godina ce se ukinuti vozila na dizel pogon iz ekoloskih razloga. Taj porast prodaje dizel vozila moze biti koliki hoces, ali kada se taj zakon donese...Ona nemaju nikakvu buducnost.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

dragan_ns
Novi Sad

Član broj: 17712
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 20:08 - pre 239 meseci
Sto si tice sudara, i eksplozije boce - To je nemoguce , posto iz boce idu posebni filteri, koji u slucaju pritiska u boci prazne bocu i nema eksplozije, a to je opciono, tako da ako nemas to postoji mogucnost da ti eksplodira, ali to je jako mala mogucnost! Sve ti je tu do montaze i ekstra delova, moj drugar je ubacio na audi 100 bocu od 50 i izaslo ga je 27000hiljada , ali zato je on ubacio sve moguce dodatke, automatski znaci sve ide! pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Paka
Mihal Pankovic
Futog

Član broj: 32931
Poruke: 14
*.teamnet.ws



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 20:39 - pre 239 meseci
Posto se jeftino vozis cudi me da drzava nije umesala prste u butan?
 
Odgovor na temu

Kosta Kojot
Pancevo

Član broj: 22248
Poruke: 94
*.bisinter.net.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 23:03 - pre 239 meseci
Citat:
Pa hocu da kazem, da ako je to dobro i bezbedno za jednu NORMALNU zemlju, gde se sve zivo ispituje i prolazi kroz milion testova, ne bi li zadovoljilo neke standarde, zasto ne bi bilo dobro za jednu Srbiju?!?!


Jesi li ikad bio dalje od kraljeva(mislim na drugu zemlju) , i jesi li video sta oni voze ,sta mi vozimo , sta oni ugradjuju a sta mi! Ova zemlja je cista zajebancija i afera sa gasom moze da se prekine cim ova zemlja dovoljno sazri da moze da krene sa ugradnjom tog gasa.

Citat:
Izvini, ali kakve veze ima benzin sa gasom?!?!


Sve sa svim ima veze!

Citat:
Pa ovo ce se sigurno desiti ako ugradjues gas kod Perinog malog, samo da bi ustedeo 12 eura! Ako odes u servis gde ti ljudi rade atest, nemas razloga za brigu.


Nemas ti razlike izmedju djokice i servisa.Sve su ti to "majsori" do m*jega!

[Ovu poruku je menjao cicika dana 29.12.2004. u 01:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 23:45 - pre 239 meseci
Dobro, ti malo vise generalizujes stvari, ali shvatam na sta mislis. Ali ja sam govorio konkretno o ugradnji gasa. Ja vec desetak godina imam ugradjen gas u kolima (tacnije moj cale ima :-)), ali je ugradjen u Italiji gde su kola i kupljena.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece29.08.2004. u 23:58 - pre 239 meseci
Citat:
Nemas ti razlike izmedju djokice i servisa.Sve su ti to "majsori" do m*jega!


nemoj tako pricati ako nemas iskustva sa tim. Mnogo je naduvana cela stvar sa gasom. Video sam kako je ono uradjeno i mislim da bih i sam mogao da izvrsim ugradnju vrlo kvalitetno (ali ne i stelovanje). Sistem je prilicno jednostavan i sastoji se od malo delova. Ovde je mnogo veci problem u izboru materijala, jer sve sto majstor treba da uradi je da stavi creva i ucvrsti ih shelnama, ucvrsti rezervoar i napravi rupu u sasiji za prikljucak za tocenje. Toliko mogu svi da urade uz malo paznje.
Da je gas opasan, ne bi se toliko koristio u domacinstvu. U kuci je mnogo opasniji, jer ako dodje do pustanja gasa, on ostaje u zatvorenom i kada dostigne koncentraciju od oko 10% moze biti vrlo opasan. U kolima na otvorenom ne moze da postigne tu conc. Takodje, u kuci moze da se desi da se ne zavrne ventil, dok je u kolima potpuna automatika (nekoliko nivoa zastite). Jedna od zastita reaguje na povecan protok plina u slucaju curenja i zatvara ventile.

Citat:
cim ova zemlja dovoljno sazri


Nije stvar u zemlji, vec u proizvodjacu materijala i ozbiljnosti majstora. Nemojte sve svaljivati na zemlju, i cekati da se popravi. Nacekacete se. Samo treba naci proverenog majstora i opremu.

Citat:
Boca uopste nije problem nego dovod za gas i sve ostalo sto ide iz boce!

kao sto rekoh, postoje ventili za nekontrolisan izlazak gasa iz boce. Mogli su i vodovi benzina isto tako da se zapale.
 
Odgovor na temu

MilosDj
Milos Djuric
Belgrade

Član broj: 14174
Poruke: 307
*.dedra.co.yu



+4 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece05.09.2004. u 16:04 - pre 239 meseci
RE: Pa da onda istocimo ulje iz motora-benzin ce ga podmazivati :)? Kada kaze da benzin podmazuje motor, zahvali mu na savetu i bezi kol'ko te noge nose.

Nisam automehanicar, ali sam prckao po kolima s vremena na vreme..
Koliko sam shvatio (upamtio) olovo u benzinu sluzi upravo za podmazivanje (verujem nesto oko ventila), pa motori na bezolovni imaju te delove izradjene od novih legura koje nemaju potrebu za takvom vrstom podmazivanja. Tako da bi ti motor koji trosi "olovni" benzin riknuo kad bi ga vozio na bezolovni, i to upravo zbog NEpodmazivanja.

Mislim da ima isto neka slicna fora sa dizelasima. Oni sa Bosch pumpom i oni ComonRail... kako vec...
Da ne duljim, sipaj corbu za tvoj tip motora i nemas frke..

Pitanje: Moze li dizel na plin? Ja cuo da moze.
Za benzince sam cuo pozitivne utiske u vezi sa plinom. Neka vas ne buni nesto veca potrosnja plina (u litrama). Litar plina kosta valjda oko 22 dinara.... Pa i da trosi duplo vise, isplati se.

Pozdrav
I'm not in this world to live up to your expectations and you're not in this world to live up to mine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116458 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.