Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto na gas - nesrece

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116370 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.proxy.astra-net.com

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece05.09.2004. u 17:53 - pre 238 meseci
Pa naravno da na dizelas ne moze da se ugradi plin! Gde je njemu karburator?!?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece05.09.2004. u 18:09 - pre 238 meseci
Milodj: Sad si lupio do neba :)

"Olovo" u benzinu dolazi u formi tetra-eti-olova i sluzi da smanji detonacije pri paljenju. To nema nikakve veze sa podmazivanjem.

Inace, gas je realno manje opasan od benzina tako da nema nekih problem ako sigurnosti.

Nakukodonosor: Ne mora svaki auto da ima karburator :)
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece05.09.2004. u 18:15 - pre 238 meseci
Na dizele MOZE da se ugradi plin , barem tako kazu na sajtu lovata ali isto tako i da je krajnje neisplativo ?! Vozio sam juga na plin za vreme bombinga , koji je bio vesto ugradjen :) smrdela je cela kabina i to bass.. i stalno paljene upaljaca i upaljenje cigarate pa nije bilo nista ..

inace zapalio se passat 70 i neko godiste u tunelu kod resnika , ljudi istrcali napolje i zvali vatrogasce , zbog cega se zapalio i da li je explodirao rezervoar benzina ili plina
ne znam uglavnom bio je ugradjen plin . ( sto po uzroku paljenja mozda ima veze isto toliko ko i da je imao tigar gume :)
 
Odgovor na temu

Panos

Član broj: 11812
Poruke: 75
*.bisinter.net.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece15.09.2004. u 19:24 - pre 238 meseci
Citat:
Kosta Kojot :
Tako su te dve devojcice i izgorele ... boca uopste nije eksplodirala vec je auto poceo da gori.Njih dve su bile u autu , posto su bile male nisu znale da izadju i onda su bile zive zapaljene.


Ako mislis na dogadjaj u Pancevu - to se dogodilo pre vise od 15 godina!

Covek je sam instalirao gas u svoj auto.

Dakle, ne moze se dovesti u vezu sa sadasnjim autogas instalacijama.
 
Odgovor na temu

Chiller
Aleksandar Skodric
Holandija

Član broj: 24586
Poruke: 62
*.speed.planet.nl

Sajt: www.skodric.com


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece15.09.2004. u 20:45 - pre 238 meseci
Ma ne verujem da je toliko opasan gas kao sto ljudi misle, nego je jednostavno jedna novotarija i dok se ljudi ne upoznaju sa time, bice rekla - kazala :)

U holandiji i uopste u evropi se vozi bash mnogo na gas. Slazem se da je ovde daleko veca kontrola ugradnje i odrzavanja, kao i kvaliteta instalacije nego dole. Opet, ne bi trebalo da predstavlja mnogo veci problem.

Sto se tice nesreca, kao sto sam i pre rekao, pre ces poginuti od same siline udara nego od toga sto ce boca da explodira...

Poz,
Sale
Radije cu zaliti zbog ucinjenog, nego zbog necega sto sam mogao da ucinim.
 
Odgovor na temu

Fabian
Beograd

Član broj: 34620
Poruke: 1
62.193.129.*



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece16.09.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
Postoji samo jedan razlog zasto eventualno ne bi ugradio TNG (smanjenje prtljaga) i verovatno 10-ak razloga za ugradnju.
Apsolutno je bezbedno, duzi vek trajanja motora jer kad plin sagoreva on sagoreva bez ostataka za razliku od benzina koji ostavlja cadj koja ostecuje motor.
Smanjenje snage motora je prisutno u procentu od 3-5% a potrosnja veca za 10% (prosek).
Sto se tice ugradnje to mnogo zavisi od auta koji imas. Ako je u pitanju auto sa karburatorom drzi se Lovato-a. Ako imas kompleksnije elektronsko ubrizgavanje ugradnja je mnogo skuplja (duplo) i u tom slucaju drzi se firme Landi Renzo jer su oni daleko odmakli u toj tehnologiji dok je Lovato vise za sirotinjske automobile a i njegov kvalitet je sporan odkako su poceli turci da ga rade.
U svakom slucaju dobro se raspitaj da ti to radi neki strucan servis a nikako samopriuceni majstor.
I da, da li znate da je Beograd trebao da postane jedna od prvih metropola sa ekoloskim gradskim saobracajem. Bio je potpisan ugovor da se ugradi gas u sve autobuse. Tada je firma Elplin iz Konjica pravila isparivace i to sasvim solidne. Medjutim poce rat i ode sve u pizdu materinu.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece16.09.2004. u 13:47 - pre 238 meseci
Posle ovoliko pozitivnih odgovora, cale je resio da ipak ugradi plin. Ima li razlike u kvalitetu gasa ili je svaki isti?
 
Odgovor na temu

hanibal
Aleksandar Markovic
BN

hanibal
Član broj: 417
Poruke: 257
*.teol.net

ICQ: 131802821


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece16.09.2004. u 14:40 - pre 238 meseci
Plin ima manu kad ides uz brdo slabo vuce,pogotovo ako ti je auto malo masivniji!!!
MCU+PPM
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece16.09.2004. u 15:35 - pre 238 meseci
@djordje: Razlike u gasu su ogromne i to je jedna od najvecih mana ugradjivanja plina.
Moze ti se desiti da auto ide kao blesav ili da se vuce kao prebijena macka. Nazalost, sve zavisi od toga sta Rusi puste u gasovod ako da nemoj uopste da razmisljas o tome :)
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.subotica.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece16.09.2004. u 20:59 - pre 238 meseci
Evo u subotici pope se cena gasa na 28din..kako je kod ostalih
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

VladaPUB
Vladimir Sijacic
Novi Sad

Član broj: 614
Poruke: 337
*.mobtel.co.yu

ICQ: 59835304
Sajt: www.sincom.info


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece17.09.2004. u 00:55 - pre 238 meseci
Cena plina u NS od ponedeljka je 27 , 80 dinara.

1. Sto se tice prica o nesrecama, koliko sam do sada procitao nalupali ste se gluposti DA BOLI! Plin je zapaljiv u koncentraciji od 7-14 % u vazduhu (benzin je zapaljiv kako hoces)

@Hanibal
Svaki auto uzbrdo ide sporije nego nizbrdo (da ne spominjem slobodni pad:) )

Imam Mitsubishi Pajero 2.6l i ugradjen plin vec 2 godine, predjenih oko 60.000 kilometara na plinu, i nisam primetio NITI jedan jedini problem. Ugradjivao sam plin u SU u firmi EURO-GAS, svaka selna, crevo i konektor su fabricki stigli uz uredjaj LOVATO iz Italije, i ne sumnjam ni u jedan deo opreme. Da, zaboravih stavio sam bocu od 90l, veca nije mogla da stane !

Za razliku o benzinskog rezervoara, na plinskom imas sigurnosni ventil, pa ko dodje do curenja gasa (jos nisam cuo, al ajde postoji kao teoretska mogucnost) zavrnes bocu, i zavrsio si sa mukom. Kazite mi sta cete zavrnuti kad pocne da curi gorivo?

O autonomiji vozila: 90l plina (trosi oko 12 na otvorenom putu predje oko 620 km sa plinom) pa plus benzinski rezervoar, stoje oko 500-550 kilometara, sto znaci NS-Budva-NS bez sto kilometara.

Price o nesrecama mi vuce naivno.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.09.2004. u 02:37 - pre 238 meseci
Znači, ne postoji ni jedan razlog zašto proizvođači automobila ne bi proizvodili automobile već unapred predviđene za gas? A gde to ima?

Drugo, neko je pomenuo "da će se izglasati zakon da se zabrani dizel...".

Čitaš li ti nešto? Gledaš li TV? Evropski parlament je još pre 6 godina usvojio akt, kojim se propisuje progresivno smanjenje zagađenja iz dizel motora, po standardima EURO 2, 3... sada je to stiglo do EURO 4 i ide dalje. Današnji dizel zagađuje gotovo isto koliko i benzinac!

Neću da komentarišem samo ugrađivanje plina, jer znam da to sam ne želim, a ko želi - nek' ugrađuje. Polazim od toga da auto ipak radi najbolje tako kako je predvideo proizvođač, a koliko troši - ne zanima me. Ako ne budem imao para, neću ni da vozim. Osim toga, ježim se i na samu pomisao da "gorivo" ne mogu da sipam gde god poželim. Naravno, uvek mogu benzin, ali koja je poenta plina, ako stalno moram da tražim dopunu GPS-om?

Inače, neki od vas napraviše bauk od benzina. Kada bi benzin bio toliko nesiguran, ne bi se ni koristio. Kao što se bilo šta na motoru proverava, proveravaju se i dovod goriva, creva, šelne itd. Ako voziš "dok ide", onda je to sasvim druga priča. Neće te spasiti ništa, pa čak da voziš i na vodu.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.09.2004. u 02:58 - pre 238 meseci
Citat:
Polazim od toga da auto ipak radi najbolje tako kako je predvideo proizvođač


Ko to moze da dokaze?
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.subotica.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.09.2004. u 15:13 - pre 238 meseci
a jel neko cuo negde da se i u fabrikama ugradjuje auto gas?

EDit by FlyLord: Obrisan visak delova
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

sale_2003
Beograd

Član broj: 16103
Poruke: 18
*.yubc.net



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.09.2004. u 20:06 - pre 238 meseci
Tečni naftni gas je TNG ili na engleskom LPG - u narodu je poznat kao plin, toči se u kola i kupuje za domaćinstvo u bocama. Dobija se u rafinerijama, naravno domaćim jer nema potrebe za uvozom pošto nastaje kao nusprodukt proizvodnje benzina i dizela. U bocama se nalazi u tečnom stanju.

Zemni gas se vadi iz zemlje, metan, transportuje se cevima i naravno da dolazi iz Rusije. Koristi se samo iz gasovoda (kod nas još uvek nema vozila na zemni gas).

[Ovu poruku je menjao cicika dana 29.12.2004. u 01:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.09.2004. u 21:50 - pre 238 meseci

Sadrzaj metana u prirodnom gasu je, u proseku, oko 70%. U zavisnosti od sastava, u proseku imas oko 20-30% mesavine propana i butana u prirodnom gasu.

Preko 60% LPG (propan-butan mesavine) gasa se proizvodi frakcionisanjem prirodnog gasa, dok je ostatak nusporizvod prerade sirove nafte. Obzirom da je sastav prirodnog gasa koji dolazi gasovodom promenljiv, autogas (propan-butan) koji se dobija frakcionisanjem moze biti razlicitih odnosa propana i butana u smesi, a odatle direktno sledi razlicita oktanska vrednost (83 za butan i 100 za propan).
 
Odgovor na temu

Panos

Član broj: 11812
Poruke: 75
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.09.2004. u 01:13 - pre 238 meseci
Citat:
StORM48: Znači, ne postoji ni jedan razlog zašto proizvođači automobila ne bi proizvodili automobile već unapred predviđene za gas? A gde to ima?

Na "trulom zapadu" .
 
Odgovor na temu

Chiller
Aleksandar Skodric
Holandija

Član broj: 24586
Poruke: 62
*.speed.planet.nl

Sajt: www.skodric.com


Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.09.2004. u 06:05 - pre 238 meseci
Citat:
a jel neko cuo negde da se i u fabrikama ugradjuje auto gas?


Ako mislis na fabricku ugradnju plina (da se vozilo iz fabrike na plin isporucuje), onda koliko znam to radi samo volvo.

Imaju cak i sajt: http://vcc.volvocars.se/bifuel/ a izdvojio bih dva clanka sa sajta (ima mnogo vise, ali je ovo najinteresantnije za temu):

1. The introduction of the Volvo Bi-Fuel engine across almost the entire Volvo range will revolutionise the way we look at fuel. Volvo's Bi-Fuel engine runs on LPG or CNG and switches automatically to petrol when needed.

What's changed? Nothing, yet everything.

Volvo hasn't compromised on safety, every Bi-Fuel engine is factory fitted. Nor on boot space, the LPG/CNG tank is cleverly located underneath the floor. Not even on driving pleasure, the difference between driving on LPG/CNG or petrol is virtually undetectable. But your wallet will notice a difference every time you fill up!

The main reason to value the Bi-Fuel is the environment. LPG and CNG have extremely low hazardous emissions, including CO2, the main greenhouse gas. Admittedly, it can't run on water, but it is one step ahead of everyone else. Because preserving other species is the best way to preserve your own.

Isn't it time you stopped compromising your principles?

2. "Driving a gas-powered car is like sitting on a keg of dynamite"

Not at all. Volvo's Bi-Fuel models are collision tested and approved in accordance with the most rigorous standards conceivable. Volvo is one of few car makers to offer fully factory assembled Bi-Fuel cars. Safety is one of the most important reasons for purchasing a Volvo, and Bi-Fuel is not an exception.

The gas equipment has been designed for Volvo cars and tested in each model. The truly rigorous functional requirements lay the foundations for the best possible safety and quality. This implies, among other things, that;


* The location of the fuel tanks in a gas-powered car is just as safe as that in a petrol- or diesel-powered Volvo.
* The gas tanks are much stronger than the comparable petrol tanks.
* The gas tanks have been subjected to truly rigorous tests. The tests include extreme heat, high pressure, pistol shots, collisions and fire.
* A safety valve in the tank will shut automatically if a leakage should occur in the fuel system, meaning that gas can no longer flow from the tank.
* A gas car has a closed and environmentally-sound fuel system which prevents fuel spillage and evaporation.

Ono sto je meni jako simpaticno jeste sto u dashboard-u imaju 2 meraca za gorivo, 1 za gas i 1 za benzin :)

Prema tome - uzivajte ;)

Poz,
Sale
Radije cu zaliti zbog ucinjenog, nego zbog necega sto sam mogao da ucinim.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.09.2004. u 16:24 - pre 238 meseci
uf, konacno malo razuma.
Ja sam na pocetku diskusije pokusao nesto da objasnim, ali kad su silni "strucnjaci" i oni "cuo od komsije, ortaka, Minhauzena...), krenuli, ja odustao. Dodacu i da na http://www.shellgas.co.uk/site/page/27/lang/en mozete procitati i da je LPG(autogas), sigurniji od benzina, u rangu sa dizelom i jos dosta toga.
Ali to su samo Volvo i Shell, zar ne?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.09.2004. u 16:33 - pre 238 meseci
Dlalicu, niko pametan ke tvrdi da je autogas los stvar :) (osim par paranoika) :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116370 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.