Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337481 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 12:52 - pre 236 meseci
..................pa eto, ja tražim firmu ili pojedinca za prodaju naših artikala na tržištu SČG, pa može i šire, u stvari bilo gde..........

Ajd sad da vidimo...............
Igor I.
 
0

DiceBG
Vladimir Stoiljkovic
Beograd

Član broj: 42081
Poruke: 9
213.244.197.*

Sajt: www.dvision.info * www.bg..


Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 13:44 - pre 236 meseci
Dopuna prethodnog posta

-VENTURA:

Sta sad, treba neko da napise ovde:
1. Otici na adresu tu i tu u toliko i toliko sati, sa sobom poneti to i to
2. Pozvati ovog coveka, reci mu to i to i reci da ti posalje to i to
...
356. Reci miletu sto vozi sleper da se uparkira malo nakrivo kako bi...
...
10,567. Kupiti avionsku kartu za Maldive i uzivati u bogatstvu

Ovako 'uputstvo' sumnjam da ces od nekog da dobijes...

Hmmmmmmm..........






Elem,

1. Otidji na biro za zaposljavanje i trazi program za subvencionisanje samozaposljavanja
2. Na istom mestu se raspitaj o osnivanju Poljoprivrednog dobra
3. Napravi plan konto ideje o poslu kojim ces da se bavis i detaljno se raspitaj o istom
4. Otidji u Eksim Banku preko puta Savezne skupstine i pitaj za kredite za poljoprivrednike
5. Kada te izuzetno ljubazno osoblje bude snabdelo informacijama i papirima, prioni realizaciji projekta za dobijanje kredita (tacka 6)
6. Kupi zemlju na selu (Juzna Srbija - Podrucje u razvoju - Cena Ara II i III kategorije oko 120Evra)
7. "Skini" se sa biroa sa zaposljavanje pod razlogom samozaposljavanja, i konto toga uzmi 70000-120000 dinara od istih
8. Odjavi mesto stanovanja u Beogradu i prijavi se na teritoriji na kojoj otvaras poljoprivredno dobro
9. Kada ispunis uslove (tj. imas zemlju na selu koja se vodi na tvoje ime), registruj u lokalnoj opstini poljoprivredno dobro
10. Otvori TEKUCI (ne ziro) racun u bilo kojoj poslovnoj banci (najbolju u Eksim jer od njih dobijas kredit!) i uplati 50 DINARA na racun
11. Idi i trazi od lokalnog Ministarstva javnih prihoda da ti proceni vrednost imanja
12. Sluzbenika lepo ugosti, po mogucstvu sprijatelji se sa njim i ljubazno ga upitaj da ti napise malo vecu cifru procenjene vrednosti. Koliko ti je sluzbenik procenio imanje, toliki ces kredit i da dobijes (1:1) na 20 godina sa 3% godisnje kamate. Za cifru do 15 000 Evra ne treba biznis plan!
13. Prijavi se na socijalno da uplacujes sam sebi doprinose (U zavisnosti od toga cime sec da se bavis, prijavi jos po nekog)
14. Posle 10-ak dana ljubazno ugosti sluzbenika banke, i objasni mu i lepo pokazi (tj. DOKAZI) da imas uslove i znanje za obavljanje posla za koji si trazio kredit
15. Posle 30 dana, kada dobijes pismo o odobravanju kredita (sa imalo pameti, u 99% slucaja), pripremi fakture i racune stvari koje moras kupiti, i nosi u banku da ti plate iste.
16. Pocni da radis! I pamet u glavu!
...
...
...
10,567. Kupiti avionsku kartu za Maldive i uzivati u bogatstvu





Pa, VENTURA, jel' ovo bilo mnogo tesko? A? Nije, nego su svi pametni kada se o drugome radi, a niko nece da ti stvarno pomogne.
Svi koji zele moju pomoc u vezi napisanog, neka me kontaktiraju na [email protected], rado cu pomoci koliko mogu.






Jos ideja vezanih za poljoprivredu:

1. Vocnjak - Jabuke : Dugorocna investicija. Rok otplate od 5 do 10 godina. Maksimalan prinos posle 10 godina. Isplativost: od 100 do 200 evra po drvetu godisnje

2. Vocnjak - Sljive: Takodje dugorocna investicija. Rok otplate od 5 do 10 godina. Maksimalan prinos posle 10 godina. Isplativost: manje vise slicna jabukama (osima ako ne pravis rakiju, sto mu dodje otprilike 6Kg sljiva / 1 litar cistokrvne ljute. Cenu iste pogledaj na pijaci)

3. Plastenik - Razne prizemne biljke - Brzo isplativa investicija. Isplativost: u zavisnosti od zasadjenih kultura i velicine plastenika - od 300 do 5000 evra CISTO MESECNO

Za sve ove ideje se odobravaju krediti sa 0% ucesca i depozita. neznate to da radite? Knjigu u ruke! Sve sto ne pise, pitajte bilo kog seljaka, on ce vam reci.

Ovde ljudi treba konacno da shvate da najveci potencijali ove zemlje leze na selu! Srbija je vekovima bila poznata kao zemlja poljoprivrednika. Prizovite se pameti ljudi malo. Pa nema za sve posla po gradu. Ko kaze da za recimo 10 godina nemozete da napravite Beverly Hills kucu i dvoriste na brdu iznad sela, asfaltirate prilazni put do kuce, vozite dobar auto i da neko drugi radi na poljima za dobru platu umesto vas. To je veoma lako dostizno. Ovo se odnosi i na one sa fakultetom i na one bez njega.

Ako vam sve sto ste planirali propadne, okrenite se selu!!!!
www.bgklub.net
Forum iskljucivo za pomoc u razvoju biznisa ...
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 16:26 - pre 236 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pogledaj sta su ljudi na Novom Zelandu uradili

Ej sad i ti...al si nasao skim da nas poredis. Novi Zeland kako se meni cini i ne zna sta je rat, a mi...mi ne znamo kako izgleda zivot be njega. Koliko je rat odneo materjalnih sredstava kod nas a koliko kod njih... Novi Zeland nema istoriju, a mi smo najstariji naro koga su rusili strani ljudi a bogami i ljudi u samoj zemlji. Toliko nedaca i nesreca je preslo preko nasih ledja i kako posle toga da mi nesto ucinimo. A Novi Zeland je samo naseljen i neometano su ljudi poceli sa radom. E tu se krije resenje. Dok su oni neometano mogli da rade i da stvaraju nas je nazadovala gore pomenuta nesreca i brojna nedaca.
Dalje srbi su lenj narod, e pa nisu...ajde, neki jesu ali vecina ljudi nije. Uzmimo u obzir Srpskog seljaka. Ako on nije vredan ja ne znam koje. Dalje, nasa drzava - koliko ona vrednuje trud tog seljaka ma uopste ne vrednuje. Seljak obradjuje njivu od 1Ha koju kupi za 10000e na koju za obradjivanje i sejanje odredjene kulture da jos vise i pti tom ulozi nesnosnu kolicinu truda i sta dobije kad proda drzavi plodove svog rada...ne dobije nista..tj. dobije taman toliko da i sledece godine moze da poseje a sto se tice prihoda on je na nuli. I kakav je tu motiv rada...A da nije seljaka mi bi i ovo malo crkavice sto imamo uvozili sa strane. I ako seljak nije vredan..pa ko je onda.
Znaci glavna stvar da srbi jesu vredni ali ne i "efikasno vredni" tj. svoju snagu ne usmeravaju ka profitabilnim stvarima ( a glavni problem sto je u nasoj drzavi malo takvih profitabilnih poslova )
 
0

DiceBG
Vladimir Stoiljkovic
Beograd

Član broj: 42081
Poruke: 9
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.dvision.info * www.bg..


Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 17:24 - pre 236 meseci
Citat:
m4rk0: Dalje, nasa drzava - koliko ona vrednuje trud tog seljaka ma uopste ne vrednuje. Seljak obradjuje njivu od 1Ha koju kupi za 10000e na koju za obradjivanje i sejanje odredjene kulture da jos vise i pti tom ulozi nesnosnu kolicinu truda i sta dobije kad proda drzavi plodove svog rada...ne dobije nista..tj. dobije taman toliko da i sledece godine moze da poseje a sto se tice prihoda on je na nuli. I kakav je tu motiv rada...


Uz samo jednu razliku m4rk0, niko seljaka ne tera da sadi ono sto drzava trazi, niti da to isto prodaje drzavi. Problem je u tome sto drzava subvencionise pojedine kulture (tipa psenice), pa je zato ljudima sa sela lakse da to poseju (dobijaju pomoc pri sadnji, odrzavanju i na kraju imaju kome da prodaju), nego da samostalno krenu u proizvodnju profitabilnih kultura, koje nemaju ama bas nikakve veze sa drzavom. Drzava je trenutno u fazonu da pomaze povratak na selo, a sta ces ti tamo raditi, njih se ne tice (ali se tice banke zbog kredita). Drzavi je trenutno vazno da te skine sa biroa, i to je to.
www.bgklub.net
Forum iskljucivo za pomoc u razvoju biznisa ...
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 17:24 - pre 236 meseci
Citat:
1. Otidji na biro za zaposljavanje i trazi program za subvencionisanje samozaposljavanja

Cuo sam za ovo, ali ne znam po kom osnovu daju pare, tj. od cega zavisi da li cu dobiti 70 ili 120 hiljada? I jel se sigurno dobijaju pare ili nekome daju a nekome ne?

@ventura
Pazi, niko nije trazio da mu ti napravis biznis plan, ali smo diskusiju okrenuli na tu stranu i pricamo o tome. Koliko to moze da bude tesko?! Ovako samo filozofiramo zasto pojedinci nece, odnosno, hoce da rade.

@broker
U vezi tvog pominjanja kredita i lakseg spavanja. Pazi, ja nemam nameru da uzmem kredit i da ga vracam sledecih 30 godina, vec 3. Ako ne uspem za 3 godine da vratim 5000 eura kredita, onda u sumu i to je za mene. A kako bih drugacije dosao do para?! Nikako, eto kako.

Nego da pitam ja nesto. Cuo sam da npr. Hypo banka daje leasing za automobile i preduzecima koji su se tek osnovali. Ovo bi mi bilo fenomenalno, jer bi mi u poslu dobro dosao neki pik-ap, a ko ce da ga kupuje, kada uzimam kredit i za posao, a kamoli da kupim auto. Znate li nesto o tome i koliko je realno da takvo preduzece zaista dobije taj leasing?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 18:13 - pre 236 meseci
- 140.000,00 dinara za nezaposlena invalidna lica
- 120.000,00 dinara za nezaposlena lica starija od 50 godina
- 100.000,00 dinara za nezaposlene samohrane roditelje, odnosno nezaposlena oba roditelja
- 90.000,00 dinara za korisnike novcane naknade
- 80.000,00 dinara za nezaposlena lica do 27 godina zivota
- 70.000,00 dinara za ostala nezaposlena lica

Koristan link: http://www.rztr.co.yu/jspForStatics/vrsteprograma.jsp

Sto se tice Hypo Leasinga, obrati paznju na ovo:

Citat:
Osiguranja placanja za pravna lica mogu biti:

- Menice sa meničnim izjavama
- Hipoteka
- Bankarske garancije
- Založno pravo na pokretnost


Izvor: http://www.hypo-leasing.co.yu
 
0

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 19:12 - pre 236 meseci
Firma ABACO d.o.o iz Slovenije traži firmu koja bi bila spremna da zastupa našu firmu na području SČG. Moguča saradnja u bilo kome obliku.
Igor I.
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.12.2004. u 19:44 - pre 236 meseci
Citat:
DiceBG: Ali i dalje tvrdim da se tvoj ugao gledanja veoma razlikuje, prosto zbog situaciju u kojoj se trenutno nalazis. Znas onu: Svi su generali posle bitke. Poenta je da sa realno dostupnim resursima treba pazljivo sve prouciti (do poslednjeg detalja), pa kada se preracunas po najgoroj varijanti, stisnuti zube i pametno rizikovati. Vecini ovde koji i mogu da "oslobode" neki kapital, to je kapital za crne dane, pa se nerado "igraju" sa njim.

Pomešao si me sa nekim... Ja sam samo napravio komentar u vezi kredita koji se uzimaju za letovanje, zimovanje, putovanja, kojekakve proslave i ispraćaje, kupovanje poklona za svadbe, itd. Ako uzimaš kredit da kupiš stan, auto ili iskoristiš ga za školovanje, startovanje nekog biznisa (npr. da se baviš poljoprivredom, kao što i ti navodiš), ili bilo šta što će tebi lično ili tvojoj porodici ići u korist (znanje, iskustvo, rešavanje egzistencijalnog problema, lično bogaćenje, tj. neće ti ostati samo mutno sećanje) je razumno, sve ostalo je ludost! Ako ne uzimaš kredit nego štediš cele godine da bi napravio slavu, opet ludost... Takođe deo problema oko tih kredita je što se većina proizvoda koje narod kupuje na kredit dolazi iz inostranstva, pa se ne stimuliše domaća ekonomija... Ono stranac ti da kredit, ti kupiš proizvod iz uvoza, posle mu vratiš koliko si uzeo+kamatu, ukratko smer novca je uglavnom ka inostranstvu umesto da je obrnuto, a onda se narod čudi i izmišlja razloge... I još jedan detalj, verovatno najbitniji, sledeće godine se očekuje da dosta firmi ode pod stečaj i da 10% zaposlenih u državnoj administraciji dobije otkaz pa im ovo dođe kao usluga da ne bi u trenutku otkaza imali previše kredita (koje su potrošili na odmaranje).

Branimir

 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 10:16 - pre 235 meseci
Sad ste me zaludeli sa privatnim preduzecem...pa bi da postavim par pitanja.
Koliki "porez" na mesecnom nivou moja navodna privatna firma mora da daje drzavi...tj. kako se to obracunava. Meni se cini da tu ide neki procenat od prihoda same firme. Dalje...da li je firma obavezna da predje neki minimum proizvodnje ili tu nema nikakva ogranicenja. Da li je broj radnika koji bi radili u toj firmi limitiran i koliko se isplati isti takav posao pokrenuti u stranoj zemlji ?
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 10:46 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Cuo sam za ovo, ali ne znam po kom osnovu daju pare, tj. od cega zavisi da li cu dobiti 70 ili 120 hiljada? I jel se sigurno dobijaju pare ili nekome daju a nekome ne?


Daju pare daju samo ima kvaka. Uslov je da se skines sa Zavoda a to znaci da moras dapocnes sam se bi da placas zdravstveno, socijalno, pneziono i sve ostalo a to ti izadje izmedju 17 i 20 (i kusur) hiljada mesecno, zavisi cime se bavis kakva ti je strucna sprema i slicno, pa ti saberi. Ako li zaposlis nekoga onda ti i on dodje na teret sa sitim iznosom. Takodje, ukinute su olaksice koje su do skoro postojale za otvaranje malih firmi. Sad te od prvog dana opterecuju sa svim mogucim dazbinama koje su uspeli da smisle, kao da si dobrostojeca firma koja radi punom parom i ima stalan i dobar prihod.

Citat:

@broker
U vezi tvog pominjanja kredita i lakseg spavanja. Pazi, ja nemam nameru da uzmem kredit i da ga vracam sledecih 30 godina, vec 3. Ako ne uspem za 3 godine da vratim 5000 eura kredita, onda u sumu i to je za mene. A kako bih drugacije dosao do para?! Nikako, eto kako.


Potpuno te razumem, ali ja to gledam ovako: uzmes kredit od 5000 evra i sta sa njim da uradis? Prepostavka je da imas dobru ideju ali ta ideja nije razradjena. Znaci treba da razvijas biznis ali i da placas sve novonastale troskove koje taj biznis nosi sa sobom (poslovni prostor, troskovi dazbina drzavi, trskovi vodjenja knjiga, plate, struja i ostale komunalije, troskovi reporomaterijala, neplanirani troskovi zbog havarija, vozilo, troskovi vozila i putni troskovi, troskovi reklamiranje i slicno i jos na to postojeci troskovi stanovanja, hrane i slicno). 5000 evra se tu vrlo brzo istopi. Treba uracunati i nestabilnu drzavu gde se sve menja velikom brzinom, pocev od zakona pa do kursa evra.

Ne bih da sirim depresiju ali meni to izgleda kao prilicno rizicno, mnogo vise nego puci za neki veliki kredit s kojim stvarno mozes da krenes punom parom. Ne odgovaram ljude od toga nego samo zelim da skrenem paznju da treba sve dobro smisliti jer u nasoj drzavi nista nije onako kako ti pricaju pre nego sto potpises. Uvek posle potpisa iskace mnogo nekih "ALI", dodatnih troskova ili cak ogranicenja.

E da, treba imati u vidu i da ne mozes slobodno da raspolazes novcem koji firma zaradi.
 
0

Zephyros

Član broj: 32658
Poruke: 97
212.200.107.*



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 12:28 - pre 235 meseci
Veoma korisna rasprava.

U principu receno je dosta pametnih stvari ali ima nesto sa cim ne mogu da se slozim pa ne bih sad prozivao nego ovako.

1. Treba biti svestan da ne mozemo i nismo svi za gazde. To je OK. Medjutim kao sto oni koji nece da rade nemaju prava da se zale tako i oni koji su uspeli ne mogu da se ponasaju kao da svet ne postoji. Svi mi trebamo svima. Mozes biti ne znam-kakav gazda treba ti cistacica i brkata trafikantkinja i neljubazni salteras da ti lupi pecat. Vladajuca klasa i ostali su stalno u tenziji i mnogi kompromisi se moraju praviti inache ode sve u 3 lepe. Italija je idealan primer. Stalno, strajkovi, stalno izbori, ali u tom drustvu ipak svako zna svoje mesto. To je narod koji se iskreno i otvoreno dogovara.

2. Za sve koji bi da krenu u biznis, u imigraciju, da muvaju zensku, vazi jedno sveto pravilo: Kad bi biznismen uvek dobijao ne bi se zvao biznismen nego dobivalac !

3. Nije tacno da je Onazis stvorio sve ni iz cega. Ono stoji da je on enormno uvecao pocetni kapital, a treba napomenuti da on potice iz loze starih Smirnskih trgovaca i da mu je otac slao duvan u Argentinu gde ga je prodavao iskljucivo zenama zahvaljujuci poznanstvu sa Klaudijom Mucio, cuvenom pevacicom.
Connections in any gendered cable systems must be made between one male connector and one female connector. The connectors themselves will not allow male/male or female/female connections.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 14:36 - pre 235 meseci
Citat:
E da, treba imati u vidu i da ne mozes slobodno da raspolazes novcem koji firma zaradi.

Kako to mislis?
Uz to, ja sam licno mislio da se odlucim za manje rizican posao, za koji ne treba neka preterana filozofija. Tako da ne rizikujem bas toliko.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 15:19 - pre 235 meseci
Pa prosto je, pare su firmine a ne tvoje, ti kao vlasnik imas pravo samo na profit (ali ne i pravo na platu, ako nisi istvremeno i zaposlen u firmi) ali i to do neke mere. Ako uzmes mnogo odrape te dodatnim porezima.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 15:23 - pre 235 meseci
Pa cekaj bre, nemam ja nameru da uzmem sve pare firmi, ali ono sto zaradim, tj. sto mi ostane cisto, to valjda mogu da uzmem?!?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 15:50 - pre 235 meseci
Pa sad, ako se odlucis za to sledi ti double-taxing - porez na dobitak firme plus porez na tvoju licnu dobit kad te pare budes prebacivao na svoj racun kao dividendu i sl...

Dakle, ne radi se to uvek.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 15:52 - pre 235 meseci
Ne mozes...

Naime, koliko ja kapiram, a neko moze i da me ispravi. Sva zarada firme je na racunu firme. Ti kao platu mozes da podignes onoliko koliko si odredio da ti je plata u firmi, ali na tu cifru placas i doprinose drzavi. Kako se obicno odredi da ti je plata minimalac da bi platio manje doprinose, onda kintu moras da izvlacis iz firme na druge nacine. E sad to se radi na milion nacina :-)
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 15:55 - pre 235 meseci
Ne mozes. Mozes pare a trosis sa racuan firme ali sam namenski a sta je namenski zavisi od vrste firme. Jedino kao pausalac mozes da trosis novac sa racuna bez obaveze da pravdas namenu. Ali da dignes novac sa racuna kad ti zatreba kes ne mozes, osim ako nemas neki papir kojim to opravdavas podizanje kesa ali i to u ogranicenom obimu. Takdje ne mzoes sa racuna firme da platis nesto sebi privatno, jer sve sto kupis sa racuna firme vlanistvo je firme i moras ga imati u evidenciji a i na stanju a opet ne mozes da kupis bilo sta nego ono sto ti je potrebno za obavljanje delatnosti. Ono, mozes da kupis i nesto drugo ali eto ih drugovi poreznicari da te odrape za to.

Ima na ES-u nekoliko ljudi koji se u te stvari razumeju pa ce nadam se i pojasniti detaljnije.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 16:45 - pre 235 meseci
OK. Sve sam shvatio, ali mi jedno nije jasno. Znam da pare mozes iz firme da izvlacis na razne nacine, kao sto kaze djoca!, ali mi nije jasno, samo legalno gledajuci, zasto se otvara firma, ako ti radis za platu, a one ostale pare koje se zarade sto je na racunu firme i ne mozes da ih trosis?!? Osim naravno za potrebe firme. Pa koji moj onda otvaram firmu?!? Za koga su te pare ako ne za mene?!? Zar nije to malo glupo? Tvoja firma je zaradila neke pare, ali ti sada ne mozes da uzmes pare i da kupis auto, osim ako se ne snadjes da na naki nacin zajebes drzavu, ali ako na sve gledamo potpuno posteno i legalno, ti radis samo za platu. Za minimalac, ako hoces da placas manje poreze.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 17:39 - pre 235 meseci
Citat:
Zephyros: Treba biti svestan da ne mozemo i nismo svi za gazde. To je OK.

Tacno. Pre svega treba proceniti sopstvene mogucnosti jer odustajanje mnogo kosta.
Citat:
Nabukodonosor: OK. Sve sam shvatio, ali mi jedno nije jasno. Znam da pare mozes iz firme da izvlacis na razne nacine, kao sto kaze djoca!, ali mi nije jasno, samo legalno gledajuci, zasto se otvara firma, ako ti radis za platu, a one ostale pare koje se zarade sto je na racunu firme i ne mozes da ih trosis?!? Osim naravno za potrebe firme.

Sa racuna firme mozes da platis kiriju, struju, vodu, telefon, internet, poslovne ruckove, gorivo... Troskovi tipa hrana, pice, odeca, obuca se knjize kao "reprezentacija". Naravno tu treba imati meru jer zakon dozvoljava valjda do 3% od ukupnog prometa ili nesto slicno...
Citat:
Nabukodonosor: Pa koji moj onda otvaram firmu?!? Za koga su te pare ako ne za mene?!? Zar nije to malo glupo? Tvoja firma je zaradila neke pare, ali ti sada ne mozes da uzmes pare i da kupis auto, osim ako se ne snadjes da na naki nacin zajebes drzavu, ali ako na sve gledamo potpuno posteno i legalno, ti radis samo za platu. Za minimalac, ako hoces da placas manje poreze.

Zbog ovoga ljudi traze resenje tako sto remotely osnivaju firme preko grane (hint: offshore).
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.12.2004. u 18:37 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: OK. Sve sam shvatio, ali mi jedno nije jasno. Znam da pare mozes iz firme da izvlacis na razne nacine, kao sto kaze djoca!, ali mi nije jasno, samo legalno gledajuci, zasto se otvara firma, ako ti radis za platu, a one ostale pare koje se zarade sto je na racunu firme i ne mozes da ih trosis?!? Osim naravno za potrebe firme. Pa koji moj onda otvaram firmu?!? Za koga su te pare ako ne za mene?!? Zar nije to malo glupo? Tvoja firma je zaradila neke pare, ali ti sada ne mozes da uzmes pare i da kupis auto, osim ako se ne snadjes da na naki nacin zajebes drzavu, ali ako na sve gledamo potpuno posteno i legalno, ti radis samo za platu. Za minimalac, ako hoces da placas manje poreze.

Prvo, nema ništa nelogično u tome da ne možeš po svom nahođenju da trošiš novac firme... Ako ti je potreban auto za obavljanje posla firme možeš da ga kupiš za firmu. Ako hoćeš više novca od zarade, isplatiš to preko plate, platiš poreze i doprinose. To svuda funkcioniše tako. Jedina nelogičnost u Srbiji je da se uplaćuje 77% od BRUTO plate u poreze i doprinose i što se sa smanjenjem tih poreza i doprinosa kilavi. Dinkić skoro reče da će se to u privatnom sektoru smanjiti na 52% u 2005. mada i to je puno. 33% je po meni optimalno (znači od onog što zaradiš daš državi 1/3, a sebi 2/3), a ne kao sada da ako hoćeš da daš sebi minimalac ~200e, državi platiš ~669e.

Drugo, niko ne otvara firmu da bi bio jedini zaposlen. Možda u početku, ali cilj je rast. Sa više ljudi možeš da radiš optimalnije, sa više prihoda možeš da povećavaš proizvodnju, smanjuješ cenu, budeš konkurentniji, vrednost firme raste, itd.

Samo kod nas (i zemljama 3. sveta) funkcioniše biznis model kada neko otvori firmu da bi imao tezgu na pijaci, pa onda ode autobusom u Tursku na pijacu, nakupuje kojekakvo đubre tamo, prošvercuje i onda to prodaje na pijaci... Npr. neko ovde u USA sa takvim pristupom biznisu (sve i da ne plaća porez) ne bi mogao da konkuriše WalMart-u. WalMart je sinonim za optimalno. Recimo jednom sam naleteo na dil gde 10 novih potkošulja košta $4, a da bi ih oprao treba ti $3. Mada ovakvih primera ima koliko hoćeš... :)

Citat:
Nabukodonosor: Cuo sam za ovo, ali ne znam po kom osnovu daju pare, tj. od cega zavisi da li cu dobiti 70 ili 120 hiljada? I jel se sigurno dobijaju pare ili nekome daju a nekome ne?

Niko ne reče da to verovatno dosta zavisi i od iskustva u oblasti za koju si pisao biznis plan, i uopšte predhodnog radnog iskustva. Jer ne verujem da će ti iko dati novac da se vežbaš i učiš na sopstvenim greškama... Zato se isplati otići i raditi za nekoga ko se bavi biznisom koji te zanima da bi stekao radno iskustvo, shvatio proces, sam uvideo gde postoji prostor za optimizaciju, itd. Takođe krediti su po meni bolji za rast firme. Za početni kapital ja bih uložio sopstveni novac i/ili probao da ubedim rodbinu, prijatelje, prijatelje prijatelja, itd. da investiraju, pa kada krene biznis onda eventualno uzeti kredit da bi mogao da razviješ i proširiš biznis.

Branimir

 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337481 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.