Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277841 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.102.*



+5251 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 16:09 - pre 197 meseci
I duvan je zabranjen za srednjoskolce i osnovce, otkuda da bi se bas tako rasirilo. Mislim da zakljucak nema veze sa realnoscu. Niti ce se nuditi kao zvake niti moci skakutati do prve trafike, pa ko hoce i koliko hoce za sve pare.

Zasto ne moze da se zamisli(i zakljuci) neka "usrednjena", normalnija situacija, ili je mozda ovo pravo pitanje?
Ili neko misli da je u Holandiji rasulo, sodoma i ...


Poz.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 16:19 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Damnit, prvi put pa da se slozim sa Legionarem ;-)

I ja se slažem sa njim. S tim u vezi mislim da bi sa marihuanom trebalo izjednačiti status i alkohola i cigareta, to jest zabraniti ih (pre svega alkohol), jer bi to smanjilo potrošnju.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 16:34 - pre 197 meseci
Zabraniti alkohol??? Sta da pijem onda, vodu?
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 17:12 - pre 197 meseci
Citat:
Znop:
Priznali mi ili ne trava jeste droga.
Dok sam koristio travu, ona je za mene bila nesto dobro, iznad svega, branio sam je iznad svega.
Kada bi mi neko rekao da je prestao pusiti travu, bilo bi mi cudno kako je mogao toliko da pogresi i prestane uzimati tako nesto lepo i korisno.
Kada bi neko rekao da nije probao, cudio sam se kako je mogao do sada propustati tako nesto plemenito i potrebno.
Na neciju 1 recenicu protiv trame, ja sam uvek imao 51 recenicu zasto je trava dobra i uvek sam nekako bio u pravu ili mi se bar tako cinilo ;)
Sada posle svega znam da je trava opasna stvar, a da sam se zalagao za nju nekada, jesam, cak sam razmisljao da idem po protesnim setnjama koje se bave zastitom tako plemenite biljke kao sto je trava :)
Ko zeli da duva neka duva, ko trazi opravdanje, uvek ce ga i pronaci, ali travu je bolje ne pusiti nego pusiti.


Chiji je ovo klon :) Dobrodoshao... Kazi mi zasto sad nemas 51 rechenicu protiv trave... i molim te kazi meni neukom i zaglupljenom samo nekoliko opasnih chinjenica o travi... poshto nisi naveo ni jednu. Jbt slatko si me nasmejao :)

Citat:
Pozdrav I postovanje,

....svim ucesnicima rasprave. Pomno pratim celokupnu raspravu....I ima stvarno zanimljivih stvari, reakcija, ali ko je stvarno od vas konzument marihuane, npr. rekreativno, ko je konzument u medicinske svrhe, ko stvarno moze da tvrdi da je legalizovana u zemljama sveta, i zanima me u kojima....Takodje da li neko od ucesnika stvarno poznaje situaciju u Holandiji i zemljama gde je navodno legalizovana. Koliko to mozemo porediti sa Beogradom, Srbijom...Da li je "Holandski model" primenjiv i na Srbiju, ili neku drugu zemlju Evrope....

Takodje me zanima koliko krupni kapital, i kapital industrije zabave ucestvuje u postupcima legalizacije, ili spinu o ne stetnosti kanabisa....

Koliko bismo imali konzumenata u Srbiji ako bi na primer cena jednog grama, ili manje kolicine, isla od min 2000 dinara pa na vise... (nadam se da ste upuceni u cene u Srbiji, i kupovnu moc prosecnog konzumenta)....
Mnoga pitanja koja bi nas mogla zanimati....

Srdjan

p.s Mislim da ovo nije lose procitati

http://www.ukcia.org/research/...naUseAndMortality/default.html


Znas li ti sta uopste pitas?
http://norml.org/index.cfm?Group_ID=4415
http://norml.org/index.cfm?Group_ID=4516 - Izvoli malo se informishi.
Kada bi se Cannabis legalizovao postao bi skuplji, kvalitetniji ("zdraviji")...
Cannabis nije legalan zato sto ne odgovara kriminalcima. A ko ne kapira zasto... neka prvo sam mutjne glavom... kashce mu se samo...

Citat:
Ma sve je to lepo,samo u Srbiji nema nista od legalizacije u skorije vreme i to svi vi jako dobro znate.Legalizacija marihuane u Srbiji bi samo povecala broj ljudi koji je koriste.Ovo se pogotovo odnosi na osnovce i srednjoskolce.Ne bi bilo cimanja oko nabavke nego bi maltene samo skoknuli do prvog kioska i eto droge na dohvat ruke.Ovako ih bar donekle obeshrabri cinjenica da mogu da naje*u ako ih uhvati policija sa drogom.Oni se danas kriju kad duvaju,a kad bi se legalizovalo svaka srednja skola i svaki kafic bi smrdeli na vutru samo tako.

Ovde nema nikakve discipline i svesti o postovanju zakona,tako da bi legalizacija dovela sigurno do masovnije potrosnje.


Svaki tvoj post vishe govori o tvojoj tupavosti. I sve sam vishe ubedjen da sam debilchina sto uopste reagujem na tvoje postove... ali neka... mozda te neko shvati ozbiljno... a to ne bi valjalo.

"Ne bi bilo cimanja oko nabavke nego bi maltene samo skoknuli do prvog kioska i eto droge na dohvat ruke"

Ochit primer tvoje neinformisanosti i gluposti. Nigde... i nikad to tako nece postojati. Cannabis nije vekna hleba... kako osnovci i srednjoshkolci nisu svi djuture alkoholichari??? To se zaista moze kupiti na trafici! Kako svaki radni chovek nije stalno pijan?? Pa boze!!! Alkohol se kupuje na trafici!!!

"Oni se danas kriju kad duvaju,a kad bi se legalizovalo svaka srednja skola i svaki kafic bi smrdeli na vutru samo tako."

A sada sve to smrdi na rakiju i pivo? Jel? Da bash sam primetio. Aplauz za tebe.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 17:15 - pre 197 meseci
Citat:
jablan: I ja se slažem sa njim. S tim u vezi mislim da bi sa marihuanom trebalo izjednačiti status i alkohola i cigareta, to jest zabraniti ih (pre svega alkohol), jer bi to smanjilo potrošnju.

Alkohol nije u redu da se zabrani jer nisu svi ljudi koji ga piju alkoholičari. Mnogi piju po jednu čašicu dnevno zbog zdravlja. Uz neka jela se popije čaša vina, ili pivo. Sad što ima i nas koji nemamo mere, ...
Romanes Eunt Domus
 
0

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.smin.itsisp.net.



+45 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 18:56 - pre 197 meseci
posto je ovo anketa, kratko i jasno, ZA
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 18:59 - pre 197 meseci
Citat:
BluesRocker: Alkohol nije u redu da se zabrani jer nisu svi ljudi koji ga piju alkoholičari

Nisu ni oni koji povremeno povuku poneki dim narkomani...ali jbg, razlika je u tome sto je alkohol drustveno prihvatljiv, je l' da...njega cak nije ni preporucljivo nazvati drogom, jer se tako vredja "tradicija".

Casa vina uz rucak...rakijica uz veceru...itd...hmm...
Zamisli da neko kaze "evo sad sam doruckovao i povukao dva dima"...pritom ne misleci na duvanski dim
A koja bi bila reakcija ?
"Au, narkomancino jedna !!"
Onome ko "ovlazi" svoj obrok sa alkoholnim napitkom, niko nece reci "alkoholicaru jedan"....pre ce mu reci: "vala neka si, dobro je za krvotok, dezinfekciju, stagod"...
Cini mi se da su to dvostruki standardi.

Jer, ako moze jedno, zasto ne bi moglo i ovo drugo ?

Citat:
BluesRocker: Mnogi piju po jednu čašicu dnevno zbog zdravlja

Ja sam zdrav i bez "casice"
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.227.*



+35 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 22:23 - pre 197 meseci
"Ako mogu ovom prilikom da porucim narkomanima i svim ostalim klosarima i barabama, ako vec moraju sa necim zivce svoje da dotezu, neka to bude rakija, da pomognu ovom seljaku jadnom..."

Rakija je nas brend, nista od vase legalizacije! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=V4gkgoAu2-E
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv28.01.2008. u 22:44 - pre 197 meseci

Hahaha...padoh sa stolice...kakav clip !!!
Festival balvana.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.203.*



+5251 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv29.01.2008. u 10:29 - pre 197 meseci
I oni se ravnopravno pitaju za legalizaciju
 
0

jazz-er
negde u Srbiji

Član broj: 90195
Poruke: 21
79.101.190.*



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv07.07.2008. u 19:53 - pre 192 meseci
Ljudi ja ne znam u cemu je tolika frka.Prosto i jednostavno uvede se Z A K O N kojim bi bilo doneto da ljudi mladji od 18 godina NE SMEJU da konzumiraju marihuanu , alkohol i duvan.Kada covek postane punoletan moze, po zakonu to znaci da je sam za sebe odgovoran a to znachi da moze da sam odlucuje sta ga truje a sta ne.Da ne bi bilo masovnog potrazivanja za supstancama kao sto su marihuana , alkohol i duvan lepo drzava usmeri mlade ljude koji se spremaju za zivot na sport , nauku , umetnost.Imamo primer Holandije u njoj je marihuana legalizovana kao i alkohol i duvan pa opet ima mladih ljudi koji nisu tome vec su svoja interesovanja usmerili ka sportu ili nauci.Primer holandska fudbalska reprezentacija nas konstantno DERE u fudbalu a razmisljannje vecine ljudi u Srbiji koji imaju pravo glasa je da je njihova omladina "zagadjena" marihuanom. Isto primer kod ljudi drugih zanimanja ukupan izvoz holandije je 391,1 mlrd USD (2006.).Po ovom podatku mozemo reci da uzimanje marihuane na neki nacin pozitivno utice na produktivnost cele drzave.GLAVNI PROBLEM NELEGALIZACIJE MARIHUANE U SRBIJI JE TAJ STO JE MARIHUANA GLAVNI IZVOR NOVCA POLICIJSKIM INSPEKTORIMA , MINISTRIMA itd.NJIMA JE MNOGO JEFTINIJE DA MARIHUANA NE BUDE LEGALNA JER TAKO NE MORAJU DA PLACAJU DRZAVI POREZ ZA OGROMNE KOLICINE PRODATE ISTE VEC CE SVE PARE UZETI ZA SEBE , A NAROD CE OSTATI SLEP I G L U P.Nije ovakva situacija samo kod nas , drzavni kriminal postoji i u najrazvijenijim drzavama.Samo sto te drzave mnogo vole da sole pamet manje razvijenim o stetnosti i alkohola i duvana i marihuane samo da bi stvorili jos jedno trziste za svoje nelegalne radnje.A sto se tice stetnosti uopste gore navedenih supstanci imam samo jedno da kazem a to je U M E R E N O S T.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv07.07.2008. u 21:15 - pre 192 meseci
Citat:
jazz-er: Prosto i jednostavno uvede se Z A K O N kojim bi bilo doneto da ljudi mladji od 18 godina NE SMEJU da konzumiraju marihuanu , alkohol i duvan.

pa takav je i sad zakon :)
a kad si punoletan onda [od ta tri] samo marx je i dalje illegal :)
 
0

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv07.07.2008. u 23:06 - pre 192 meseci
Sve i da postoje i neki argumenti za legalizaciju,ovi protiv legalizacije su jaci. To se vidi i po apstraktnim definicijama na ovoj temi tipa: "sloboda izbora i sl."!!! To nije izgovor za nanosenje stete ni sebi, a kamoli argument da treba svima priblizi i dopusti socijalno i umno propadanje (koriscenje trave dovodi do toga), bez nacina da se ljudi sprece u tome, jer eto to je njihovo pravo i sloboda. Taj nacin danas je upravo ilegalnost marihuane.
Zakon koji zabranjuje marihuanu nije donesen da bi nekog gledali kako pati sto ne moze slobodno da duva ili da bi nekom bila uskracena neka korist ili ukinuto koriscenje necega sto je coveku neophodno, vec zato sto je trava stetna, a totalno nepotrebna, tako da nema ni jednog jedinog razloga zasto bi se marihuana legalizovala.
Ne moze se u danasnjem drustvu svacija zelja tretirati samo kao licna sloboda ili izbor i na taj nacin dozvoljavati, jer postoji i nesto sto se zove odgovornost, kontrola i zdrav razum, a to su kategorije koje postavljaju granicu izmedju slobode da nesto covek sme i da ne smes da radi.

Zasto se godisnje desetine hiljada mladih u svetu lece u centrima za bolesti zavisnosti samo od marihuane, zasto isto toliko ljudi dusevno oboli od psihoze ili sizofrenije nastalih usled koriscenja marihuane, da ne spominjem one koji postanu teski narkomani.

Mislite o tome.
 
0

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 00:25 - pre 192 meseci
Dobro.
A zasto je onda alkohol legalan?
 
0

djole_za
zajechar

Član broj: 158998
Poruke: 101
77.46.224.*



+6 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 02:10 - pre 192 meseci
Citat:
Legionar_: Sve i da postoje i neki argumenti za legalizaciju,ovi protiv legalizacije su jaci. To se vidi i po apstraktnim definicijama na ovoj temi tipa: "sloboda izbora i sl."!!! To nije izgovor za nanosenje stete ni sebi, a kamoli argument da treba svima priblizi i dopusti socijalno i umno propadanje (koriscenje trave dovodi do toga) , bez nacina da se ljudi sprece u tome, jer eto to je njihovo pravo i sloboda. Taj nacin danas je upravo ilegalnost marihuane.
Zakon koji zabranjuje marihuanu nije donesen da bi nekog gledali kako pati sto ne moze slobodno da duva ili da bi nekom bila uskracena neka korist ili ukinuto koriscenje necega sto je coveku neophodno, vec zato sto je trava stetna, a totalno nepotrebna, tako da nema ni jednog jedinog razloga zasto bi se marihuana legalizovala.
Ne moze se u danasnjem drustvu svacija zelja tretirati samo kao licna sloboda ili izbor i na taj nacin dozvoljavati, jer postoji i nesto sto se zove odgovornost, kontrola i zdrav razum, a to su kategorije koje postavljaju granicu izmedju slobode da nesto covek sme i da ne smes da radi.

Zasto se godisnje desetine hiljada mladih u svetu lece u centrima za bolesti zavisnosti samo od marihuane, zasto isto toliko ljudi dusevno oboli od psihoze ili sizofrenije nastalih usled koriscenja marihuane , da ne spominjem one koji postanu teski narkomani.

Mislite o tome.


izvini,jel mozes da mi kazes neko korisno dejstvo alkohola,ako nije problem?

i takodje da mi odgovoris na pitanje sta se desava sa dugogodisnjim alkoholicarima,mislim da li su oni potpuno zdravi?

pa i velika kolicina secera,vitamina ili kafe moze da bude stetna,a opet je sve to legalno?ajde sledeci put malo razmisli o tome sto pises..
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 08:22 - pre 192 meseci
Ih, da li je alkohol zdrav? Pa zna Srbin sta valja...zato nam ovako dobro ide.
Kakav je to covek koji ne pije...pa samo pi*kice se klone alkohola...kako covek da se posteno, onako srbski potuce ako malo ne popije...kako prebiti zenu i decu kad se zorom vratis kuci ako malo ne popijes...kako voziti 150 km/h kroz Terazijski tunel iza ponoci ako alkohol ne struji venama....itd itd...

BULLSHIT!!!

Je*ote...sad se setih...na stotine pesama u ovoj zemlji napisano je kao hvalospev alkoholu.

A mi se zanosimo pricama o vutri...cija zastupljenost je verovatno 1% u odnosu na to koliko se ovde cirka.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 08:58 - pre 192 meseci
@Legionar_

Malo bolje razradi svoje blatjenje. Ovako ispadash glup.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.static.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 11:48 - pre 192 meseci
Citat:
Legionar_:
Zasto se godisnje desetine hiljada mladih u svetu lece u centrima za bolesti zavisnosti samo od marihuane, zasto isto toliko ljudi dusevno oboli od psihoze ili sizofrenije nastalih usled koriscenja marihuane, da ne spominjem one koji postanu teski narkomani.
Mislite o tome.


Ne leci se niko od zavisnosti od marihuane :) Malo bolje se raspitaj :).

I da... ne postoji bolest koja se zove PSIHOZA :) . To je ime za celu jednu grupu bolesti. A u nju spada i sizofrenija. Tako da ne mozes da kazes od psihoze ili sizofrenije. I kao sto Be_HappY rece, nemoj da ispadas glup u drustvu...
 
0

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 14:13 - pre 192 meseci
Citat:
djole_za: izvini,jel mozes da mi kazes neko korisno dejstvo alkohola,ako nije problem?

i takodje da mi odgovoris na pitanje sta se desava sa dugogodisnjim alkoholicarima,mislim da li su oni potpuno zdravi?

pa i velika kolicina secera,vitamina ili kafe moze da bude stetna,a opet je sve to legalno?ajde sledeci put malo razmisli o tome sto pises..

A sta ce alkohol na temi o marihuani?Ajde onda da dodamo i duvan, izduvne gasove, mobilne telefone, internet i kompjutere. U cemu je poenta? Da se dokaze kako sve ovo pobrojano moze biti stetno, a ipak je legalno? To nije nikakav argument, vec vise lici na decije opravdanje kad dobije jedinicu, pa se vadi da je celo odeljenje lose proslo. Prvo sto nikakve veze nema sa travom, a drugo, ne mlatite se vise sa legalizacijom neke stvari koja spada u samo dno po kategoriji proizvoda i prioritetu savremenih potreba drustva i coveka.
Dakle, ubuduce pokusajte da date smisao svojem zalaganju za legalizaciju drzeci se samog proizvoda- marihuane, sigurno ima dosta lepog da se kaze o njoj ako je vec toliko zdrava i super, a neki je i dizu u nebesa, stoga nemojte da dozvolite sebi da Vam glavni argument bude legalnost alkohola ili duvana. Pricajte malo o tripovima, osecaju kad ste naduvani, zasto bi trebalo preporuciti i omoguciti svima da steknu ista takva iskustva, sta je tu srz i koji je taj uzvizeni cilj uzivanja trave? Kolika je tu nagrada, a koliki rizik?
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv08.07.2008. u 14:46 - pre 192 meseci
Citat:
Legionar_: A sta ce alkohol na temi o marihuani?

Sta fali? Da nismo narusili tradicionalne vrednosti?
Citat:
Ajde onda da dodamo i duvan, izduvne gasove, mobilne telefone, internet i kompjutere

Pa...jos nisam video primer da je neko nakon "preterane upotrebe" duvana, izduvnih gasova, mobilnih telefona, kompjutera naprasno dobio zelju da izlupeta svoju zenu...ili devojku...ili dete...ili prijatelja...nekog ko mu se nadje na putu.
Gle cuda, cak do sada nisam video nikoga ko se naduvao travkama iz ove teme, pa da je nakon toga ispoljavao bilo kakvu agresivnost. Naprotiv.
A od drustveno prihvatljive droge (alkoholnih pica) svakog dana imas po nekoliko saobracajki, tuca, nekog slicnog oblika agresivnog ponasanja...
Nisam jos cuo da je neko odapeo od vutre, ali zato znam za slucaj iz svoje okoline gde je covek umro od posledica visegodisnjeg konzumiranja alkohola.

Da neko sad ne pomisli da sam neki zesci protivnik alkohola. Sve sto je umereno je ok...ali ova kultura ne zna za umereno konzumiranje cirke.
Jednostavno, pun mi je Q tih dvostrukih kvazipatriotskih standarda - cirka (kao domacinska droga) moze, a vutra (kao, jel'te, produkt prozapadne pop-kulture) ne moze. Ma nemoj.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277841 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.