Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borilacke vestine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Borilacke vestine?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146432 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.219.*



+15 Profil

icon Re: Borilacke vestine?10.10.2007. u 21:29 - pre 201 meseci
Citat:
Chuck Norris je izgubio nevinost prije svog oca...
-Samo Chuck Norris može dijeliti sa nulom
-Chuck Norris ne spava. On ceka.
-Chuck Norris cesto donira krv. Ali nikada svoju.
-Chuck Norris MOZE dodirnuti MC Hammer-a.
-Suze Chucka Norrisa lijece rak. Šteta što Chuck Norris nikada nije plakao
-Chuck Norris je brojao do beskonacnosti. Dvaput.
-U uobicajnom dnevnom boravku ima otprilike 1242 objekta s kojima te Chuck Norris može ubiti
ukljucujuci sami dnevni boravak
-Bog je htio stvarati zemlju 10 dana. Chuck Norris mu je dao 6
-Chuck Norris na kraju svakog tjedna ubije 14 bijelaca da ljudi ne misle da je rasist.
-Chuck Norris je igrao ruski rulet sa napunjenim pištoljem i pobijedio je.
-Chuck Norris je jedini covjek koji moze kruzni udarac slati preko e-maila.
-Chuck Norris trenutno tuzi NBC, tvrdeci da su Zakon i Red autorizirana imena njegovih nogu.
-Chuck Norris je jednom pojeo cijelu tortu prije nego su mu prijatelji stigli reci da je striptizeta unutra
-Na njegov rođendan Chuck Norris bira neko sretno dijete koje ce biti baceno na Sunce.
-Kružni udarci Chucka Norrisa zapravo ne ubijaju ljude. Oni izbrišu njihovo postojanje iz vremensko-prostornog kontinuuma.
-Biblija je orginalno nazvana: Chuck Norris i prijatelji
-Chuck Norris actually built the stairway to heaven.
-Chuck Norris može prosuditi knjigu po koricama.
-Svi vole Raymonda. Osim Chucka Norrisa.
-Ozzy Osbourne odgriza glavu šišmišima. Chuck Norris odgriza glavu sibirskim tigrovima.
-Isus može hodati po vodi, ali Chuck Norris može hodati po Isusu.
-Chuck Norris spava sa jastukom ispod pištolja.
-Chuck Norris je prešao cestu. Nitko ga se nije usudio pitati zašto.
-U antickoj Kini je postojala legenda: Zmaj ce roditi covjeka koji ce odrasti i pobijediti zlo na svijetu.
Taj covjek nije Chuck Norris. Chuck Norris je ubio tog covjeka.
-Samo Chuck Norris može kihnuti sa otvorenim ocima.
-Chuck Norris nije samo imenica, vec i glagol.
-Chuck Norris je rođen u drvenoj kolibi koju je sam izgradio
-Chuck Norris has never had a surprise birthday party. He can NEVER be surprised. EVER.
-Chuck Norris može pljeskati sa samo jednom rukom
-Chuck Norris can prepare Minute Rice in less than minute
-Chuck Norris može pobijediti u igri Connect Four u samo tri poteza



LoL!
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
82.117.193.*



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?12.10.2007. u 10:21 - pre 201 meseci
Samo da razdvojimo, ta cela prica je ismevanje holivudskog preterivanja i premarketiranja.

Borilacke vestine (i sportovi) uce ljude skromnosti.. ukratko sve suprotno od ovoga sto je za Norisa ispisano. Ovo je trebalo pre da bude na nekoj temi o holivudu. Oni sve sto "obrade" nacisto unerede.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?17.03.2008. u 18:44 - pre 196 meseci
Steta sto je tema zamrla :)

od 7-12 juna na kopaoniku ima seminar Ruskog sistema, drzi ga Aca Kostic. Ako nekog zanima...

http://www.russianmartialart-serbia.com/
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Borilacke vestine?17.03.2008. u 19:51 - pre 196 meseci
Citat:
flylord: Steta sto je tema zamrla :)

od 7-12 juna na kopaoniku ima seminar Ruskog sistema, drzi ga Aca Kostic. Ako nekog zanima...

http://www.russianmartialart-serbia.com/


Jeli neko ima iskustva sa sistemom? Citao sam neki intervju sa Fedorom gde kaze da je to jedno veliko smece i prevara, a verujem da se covek pomalo razume u te stvari.

Inace koga iz NS interesuje BJJ treninzi su pon-sre-pet 18:00 sati u dzudo sali na spensu.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?17.03.2008. u 22:05 - pre 196 meseci
kako sam ja stekao utisak o ruskom sistemu, to je prilicno dobra vestina ali se ucenici mnogo lose treniraju... ima mnogo vise pipkanja nego realnog kontakta...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?17.03.2008. u 22:22 - pre 196 meseci
Citat:
NoneVi: Jeli neko ima iskustva sa sistemom? Citao sam neki intervju sa Fedorom gde kaze da je to jedno veliko smece i prevara, a verujem da se covek pomalo razume u te stvari.


Razume se samo pomalo .
Ruski sistem je evoluirao kao vojna vestina, i jako je praktican. Nemas varijante (kao u Aikidou, na primer), gde ucis prvo neke pocetnicke tehnike koje je maltene nemoguce primeniti u tom obliku.
Inace ja treniram ruski sistem, imaju odlicne padove (mada je dobro da znas i aikido/dzudo padove): vezbaju se padovi niz stepenice, preko klupa i prepreka (ali ne da preskocis prepreku , nego se bas kotrljas preko nje). Imamo dosta parter i klinch tehnika, klasicnih udaraca i blokova, izbegavanja...
Ali je opet ovde klasican princip: svaki cigo svoga konja hvali.

Ono sto je meni zanimljivo je da me ruski sistem mnogo podseca na Wing Chun (posto sam trenirao doticni, pa ga kolko tolko znam), a na netu sam naisao na jos ljudi koji slicno tvrde.

Citat:

Inace koga iz NS interesuje BJJ treninzi su pon-sre-pet 18:00 sati u dzudo sali na spensu.


Aj daj malo objasnjenje za BJJ.



p.s. ako cemo iskreno, najprakticnije vestine ali i najprostije su rvanje i boks. Naucis ih jako brzo, jako su efikasne, i jako primenjive

Citat:
superbaka: kako sam ja stekao utisak o ruskom sistemu, to je prilicno dobra vestina ali se ucenici mnogo lose treniraju... ima mnogo vise pipkanja nego realnog kontakta...


Moglo bi se reci da si u pravu. Na zalost, mi u Nishu, nemamo opremu za full contact (jos uvek), cak ni vrecu, tako da ne smemo da treniramo udarce sa realnom snagom. A u planu nam je nabavka fokusera i rukavica.

Ali recimo klinch, poluge i parter treniramo izrazito realno. Stavise, ja imam gomilu modrica i ogrebotina po telu, a imali smo i posekotine i to od drvenog noza (pa ti vidi kolko se realno shibamo )


Ako nekog zanima malo vise Ruski Sistem, tu sam. Inace trenirao sam: box i kick box, wing chun i shotokan karate, a trenutno treniram Realni Aikido (a jednom samo bio na seminaru Shin Shin Toitsu Do-a poznatog kod nas kao Ki Aikido) i Ruski Sistem (sa elementima eskrime i raznih rvackih vestina), tako da mogu da dam i neka poredjenja sa ovim vestinama.


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.164.*



+5251 Profil

icon Re: Borilacke vestine?17.03.2008. u 23:50 - pre 196 meseci
Ima i dopuna..
Chuck Norris je spustio slusalicu Olji Beckovic
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.167.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 00:05 - pre 196 meseci
Citat:
Ima i dopuna..
Chuck Norris je spustio slusalicu Olji Beckovic


iiijaaaooo :)))) ova je dobra.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 14:29 - pre 196 meseci
BJJ - Brazilski jiu-jitsu
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 14:44 - pre 196 meseci
u cemu se razlikuje od "japanske"? Jel imas nekog licnog iskustva, posto mi to deluje korisnije nego da pogledam po netu...
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 14:55 - pre 196 meseci
Jedna od podvrsti dzuda. Grappling tehnika (znaci bez udaraca). Vecina borbe se odvija u parteru. Poenta je u dolazenju u dominantan polozaj (ledja, sidemount, mount) i izvodjenje poluca na ruci (armbar, kimura, amerikana) nozi ili gusenja (giljotina, rear nake choke, arm i leg triangle). Inace je 'izumljena' pocetkom 20tog veka od strane porodice Gracie.

Danas je dominantna tehnika u MMA-u i prakticno ne postoji vrhunski borac (osim rusa koji praktikuju sambo) koji nije verziran u BJJ.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
82.117.206.*



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 16:07 - pre 196 meseci
Citat:
superbaka: kako sam ja stekao utisak o ruskom sistemu, to je prilicno dobra vestina ali se ucenici mnogo lose treniraju... ima mnogo vise pipkanja nego realnog kontakta...


Ne delim utisak.

http://uk.youtube.com/watch?v=LCu1ETqTIO8, ove masnice su moje na 8:35 i posle 6 i kusur godina treniranja. E sad, mozda si utisak stekao u/od nekog aikido kluba gde umisljaju da rade Ruski Sistem. Mi radimo udaranje i sparing toliko slobodno i bez ikakve zastitne opreme da nam ljudi zbog toga odlaze iz kluba. Odustade mi bas jedan mnogo dobar momak pre neki dan.



@NoneVi
BJJ je podvrsta Dzudoa? Ili mislis da su i BJJ i Dzudo nastali iz starih mekih stilova to jest Dziudzice? Evo za one koji bi jos malo informacija www.borenje.info
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 20:58 - pre 196 meseci


rekao bih da si dao pogresan snimak da dokazes realnost, ovaj snimak nema blage veze sa tim...

Citat:
E sad, mozda si utisak stekao u/od nekog aikido kluba gde umisljaju da rade Ruski Sistem


utisak sam stekao bas na treninzima koje je vodio ovaj mrsavi u plavoj majci na 7:50

kada vidim tvrdi patos bez strunjaca, odmah mi je jasno koliko se realno uvezbavaju bacacke i parterne tehnike, koje su po meni osnova svakog dobro obucenog borca...

BJJ je odlicna vestina za borbu u ringu, mada ni jedan savremen UF ne koristi samo jednu vestinu... nezaobilazna je za kompletiranje jedne vestine, ali kao samostalna, svodi se ili na cepanje odece ili dranje koze na asfaltu... 2:1 je vec i suvise za BJJ...
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
79.101.167.*



+4 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 21:48 - pre 196 meseci
Mi Japanci zovemo ovo:


ninđucu.





Šalim se naravno, ali jesam primetio mnoge poznate stvari.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?18.03.2008. u 22:40 - pre 196 meseci
Citat:
superbaka:kada vidim tvrdi patos bez strunjaca, odmah mi je jasno koliko se realno uvezbavaju bacacke i parterne tehnike, koje su po meni osnova svakog dobro obucenog borca...


Ok. Imas nepotpuno razjasnjenje, posto u sali imamo strunjace. Radi se parter i bacanja samo puca. A i napolju se dosta radi na travi. I tako dalje...

Po meni je recimo greska navici ljude na strunjace, pa se bacaju, vrte na kolenima i naviknu jos gomilu stvari koje ih osakate prvi put za nedajboze na tvdoj podlozi.

Rekao si da si utisak stekao na trenizima, u mnozini. Spor mi je kod kuce internet pa me mrzi da ucitavam do 7:50, ali pretpostavljam da je Dragan u pitanju. Kod njega si bio na treninzima? Gde i na koliko treninga?


 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?19.03.2008. u 13:50 - pre 196 meseci
Citat:
Imas nepotpuno razjasnjenje, posto u sali imamo strunjace. Radi se parter i bacanja samo puca. A i napolju se dosta radi na travi.


ako ste to promenili, to je odlicno i podrzavam... to je vec druga prica...

Citat:
Rekao si da si utisak stekao na trenizima, u mnozini. Spor mi je kod kuce internet pa me mrzi da ucitavam do 7:50, ali pretpostavljam da je Dragan u pitanju. Kod njega si bio na treninzima? Gde i na koliko treninga?


bio sam 3 puta, ali ne mogu tacno da se setim gde se to nalazi... neki neugledan sportski centar, da li je bese bio u General Zdanovoj u delu ka Klinickom centru... pamtim enterijer ali ne i adresu...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?19.03.2008. u 20:22 - pre 196 meseci
To je oduvek bilo tako, e sad gde si ti bio i na koji si deo gradiva naleteo pitanje je. A i hvala Bogu pa je otvorena vestina i stvari koje "rade" se inkorporiraju svakodnevno ako ih nije bilo ranije. To je jedan od razloga sto sam se posle poduzeg staza u vise vestina (od 6te godine) zakacio bas za Sistemu.

Da mogu da se vratim unazad a da imam vremena samo za jednu stvar da treniram to bi bila ili Krav Maga ili Ruski Sistem. Da mogu da se vratim unazad vreme i da mogu da ga trosim na vise stvari to bi bile opet jedna od ove dve vestine, thai box, brazilska i rvanje. Koliko se postigne ali od ove potonje tri koliko bih stigao svakako.

Trenutno se zadovoljavam Sistemom sa MMA dopunama kao "reality slap" alatom. Inace u klubu Vukovi imamo i MMA sekciju koja je aj da kazemo samo formalno odvojena. Ucestvovace sad za vikend na Tap Out Challenge najmanje jedan mladjani momak iz grupe ako ne i vise njih.

Vazno je da se radi, da se ne lapi u prazno ;-), pa koja god vestina da je.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?19.03.2008. u 21:35 - pre 196 meseci
ono sto sam ja trenirao bio je miks koji se sastojao od sledeceg:

udaracke tehnike koje su se sastojale od manjeg broja efikasnih izvucenih iz Krav Maga-e, Kjokonsi dzice i kick box-a, mada sam ja malo modifikovao blokove jer sam trenirao kung fu i tako mi je vise lezalo... naravno, to se vezbalo sa rukavicama, fokuserima i zivim ljudima :) i pored toga, maksimalno sam izbegavao udaracke tehnike jer je moja filozofija bila 'je*es ti to da li cu ja njemu da izblokiram svaki udarac', i bazirao sam se na to da odmah uletim u bliski kontakt (klinc) kako mu ne bih dao sansu da se razmase i patosira me... ono sto sam usavrsavao bili su laktovi i niski nozni sa strane kolena za visoke i teske ljude jer je to cesto jedina slaba tacka koju mozes da iskoristis, a tako se i pokazalo u praksi :)

bacacke tehnike su bile moja specijalnost i sastojale su se iz manjeg broja najefikasnijih tehnika iz Judo-a, Sampo-a, BJJ i KJ... tehnike izvlacenja smo krali iz sistema i KJ, mada sam ja vise usavrsavao tehnike iz KM - stipanje, odjedanje uveta, oci, testisi i ostale slabe tacke jer, sirova snaga je sirova snaga, a uvo je uvo :)

parter smo kompletno radili iz BJJ, i to veci deo cele vestine...

i pored toga sto sam dugo trenirao Realni aikido i (kao) znao odbranu od vise napadaca, moja jedina tehnika kojoj sam u tim slucajevima pribegavao je legendarna tehnika Krav Maga-e - 'sto pre pronadji vrata'...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?20.03.2008. u 08:58 - pre 196 meseci
U pravoj tuchi (moj misljenje), u parteru je efikasniji box nego aikido , jer imas jake i dobre udarce koje mozes i dole da plasiras (ponekad )
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?20.03.2008. u 20:25 - pre 196 meseci
ko je spominjao aikido za parter? aikido nema uopste tehnike za parter...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Borilacke vestine?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146432 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.