Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dozvola za stoljpi

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za stoljpi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomycool18
Microsoft
nedodjija

Član broj: 46409
Poruke: 28
*.82.EUnet.yu.



Profil

icon Dozvola za stoljpi12.03.2005. u 19:41 - pre 232 meseci
Sta treba da uradim da bi dobio dozvolu za pistolj?
Shomy
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi12.03.2005. u 20:17 - pre 232 meseci
Da podneses zahtjev u sup. Mislim da trba da imas odsluzenu vojsku.

* ne zaboravi da ti i pistolj treba... :o)
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi12.03.2005. u 22:27 - pre 232 meseci
pored odsluzene vojske potrebno je imati cist dosije i da nije bilo nikakvih prituzbi na tebe (makar i za glasnu muziku) :) i zahtjev za to, nesto love i naravno pistolj sa porijeklom


 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 00:23 - pre 232 meseci
i, da, psitolj mozes da korsitis samo na svom imanju, tj. ne smes da ga nosis sa sobom svuda. da bi dobio dozvolu za nosenje pisotlja uvek sa sobom, treba ti dokaz da ti je zivot ugrozen (tj. da si krimos ili na udaru krimosa)

takos ada stoje stvari...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.medianis.net.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 00:40 - pre 232 meseci
aj ovako
ne treba vojska das 10000 hiljda i polazes za pistolj i bez vojske aali nema nista od civilke
tj ako si iso civilno oprosti se od pistolja zauvek !

i mogu da te zezaju cak i prekrsajke tipa remecenje javnog reda i mira i sl nemora samo krivica da je u pitanju ! ah da i cist pistolj !
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 01:08 - pre 232 meseci
Mislim da smije u autu da se nosi ali naravno okvir izvadjen iz pistolja kao i u kuci sto mora da bude.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.ptt.yu.



+183 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 07:37 - pre 232 meseci
nisam siguran, ali mislim da mora ne samo da bude okvir izvađen već i rasklopljen ako ga prenosiš kolima ili kako već... poenta je da nemožeš da ga za sekundu dovedeš u stanje za upotrebu.

kada podneseš molbu poslaće pandura u narednih mesec dana da se jednom ili dvaput po komšiluku raspita o tebi (prvenstveno kod policajaca ako ih ima u neposrednom okruženju) ako nalete na bilo kog penzosa, nadžak babu ili mrzitelja omladine možeš se oprostiti od dozvole. to se desilo mom ortaku - okej dečko, ali se svađao sa komšijama oko parking mesta i buke na žurkama i kao za inat pandur je baš takve pitao o njegovom liku i delu...

na kraju da pitam šta će ti?
-nigde ne smeš da ga nosiš ako nije rasklopljen - znači neupotrebljiv
-danas sutra treba da rizikuješ da ti ga nađu deca i naprave **anje
-ne znam da se iko zaštitio od lopova ili razbojnika u stanu upotrebom oružja. pogotovo sada kad mora da bude odvojeno od municije
-ako ti je do pucanja idi na strelište iznajmi pištolj i municiju i pucaj do mile volje (uz pištolj je dozvoljeno kupiti samo 50 metaka godišnje)
-na njega plaćaš porez svake godine

vlasti su učinile sve da ti ogade nabavku pištolja što se protivi mojim stavovima. najmanje ubistava i razbojništava se počini oružjem u legalnom vlasništvu. sve ovo je maltretiranje običnih građana (svako je nevin i ISPRAVAN dok se ne dokaže suprotno, a ti si u situaciji da nepismene babe i komšije - obično su takvi po ceo dan kod kuće pa ih policajac nađe kad se raspituje - daju ocenu ličnosti zbog koje ti se uskraćuje pravo na posedovanje oružja). ja sam za to da ga svako punoletan i mentalno normalan (što se ne proverava za pištolj a fol proverava za vozačku dozvolu) može da kupi pištolj uz drakonske kazne za zloupotrebu. ograničenje na pedeset metaka je takođe glupost - ko hoće da ubije ubiće jednim.

na kraju da dodam da je za dobijanje dozvole za nabavku neophodno proći obuku za korišćenje vatrenog oružja u nekom streljačkom klubu. bez toga ne vredi ni ako si bio u vojsci
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 11:47 - pre 232 meseci
Ako vec oces da imas pistolj, ne trazi i ne uzimaj dozvolu za njega jer sta god da uradis sa njim, dozvola moze samo da ti smeta!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
dodatak: da bi dobio dozvolu za pistolj (koji hoces da imas) treba ti dozvola za koriscenje oruzja :)

a da bi se odslo do te dozvole, treba da puknes lovu na obuku i metke jer treba da ispucas nekoliko stotiana metaka da bi uopste razmisljao o dozvoli


zajebano je to...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 19:34 - pre 232 meseci
Sad kriminalci znaju da posteni grdjani i ako imaju oruzje sigurno ne smeju da ga nose!
Slazem se da je pametnije imati ga na crno,lako ga i bacis ako treba!A ako te uhvate da nosis legalno nabavljen pistolj odgovaras kao da je na crno!Ne znam u cemu je ovde poenta,to treba zahvaliti Tomi Nikolicu!I jos ova taksa,koju nikako da ukinu i ako je nekoliko puta najavljivano!A licno tesko mi je da verujem da neko to bas cuva zakljucano i rasklopljeno,doduse ako mu ga tako nadju-kriv je kao djavo!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 22:45 - pre 232 meseci
Razlog zasto ljudi traze te dozvole je da bi lakse nabavili pistolj, nabavka pistolja za lice koje nema ni dozvolu ni poznanstva u odredjenim krugovima moze biti nemoguca misija.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi13.03.2005. u 23:02 - pre 232 meseci
Nadjes nesto na crno, neki malokalibarski, pa zlu ne trebalo, dvaput je dvaput...
Zasto malokalibarski?
Lakse se nosi a da se ne uoci.
Ja sam imao neko iskustvo sa 6,35 i moze lepo da stane u dzep farmerica i da se ne primeti.
A mozes naci i LR22
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 00:05 - pre 232 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Nadjes nesto na crno, neki malokalibarski, pa zlu ne trebalo, dvaput je dvaput...
Zasto malokalibarski?
Lakse se nosi a da se ne uoci.
Ja sam imao neko iskustvo sa 6,35 i moze lepo da stane u dzep farmerica i da se ne primeti.
A mozes naci i LR22


iskreno receno, ja ne bih uzimao ni 6.35 ni 22lr. malo su efektivniji od noza, a policija ce da te ugnjeca kad ih vidi. a kad se nadjes u situaciji da ti je stvarno potreban pistolj, ovaj kalibar je premali da ti spasi glavu. mozda vise za zastrasivanje nekih bezobraznika, nego za upotrebu.

a sto se tice nakaradnog zakona, kod nas je zaista na snazi najcrnje gazenje ljudske slobode. razoruzali su posten svet i oruzje ostavili u ekskluzivnom posedu kriminalaca kojima se ionako j*be zivo za zakon.
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 09:57 - pre 232 meseci
Ja i klega na poslu smo zajedno kupili pistolje i hteli smo 6,35 jer je mali zgodan itd...Jedno jutro on dodje na posao i pokaze mi novine u kojima je pisalo da su se u Novom Sadu posvadjali muz i zena u kolima i epilog je da je on u zenu ispalio dva metka sa 6,35 i kako su pisale novine tom prilikom joj naneo lakse telesne povrede!Odmah smo odustali od 6,35!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 13:13 - pre 232 meseci
Pa, sad zavisi sta hoces da postignes. Ako hoces da nekog ubijes, onda je to svakako teze sa malokalibarskim, ali vecini ljudi je dovoljno da zaustavi, obori, trenutno onesposobi napadaca i ucini ga manje opasnim po okolinu, ako uopste ikada dodje do toga, jer za mene je pistolj sredstvo za ulivanje postovanja sitnim bitangama, protiv ozbiljnijih kriminalaca sa heklerima mi sanse ne bi bile velike sa bilo kojim pistoljem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 18:01 - pre 232 meseci
Koliko je meni poznato, fizičko lice, a ni većina pravnih (izuzetak su MUP, SECURITY firme i sl.) ni ne može legalnim putem da izvadi dozvolu za korišćenje, upotrebu ili nošenje oružija, već samo za posedovanje istog i to pod određenim uslovima koje su ljudi već naveli (smeš da ga držiš sklopljenog samo u kući i to bez municije, smeš da ga prenosiš samo rasklopljenog itd...).Dakle, takva dozvola je za običnog građanina, poput tramvaja.Teško ćeš doći do njega, a i da dođeš koj će ti moj kada, niti smeš da ga upotrebiš, niti smeš da ga nosiš sa sobom, tako da ne uopšte ne vidim razlog za vađenje takve dozvole.Razmotrimo samo dobre i loše strane vađenja iste.
DOBRE STRANE:
-moći ćeš da se hvališ prijateljima i rodbini da imaš pištolj, bez da te uhapse.
-moći ćeš da se odbraniš od provalnika, koji ti je provalio u kuću goloruk (nenaoružan) i uz to se užasno plaši praznog pištolja.
LOŠE STRANE:
-ako upucaš slučajnog provalnika, pa makar i u nogu, veće su šanse da ti odgovaraš za pokušaj ubistva, nego da provalnik odgovara zbog provale, a u svakom slučaju i da osude njega, ti ćeš svakako dobiti veću kaznu.
-ne možeš da ga nosiš sa sobom, tako da van kuće (kada ti verovatno najviše i treba) svakako nemaš ništa veću zaštitu nego da si bez pištolja i dozvole za posedovanje istog.
-za svako ranjavanje/ubistvo u gradu koje se izvrši pištoljem istog tipa kao tvoj, velike su šanse da će ti dolaziti na gajbu i ispituju te (a gotovo sigurno, osim ako izvršioca ne pronađu na licu mesta), jer samim vađenjem dozvole ulaziš u evidenciju kao vlasnik jednog takvog pištolja.
-neko je već pomenuo, rizikuješ da ti klinci nađu pištolj i naprave neko s*****.
Sve u svemu, jako beskorisna stvar, barem dok je zakon takav kakav jeste.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 18:24 - pre 232 meseci
SCG sve više podseća na SAD...


There's an intruder
In my house
He cut my phone-line
Can't dial out
I scream for police
But I doubt
They're gonna hear me
when I shout

..........

They took away my right to bare arms
What I'm 'posed to fight wit' bare palms?
Yeah right
They comin' with bombs
I'm comin' with flare guns
We as Americans

We as Americans
Us as a Citizen
Gotta protect ourselves
Look at how shit has been
We better check ourselves
Livin up in these streets
Through worse and through better health
Surviving by any means


Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi14.03.2005. u 18:44 - pre 232 meseci
Pistol Pete,Pistol Pete...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi15.03.2005. u 12:10 - pre 232 meseci
Da dodam još par stvari: Policija radije izdaje dozvole za nabavku lovačke puške ili karabina (uz sve već nabrojano uslov je i položen lovački ispit i članstvo u lovačkom društvu). Puška ima prvenstveno svrhu u lovu i teže ju je sakriti i zloupotrebiti od pištolja pa je građanin koji želi da je kupi u startu manje sumnjiv od onoga koji traži ručno vatreno oružje (prvenstveno namenjeno za pucanje u čoveka i lakše se sakrije i zloupotrebi). Ovo pišem sa idejom da je lakše doći do lovačkog oružja nego do pištolja, a pošto je svakako zabranjeno nošenje, za potrebe sigurnosti u kući vredi razmisliti o ovoj alternativi.
Dalje, lakše se dobija dozvola za poluautomatski pištolj nego za revolver iz prostog razloga što posle pucnja revolverske čaure ostaju u burencetu (ne lete svuda naokolo kao kod pištolja), pa nema materijalnih tragova po kojima bi se otkrilo oružje iz kojeg je pucano.
Što se izbora kalibara tiče, gore su pomenuti 6.35 i 22LR. Iz iskustva amerikanaca ni jedno oružje koje u trenutku pogodka (u ljudsku metu) ima manju energiju od 200 džula (ovo pišem po sećanju, treba proveriti), nije pogodno za samoodbranu. Prosečna energija metka potrebna da se usmrti čovek je 80 džula, ali da biste bili sigurni da ćete pogotkom zaustaviti napad i onesposobiti napadača da uzvrati vatru potrebna je veća energija (što veća to bolje). Efikasnost metka zavisi od kalibra, jačine barutnog punjenja, konstrukcije zrna i udaljenosti od usta cevi. Što je veći kalibar i jače punjenje - energija je veća. Naravno, rastom energije raste i povratni trzaj pri opaljenju, pa je teže pogoditi metu. Zato velike i jake kalibre mogu da uspešno koriste samo izvežbani strelci. Minimalan kalibar efikasan za samoodbranu je 9mmK iliti kratka devetka, još bolji su 9mm parabelum, 40S&W i 38 specijal (revolverski). Sve manje od toga je neefikasno, a sve veće ima prejak trzaj za prosečnog korisnika. Imajte i ovo u vidu prilikom izbora kalibara za samoodbranu.
(7,65; 7,62; koji su kod nas najčešći nisu preporučljivi za samoodbranu po američkim standardima)
Za one koji žele više da saznaju, nabavite knjigu "munje u rukama".
Zakon o oružju imate na:http://www.skupstina.cg.yu/sku...1336070.Zakon%20o%20oruzju.doc
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi15.03.2005. u 18:47 - pre 232 meseci
Trebalo bi da TT ruski 7,62 ima mozda najvecu brzinu zrna na ustima cevi od svih serijski pravljenih pistolja!Takvo oruzje nanosi prostrelne rane pa je pogodjeni i dalje u stanju da pruza otpor ako je dobio prostrelnu ranu,zato je taj kalibar uopste nepodesan za samo odbranu ali i za sluzbenu upotrebu!Zato je napravljen 9mm PARA koji je spor ali izaziva teske povrede,ovde normalno mislim samo na tzv.humanu municiju/mada ne razumem taj izraz/!Medjutim postoji za sve kalibre i subsonicna municija /ovo mi je rekao prujatelj koji poznaje ovo bolje od mene/,koja resava problem kalibra!
Po meni je problem sto su ljudi oruzje kupovaliu vreme kad nije bilo taksi i kad je dozvola za posedovanje vazila i za nosenje!Sad smo docekali to sto smo docekali,i masa ljudi jednostavno nema izbora osim da plati taksu i da glanca oruzje kuci!Vise to ne moze ni da se proda,pa je pitanje sta raditi!Obicno je bilo da ako je neko stekao neka prava za vreme vazenja nekog zakona,novi zakon mu ih ne moze oduzeti,odnosno tad se primenjuje resenje koje je za zainteresovanog povoljnije!ALi kod nas...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za stoljpi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.