Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199463 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?30.03.2005. u 19:17 - pre 232 meseci
Citat:
Vrati se sad par postova gore, pa pročitaj gde je Lanos kupljen. U
Italiji.

Znam da si rekao da je kupljen u italiji, ja samo tvrdim da nije moguce
ni u italiji naci auto 99 godiste za 600e, e sad dal te taj komsija baronise
ili sta drugo ne znam, u ostalom imas internet pa proveri koliko kosta lanos
99godiste, kao i golf 3 tdi (a o njemu je vec bilo reci) pa onda to uporedi
sa nasim trzistem...videces da su cene priblizno iste, zasto? Zato sto kod
nas ne dolaze ti normalni automobili vec grobovi sa preko 300000km a ako
nemaju tu km onda su havarisani...
Citat:
Golf koji sam vozio, a koji je pomenut u mom prethodnom postu,
koštao je Golf II (87. godište 1.6D) + 3000 evra, a prodat je za 5000 evra,

Pa jel ti to pricas o golfu 2 za 5000e i o tome kako je to jeftino ili si
pogresio?
Citat:
Ne znam stvarno o kojim to "visokim cenama" pričamo kada je VW u
pitanju. Mislim da mi je, bar to, dobro poznato.

Pa ja sam ranije vec naveo o kojim to cenama sam govorio, jedino ako ti
ne mislis na WV 87 godiste ja sam vozio WV 98 godiste i bilo je tu jako
skupih investicije, jedina dobra stvar je bila sto sam ga prilicno lako
prodao...a ako pogledas delove za recimo golf 4 i 5 ostaces otvorenih usta
veruj mi...ja jednostavno nisam dovoljno bogat da bih vozio jedan wv pa i
onaj najmanji...

Citat:
Registracija od 11.500 je tačna za Golfa, ali zato 7000 za Juga ne
da nije, nego - please prestani. Za nov auto ide veći "porez na luksuz", pa
je i cena registracije srazmerno veća i trebala bi da iznosi oko
8.500.

Pa dobro ne znam tacno, ali opet poredimo nov auto kome registracija
kosta oko 8000, a bilo bi lepo videti koliko kosta registracija za novi
golf...to bi bila mnogo veca razlika...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?30.03.2005. u 19:33 - pre 232 meseci
Pa novi Golf svejedno košta mnogo, a o tome nismo ni diskutovali koliko se sećam.

Da razjasnimo za Golfa koji je prodat za 5000. Dao sam starog Golfa II ('87) i 3000 evra i dobio Golfa III ('95). A skoro sam prodao (odnosno moj tast, ali svejedno) tog Golfa III za 5000.

Lanos nije groblje i komšija će ga prodati prijatelju za 500 evra (ne znam šta će mu, al' ajde). Mislim, smešno je da dokazujem da komšija nije bilo ko i da nema razloga da me laže. Nisam ni rekao da je ta cena laka za naći bilo gde, već je trebalo da posluži samo kao ilustracija o tome koliko nas ovde deru za Juga (pa čak i polovnog).

Golfa 4 i 5 nemam, pa ne znam koliko koštaju delovi, ali za 3-ku su prilično pristupačni, pogotovo kada se uzme u obzir da ti delovi traju, a ne menjaju se kao pričije perje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?31.03.2005. u 08:22 - pre 232 meseci
Posle postova u kojima se pominju cene od 4ooo-5000 eura moj ce izgledati smesan, ali ja sam vozio zastavu 101 iz 2004, floridu iz 2001 i svog opel kadeta iz 1986. Kad ih uporedim moj opel star 18 godina oba premasuje i po komforu i po brzini i po startnosti (a verovatno i po bezbednosti). O potrosnji necu da govorim zato sto sam u svog ugradio plin za 220 eura ali inace trosi oko 7-8 litara u proseku. Kupio sam ga sa 130000 ( mozda sa 230000) predjenih kilometara iz za manje od 10 meseci sam presao 14000 km uz odrzavanje od 100 eur gde spada i zamena prednjih guma, ulja, filtera. Nasuprot ovom u zastavi 101 mog strica (2004 godiste) menjane su karike ( dihtunzi,semerinzi i neki lezajevi) posle otprilike iste kilometraze, a za floridu ne zelim da pisem sta je bilo menjano posto ne bi stao u prozor posta, (mozda bi bilo jednostavnije da nabrojim sta nije...). Ni cene ne zelim da poredim jer sam ja svoj kupio za 1600 eura. Ja nisam uporedivao staru zastavu sa novim kolima, vec obrnuto a ja mislim da yugo zasluzuje jedino ovakvo poredjenje.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?31.03.2005. u 11:36 - pre 232 meseci
Najiskrenije, bez preterivanja, ne bih menjao svog kadeta 1.3i iz 1987 ni za kakav jugo, makar juce proizveden.

p.s. Naravno, jedino bih uzeo juga da mogu odmah da ga prodam i kupim nesto drugo.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?01.04.2005. u 17:42 - pre 232 meseci
Citat:
Lanos nije groblje i komšija će ga prodati prijatelju za 500 evra
(ne znam šta će mu, al' ajde). Mislim, smešno je da dokazujem da komšija
nije bilo ko i da nema razloga da me laže. Nisam ni rekao da je ta cena laka
za naći bilo gde, već je trebalo da posluži samo kao ilustracija o tome
koliko nas ovde deru za Juga (pa čak i polovnog).

Ma nisam ni hteo da kazem da komsija laze, ali auto sigurno nije OK, a
prijatelj ga uzima sigurno zbog delova jer ce mu se isplatiti (stranci su
dobri za rasturanje u delove). Sto se tice o tome koliko nas deru za Yuga,
cela ova diskusija je oko toga da li kupiti tog novog yuga ili polovnog
stranca, i da se razumemo, nisam ja nikakav ljubitelj zastavinih automobila
(ako ste tako shvatili) vec sam protivnik uvoza tih polovnih automobila sa
zapada, imam dosta prijatelja koji se bave automobilima i znam kakvi se
automobili dovoze, a sigurno se tamo ne placaju 600e. To su ili automobili
dobre limarije sa jako losim motorima (koji se osvezavaju na sve moguce
nacine) ili su manje ili vise tesko havarisana vozila, ko je bio u Sabcu i
usao u neka dvorista zna kako se prave automobili (sve rucni rad) i onda se
oni prodaju, kao mnogo lepi, ko casa itd...Pomenuo bih jos jedan srpski
biser, kod nas se automobili sa klimom ili podizacima nazivaju u ful
opremi...Mozda neko ima takve (niske) kriterijume ali ja nemam, kad mogu ja
kupim nov auto, kad ne mogu ja kupujem sto noviji...
Citat:
Golfa 4 i 5 nemam, pa ne znam koliko koštaju delovi, ali za 3-ku su
prilično pristupačni, pogotovo kada se uzme u obzir da ti delovi traju, a ne
menjaju se kao pričije perje.

Pa ja sam pricao o delovima za polo `98, koji ima motor kao trojka 1.6i
55kw, cene sam takodje naveo, a imao sam negde i cenovnik sa golfa 4 i
5...Sto se tice kvaliteta WV vozila ja sam naveo moje iskustvo, koje delim
sa ljudima koje poznajem, izmedju kojih bih izdvojio prijatelja koji radi u
firmi koja ima vise vozila WV polo 1.6i i vecina ih je imala problema
najcesce sa menjacem (koliko li to tek kosta?) a nema vozila koje je preslo
vise od 50000km, naravno kupljena su nova vozila,sta mislite da li ce opet
uzeti WV za svoj vozni park? Mozda ce uzeti polovna vozila iz uvoza?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Johnson
Beograd

Član broj: 54316
Poruke: 2
*.50.eunet.yu.

Jabber: jonson@eunet.yu


Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?03.04.2005. u 23:12 - pre 232 meseci
Ljudi malo po malo pa se tema razvuče u nedogled.
Čovek je lepo pitao za "Yuga IN L"što je sasvim druga priča.

Da pojasnim.Ja sam sa svojih 38 godina do sada promenio oko 70.automobila.Prvih
30-tak su isključivo bili "Z 101"a onda sam prešao na raznorazne strance.I zaključak je sledeći:
"AKO NEMAŠ PARA ZA NOVOG STRANCA A TI KUPI NOVOG YUGA"
NOVO JE IPAK NOVO.
Ja sam se i uključio u ovu temu baš iz razloga da vidim mišljenja o novom Yugu,jer
za nekoliko dana kupujem i ja tog istog juga.
Brate mili dosadili su mi ti dobri stranci za male pare.Uvek im nešto treba,a to po pravilu nije ispod 50-tak evra.Da se ne lažemo gde to kod nas možeš da voziš 150-200 na sat a da ti glava nije u torbi/zbog rupa itd../

Da ne davim, koliko para toliko muzike.Dobro, OK ,a daj brate za to malo para da slušam tu muziku na miru.......a ne da za svaku strofu plaćaš po nešto.

Ako ti auto služi za potrebe porodice ili po gradu.poslovno,Yugo je sasvim OK.

Mada i dalje stoji KUPI YUGO NEĆEŠ DUGO......ipak za te pare uzimam JUGO
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?04.04.2005. u 17:32 - pre 231 meseci
Ako je i novo - onda ću pre uzeti Hyndai Getz ili Daciu Logan, koji su skuplji za nekih 2000 evra i voziću se i bolje i sigurnije, pa barem 22348739475987^n-ti puta. Prethodni broj nije bezveze napisan, već je plod jednostavne matematike. Zbog nedostatka bilo kakvih sigurnosnih sistema kod Zastavinih vozila, ista imaju množilac 0 u ovoj oblasti, a dobro se zna da je bilo koj broj beskonačno veći od nule, te se prethodna tvrdnja može smatrati za veliki "progled kroz prste" prema Jugu.

Pozdrav i srećno za nacionalnom klasom ;)
A trebaće Vam, o da, sigurno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?04.04.2005. u 19:19 - pre 231 meseci
Citat:
Ako je i novo - onda ću pre uzeti Hyndai Getz ili Daciu Logan, koji
su skuplji za nekih 2000 evra

Super i ja bi, samo ni getz ni logan ni kalos nisu skuplji za 2000e nego
se krecu preko 8000e sto je skoro duplo skuplje...Mogao si da poredis jedino
sa ladom rivom (da da to je ona starija od samare, jos uvek se prodaje),
mada mislim da je i ona skuplja od yuga...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

novakkg
Novakovic
kragujevac

Član broj: 56442
Poruke: 1
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?24.04.2005. u 02:48 - pre 231 meseci
ako imas jos 4.700 eura po strani ti kupi bilo koji strani auto, cak i francuza nekog ali ako nemas uzmi jugica ali moj ti je savet nikako sa pezoovim motorom, jer ako vec uzimas yuga-uzimas ga zato sto mozes da ga odrzavas jeftino, a jeftino ces ga odrzavati ako u njemu bude zastavin motor. moj ti je savet da uzmes yuga sa (zastavinim) EFI motorom.
(ja imam juga sa efi motorom 2002. godiste ako te nesto interesuje ti pisi na mail)
LAKO JE KONJA KUPITI TREBA GA 'RANITI !
 
Odgovor na temu

danijel_grujicic

Član broj: 16810
Poruke: 12
213.244.208.*



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?03.05.2005. u 01:17 - pre 231 meseci
Smesno, stvarno smesno. Svako normalan zna da Yugo nikad nije ni bio AUTOMOBIL, kad to postane, ako se to uopste desi, mozda ce i moci da se poredi sa nekim strancem. 400 Eu. za zupcasti - gde nadje taj servis samo!? A sto se tice pezo motora - vozio floridu 1.6 efi 2god. stara koja je rastresena vise od bilo kog normalnog stranca 90g.

Edit by cicika: obrisan uvredljivi deo.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?03.05.2005. u 16:51 - pre 231 meseci
Citat:
400 Eu. za zupcasti - gde nadje taj servis samo!?

@danijel_grujicic
(@nije reklama :-) servis porche, i 2 servisa na Tosinom bunaru, znaci
jedan ovlasceni, jedan veci servis (necu navesti koji) i jedan mali...svi
rade VW audi seat program i u svakom je cena bila od 380-400e, a servis se
sastojao od zamene zupcastog, spanera i vodene pumpe (60e) koja se obavezno
menja kad i zupcasti...Ako ti imas neko drugo iskustvo sa VW slobodno ga
iznesi, samo vodi racuna o tome da govorimo automobilima koji nisu stari
15-20god...vec tek par godina

Edit: obrisan deo citata, jer je taj deo poruke obrisan.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

visualcomputer
Valentin Konja
Zrenjanin

Član broj: 58729
Poruke: 4
*.zrlocal.net.

Sajt: www.visualcomputer.co.yu


Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?18.05.2005. u 23:15 - pre 230 meseci
Pozdrav ljudi!
Mnogi od vas pisu same gluposti i neistine.
Kupio sam 01.04.2005., tj pre skoro 2meseca Koral In L sa sajamskim popustom za 4300E. Registraciju sam platio 7500din. I ja sam imao predrasude prema Zastavi, i cim sa ga dovezao kuci, odmah sam svaki delic isproveravao. Zapanjio sam se - SVE JE RADILO. Od onda sam presao s njim 1200km bez ikakvih problema. Startan je, 100km/h u gradu bez sale. Mnogo komforniji od starih jugica. Jos jedan plus je sto sto LOPOVI nisu bas raspolozeni da ga kradu, mada ga je lako obiti. I NOVO JE. Niko ga pre mene nije vozio i ne strahujem od raznoraznih iznenadjenja koja bi mi ostavio "bivsi vlasnik" nekog stranca. Svi ti polovnjaci koje sam gledao pre nego sto sam se odlucio za Koral In L, su bili ocaj, a nista ispod 4000E. Svi Puntici imaju recimo isti problem: motor strasno pljuje ulje, e da i motor i po izgledu i po karakteristikama je jako slican DMB-ovom motoru koji se ugradjuje u stojadina i jugice, sam Fiatov servis kaze da se jeftini Fiati strasno kvare, a oni te onda lepo oderu. Za svabe da i ne pricam. Ne mozes da nadjes dobru svabu ispod 6000E, a i taj je macka u dzaku i nece ti potrajati vise od par meseci a da ne pljunes 500-600E na popravke. Za novu Zastavu bar imas garanciju, pa dve godine ne razmisljas o tome. Moji roditelji su oduvek imali stojadina, na kome ni generalka ne kosta vise od 300E(u najskupljem servisu). Sada imaju stojadina iz decembra 1998. Tu i tamo sitne popravke, ni ulje nisu menjali u motoru. Sa prekidacima su imali manje probleme, ali to je bar lako resiti kod Zastave. Do sada su od vecih stvari samo lamele menjane i to pre nekoliko meseci, znaci nakon vise od 5god. i kostale su sa ukljucenim radom Majstora 4000dinara. Presao je do sada 60000hiljada i mogu da vam kazem da za te pare odlicno ide.
Sa mojim Koral In L -om sam vec isao i na duze puteve. Iz Zrenjanina u BG i obrnuto sam stigao za 40min sa maks. brzinom od 140km/h (cak i pri ovoj brzini, auto je bio dosta stabilan). AUTO je ODLICAN i malo je u njemu od STARE ZASTAVE (motor, ubrizgavanje, elektronika, menjac i jos mnogo stvari su strane, a i enterijer i komfor su na nivou). Odlican je cak i za poslovne svrhe i za zabavu. Izuzetno ga preporucujem mladima. I sam sam dosta mlad i ja ponekad volim da se zezam, a i za te stvari je auto odlican i mogu da kazem da ga ne stedim. Bilo koji put da je ispred njega - ide besprekorno.
Veliki PLUS za ZASTAVA KORAL IN L.
Visual Computer
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?19.05.2005. u 00:18 - pre 230 meseci
Samo koliko da kazem da je menjac nas a ne strani, a upravu si za to da je elektronika, motor strani i da je enterijer dosta promenjen, i dalje skripucka plastika ali u manjoj meri!!!! Tako da sam i ja pre za domaci auto nego za stranca, pogotou sto jugica mozes da uzmes na kredit od 5 godina i mesecna rata ispadne oko 50-60 evra sto je stvarno smesno ( u poredjenju neki ljudi placaju kiriju i po 200 evra )!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?19.05.2005. u 13:12 - pre 230 meseci
Citat:
sam Fiatov servis kaze da se jeftini Fiati strasno kvare


Jeftini Fiati, u kom smislu? Polovni?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?19.05.2005. u 14:33 - pre 230 meseci
@visualcomputer

Lepo je što si ti tako zadovoljan sa njim, mada u celom tvom postu nismo čuli neke velike novosti, uglavnom je to sve već poznato ;) Hm... ne bih ja ipak sa Jugom išao 140 i još se hvalio sa njegovom stabilnošću, pogotovo na našim putevima. 100 km/h u gradu bolje i ne komentarisati, to je za neku drugu temu ;))) Uglavnom ko ne očekuje mnogo od automobila, verovatno će mu i Jugo biti dovoljan. A to da se ne krade, pa Jugo je na samom vrhu liste najviše kradenih vozila, tako da ti ipak nabavi neku zaštitu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?19.05.2005. u 21:24 - pre 230 meseci
Simpatično. Ovde je pitanje da li je bolje novo strano ili domaće polovno, a ne da li Jugo može "da juri" 140. Koliko Ti je glava u torbi pri toj brzini sa takvim "sigurnim tenkom" nisi ni svestan. Nažalost, mnogi to ne shvate na vreme.

Čak i oni koji zagovaraju stranu "domaće-novo" su svesni da je svaki strani auto sigurniji od bilo koje Zastave, i da Jugo može imati uporište samo u gradskoj vožnji i nekim manjim relacijama van grada.

1200km i nije nešto dugačak put, čisto informacije radi. Ljudi su ovde poslednjih 15 godina navikli da ne mrdaju nigde, pa im 1000km zvuči svemirski.

Kada u komadu pređeš 2000-2500 (sa pauzama, naravno), možeš da se kuneš u auto. Uostalom, od novog automobila se ni ne očekuje da rikne čim ga ubaciš u četvrtu, zar ne?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?20.05.2005. u 14:41 - pre 230 meseci
Evo još jednog mišljenja koje uglavnom odgovara onom što je ovde već rečeno i što na žalost ne ide u prilog kragujevačkom favoritu:

http://www.b92.net/info/zivot/...hp?nav_id=166915&yyyy=2005
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.252.80.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?21.05.2005. u 01:22 - pre 230 meseci
Citat:

@goran anicic
Za evo nekih 2 godine prešao sam priličnih 20.000 kilometara i to bez ikakvih problema. ...

ako ovo nije greska, onda je smesno. doduse mozda ovo i jeste za juga dozivljaj da izdrzi 20k bez vecih problema. ono sto mi upada u oci jeste cinjenioca, da kad god neko postavi solidan argument protiv yuga, @anicic se javlja sa konstatacijom da to nije tema ove rasprave. niti sigurnost, niti udobnost, niti prostor, niti cena delova, niti kvalitet delova ...
verovatno ni ovo nije tema ove rasprave.
inace ukoliko vas zanimaju izdrzljiva, jeftina vozila pogledajte sta uglavnom kupuju taksisti.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?22.05.2005. u 21:59 - pre 230 meseci
Citat:
ako ovo nije greska, onda je smesno. doduse mozda ovo i jeste za juga dozivljaj da izdrzi 20k bez vecih problema

Ja samo ne znam zasto svi ovde pricate o nekoj kilometrazi o nekih 200-300K KM, ja samo znam da su moji roditelji kupili ficu 85. god i do sada je presla 100k km, odatle sledi zakljucak da je godisnje prelazio oko 5k km, jeste da je bila kriza od 92. godine al su se ipak vozila kola!!!
Ja samo hocu da kazem da za prosecne ljude i za neku gradsku voznju Yugic je odlican auto, i da je veoma jeftin, mali, praktican, itd... e sad jebiga ako ti se bas zalomi neki los model ( u nekih 100 jugica sigurno su 2-3 losa ) onda si pravi bakzuz!! Isto tako , radi poredjenja odem ja u simpovu prodavnicu i kazem ocu kvalitetan dusek ne pitam za cenu, i oni meni daju "premijer" dusek, koji je uglavnom namenjen za izvoz i stvaro kvalitetan.. kad ono posle nedelju dana sve se onaj povrsinski sloj sprckao tako da sam morao da ga reklamiram. Dakle bakzus sam...
S druge strane zastava daje 2 godine garancije na svoje vozilo i svi nedostatci i kvarovi koji bi se javili, javili bi se u te dve godine voznje i uz malo strpljenja po servisu otklonila!!!
A sto svi recimo poredite yuga sa nekim polovnim stranim modelom od 6000e kada oni nisu u rangu!!! Sto ne poredite strani polovnjak sa floridom, to mi samo nije jasno??? Ja samo znam da mogu da nabrojm dosta primera sluzbenih florida koji se akaju i drndaju po auto putu i da svi kazu da florida ide odlicno i da nikada nisu imali problema sa njom!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?23.05.2005. u 00:04 - pre 230 meseci
Citat:
hakinen:Ja samo znam da mogu da nabrojm dosta primera sluzbenih florida koji se akaju i drndaju po auto putu i da svi kazu da florida ide odlicno i da nikada nisu imali problema sa njom!!!


Reći ću samo ovo - pitaj taksiste. Na našim putevima bi se i Hummer rasklimatao, ali se Jugići rasklimaju u rekordnom roku. Onda počnete da kapirate da je motor ustvari tih. Caka je u tome, da unutrašnjost pravi toliku galamu, da motor nije ni moguće čuti.

A osim toga, ne vidim poentu ove opaske "poredite strane polovnjake sa Floridom", jer tada situacija po Juga postaje još smešnija i katastrofalnija (gotovo apokaliptična), jer je Florida još i skupa, a obično je đubre, pogotovo ako se u konkurenciju uzme jedna Dačija Logan. O kakvoj Floridi onda mi pričamo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199463 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.