Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198543 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?27.05.2005. u 21:25 - pre 229 meseci
101- mrdaj volan levo desno da pomeras tockove i pogledaj krila i haubu kako "disu", to je znak da ima"TOPLU DUSU", mozda su sada skijama resili problem, ako nema skije dise garant provereno samo treba dobro obratiti paznju jednostavno ti automobili su NEBEZBEDNI!!!!!!!
Inace svi koji su kupili novog yuga pre 2-3 godine sada ga prodaju, bar 60% u Kraljevu, pitajte ih zasto.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?27.05.2005. u 22:34 - pre 229 meseci
Jeli vranic_a a sto ne kupis ti neki polovnjak nego krpis stalno tvog juga nije mi jasno, kad se toliko zalis i kada ti je toliko los????
Ja smem da garantujem da uz redovno odrzavanje i servis i malo cuvanja, da ce jugo da traje!!!
Navodim samo jedan primer sta znaci nasem coveku jugo ( domaci auto ) a sta znaci stranac!!!
Moj ujka svojevremeno imao je keca i taj kec je bio u losem stanju zato sto ga je on lose odrzavao ( sipao mu najgover ono domace ulje, drndao ga, nije vodio racuna o njemu ) a pre tri godine kupio golfa dvojku, da znate samo kako ga pazi kako ga licka, pere ga svaki dan, kad se odvrne neki sraf on ga odmah dotegne, a da ne pricam o odrzavanju, menja mu sve zivo cim mu malo nesto zafali, a koje mu ulje sipa, pa zna se shell ili elf pa sta drugo ide u strani auto???
Isto tako kada je radio generalnu na golfu uzeo od mene ficu da se posluzi ( posto zavisi od kola ) i ja mu rekao da mi sipa modricino "longlife" ulje ( posto mi curi ulje, i to nikako da sredim ) a on dasa uzeo i sipao ono nase najgore!!!
E zato strani automobili mnogo duze traju od yuga ili floride!!!!
Samo je u pitanju odrzavanje!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?27.05.2005. u 23:51 - pre 229 meseci
Ma da. Inače su istog kvaliteta...

Ček' dok samo mi ukapiramo da trebamo da sipamo bolje ulje... Zapadna auto industrija odmah može da počne sa likvidacijom.

Aman...
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 10:00 - pre 229 meseci
Sto se odrzavanja tice, na 5000km mu menjam ulje, sipam zastavino ulje i Americki dodatak za povezanje viskoznosti, pa je ulje posle 5000km isto kao kad je kupljeno. Perem i usisavam ga 2-3 puta mesecno. Ali brate pa ne mogu da stignem da ga izdrzavam ni vremenski ni novcano u drugim stvarima.
I nisam ga ja kupio vec cale a inace ja sam bio protiv yuga, a on je bio za, tipa jeftino odrzavanje i tako to, a sad ga ni lud nebi kupio, kad je video koliko je u stvari skupo odrzavanje i novcano i zdravstveno.
Znam ljude koji i ne odrzavaju golfa i u tim automobilima ima 10 kg prasine i blata i svega.


Juce mi komsija drzi predavanje kako je bolje kupiti Yuga '99 za 1400e nego Opela kadeta kockicu utegnutog '86, a on sam kupio Golfa III 6 godina starog za 6000e, a za te pare je mogao da kupi Floridu NOVU, a sto je sam nije kupio nego i on vozi golfa???????????????????
Nije mogao da odgovori.
Nerviraju me ljudi koji kazu "yugo zakon" a sami voze strani auto.


KAZEM polovan POLO za 4000e i 700 zatezanje i ostalo i imas auto 10 godina da se ne sekiras.

Kada JA budem kupovao auto, ja sam za Feliciju (za koju je sada moj cale), Fabiu, ladu, Daciu.
I inace Bolje Kupiti Ladu Rivu novu ako je ima za 4700 nego yuga.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343
Via: [es] mailing liste



+2921 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 13:16 - pre 229 meseci
Ova diskusija se bas rasirila :)
Logicno, formirale su se 2 grupe jedna koja bi kupila yuga i jedna koja bi
radije kupila neki polovni uvozna auto, moje licno misljenje je da ste i
jedni i drugi u pravu...
Naravno da taj Yugo ne ispunjava nikakve bezbednosne standarde, naravno
da su mu performanse iz 80tih godina proslog veka
ali da li ga treba (ili ne treba) kupiti ne treba tako brzopleto
zakljucivati, jer ima tu i drugih bitnih faktora...jer cinjenica je
zastava i dalje prozvodi, znaci neko ih ipak kupuje, a ti ljudi su sve
samo ne ludi...
Evo zasto:
Primer 1: Moj cale recimo kupuje svake 3godine novog keca (jos stariji
model od Yuga), i ne mozes ga ubediti da kupi ni jedan drugi auto...Jer on
za 3god. predje oko 90000km, to jednostavno ne moze sa nekim polovnim
kolima koja su presla bar (realnih) 200000km
, a za 3 godine taj kec izgubi na vrednosti oko 700e...a toliko mu nije
tesko da zaradi za novi, i uvek vozi novi auto...(trenutno je na prodaju
kec 2002god..._)--
Primer 2: Imate (manju) firmu kojoj je potreban pick up ili vise manjih
vozila, bitno vam je da to ne kosta mnogo, a da posluzi svrsi, resenje je
yugo i onako posle par godina akanja (izdrzace ne brinite...) ce ih dobro
prodati i opet kupiti nova vozila...Kada firma bude jaca lako ce te kupiti
bolja vozila zar ne? (a mozda i necete?)
Primer 3: Imate zenu (kao ja recimo...) koja je tek polozila, a `oce da
vozi, sta da joj kupim? Ma kupicu joj Yuga a vi vasoj kupite sta
`ocete...:)
Primer 4: Preprodavac ste automobila, znate sta se najvise trazi? Nemci i
Yugici....
Primer 5: Ma dosta je...
--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 15:48 - pre 229 meseci
Slazem se da su Nemci i Yugici auta koja se najlakse prodaju.

Neka yuga pocinkuju srede zadnji trap drugacije i ojacaju, kupicu ga bez problema, i da ne skripi unutra.

Jos nesto sta ce da radi onaj ko kupi 101 sa 90000, svi znaju da retko koji predje preko 150000.
Moj deda radio generalnu 1 i polugeneralnu 2 puta za 3 godine na 101, i idalje je los a ne prelazi 10000 godisnje.

A sto zeni nebi kupio Punta 5 godina starog na nase table za 4000e koji je naravno bolji????????????????????
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 16:17 - pre 229 meseci
Sto joj ne kupi punta??? Pa da si pazljivije citao ukapirao bi da ti automobili iz inostransta prelaze mnogo kolometara, to je jedan od razloga, a drugi je sta ako ga cukne, koliko je blatobran za yuga koliko je za punta? Koliko je far za juga a koliko za punta???? Sta mislis????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.220.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 16:46 - pre 229 meseci
Elem, ako sve ispadne OK izmedju Zastave i Fiata to neće biti toliki problem.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 19:17 - pre 229 meseci
Pa ja vozim Yuga i na raskrsnici cuknem golfa III i meni otpadne prednji branik a na njemu se ne poznaje da je i ogreban.
Isto neki tip roknuo u Pola pozadi i polu nista a njemu prsla hauba, maska, farovi hladnjak a na polu samo malo ogreban zadnji branik.
I ps ja sam sa 101 presao preko manjeg panjica i ukosio ceo prednji deo, 150 e puko kod majstora da mi stavi sve u sablon.

I ne kupujes valjda auto da bi cukao redom nego da se vozis, zamisli istim yugom (novim) zena ti cukne u Passata u vrata, pa onda puce 2000e za vrata od passata, desilo se mom ujaku, to jest njega su cuknuli i covek puko 4500DM pre 4 godine.

Znaci dva cukanja yugom i bacio si 4700 u reku.

A da moj burazer cuknuo audijem 100 u vrata od Corse i puko mu prednji branik i hladnjak i jedan far a ona samo ogrebana, znas sta je rekao:"tvrdo ono cudo"

Tako, a ja se naslonio na krilo od 101 i uno se ulubilo.
Treba samo da ti se desi puno stvari pa da vidis sta sve ima, probas sve pa odlucis.

A da drug vozio Taunusa II i sleti sa puta pokupi neku tarabu i usput slomi bagren 15-tak cm debljine, i naravno nista na kolima, ajde ti uradi to sa yugom.

Napominjem ja ga vozim, ali bih zakonom zabranio da ga dalje proizvode.

Uostalom dio sam u rekordu sa drugom kada je imao udes koji u yugu nebi niko preziveo, inace rekord je bio placen 1400Dm.
 
Odgovor na temu

elfuego
Sef ;)
Bgd

Član broj: 59625
Poruke: 16
*.powernet.bg.



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 20:43 - pre 229 meseci
Vala, ovde se ima stosta procitati :))

Ali da pitam i ja nesto. Sta mislite o Yugu Cabrio? Cuo sam da je to "rucni rad"?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 22:24 - pre 229 meseci
Jugo Kabrio ~ ceger
To je tek vrhunac nesigurnosti.
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?28.05.2005. u 22:37 - pre 229 meseci
Pa video sam jednog novijeg i unutra instrument tabla nije ista kao kod ovih yugica, oblija je a ako je rucni rad svakako se nadam da je ojacan trap i sasija, i to mislim cvrstim vezama ne vijcima.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?29.05.2005. u 02:27 - pre 229 meseci
To je svojevremeno radjeno za izvoz zajedno sa serijom AX (ili tako nekako) koja je izvožena u Ameriku. Ti jugići su imali Fiatov motor od 1.6 i to nema nikakve veze sa onim što se ovde prodavalo.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?29.05.2005. u 21:22 - pre 229 meseci
Ja imam dva automobila:

1) Yugo45, '91, (nisam prvi vlasnik)
2) VW Passat, '88, (nisam prvi vlasnik)
...Moji ćale i keva
3) Ford Modeo karavan '97

1) NISAM DUGO VOZIO JUGIĆA (ŽENIN AUTO),
ALI EVO ŠTA MI SE SVE DOGODILO U TOM VREMENU:
* otpadne ručka za staklo
* otpadne brisač
* ispadne crevo za gorivo (ko ima Yugo znaće gde padne)
* zaključam vrata i posle ne mogu da uđem jer je reza otišla predaleko
* svi ključevi su mi različiti
* ugasi se u najmanjoj bari ili neće da upali posle perionice
* škripi cela komandna tabla
* ne radi grejanje/hlađenje
* ne radi (ponekad) prskanje vode za šoferšajbnu
* neće da upali
* isteglila se sajla za ručnu
* ne radi pomeranje sedišta kako treba, a drugo uopšte neće
* auspuh
* i ko da se seti svega još...

PA KO BRE DA ODRŽAVA TAKAV AUTO, JA TREBA DA DAM OTKAZ U FIRMI
DA ODRŽAVAM AUTO KOJI TREBA DA ME VOZI NA POSAO!

2) PASSAT VOZIM 5 GOD
* alarm
* felne
* gume
* amortizeri prednji, zadnji
* stope
* silen blokovi
* hladnjak
* pumpa za vodu
* kablovi svi
* lamda sonda 1.000.000 puta
* brava za paljenje 1.000.000 puta
* kvake+mehanizam
* homokinetički zglob + sve dok ne dođeš do njega
* vakuum za gas
* šoferšajbna mi se odlepila
* šiber nekad neće da se zatvori
* auspuh
* još 1.000.000 drugih kvarova

NIŠTA BOLJA SITUACIJA NEGO KOD JUGIĆA. SAMO ŠTO SE KVAROVI DOGAĐAJU
REĐE, ALI UVEK KAD PRIMIŠ PLATU!

Moji roditelji kupili POLOVNOG Forda Modea karavana '97, dakle kod njih
je 4 god.

* Zamenili su aklumulator jer su zaboravili da ugase svetlo!!! Čak nisu menjali ni
auspuh koji mi je delovao sumnjivo!

NISTA VIŠE SEM ULJA I BENZINA.

 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?30.05.2005. u 14:07 - pre 229 meseci
Pa da evo meni se juce slomila rucka za otvaranje stakla, a inace od pre neki dan staklo nece ni da sidje dok se rukom ne povuce dole.

A jel koliko je taj passat presao, posto za to godiste bi trebalo oko 350 000km.
Ja prelazim oko 25000 godisnje 18 godina=450 000km

Da vidim gde ima yugo sa 350 000km ili 101 ili 128.

Ama moze se vozi nov prve 2 godine posle je krs.

Ima ujak sierru '90 presla preko 350 000km, samo je radjena generalna u servisu na 300 000 za svaki slucaj. Burazer sleteo sa 30cm visine pravo na tockove a njoj nista , limarija bi sada valjalo da se radi.
E otisla je jedna spona i to pre 2 godine i jos je vozi tako.
kada je upalis prosto se ne cuje, u voznji samo susti, a po starom putu jednostavno pliva. A sto se krckanja tice pa nema ga instrument tabla uradjena kako treba.
A da i burazer popasao jedan saobracajni znak i samo malo ostetio cose branika.
Nadam se da ce taj auto ceniti oko 1500e najvise sada najesen, ja bih ga uzeo, samo kad imam lovu, pre nego yuga za 3500e, novog sa 55 motorom.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?30.05.2005. u 16:03 - pre 229 meseci
Passat je u *mom vlasnistvu* presao oko 100.000, a motor je mislim i dalje dobar.
Autoputem mozes da vozis 180Km/h da ne razmisljas. Uz Bubanj Potok, derem i
mnogo bolje automobile bez problema. Nikad me nije ostavio.

Kilometar brojač je sigurno vracan (znam), tako da ne znam koliko je stvarno
presao, a mnogo sigurno!

Nisam ja nezadovoljan Passatom, jednostavno - star je, 17 godina je to. To je bre
i vise nego polovnjak.

 
Odgovor na temu

zavodja
Slaven Zavodja
Novi Sad

Član broj: 60000
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?01.06.2005. u 02:03 - pre 229 meseci
Ja imam Yuga 55A iz 87' i odlican je,dosada je presao 140000 km bez generalne a sigurno ce moci jos i 30-tak,40!Kvalitet tog modela zadovoljavao je standarde iz svih zemalja sveta tih godina!Nije bio ni tada nista extra ali nije bio ni krs!
Bio je bolji od konkurenata kao sto su bili Skoda,Lada,Dacia,Wartburg tih godina!
Kada bih ga uporedio sa novim jugom in L,sahranio bi taj novi model,kod mene posle 18 godina nista ne sklopoce,nema lose elektronike da zakaze,kvalitet izrade je bolji kod mog juga nego kod novog,sta bi tek uradio neki strani polovni auto!

Limarija im je verovetno istog ranga(moj je vec malo truo) ali motori su im dve price,novi motor malo trosi,ali se i cesce kvari zbog lose elektronike(Ne zaboravite da to nije originalno sklopljen Pezoov motor,vec licencirana masina sklapana u Rakovici i vecina delova je nase proizvodnje a o njoj bolje da ne govorimo)
Stari motor(barem ovaj u mom jugicu)je sastavljen od rezervnih delova koji su uvezeni direktno od Fiata,paljenje je Bosch,i on radi kao sat vec 18 godina!
Trosi prosecno 8 litara i to nije za pohvalu ali ja nikada nisam isao u servis zbog problema vec zbog normalnog odrzavanja!
NIKADA ME NIJE OSTAVIO NIGDE NA PUTU DA CEKAM SLEP SLUZBU!

Da sada postoji ovakav auto nov(ne mislim na danasnje jugice),ja bih ga ponovo kupio ako bi cena bila oko 2500e ali to je nemoguce i sta god mi ovde pricali o yugu,nece ga izmeniti nabolje ili nagore!
O yugu je trebalo sve biti receno jos davne 91(mozda i pre) i zaboraviti ga jer do tada je jos mogao da se nosi sa jeftinim konkurentim autima iz Istocne Evrope!
Setite se sta je uradio Hyundai Pony kada je dosao na trziste u SRJ,zavladao je nasim putevima a bio je skuplji malo vise od Floride!

Yugo in L ili bilo koji drugi Yugo od raspada Sfrj nece nadjacati Yugice do 91 a kamoli neki strani polovni auto!
Mozemo ga hvaliti niskom cenom i cenom odrzavanja a kuditi za bezbednost,losu obradu,stabilnost,udobnost,i jos mnogo drugih stvari!

Uvek je Yugo imao parole"KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE","KAKVA PLATA TAKVA VRATA" i one ce pratiti sva zastavina vozila dokle god budu pokusavali sa autom starim 25(prvi jugo je izasao 80-te)godina da naprave cudo i dok se ne uvedu neki standardi u proizvodnju Zastavinih auta i naravno skroz novi model!

Kada poredim Yuga in L i strani polovni auto,glasam za polovni strani auto zato sto znam par ljudi koji imaju novog Yuga i dosada su isli oko 20 puta u servis zbog problema sa elektronikom,oko 10 puta zbog otkazivanja raznih mehanickih delova(auti proseku nisu ni presli 10000 km)
Sta ce se tek desavati kada istekne garancija(Motor 1.1 L je skuplji od Fiatovog za odrzavanje)!
I na kraju ulozeni novac od 4700e se brzo penje na vise cifre,jer mali sitni kvarovi koji su jeftini,ucestali su kod Yuga,i tako 500din ovde pa tamo...i onda veci kvar!
Popravke koje su bile pokrivene garancijom prelaze u proseku 300e godisnje,a to su tzv. sitni nedostatci,a sta ce se desiti nakon isteka garancije,da li ce se povecati ucestanost kvarova ili ce nesto krupno otici...Question is now(Pitanje je sada)!

Moj prijatelj ima Opela Astru 1999 godiste(97000km),kupio ju je pre godinu dana iz Nemacke,
i za godinu dana voznje nista se nije desilo,takodje bratic mi je uzeo pre 7 meseci Golfa 3 97' i on za sada savrseno fercera,nije bilo nikakvih kvarova,a auto je presao 146000 km po nasim putevima!

UPRAVU SU LJUDI KADA KAZU NOVO JE IPAK NOVO,ALI NAZALOST ZA NASEG YUGA TA REC GUBI SMISAO JER ZASTAVA ODAVNO NE PROIZVODI NISTA NOVO,SAMO STARO PREPAKUJE!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?01.06.2005. u 15:31 - pre 229 meseci
Kao što rekoh: Zastava je jedina fabrika, koja već sa proizvodne trake izbacuje oldtajmere.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?01.06.2005. u 16:09 - pre 229 meseci
Citat:
zavodja:novi motor malo trosi,ali se i cesce kvari zbog lose elektronike(Ne zaboravite da to nije originalno sklopljen Pezoov motor,vec licencirana masina sklapana u Rakovici i vecina delova je nase proizvodnje a o njoj bolje da ne govorimo)

Da razjasnimo jednu stvar, prvo taj motor sto imas ti u jugicu od pre 20 godina je isti kao motor 1.1 koji se proizvodi u rakovici sada samo sa malo izmena, dok motori 1.3 koji se ugradjuju u juga i 1.6 koji se ugradjuju u floridu ( znaci u pitanju su modeli IN L ) ti motori su direktno iz uvoza, sklopljeni u pezovoj fabrici, dakle ORIGINAL!!! Fabrika automobila, tj mehanicka obrada, proizvodi medju plocu ( ploca koja se nalazi izmedju menjaca i pezovog motora ) i proizvodi menjac!!!
Citat:
zavodja:Moj prijatelj ima Opela Astru 1999 godiste(97000km),kupio ju je pre godinu dana iz Nemacke,
i za godinu dana voznje nista se nije desilo,takodje bratic mi je uzeo pre 7 meseci Golfa 3 97' i on za sada savrseno fercera,nije bilo nikakvih kvarova,a auto je presao 146000 km po nasim putevima!

Koliko su platili ti tvoji prijatelji te modele? A polako ima vremena za kvarove!!!
Nije bas tako kako svi kazu da se ti strani automobili ne kvare uopste!!
Imam i ja jednog takvog polovnog kadeta koji je star 19 godina, ma stalno mu nesto fali, a i znate za ono "nemozes od babe da napravis devojku", stalno nesto skripi zeza!!! Evo recimo koliko je kod mene 3 godine, promenio sam mu amortizere, pa onda glavu motora jer je prsla, pa silne lampice i zajebancije, jer je bio lose odrzavan, pa diskove.....
A da ne pricam sto nemogu da nadjem gumeno crevo sto vodi iz filtera za vazduh do usisne grane, pa sam ga krpio silikonom i opet pusta...
I ko zna ko ga je sve vozio pre mene i sta mu sve nije radio i kako ga je mucio, ali nemogu da gresim dusu iako je presao 220000 km idalje mu je motor ok i ne treba da mu se radi generalna!!!
A recimo kao drugi auto koristim ficu, i to je moj licni auto jer cale slabo vozi( dok kadeta vozi moj brat ), ficka je cale kupio davne 85. i od tada mu je 2 pita radio limariju i to je to, malo sitnih popravki ali motor nije otvaran iako je presao oko 100000 km, sad je doslo vreme da se samo nasteluju ventili, i to ce biti prvo otvaranje poklopca glave motora!!! Motor je idalje dobar, trosi 5-6 litara po gradu, i ne trosi ni gram ulja!!!!
Tako da hocu da kazem da dosta znaci ko je pre tebe vozio automobil, i kako ga je vozio, zato je nov nov, i ima da ga cuvas, a sta bole nemca da ga cuva kada ga kupi kao novog kada ce za 5 godina da ga proda, i opet kupi nov da ga drnda????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?01.06.2005. u 17:31 - pre 229 meseci
E car si nema sta, pa jel neko se raspita sta sve ima u zastavi pa da krenem sta se sve ubacuje sada u Yuga:

motor 1.1 DMB
motor 1.1i pezo
motor 1.3EFI DMB
motor 1.6i pezo (takozvani zastavini GTI model, koji kida sasuju za mesec dana ko nista jer su u onu konzervu ubacili motor sa 98 ks)

A u floridu se ubacije
motor 1.3efi dmb
motor 1.4 fiat
motor 1.6i pezo.

Ko ne veruje neka potrazi sve ovo na netu ima i to od zastava prometa.

Dakle verovali ili ne ima mali yugic sa 1.6 motorom
A 1.3 je DMB i to sigurno samo su 1.1i i 1.6i pezo sve drugo ko kaze je cisto nagadjanje i lupetanje.

A da ima i onih modela 1.0 i 1.1 sa dvogrlim karburatorom i 1.3 sa karburatorom koji su DMB.

Ko ne veruje za 1.3 da su DMB, pa od kada se ubacuju pezo motori u yuga a od kada ima yugica sa 1.3efi ja znam od '91 .
Pa yugo kabrio ima 1.3 efi prvi modeli.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198543 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.