Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Montažne ili obične kuće i dozvole za njih

elitemadzone.org :: TechZone :: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 795310 | Odgovora: 499 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shoken
igor selimanovic
prodavac,coolair
beograd

Član broj: 165329
Poruke: 1
89.216.37.*



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2007. u 10:44 - pre 198 meseci
Procitao sam sve do sada napisano ali mi treba konkretno odgovor. Da li neko moze da mi kaze kakva je procedura za gradnju MK na placu koji nema gradjevinsku dozvolu? Da li je to izvodljivo? tks
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
62.240.0.*



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2007. u 19:45 - pre 198 meseci
Jedan vikend temelji samci ili cela ploca.Sledeci, kuca je pod krov.Podnesete zahtev za legalizaciju i niko ne dira jer je procedura u toku.

Ja sad intenzivno razmisljam i pregovaram o montaznoj kuci.Bila je prosle godine izlozena na Beogradskom Sajmu spratna varijanta ali nisu odgovarali na moje mailove uopste.Ove godine sam licno razgovarao sa gazdom i obecao mi je da mi da ponudu ali od toga nista iako je dolazio u Beograd. ako hoce neka mi daju ponudu,ja sam ipak, Gospodin kupac.Nisam dobio nista.Sada vrsim pregovore sa firmom iz Novog Sada koja radi spratnu varijantu.

Inace, bila je na sajmu namestaja jedna hrvatska firma koja radi kucu od cistog drveta, tj radi drvene grede koje su u stvari suplje iznutra,lepljene sve cetiri strane d4 lepkom koji moze da se kvasi.Cena izadje sve komplet oko 700€ po kvadratu.

Novosadska firma hoce da radi i visinu od 3m i sto je najbitnije, drvena konstrukcija moze ici i preko 20cm a vec isporucuju za Hrvatsku debljinu od 14cm sto sa jos spoljasnom izolacijom daje nisko enetgetsku kucu kojoj je dovoljno 5kw za 100m2.Voljni su da urade i trsku umesto mineralne vune pa cak i da urade konstruktivnu oplatu od drveta, zbog ekoloskog aspekta, a i rade projekte po zelji.Naravno, samo je bio telefonski razgovor, tako da tek po licnom vidjenju, imacu konkretnije zakljucke.Koriste beton ivericu umesto OSB ili ploca od iverice.To je cement sa drvenom piljevinom i nekim aditivima.Knauf ima vidiwall ploce koje isto mogu da budu konstruktivne.Rade se od gipsa u koji su umesani reciklirana vlakna papira.Nije ni to bas najcistije, ali je zdravije od iverice sigurno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2007. u 19:55 - pre 198 meseci
E moj lemic-u...pa kako ces ti u kucu koja je od gipsa, otrovne iverice, mineralne vune, otrovnih isparenja i ostalog...u temi o izolaciji si nas ubedjivao kako to sve nije zdravo.

btw; pominjanje firmi je zabranjeno, pa sam ti editovao post
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
62.240.0.*



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2007. u 23:32 - pre 198 meseci
Pa vidis da pregovaram o ugradnji trske i drvene konstruktivne oplate.Gips je u redu materijal,pogotovu sto je oblozen papirom a moze da primi krecenje krecnom bojom.Jos da ih nagovorim da urade zastitni premaz konstrukcije drugim sredstvom, bice eko kuca.Sada koriste pentahlorophenol ako se nevaram, a nije ni bitan tacan naziv, trgovacki je lindan, koji je svuda u normalnim zemljama zabranjen.Ne odustajem od eko gradnje, makar sam morao da uradim dosta toga.

Ne ubedjujem nikoga u izbor, vec samo iznosim svoje iskustvo i nauceno znanje, dobronamerno.

Na ovu temu, uradio sam parket sel lakom, cetkom pa valjkom, ide lepse, ali ne trpi ono uobicajeno smirglanje izmedju slojeva, znaci, mora se drvo obraditi skroz i zapuniti fugne i onda samo naneti 3 sloja.Mnogo je lepa boja.Zidove samo okrecili krecom i malo tonirali prirodnim zutim pigmentom.Oseca se miris i karakteristicna svezina kreca.Blago se otire, imam negde propust u recepturi ili je majstor mnogo pretrljavao zid, desava se to i kod disperzija.Nanecu jos jednu ruku kad se sve ovo dobro osusi.

Razumem ne dopustanje reklamiranja, ali ipak, lose iskustvo treba da se podeli, kao upozorenje.Ali dobro, ne slazem se sa takvom uredjivackom politikom, negodujem, ali necu zameriti niti se ljutiti, prihvatam i to.Moje je bilo da upozorim, pa mogu ljudi da mi se obrate na pp.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2007. u 23:52 - pre 198 meseci
Citat:
lemic
Ne ubedjujem nikoga u izbor, vec samo iznosim svoje iskustvo i nauceno znanje, dobronamerno.

Pa naravno, nego ja se zabrinuo da nisi promenio stav

Sta kazu za spoljnju izolaciju, mozes li da ih ubedis da stave trsku?

Citat:
lemic:Moje je bilo da upozorim, pa mogu ljudi da mi se obrate na pp.

Naravno, to uvek moze...


Poz.
bakara

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih08.12.2007. u 08:50 - pre 198 meseci
Kod montazne kuce je ceo zid izolacioni pa nema potrebe za spoljasnim slojem kao kod zidane kuce.Tu se stiropor stavlja kao zastitni vodoodbojni sloj a i svakako, svaka izolacija je dobro dosla, ne uzimam u obzir eko princip.Ako ih ubedim da stave drvenu oplatu od 2cm, kao konstruktivni element,onda je i to izolacija, pa nema potrebe za dodatnim spoljnim slojem trske.U takvoj konstrukciji, preko svega mora ici zavrsni sloj fasade.Jedna varijanta je da se preko zida sa slepom drvenom konstruktivnom oplatom postave letve i na njih se zakuca fino obradjena drvena fasadna oplata u obliku preklopa, brodskog poda ili resetkastih jednakih daski i na taj nacin je zid ventilirajuci sto je odlicno a i odvojen je i od vlage i od sunca.Postoji i varijanta da se obzida ciglom,isto sa ventilirajucim slojem.Naravno, moze se i zavrsna fasada uraditi od trske kao sto sam vec navodio, ali bi to moralo da se radi u svojoj varijanti.Iskreno, nisam toliko daleko otisao, morao bih da konsultujem i trscare a i prijatelja koji je ipak veci znalac od mene.Nacelno, trscane fasade i slicne price, su koriscene odvajkada, gde se preko radila fasada od blata,slame i kreca, a u svetu se to uveliko kotristi.Ima mnogo principijelno slicnih nacina.Problem kod cisto izolacionih zidova je sto nema termo akumulirajuceg sloja, ala cigla, pa postoji nacin da se unutar zida uradi jedan sloj glinenog blata, ali mislim da bi to bili previse ocekivati od proizvodjaca.Termo akumulacioni sloj je potreban da bi se usporili termo udari, tj da se poveca termicka inertnost.Doduse, po svom iskustvu, splav se brzo hladio, ali se zato jako brzo grejao, za petnaestak minuta po paljenju furune, vec je dovoljno toplo.Stavljanjem termo apsorbera izmedju dva sloja izolacije, postize se najbolji efekat, i brzo zagrevanje i sporo hladjenje.Cilj mi je da od proizvodjaca dobijem eko osnovu bar, pa lako cu ja da se organizujem za sve ostalo.Ja bih najradije da dobijem skelet pokriven, pa da onda sam radim sve ostalo, ali je problem sto mora da postoji konstruktivni element, oplata ili kosnici.E sad, jos ne usudjujem da pitam da li je moguca takva isporuka, mada vlasnik zna sve to.Naravno i cena moze da bude odvracajuca.Videcemo tokom sledece nedelje

U svetu se sve vise potencira na eko gradnji a mi smo jos u inkvizicionoj eri po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

sumadinac101

Član broj: 154425
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih12.12.2007. u 22:54 - pre 198 meseci
Pozdrav od mene.Nije me bilo malo duze.Razlog je sto sam zbog nemogucnosti da dobijem kredit za izgradnju montazne kuce kupio kucu cvrstu gradnju.Moje iskustvo kaze da nema trenutno sanse dobiti povoljan kredit za izgradnju montazne kuce.Hoce banke da daju ali da stavis hipoteku na nesto drugo a kamata je 11posto.Uopste ne priznaju montaznu za hipoteku jel po nasim propisima daju se dozvole privremenog karaktera.Ukoliko je neko zainteresovan za gradnju montazne kuce po meni je najpovoljnija firma***** sa cenom od oko 230eura po kvadratu po sistemu kljuc u ruke.Inace klasican stambeni kredit se relativno brzo zavrsava ako su dobri papiri.Ja zam zahtev podneo 2.11.07 a isplata je bila 3.12.07.Ima mnogo dodatnih troskova.Meni je na 34000eura izaslo oko 2000 eura.Pozdrav svima pa ako nekoga zanima izgradnja preko firme ***** ili neki savet iz iskustva u vezi stambenog kredita ja sam tu

[Ovu poruku je menjao bakara dana 13.12.2007. u 00:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.12.2007. u 08:40 - pre 198 meseci
Zvao sam Kragujevcane, pricao sa sekretaricom, ali mi se niko od merodavnijih nije javio,videcemo u ponedeljak.

Bio juce u Novom Sadu, gledao spratnu montaznu kucu.Arhitektonski,gradjevinski i zanatski odlocno.Spratna ploca je presvucena kosuljicom sa fiber betonom, niti vibrira niti se cuje bilo sta kad se hoda dole, sto je inace problem u bilo kojoj gradnji.

Vlasnik je veoma prijatan, razumljiv i pozitivno deluje.Razgovarali smo o aspektima ekologije, prihvata iako nema predznanje.Rekao sam svoje zelje i nacine kako bi se to moglo uraditi i izvrsice analizu, razmisliti o nacinu rada i nabavci trske konkretno i preracunati cenu, pa videcemo.

Inace, Ivanjicka firma i pored trece urgencije, nije me udostojila odgovora za spratnu kucu koju su izlozili na sajmu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.12.2007. u 12:52 - pre 198 meseci
Citat:
lemic:

Inace, Ivanjicka firma i pored trece urgencije, nije me udostojila odgovora za spratnu kucu koju su izlozili na sajmu.


Evo da pokusam da objasnim ovo za mont. kuce iz Ivanjice...

I meni je bilo interesantno pitanje zasto vecinom vidjam samo ivanjicke kuce, kad pojedine firme (iz NS na pr.) imaju dosta kvalitetnije kuce...
Kako sam detaljno proucio razne ponude shvatio sam da je najcesce razlika u ceni.

Naravno kuce iz ivanjice jesu losije, ali je razlika u ceni od 80-150 eura po kvadratu, i kad sve stavite na papir shvatite da za tu razliku u ceni na primeru kuce od 100m2 mozete napraviti jos jednu kucu od 65m2, pa nek traje koliko traje

Zakljucak je da se firme iz Ivanjice ubijaju od posla...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.12.2007. u 14:52 - pre 198 meseci
Mislim da nije tako.Ivanjcani nude za 180 prizemljusu a Novosadjani za 220 spratnu i tu je vec ogromna prednost.Takodje, niko od Ivanjicana nema deblji noseci zid od 8cm,pregradni i 5 a spolja idu od 3cm demit fasade dok kod NS, noseci su 10 sa 5-7cm demit fasade a i pregradni su isto 10cm.Ali, mi hocemo jeftinije i losije.Ja sam pre za bolju varijantu pa makar ne bila cela uradjena.

Sledece,Ivanjicani nisu makli od Spikove arhitekture od pre ko zna koliko godina i ne moze se nista drugacije napraviti, dok ovamo, svaki objekat je zaseban i projektuje se po zelji kupca.

Iako smatram da su prizemne kuce najlepse i za zivot i oko, ipak je nuzno ici na sprat zbog zauzeca placa, a tu Ivanjicani nisu u mogucnosti ni kucicu za kera da naprave na sprat.Jednom sam trazio ponudu za spratnu, a on mi odgovara da rade ali da mi je u tom slucaju preporucuje zidanu.Evo i ovaj, sto je izlaga na sajmu, nece da je radi.

Da se ubijaju od posla, to je tacno, i otuda im nadmenost i neposlovnost.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.12.2007. u 22:56 - pre 198 meseci
Ovi iz Ivanjice..što su naučili od pre 30. i kusur godina , nisu se makli ni makac dalje.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih16.12.2007. u 07:26 - pre 198 meseci
Ma jesu, zamenili su poniznost nadmenoscu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih16.12.2007. u 11:44 - pre 198 meseci
Citat:
lemic: Ivanjcani nude za 180 prizemljusu a Novosadjani za 220 spratnu i tu je vec ogromna prednost.

Ne bih nikoga da branim, ali ja nisam naisao na NS kucu za 220, tj. jesam ali bez PDV koji oni vrlo vesto precutkuju, pa ih morate vrlo cesto podsecati da je cena malo veca od one kojom je prikazuju.
Druga stvar koja mi je strasno smetala je sto nece nista da preciziraju sve je to kao: cena je 220e + recimo OSB ploce (koje kao ne znaju koliko kostaju) +ako je spratna cena je malo visa (koliko ne znaju tacno) plus/minus 10-15% (verovatno plus...) zbog mogucih njihovih gresaka u proracunu.
Na moju opasku da je to suvise neodredjeno i da bi me takva kuca mogla na kraju izaci i preko 300e (ne kljuc u ruke...) odgovor je da ce mi biti sve preciznije receno kada mi urade projekat koji takodje trebam platiti 500e (kao da ne bi otisao sa projektom)

Jesu ovi iz Ivanjice u zaostatku bar 30g, i kuce su losije, ali je cena 160e, razlika je pozamasna...sve se moze dogovoriti, dobijate kucu sa PVC stolarijom al. vratima, olucima, unutra izgletovanim i okrecenim zidovima, i sa svim unutrasnjim vratima, pripremom za strujnu instalaciju...
Naravno firme nisu "na nivou" i nemaju lepe kancelarije vec su to male porodicne firmice nastale raspadom velike drzavne firme, ljudi koje sam upoznao su najcesce vrlo posteni i iskreni. Ukoliko zatrazite da vidite kucu vrlo rado ces vam pokazti ne jednu nego bar dvadeset kuca, zavrsenih ili koje su jos uvek u radu.

Zatrazite od firmi iz NS da vam pokazu kuce koje su radili dobijacete odgovore da se to mora zakazati, da oni rade mahom po inostranstvu ili CG...ne znam mene nisu ubedili.


Da ne bude da sam ovde ishvalio Ivanjcane, ovaj post cu mozda kasnije obrisati.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
91.150.111.*



+1 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih16.12.2007. u 14:03 - pre 198 meseci
Uuuuuu kakva reklama...dodjes Gojku soma ojera :-D
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih16.12.2007. u 18:27 - pre 198 meseci
Cena u NSD je 180 +pdv(10%) za osnovnu uobicajenu ponudu, a ekstra je 220 +pdv.Debljina nosivog zida je 10 a isto i pregradnih ,sto je vec samo po sebi skuplje.Ovo podrazumeva spratnu kucu koja mora biti skuplja po kvadratu zbog same te cinjenice, a Ivanjicani ne rade sprat ni pod razno.U klasik ponudi, nema pregradne stolarije niti unutrasnjeg moleraja vec su samo odradjeni spojevi na gipsanim plocama.Naravno,pvc, ja trazim drvo,oluci pocinkovani ili pvc u boji,tegola ili crep, sve se isto moze dogovoriti do skroz varijante,kljuc u ruke.Slazem se da je ovo kad se sabere sve, mozda skuplje jer nisam analiuzirao detaljno ponude, ali, obzirom na sprat,debljinu zida i mogucnost individualnog projektovanja, ipak prednost.Za projekat ne znam, uostalom, mozda pricamo o razlicitim firmama.Doduse, kome je cena nuzni izbor, mora bas da povede racuna i mislim da i kod Novosadjana je moguc dogovor na manju debljinu zida.Svesni su oni da ne mogu da prodaju skuplje a isto.Bez problema su mi pokazali jednu dvojnu kucu,spratnu od 230m/2.Polovina je bila u ekstra paketu a druga u klasik.Dali su mi i telefon u Beogradu da mogu da odem da pogledam.

U svakom slucaju cu biti oprezan pri dogovaranju.Onaj Ivanjicanin mi nedaje priliku ni za to a kamoli dalje.Pre jedno par godina, isto sam imao razgovor sa jednim i covek rece evo dolazim, i posto ga nije bilo, okrenem, a ono tresti muzika i cuje se pevacica u sred podneva.Naravno,nit je dosao nit se ikad javio.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.01.2008. u 16:00 - pre 197 meseci
mozda je offtopic al' ipak da javim:
http://www.naslovi.net/tema/59409
Citat:
Beogradska policija uhapsila je Milinka N. iz Beograda osumnjičenog da je, nudeći montažne kuće, prevario više osoba za iznos od gotovo 190.000 evra.


pazite sa kime radite
bez diskusije o ovoj vesti u ovoj temi (MadZone je prikladniji), hvala na razumevanju
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih23.01.2008. u 03:12 - pre 196 meseci
Pa to se ne dogovara na kvadrat. Jednostavno preduzimaču izložiš šta hoćeš da napraviš , a materijal kupuješ sam kakav želiš..izvođač radova ti daje samo ponudu za koliko novaca će to sve da sprovede u delo i napravi ti spisak "delova" koje treba da nabaviš. Tako se radi....a ne kada završe a ti vidiš da je pvc stolarija neka Š-klase...ili Tegola..na primer.

Razmišljte odmah i o grejanju. Invertorska klima (kanalska) 18~22Btu bi mogla to fino da greje cele zime. Njena max. prosečna potrošnja el.energije je oko 2.5KWh.

Bakara...to što ne budeš dao na mostu daćeš na ćupriji. Bolje uradi pola i to kako treba nego da posle natanane žališ. MK madein Ivanjica su u većini slučajeva (sve su bile takve kada sam ja gledao) takve da tavanski prostor ne možeš nizašta iskoristiti. A to je prostor cele kvadrature kuće umanjene za kosine u koji se poprilično toga smesti !!!!
fanzo.org
 
Odgovor na temu

zdaki
Nis

Član broj: 107081
Poruke: 15
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih17.02.2008. u 20:21 - pre 196 meseci
Procitao sam sve postove i dosao do zakljucka(kao i svi nadam se) da i jedne i druge imaju i prednosti i mane sto je i logicno. E sad sta recimo uraditi za pedesetak hiljada eura? Cetvoroclana porodica srednje generacije. Praviti montaznu kucu ili zidati. Cene stanova i kuca ovde u Nisu nisu bas pristupacne jer za ove pare moze se doci do dvosobnog stana i to je pitanje kakvog. Kao sto rekoh iz Nisa sam. Hvala unapred na odg.
Zamalo da zaboravim, da i cena placa ulazi u ove pare. :) Znam da nije mnogo to para ali bih voleo da cujem vase misljenje.

[Ovu poruku je menjao zdaki dana 17.02.2008. u 22:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih21.02.2008. u 02:28 - pre 196 meseci
Ako ne patis bas za centrom grada mozes pristojnu kucu da kupis za te pare i eventualno adaptiras. U sapcu na recimo 3 kilometra od centra grada mozes za 20-30 K da biras kucu na sprat cesto neuseljavanu gde ostaje nesto zavrsnih radova sve jos nekoliko hiljada naravno bez jacuzzija i mermera. U nisu bi to bilo mozda malo dalje od centra, veci je grad ali svejedno. Uvek mozes kupiti jeftinije nego da pravis od nekog ko je skontao da mu kuca ne treba i da bi mu pare na kamari znacile. Jos ako je naslednik ili zet. Stanovi blize centru grada su skupi jer su idealni za lelemude, nema odrzavanja dvorista, fasade i krova, zabodes se u svoju kutiju i cutis. Nema prevelike potrebe ni za automobilom. Svako bira prema afinitetima.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih21.02.2008. u 09:44 - pre 196 meseci
Pozdrav,

skroz tacno, problem je samo adaptacija koja neretko izazove daleko vece finansijske potrese i od samo slucenih a kamoli planiranih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 795310 | Odgovora: 499 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.