Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje - Šta upisati?

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 79158 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 01:55 - pre 231 meseci
Citat:
jablan: Voleo bih da probaš jednom, ako ikad dođeš u situaciju da rukovodiš softverskim projektom, da posmatraš "smešu" programera u timu kao x, y i z, sa sve primenom simplex metode na iste. Mislim da ćeš daleko da doguraš takvim project managementom.

Sad vidim i kada si odustao - negde na sredini 5. semestra... Da si otisao dalje od simplex metode, znao bi o cemu pricam Da ne ispadne da mnogo hvalim operciona - nije to nista posebno, ali nije ni shit. Uostalom, radi se o oblasti primenjene matematike kojom je mnooogo podignuta produktivnost u proslom veku.

Citat:
jablankoliko sam uspeo da naučim od njih
Ovo i treba da bude bitno - koliko ti naucis od njih, a ne ovo sto si sledece rekao:
Citat:
jablanda pohvalim po tome što su me nešto naučili

Znaci, ne treba niko tebe nesto da uci, nego ti treba da ucis nesto, uz njihovu pomoc. To je fakultet, ne osnovna skola. Oni profesori koje sam spomenuo nece da te vuku za rukav - ako si zainteresovan, spremni su da ti pomognu i vise nego sto ocekujes. Ako nisi, nece mnogo plakati za tobom, niti zvati roditelje da te tuze da ne ucis nista i da te odmah salju u vojsku...

Citat:
jablanNe volim da ispravljam pravopisne greške, ali neko ko pretenduje da komanduje programerima bi trebalo da pre svega dobro vlada usmenim i pisanim maternjim jezikom: sumnjam, a ne sumljam.

Hvala na besplatnom savetu, ne sumnjam da ce mi ovo novosteceno prakticno znanje veoma mnogo pomoci, pogotovo za lektorisanje raznih foruma.
I odakle ti ideja da ja pretendujem da komandujem programerima? Nemoj svoje zelje i/ili frustracije da projektujes na druge... BTW. Ne radi se o komandovanju, nije to vojska...

Citat:
jablanSve sam to mogao da počnem par godina ranije: sad bih znao više i radio bolje plaćen posao.

Pa nisi nu u skolu morao da ides - ima nekih koji su na vreme poceli i odmah stekli taj bolje placen posao. Cak su se time i hvalili. Sta ja ima da znam da citam i da pisem kad sam pun para, BRE.
Mada, iz tvojih ranijih postova sam stekao utisak da si vise nego zadovoljan svojim poslom...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 08:44 - pre 231 meseci
Citat:
NeoDesign: Cekaj ... cekaj. Pa ti nisi ni zavrsio FON?? OD 1996. To je uspeh!
Citat:
kobrejabre: Sad vidim i kada si odustao - negde na sredini 5. semestra...

Ne znam u čemu je problem, apsolvirao sam u roku, zamajavao se još godinu-dve, napustio fakultet i zaposlio se (bez problema, ako je uopšte bitno).

Citat:
NeoDesign: Vazno da se tebi ogadilo sve ... i da profesori nisu uspeli da ti NACRTAJU sta sve treba u zivotu da radis.
Citat:
kobrejabre: Oni profesori koje sam spomenuo nece da te vuku za rukav - ako si zainteresovan, spremni su da ti pomognu i vise nego sto ocekujes. Ako nisi, nece mnogo plakati za tobom, niti zvati roditelje da te tuze da ne ucis nista i da te odmah salju u vojsku...

Što se tiče "crtanja", vama su očigledno uspeli da isperu mozak i prebace svaku krivicu za neefikasnost sa sebe. Momci, nastavnici imaju dužnost ne da me drže za ručicu, već da me nateraju da nešto naučim. To jest, da me ne puste da bitne predmete položim na puškice i učenje prepodne pre ispita. Da me upute šta treba da radim. Da mi stalno daju domaće i seminarske (nešto kao što se pokušava da se radi na PIS-u, nažalost nesrećno zbog previše studenata). Na kraju krajeva, da mi omoguće da barem znam kako izgledaju efikasni fakulteti na zapadu i da znam šta treba da očekujem od dobrog i efikasnog fakulteta (kao i od dobrog i efikasnog profesora).

Nije dovoljno da samo ispredaju šta imaju, možda se pojave, a možda se i ne pojave na fakultetu u terminu konsultacija i vidimo se još jednom na ispitu, a u međuvremenu ti se bato interesuj i snalazi. To je pogrešna percepcija prava i odgovornosti studenta i nastavnika i normalno je da je zagovarate jer biste u suprotnom morali da priznate da vi ispadate budale a profesori neodgovorni lenjivci.

Citat:
Da si otisao dalje od simplex metode, znao bi o cemu pricam Da ne ispadne da mnogo hvalim operciona - nije to nista posebno, ali nije ni shit. Uostalom, radi se o oblasti primenjene matematike kojom je mnooogo podignuta produktivnost u proslom veku.

Molim te, kad si tako verziran, izvoli objasni mi ukratko kako bi ti konkretno upotrebio bilo koju metodu iz operacionih na upravljanje softverskim projektom. Samo, obrati pažnju na to da se "ne radi o komandovanju, nije to vojska" (uzgred, nisi primetio moju ironiju kad sam pomenuo komandovanje). I nemoj molim te da se izvlačiš na foru "e pa da si ostao na fakultetu, znao bi", već eto prikaži to silno korisno znanje koje si stekao na FONu.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 09:37 - pre 231 meseci
Citat:
jablan:
Ne znam u čemu je problem, apsolvirao sam u roku, zamajavao se još godinu-dve, napustio fakultet i zaposlio se (bez problema, ako je uopšte bitno).


Znaci da, tehnicki, nisi napustio fakultet (odslusao si svu nastavu). Samo si odustao od polaganja ispita kad su se nagomilali oni ozbiljniji.
Sto se mene tice, nema nikakvih problema... Smem li da primetim da si, u tom slucaju, na fonu zakacio 96/97. (protesti), 98/99.(bombardovanje), i 2000.(revolucija) kada, ne samo sto je nastava bila takva da je skoro nije ni bilo, nego su, pogotovo 1999. i 2000. apsolvirali ljudi sa 4 (da, cetiri) polozena ispita. Ne kazem da si jedan od njih, niti cu da nagadjam koliko si ispita polozio i na koji nacin si ih polozio. Ali si verovatno nesrecna zrtva okolnosti, sto je verovatno izazvalo taj sindrom bespomocnosti kod tebe, koji si uspesno prebrodio nalazeci posao. Ostale su samo neizlecive frustracije i mrznja prema fakultetu i svima koji imaju veze sa njim...

Citat:
jablan:
Što se tiče "crtanja", vama su očigledno uspeli da isperu mozak i prebace svaku krivicu za neefikasnost sa sebe. Momci, nastavnici imaju dužnost ne da me drže za ručicu, već da me nateraju da nešto naučim. To jest, da me ne puste da bitne predmete položim na puškice i učenje prepodne pre ispita. Da me upute šta treba da radim. Da mi stalno daju domaće i seminarske (nešto kao što se pokušava da se radi na PIS-u, nažalost nesrećno zbog previše studenata). Na kraju krajeva, da mi omoguće da barem znam kako izgledaju efikasni fakulteti na zapadu i da znam šta treba da očekujem od dobrog i efikasnog fakulteta (kao i od dobrog i efikasnog profesora).


Vidim li ja u tim recima podsvesnu zelju da budes podcinjen i da uvek drugi odlucuju u tvoje ime i govore ti sta da radis?

Citat:
jablan: Nije dovoljno da samo ispredaju šta imaju, možda se pojave, a možda se i ne pojave na fakultetu u terminu konsultacija i vidimo se još jednom na ispitu, a u međuvremenu ti se bato interesuj i snalazi. To je pogrešna percepcija prava i odgovornosti studenta i nastavnika i normalno je da je zagovarate jer biste u suprotnom morali da priznate da vi ispadate budale a profesori neodgovorni lenjivci.

I - sto nisi skupio hrabrosti i uradio nesto povodom toga? Nego si samo trpeo...

Citat:
jablan: uzgred, nisi primetio moju ironiju kad sam pomenuo komandovanje

Ma ja jesam, nego ti izgleda nisi primetio ironiju kad sam ja pomenuo komandovanje.
A za operaciona - sta da kazem a da se ne ponavljam. Mozda nista, jer je besmisleno govoriti gluvom...
1. Nisam rekao da su operaciona super predmet posle koga ispadnes prosvecen.
2. Rekao sam da se mnoge metode koje se koriste u planiranju projekata, pa i softverskih, direktno zasnivaju na operacionim istrazivanjima (hint - pogledaj MS Project).
3. Rekao sam da se radi o teorijskom znanju koje ne mora da bude neophodno ali moze da bude - zavisi cime se bavis. Onima kojima je bitno da znaju kako radi to sto upotrebljavaju jeste korisno...
4. Da li mislim da je ekipa sa operacionih gomila dzabalebarosa - pa to je valjda ocigledno, ne verujem da bi neko ambiciozan izabrao tako nesto kao glavnu oblast interesovanja

Poenta je u tome da li ja ili bilo ko drugi treba da sedim i da kukam kao Kalimero? Normalno, ne, nego sudbinu u svoje ruke... Ako je to napustanje fakulteta - ok. Ako je to neupisivanje fakulteta - opet ok. Ali samo jedna sitnica - ako neko upise fakultet i shvati da se zajebao, uvek moze da odustane. Ali, ako neko ne upise, a posle par godina se predomisli, tesko da ce uspeti...
 
Odgovor na temu

Djole Bageri
Djordje Milovanovic

Član broj: 54255
Poruke: 2
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 10:08 - pre 231 meseci

Au, jablane koji je tebi vrag...

ja stvarno ne znam shta si ocekivao od profesora da te nauce?!? Oni su samo tu da daju najosnovnije znanje, a ako hocesh bilo koju oblast da znash morash sam da se potrudish...i to je na svakom fakultetu. Ako nista drugo razvoj programskih jezika i alata je toliko brz da nema nikakve shanse da fakultet isprati te promene... svaka cast profesorima koji sve to uspevaju da isprate... npr. Sinisha Vlajic koji posle ubacivanja mnogo specijalistickih smerova, sad ubacuje i AOP(bice do sledece godine gotov smer).

Nemoj da pljujesh po operacionim istrazivanjima...to je veoma koristan predmet. To shto tebe ta oblast ne interesuje uopshte ne moze da bude greshka fakulteta. I to bi trebalo da se sredi za 2-3 godine kada ce se IS-smer podeliti na podsmerove, pa ce ljudi sami birati profil u zavisnosti od njihovog interesovanja.

Operaciona istrazivanja nemaju nikakve veze sa upravljanjem ljudima i stocnom hranom, to je samo oblast primenjene matematike koja daje nacine na koji se reshavaju mnogi svakodnemni problemi.

Ako te u programiranju interesuje AI, operaciona istrazivanja su suhtinski predmet...jer dzabe ti poznavanje neuronskih mreza ili genetskih algoritama, kad ne znash matematicku osnovu datog problema, nacin pronalaska optimalnog reshjenja za dati problem i zbog cega se izracunavanje vrshi bash tom metodom.
...i bog stvori zavist,
da nekima ne bude dosadno.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 11:28 - pre 231 meseci
Citat:
kobrejabre: Znaci da, tehnicki, nisi napustio fakultet (odslusao si svu nastavu). Samo si odustao od polaganja ispita kad su se nagomilali oni ozbiljniji.

Ozbiljniji u smislu "teški a beskorisni", da. Uostalom, napustio, odustao od polaganja, kakva je razlika? Čak i da ga nisam uopšte upisivao imao bih pravo da ga kritikujem ako argumentujem tačnim informacijama.
Citat:
Ali si verovatno nesrecna zrtva okolnosti, sto je verovatno izazvalo taj sindrom bespomocnosti kod tebe, koji si uspesno prebrodio nalazeci posao. Ostale su samo neizlecive frustracije i mrznja prema fakultetu i svima koji imaju veze sa njim...

Da mi treba psihoterapija, išao bih kod nekog stručnijeg od tebe. O kakvim frustracijama pričaš? Studirao sam, u jednom trenutku ukapirao da gubim vreme i da sam ispao budala što sam se uopšte hvatao u kolo, priznao to sam sebi (za razliku od vas) i napustio faks. Moj jedini problem je što se to desilo suviše kasno. Ali zato bar dobro znam kakvi su "ozbiljniji" ispiti o kojima pričaš.
Citat:
Vidim li ja u tim recima podsvesnu zelju da budes podcinjen i da uvek drugi odlucuju u tvoje ime i govore ti sta da radis?

Potčinjen se piše sa T, a ne sa D. Stvarno ne znam šta ti vidiš. Znam samo da nije svrha fakulteta ta da moraš da učiš radiš sa strane i na svoju ruku da bi nešto korisno naučio, dok te sa druge strane dave ispitima poput ekonometrije, upravljanja tehnologijom, i još dvadesetak sličnih. Ima dovoljno vremena posle fakulteta da čovek sam odlučuje o pravcu svog stručnog razvoja. Ali, za vreme studiranja, stručni razvoj studenta treba da bude pod kontrolom nastavnika. Je l' nešto možda čudno u ovom što tvrdim?
Citat:
A za operaciona - sta da kazem a da se ne ponavljam. Mozda nista, jer je besmisleno govoriti gluvom...

Da, vidim da si mi baš egzaktno pokazao primenu neke matematičke metode na organizaciju programera. Sad mi je svrha OI mnogo jasnija. Dakle, jedan od najtežih ispita nam je služio da bismo shvatili kako radi MS Project, čudo od aplikacije.

Daću ti mali hint iz prve ruke... Za menadžera softverskog projekta jako je bitan autoritet. A autoritet među programerima se nikako ne postiže polupismenošću i primenom algoritama za mešanje stočne hrane na njihovu organizaciju. Čak ni MS Project nije neki alat za održavanje autoriteta.
Citat:
Djole Bageri: ja stvarno ne znam shta si ocekivao od profesora da te nauce?!? Oni su samo tu da daju najosnovnije znanje


Najosnovnije znanje? Pretpostavljam da pojmovi kao što su IP adresa, usability, stored procedura, team leader ne spadaju u najosnovnije znanje u IT, s obzirom da ih nećete čuti od profesora?
Citat:
razvoj programskih jezika i alata je toliko brz da nema nikakve shanse da fakultet isprati te promene...

Uh uh... Večito opravdanje, fakultet je loš samo zato što se na njemu ne uče Java, C#, SOAP i XSLT... Na veliku žalost svih koji se vade na "zastarelost programa", jedna informacija: programiranje kao veština nije vezana ni za jedan poseban jezik... Objektni jezici slični onima koji se danas koriste smišljeni su početkom sedamdesetih, ako se ne varam (otprilike kad je FON formiran). Ne, stvar je ustvari vrlo jednostavna: za dobru nastavu programiranja neophodna je samo jedna stvar - tražiti od studenata da to i rade - programiraju. A to je profesorima najteže, jer bi u tom slučaju morali da malo i mrdnu dupetom i zarade svoju platu.
Citat:
Ako te u programiranju interesuje AI, operaciona istrazivanja su suhtinski predmet...

Otišli smo offtopic, ali jedno pitanje za tebe: koliko ljudi znaš koji zarađuju radeći AI? Ili koji u radu koriste znanja iz operacionih? Ja ne znam ni jednog. Ali zato znam mnogo ljudi koji planiraju neke IP adrese, pišu stored procedure i razvijaju korisničke interfejse. To su neke stvari koje smatram elementarnim u programiranju, a nećete ih naučiti na FONu. Operaciona su eventualno za postdiplomske.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 12:42 - pre 231 meseci
Citat:
jablan: Moj jedini problem je što se to desilo suviše kasno.


Pa o tome i govorim - imas problem u vezi sa fakultetom koji te sprecava da racionalno razmisljas i ne nerviras se oko necega sto je proslost i na sta vise ne mozes da utices.
Vidim da si izvrsio i autoanalizu i pravilno zakljucio da je problem prvenstveno do tebe (jer nisi na vreme shvatio da od tebe prave budalu), jedino sto jos uvek nisi preboleo "nepravdu" koju ti je fakultet naneo jer nije ispunio tvoja ocekivanja. Otuda valjda i taj sindrom da ocajnicki zelis da pomognes drugima i izvedes ih na pravi put. Nemoj stalno da trpis nepravdu i nagomilavas ta negativna osecanja u sebi. Suprotstavi se, izbori se za svoja prava :)
Eto, nasao si firmu u kojoj te postuju i cene tvoje sposobnosti - zar to nije razlog da prestanes da razmisljas negativno?

Citat:
jablan: treba da bude pod kontrolom nastavnika

Ko o cemu, ti o kontroli, komandovanju... Da li uvek tezis da se potcinis drugima?... Ili u tebi cuci neki novi Hitler?

I daj, molim te, ne pominji vise te IP adrese, do sada smo vec skapirali da si guru za distribuirane sisteme (jer mora biti da jesi, pa ti znas za pojam IP adrese). Za njih nisi mogao da cujes na fakultetu samo ako ni te puskice nisi gledao. Evo, uzmi makar i puskice iz disa (jedan od najlaksih ispita) i ja ti garantujem da ces barem 5 puta naleteti na IP adrese.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 13:29 - pre 231 meseci
Nema smisla nastavljati bilo šta u ovom tonu...

Ne znam zašto celu priču shvataš tako lično, jer ovde nije reč ni o tebi ni o meni, već o fakultetu. Ako ti to nešto znači, evo, potapšaću te po ramenu, reći "pravi si fakultet upisao, na njemu ćeš pokazati svoj maksimum, samo tako itd itd."
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 13:49 - pre 231 meseci
Citat:
jablan:Ako ti to nešto znači, evo, potapšaću te po ramenu, reći "pravi si fakultet upisao, na njemu ćeš pokazati svoj maksimum, samo tako itd itd."

Ako te bas interesuje, ne znaci mi nista. Ali mogu da kazem i da mi znaci, ako ce to uciniti da se osecas bolje.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 18:04 - pre 231 meseci
Molio bih sve ucesnike u diskusiji da se drze teme a ona je FON (programiranje) > ETF (programiranje) , licne rasprave ostavite za PP. Svaka sledeca offtopic poruka ce biti obrisana.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?09.04.2005. u 20:11 - pre 231 meseci
Citat:
STELLANOVA: Molio bih sve ucesnike u diskusiji da se drze teme a ona je FON (programiranje) > ETF (programiranje) , licne rasprave ostavite za PP. Svaka sledeca offtopic poruka ce biti obrisana.

Pa nisu rasprave bile licne, nego jedan clan foruma tvrdi da je fon programiranje = 0 zato sto on nije uspeo da ga nauci na fonu. Drugi mu kaze da ima ljudi koji nauce nesto na fonu, pa ne vidim zasto bi te poruke bile offtopic. Nismo pricali o poljoprivredi (sem u jednom trenutku kada je neke uhvatila nostalgija za stocnom hranom)...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 02:18 - pre 231 meseci
Citat:

Blackadder: Do you speak English?
Comte de Frou-Frou: A little…
Blackadder: Yes, when you say 'a little', what exactly do you mean? I mean, can we talk, or are we going to spend the rest of the afternoon asking each other the way to the beach in very loud voices?


kobrejabre, mislim da ovde imamo problem u sporazumevanju i godinama iskustva. the whole point is da jednom kada krenes da radis nesto konkretno shvatis kakav su ti bullshit prodavali kao computer science i tapsali te po ledjima kako bi se osecao posebno. ja bih ipak poslusao one koji su malko duze hopsali po veselom terenu IT industrije. off course, ako te tapsanje po ramenu zadovoljava nista ti ne brani da ostanes pri fakultetu i bavis se "naukom". u jednoj od firmi za koju sam radio skovali smo termin za gro univerzitetskog kadra u srbiji - mrmoti ("i onda je mrmot zamotao cokoladu...") koji je solidno ilustrovao zajednicko iskustvo.
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 10:06 - pre 231 meseci
Sad smo vec dosli do zamene teza...
Prvo, rasprava je bila FON vs ETF, i do sada je valjda jasno da svaki ima svoje prednosti i mane ali da fon nije 5x slabiji kao sto su neki neargumentovano pisali.
Onda je preslo na raspravu fon sucks, samostalno ucenje rocks, gde su neki nezadovoljni fonovci kukali kako su izgubili 10 godina svoje mladosti (koja je u medjuvremenu presla u starost) na fonu ali nista nisu naucili. Za to su, naravno, krivi profesori, od kojih, mozda, neki nesto i zna ali, eto - nije ih TERAO da uce.

Normalno da je industrija nesto sasvim drugo. Cak je i ljudima sa iskustvom u drugim firmama potrebno prilagodjavanja kada dodju u novu firmu, a kamo li onima kojima je to prvi posao. Ne kazem ni da oni koji nikada nisu studirali (ne i zavrsili) ne mogu sami nesto da nauce. Samo kazem da je fakultet + praktican rad bolja varijanta...
Sad, to moze da bude i samo moje misljenje koje mozda i nije tacno. Videcemo. Nesto mi je, samo, indikativno - i oni koji su bez fakulteta nasli dobar posao uradili su to pre propasti dotcom-ova i pre 11.9.2001. jer je tada bila tolika potraznja da bi primili maltene svakog ko zna nesto. Da cujem koliko ih se sa "samostalnim ucenjem" zaposlilo posle toga, i gde. Naravno, batalite price o scriptlanceu i ostalim servisima za robove slobodnjake. Ima izuzetaka, ali...

Neki su se pokajali sto su isli na fakultet. Kazu da im se smucila neka stocna hrana koju su ih terali da kusaju. Ne znam, ja sam sad prvi put cuo za tu stocnu hranu, nama je nisu nudili...

Samo, nadam se da se nece ponoviti oni threadovi od pre par godina kad je pljuvan fon a velicana vets, pa sad kada prva generacija zavrsava vets svi kukaju sto ne mogu da se prebace na fon. Ili onog drugog threada gde se neke sveznalice zale sto ne mogu da nadju posao jer ih zlotvori diskriminisu zbog nemanja diplome...
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 10:25 - pre 231 meseci
Citat:
caboom: shvatis kakav su ti bullshit prodavali kao computer science

Ovde sam u pravu kada pretpostavljm da si zavrsio fakultet (i koji), tj. da su tebi licno prodavali taj bullshit? Ili samo pricas napamet...

[mod]Editovana poruka sa flamebytom

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 29.04.2005. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 17:46 - pre 231 meseci
Citat:
kobrejabre: Ovde sam u pravu kada pretpostavljm da si zavrsio fakultet (i koji), tj. da su tebi licno prodavali taj bullshit? Ili samo lupas napamet...


pa vidis nisam - u slicnoj sam situaciji kao jablan, ali na fizici i srecom sam shvatio nesto ranije kakav je to waste of time bio za mene i shvatio sam da bih zavrsio isti samo zbog posedovanja papira i posvetio se drugim stvarima. takodje sam imao prilike da radim sa dosta svrsenih FON-ovaca/ETF-ovaca/PMF-ovaca i from my humble experience, FON-ovci su daleko najgori kadar, ako ne racunamo ljude koji su svoje obrazovanje formirali van fakulteta.
pored toga, zaista nikada nisam imao problema da nadjem dobro placen posao i fasciniran sam dot.com bullshit-om koji si napisao na tu temu, IT poslova ima jos uvek sasvim dovoljno i dobijanje dobro placenog posla ne zavise od diplome vec od iskustva i znanja. uostalom, zasto bih se uopste upustao u ovu diskusiju, sto vise ljudi sa takvim stavom - vise poslova za mene. zasto bih uopste i postavljao pitanje obrazovnih institucija u srbiji? zaista mi odgovara veliki broj prepaljenih svrsenih studenata na job marketu koji se cude zasto ne mogu da nadju dobro placen posao.
kao sto rekoh, ne pricamo istim jezikom.
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
*.yubc.net.

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 21:09 - pre 231 meseci
E, može jedan skromni doprinos diskusiji?

Ali prvo da se predstavim: bio na fonu 2 god i dao 1 i po ispit. sada sam na višoj elektrotehničkoj školi (navodim puno ime {inače vetš}, jer izgleda da ljudi ne znaju šta su to više škole), beograd, 200m daleko od fona i opušteno (pravni izraz - redovno) sam dohodao do četvrtog semestra.

S obzirom da su na fonu prve dve godine zajedničke za sve smerove i na njima postoje dva predmeta informatičke opredeljenosti, veliki deo priče o fonu kao programerskom faxu... pa pada u vodu. A ako dodam da mi na četvrtom semestru vetša radimo ono što vi radite na četvrtoj godini... jesam li već rekao da nešto pada u vodu?

to kobrejabre:
malo mi je tužno kada ti čitam tekstove... ali i ti ćeš se jednom zaposliti, nadam se, pa ćeš razumeti.... opet se nadam da neće biti kasno...

to više sebi nego kobrejabretu:
kako ide ono pametni se uče na tuđim greškama, glupi na svojima. kobrejabre, imaš odličnu priliku da budeš pametan i naučiš nešto od ljudi koji su učili na svojim greškama. samo treba da slušaš ponekad.

to jablan:
ne vredi ti... kupili su zlatni pult za studentsku službu, kamere za sve hodnike i uradili odličan marketing - pokušavaju da upcaseuju fon sa direktorskog na pravi faklutet... to će i da preraste, ali mnogo sporo... btw. ako imaš dovoljno ispita, dođi na vetš, priznaće ti, nećeš morati da dolaziš na predavanja, jer znaš oblast, i završićeš! ako ti treba papir za nešto...

to svim fonovcima koji bi da programiraju:
dođite i vi na vetš. ozbiljno. ako hoćete ovde možete i da naučite ponešto.

to svim fonovcima koji bi da upravljaju:
ovo je zemlja srbija, zemlja malih, i ponekoliko srednjih preduzeća. za tolike zaposlene po firmi ne trebaju organizacioni algoritmi! uzmite bre više motiku u ruke i orite!

back to topic:
VETŠ (programiranje) >> ETF (programiranje) > FON (programiranje) !
mada ipak... :
VETŠ (programiranje) > ETF (programiranje) > FON (programiranje) !

jer, osim argumenata za fon, na vetšu za sve predmete (skoro) postoje vežbe sa sve kompjuterima sa sve jedan čovek na jedan kompjuter, pa u odnosu na etf imamo i dodira sa tastaturaom (čuo sam da na etfu nije baš najsrećnija situacija po tom pitanju, ali ako grešim - pardoniram)
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?10.04.2005. u 21:25 - pre 231 meseci
Citat:
VETŠ (programiranje) >> ETF (programiranje)


objasni kako?

[mod]Obrisan flamebajt

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 29.04.2005. u 01:27 GMT+1]
😀
 
Odgovor na temu

NeoDesign
Vladimir Ćetković
Software developer
Beograd

Član broj: 16257
Poruke: 138
*.vdial.verat.net.

ICQ: 23348136
Sajt: www.codesessions.com


+2 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?11.04.2005. u 00:44 - pre 231 meseci
Citat:

to svim fonovcima koji bi da programiraju:
dođite i vi na vetš. ozbiljno. ako hoćete ovde možete i da naučite ponešto.

to svim fonovcima koji bi da upravljaju:
ovo je zemlja srbija, zemlja malih, i ponekoliko srednjih preduzeća. za tolike zaposlene po firmi ne trebaju organizacioni algoritmi! uzmite bre više motiku u ruke i orite!


LOL !!!

Sta konkretno moze kod vas da se nauci ... evo ... edukujte jednog FON-ovca ;)

Citat:
Ali prvo da se predstavim: bio na fonu 2 god i dao 1 i po ispit


ti si BAS merodavan sto se FON-a tice, mogli bi da pitamo i ljude koji hvataju bus koji ide pored fon-a sta ONI misle o fakultetu ;)
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?11.04.2005. u 03:36 - pre 231 meseci
@gonadarian
Ova tema se odnosi na programiranje na ETF-u i FON-u, tvoja skolica se nigde ne pominje. Ja sam ovde kritikovao svoj fakultet jer mislim da sam kompetentan dovoljno jer sam odslusao sve 4 godine. Imam izuzetno dobro definisan stav o svim predmetima i nastavnicima (kakvi su ljudi i strucnjaci). Mozda nisam u pravu, ali to je samo moje misljenje. Vecina ljudi razmislja drugacije (imaju podanicki mentalitet i stavovi su im bazirani na cistom koristoljublju).

Druga stvar, mislim da je krajnje nepristojno da na temi u kojoj nije mesto reklamiras svoju skolu, i svoje buduce zanimanje.

Trece, kazes da si za 2 godine dao 1 ipo ispit. Ja mogu da se opkladim s tobom, da mi ti odaberes na ulici koju hoces osobu sa ili bez osnovne skole, bez obzira na inteligenciju, radne navike, znaci ti odaberi. On ce za godinu poloziti bar 3 ispita, a mozda i 5. Posto ovo citaju i ljudi koji nisu upuceni, da im objasnim da nisam ja neki genije, niti guru, samo sam i ja bio na 1. godini i znam koji su kriterijumi za koji ispit.

Ne zelim da iko koristi cinjenice koje ja iznosim da blati FON a velica svoje skolice jer je nekorektno. I na kraju, kod nas na FON-u je pojam kad je neki profan sa ETF-a, a vi se upisavate od srece kad kod vas dodje da predaje neko sa FON-a. Nikad nisu veliki zavideli malima, vec obrnuto.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?11.04.2005. u 08:02 - pre 231 meseci
Citat:
kobrejabre
...i oni koji su bez fakulteta nasli dobar posao uradili su to pre propasti dotcom-ova i pre 11.9.2001. jer je tada bila tolika potraznja da bi primili maltene svakog ko zna nesto.


Samo jedna recenica: You're wrong, dead flat wrong ;-)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
*.yubc.net.

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: FON (programiranje) > ETF (programiranje) ?11.04.2005. u 10:24 - pre 231 meseci
Citat:
BluesRocker: @gonadarian
Ova tema se odnosi na programiranje na ETF-u i FON-u, tvoja skolica se nigde ne pominje.

a jel može to bez deminutiva?

Citat:
BluesRocker:Druga stvar, mislim da je krajnje nepristojno da na temi u kojoj nije mesto reklamiras svoju skolu, i svoje buduce zanimanje.

ja reklamiram? a šta vi radite? tema je poređenje programiranja između faksova i samo sam želeo da skrenem pažnju na postojanje alternative fonu, pmfu i etfu.

Citat:
BluesRocker:...samo sam i ja bio na 1. godini i znam koji su kriterijumi za koji ispit.

Pošto znaš kriterijume - dao sam programiranje i pola mate iz prve, a nisam i drugu polovinu jer sam se već bio smorio od fona pa nisam ni izlazio. a ostali predmeti nisu ni za prineti ovima, ali zahtevaju učenje napamet što ja, nažalost, nikada u životu nisam umeo iliti nisam želeo.

Citat:
BluesRocker:I na kraju, kod nas na FON-u je pojam kad je neki profan sa ETF-a, a vi se upisavate od srece kad kod vas dodje da predaje neko sa FON-a. Nikad nisu veliki zavideli malima, vec obrnuto.

naravno da je pojam. a evo jedne informacije. šta misliš odakle su naši profesori? svi sa etfa. matematičari su možda sa pmfa, a možda samo par sa fona. i naravno da nijedan profesor nije sa vetša! ovde se ne školuju ljudi za ekstra stručnjake, nego za radnike! (i tu dolazi kompleks veličine u konflikt sa pragmatičnošću življenja)

Citat:
NeoDesign: ti si BAS merodavan sto se FON-a tice, mogli bi da pitamo i ljude koji hvataju bus koji ide pored fon-a sta ONI misle o fakultetu ;)

:) pa dobro nisam baš najj, ali znam po koju stvar. plus što me interesuje kako napreduje fon pa sa prijateljima sa istog razmenjujem informacije o predmetima. tako da se ipak odvažavam da kažem da imam blago više iskustva od busohvatača!

Citat:
NeoDesign: Sta konkretno moze kod vas da se nauci ... evo ... edukujte jednog FON-ovca ;)

evo npr: objektno - c++ - kod krausa, baze - access, klijent server sistemi - oracle, inteligetne tehnologije - devedžić, java i jsp, vizuelno programiranje - c#,... to je od programiranja ozbiljnije, a ima se naravno i mnogo drugog iz elektronike, programiranja mikroprocesora, itd.. evo ti pa vidi i sam: http://www.vets.edu.yu/smerovi/index.htm

Citat:
mijatovic_86: objasni kako , majke ti !!!!!?????

pa, kao što sam se i ispravio u sledećem redu, nije ">>" nego ipak, naravno po meni, samo ">". i to tako pisem samo zato što kod nas ima dosta laboratorija sa dosta računara - dovoljno da iz svakog predmeta možeš da osim predavanja, to što si slušao ,i primeniš. a zahvaljujući tome što nije mnogo težak fax, ostaje ti vreme i kod kuće koje možeš da upotrebiš korisno... i kako mi kažu neki etfovci - nema nepotrebnih predmeta. a i da ih ima, s obzirom da su samo na prvoj godini neki predmeti obavezni - biraj šta ti se sviđa i gradi sebe kako misliš da će ti koristiti (a ne ono fonovsko od pre par postova: za par godina ćemo deliti informacioni smer na podsmerove...)



toliko za ovaj put - i nemojte mnogo se ljutite ljudi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Programiranje - Šta upisati?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 79158 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.