Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447369 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 19:06 - pre 101 meseci
I sad neko ko ne razlikuje masu i silu
došao da nam objašnjava
"aksijalno i radijalno kretanje"!

Na osnovu takvih ispada,
da nikad nisam čuo za sletanje na Mesec
odmah bih usvojio kao kontrapoziciju teoretičara zavere.

Citat:
vladd:

Ja samo citiram, malo specificno, ono sto je napisano kao "evidence".

Daj nam link na taj "evidence", sa citatom da vidimo na šta tačno ciljaš,
kao i link na tvoje stručne, naučne i druge radove
da vidimo koliko si kompetentan.

A sledeće si totalno izmislio:
Citat:
vladd:

sa stapom i kanapom, sa drangulijama parcijalno sposobnim, uz igre sa snimcima, napravili su dobru prezentaciju

što dovoljno govori o tebi i tvojoj stručnosti za ovu materiju.
Još je samo pitanje motiva koji te podbadaju...
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 19:17 - pre 101 meseci
Odžačarkoviću,
možda si ti dovoljno sposoban (edukovan) da mi objasniš pojmove mase i sile, akcije i reakcije, aksijalno i radijalno kretanje na neki meni a i široj publici "prijemčiv" način. Newton je napisao svoje objašnjenje Fizike bez i jedne formule.
Okušaj se i ti, otvori mi oči i ne samo meni, tu je još mnogo ljudi koji prate ove prepiske a nisu astrofizičari. Sigurno da edukacija i prosvetljenje ne bi smetala.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 21:39 - pre 101 meseci
Sta je bre cimni, nije ti dosta bajke iz NASE direktno, radje bi se roknuo nego dirnuo uverenje.
Pa makar bilo pogresno.
Ne boj se, neces ispasti glup ako posumnjas u decije pricice.

Nazalost, jos nismo na tehnoloskom nivou, da svaki pojedinac jasno dokaze lupetanja i lazi, tako da ces morati da zivis u poluinformaciji, ali je sumnja zdrava

Eto, dobio si linkove za tvrdnje u koje si sumnjao da su izmisljene, ali to valjda nije dosta...

Kakav dokaz hoces, da odletimo na Mesec i uverimo se...nazalost, to je jos nemoguce
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 21:42 - pre 101 meseci
Citat:
jnk:
vladd budi iskren i reci nam da li ti zapravo trolujes ili je bolest stvarno toliko uznapredovala? Ako je potonje slucaj onda to nije za sprdnju, niko se ne bi smejao bolesnom coveku.


Ne mozes da prihvatis argumentovanu diskusiju i opravdanu sumnju...da nije u pitanju "razmisljanje u kutiji"?

Pa je najlakse potonuti u dripacku kaljugu?


P.S>

Ne mogu da verujem da ima toliko ljubitelja fasizma, u veku "sloboda" iinformacija..Zar je zabranjeno imati sopstveno misljenje, opravdano taman toliko kolikosu brljivi dokazi za suprotno misljenje.
Jel toliko strasno sto sam "neopredeljen", ni vernik ni nevernik, vec "opravdani sumnjicavac"..Opravdanja moje licne sumnje sam naveo, vise puta, osnovna je sama cinjenica da se preko40 god nije preduzelo nista slicno, i u meni pobudjuje odredjene sumnje..
Opravdanje "skupocom" mi je slabasno, neprihvatljivo


Ili je lakse kada je neko za "crvene" ili "plave"?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 21:51 - pre 101 meseci
I da odgovorim na interesantno pitanje
Citat:
Još je samo pitanje motiva koji te podbadaju...


Treba procitati naslov teme.
Citat:
Sumnje da je čovek bio na Mesecu
=naslov
Kome je tematika savrseno jasna i objasnjiva, za njega treba da je tema glupava i neozbiljna, nevredna ucestvovanja...

Ukratko, diskusija na zadatu temu...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 21:55 - pre 101 meseci
I da podsetim na drugo pitanje
Citat:
Na osnovu čega si to napisao?
Čitao si dnevnik pilota? Ili Memoare?
Ili kako, iz kog izvora?


U bezobrazno-bahatom tonu..ili mozda gresim?

Nakon dobijanja odgovora,
http://www.nasa.gov/exploration/home/19jul_seaoftranquillity.html
i dalje je nejasno? Nisam video reakciju ...?
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 22:37 - pre 101 meseci
Pišeš na temu "Sumnje da je čovek bio na Mesecu" a pominješ nekakav štap i kanap.
I sad hoćeš da nas ubediš da ti to ozniljno?

Po čemu si ti kvalifikovan da osporavaš NASA?
Sa kakvim iskustvom u vezi leta na Mesec, na nebesko telo van Zemlje?
Na osnovu kakvih stručnih kvalifikacija si zaključio da je ta misija nemoguća onako kako je izvedena?

Ostavio si neki link. Šta tu piše da može da se dokaže da je let na Mesec lažiran?
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 22:48 - pre 101 meseci
Citat:
branko tod:
Da li vi stvarno smatrate da Rusi nisu mogli da provere da li su Ameri sleteli
na Lunu i da to ne bi obelodanili sa izuzetno velikiim zadovoljstvom?


Naravno da smatraju, zato se i zovu teoretičari zavere. Nego da citiram još jednom Leonova, čini mi se da niko od zaverenika nije bio voljan da ga prokomentariše.

Citat:
RT: The US is often accused of not actually going to the moon and faking the images from there. What’s your take on that?

AL: That is ignorance, total ignorance on the part of those who say so. These people don't know anything about technology. Or they just seek popularity.




 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 23:32 - pre 101 meseci
Hotchimney ne zvuči lepo kad stalno osporavš postove drugih diskutanata time tvrdiš da nisu kvalifikovani da govore na temu. Ma koja ona bila.
Ovde smo na istoj strani ali, se ne slažem s tvijim načinom diskreditacije neistomišljenika.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.11.2015. u 23:47 - pre 101 meseci
Šta ja tvrdim?
Pročitaj malo pažljivije
pa ćeš videti da ja pitam za kvalifikacije.
Ništa ne tvrdim.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 00:07 - pre 101 meseci
Ok, pitaš ne tvrdiš, moja greška.:)

Citat:
Pa upravo na to sam i mislio... Ako zanemarimo gavitaciju: da li je potrebna ista količina energije za pokretanje 1 kg mase nečega i na Zemlji i na Mesecu. Ako pokrenemo i ubrzavamo masu LM do brzine MM po nekoj putanji i pokušavamo da ga "pogodimo" tj. da se poravnamo da bi se prikačili, svaki pogrešan potez i svaki sudar dve mase (izražene u kg.) bi završio katastrofalno. Puckanje motorima za korekciju je nemoguća misija. Svaka akcija korekcije aksijalnog ili radijalnog kretanja zahteva vrlo brzu reakciju drugog motora koji poništava prethodnu čim se zadovolji potrebna akcija. Ima li tu nešto nelogično? Nelogično je da se to izvodilo ručno uz pomoć slobodne procene 'nauta uz pomoć računaljke na kuglice ili uz pomoć navođenja iz komandnog centra sa zemlje?


Apolo 9 misija je pokazala da je upravljanje LM pri 0 G mnogo lakeše nego što je pri testiranju na Zemlji. Kasnije se ispostavilo da je i pri mesečevoj gravitaciji isto mnog jednostavnije upravljane. Inače LM nje sposoban da sleti na Zemlju.
To što nije bilo super brzih komjutera u to vreme ne smanjuje mnogo izvodljivost misijie. Koliko današnjih tehnologija nije bilo dostupno Egipćanima pa eto opet sklepetaše nekako piramide.


 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 05:49 - pre 101 meseci
@Dule napisa:
"Apolo 9 misija je pokazala da je upravljanje LM pri 0 G mnogo lakeše nego što je pri testiranju na Zemlji. Kasnije se ispostavilo da je i pri mesečevoj gravitaciji isto mnog jednostavnije upravljane. Inače LM nje sposoban da sleti na Zemlju.
To što nije bilo super brzih komjutera u to vreme ne smanjuje mnogo izvodljivost misijie. Koliko današnjih tehnologija nije bilo dostupno Egipćanima pa eto opet sklepetaše nekako piramide."

Kakva 0G pri nekom ubrzanju? 0G važi samo dok ni jedan od raketnih motora ne radi.
Dok LM od tačke mirovanja do sustizanja MM treba da iz te iste tačke gde stoji nakrivljen, prilikom ubrzanja do strahovite brzine kojom se "giba" MM koristi samo jedan motor, glavni. Tu će biti i maksimum G koliko ljudsko telo može da izdrži. Ne postoje krila i zakrilci da bi se ispravila ruta, samo motori i to raketni. Ko upravlja njima dok 'nauti ne mogu da otvore ni kapke na očima? Računaljka? LM se kreće u pravcu suprotnom od akcije motora, znači proizvoljno jer je njegov položaj na tlu Meseca pre poletanja apsolutno neodređen. Ode LM u crnu bezdanku. To je isto kao i pucanje iz puške izdignute iznad glave preko bedema, možda pogodim nekog sa druge strane. To vidimo ovih dana u Siriji.
Kako Odžačarković napisa, jedan od 'nauta stoji i upera, samo što bi mu pete virile iz dela tela predviđenog za sedenje. haheh.
 
0

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 06:26 - pre 101 meseci
@rade.zrnic, kako iko da te shvati ozbiljno, kada ponavljas jedno te isto, iako ti je objasnjeno zasto nisi u pravu. I ne napadas to objasnjenje (pa da kazemo da se ne slazes), nego ga ignorises (jer ni ne mozes da ga oboris), pa kao dijete pokrijes usi i vices nja nja nja.

Da ne bude okarakterisano kao jos jedan napad, jos prije dve stranice, djoka_1 je odgovorio na tvoju tvrdnju o ubrzanju:

Citat:

djoka_l:
Drugo, masa modula prilikom sletanja (na početku) je bila 14 tona. Maksimalni potisak koji je descent stage mogao da obezbedi je bio 45 kN. S tim što je normalno radio sa 10% do 60% procenata snage. Uz maksimalnu snagu, sa maksimalnim "gasom" mogao je da postigne 0.3G, a ako uzmemo da nije nagario do daske, onda 0.25G

Slike koje ti imaš u glavi su sa poletanja i sletanja na Zemlji. Prilikom poletanja su trpeli opterećenje od 6-10 G, a prilikom sletanja kočenje je bilo 4-6 G. Sve to se dešava u komandnom modulu - onom istom koji nije ni sleteo na mesec.


A ti opet ponavljas istu stvar:
Citat:

rade.zrnic: Dok LM od tačke mirovanja do sustizanja MM treba da iz te iste tačke gde stoji nakrivljen, prilikom ubrzanja do strahovite brzine kojom se "giba" MM koristi samo jedan motor, glavni. Tu će biti i maksimum G koliko ljudsko telo može da izdrži.


Ako si preskocio poruku, link je: http://www.elitemadzone.org/t16071-53#3625013

Evo citat astronauta iz Apollo 15:

Citat:
Scott - "It was also very low g. The pictures show the thing popping off the ground. Pop? I think we went from 1/6th g to maybe a half or whatever. You weren't being pushed hard. We were standing up and you would think, boy, all those g's standing up. Not really. You could hardly tell."


sa linka: http://history.nasa.gov/ap15fj/17rndz_dock.htm

[ironija]Ah da, naravno, tehnicke specifikacije se mogu krivotvoriti, a posto znamo da nisu bili na mjesecu, onda ni ovaj citat ne moze biti tacan, po definiciji. :) [/ironija]

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 07:34 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney:
Pišeš na temu "Sumnje da je čovek bio na Mesecu" a pominješ nekakav štap i kanap.
I sad hoćeš da nas ubediš da ti to ozniljno?

Po čemu si ti kvalifikovan da osporavaš NASA?
Sa kakvim iskustvom u vezi leta na Mesec, na nebesko telo van Zemlje?
Na osnovu kakvih stručnih kvalifikacija si zaključio da je ta misija nemoguća onako kako je izvedena?

Ostavio si neki link. Šta tu piše da može da se dokaže da je let na Mesec lažiran?



A to, izvini nisam razumeo na sta ciljas.

Kada sam rekao stap i kanap, mislio sam na rucne komande, kada je zakazala sva ta, za to doba vrhunska, a za sadasnje igracka, tehnologija, preslo se na "stap i kanap", rucne komande, gledanje kroz kibicfenster i "ocenu terena za sledanje",
U svetlu europskog odustajanja 2012-e od programa za odabir landing pozicije.na Mesecu.

Smatram da smo tehnoloski daleko ispred NASE iz 1969, pa mogu da vidm i ono sto se nije videlo 1969-e

Ne osporavam ja NASU, vec njene bajke iz ranih 70-ih...
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 09:04 - pre 101 meseci

Drugo, masa modula prilikom sletanja (na početku) je bila 14 tona. Maksimalni potisak koji je descent stage mogao da obezbedi je bio 45 kN. S tim što je normalno radio sa 10% do 60% procenata snage. Uz maksimalnu snagu, sa maksimalnim "gasom" mogao je da postigne 0.3G, a ako uzmemo da nije nagario do daske, onda 0.25G

Slike koje ti imaš u glavi su sa poletanja i sletanja na Zemlji. Prilikom poletanja su trpeli opterećenje od 6-10 G, a prilikom sletanja kočenje je bilo 4-6 G. Sve to se dešava u komandnom modulu - onom istom koji nije ni sleteo na mesec.
[/quote]

A ti opet ponavljas istu stvar:
Citat:

rade.zrnic: Dok LM od tačke mirovanja do sustizanja MM treba da iz te iste tačke gde stoji nakrivljen, prilikom ubrzanja do strahovite brzine kojom se "giba" MM koristi samo jedan motor, glavni. Tu će biti i maksimum G koliko ljudsko telo može da izdrži.


Ako si preskocio poruku, link je: http://www.elitemadzone.org/t16071-53#3625013

Evo citat astronauta iz Apollo 15:

Citat:
Scott - "It was also very low g. The pictures show the thing popping off the ground. Pop? I think we went from 1/6th g to maybe a half or whatever. You weren't being pushed hard. We were standing up and you would think, boy, all those g's standing up. Not really. You could hardly tell."


sa linka: http://history.nasa.gov/ap15fj/17rndz_dock.htm

[ironija]Ah da, naravno, tehnicke specifikacije se mogu krivotvoriti, a posto znamo da nisu bili na mjesecu, onda ni ovaj citat ne moze biti tacan, po definiciji. :) [/ironija][/quote]

Ajd' da pokušam da odgovorim na tvoje primedbe po redu koje si ih postavio:

[quote]peromalosutra:
@rade.zrnic, kako iko da te shvati ozbiljno, kada ponavljas jedno te isto, iako ti je objasnjeno zasto nisi u pravu. I ne napadas to objasnjenje (pa da kazemo da se ne slazes), nego ga ignorises (jer ni ne mozes da ga oboris), pa kao dijete pokrijes usi i vices nja nja nja.

Da ne bude okarakterisano kao jos jedan napad, jos prije dve stranice, djoka_1 je odgovorio na tvoju tvrdnju o ubrzanju:

[quote]
djoka_l:

Ja napadam to objašnjenja prostim pitanjima na koja nisam dobio odgovor...
Ništa nije objašnjeno, samo je navedeno da je "Tomo rek'o tj. NASA"
Ti 'oćeš da kažeš, tj. i djoka1 da je sila gravitacije prilikom kočenja pri brzini od 1000 km u sekundi manja nego pri poletanju sa zemlje?
Ako predpostavimo da se MM i LM nisu zaokrenuli za 180 stepeni pre odvajanja modula, LM se je morao skloniti sa putanje kojom MM čeka povratak LM. Uključen je jedan ili više bočnih motora da se izvede ta operacija, ondak je uključen glavni motor za kočenje i naravno još par bočnih da ga usmere ka Luni, i tako su veselo kočili dok nisu stigli blizu površine. Kad su trebali da slete, videli su da je teren nepovoljan pa su uključili bočni motor da bi se alunirali na pogodniji.
Ali se i dalje kreću bočno i na dole. Ondak je 'naut koji stoji uključio bočni motor koji sprečava dalje bočno kretanje te su nastavili blago "padanje".
Tik iznad površine je uključen glavni motor koji će sprečiti da se razbiju o tlo ali se krater raketnog motora nevidi jer je dunuo sunčev vetar pa je zatrpao krater.
LM je alunirao pod uglom jer je površina nebetonirana i nenivelisana pa je sigurno tresnuo drugom i trećom stopom koje malo kasne prilikom dodirivanja tla.
Ondak se malo istrče po lijepoj nam Luni pa ondak u nekom odsudnom momentu odlučuju da se zalete u susret MM.
Komandir stoji, blene kroz kibicfenster i startuje glavni motor kapsule.
Hiljaditi deo pogreške ugla po dve ose će ga poslati u orbitu Alfe Kentauri.
Ondak on pucka bočnim motorima i traži zrno peska u mesečevoj orbiti i to još stojeći. Gledi kroz kibicfenster. Sila gravitacije je naravno 0.3 ili manja.
treba da dostigne brzinu MM i da se postavi u njegovu putanju sa okrenutim i tačno usmerenim uređajima za "kopčanje".
Ondak malo koči da se spoje. Raketni motori rade kao pamučni, malo "pukne" pa još malo "pukne" i eto ti pripajanja.
Aksijalno kretanje nije bitno jer kako god se dodirnu, oba modula će da se zakvače u čvrst i nerastavljiv spoj.
Gled'o sam zvezdane staze, Spok je nezamenjljiv a i g. Data. Hehhah
Probaj da mi objasniš ovako laički, vrlo sam zainteresovan
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 10:03 - pre 101 meseci
Citat:
Ja napadam to objašnjenja prostim pitanjima na koja nisam dobio odgovor...
Ništa nije objašnjeno, samo je navedeno da je "Tomo rek'o tj. NASA"
Ti 'oćeš da kažeš, tj. i djoka1 da je sila gravitacije prilikom kočenja pri brzini od 1000 km u sekundi manja nego pri poletanju sa zemlje?


Kako je lako dati kontra argumente za takvo lupetanje, ali šta vredi kada ništa ne dopire do tebe.
ORBITALNA BRZINA Meseca je oko 1000 km/s - drugim rečima, to je brzina kojom se Mesec kreće oko Zemlje.

Druga kosmička brzina na površini Meseca je 2.38 km/s
Dakle, Apollo 11 je ušao u orbitu oko Meseca i orbitirao je na oko 100 km visine. Na toj visini je imao relativnu brzinu u odnosu na površinu Meseca 2.38 km/s (u stvari, na toj visini je imao oko 10% manju brzinu nego što bi imao da orbitira na 1 metar od mesečevog tla, ali da ne cepidlačimo, recimo da je imao brzinu od 2.38 km/s).

Apolo je, zajedno sa Mesecom, orbitirao oko Zemlje 1000 km/s ali to uopšte nije bitno, pošto je sletanje bilo na Mesec. Bila je bitna brzina koju je modul imao u odnosu na Mesec.

TO JE 500 PUTA MANJE NEGO ŠTO SI TI NAPISAO.

Dakle, koliko treba da se sa 2.38 km/s brzina spusti na 0. Pa, ako se koči konstantnim ubrzanjem od 0.1G, onda treba 40 minuta. Sa 0.25G je dovoljno 16 minuta. To je elementarna fizika za osnovnu školu.

Seltanje na Mesec je trajalo, otprilike, 1 sat i 10 minuta.

Ako to uporediš sa vremenom koje je potrebno za kočenje, ispada da je tokom sletanja imao 54 minuta za manevrisanje, a 16 za kočenje.

Evo jedne interesantnog članka: http://www.space.com/17411-apo...ing-explained-infographic.html

Uzgred, mislim da se vladd čudio ili možda ti, kako je Armstrong znao da je na 3 metra visine.
Pogledaj sliku na linku koji sam dao. Na slici se vidi da sa svakog kraja postolja za sletanje visi "antena". To su bili senzori za kontakt sa tlom dužine 3 metra. Dakle, Armstrong nije "odokativno" pogodio da je na 3 metra visine - "upalila se lampica" kada su senzori dotakli tlo. Modul je bio sposoban da lebdi bar jedan minut pre sletanja i mogao je lepo da spusti letelicu tih poslednjih nekoliko desetina metara.

ispravka: ja sam pošao od glupe pretpostavke koje je rade dao da Mesec orbitira 1000 km/s - prava brzina je 1 km/s
Tako i piše na Wiki, ali sam pogrešno protumačio decimalnu tačku.
Matematika je prosta, prosečna udaljenost je oko 385000 km, orbita traje oko 28 dana pa kada se to stavi u jednačinu za brzinu:
2*pi*385000/(28*24*60*60) dobije se taj jedan kilometar u sekundi.

[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 23.11.2015. u 11:19 GMT+1]
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 13:31 - pre 101 meseci
Eto rade odgovorio ti čovek lepo sve. Suština svega je da u se brzina u svemiru gleda relativno na neku tačku (objekat,planetu) .
Ne znam gde si našoo da je bilo šta kočilo sa 1000 km/s na 0 za jednu sekundu. Pri takvom kočenju ne da ne bi astronauti mogli da otvor oči nego bi sa sve modulom isparili.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 14:18 - pre 101 meseci
^vladd:

Dakle, nije "stap i kanap". Dobro da smo to rešili.
Citat:
vladd:

Smatram da smo tehnoloski daleko ispred NASE iz 1969

Koji ste to vi koji ste tehnološki ispred NASE iz 1969
šta proizvodite, kome prodajete?


Citat:
vladd:

kada je zakazala sva ta, za to doba vrhunska, a za sadasnje igracka, tehnologija

Iznosiš tvrdnje bez osnova.

Ako je "zakazala sva tehnologija" onda ima dva rešenja:

1. Kaboom, puć! Sve je otišlo u tri kine materine, odletelo u nebesa ili je otplutalo u Kosmos.
Ali astronauti su se vratili na Zemlju!
Kako to? Ili ti sumnjaš da su se astronauti vratili? Modža hoćeš da kažeš da su klonirani.

2. Sve je režirano u nekom Holivudskom studiju.
Ali tada, ako je režirano. zašto su se iscenirani problemi, propusti?
Zar ne bi bilo bolje da je sve prošlo idealno, bez greške?
Onako, holivudski.


Da li ostaješ pri tvrdnji da je "zakazala sva tehnologija"?
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 14:19 - pre 101 meseci
To vam je i suština fizike, ne postoji apsolutni prostor, već se uvek krećemo po referentnim sistemima. U odnosu na Zemlju ja mirujem, a u odnosu na Sunce već se krećem ~30km/s, a u odnosu na centar Mlečnog Puta ~250 km/s.
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu23.11.2015. u 17:17 - pre 101 meseci
Citat:
Koji ste to vi koji ste tehnološki ispred NASE iz 1969
šta proizvodite, kome prodajete?


Ovim je sve receno..:) Jel' to zivotna referenca, proizvesti i prodati? Pa mnogiproizvode i prodaju djubre, sto i nije neki civilizacijski uspeh..:)

Eto, npr, "proizvodi se kupus", sto je valjda znacajno vise i bolje od "nasinih proizvoda":)

Vise sam mislio na ucesnike na forumu koji se upustaju u diskusiju, i koji znaju sta je racunar na 1024MHz, sa 4 "banke" i 8 multitasking operacija..mislim da svi osnovnoskolci imaju telefon dramaticno jacih karakteristika..

Mozda svako ne zna kako se maksimalno mogu iskoristiti doticne performanse, sto i nije tema diskusije, samo pokazivanje da smo okruzeni mnogo mocnijim aparatima,
Problem lezi u ozbiljnim korisnicima svemirske tehnologije, koji dakako raspolazu znacajno boljim "igrackama", ali se NE USUDJUJU da obave setnju po Mesecu.

Sto je jos cudnije, bar meni, nekima je sve prihvatljivo, da se sletanje na Mesec prakticno ispituje i analizira nanovo, potpuno ispocetka...
I da se radje odlucuju na izgradnju baze na Mesecu, nego za otvorenu setnju po povrsini. Ocigledno da pare nisu bas krucijalni, problem, vec problemcic koji remeti neke redoslede i tajminge aktivnosti.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447369 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.