Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447314 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 16:31 - pre 101 meseci
hotchimney zašto stalno pominješ taj kupus? Da li je vladd imao neku temu o uzgajanju kupusa ?
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 16:32 - pre 101 meseci
@dule napisa:
"Rada koliko razumem tebe interesuje kako su astrnauti smanjili brzinu sa ono kojom su potovali do meseca i nazad na sa kojom bi mogli bezbedno da udju u zemljinu atmosveru? "
Da, upravo to me ne interesuje, interesuje me kako su i na koji volšebni način alunirali i ponovo se spojili sa MM?
Odžačarević to objašnjava sa "rek'o Tomo", i mi moramo da mu verujemo...
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 17:37 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:

zašto stalno pominješ taj kupus? Da li je vladd imao neku temu o uzgajanju kupusa ?

Na tvrdnju
Citat:
vladd:

Smatram da smo tehnoloski daleko ispred NASE iz 1969

pitao sam
Citat:
hotchimney:

Koji ste to vi koji ste tehnološki ispred NASE iz 1969
šta proizvodite, kome prodajete?

i dobio odgovor:
Citat:
vladd:

Eto, npr, "proizvodi se kupus", sto je valjda znacajno vise i bolje od "nasinih proizvoda"

Dakle, proizvodi kupus
pa valjda ga i prodaje onima od kojih je "više i bolje". Jer, kako ćeš prodavati nešto nekome ko to radi bolje od tebe? Dakle prodaješ onima od kojih možeš "više i bolje".
Dakle prodaje kupus NASI.
A od kupusa do sarme je "mali korak za čoveka a veliki za čovečanstvo".

Jel sad jasno?
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 17:57 - pre 101 meseci
Jasno Čimni
Izvinjavam se za ponekad stvarno katastrofalne greške pri kucanju. nadam se da se da protumačiti.

Rade šta ti tačno deluje ne moguće kod radevua MM i LM ? To jeste bio jedan od najvećih problema ali je očigledno rešen, pošto se proces ponavlja svaki put kada se nešto spoji sa svemirskom stanicom. I dalje postoje i komande za manuelno spajanje u slučaju da nešto otkaže.
 
0

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 19:08 - pre 101 meseci
Slabo sam ja uveren da je USA bila na Mesecu pogotovo pet puta . Alimi nije jasno čemu su to ucenili SSSR da ćuti jer oni sigurno znaju istinu
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 19:19 - pre 101 meseci
Vec sam pisao o tome da su Rusi svojom tehnikom pratili misije imali sliku i ton i potvrdili da dolazi sa mjeseca. Tada a mozda ni danas ne postoji tehnologija koja moze reci da je emitovanje bilo sa ili iz orbite mjeseca.
Jos je bilo potrebno nekima u Rusiji dati dio para iz "fonda" kojim su finansirani astronauti glumci. Imali velike pare tv nastupe,dobre ribe i dobru pricu.
Meni da daju svaki mjesec platu i to pozamasnu platu a posao tvrdim da kokos ima tri noge njihov sam :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+4

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 20:51 - pre 101 meseci
To znaci da je nesto letelo oko Meseca . Jel su bili i ljudi untra ? To mora i da sevratilo nazad. A ako je neko i primijo pare valjda je bilo i rodoljuba . a ti koji su kao primili pare odavno su oladili. Valjda bi sada ovi novi rekli šta se zna osim ako i Putin ne prima pare.
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 21:02 - pre 101 meseci
1000 puta ponovljena laz postane istina..
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 21:38 - pre 101 meseci
Meni je samo cinjenica da 40 god niko nista slicno nije pokusao, pa ni ne planira, koliko god da kostalo, izazivac sumnje.

I to ostaje na sumnji, uz doticne pratece price i pricice cak pojacanoj.

Ja da dokazem ne mogu, kako kada policija upadne u stan narkomana, a on baci drogu u klonju..sve su videli, sve im je jasno, ali materijalni dokazi odplivali. Jednostavno se NASA ne moze raskrinkati sa pozicija iza tastature,a oni koji mogu, ne zele, ipak je to ista druzina, makar i kolegijalno.

Recimo da je manja sumnja da su obleteli oko Meseca, madaje rizik suncevih efekata i bolida znacajan, ali samo sletanje na Mesec je pokriveno mnogo neozbiljnom pricom. I sumnja ostaje, nekakvi finansijski razlozi su malo do malo vise labavi.

Cinjenica je da se neki projekti mistifikuju, i da trosevise novca nego sto bi trebalo, da nauka ima svoje crne rupe finansija, da nije postojala politicka volja slicne snage, ali, ako je plan pravljenje baze na Mesecu, i to u skorom periodu, neka letenja, osim ovih zabava u svemirskoj stanici, bi trebala da su pripremljena.
Sa sadasnjim stanjemu kosmotehnici, to ne bi trebalo da bude veci "iskok" iz tekucih aktivnosti(i tekuce tehnike koja vec baulja po Marsu)..makar se odvojili od svemirske stanice, recimo, da ne krecu bas sa Zemlje...

P.S.

Samo da napomenem, oni proracuncici, da je spustanje bio 06m u sekundi, ili koliko god, meni ostaju nejasni, kako su znali? Kako su znali ako neispravni radari prave probleme racunaru, visinomer ne postoji(i ostali zemaljski autopilot sistemi, tipa kompasa, elevacija..), znaci da im postoji odredjena "rupa" u informacijama, koja je "na osecaj" prevazidjena?? Na osecaj, u zoni, situaciji koja se srece bez ikakvog prethodnog iskustva?
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 21:56 - pre 101 meseci
Vladd samo tvoje poredjenje daje razlog za sumlju u tvoje stavove.

Citat:
kako kada policija upadne u stan narkomana, a on baci drogu u klonju


Iz ovoga se vidi koliko si ne upućen. Policija ne bi trebala da upada u stanove narkomana već u stanove narko-dilera. Ali ovde su oboo. Policija kod nas uglavnom upada u stanove narkomana dok su narko-dileri zaštićeni ko pande.

Manjak novačanih srdstava u današnjem svetu je itekako bitan faktor. Pre 50 g ideologije su bile prisutne u dobrom delu sveta danas se uglavno sve svodi na novca.
Probaj danas da napraviš radnu akciju kakve su bile 50ih.
Drugo narvano da ne postoji tolika motivacija jer je već uradjeno. Ako bi se radilo zbog prestiža nacije mislim da bi odredište bilo Mars. Mada je realnije očekivati sletanje na asteroid pre Marsa.


 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu24.11.2015. u 22:07 - pre 101 meseci
Ma mislio sam onako teoretski, ne na nasu policiju
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 00:13 - pre 101 meseci
Citat:
vladd: Meni je samo cinjenica da 40 god niko nista slicno nije pokusao, pa ni ne planira, koliko god da kostalo, izazivac sumnje.

I to ostaje na sumnji, uz doticne pratece price i pricice cak pojacanoj.

Ja da dokazem ne mogu, kako kada policija upadne u stan narkomana, a on baci drogu u klonju..sve su videli, sve im je jasno, ali materijalni dokazi odplivali. Jednostavno se NASA ne moze raskrinkati sa pozicija iza tastature,a oni koji mogu, ne zele, ipak je to ista druzina, makar i kolegijalno.

Recimo da je manja sumnja da su obleteli oko Meseca, madaje rizik suncevih efekata i bolida znacajan, ali samo sletanje na Mesec je pokriveno mnogo neozbiljnom pricom. I sumnja ostaje, nekakvi finansijski razlozi su malo do malo vise labavi.


Sumnja ostaje kod koga? Svaka čast forumskim ekspertima, ali ja se ne sećam - ili bar do sada nisam video - da postoji neki ozbiljan rad na tu temu, osim ukoliko neko ne smatra za ozbiljno ono što izlazi u Trećem oku i sličnim časopisima, za sada je sve to u istom košu sa vanzemljcima, Jetijem, kemtrejlsima i sličnim zaverama.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 02:04 - pre 101 meseci
Citat:
vladd:
Ma mislio sam onako teoretski, ne na nasu policiju:)


Ma Ok. Znam šta si hteo da kažeš al, me je pogodilo lično a, i zastupamo suprotne strane ovde na temi pa sam iskoristio u tu svrhu. :)

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 07:29 - pre 101 meseci
Ma jasno, oni nisu tema, a izgleda da ne bi imali oprecne stavove.

Inace, moja sumnja ostaje kod mene, ja sam samo obrazlozio razloge moje sumnje,a voleo bih da ih nemam..mislim, ne volim kada urusavam svoja verovanja iz mladosti, ali ovo nije ni jedino, uruseno verovanje, mnoga verovanja u cast, moral i postenje su ispala obicna glupost, nazalost.
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 08:17 - pre 101 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
vladd: Meni je samo cinjenica da 40 god niko nista slicno nije pokusao, pa ni ne planira, koliko god da kostalo, izazivac sumnje.

I to ostaje na sumnji, uz doticne pratece price i pricice cak pojacanoj.

Ja da dokazem ne mogu, kako kada policija upadne u stan narkomana, a on baci drogu u klonju..sve su videli, sve im je jasno, ali materijalni dokazi odplivali. Jednostavno se NASA ne moze raskrinkati sa pozicija iza tastature,a oni koji mogu, ne zele, ipak je to ista druzina, makar i kolegijalno.

Recimo da je manja sumnja da su obleteli oko Meseca, madaje rizik suncevih efekata i bolida znacajan, ali samo sletanje na Mesec je pokriveno mnogo neozbiljnom pricom. I sumnja ostaje, nekakvi finansijski razlozi su malo do malo vise labavi.


Sumnja ostaje kod koga? Svaka čast forumskim ekspertima, ali ja se ne sećam - ili bar do sada nisam video - da postoji neki ozbiljan rad na tu temu, osim ukoliko neko ne smatra za ozbiljno ono što izlazi u Trećem oku i sličnim časopisima, za sada je sve to u istom košu sa vanzemljcima, Jetijem, kemtrejlsima i sličnim zaverama.


Zašto ne priznaš ili uvidiš da si zaslepljeni obožavalac skoro kao fanatik neki ode. Nauka ti je u malom prstu misliš. Neznaš ti
ni deo istine, o tim događajima. Počevši od političke situacije, pa nadalje do tehnologije.

Pored toga svega, oni jesu bili na Mesecu. Ali zahvaljujući nezemaljskom tehnologijama koje su imali u posedu
još u vreme drugog svetskog rata.
Zato su mogli da urade nemoguće, a što su i tada najveći stručnjaci tvrdili a i sada odnosno u ovo vreme.

Pored toga to je bio dobar trik da se spreći nekdašnji SSR u dominaciji, a takođe i da se razviju usput i izloupotrbe sredstva za masovnu kontrolu koja se danas koristi po potrebi, a nekada naširoko i nadaleko. Svi trpimo posledice njihovih eksperimenata.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 13:12 - pre 101 meseci
Želeo bih da malo bacite pogled na dokaze koji idu u prilog spuštanja na Mesec.

Evo spiska svih dosadašnjih misija na Mesec:
http://www.planetary.org/explo...issions-to-the-moon.html#grail

Pogled na taj spisak pokazuje da je do sada obavljeno ukupno 92 misije. Osim Amerikanaca i Rusa, na Mesec (ili oko Meseca) su svoje misije poslali i Kinezi, Japanci, Indijci i Evropska svemirska agencija.

Dakle, 92 misije, 6 nezavisnih svemirskih agencija. Spuštanje Apola na površinu Meseca nije bilo prvo meko spuštanje na Mesec. SSSR je to uradio sa 3 Luna misije (bilo ih je više, ali, po nekom mom računu tri su uspele). Pre ljudskog spuštanja na Mesec, Amerikanci su uspešno spustili i 5 Surveyor (od 7) sondi. Pre bilo kog spuštanja i Rusi i Amerikanci su slali orbitalne misije koje su poslale gomilu podataka o Mesecu.

Da vidimo redom dokaze koji idu u prilog ljudskom spuštanju na Mesec.

1. NASA je sva lansiranja na Mesec javno prenosila. Bile su prisutne kamere, posmatrači, gomila dokaza. Teško da je iko mogao pred očima javnosti da lažira činjenicu da je raketa lansirana ili nije lansirana.
Zaključak: Rakete su lansirane

2. Ulazak u orbitu oko Zemlje. Nakon lansiranja, posmatrači i instrumenti su mogli da prate putanju rakete. I Rusi su imali radarske sistem koji su bili sposobni da prate rakete i satelite u orbiti Zemlje. Većina civilnih i vojnih sistema ima mogućnost da "vidi" objekte u niskoj orbiti 100-400 km visine. Čak je i JNA pratila trajektorije satelita radarskim sistemima. Znam ljude sa ETF-a koji su radili softver za obradu i praćenje orbite satelita za JNA. Da ne pričam o tome da mnogi veštački objekti oko Zemlje mogu da se vide golim okom ili dvogledom. Sećam se kada sam kao klinac išao sa roditeljima da gledam Skylab. Mislim da niko normalan ne sumnja da postoje sistemi koji mogu da iznesu koristan teret na orbitu oko Zemlje. Gomila telekomunikacionih, meteorolških, vojnih, GPS satelita nam leti iznad glave.
Zaključak: Na osnovu radarskih i optičkih praćenja potvrđeno je da su Apolo misije stigle u orbitu oko Zemlje.

3. Putovanje do Meseca i orbitiranje oko Meseca. Nakon napuštanja niske orbite radari postaju prilično beskorisni. Međutim, i dalje je bilo moguće pratiti putanju modula optičkim teleskopima. Gomila nezavisnih opažanja potvrdila je da su misije stigle i ušle u orbitu Meseca. Takođe, nezavisno od NASA detektovana je i radio komnikacija i triangulacijom utvrđeno da ne dopire iz niske orbite. Osim Apolo misija, gomila izviđačkih misija je orbitirala oko Meseca, praćena u toku misije, primljene su fotografije obe strane Meseca i napravljene mape, kako vidljive tako i nevidljive (sa Zemlje) strane Meseca. Sve svemirske agencije donele su iste fotografije nevidljive strane Meseca, dakle imamo zapažanja iz 6 nezavisnih izvora da su misije sa Zemlje mogle da "vide" drugu stranu Meseca, nezavisna osmatranja sa Zemlje koja su potvrdila da su letelice Zaista stigle do Meseca.
Zaključak: Apolo misije su stigle u orbitu oko Meseca

4. Spuštanje na Mesec. Već sam napisao da je i pre ljudskog spuštanja na Mesec bilo obavljeno spuštanje sondi bez ljudske posade. Imamo izjave 12 osoba koje su se spustile na Mesec, još 6 njih koji su ostali u orbiti i pratili spuštanje iz "prvog reda". Imamo opažanja radio komunikacija kao i direktan televizijski prenos, koji su detektovani nezavisno od NASA sa Zemlje. Ovde se uvek može tvrditi da se astronauti nisu spustili, nego su spuštene samo sonde koje su bili samo releji. Međutim, tu su i gomile fotografija i snimaka sa Meseca, kako Apolo misija tako i drugih misija bez ljudske posade. Neki dan sam gledao film Flaš Gordon iz 1980. godine. Pogledajte bilo koji film iz tog ili ranije perioda pa pogledajte mogućnosti trik snimka. Jasno se vidi nesavršenost, a to je jedino bilo na raspolaganju krajem šezdesetih godina. Sa tadašnjom tehnologijom, bilo je teže napraviti uverljiv falsifikat nego snimiti pravu stvar. Osim toga, na Mesecu je ostavljena i gomila naučnih instrumenata koji su nastavili da rade i nakon uzletanja sa Meseca kao i ogledala koja se i dan-danas koriste za optičko (lasersko) određivanje daljine Zemlja-Mesec.
Zaključak: Ovde ću biti oprezan - nešto je moglo da se spusti na Mesec, možda nisu mogli ljudi, ali su mogle automatske misije. Nešto je napravilo gomilu fotografskog i filmskom materijala na površini Meseca. Nešto je ostavilo naučne instrumente, kamere, ogledala na površini Meseca.

5. Povratak na Zemlju. Nakon misije astronauti su se vratili na Zemlju. Nije problem poslati raketu gore, problem je da ljudi prežive i da se vrate. E pa oni su se vratili. Ne samo da su se vratili nego su sa sobom doneli fotografije, filmski materijal kao i uzorke kamenja sa Meseca. I to preko 300kg uzoraka. Kako znamo da su to uzorci tla sa Meseca. Pa tako što imamo 3 nezavisna izvora uzoraka. NASA je donela 300 kg. SSSR je doneo oko 300 g. Pronađeno je i oko 30 kg meteorita (oko 120 komada) na Zemlji a koji potiču sa Meseca. Svi ovi uzorci imaju slične fizičko-hemijske osobine i znamo pouzdano da nisu poreklom sa Zemlje. Mnogi uzorci su kasnije podeljeni, jedan je stigao i u Jugoslaviju i bio je izložen u muzeju 25. maj. Ne znam da li ste nekada išli i pogledali ga, ja jesam. Ti isti uzorci su bili na raspolaganju i gomili naučnika koji su potvrdili da ne potiču sa Zemlje.
Zaključak: šta god da se spustilo na Mesec u Apolo misijama, bilo je sposobno da pokupi uzorke tla, ubaci ih u modul, razmesti naučne instrumente, a modul je imao sposobnost da se vrati u orbitu (jer su to i Rusi uradili sa Luna misijom).

6. Fotografije mesta spuštanja: pogledajte http://www.google.com/moon/ ili proguglajte i naći ćete sveže fotografije mesta spuštanja. Očigledno je da su mesečevi moduli i oprema na istim mestima gde je NASA tvrdila da se nalaze, a vidljivi su i tragovi kretanja.

Dakle, uzimajući sve ove dokaze, šta je verovatnije:
1. da su se astronauti negde sakrili za vreme trajanja misije, a na Mesec otišle automatske sonde i da su svi fotografski i filmski dokazi napravljeni tako uverljivo da ni danas ne mogu da se primete efekti, a da su sve akcije na površini Meseca obavljale neke automatske sonde opremljene tadašnjim kompjuterima koji po vašem mišljenju nisu ništa od toga mogli.

ili

2. da su se astronauti stvarno spustili, slikali se, ostavili opremu i doneli nazad kamenje...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 13:19 - pre 101 meseci
Citat:
lucky88: Zašto ne priznaš ili uvidiš da si zaslepljeni obožavalac skoro kao fanatik neki ode. Nauka ti je u malom prstu misliš. Neznaš ti
ni deo istine, o tim događajima. Počevši od političke situacije, pa nadalje do tehnologije.

Pored toga svega, oni jesu bili na Mesecu. Ali zahvaljujući nezemaljskom tehnologijama koje su imali u posedu
još u vreme drugog svetskog rata.
Zato su mogli da urade nemoguće, a što su i tada najveći stručnjaci tvrdili a i sada odnosno u ovo vreme.

Pored toga to je bio dobar trik da se spreći nekdašnji SSR u dominaciji, a takođe i da se razviju usput i izloupotrbe sredstva za masovnu kontrolu koja se danas koristi po potrebi, a nekada naširoko i nadaleko. Svi trpimo posledice njihovih eksperimenata.


Lepo ja rekoh da su ove sumnje u istom košu sa vanzemaljcima, trećim okom koje vidi sve itd, bolje dokaz od ovog ne treba.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 13:54 - pre 101 meseci
Meni jedino ta priča o dirktnom prenosu malo budi sumlju. Ne u celu misiju već samo taj deo. Dali bi USA dozvolila da ceo svet gleda kako im ginu astronauti ? Pogotovo u tada u vreme trke sa Rusima. Treba uzeti u obzir da je to misija visikog rizika i da niko pre toga to nije uradio. Da sam ja odlučivo o tome dali će prenos ići direktno ili indirktno sigurno bih odabrao drugu opciju. Kao što su verovatno i ljudi koji su o tome odlučivali. Ili možda nisu što je po meni potpuno ne promišljena odluka.
Možda je prenos emitovan sa odredjenim zakašnjenjem i mogućnošću da se ne prikaže ukoliko misija krene po zlu.

To je moje mišljenje možda grešim. Zdrav razum me navodi da tako razmišljam a izvodljivost toga verujem da nije bio problem
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 14:58 - pre 101 meseci
Citat:
djoka_l:

da su se astronauti negde sakrili za vreme trajanja misije, a na Mesec otišle automatske sonde i da su svi fotografski i filmski dokazi napravljeni tako uverljivo da ni danas ne mogu da se primete efekti, a da su sve akcije na površini Meseca obavljale neke automatske sonde

To nije moguće iz jednostavnog razloga što je postojao TV prenos.
Da su TV emisije sa astronautima monitrane u studiju na Zemlji
neko bi primetio da TV signal stiže sa Zemlje. Za utvrdjivanje odakle TV signal stiže je bilo prilike u svim misijama počev od Apolo 9 i prvog spuštanja čoveka na Mesec.
No niko nije primetio da TV signal stiže sa Zemlje tako da
ostaje samo da je signal stizao iz Kosmosa a da je posada zaista odletela na Mesec i obavila misiju.

Naravno, ostaje još mogućnost da je nekoliko desetina miliona radio amatera širom sveta uključeno u zaveru ćutanja. CIA i NASA su "sunuli" lovu, 1000 evra od Kosmoskih deonica, a evro je onda bio EVRO! Zvuči šašavo zar ne?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 15:17 - pre 101 meseci
A ne ne, vecina teoreticara zavere ne dovodi u pitanje sposobnosti NASA-e da spusti robotsku misiju na mesec.

Tako da, NASA je zaveru izvrsila tako sto su spustili robote na mesec, koji su pustali lazirano ljudsko spustanje na mesec iz Holivuda :-)

Tako su prevarili i Sovjete i amatere. True story! :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447314 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.