Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447371 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 15:39 - pre 101 meseci
@Ivan Dimkovic

Ima logike u toj prici.

Nego da te pitam nesto, vidim da si upucen u kosmicka istrazivanja. Da li je tacno da je opremu za prvo putovanje SFRJ prodala Amerikancima? Nesto kao RIZ Zagreb sa EI Nis pravili radio opremu, a cipele im pravili u Borovu. Kasnije kad su zene pocele da redovno lete svi su do jedne imale Borosane (made by Borovo/SFRJ)
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 15:53 - pre 101 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A ne ne, vecina teoreticara zavere ne dovodi u pitanje sposobnosti NASA-e da spusti robotsku misiju na mesec.

Tako da, NASA je zaveru izvrsila tako sto su spustili robote na mesec, koji su pustali lazirano ljudsko spustanje na mesec iz Holivuda :-)

Tako su prevarili i Sovjete i amatere. True story! :-)))

Moglo je tu biti svasta u pitanju .. na pimjer https://en.wikipedia.org/wiki/...on%E2%80%93Earth_communication
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 17:35 - pre 101 meseci
Naravno da se moze lazirati komunikacija i smer emitovanja tv slike. Ranije su i spustani razni "reflektori" u robotskim misijama, koji bi se komotno mogli koristiti za refleksiju SSTV sa Meseca.

Komunikaciju nisu mogli da prate, posto je bila USB komunikacija, prakticno je samo NASA mogla da je prati, i prosledjuje sta zeli(bez sirokopojasnih sparkova plazme, prakticno deformisani telefonski razgovor). Opticki da se prati sa Zemlje je nemoguce, zato su i Rusi tada bili "besni" kako se pricalo, i nisu ni pratili sletanje. Satelit u orbiti, za pracenje, nisu imali. Verovatnoca da su mogli da stave veliki teleskop na ledja, i da ga postave na povoljnu lokaciju za nekakvo osmatranje, u tih nekoliko sati....je zaista velika

Za te detalje zaista nema sumnje da se mogu lazirati, i to lako i neproverljivo.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 18:25 - pre 101 meseci
TV prenos nije mogao biti slan sa Meseca od robota
jer je tokom razgovora bilo i komentara dogadjaja "uživo"
a budući dogadjaji nisu mogli biti snimljeni i montirani pre poletanja.
Samo živa posada je mogla da razgovara o trenutnim dogadjajima.

E sad, ako neko kaže da je sve te detalje moguće montirati
čini mi se da je onda jednostavnije da odu na Mesec i obave sve kako je planirano nego da se hebu sa montažama i sceniranjem.

Mislim, kad su tako svemogući do vidovitosti što je onda problem i stvarna misija?

Što se tiče refleksije. Ako postoji refleksija a signal potiče sa Zemlje
onda bi neko detektovao signal sa Zemlje pored signala sa Meseca.
Nema šanse.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
197.134.100.*



+531 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 19:14 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney:
To nije moguće iz jednostavnog razloga što je postojao TV prenos.
Da su TV emisije sa astronautima monitrane u studiju na Zemlji
neko bi primetio da TV signal stiže sa Zemlje. Za utvrdjivanje odakle TV signal stiže je bilo prilike u svim misijama počev od Apolo 9 i prvog spuštanja čoveka na Mesec.
No niko nije primetio da TV signal stiže sa Zemlje tako da
ostaje samo da je signal stizao iz Kosmosa a da je posada zaista odletela na Mesec i obavila misiju.

Naravno, ostaje još mogućnost da je nekoliko desetina miliona radio amatera širom sveta uključeno u zaveru ćutanja. CIA i NASA su "sunuli" lovu, 1000 evra od Kosmoskih deonica, a evro je onda bio EVRO! Zvuči šašavo zar ne?


Ti zapravo govoris da je TV program emitovan direktno sa Meseca ?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 19:52 - pre 101 meseci
Pa zar ima mesta sumnji?
Naravno da je TV Show bio emitovan direktno sa Meseca. LM je imao moćan predajnik od preko dva Wata. Čak ih je čuo i treći 'naut koji je bio sa one strane, u mračnim dubinama neosvetljene orbite.
Prenos je išao preko australijske primo-predajne stanice, i to dok je duvao uraganski vetar. Ja gled'o priču, čoveka na TV reče da se antena umal' nije prevalila jer nisu mogli da postave tanjir u poziciju najmanjeg otpora vetru, rizikovali su zbog prenosa jer ne bi čuli tu čuvenu rečenicu o "velikom koraku".
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 20:40 - pre 101 meseci
"Mocan predajnik" od preko 2 Wata je 33 dBm eirp-a! Ima smisla ako su nekakvu parabolu tipa 20dB gaina drzali konstantno usmjerenu prema zemlji.A kako drzati usmjerenu antenu i upravljati modulom? Amstrong preuzeo komande rucno,iskljucen famozni komp,drugi navigava a ko hebe antenu.Vec sam upozoravao na onaj kisobran na roveru. Treci clan posade koji se nalazio zaklonjen mjesecom mogao ih je cuti "malo prekosutra" ako su komunicirali mikrotalasima. Dobra prica za strip.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+2

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu25.11.2015. u 20:46 - pre 101 meseci
Nekad sam gledao film.Kako se zove ne znam ali radilo se o posadi na zelji koja je velikom parabolom pratila apollo prema mjesecu.Mehanizam za korekciju po azimutu rotacije zemlje nesto bio zastekao i izgubili vezu na neko vrijeme.Prava drama i skeniranje neba da bi uhvatili signal.Na kraju su kad se razisli oblaci rucno nanisanili mjesec jer je postao vidljiv peskenirali uze podrucje i uspostavili vezu.
Koliko je bila obavijest na pocetku filma rijec je o istinitom dogadjaju penesenom na film.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 00:08 - pre 101 meseci
Evo izveštaja o prijemu signala radio amatera sa Vodžera 1. Ova sonda je lansirana
1977 godine i ima antenu 3,6 m. Signal su primili na Zemlji sa tanjirom od samo 5,6m!
Predajnik sonde ima 22 W. Udaljenost je u tom trenutku bila 14.698.000.000 Km.

http://www.unmannedspaceflight.com/index.php?showtopic=2621
http://www.southgatearc.org/news/april2006/voyager1.htm

Wikipedija o sondi
https://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_1
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 07:44 - pre 101 meseci
Citat:
zica49: Nekad sam gledao film.Kako se zove ne znam ali radilo se o posadi na zelji koja je velikom parabolom pratila apollo prema mjesecu.Mehanizam za korekciju po azimutu rotacije zemlje nesto bio zastekao i izgubili vezu na neko vrijeme.Prava drama i skeniranje neba da bi uhvatili signal.Na kraju su kad se razisli oblaci rucno nanisanili mjesec jer je postao vidljiv peskenirali uze podrucje i uspostavili vezu.
Koliko je bila obavijest na pocetku filma rijec je o istinitom dogadjaju penesenom na film.


Film se zove "The Dish" http://www.imdb.com/title/tt0205873/ i taj deo sa gubitkom signala i ponovnim usmeravanjem antene nije tačan. A nije tačno ni da je bio vetar koji je pretio da oduva antenu. To je dramatizacija koja je dodata da bi film bio napet. U biti, sve je teklo prilično glatko, što nije bilo baš zgodno za filmsku priču.

Citat:
zica49: "Mocan predajnik" od preko 2 Wata je 33 dBm eirp-a! Ima smisla ako su nekakvu parabolu tipa 20dB gaina drzali konstantno usmjerenu prema zemlji.A kako drzati usmjerenu antenu i upravljati modulom? Amstrong preuzeo komande rucno,iskljucen famozni komp,drugi navigava a ko hebe antenu.Vec sam upozoravao na onaj kisobran na roveru. Treci clan posade koji se nalazio zaklonjen mjesecom mogao ih je cuti "malo prekosutra" ako su komunicirali mikrotalasima. Dobra prica za strip.


Čist idiotizam. Ko je uopšte pričao o direktnom prenosu spuštanja. Ono što se prenosilo je bio IZLAZAK astronauta na mesečevu površinu. Ne mogu sada tačno da se setim, ali mislim da je proteklo oko 2 i po sata od momenta kada je modul spušten, pa do "ovo jemali korak za čoveka...".
Znači, spustili su se, obavili sve neophodne pripreme i provere, uradili dekompresiju i onda izašli kada su dobili odobrenje sa Zemlje.

Evo tajminga:
102:45:39.9 Modul je sleteo (vreme je predstavljeno tako da je 0:0:0 vreme lansiranja sa Zemlje)
102:51:45 dobili dozvolu da ostanu na Mesecu
106:11:00 Počinje priprema za izlazak na površinu (3 i po sata nakon spuštanja)
109:07:33 Otvar1ju se vrata na modulu
109:24:15 Prvi koraci po Mesecu

Dakle 6 sati i 40 minuta od momenta sletanja do izlaska na površinu. Reko bih da su imali vremena da nameste antenu...

I jedna ispravka, vetar je ipak duvao, ali gomila stvari je dodata da bi film bio napet, a osim tog radio teleskopa, još dva su mogla da prenose signal:
Citat:
Although based on true events, the film uses fictional characters and alters historical details for dramatic effect. NASA's Honeysuckle Creek and Goldstone stations both had the signal first, but Parkes' signal was used from soon after the beginning of the moon-walk. No power failure occurred, there was no friction with the NASA representatives (of whom there were several, not just one), and Prime Minister John Gorton visited Honeysuckle Creek, not Parkes. They did, however, operate in very high winds (110 km/h) at 60 degrees inclination, risking damage to the dish and even injury to themselves to keep the antenna pointed at the Moon during the moonwalk.[1]


[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 26.11.2015. u 08:59 GMT+1]
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 10:38 - pre 101 meseci
Citat:
Sarastro:

Ti zapravo govoris da je TV program emitovan direktno sa Meseca ?

Za TV auditorijum direktno je prenošeno
- lansiranje Apola
- izlazak i šetanje astronauta po Mesečevoj pobršini

Medjutim, tokom cele misije postojala je radio/video komunikacija astronauti-NASA koju su mogli da detektuju i Rusi i Kinezi i Japanci sve okoreli neprijatelji USA/NASA/CIA.
I kad su oni prihvatili misiju kao autentičnu šta tu ima više da se naklapa?

Nemoguće je da se signal emituje sa Zemlje a zatim reflektuje sa Meseca a da to niko ne primeti.
To iz razloga što je potrebno više od 2.5 sekundi da signal sa Zemlje stigne do Meseca i vrati se nazad.
Dovoljno vremena da se detektuje nameštaljka ako postoji.

Ali ako hoax-experti tvrde da je sve to moguće lažirati usput kršeći zakone fizike uključujući i kauzalnost
onda dobro treba da razmisle šta imputiraju Anerikancima.
U stvari oni Amerikancima daju mitske sposobnosti
jer ako neko može na taj način ceo svet da drži u zabludi nema druge nego da je nadljudskih sposobnosti!

A ako imaju nadljudske sposobnosti šta im je onda problem da prodju i kroz radijaciju, meteore i ko zna šta još?

 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 11:13 - pre 101 meseci
Mašinka kaže da je bio
https://www.youtube.com/watch?v=E2P8px6-oAo
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 12:21 - pre 101 meseci
Kako kazu u NASA-i!
Tadasnji racunar na LM-u nije bio 100% u stanju da isprati misiju do kraja te da su se teze racunske operacije direktnom vezom slale u NASA-u a tamo neka mrcina od racunara velika ko autobus to radila.
Sve to pije vode u prici.
LM modul se otkacio od komandnog modula i krenuo u nepoznatu misiju.U tih sat i nesto komandni modul je vec bio iza mjesecevog horizonta i nije mogao biti repetitor.Drzanje usmjerene parabole prema zemlji 1969 godine i tom prilikom izvoditi vratolomije modulom po svim osama,te slati podatke na zemlju zbog obrade i ponovnog primanja nemoguce.Dobro za stripa,dobro za filma.
Svi koji koriste danasnje blagodati tehnologije mobitele,internet i sve ostalo uglavnom ako nisu u dodiru sa tom tehnikom i ne poznaju fizicke osobine te probleme drzanja ogromnih sistema na okupu prihvataju to zdravo za gotovo.
Isto tako i ta komunikacija modul-zemlja-modul.
Broj onih koji razumiju problematiku je ispod 0,00001% od ukupnog broja stanovnika na zemlji!
Vecini koja je tehnicki neupucena (nisam rekao da su neznalice nego im struka ili hobi nisu tehnicko-tehnoloski problemi ) kod njih prica pije vode te nadglasaju manjinu.
Neko spomenu da je nemoguce da je emitovano sa zemlje i koristena refleksija od mjeseca,da bi neko to skontao!
Ja sam dok sam se aktivno bavio operatorskim djelom amaterizma tri puta sa tada starijim (danas umrlim) kolegama jos 1989 godine radio EME veze.
Dva puta usjesno a jednom neuspjesno mislim da i danas postoje QSL karte kod gospodje jednog od umrlih.
Imali smo rucno pravljenu parabolu od 3,6m diametar (koliko precizna ne znam ali radila).
Da se imaju resursi kao sto ima NASA-da se odradi postena parabola sa ogromnim gain-om i f/b ratio,koja se moze skloniti u provaliju ili odnijeti na drugi kraj svijeta nema sanse da se nadje izvor emitovanja
Kao sto kaze kolega Vladd mnogo toga tu ne stima...

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+1

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 13:15 - pre 101 meseci
Citat:
Tadasnji racunar na LM-u nije bio 100% u stanju da isprati misiju do kraja te da su se teze racunske operacije direktnom vezom slale u NASA-u a tamo neka mrcina od racunara velika ko autobus to radila.
Sve to pije vode u prici.
LM modul se otkacio od komandnog modula i krenuo u nepoznatu misiju.U tih sat i nesto komandni modul je vec bio iza mjesecevog horizonta i nije mogao biti repetitor.Drzanje usmjerene parabole prema zemlji 1969 godine i tom prilikom izvoditi vratolomije modulom po svim osama,te slati podatke na zemlju zbog obrade i ponovnog primanja nemoguce.Dobro za stripa,dobro za filma.


Navedi jedan dokument u kojem piše da je NASA daljinski kontrolisala LM!

Pišem ovde, ubih se od pisanja. LM se spustio sa orbite oko Meseca (između 100 i 80 kilometara visine) uz pomoć "auto pilota, bez ikakvog kontakta sa Zemlje!
LM navigacioni kompjuter je prestao da radi kada se LM nalazio na 1800 metara visine od mesta spuštanja. Od te tačke Armstrong je ručno (poluautomatski) spustio modul. Nije se sve vreme održavala usmerena antena prema Zemlji. Nije im ni trebala. Veza od Zemlje do LM je bila isključivo audio. Veza od LM to Zemlje audio i slanje telemetrijskih podataka.

Kada su se spustili na Mesec, posle 6 sati i 40 minuta od spuštanja počeo je televizijski prenos uživo - u jednom pravcu sa Meseca na Zemlju.

Evo ja sada da kažem - LM su vozili pingvini na Zemlji. Pošto nisu mogli da voze kada je modul bio iza Meseca, znači spuštanje nije bilo moguće.
Kada se kao početna premisa uzme netačna tvrdnja iz toga može da se izvede bilo kakav zaključak, tačan ili netačan, ali svejedno, taj zaključak je i dalje besmislen.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 13:50 - pre 101 meseci
Citat:
zica49
Broj onih koji razumiju problematiku je ispod 0,00001% od ukupnog broja stanovnika na zemlji!


I broj onih koji razumeju M teoriju je verovatno uporediv. To nista ne menja trenutno stanje nauke.

Citat:

Vecini koja je tehnicki neupucena (nisam rekao da su neznalice nego im struka ili hobi nisu tehnicko-tehnoloski problemi ) kod njih prica pije vode te nadglasaju manjinu.


Ona relevantna manjina kojoj je to posao ocigledno nema apsolutno nikakav problem sa sletanjem na mesec.

Sa druge strane, profil teoreticara zavere je prilicno daleko od toga, pre bi se reklo da su oni ti koji nemaju pojma ni o cemu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 13:56 - pre 101 meseci
Citat:
djoka_l:Pišem ovde, ubih se od pisanja.

Svaka tebi cast, ali vec sam ti rekao da ti je to gubljenje vremena sa likovima poput vladd-a i slicnim.

Niti oni citaju sta ti pises, niti ih zanima, vec samo ponavljaju jednu te istu mantru. Dokazi njih ne zanimaju, vec jeftino prepucavanje. Primeti sam da niko na tvoje postove ne odgovara, uvek biraju kome da "odgovore", jer kako drugacije da nastave da troluju.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 13:56 - pre 101 meseci
Citat:
zica49:

Drzanje usmjerene parabole prema zemlji 1969 godine i tom prilikom izvoditi vratolomije modulom po svim osama,te slati podatke na zemlju zbog obrade i ponovnog primanja nemoguce

Nemoguće? Na osnovu čega ti to?

Citat:
zica49:

mnogo toga tu ne stima...

Šta tačno ne štima?

Kažeš da si "1989 godine radio EME veze". Za to ti je bio potreban predajnik bar 100W. Ne znam koliki ti je bio budžet na raspolaganju da nabaviš takvu opremu,
ali za NASA to sigurno nije bio problem.

Ono što je problem - to je sakriti odlazeći signal snage 100W+ prema Mesecu.
Zašto?
Zato što su bukvalno svi, i profesionalnci i amateri i KGB pažljivo motrili šta radi NASA.
Dakle, taj navodni signal bi neko detektovao i to ne samo "neko" već mnogi
tako da NASA ne bi uspela da "prošvercuje" montiran materijal iz nekog filmskog studija.
To jednostavno ne bi moglo da se sakrije upravo zato što su svi "buljili" u NASA.
Svaki amater ili profesionalac na zadatku je tražio parče slave za sebe i ko god je imao iole bolju opremu pokušavao je direktno da prati šta se dogadja a ne da čeka povremene TV emisije.
Širom sveta su se nezavisno od NASA razmenjivale informacije o stanju Apolo misije baš kao što se danas sve komentariše na društvenim mrežama i pre nego što stigne na TV.


Šta hoakseri rade?

Oni sa jedne strane tvrde
kako je navodni automarski modul bez ljudske posade imitirao let posade na Mesec.
I taj automatski modul je savršeno i besprekorno obavljao sve zadatke hoakserije
i to tako da je 3. milijarde ljudi doveo u totalnu pometnju i zabludu.

Sa druge strane tvrdi se kako tadašnji računari u modulu sa ljudskom posadom
em nisu bili nizašta
em su se pokvarili
pa modul luta Mesecom ko pijan
a u modulu posada koja je obučena da koriguje rad celokupne opreme i upravlja modulom kao i svaki pilot.


Dakle, ili ta oprema nije savršena pa ni montirani materijali nisu mogli biti savršeno kontrolisani računarim (koji se svako malo kvare) pa bi kao posledica hoaks montaša pukla još u toku leta.
Znači prevara nije mogla da se organizuje upravo zbog nesavršenstva tada raspoložive opreme.

Ako je opet oprema i računari bila na nivou potrebnom da se hoakserija obavi besprekorno
onda su ti isti računari i oprema bili sposobno da zadovolje ciljeve misije - šetnju čoveka po Mesecu.

Eto, hoakseri, odlučite se ili je oprema dorasla ili nije dorasla?
Ali ne može malo ovo malo ono.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 15:21 - pre 101 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Ona relevantna manjina kojoj je to posao ocigledno nema apsolutno nikakav problem sa sletanjem na mesec.


Da ali u odnosu na ostatak poznaju velik dio tehnoloskih problema koji su potrebni da bi se ostvarilo uspjesno spustanje covjeka i njegov povratak sa mjeseca.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 17:25 - pre 101 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
zica49
Broj onih koji razumiju problematiku je ispod 0,00001% od ukupnog broja stanovnika na zemlji!


I broj onih koji razumeju M teoriju je verovatno uporediv. To nista ne menja trenutno stanje nauke.

Citat:

Vecini koja je tehnicki neupucena (nisam rekao da su neznalice nego im struka ili hobi nisu tehnicko-tehnoloski problemi ) kod njih prica pije vode te nadglasaju manjinu.


Ona relevantna manjina kojoj je to posao ocigledno nema apsolutno nikakav problem sa sletanjem na mesec.

Sa druge strane, profil teoreticara zavere je prilicno daleko od toga, pre bi se reklo da su oni ti koji nemaju pojma ni o cemu.


Ovo si dobro primetio.

Problem je u teoreticarima zavere kada izvode dokaze i zakljucke. Da bi se to korektno uradilo, ne treba biti poluinformisan, vec poznavati problematiku.

Problem refleksije sa Meseca je poznat, i radjene su komunikacije, i SSTV, i dok se to radi, malo njih na planeti moze da "snimi" ili dokaze, zato postoje i QSL karte, zarad dokazivanja i evidentiranja takvih, inace otvorenih veza.

Problem je sto protivnici sumji(tzv "vernici"), osim sto ne razumeju , i to puno ne razumeju, radio veze, bave se analogijama koje tehnicki nemaju veze sa dogadjanjem. Pausalno se tvrdi da su "mogli" razni da vide kojesta..

(da ne zaboravim, teoreticari zavere su jos gori!!..u "dokazivanju")

Pa "mogli" su onoliko koliko je "dozvoljeno" da se vidi. I to koriscenje"audio" kanala se previse pausalno aplicira i komparira, iako se SSTV salje audio kanalom, ne moze se slusati na radiju...

Zato se niko i ne upusta u "dokazivanje", nemoguce je dokazati nesto sto nije vidjeno sa druge pozicije, ili detektovano...


Inace, za praktikante koriscenja termina "radio veze", "audio kanal" preporucujem da pogledaju KAKO je vrsena komunikacija NASE i modula(gde god bio)..

Unified S -band, kako ranije spomenuh USB, tesko da neko TO moze da prati i "ocita"...pogotovo u to vreme...

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_S-band

Oko 2,2GHz, plus minus stotinak MHz, dvosmerno...i jos mi spominju neke "amatere" koji su 69-e mogli to da "prate"...ili bilo koji "profesionalci"...

Pa ako su amateri pratili, ili nesto culi, bili su samo u orbiti!!!


 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu26.11.2015. u 18:03 - pre 101 meseci
Sve što si napisao napisao si bez ikakvih dokaza.
Niz paušalnih tvrdnji koje ništa ne znače.
Način na koji pišeš je kuvar po kome hoakseri krčkaju svoje besmislice.

Ti kao i ostali hoakseri treba da se izjasniš:
da li je NASA (Amerikanci) raspolagala veštinama/znanjima/tehnologijama koje su daleko ispred ostalih (pa je bila neobservabilna)
ili je raspolagala istim onim veštinama/znanjima/tehnologijama kao ostatak sveta pa je bila observabilna.

Dakle, da li su mitska bića ili nisu?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447371 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.