Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118896 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 21:51 - pre 198 meseci
Citat:
kasaad: pa ce valjda za 10 godina da nam sevne sta treba da radimo...

Da nis' ti omasio koju nulu tu? :)
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 21:52 - pre 198 meseci
stavio sam x u sledecem postu :P
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 21:56 - pre 198 meseci
Lako je iz Hanovera reci, neka nas puste niz vodu. Ni meni nije problem da to kazem, mogu koliko veceras da odem u tu EU i da se ne vracam.
Ali, ja imam rodbinu, prijatelje koji ovde lose zive i nije mi bas svejedno dal' idem u crnu rupu ili drzavu Srbiju, normalnu i uspjesnu.

 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 21:58 - pre 198 meseci
ama covece mislim isto sto i ti, al ako je vec tako onda nek smisle neki pametan nacin da to urade a ne na ovaj na koji rade ...nacin je pogresan ...naravno da ne zelim tako nesto al ovako samo pogorsavaju situaciju ..nikako je ne popravljaju.
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:04 - pre 198 meseci
Meni je ovaj nacin pogresan samo iz razloga sto se osjecam nekako jadno i bjedno, da za sve sto treba da se uradi, mora neko sa strane da nas gura
ili mami nekakvom sargarepom. Kao zadnje jadnike i debile.

Da postoji neki drugi uspjesniji nacin, sigurno bi ga primjenili. Svi koji su usli u EU su usli pomalo uz pomoc sargarepe.
Neko vise, neko manje (oni koji su shvatili da je to u njihovom interesu), a mi ima da se nagledamo te sargarpe i k'o nenormalni,
sto nam je vise daju, sve je vise trazimo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:23 - pre 198 meseci
O kakvom bre vi guranju pricate? Smeta vam sto Kostunica pokazuje zube po pitanju Kosova? Svako ko je za nezavisno Kosovo da meni da po jednu sobu iz svog stana jer mi se tako hoce. Kome cete da se zalite? Iza mene stoje Ameri i dozvoljavaju mi da se setam po vasoj sobi i radim sta ja hocu. I jos busim zid i otvaram nov ulaz u sobu samo za mene, bez vasih ulaznih vrata? Sta cete da uradite po tom pitanju? Da se uclanjujete u Skupstinu stanara i ne zalite sto ja pravim nova vrata iz vaseg stana?

Lako je nuditi ono sto ne osecate da je vase. Daj nesto svoje ako mozes, moje ne diraj.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:26 - pre 198 meseci
ahahhahahah :))))))))))))))))) svaka cast ..nisi ni razumeo o cemu se prica al bitno da koristis odgovor #532894 ne dirajte mi kolevku!
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:28 - pre 198 meseci
Al' ti je poređenje. Kad je Tito bio kum svakom desetom detetu na Kosovu, tad je bilo vreme da se nešto uradi, sad teško da nešto može da se uradi, niti to nekog zanima. Inače imam jednu sklepanu šupu što prokišnjava na samom kraju dvorišta, mogu ti je dati ako ti je baš toliko stalo.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:43 - pre 198 meseci
Dobro je pokazati zube, ako ih imas, samo sto onda rizikujes i da dobijes po njima.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:49 - pre 198 meseci
Ljudi mrze jedni druge. U politici niko nikoga ne mrzi, vec razlicite grupe imaju razlicite interese, pa se ponekad sukobe (mrze se malo, za televiziju i glasace).

EU i Amerikanci mrze Srbe, a vole Albance pa zato oce da im daju Kosovo! Pa ne bas. Nije EU covek, pa da moze da mrzi, vec je to skup politicara, od kojih svaki brani neki interes.

Aj da probamo da malo analiziramo...

Davno je proslo vreme kad ljudi sedeli skrstenih ruku i gledali, dok drugi ljudi ginu.

Kad Srbija ratuje, EU dobije pun lonac izbeglica, treba slati humanitarnu pomoc, moraju da salje vojsku (posmatrace, a i trupe) (€€) i td. Dakle EU ne voli kad Srbija ratuje i shvatili su da im je jeftinije da se pozabave malo nama, nego da nas opet puste da napravimo neko s***** (a dokazali smo da upravo to najvise volimo da radimo).

Oni gledaju na Kosovo kao na pokrajnu sa 2m Albanaca kojima se kosa digne kosta na glavi kad im spomenes Beograd. Sta uraditi? Pustiti Srbe da opet preuzmu kontrolu (gde rat izbija odma, pa opet izbeglice, opet kese za mrtvace, ...) ili da dozvole nezavisnost (gde ce biti malo gurkanja i psovanja, ali nece biti rata). Hmmm, pa nije komplikovana dilema.

Ali EU hoce da napravi NATO drzavu na Kosovu!! Ako pogledate mapu, primeticete da smo okruzeni NATO drzavama, koje su vise nego voljne da se baze prave na njihovoj teritoriji (cak i Albanija, koja ni nije u NATO). Takodje, stanovnistvo Kosova, ce, cim bude bilo prilike, izbaciti stranu vojsku, jer niko ne voli da mu drugi naredjuje i sprovodi politiku. Tako da teorija NATO drzave pada u vodu.

Oni nas stalno ucenjuju i ponizavaju! Te uradite ovo, te ono, a mi cemo vam mozda dati clanstvo! Istina je da nas ucenjuju. Prosto moze im se. Trebaju oni nama, ne mi njima.

Ako detetu ponudis cokoladu, a zauzvrat ocekujes da ide u skolu i kudis ga kad bezi sa casova, da li je to lose? Naravno da nije. Nazalost, mi smo se tu pokazali kao vrlo problematicno dete, ali, srecom, kao sto vidite, nisu jos odustali.

Kosovo je SRPSKI, hebite se svi! Kako predlazes da uspostavimo kontrolu nad 2m Albanaca koji nas ne podnose? Plus svi sa kojima hocemo da se druzimo kazu da to nece ici! Ocemo opet ratovati? Sta bi radije, da ti dete zivi u malo manjoj Srbiji koja je deo sveta ili u malo manjoj Srbiji koja je u konfliktu sa svima?

Nadam se da cemo (preko)sutra glasati malo manje emocijama, a vise glavom
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:51 - pre 198 meseci
Ajde ovako. Mi kazemo : - Ne damo Kosovo . Uredu. Nedamo ga. Slozi se sa tim UN i EU i USA . Albanci sa Kosova dobiju zvanican odgovor od svih relevantih strana : nema nezavisnosti . Sta dalje ?
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:56 - pre 198 meseci

@hecky

pa nije tako ...oni nama ponude cokoladu, mi ne idemo u skolu pa oni nama ponude jos jednom cokoladu ...tu je problem....
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 22:58 - pre 198 meseci
Citat:
HoT_Steppa: O kakvom bre vi guranju pricate? Smeta vam sto Kostunica pokazuje zube po pitanju Kosova? Svako ko je za nezavisno Kosovo da meni da po jednu sobu iz svog stana jer mi se tako hoce. Kome cete da se zalite? Iza mene stoje Ameri i dozvoljavaju mi da se setam po vasoj sobi i radim sta ja hocu. I jos busim zid i otvaram nov ulaz u sobu samo za mene, bez vasih ulaznih vrata? Sta cete da uradite po tom pitanju? Da se uclanjujete u Skupstinu stanara i ne zalite sto ja pravim nova vrata iz vaseg stana?


ja bi ti dao sobu u mojoj gajbi da si ti u njoj rodjen i da si tu ziveo ceo zivot. i da preko 90% te sobe uniformno hoce da se ocepi od mog stana. dao bih ti je bez razmisljanja, a onda bi odmah dobro zazidao vrata da ne mozes da udjes u ostatak stana. posledice ne mogu da se sprece, samo uzroci...
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:03 - pre 198 meseci
Neka nude cokoladu do besvjesti ako treba.
Ako odustanu od cokolade, za nas jednostavno ne postoji alternativa. Ako nas prepuste same sebi, da nam jednog dana dodje da idemo u skolu,
bojim se da ne bude prekasno. Dobro je dokle god ima cokolade...

I jabih ti dao sobu, ako kazes da ces da bijes mog malog brata koji stanuje u toj sobi, a ja ne mogu da ga zastitim i niko drugi nece da ga brani.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:04 - pre 198 meseci
problem je sto mi kukamo za tom cokoladom. 70% nas. i stalno obecavamo kako cemo ispuniti sve obaveze i pristojno se ponasati, a onda to prekrsimo i tako u krug.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:06 - pre 198 meseci
Momci, ne zaboravite jednu činjenicu - Kosovo NIJE jedina teritorija na kojoj je većina neki nekonstutivni narod.

Šta oni to nama nude, a da je "za džabe"?

Zašto svi mislite da je ideja očuvanja Kosova čisto emotivne prirode? Može biti, naravno, ali takođe, može biti i interesne prirode: ako to pustimo niz vodu, PITAM JA VAS, kako planirate da zadržite i bilo koji drugi pedalj zemlje, bio to vaš stan, soba, njiva, vikendica? To me zanima?

Koje će vas to "međunarodno pravo" zaštiti, ako to isto pravo ne važi danas?
Svako ko misli da je ovaj problem (o kome pričamo) kraj svi naših nevolja i da će nakon toga umesto gasovoda poteći med & mleko, taj ima grdnih problema sa shvatanjem međunarodne politike. Čak ni pravni sistem jedne države nije nešto uzidano u jezgro planete, a kamoli klimav međunarodni poredak.

Razmislite o tome svaki put kada vam na pamet padne da se davanjem naše teritorije može dobiti nešto bolje od ovog sada. Može, ali samo kratkoročno gledano.

Nekad stvarno ne razumem koliko je teško ukapirati da jednom učinjen korak postaje šablon, ma kako neki to predstavljali.

Koliko god mi poštovali ovo ili ono, suverenitet jedne države nad sopstvenom teritorijom stoji u samom vrhu međunarodnih pravnih akata i NE SME se gaziti ni po koju cenu!

Sposoban sam da vidim benefite i jednog i drugog rešenja, ali to me ne sprečava da situaciju realno sagledam - kako god okreneš, nešto ćeš izgubiti i to (nažalost) NEĆE biti kraj.

@Laki_Gen
Daj bre, o'ladi malo s tim "prijateljskim gestovima iz EU"... ja bih stvarno voleo (ustvari ne bih, ali samo figurativno kažem) da vidim kako bi Ti reagovao da živiš tu gde živiš i neko kaže - " 'ajde sad Ti lepo predaj Tvom komšiji, jer on u Tvojoj zgradi poseduje 90% stanova. Ko Ti je kriv što si dopustio da kupi toliko stanova?" I šta onda? Da bi Ti "bilo bolje", Ti ćeš da ustaneš i odeš? Ne da mu prodaš, nego pokloniš?

Ne znam stvarno, kako vi zamišljate to čerupanje teritorija bez posledica, majke mi mile...
Nemačkoj je prećutno dozvoljeno anektiranje teritorija (van svih okvira međunarodnog prava), da bi bila ućutkana, pa svi znamo kako se završilo. Čime garantujete (pošto imam utisak da ste im bolji advokati nego oni sami sebi) da se isto neće desiti sutra, prekosutra ili bilo kad, sa nekom drugom teritorijom, čija manjina pokaže iste pretenzije?

Ja bih isto voleo da znam šta je bolje rešenje - dati ili ne dati. Znam šta bih lično voleo, ali to ovde nije bitno. A opet, isto tako znam da ni jedno rešenje nije bolje, ni procenat, ma šta neko pričao. A čini mi se da je negativna strana predaje mnogo gora i po nas i po druge.

To što se moje viđenje stvari (po ovom pitanju) poklapa sa izlaganjem jedne ovdašnje "kornjačoidne" persone, apsolutno ne znači da sa dotičnim delim bilo kakve socijalno-političke poglede na svet, te vas sve najljubaznije molim da me izopštite iz bilo kakvih eventualnih komparacija u tom smislu. Hvala!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:06 - pre 198 meseci
pa sad s obzirom da 50+% ljudi glasa za nacionaliste ovakve ili onakve onda nikako nema 70% koji hoce tu cokoladu. a svojim stalnim nudjenjem cokolade popnu se vise na k i ljudima kao sto je storm ....skroz ga razumem sta je hteo da kaze iako se u nekim stvarima ne slazem sa njim. il nek nesto urade il nek ostave al ovo je mrcvarenje i po meni greska EU ..mada ja nemam ideju sta bi to drugo trebalo da bude.

UH nisam video stormov post na prethodnoj strani

@storm

Srbija NEMA NIKAKVU KONTROLU NAD TOM TERITORIJOM - potpisana je kapitulacija 99 godine ..tu nema rasprave to je tako ...i nista ne mozemo da ucinimo nazalost

[Ovu poruku je menjao kasaad dana 19.01.2008. u 00:18 GMT+1]
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:11 - pre 198 meseci
Citat:
kasaad:  EU ..mada ja nemam ideju sta bi to drugo trebalo da bude.
EU ima vremena na pretek u odnosu na nas
samo pitanje je dali mi to vidimo a hvala bogu pa imaju strpljenja
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:18 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: Momci, ne zaboravite jednu činjenicu - Kosovo NIJE jedina teritorija na kojoj je većina neki nekonstutivni narod.

Šta oni to nama nude, a da je "za džabe"?

Zašto svi mislite da je ideja očuvanja Kosova čisto emotivne prirode? Može biti, naravno, ali takođe, može biti i interesne prirode: ako to pustimo niz vodu, PITAM JA VAS, kako planirate da zadržite i bilo koji drugi pedalj zemlje, bio to vaš stan, soba, njiva, vikendica? To me zanima?

Koje će vas to "međunarodno pravo" zaštiti, ako to isto pravo ne važi danas?
Svako ko misli da je ovaj problem (o kome pričamo) kraj svi naših nevolja i da će nakon toga umesto gasovoda poteći med & mleko, taj ima grdnih problema sa shvatanjem međunarodne politike. Čak ni pravni sistem jedne države nije nešto uzidano u jezgro planete, a kamoli klimav međunarodni poredak.

Razmislite o tome svaki put kada vam na pamet padne da se davanjem naše teritorije može dobiti nešto bolje od ovog sada. Može, ali samo kratkoročno gledano.

Nekad stvarno ne razumem koliko je teško ukapirati da jednom učinjen korak postaje šablon, ma kako neki to predstavljali.


To bi bilo tako da je to nije naše samo na papiru. Kao što su Crna Gora i Srbija bila državna zajednica na papiru, a u stvarnosti nisu imale nikakvih dodirnih tačaka. Je l' ti možeš da zamisliš (bez obzira na status) da će Kosovo uplaćivati porez u budžet Srbije, da će Albanci imati 80-ak ili više predstavnka u parlamentu Srbije, dva-tri ministra u vladi Srbije, barem jednog potpredsednika te vlade, da će plaćati u dinarima, da će srpska vojska i policija obezbeđivati red i mir u pokrajni, da će 20 ili 30 posto programa RTS-a biti na albanskom jeziku i već sve ostalo što čini jedan deo teritorije delom ostatka zemlje. Šta mi to "damo" ili "ne damo"? Eto ti zaparloženih njiva po Vojvodini za budzašto koliko hoćeš, neće niko da ih radi, a radiće neko zemlju na Kosovu?
Ni sama vlada često nije u stanju da objasni šta je to "više od autonomije, manje od nezavisnosti". Da mi sačuvamo teritoriju, a šta ćemo posle, to sam Bog zna, najverovatnije ništa, status quo do sudnjeg dana.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:18 - pre 198 meseci
@Storm: Ja nisam tuakao komsijinu djecu i nisam mu procerivao roditelje. Mog komsiju ne podrzavaju Stanari okolnih zgrada (i ne misle o meni lose),
u mom stanu nisu naoruzane Komsije koji podrzavaju njegov stav itd...

off: Ja sam iz Hrvatske, dosao '95. Sigurno nisam dosao svojom voljom. Neko mi je dosta pomogao da donesem tu "odluku".
Zbog toga nisam u stanju da sada prihvatim ovo kur..enje nasih politicara i pokazivanje zuba, jer ce po zubima dobiti ono jadnici koji dolje zive. Sjetite se marta 2004.

Ti "prijateljski stavovi EU" su iz jedinog razloga, da konacno zivimo normalno, u miru i bez konstantnih sudbonosnih pitanja.
Hocu da kad se probudim ujutro, upalim tv, a na vjestima pricaju kako je nezaposlenost opala, kakvo ce biti vreme, kako ce smanjiti cjenu rominga i za sms...

Preko glave mi je da sudbina svjeta i svjetskog poretka zavisi od mene i da branim izgubljeno i time samo nanosim jos vecu stetu sam sebi.
Dosta je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118896 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.