Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 118811 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 10:25 - pre 198 meseci
Citat:
Marko_L: A zašto bi iko to sprečavao ? Nek se rasipa.


A pa da... to je najbolji recept. Ja se zalažem za Republiku Zvezdaru i Republiku Slaviju... što da ne?

Mislim, malodušnost nas nigde neće odvesti. A ako smo još po nečemu poznati, onda je to prelazak iz krajnosti u krajnost. Nemoj se ljutiti, ali taj način razmišljanja ima mnogo veze sa onim što je radio Sloba. Prvo zateže, zateže, a onda da i ono što mu niko nije tražio.

Nijedna država, a ni jedan građanin koji ima bilo kakvu svest o pripadnosti, neće reći da mu je svejedno ako se teritorija osipa. Ako je to toliko nebitno, zbog čega se i druge države ne dele po tom principu? Ko je većina u Kvebeku, na primer? Ko je većina u Bretanji?

Dakle, poenta je da isti zakon važi za sve, jer ako ne važi oni nam defakto NISU prijatelji, za šta se neprekidno, nametljivo i bezobrazno predstavljaju.

Daj mi jedan takav primer o deljenju, na planeti, od njenog nastanka?
Pa američka federalna garda je '60-ih godina pred očima celog sveta pobila nekoliko stotina svojih građana, koji su u Teksasu demonstrirali tražeći da se ta država odvoji od USA. Pobijeni su k'o stoka i niko nije smeo da kaže "ovas", a kamoli da im soli pamet. I nemojte mi prodavati tu priču "mi smo jedini koji svoje građane ubijaju", jer nismo. Ako krenem da nabrajam, tema će otići u debeli off-topic (mada ni sada nije daleko).

I opet ponavljam, ja JESAM za ulazak u EU, ali kakvo god bilo, Kosovo je pravno naše i neozbiljno bi bilo reći da nam je svejedno, jer nije.

I ko god misli da slične probleme ne možemo imati u nekom drugom delu države, neka se seti da ni Kosovo nije bilo naseljeno Albancima u ovom broju i procentu pre par desetina godina. Oni neprekidno pominju nekih 2 miliona, a to je toliko netačno, da prosto ne mogu da verujem da su i ljudi ovde počeli to da pričaju! Pa majku mu, je l' se to oni množe deobom, pa ih za 20 godina bude 70% više? Nađite lepo koliko ih je bilo po popisu iz '81. godine (ja ću vam reći - 1.226.736), a koliko Srba i ostalih (oko 360.000), pa onda možemo pričati o kolektivnim pravima jedne manjine (što uzgred, nije zabeleženo nigde na planeti kao pojam).

Znači, taj problem je vremenom postajao ozbiljniji i došlo je do toga, do čega je došlo. Vodeći albanski političari već uveliko pričaju o južnoj Srbiji kao "istočnom Kosovu" i ne mogu da shvatim kako to niko od vas ne vidi?

Mislite da će EU da zalegne zbog toga? Sve se mislim da hoće... Nisu sprečili ni Turke da okupiraju Kipar (koji je sada u EU), a možete misliti gde smo mi na toj lestvici.

I dokle bre više s tim - "mi smo radili ovo, mi smo radili ono"? Ne znam za vas, ali ja NISAM radio NIŠTA od toga, pa opet nayebavam ko žuti mrav. Dakle, kakva god politička atmosfera u Srbiji bila, ne mogu se prema svima nama odnositi kao da smo najgori zločinci na svetu, a na drugoj strani ubiju skoro 300.000 ljudi u Iraku i nikom ništa?!

Da ne pominjemo Koreju, Vijetnam, Somaliju, Avganistan... I njima su nekad bili "prijatelji". Sit sam više tog njihovog prijateljstva.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 10:41 - pre 198 meseci
Citat:
Storm48
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?


Prosto, teritorija se brani jakom ekonomijom i postovanjem prava ljudi koji zive na celoj teritoriji.

Te gluposti koje ljudi u Srbiji imaju kao predstavu o Teksasu, Sev. Irskoj i sl... su nonsens:

- >99% gradjana Teksasa nema nikakav interes niti zeli da se odcepi od USA
- 70% gradjana Severne Irske ne zeli da se odcepi od UK

Kada bi 90% gradjana Teksasa, ili Sev. Irske po svaku cenu htelo da ide iz USA/UK, to bi im uspelo pre ili kasnije - bas kao sto ce uspeti gradjanima Kosova, Palestine ili kao sto je uspelo gradjanima Nagorno Karabaha (koji ne moraju biti deo UN) ili Istocnog Timora.

Bas kao sto je Kvebek sa 49-50% bio skoro na putu da se otcepi - ali nije mogao jer bar 50% ljudi tamo to ne zeli (da je cifra drugacija, danas bi imali jos jednu drzavu) - bio je i referendum, i zna se kako je zavrsen.

Poenta cele price je - zasto je Srbija postala zemlja od koje su hteli da beze svi? U tom smeru treba razmisljati, i tako nesto spreciti u buducnosti - a ne praviti totalno besmislena poredjenja sa regionima koji blage veze sa nama nemaju, niti sa nasom situacijom.

Srbija je izdala svoje gradjane 90-tih - i oni koji se nisu osecali Srbima su svakako potrazili spas u bezanju od takve macehe od drzave. Pa i skoro milion Srba je emigriralo u druge zemlje - ni oni nisu bas nasli svoju drzavu kao mesto u kojoj mogu da zive.

Btw, oko stalnog spominjanja UN - ni jedna drzava nije nastala u UN - vec je nastala na silu, ukoliko je postojala determinisanost tih ljudi i dovoljna podrska tadasnjih sila u svetu. Da se UN pitao, danas ne bi postojala Juzna Koreja ili Istocni Timor ili gomila africkih zemalja - pa opet postoje. Razmislite zasto je Srbija morala da sklizne u to afro-azijsko drustvo, pa da se silom odlucuje sta se na njenoj teritoriji desava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 10:50 - pre 198 meseci
@StORM48

Cekaj, Kosovo je nase (nas, gradjana Srbije, jer je deo Srbije)?

A ko su ljudi koji zive tamo? Zar oni nisu gradjani Srbije (pa nisu nas Albanci iz Albanije napali i osvojili Kosovo)?

Znaci deo srpskih gradjana hoce napolje iz zajednice. Ne razumem kako je to Kosovo vise nase (Srba koji zive van Kosova), nego njihovo (srpskog i ostalog stanovnistva koje zivi na Kosovu).

Sad ces verovatno da kazes kako Albanci sa Kosova nisu srpski narod. Ako neko zivi negde 40 godina, moze se reci da je to mesto njegov dom (npr. UK ima cak i zakon da ako zivis ovde 15 godina ilegalno, pa hebem mu, ti si britanski gradjanin i ovde ti je dom).

Znaci sta se ovde desilo... 8m gradjana je maltretiralo 2m, a prestali su tek kad je upala policija (NATO... i onda se tih 2m odlucilo da vise nece da zive sa ovih 8m.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 11:31 - pre 198 meseci
Imali smo primer Crne Gore, sa srpskim entitetom u znacajnom procentu, i sta, da li sada losije zive zbog otcepljenja. Ne zive ni nesto bolje, samo otcepljenje znaci samo politickoj eliti, gradjani su na istom, samo sada omaju malo vise ambasadora.
Kod otcepljenja Kosova, jedino je buducnost politicara definitivno ugrozena, i njihov entitet.
Manjine na Kosovu treba zastititi, pomoci u meri koliko drzava treba da pomaze.

Ali im ne pomaze, ne obezbedjuje sigurnost (da se razumemo, tenkovi ne obezbedjuju sigurnost), ne podize im standard, i kada se sve sabere, politicari imaju samo parole i lepe zelje. Pokusavaju da ukljuce tudje interese i pare, ne bi li besplatno prisvojili trud i izjave, istorijske i trenutne.

Sto drzava Srbija, ako toliko brani i zeli Kosovo, ne osnuje neku fondaciju, lokalnu televiziju, eksportni centar, zaposli "omiljene gradjane", pokaze BRIGU, i podeli im plate par hiljada evra, i standard, a ne da se snalaze uz "blagoslove", i izreke, bombasticne, parolaske, isprazne.

Sto se "komadanja" tice, ne vidim cemu prepreka. Ako je neko me u interesu dase otcepi, postoji pravo na opredeljenje, Jednostavno, ako ojacaju, kao entitet, sto bi tu trebalo da bude oponiranja.

Medjutim, balkanske drzave su previse slabe, da bi postojali bogati regioni, ili regioni sa potencijalom. Dovoljnim za samostalnu jaku zajednicu.
S te strane, ni Kosovo nije spremno da bude entitet, nezavisna drzava, slabi su, nesposobni, lose organizovani, globalno nefunkcionalni, nerazvijeni.

A pojedinacne zelje lokalnih muljatora, koji misle da bi bolje i vise muljavili, da imaju svoj pasaluk, te puste zelje, su ili za tegljenje usiju ili za ludnicu. Bolesna ambicija sitnih jajara.

Poz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 11:37 - pre 198 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Te gluposti koje ljudi u Srbiji imaju kao predstavu o Teksasu, Sev. Irskoj i sl... su nonsens:

- >99% gradjana Teksasa nema nikakav interes niti zeli da se odcepi od USA


Uz dužno poštovanje, pročitaj šta sam napisao. Tih demonstranata je bilo par stotina i nigde nisam pomenuo da bi ceo Teksas hteo da se otcepi. Napisao sam tačno to što sam napisao - da nismo mi jedini na planeti koji su "ubijali svoje građane". Jedina je razlika što su ti isti građani prvo ubijali druge građane, druge nacije i veroispovesti. OVK je podigla oružanu pobunu, što se svuda u svetu guši oružjem. Da li je tako ili nije? Kratak odgovor.

@hecky
Kad kažem "naše", mislim na pravni status. Nigde nije dovoljno da na jednoj teritoriji postoji nekakva većina, da bi ona bila nezavisna. Takođe, premda manji, jedan deo ipak NEĆE nezavisnost.

Gde je referendum u Baskiji? Ne sećam se da im je to dozvoljeno iako kukaju eto već decenijama.

Ja imam utisak da u ovoj diskusiji ja pričam sam sa sobom, a vi čujete ono što ja ne govorim. Lepo, nema šta...

Pozdrav

P.S. Once again, jesam za ulazak u EU.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 11:47 - pre 198 meseci
Citat:
STORM48
Uz dužno poštovanje, pročitaj šta sam napisao. Tih demonstranata je bilo par stotina i nigde nisam pomenuo da bi ceo Teksas hteo da se otcepi. Napisao sam tačno to što sam napisao - da nismo mi jedini na planeti koji su "ubijali svoje građane". Jedina je razlika što su ti isti građani prvo ubijali druge građane, druge nacije i veroispovesti.


Pa?

I mi smo to radili isto za vreme Tita kada je bilo ispunjeno glavno pravilo:

BROJ NEZADOVOLJNIH <<< KRITICNA MASA

Onda lepo mozes i da "roknes" 100 nezadovoljnih, jer znas da se sutra nece dici milion-dva drugih i napraviti s*****. Za vreme Tita je to rutinski radjeno - ljubitelji Staljina, ljubitelji raznih "nezvanicnih" komnistickih ideologija... ko zna koliko je puta "sacica ljudi" bila eliminisana. A onda je neki genije mislio da to moze da uradi sa malo vecim brojem nezadovoljnih ljudi... i prc. Bez mozga, i dobio sto je trazio.

Dakle, pitanje svih pitanja: ZASTO SEDMOCIFRENI BROJ DRZAVLJANA SRBIJE DANAS HOCE DA ODE IZ NJE, PO SVAKU CENU - to je problem, ne mozes ga izbrisati i ne mozes ih pobiti, i nikakvo poredjenje sa Teksasom ne pije vodu.

2008-ma je godina, problemi se ne resavaju ubijanjem 1, 10, 100 ljudi u Evropi - vec dugorocnom strategijom gde je neophodno uciniti da se svi gradjani osecaju delom zemlje u kojoj zive. A sta radi srpska vlast tzv. "patriota"? Dodju na vlast negde prosle godine u Vojvodini i odmah ukidaju natpise na madjarskom jeziku? ZASTO? Zato sto nekom ocigledno odgovara da ti ljudi budu u panici i da se pravi tenzija. Neki ljudi u Srbiji samo i zive od krize, i obozavaju da ih prave. Tragedija je sto ih jos ima na vlasti.

Sto se Kosova tice - ne mozes ti da bukvalno otmes sva uticajna radna mesta u drzavnim firmama jednoj etnickoj grupi (Slobodan Milosevic Et. al. 1989-1999), da im zabranis da se obrazuju na njihovom jeziku na univerzitetima (Slobodan Milosevic Et. al. 1989-1998, kada je "konacno" popustio), da im zatvaras ljude po zatvorima uz montirane DB sudske procese (Slobodan Milosevic Et. Al. 1990-1999 - setimo se masovne amnestije u kojoj su pustali i pesnike), da ih ubijas i trpas u hladnjace i zatrpavas ko mrtve pse u glavnom gradu, da ih proterujes preko "prokletija" i da posle tog aparthejda ocekujes da ti ljudi zele da zive sa tobom.

Ne ide. A malo je kasno za reset, nije ovo video igrica pa da mozemo da restartujemo snimljenu poziciju iz 1989 i kazemo "zajebali smo se, hajde sad malo drugacije".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 11:58 - pre 198 meseci
OK, kapiram...
Šta ćemo s Baskijcima?
Zašto njih ubijaju i zašto oni nemaju pravo na referendum?
Takođe 21.vek, "savremena" Evropa.

ETA je rekla da će ići putem Kosova.
Šta mislite, kakav će biti ishod? Želi li neko opkladu?

Ceo problem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 12:20 - pre 198 meseci
Citat:
Storm48
Šta ćemo s Baskijcima?
Zašto njih ubijaju i zašto oni nemaju pravo na referendum?


Tja...

http://en.wikipedia.org/wiki/Basque_referendum,_2008

Citat:

A referendum in the Basque Country regarding Basque self determination is scheduled for 25 October 2008; it was announced on 28 September 2007 by Lehendakari Juan José Ibarretxe.


Jos par stvari za tebe:

* Baskija ima svoju policiju i skoro je potpuno nezavisna od Spanije
* Baskija ima GDP 20% veci od proseka EU
* Autonomija Baskije se povecava od kada su je dobili 1978 do danas :)

Ne znam doduse, gde to "ubijaju" Baskijce i preko kojih Prokletija ih proteruju, ali mi se cini da to kanda nije tako.

http://en.wikipedia.org/wiki/Basque_nationalism

Citat:

Ever since Spain regained democracy in 1978, autonomy was restored for the Basques, achieving self-government without precedent in Basque modern history. Thus, based on the fueros and their Statute of Autonomy, Basques have their own police corps and manage their own public finances with virtually no intervention from the central government of Spain. The Basque Autonomous Community has been led by the nationalist Christian democrat PNV ever since it was reinstaured, in the early 1980s, to date. In Navarre, Basque nationalism has not succeeded, to date, to win the elections held to run the government of the Autonomous Community, but different Basque nationalist parties do run in a number of municipalities.


Ajd sad ti to lepo uporedi sa onim sto su Srbi radili na Kosovu, pa se vrati na drawing board :(

Kao sto rekoh - poredjenja koja pokusavaju da proguraju ideoloski pobedjeni "kvazi srpski patrioti" kroz RTS, kao sto je Baskija, na primer (o Sev. Irskoj i Teksasu da ne pricamo) su potpuno lisena utemeljenja u realnim cinjenicama - Baskja sledece godine sasvim komotno moze da izadje iz Spanije, ali je pitanje da li i 50% Baskijaca to zeli - sto cemo videti.

Na zalost, bojim se da 90% javnosti Srbije nije u stanju da upotrebi bar Internet, kad ne mogu da putuju, i da utvrde kratkim istrazivanjem kolike gluposti im serviraju tunjavi politicari kroz kutiju za lobotomiju zvanu TV.

Baskija i Kosovo isto... kako da ne, u lepoj zelji nekoga iz SANU... ko im dade to "N" u SANU da mi je znati :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 12:29 - pre 198 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Onda lepo mozes i da "roknes" 100 nezadovoljnih, jer znas da se sutra nece dici milion-dva drugih i napraviti s*****. Za vreme Tita je to rutinski radjeno - ljubitelji Staljina, ljubitelji raznih "nezvanicnih" komnistickih ideologija... ko zna koliko je puta "sacica ljudi" bila eliminisana. A onda je neki genije mislio da to moze da uradi sa malo vecim brojem nezadovoljnih ljudi... i prc. Bez mozga, i dobio sto je trazio.

Mislim da nije radjeno nista drugacije nego na pocetku za vreme Tita. Albanci su pokusavali da se odcepe 30 godina pre Slobe. Demonstrirali su i 70-tih i 80-tih ali nisu imali oruzje. Onda je 1997. godine nastao haos u Albaniji pa su teroristi dosli do poseda ogromne kolicine oruzja i napravili tzv. OVK 1998. godine i tako je poceo rat. Ne verujem da je Sloba to mogao da psreci na bilo koji nacin kao sto ni Izraelci ne mogu da sprece odvajanje Palestine. Jednostavno kada postoji kriticna masa to je nemoguce spreciti.

Citat:
Dakle, pitanje svih pitanja: ZASTO SEDMOCIFRENI BROJ DRZAVLJANA SRBIJE DANAS HOCE DA ODE IZ NJE, PO SVAKU CENU

Pa recimo moze da bude u potanju i nacionalizam sto verovatno i jeste u najvecoj meri. Isto kao i kod Palestine a tu Izraleci prave i veci aparthejd (i religiozni i eticki).

Citat:
2008-ma je godina, problemi se ne resavaju ubijanjem 1, 10, 100 ljudi u Evropi - vec dugorocnom strategijom gde je neophodno uciniti da se svi gradjani osecaju delom zemlje u kojoj zive.

Ponekad to nije moguce uopste uraditi zbog raznoraznih razloga. Da nije tako onda u EU ne bi ni postojale drzave vec bi se ta drzava zvala EU. Ipak nije tako pa ljudi u Francuskoj zele da zive u drzavi koja se zove Francuska a ne UK, Nemacka ili EU.

Jednostavno ljudi tamo ne zele da zive sa tobom i ti ne mozes nista tu da promenis (ma sta radio) i to je to. Ima jedan zanimljivi film iz 1984: http://www.imdb.com/title/tt0087847/
Naravno teroristi nisu tada imali puske iz Albanije ili od srpskih oficira koji su im prodavali oruzje.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 12:36 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: OK, kapiram...
Šta ćemo s Baskijcima?
Zašto njih ubijaju i zašto oni nemaju pravo na referendum?

Ko ti kaze da nemaju? Kod njih separatisti do sada nisu mogli da dobiju izbore pa zato ni nema referenduma. Vecina ljudi tamo ne zeli da se odcepi jer vec imaju svoju policiju, kontrolisu sami svoje finansije bez mesanja spanske vlade i imaju svoju vladu od 1978. godine kada je tamo uvedena demokratija.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 12:44 - pre 198 meseci
Izgubili smo poentu. Ivane, manje-više se slažem, ali - rekoh već - ako vi mislite da će odvajanjem Kosova prestati svi naši problemi, onda OK.

Ja ne verujem i čak, siguran sam da nije tako, jer ne postoji poluga koja će garantovati da se ovaj scenario neće ponoviti u nekom drugom kraju države.

A ispustio sam i ovo da pomenem:
to što nekoga "boli uvo za osipanje teritorije" nije toliko bitno, koliko je bitno reći da je zabluda da se u takvoj atmosferi može ostvariti ekonomski prosperitet. Lako je reći - "boli me uvo, hoću da živim lepo", ali to postoji samo u snovima. Teritorija koja je trajno politički/etnički nestabilna, ne može da prosperira, ako nema nekog/nešto iza sebe. Investitori, bili oni strani ili domaći, ne žele da investiraju u nestabilne regione.

Da je samo Kosovo u pitanju, OK. Ali, bojim se da nije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 13:05 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48:ali - rekoh već - ako vi mislite da će odvajanjem Kosova prestati svi naši problemi, onda OK.

Nece svi nestati, ali jedan veeeliki hoce.
Citat:
Ja ne verujem i čak, siguran sam da nije tako, jer ne postoji poluga koja će garantovati da se ovaj scenario neće ponoviti u nekom drugom kraju države.

Ta poluga je sposobnost drzave da vodi adekvatno unutrasnju (npr. ne ratuje sa svojim gradjanima) i spoljnu politiku (npr. ne ponasa se kao razmazeno deriste). Ekonomski napredak nece da skodi. Neki zakon, u kamenu zapisan, koji ce garantovati celovitost Srbije, ne postoji.
Citat:
to što nekoga "boli uvo za osipanje teritorije" nije toliko bitno, koliko je bitno reći da je zabluda da se u takvoj atmosferi može ostvariti ekonomski prosperitet. Lako je reći - "boli me uvo, hoću da živim lepo", ali to postoji samo u snovima. Teritorija koja je trajno politički/etnički nestabilna, ne može da prosperira, ako nema nekog/nešto iza sebe. Investitori, bili oni strani ili domaći, ne žele da investiraju u nestabilne regione.

Hmm... pa situacija je sada vrlo nestabilna, a bilo bi mnoogo gore da mi probamo da na silu uspostavimo kontrolu nad Kosovom. Kosovo ode => problem manje => mozemo da se vratimo drugim stvarima.
Citat:
Da je samo Kosovo u pitanju, OK. Ali, bojim se da nije.

Pa recimo da ako budemo slali tenkove i vojsku u Suboticu i Sentu, ima debele sanse da se isti scenario ponovi.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 13:19 - pre 198 meseci
@storm 48, imamo dve opcije:

1) priznavanje nezavisnosti
2) rat sa ciljem da se nezavisnost spreci

Mislim da necemo dobiti ono sto bi bila najbolja varijanta za nas - podelu.

Ako pretpostavimo da se ljudima vise ne ratuje, narocito s obzirom da ishod tog rata svi dobro znaju,
sta nam ostaje:
- borba svim diplomatskim sredstvima da se nezavisnost spreci
- prestanak diplomatskih odnosa sa drzavama koje priznaju nezavisno Kosovo
- uzdanje u pomoc Majke Rusije
- vera u medjunarodno pravo kao garant teritorijalnog integriteta i suvereniteta?

Zaista ne znam, imas li neki konkretan predlog, ovo pobrojano mi ne deluje dovoljno ozbiljno?


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 13:26 - pre 198 meseci
Citat:
- 70% gradjana Severne Irske ne zeli da se odcepi od UK

Dimkovicu, po ne znam koji put navodis tu netacnu informaciju, vec nekoliko puta ti je to argument. Situacija je 50-50, mozda cak sad ima i vise onih koji zele da se pripoje Irskoj republici.
Ta cifra na koju se ti pozivas je rezultat jednog referunduma koji nije bio merodavan u toj meri da pokaze realnu sliku, prvenstveno zbog bojkota glavne nacionalisticke stranke.
A sto se tice svega toga, pre ili kasnije S.Irska ce se pripojiti Republici, pogotovo kad vidimo kako u R.Irskoj vrtoglavo raste standard a u Severnoj je sve gore i gore.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 13:33 - pre 198 meseci
Nemam. Zato se i pitam šta je najpametnije.

Podela bi realno bila fer. Iako izlizano zvuči, ako se može Srbija deliti, može i Kosovo, a ove jajare na vlasti bih obesio za ista ta yaya, zbog nekakve glupe ideje da "nema podele Kosova". Da je ta ideja zagovarana odmah u startu, priča bi možda bila bolja po nas. Možda i ne bi, ali je vredelo pokušati.

Tu je još jedna dvoličnost EU - k'o papagaji ponavljaju da "nema podele Kosova". I na kraju ispada da su oni protiv toga, Albanci su protiv toga, a i mi smo zvanično protiv toga. Ne znam ustvari, zašto svi toliko pominju tu podelu i kako, eto, "nema govora o podeli", a niko to nije ni tražio.

Tipično za našu političku "elitu", oni umesto da odmah krenu u frontalni napad (politički), oni zatežu, pa na kraju ne dobiju ni ono što je bilo koliko-toliko realno.

Ako bih nešto voleo, onda je to ono što vi kažete - rešimo se Kosova i brzo krenemo dalje. Ali, ne mislite li da bi ubrzano članstvo bez nekih uslovljavanja (Hag) bilo barem minimum pristojnog ophođenja prema nama? Ne zbog toga što branim te idiote (naprotiv!), već zato što ne mogu više da robujem zbog dva-tri idiota.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.115.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 13:43 - pre 198 meseci
Ako dodje do odvajanja Kosova, meni se zivot nece promeniti ni na gore ni na bolje. Cak i da ostane, postoji teoretska mogucnost, samo, da bi bilo boje, ako bi se kosovski kadar, u "izbeglistvu", vratio na Kosovo i "branio", jos bolje razvijao pokrajinu.
Ali to je moj "sebicni" element posmatranja, tako da nije pristojan za insistiranje na njemu, kao "vodiljom" razmisljanja i diskusije, ali je objektivni fakt, da se ne pomisli da postoji "nesto drugo", i da se ne imputira nesto trece.

Ako se porede Baski, Irci, zasto se ne porede u kompletnom segmentu, nego samo u "prihvatljivim" detaljima. U sustini, potpuno razliciti slucajevi. Kao sto je i Belgija nastala prostim otkidanjem teritorija, ne uzima se kao primer, a moze, i on nema veze sa Kosovom.

Za razliku od agresivne politike, koja je presla granicu teroristicke, i sa veliko mukom vracena u civilizacijske okvire, albanci sa Kosova nisu izvodili teroristicke akcje po Srbiji, po predelima koji nisu pokrjina. Divljali su u lokalu, ali su smireni, brzo, i dobili su velikog i jakog patrona, kao sto je USA. Kontrolabilni, disciplinovani, sto je ponekad kljucna osobina...

A to su znacajne razlike, koje cine pricu jako drugacijom.
O socijalnoj stukturi bi se ponajvise moglo razgovarati, pa neka se taj patronat, pomalo siledzijski, nagao, pretvori u ekonomski patronat, neka svi na Kosovu zive dobro, eee to bi bila idila. Mozda bi isli u Pristinu na dopunsku zaradu ili bolji zivot.

Ovako, elite i dalje zive elitno, albansku i ostalu sirotinju zabavljaju poznatim nacionalistickim drogama, a civilizacijske vrednosti su podjednako udaljene od svih njih, otcepljenih ili ne.

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.115.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 14:05 - pre 198 meseci
Uzgred, "pregovori sa Albancima" vise lice na pokusaj da se "dresira hiperdresirani pas" koji stoji uz nogu gospodara.
Mozda je bolje da se pregovaralo sa Amerikom. A sto bi oni pregovarali sa nama, kada su nas izmlatili, vesto, da mi "pobedimo".

Ocigledno je da je brljanje od pre 20 godina zacrtalo brljiv put, a trenutne vestine vrhunske politicke elite nisu dorasle situaciji. Sada zovemo "velikog brata" da se razgovara sa drugim "velikim bratom". I "mi smo kao nesto".

Svako usporavanje, ili aljkavost, sveprisutna, nanosi velike gubitke u tajmingu, kao kada guras kola uzbrdo, pa pravis pus pauzu. Posle toga od pocetka....

Umesto da se ozbiljno radilo na privrednom prosperitetu, da se nisu gradjani davili uredbama, da se nisu privatizovale firme sa lopuzama, pa je sada ponisteno 299 ugovora ( da li to ulazi u neke pozitivne statistike), svi su lepo mislili od danas do sutra, kako da zbrljaju svoj posa, niko nije pokazao ozbiljnost, u opstoj situaciji.
Pravljene su neke smejurije, radna tela i grupe, koje kao "brinu", i primaju platicu, i sve jedno kako bude, "rade" oni.

Pa ne moze grupica cinovnika da resava ozbiljne probleme, prvenstveno vezane za ekonomiju, i veoma vezane za ratna dejstva. U priozvedenom civilizacijskom dnu. Ako drzava ne "stane" iza tog posla, ne sa deklaracijama ili sa uredbama, nego sa kratkorocnim snaznim razvojnim planom, pa da vidimo kako bi se pricalo. Da tada vidimo, ko bi rekao nesto lose.

A ne, mi zelimo, hocemo, damo ili ne damo. Pa ko te pita...i ko mislis da bi te pitao i zasto, cime je zasluzeno pitanje, da se uopste cuje misljenje.

No to nije tema, ali i zbog ovakvih cinjenica i situacije, jos sam vise za EU, kada smo u mocnoj zajednici, drugacije se "price" vode.


Poz.

P.S. Prisetim se samo spora Hrvatske i Slovenije oko nekih voda za ribarenje. Hrvatska u usponu, uspesno je parirala i rejtingom i snagom. Sada je iza Slovenije "stala" EU, i situacija se potpuno promenila.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 14:07 - pre 198 meseci
Oni koji iskreno zele da se Kosovo ne otcepi bi trebalo javno da osude paljenje one pekare . Oni koji su je zapalili su samo dodali ulje na vatru. Tim svojim cinom su samo dali argumente Albancima da istraju u svom cilju . Jer takvim nasim ponasanjem mi njima kazemo : -Nema vam zajednickog zivota sa nama. Dalje , postoji velika verovatnoca da i oni imaju neke takve ludake koji sutra u cilju odmazde mogu da tako isto nesto urade dole nekom Srbinu. Dakle oni se ovde qrce a tamo dole neko strada. Izostala je reakcija javnosti , brza reakcija policije i medija , kao i odsteta drzave tom coveku kao gest pomirenja i dokaz da ce se njihova prava postovati u ovoj drzavi. To sve je neophodno da bi se situacija stabilizovala i da bi smo nastavili da normalno zivimo bilo u jednoj zemlji , bilo kao komsije koji su u dobrim odnosima.

[Ovu poruku je menjao stil dana 19.01.2008. u 15:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 14:16 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48

Ako bih nešto voleo, onda je to ono što vi kažete - rešimo se Kosova i brzo krenemo dalje. Ali, ne mislite li da bi ubrzano članstvo bez nekih uslovljavanja (Hag) bilo barem minimum pristojnog ophođenja prema nama? Ne zbog toga što branim te idiote (naprotiv!), već zato što ne mogu više da robujem zbog dva-tri idiota.

Pozdrav


ja stvarno ne verujem da je neko ovo mogo da izgovori ....ocekujes da oni zaborave na sve i oproste zlocine zato da bi te odobrovoljili?? pa kakva bi mi to evropska zemlja bili sa takvim nasledjem. pa to je za nase dobro da se ubice ne bi vise slobodno setale medju nama...naravno uveren sam da nasa vlada zna de su i da ih cuva. tu uopste nije potrebno ulaziti u polemike. ovako se to odnosi na ceo narod, u slucaju da ih predamo odnosilo bi se na tih par.
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 14:49 - pre 198 meseci
Pa čekaj bre majku mu... pa i oni očekuju da mi zaboravimo bombardovanje i po meni je to OK. Ne baš potpuno pravedno, ali šta da se radi. Zbog čega misliš da je njihovo bombardovanje civilnih ciljeva manje zlo? Zašto misliš da je bacanje kasetnih bombi (i dalje rasutih po Nišu i okolini), koje su zabranjene po svim međunarodnim konvencijama i običajima rata, manje zlo od onoga što su dotična dva "gospodina" radila? Samo mi nemoj poturati priče o propagandi, jer igrom slučaja ovo znam iz ličnih izvora, a ne sa RTS-a.

Pa yebem mu miša, ja nisam glasao sa Slobu, mrzeo sam ga više nego samog đavola i bio sam bombardovan, jer oni nisu bili sposobni (ili nisu hteli) da vide da nismo svi isti, a da Slobica krade izbore.

Izgleda da će Srbija na kraju biti kriva i za Hirošimu i Irak, Vijetnam...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 118811 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.