Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118809 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:29 - pre 198 meseci
@kasaad
Pa slazem se da je EU pogresno procenila mentalni sklop srpskog glasackog tela, pa cesto postize suprotan efekat od zeljenog.

Nedostatak motivacije sa njihove strane je razumljiv, ako se uzme kao u obzir da EU nema neki poseban interes u Srbiji, sem da odrzava koliku-toliku stabilnost u komsiluku (da ne bude rata).

@StORM48
Jasno je da je teritorijalni integritet vrlo bitna stvar. Ratovi su se vodili oko njega, a i dalje se vode (bliski istok). Ovde je bitna razlika ta sto ne postoji nacionalni koncenzus (a realno ni love) da se brani interes. Srbima je dosta ratovanja i radije bi bolji posao, stan, auto, lepsi zivot, buducnost sa svoju decu, nego pusku!

Kad bi anketirali gradjane, sta bi radije, platu od 1k eur ili Kosovo nazad?... pa ne znam bas sta bi bio rezultat... tebi to sigurno zvuci ruzno, ali tako je.

Pa i politicari su to provalili... zar ne vidis da ni Nikolic ne busa vojnom odbranom Kosova?

Jedino jos SPC kategoricki zagovara vojnu odbranu svete srpske zemlje. Pa nek idu popovi pa nek je brane, kad su tako pametni!


Ko zna, s obzirom da su Kosovo i ostatak Srbije usko povezani ekonomski (valjda je 40% uvoza od nas), mozda se i udruzimo jednom... ali sada stvari drugacije stoje.
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:41 - pre 198 meseci
Citat:
Odlična ideja, podržavam. :) Naročito kad se pročita i ostatak. :)

Nisam ni sumnjao,samozvane demokrate i pristalice EU izuzetno su bliske Hitlerovim elitistickim idejama i Staljinovim metodama prevaspitanja.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:41 - pre 198 meseci
@Miroslav Jeftić, Laki_gen & Hecky

Eh kad biste samo znali koliko se ja slažem sa vama...

Ali (uvek to "ali"), šta posle? Jeste sve to tačno da Albanci ne žele da se integrišu, ali zašto taj princip samoopredeljenja važi samo za nas? I naravno da Albanci neće ništa manje od nezavisnosti, kad su od samog početka bili uljuljkani na tipično američko-evropski način - obećana im je nezavisnost i što bi se onda mučili da pregovaraju i nešto ustupaju? Ako vi tu ne vidite najogavnije i beskrupuloznije licemerje, ja vas sigurno ne mogu uveriti.

Šta ćemo kad se isto čudo desi na jugu Srbije i da ne pominjem sve ostale teritorije, koje su već vodile medijski rat o svojoj navodnoj "ugroženosti"?

Ja se samo plašim da gledanje vremenske prognoze i vesti o smanjenju nezaposlenosti ne budu pust san, umesto kojeg ćemo gledati "plan Martija Ahrisarija za južnu Srbiju" i želje, čestitke i pozdrave, iz "prijateljske nam Evrope". I onda tako isto svakih 10-20 godina... isti ljudi, drugo mesto.

Ja sam u svojim očima bio poslednji koji će postati pesimista u vezi svega. Možda sam mlakonja, a možda su ipak oni preterali...

Pozdrav

P.S. I ma šta neko pričao, ukoliko nam uzmu Kosovo, najmanje što bi morali da učine je da nas koliko sutra preko reda učlane u EU. Ne vidim kakva bi tu Hag prepreka bio? Ako su nam oteli nešto toliko bitno i veliko, insistiranje na Hagu bi bio najveći bezobrazluk u istoriji ove patetične planete.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:52 - pre 198 meseci

pa to smo mozda trebali da trazimo kad smo potpisivali to oduzimanje kosova ...99. nije da bi dobili al ajde ...sad je kasno
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:54 - pre 198 meseci
Citat:
Ako ti ja kazem, mozes da udjes kod mene u stan na kafu, ali moras da se izujes na vratima da ne unosis blato,
da li je to ucjena?


Kad budeš prestao da se izuvaš ispred stana ili na vratima da ne bi uneo blato - onda ćeš biti zreo za EU, jer:
a) ljudi se u civilizovanom hrišćanskom svetu nikada (ili bar u poslednjih par stotina godina) nisu izuvali kada ulaze u stan ili kuću;
b) kada više ne bude bilo blata ispred kuće/stana standard će biti na nivou prihvatljivom za ulazak u EU.

Dalje, EU politika štapa i šargarepe: pa kako ćeš drugačije sa nekim ko ne razume reči. Moraš da ga udaraš štapom i da mu nutkaš šargarepu. Kako, molim vas, očekujete da zadržimo Kosovo kada na tom Kosovu sprovodimo politiku aparthejda najmanje poslednjih 40 godina, a verovatno i duže? Jel vi znate na koje sve načine je Albansko stanovništvo na Kosovu maltretirano poslednjih decenija?
Ali vi što volite da zadržite Kosovo uopšte ne mislite o tome da tamo treba da žive neki Albanci koji ne mogu očima da nas gledaju. I da li mislite da oni nas toliko mrze zato što smo ih stalno obasipali ljubavlju i činili im dobro?
Leševi su se bre razvozili po celoj Srbiji. Leševi žena i dece, da se sakriju strašni zločini. Osam stotina leševa je zakopano na manje od 10km od centra Beograda. Sramota! Strahota! Jel mislite vi o tome kad oćete da zadržite Kosovo?

Zločinci: Jel ste vi učili u školi o streljanju u Šumaricama u Kragujevcu? Jel vi znate koliko je tamo ubijeno ljudi? Pa manje nego što ste učili u školi. A duplo manje nego što su ovi naši pobili u Srebrenici. Koga nije sramota da to negira, svaka čast. Koga nije sramota da brani Ratka i Radovana, svaka čast. Ko za te pi*de koje se kriju 10 godina misli da su heroji - alal vera. Nego kad su to Nemci ovde radili, oni to nisu krili. Tačno se znalo gde je svaki sahranjen. Oni to nisu radili da bi uništili srpski narod, nego da bi sproveli u delo unapred zaprećenu kaznu. A ovi naši su to radili da bi uništili "Srbe-muslimane" (što bi reko onaj što sedi u Den Haagu) i krili su ih tako dobro da i dan danas iskopavaju nove i nove masovne grobnice. (nemoj da bi neko pomislio da pravdam ili umanjujem zločin u Šumaricama)

To svođenje problema Kosova na otimanje dnevne sobe i uopšte svođenje globalnih političkih problema na lične ljudske odnose je toliko besmisleno da ne vredi raspravljati.

I na kraju: teritorija se brani samo na jedan način. Svi znate na koji. Ako ste voljni - izvolite, SDO, puška, puna ratna oprema, pa polako na jug. Ja nisam.
Teritorija se nikada, ali nikada, u istoriji nije gubila niti osvajala diplomatijom. Nije se branila pozivanjem na medjunarodno pravo. Ko vas u to ubeđuje - laže, mnogo laže. A ko u to poveruje pa u nadi da će glasom za nekog ko to obećava zadržati Kosovo... nije važno, ukapiraće za nekoliko meseci.

Što se tiče euro-skeptika, izvolite, prodajte sve evre što imate, kupite rublje. Pa što da ne? To je sada stabilna valuta. I voleo bih da mi pokažete jednu zemlju koja je stagnirala posle ulaska u EU. Da li je neko u okruženju zaslužio manje ili više od nas da bude u EU? Pa ne znam. Ali znam da ako im sada nije mnogo dobro, uskoro će im biti.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?18.01.2008. u 23:59 - pre 198 meseci
@StORM48

U politici, laz i licemerje nisu nesto lose, zlo, vec sasvim legitiman alat (ili, ako vise volis, oruzije).

Jedino sto je bitno je interes, a istina se odlucuje naknadno (malo je izlizano, ali: pobednici pisu istoriju).

Srbija se u zadnjih 50 godina pokazala kao nesposobna da brani svoj interes (tj pokazali smo se nesposobnim da proizvedemo elitu koja ce braniti drzavni interes, a ne samo licni). Nadam se da ce se to promeniti, jer cemo u suprotnom, opet nadrljati.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:10 - pre 198 meseci
@hecky
Slažem se, ali čemu onda to "mi smo vaši prijatelji"? To nervira više nego otvoreno neprijateljstvo. Ali, očito je da treba biti zaista glup do daske, pa pomisliti da to ovde neko guta. Oni svoju glupost prosipaju u neograničenim količinama.

@mist
Aj' se barem malo potrudi i pročitaj šta je dosad napisano, jer mi se čini da si došao samo da podgreješ atmosferu.
Nemoj poturati te gluposti u fazonu "mi najgori, pobismo sve živo, a nas niko nije ni pipnuo", jer to već previše odskače od tematike (a uz to nije ni tačno).

Kakav bre Ratko i Radovan!?

Pokušavamo da ne diskutujemo ostrašćeno, a pogotovo ne da mešamo babe i žabe. Doza samokritike je zdrava, a prevelika prelazi u bolest.

Aj' probudi se i vrati se na temu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:15 - pre 198 meseci
Citat:
mist: I voleo bih da mi pokažete jednu zemlju koja je stagnirala posle ulaska u EU.


Možemo to i ovako da predstavimo: pokaži mi jednu koja je bila raskomadana da bi ušla u EU?
Ako su granice unutar EU beznačajne, kao što nas prave idiotima, zašto se onda toliko zalažu na nezavisnost i zašto su se toliko potresli oko nedavnih događaja u Belgiji?

Zanimljivo je to kako jedno važi danas, a drugo sutra. Ja u takvoj atmosferi ne vidim prostor za gradnju bilo kakvog poverenja. Ako oni ne veruju nama, kako bismo mi mogli njima? I oni su kršili upravo ono što su napisali i to i dalje rade. SSP i ostala čudesa... po čemu se razlikuju u tom smislu?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:34 - pre 198 meseci
Mi to Kosovo vučemo još iz vremena dok je EU bila samo ideja ili čak ni toliko, ne bih to preterano vezivao jedno s drugim.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:34 - pre 198 meseci
Izvinjavam se ako sam malo preterao, ali potpuno me izbacilo iz takta "izuvanje" i "otimanje dnevne sobe". Ipak stojim iza svake reci koju sam napisao, iako je dosta toga offtopic.

Nisam rekao da nas niko nije pipnuo, naprotiv, ali valja se malo pogledati u ogledalo.

Nije ni jedna zemlja raskomadana da bi usla u EU, a nije ni Srbija. Niti ko pokusava da raskomada Srbiju zbog ulaska u EU, nego iz nekih sasvim drugih razloga.

Osim toga, ko ne voli u EU, ima stranke za koje moze da glasa - pa nikada necemo uci u EU.

Jos jednom cu odgovoriti na pitanje iz topica:
Da, jesam za ulazak u EU. Zato sto mislim da Srbija, osim geografski, i civilizacijski pripada EU, ali treba joj malo vremena da nadoknadi vreme koje je izgubila u razvoju svesti gradjana.
Jesam za EU, jer podrzavam politiku, ekonomiju i kulturu EU.
Podrzavam nacin zivota u EU.
Voleo bih da ovde vladaju isti zakoni kao u EU.

I najvise od svega, kao gradjanin EU, voleo bih da se moja zemlja, dakle EU, proteze od Baltika do Mediterana i od Urala do Atlantika. I da po celom tom prostoru mogu da putujem, radim, zivim bez ikakvih prepreka.

Pozdrav svima.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:37 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: Nemoj poturati te gluposti u fazonu "mi najgori, pobismo sve živo, a nas niko nije ni pipnuo", jer to već previše odskače od tematike (a uz to nije ni tačno).


Pa niko ne porice da su postojale 2 strane u sukobu. Svi su zajedno u Hagu.
Kada se to posmatra sa objektivne distance vide se:

1) Separatisticka enklava - zele da odvoje provinciju od ostatka zemlje. 90+% stanovnistva u provinciji je potpuno druge eticke pripadnosti od glavne zemlje i zele da se odvoje. oduzeta im je autonomija 1987. napadaju gerila metodama.

2) Drzavna policija i vojska - ubijaju selektivno sopstvene gradjane paljenjem u pecnicama i sl brutalnim metodama. Zataskavaju dokaze svojih zlocina, mada aljkavo na dnu dunava u hladnjaci i tako dalje. Ne bore se protiv teroristicke jedinice, vec ubijaju i civilno stanovnistvo.

Neko ovde izgleda da je jaci i gori od onog drugog. I tu onda dodje UN i napravi misiju i te zapadne zemlje opet ulazu milijarde u odrzavanje reda u toj provinciji, a tenzije rastu. Naravno da ce na kraju ipak favorizovati nezavisnost jer druga opcija ocigledno vodi u nove zlocine i sukobe, a verovatno i gradjanski rat.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:46 - pre 198 meseci
2 StORM48
Lepo ti je odgovoreno, na pitanje, ali to nije dovoljno. Politicka parola "raskomadana" se lako lepi i zanimljivo zvuci.

Kako zelis, posle "rata" koji je izgubljen, i potpisana kapitulacija, da razgovaras o integritetu teritorijalnoj celovitosti...Istorija prica druge price...
Ili na drugi nacin, ovde 10-20 gradjana srbije danima povraca po trenutnoj vlasti, skoro unisono, a delimicno sa razlogom, a zelimo (ili ko vec zeli) da ubedimo albance da ce im biti dobro, pod istim drzavovodiocima.

Posebna tema je, sta imas od "teritorije", naseljene ljudima koji pricaju nerazumljivi jezik, i ne zele da budu u zajednici.

Mislim da je jedini pravi put, ozbiljna briga o manjinskom stanovnistvu na kosovu, kao vrhunski prioritet, i da to treba isterati na veci maksimum od bilo kog trenutno poznatog u svetu. A teritorija je teritorija, bez ljudi ne vredi. Cak, sve poznate drzave, koje se granice u sred pustinje, ili bestragije, imaju vestacke, ravne granice, o kojima slabo ko i brine..

Cak ni siroka autonomija nije resenje. Potpuna nezavsnost je propast. Ako zeli svet prosto resenje, tesko da ce se izvuci bez komplikacija, ali resenje postoji, samo treba da se odluce za isto. A to kosta, mozda i vise nego sto bi voleli.
Mozda je brisanje granica i ulazak u EU jedno pocetno resenje, ali ekonomski bum, i to dramaticni, odveo bi nacionalne i nacionalisticke politike na pozitivnu stranu


Poz.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 00:59 - pre 198 meseci
Citat:
vindic8or:Naravno da ce na kraju ipak favorizovati nezavisnost jer druga opcija ocigledno vodi u nove zlocine i sukobe, a verovatno i gradjanski rat.


To onda znači da nas ipak smatraju za manje agresivne, čim popuštaju pred zveckanjem albanskog oružja?
Zvučalo kao kliše ili ne, to mi jedino logično zvuči.

Citat:
vladd: Posebna tema je, sta imas od "teritorije", naseljene ljudima koji pricaju nerazumljivi jezik, i ne zele da budu u zajednici.


Tačno, opet se slažem sa vama, ali pitanje je ostalo bez odgovora:
Šta biste vi uradili, a da time ne ugrozite svoje interese u budućnosti, čak i ako prepustite Kosovo?
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?

Samo me to zanima? Ne zbog toga što želim da poentiram, već zbog toga što ni sam nemam ideju.

Apsolutno nemam ideju šta bismo imali od Kosova koje je crna rupa Srbije, a opet - šta sutra možemo očekivati, ako tek tako pristanemo na nezavisnost?

A poenta svih poenta je da je po drugi put izvesno zaobilaženje UN, što onda defakto znači da su vučiji zakoni na snazi. A kad god su na delu bili vučiji zakoni, desio bi se nekakav svetski rat. Ko misli da to ne može da se desi, neka razmisli da li su i kasnih '10-ih i '30-ih mislili tako.

A što se pitanja ulaska u EU tiče, već sam rekao još ranije - ja tu nemam nikakvih dilema. Samo kažem da ovakvim postupcima, EU nas odaljava od sebe. Pritom, najveći magarci ispadnemo mi koji smo se i borili protiv totalitarnog režima, a radi ulaska u tu istu usranu EU.

Smorio sam se k'o vrabac.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 01:08 - pre 198 meseci
Citat:

Šta biste vi uradili, a da time ne ugrozite svoje interese u budućnosti, čak i ako prepustite Kosovo?
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?


Ako je neki, hm... entitet toliko nestabilan, pa mu preti stalno osipanje teritorije, bojim se da mu nema pomoci. :(

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 01:15 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48:
To onda znači da nas ipak smatraju za manje agresivne, čim popuštaju pred zveckanjem albanskog oružja?
Zvučalo kao kliše ili ne, to mi jedino logično zvuči.


Oni se ne plase da ce albanci voditi jednostrano rat, vec imaju na primeru od pre samo 9 godina kako izgleda kada smo nasamo. A opet ti ponavljam nasa drzava je tu ispala mnogo gora zato sto je vrsila gnusne zlocine nad sopstvenim stanovnistvom. Za to se nema razumevanja. Nema se ni za one gerila teroriste, ali moze da se razume razlog njihovog dejstva.

Na kraju, oni ne zele da podrze nezavisnost samo da bi povukli svoje trupe odatle, vec i u interesu stabilnosti regiona koji je opkoljen EU teritorijom. Poredjenje nas sa Spanijom i Baskijom u tom smislu nema veze. Kosovo jeste poseban slucaj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 01:35 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: Tačno, opet se slažem sa vama, ali pitanje je ostalo bez odgovora:
Šta biste vi uradili, a da time ne ugrozite svoje interese u budućnosti, čak i ako prepustite Kosovo?
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?


Ne bih rekao da je bilo koji drugi deo Srbije u takvoj situaciji u kakvoj je Kosovo i da mu preti "osipanje", ma kako neki pokušavali da to prikažu. U tim drugim delovima Srbija ima uticaja i može itekako šta da uradi, naročito ako požuri s pridruživanjem EU. Mada bi bilo zanimljivo (znam da toga neće nikada biti, ali barem teorijski) videti šta bi bilo kad bi Vojvodina zatražila "više od statusa, a manje od nezavisnosti", budući da je isto bila pokrajina kao i Kosovo.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 01:48 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: Tačno, opet se slažem sa vama, ali pitanje je ostalo bez odgovora:
Šta biste vi uradili, a da time ne ugrozite svoje interese u budućnosti, čak i ako prepustite Kosovo?
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?

Pa recimo da bismo se trebali manuti koriscenja hladnjaca i haubica u pregovorima sa sopstvenim gradjanima .
Citat:
A što se pitanja ulaska u EU tiče, već sam rekao još ranije - ja tu nemam nikakvih dilema. Samo kažem da ovakvim postupcima, EU nas odaljava od sebe. Pritom, najveći magarci ispadnemo mi koji smo se i borili protiv totalitarnog režima, a radi ulaska u tu istu usranu EU.

Pa nije EU bebisiter da nas vodi za ruku u skolu. Oni su tu vise da nas sprece da opet pregovaramo haubicama i pomognu da se saberemo i ponovo prikljucimo civilizaciji, cijim se smatramo delom. Jednog dana, mozda nas i prime u klub.

Volim da mislim da smo Slobu poslali u penziju, jer smo odlucili da promenimo kurs, a ne da bi se umilili zapadu .
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 02:02 - pre 198 meseci
Citat:
Šta biste vi uradili, a da time ne ugrozite svoje interese u budućnosti, čak i ako prepustite Kosovo?
Na koji biste tačno način sprečili dalje osipanje teritorije?

A zašto bi iko to sprečavao ? Nek se rasipa. Ako je neka teritorija zrela za objavljivanje nezavisnosti, onda znači da na toj teritoriji postoje interesi za tako nešto i to sprečavanje toga samo vodi u dalje stradanje i nazadovanje. Iskreno, hebe mi se za teritoriju... nek se sutra Srbija rasparča u 10 nezavisnih država, zabole me... Nek i Beograd postane nezavisna država... ali da ta država postane normalno uređeno društvo koje će biti primljeno u EU i da ja kao čovek mogu da živim, radim, da se postoje normalni zakoni i da se primenjuju, da mogu da putujem gde hoću i kad hoću, i da tražim posao tamo gde se meni sviđa, bez ograničenja...
Iskreno, pre nekih 10 i kusur godina, i ja sam bio za nekakvu teritoriju, veliku i moćnu Srbiju, i sve ostale bajke koje uz to idu... igrao Civilization i svoju civilizaciju nazivao Serbians i jedva čekao da razvijem nuklearne rakete da bih mogao da pošaljem nosače aviona i izbombardujem Amere... A onda sam odrastao, pogledao iza sebe i shvatio da sam najbolje godine života proveo u svakakvim tenzijama, ratovima koji su svi do jednog izgubljeni, preživljavajući pod sankcijama, čekajući u redovima za hleb i ulje, slušajući na vestima samo o klanju u broju žrtava... putovao do škole pešaka jer je GSP večito bio u štrajku, restrikcije struje, plate u iznosu od 1 DM... i da ne nabrajam dalje... od inostranstva uspeo sam da vidim samo Italiju i Mađarsku i to koliko na po jedan dan... i sad kad treba da se krene napred... opet rat visi nad glavom, opet tenzije, kad god upališ TV samo priče o Kosovu i očuvanju nekakve svete srpske zemlje, inaćenje... e pa, dosta je... i previše... barem meni.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.ADSL.neobee.net.



+25 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 08:31 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48:
A poenta svih poenta je da je po drugi put izvesno zaobilaženje UN, što onda defakto znači da su vučiji zakoni na snazi. A kad god su na delu bili vučiji zakoni, desio bi se nekakav svetski rat. Ko misli da to ne može da se desi, neka razmisli da li su i kasnih '10-ih i '30-ih mislili tako.


Cuj drugi put, vise puta je UN zaobidjen, doduse nije izbio svetski rat ali neki manji jeste kao i neke vojne intervencije tu i tamo ;), i da, pored sve demokratije u svetu, jesu na snazi vuciji zakoni samo se oni maskiraju po potrebi, a istina dodje posle kako neko rece ( hint: gde su ta strasna postrojenja u Iraku ), dakle interes nista drugo samo sto mi nemamo igrace da guraju nas interes ma sta on bio.

Ulazak u EU je jedna utakmica koju treba dobro odigrati, a za Srbiju trenutno ne igraju kvalitetni igraci koji ni na domacim utakmicama ne igraju nikako.
A dobri igraci se ne vide ni iza horizonta.
Steta.
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?19.01.2008. u 08:51 - pre 198 meseci
Eto Marko, dvojica nas je.
@mist. To sa izuvanjem i dnevnom sobom su bili primjeri koji nisu bas primjereni, ali pokusavaju na najednostavniji moguci nacin objasniti situaciju.
off:Sto se tice izuvanja, izvini, ali meni je sasvim normlno da to uradim kada udjem kod nekoga u stan ili da se neko izuje kada ulazi kod mene da ne
gazi prljavim cipelama tepih od 350E.

Nemojte da uporedjujete Kosovo i druge djelove Srbije, jer nemaju bas nikakve slicnosti, osim pravno-formalne sa Vojvodinom.
Sve sto se trazi od nas je da prihvatimo realnost, stanje na terenu i da pocnemo da razmisljamo o buducnosti i kako da nam svima bude bolje.

Koliko je meni poznato Srbija je stekla nezavisnost tako sto su se ama bas svi odvojili i u skoro svakom slucaju smo hteli da ih zadrzimo i to
jos batinama. Sta se dogodilo sa odvajanjem Crne Gore? Slicna situacija sa Kosovom (dobro, njih nismo tukli) i mi do danas nemamo bas
dobre odnose (da ne podsjecam da je to isti narod koji se nikada kroz istoriju nije sukobljavao, isti jezik, dobar dio je za zajednicku drzavu,
mnogo je rodbinskih veza, povezane ekonomije...).
Nas ministar kapitalni pravi skandal na granici (koja i nije neka granica, iako je to nezavisna drzava) zbog vjerski osjecanja!, savjetnik vlade ih
ponizava nazivajuci ih kvazidrzavom i kao slag na torti, PREMIJER niti je cestitao, niti je ikada bilo sta uradio da im pruzi ruku
(koliko je nama trebalo da posaljemo ambasadora, a oni su prvog u Beograd poslali).

Znam da sve ovo nije bas relevantno za diskusiju, ali govori dosta o nama samima.
To je ljudi tuzna istina svakodnevice u kojoj mi zivimo, malo i stvar naseg mentaliteta (ko ce koga, ako ne svoj svoga). Dokle god se tako
ponasamo prema njblizima (Krajina i Srpska su na slican nacin sluzile za potkusurivanje, a Srpska i danas) kako da ubjedimo ovaj narod
da EU nije zlo nevidjeno, nego nasa jedina prava i poslednja sansa da ova generacija koja zapocinje zivot dans, stvarno i ima normalan zivot?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118809 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.