Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359108 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2011. u 14:28 - pre 154 meseci
Mislis da ga ovi "indijanci" prave? :)

Ne nalazim konkretan model na tom sajtu...
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2011. u 14:34 - pre 154 meseci
^
Da. I, da se razumemo, ne znam ništa o toj klimi niti mislim da ne može biti dobra, ali nije pod brendom ''Fujitsu''. Meni dovoljno.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2011. u 14:41 - pre 154 meseci
Ma znam, zato i pitam jel se neko susreo sa doticnim modelom, posto i meni deluje nesigurno...(mada je na papiru ok).

Sacekacemo jos, u principu klima nije za mene vec za prijatelja koji se "zagrejao" za Fujitsu kada je video zimus kako radi moja ASYA :) , a idealno bi mu odgovarala tako neka sedmica, i po snazi i po finansijama.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.08.2011. u 16:14 - pre 154 meseci
E baggio kad pomenu ASYA-u i ja uzeh dve ali bese vec mart pa zima prodje i nisam ih nesto isprobao na grejanju (jesam ali nije bio minus).
Kako ti se pokazala na vecem minusu, kod mene je zimus bilo -10c najnize? Da znam posto sad nesto treba da uzmem ugalj za taj veci minus (ispod -10) pa da ne uzimam mnogo kad vec Fujitsu radi posao ;)
Hvala unapred
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2011. u 07:16 - pre 154 meseci
Pazi, kod mene je preko zime radila 24/7, tj nije ni bila gasena par meseci sigurno (osim kad sam radio provetravanje stana pa sve pootvaram, tada sam je gasio na sat-dva). Ne znam koliki su bili minusi ali u NS-u je bilo noci i sa -12 sigurno, a ASYA je radila bez problema (kuc, kuc :)). Doduse ja na jacem minusu ukljucujem i podno grejanje tokom noci, pa mi (posto su plocice u pitanju) zraci malo toplota i preko dana, ali samo podno ne bi bilo dovoljno bez klime tj podno koristim toliko cisto samo da smlacim plocice koje su dole da ne zrace hladno.
Na vecim minusima poraste joj i potrosnja, ali vazduh koji uduvava je i dalje bio bas topao. Jedino sto je tada "problem" je sto mnogo cesce odlazi u defrost i taj defrost duze traje (nekih 5-6min cini mi se), pa je tih par minuta hladno a i zna da iritira to skljocanje.
Takodje mislim da bi joj dobro dosao grejac tacne spoljne jedinice, posto ona rupica za odvod zna da se zaledi ponekad (naprave se ledenice velike), doduse meni je pristupacna spoljna pa ja to skinem i otpusim.
U svakom slucaju ja sam zadovoljan i radom uredjaja i potrosnjom, jedino sto sam ocekivao je da ce biti malo tisi (mislim daleko je to od glasnog, ali eto ja sam ocekivao tise).
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2011. u 10:52 - pre 154 meseci
Super. Ja i ne planiram da ih ganjam ispod -10, za to ce da radi centralno i ako se naredja vise dana veci minus. Meni su postavljene dobro pa buka ne dolazi do mene tako da nema problema u spavanju :)
Pitanje: ako planiram da pauziram klime (predjem na centralno) a minus je napolju, da li mogu da ukljucim malo hladjenje da se spoljna jedinica zagreje i otopi preostali led? Mislim da bi trebalo tako da radi, cisto da se ne skuplja led. I meni su pristupacne pa bih voleo da znam kako se skida tacna? Nesto komplikovano ili nije?
Takodje, koliko bi trosio grejac na tacni i kako se vezuje na klimu?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2011. u 12:50 - pre 154 meseci
Koliko sam ja primetio, ako ti klimu iskljucis a u tom trenutku na spoljasnoj ima leda, ona se ne iskljuci odmah, tj iskljuci se samo unutrasnja koja prestaje da duva, dok ceo uredjaj i dalje radi tj radi defrost dok ne otopi taj led. E sad ne znam na kojiu kolicinu leda reaguje senzor ili kako to vec radi, ali nema potrebe da ti uljucujes na hladjenje, dovoljno je ona "pametna" da odradi sve sto je potrebno sama, cak i ako je iskljucis na opasnom minusu :) A cak se i ukljucu na minusu bez problema, iako sam ja ovo izbegavao tj gledao sam da ne gasim uredjaj. Ne ukljuci se trenutno (valjda prvo greje malo kompresor), ali se ukljuci.
Nisam ni ja skidao tacnu, nego sam samo fizicki uklonio led kako bi rupica na dnu spoljasnje bila otvorena, posto kada radi defrost tu treba da curi voda napolje a ako je ona zapusena ona se deo vode zadrzi unutar kucista, pa se tamo zamrzne.
Znaci ako ti je ta rupica otovrena (obevezno odstrani onu lulu koja se stavlja u taj odvod kada je -C), ne moras da brines preterano.
Za ovo poslednje ne znam tacno, posto se ne bavim tim, ali cini mi se da bi taj grejac bas fino poboljaso performanse inace odlicne klime, time sto bi smanjio vreme u defrostu.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.09.2011. u 11:01 - pre 153 meseci
Hvala za info. Znam da treba skinuti lulu da bi voda mogla da izlazi kada je veci minus. Nista, cekamo zimu pa cu i ja prenositi utiske ovde redovno da bi drugi znali sta da ocekuju od ovakve klime.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nesa07

Član broj: 276709
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.09.2011. u 13:06 - pre 153 meseci
molio bih za odgovor na jedno pitanje,
moja klima poseduje (auto clean) koji stoji kao opcija na daljinskom se ukljuci ili iskljuci. Da li treba u periodu kada se koristi hladjenje da ta opcija stalno bude ukljucena (znaci kada se god bude klima iskljucivala da se sama cisti) i druga stvar koja me interesuje odnosi se na period grejanja, a to je koliko dugo klima moze neprekidno da radi neracunajuce one famozne minuse kada bude doslo do potrebe za prelazak na drugu vrstu grejanja. hvala na odgovoru.
 
0

nesa07

Član broj: 276709
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.09.2011. u 13:08 - pre 153 meseci
molio bih za odgovor na jedno pitanje,
moja klima poseduje (auto clean) koji stoji kao opcija na daljinskom se ukljuci ili iskljuci. Da li treba u periodu kada se koristi hladjenje da ta opcija stalno bude ukljucena (znaci kada se god bude klima iskljucivala da se sama cisti) i druga stvar koja me interesuje odnosi se na period grejanja, a to je koliko dugo klima moze neprekidno da radi neracunajuce one famozne minuse kada bude doslo do potrebe za prelazak na drugu vrstu grejanja. hvala na odgovoru.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.09.2011. u 14:39 - pre 153 meseci
Auto Clean je rezim koji se obicno ukljucuje posle hladjenja i sluzi da isusi unutrasnju jedinicu da se ne bi stvarao budj, plesni i ostale gamadi. Ja na Fujitsu imam Coil Dry funkciju i pustao sam je ponekad i nemam problema sa mirisima.
Ja sam imao obicnu on-off klimu i do 0 stepeni je grejala odlicno, uz odlazak u Defrost rezim na svakih sat vremena. To zavisi dosta od spoljne temperature kao i od vlaznosti jer ako je vlazniji vazduh vise leda se lepi za sace spoljne jedinice pa ona mora cesce u Defrost rezim. Na -4 klima greje nekih 20-30 minuta i onda odlazi u Defrost gde ostaje nekih 10 minuta i za to vreme ne greje unutra i onda pocinje da bude hladno.
Sad imam Inverter koji je radio odlicno na tom minusu i Defrost nisam ni video kada je radio ;)
Sve zavisi od klime koje imas.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.09.2011. u 10:16 - pre 153 meseci
Zamolio bih za pomoc oko izbora jeftinijeg invertera (koristice se za grejanje prvenstveno), izbor je spao na ova dva modela:


VIVAX ACP-12CH35GEI
http://www.vivax.com/default.a...ArticleView&articleId=3822

Klima je pomenuta u ovoj temi, trebalo bi da je u pitanju Gree rebrendirani uredjaj sa Sanyo kompresorom i grejacem tacne sto je ajd' da kazem plus.


i MIDEA Vertu MSV1-12HRDN1
http://acs-klime.co.rs/Midea_MSV1-12HRDN1-QC2.php

Prednost je sto je ipak jaci i provereniji proizvodjac od Vivaxa, unutrasnja jedinica je lepsa, dok je po specifikacijama tu negde sa Vivaxom. Nema grejac tacne. Nesto jaca sa cenom.
Takodje u pitanju je stariji model (nije QC2 za 2011. koji ima Toshiba kompresor), tj nemam pojma koji je kompresor u ovom uredjaju..?

Takodje, zamolio bih da preskocimo preporuke tipa "stisni se jos 100-150e za Fujitsu" posto jednostavno budzet ne moze biti veci a i ova dva uredjaja realno mogu da nabavim po uslovima koji mi odgovaraju.

Znaci sta je po vama bolja opcija od pomenuta dva uredjaja.

Pozdrav,







Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.09.2011. u 13:24 - pre 153 meseci
Za pomenuti Vivax sam vec pisao pa da se ne ponavljam...Mideu nisam imao prilike da vidim uzivo,mislim na inverter mada sam vlasnik takve u fixed speed varijanti.Unutrasnja jedinica bi mogla biti malo tisa na max brzini duvanja,ali je mnogo veci problem sto Midea nikako da napravi klimu koja pamti zadnji zadati polozaj klapne sto zna jako da iritira (kod svakog ukljucenja mora da se podesi i klapna ukoliko taj default polozaj ne odgovara korisniku).
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.09.2011. u 14:01 - pre 153 meseci
To za polozaj klapne mi nije problem posto nece cesto da se pali-gasi.
Bitno mi je da uredjaj radi sto bolje (i tise) na niskim temperaturama, tj da ne ulazi u defrost svaki cas tj da defrostuje duze nego sto duva, da ima dobru temeraturu izduva. Posto je kvadratura relativno mala bitna mi je buka na LOW a ne na MAX brzini duvanja. Potrosnja isto (po specifikacijam je tu negde).
Takodje sveukupan kvalitet, tj koliko se uredjaj pokazao pouzdanim, mada razumem da uvek mogu biti i prvi kojem ce da se pokvari.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.09.2011. u 15:29 - pre 153 meseci
Za Mideu moras cekati da se javi neki vlasnik :) Taj Vivax se proizvodio do prosle godine,s nase strane montiran u obdaniste i radio je cele zime bez prekida i bez problema.Ja bih ti preporucio da ako se odlucis za Vivax,to bude ACP-12CH35AEI koji je zvanicni naslednik GEI modela (zbog brzine nabavke delova). http://www.kimtec.rs/portals/1/VivaxCoolKatalogSrbija2010.pdf
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2011. u 11:42 - pre 153 meseci
baggio, ne predlazemo mi tebi Fujitsu i slicno za dzabe, prvo tise su od ovih jeftinijih (sto si naveo da ti je bitno) kao i manja je potrosnja struje pa ce ta razlika od 100-150e brzo da se isplati, pogotovo na grejanju.
Defrost vreme zavisi isto od kvaliteta klime, kompresora kao i spoljnih uslova, da li je hladno, vlaznost itd....
Za grejanje bolje klime se same nude kao izbor ;)
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.dial-up.dsl.siol.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2011. u 14:54 - pre 153 meseci
Citat:
baggio: To za polozaj klapne mi nije problem posto nece cesto da se pali-gasi.
Bitno mi je da uredjaj radi sto bolje (i tise) na niskim temperaturama, tj da ne ulazi u defrost svaki cas tj da defrostuje duze nego sto duva, da ima dobru temeraturu izduva. Posto je kvadratura relativno mala bitna mi je buka na LOW a ne na MAX brzini duvanja. Potrosnja isto (po specifikacijam je tu negde).
Takodje sveukupan kvalitet, tj koliko se uredjaj pokazao pouzdanim, mada razumem da uvek mogu biti i prvi kojem ce da se pokvari.

Ako bas hoces dobru kvalitetu onda mozes da izaberes:
Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi

Ne znam koliko je kod vas najveci minus, ali gledaj da radi barem do -15 ako ne cak i na -20°C.
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.167.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.10.2011. u 11:46 - pre 153 meseci
Zdravi svima evo registrirao sam se konecno kako bi mogao nesto napisat. Proslje nedelje sam ugradio LG S12AF inverter i ne znam kako sam iskreno mogao do sada bez njega :) . Izduh mu je oko 720 kubika. Sada razmisljam o kupovini jos 1 kllimu pa ragledam kapacitetne table t.s kako klima radi na nizem temperaturi i kako vidim Fujitsu radi neki 30% bolje ali brate trosi mnogo vise nego LG ev kompresor pogledajte tabelu. Pa evo kako bi spredili rezultate u prilogu dajem kapaciteta fujitsu 12 lge i LG s12af narvavno tu su u tabeli i maestro libero. Pa molim za komentare kako bi odlucio dali opet LG ili Fujitsu mozda.

http://imageshack.us/photo/my-images/847/cs12af.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/27/fujitsu12lg.jpg/



i jos nesto garancija u mkd fujitsu je 1 god LG 3god

[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 01.10.2011. u 13:32 GMT+1]
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.10.2011. u 08:46 - pre 153 meseci
Pa o tome se i radi, na vecem minusu ces ostati bez grejanja sto nije slucaj ako uzmes Fujitsu.
A uporedjivati LG-a sa Fujitsu-om ne mozes nikako, procitaj malo temu i videces sta kazu iskusniji i praksa. Mene su odvratili od LG-a i nisam se pokajao.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.29.115.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.10.2011. u 10:43 - pre 153 meseci
Procitao sam forum nekoliko puta ali nikad nisam sreo ovakve tabele koji objasnjavaju na inzinjerski nacin, matematickim koeficentima(ili sam propustio).Cak i gore ,navijacki je pisano za Toshiba na primer Panasonic i ostalo(umalo kupim prvu). Kada sam proverio kapacitetne table recimo Toshiba ras16 I panasonic 12 LGE ,zaprepastio sam se kako se oba dvoje odnosi na -15 , klima koja skoro da radi kao 5tica na -15 daje samo 2.5kw to pisem za Toshibu slicno je i sa Panasonicom ona je nesto bolja ali daleku od Fujitsu pa i LGa ako hocemo. Tako sam i birao ovaj moj CS12AF inverter Hero, a ne samo kupio zasto je LG. Jer nisam ni mislo u pocetku da LG radi kvalitetne invertere.

Sto se tice Fujitsu planiram uzeti kako konacno moga usporedit.
Ali ako na -15 Fujitsu COP je 1.8 grije 3.24kw, a trosi 1.8kw na unutrasnja temperatura od 20 stepena i napolje -15 ona bolje ukljucit parno jer se skoro neisplati(pretpostavljam da je zbob Ipam ureda)
Ali kod naljsabijed LG COP ostaje nad 3 ili na unutrasnja temperatura od 20stepena i napoloje od -15 kapacitet klime je 2.96 kw a trosi 0.90kw.


E sada ko zivi na staru slavu, a ko napredovao polsljedne godine u inverter technologij to je domaci zadatak.
Tabele koje sam postirao gore cak su kog LGa vise transparentne jer data kaze da je merenje uradzeno na cevi od 7.5 metara, vlaznost vozduha 85% (sto je jako bitno) i bez topline kompresora i ostale uredaji, znaci net kapacitet. Dok kod Fujitsu stoji Blanko pa tako neznamo na koju vlaznost daje te vrednosti dali je 50% ili vise do 85%.

Vi imate iskustva prakticna sa 12 lgc fujitsu pa evo neko je ranije spomenuo da ima digitalni ured potrosnje pa moze stvarno kazat kako je klima trosila na -5 ,-10 ili vise.






[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 02.10.2011. u 11:58 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359108 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.