Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348864 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.10.2012. u 12:41 - pre 140 meseci
Evo ovako stoje stvari :)

Desio se pozar i stradala je unutrasnja jedinica
Vivax klima invertera model ACP-09CH25GECI

Moje pitanje glasi.

Da li moze da se ubaci unutrasnja jedinica od neke obicne klime ili mora biti od invertera?
Da li mora biti Vivax, ili moze i neka druga (zbog softvera)?
 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2012. u 17:50 - pre 140 meseci
Pomozite mi jer što više čitam vaše postove ja sve manje znam šta hoću.

Šta je bestbay kupovina između ova tri modela, a mislim da su karakteristike približno iste:

1. FUJITSU ASYG12LEC = 73.000 Fujitsu

2. DAIKIN RXN35K/FTXN35K = 63.000 Daikin

3. DELONGHI HI 12 HRDF1 = 55.000 DeLonghi
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2012. u 20:04 - pre 140 meseci
Procitaj sta kazu ljudi u"COOL SHOP" za Fujitsu--to kazu iz iskustva a to mnogo znaci-testirali klimu u realnim uslovima.Pozdrav.
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2012. u 20:19 - pre 140 meseci
Iako sam sigurno subjektivan jer imam Fujitsu, mislim da neces pogresiti nimalo ako je uzmes.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2012. u 19:35 - pre 140 meseci
FUJITSU ASYG12LEC
I ja sam za ovu ali uzmi direktno od uvoznika, Viacom-a.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2012. u 20:22 - pre 140 meseci
Nikako Viacom, vec sam pisao o tome... Upropastili su mi instalaciju u zidu (cevi od klime) - krajnje amaterski, a u komunikaciji su toliko bezobrazni i drski da nemam reci (ovo se odnosi na neku zenu koja tamo radi). Pored Samsare kod Vuka, apsolutno najgora firma u kojoj mozes da kupis klimu
 
+1

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2012. u 15:05 - pre 139 meseci
Citat:
djalf:
FUJITSU ASYG12LEC
I ja sam za ovu ali uzmi direktno od uvoznika, Viacom-a.

Hvala svima na preporukama!

Uzeo sam FUJITSU ASYG12LEC, a zbog dosta povoljnije cene ipak sam uzeo kod Viacom-a. Danas je montirana pa cu vam javiti prve utiske.

Jos jednom, hvala svima na pomoci!
 
0

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2012. u 18:27 - pre 139 meseci
Hteo bih da postavim jedno pitanje u vezi korišćenja klima uređaja.Jedna od stvari koja me interesuje,a nisam do sada dobio kvalitetan odgovor je u vezi korišćenja grejača spoljne jedinice.Imam Galanz koji ima ovaj grejač za temeperature ispod nule...kako se on,zapravo koristi?Da li ga prvo uključim,pa tek posle klimu,ili uključim klimu,pa posle uključim grejač?Drugo pitanje je da li posle nekog vremena on treba da se isključi,ili treba da radi sve dok klima radi,a napolju je neka temp. ispod nule?Osim Heat Aux opcije za grejanje spoljne jedinice,postoji još jedna opcija Light wave čija mi funkcija nikako nije jasna.Šta ona,zapravo radi?pozz
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2012. u 19:56 - pre 139 meseci
Citat:
Sylvester:
Nikako Viacom, vec sam pisao o tome... Upropastili su mi instalaciju u zidu (cevi od klime) - krajnje amaterski, a u komunikaciji su toliko bezobrazni i drski da nemam reci (ovo se odnosi na neku zenu koja tamo radi). Pored Samsare kod Vuka, apsolutno najgora firma u kojoj mozes da kupis klimu

Ne znam ko je bio kod tebe, ja sam pre godinu dana narucio jednu za prijateljicu, nikakav problem nismo imali sa njima.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 10:08 - pre 139 meseci
Citat:
MMaarrCCoo:
Hteo bih da postavim jedno pitanje u vezi korišćenja klima uređaja.Jedna od stvari koja me interesuje,a nisam do sada dobio kvalitetan odgovor je u vezi korišćenja grejača spoljne jedinice.Imam Galanz koji ima ovaj grejač za temeperature ispod nule...kako se on,zapravo koristi?Da li ga prvo uključim,pa tek posle klimu,ili uključim klimu,pa posle uključim grejač?Drugo pitanje je da li posle nekog vremena on treba da se isključi,ili treba da radi sve dok klima radi,a napolju je neka temp. ispod nule?Osim Heat Aux opcije za grejanje spoljne jedinice,postoji još jedna opcija Light wave čija mi funkcija nikako nije jasna.Šta ona,zapravo radi?pozz

Grejac spoljne jedinice klima uredjaja sluzi ---kada se klima INTENZIVNO koristi u rezimu grejanja na temperaturama ispod 0 c da -NE-dodje do pojave leda na dnu --donjem poklopcu-- spoljasnje jedinice jer postoji mogucnost da se povecava visina leda koja moze da dovede do ostecenja elise ventilatora u spoljnoj jedinici i zamrzavanje donjeg dela--to bi bila svrha grejaca spoljne jedinice kod nas u Srbiji i nasih klimatskih uslova--naravno za klime koje su za to i predvidjene inverteri n.p.r -15 c.Kod ARTIK modela situacija je drugacija jer oni rade u ekstremnim uslovima koji ne vladaju u nasoj zemlji.E sada postoje i razne VARIJACIJE na tu temu--kompresor koji nije predvidjen da radi na niskim temperaturama,lose funkcionisanje klime pri niskim temperaturama--pojava leda,los defrost klime ........neki kazu da grejac spoljne jedinice to sve moze da popravi--ja u to --NE--VERUJEM da u praksi sto se tice grejanja taj grejac da ima neku bitnu ulogu-- Po mom misljenju taj grejac na tvojoj klimi je rezultat MARKENTINGA koji u praksi nema neku znacajnu ulogu.Cist MARKENTING..........
 
0

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 11:07 - pre 139 meseci
Citat:
kafa101: Grejac spoljne jedinice klima uredjaja sluzi ---kada se klima INTENZIVNO koristi u rezimu grejanja na temperaturama ispod 0 c da -NE-dodje do pojave leda na dnu --donjem poklopcu-- spoljasnje jedinice jer postoji mogucnost da se povecava visina leda koja moze da dovede do ostecenja elise ventilatora u spoljnoj jedinici i zamrzavanje donjeg dela--to bi bila svrha grejaca spoljne jedinice kod nas u Srbiji i nasih klimatskih uslova--naravno za klime koje su za to i predvidjene inverteri n.p.r -15 c.Kod ARTIK modela situacija je drugacija jer oni rade u ekstremnim uslovima koji ne vladaju u nasoj zemlji.E sada postoje i razne VARIJACIJE na tu temu--kompresor koji nije predvidjen da radi na niskim temperaturama,lose funkcionisanje klime pri niskim temperaturama--pojava leda,los defrost klime ........neki kazu da grejac spoljne jedinice to sve moze da popravi--ja u to --NE--VERUJEM da u praksi sto se tice grejanja taj grejac da ima neku bitnu ulogu-- Po mom misljenju taj grejac na tvojoj klimi je rezultat MARKENTINGA koji u praksi nema neku znacajnu ulogu.Cist MARKENTING..........


Sve mi je to jasno i,verovatno,ima dosta istine...moja klima greje do -10,nije inverter,spoljna jedinica je ušuškana ispod terase,na južnoj strani,ne može da joj priđe nikakva padavina ni blizu,pa verujem da može da radi na toj temp,za lako dogrevanje,naravno,a ne za samostalno grejanje samo na klimu.Samo me interesuje da li se grejač koristi sve vreme dok greje ili se ugasi posle nekog vremena?pozz
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.170.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 16:18 - pre 139 meseci
Citat:
miroo:
Pomozite mi jer što više čitam vaše postove ja sve manje znam šta hoću.

Šta je bestbay kupovina između ova tri modela, a mislim da su karakteristike približno iste:

1. FUJITSU ASYG12LEC = 73.000 Fujitsu

2. DAIKIN RXN35K/FTXN35K = 63.000 Daikin

3. DELONGHI HI 12 HRDF1 = 55.000 DeLonghi



Poglej sta su napisali za Fujitsu


Potrosnja 0.92 KW DO MAX 0.99 KW zavisi od spolne temperature.... jer ovo nije tacno, klima potrosi toliko na nominalnoj radnji ,a presmetaj AMP za maks potrosnju sto bi moglo ici do 2 kw i vise. I kako da sada njih pitas za savjet.


By the way uz izbor koji si naveo prva je najbolji izbor bar po snazi.Steta sto nije BLDC kompresor, jer to znaci da ce klima razlicno radit prve godine od ugradnje i recimo posle 3 godina. Jer potrosni materijal motora radi svoje.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 19:37 - pre 139 meseci
Fujitsu klime u principu veoma malo gube na kapacitetu sa padom spoljne temperature n.p.r na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w a klima fujitsu 14 lu isporucuje 4300 w i vrednosti COP iznosi 2 i malo vise na temperaturi od -7 c -- to je vrednost za MAX kapacitete -- a kada su potrebni MANJI kapaciteti COP drasticno raste i u rangu je sa slicnim japanskim klimama.Kada dodje zima a tebi zatreba jos malo vise toplote Fujitsu ce ti pruziti ali naravno po skupljoj ceni --pa prijatelju to kosta--ali zato ako imas Tosibu.....ili... ona ti to nece pruziti ni za kakve pare--i da hoces da platis ne moze.Tosiba je okrenuta samo jeftinoj kolicini toplote a to su MALE kolicine toplote--mali kapaciteti na osnovu kojih se dobija i mala potrosnja struje.Te male kapacitete Fujitsu ce ti isto pruziti uz vrlo malo odstupanje u odnosu na Tosibu.Pisao sam poredjenje Fujitsu 9 lt i Tosibe daisekai 16 razlike su vrlo MALE .To je poslovna politika --svaka firma ima svoju pa tako je Tosiba okrenuta maloj potrosnji struje ali i malim kapacitetima.Slogan firme Fujitsu glasi -- MOGUCNOSTI SU NEOGRANICENE--i u skladu sa tom filozofijom oni i konstruisu svoje klima uredjaje. To sto si ti video potrosnju struje u nekakvim tabelema to su vrednosti koje se odnose na MAX kapacitete koji mogu da ti pokazu i to da Fujitsu ugradjuje jako kvalitetne kompresore sa velikim kapacitetima i zato nemoj da se brines da ce te klime tako lako da izgube na kapacitetu.Kada imas malu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti to pruziti uz malu potrosnju struje ali ako imas vecu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti takodje i to pruziti ali po visoj ceni.A to sto su ljudi napisali u toj radnji za Fujitsu je napisano jer su ljudi zadovoljni--oni prodaju razne klime raznih proizvodjaca pa sto nisu za nekog drugog napisali tako nesto--to ti pokazuje njihovo zadovoljstvo i u grejanju i u placanju struje.
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 21:21 - pre 139 meseci
Razmišljam da uzmem MITSUBISHI HEAVY SRK25ZGX-S cena je 80.000 din , ali sam prvo hteo da se posavetujem sa vama. Po svemu što sam ovde pročitao trebalo bi da je ovo kvalitetan uređaj sa odličnim perfomansama na papiru. Da li je neko imao iskustva sa ovim uređajem i da li vredi te pare? Inače bi uređaj koristio za noćno grejanje i ispomoć gasnom kotlu preko dana.
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.164.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 22:16 - pre 139 meseci
Citat:
kafa101:
Fujitsu klime u principu veoma malo gube na kapacitetu sa padom spoljne temperature n.p.r na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w a klima fujitsu 14 lu isporucuje 4300 w i vrednosti COP iznosi 2 i malo vise na temperaturi od -7 c -- to je vrednost za MAX kapacitete -- a kada su potrebni MANJI kapaciteti COP drasticno raste i u rangu je sa slicnim japanskim klimama.Kada dodje zima a tebi zatreba jos malo vise toplote Fujitsu ce ti pruziti ali naravno po skupljoj ceni --pa prijatelju to kosta--ali zato ako imas Tosibu.....ili... ona ti to nece pruziti ni za kakve pare--i da hoces da platis ne moze.Tosiba je okrenuta samo jeftinoj kolicini toplote a to su MALE kolicine toplote--mali kapaciteti na osnovu kojih se dobija i mala potrosnja struje.Te male kapacitete Fujitsu ce ti isto pruziti uz vrlo malo odstupanje u odnosu na Tosibu.Pisao sam poredjenje Fujitsu 9 lt i Tosibe daisekai 16 razlike su vrlo MALE .To je poslovna politika --svaka firma ima svoju pa tako je Tosiba okrenuta maloj potrosnji struje ali i malim kapacitetima.Slogan firme Fujitsu glasi -- MOGUCNOSTI SU NEOGRANICENE--i u skladu sa tom filozofijom oni i konstruisu svoje klima uredjaje. To sto si ti video potrosnju struje u nekakvim tabelema to su vrednosti koje se odnose na MAX kapacitete koji mogu da ti pokazu i to da Fujitsu ugradjuje jako kvalitetne kompresore sa velikim kapacitetima i zato nemoj da se brines da ce te klime tako lako da izgube na kapacitetu.Kada imas malu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti to pruziti uz malu potrosnju struje ali ako imas vecu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti takodje i to pruziti ali po visoj ceni.A to sto su ljudi napisali u toj radnji za Fujitsu je napisano jer su ljudi zadovoljni--oni prodaju razne klime raznih proizvodjaca pa sto nisu za nekog drugog napisali tako nesto--to ti pokazuje njihovo zadovoljstvo i u grejanju i u placanju struje.




1. "na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w." To je tacno ali uz 66% vlaznost vazduha tako Futjitsu meri taj kapacitet. Zimno vreme kade je temperatura -7 ili jace vrlo retko imas vlaznost vazduha ispod 90%. Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

2. Fujitsu ima sigurno kvalitetnih kompresora. Ali kao i svaka elektronika koja ima Cetkice trosi se. Zatoa sam napomenuo da Fujitsu nema BLDC motor ili tzv brushless(ako neko siguran da ima nek me popravi za taj model LCE siguran sam da nema). Prednost BLDC je da Nema trijanja, a kapacitet cirkulacija ulja u motor je na minimum sto je izuzetno vazno za nize temperature od -10. Dasekai V ima takav tip kompresoria i nijedna TOshiba prije nema. LG modeli Inverter V su svi sa BLDC. Tu je naravno i daikin.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 22:30 - pre 139 meseci
To je sigurno dobar uredjaj i tvoje razmisljanje je dobro--ja to isto radim samo sa drugim uredjajem ali mislim da je isto tako ovo dobra kombinacija--termostat centralnog grejanja mora biti bezicni . Mitsubishi hevy ti je negde u sredini izmedju Tosibe i Fujitsu sto se tice kapaciteta i potrosnje struje -- zlatna sredina.Moj savet je da se obratis generalnom uvozniku za MITSU i da zatrazis podatke o kapacitetu klime na niskim temperaturama n.p.r - 7 c --videces vec kada ti to posalju i shodno tome odlucis STA ZELIS i koji kapacitet je tebi potreban--EURO KLIMA imas sajt- poslaceti sigurno--TRAZI.Pozdravljam ,razmisljanje je pozitivno.Pozdrav............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2012. u 22:59 - pre 139 meseci
E prijatelju kad bi ti pisao istoriju malo bi sta uspeo da napises.Stalo bi sve u tri godine--kredibilitet nekog proizvodjaca se gradi godinama a Fujitsu to gradi mnogo duze pa sta su ljudi radili do sada bez tih BLDC kompresora--jel ti to mislis na permanetne-neodimijumske magnete--koja klima sa one liste ima taj kompresor ili hoces da nam pokazes svoje znanje-objasni nama da i mi nesto saznamo da se edukujemo.Tosiba daisekai 5 se vrlo kratko zadrzala u proizvodnom programu Tosibe-- NE-PROIZVODI se od prosle godine -ne znam zasto kazi mi.A mozes da nam kazes i za Daikina u kojoj klimi imaju taj kompresor -da znamo i mi za to.Ja imam Fujitsu mozda ona ima taj kompresor..........................
 
0

Seneca
Vlasta Rajkovic
moljac, A.C.S.
Beograd

Član broj: 286384
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 00:28 - pre 139 meseci
Ljudi, ponizno molim za pomoc. Imam rok do srede da se odlucim.

Imam na raspolaganju 60.000din za inverter klimu, sta kupiti?

Zagrevam povrsinu oko 30m2 (u Beogradu) pravilno rasporedjenih (klima pokriva toliki prostor). Trenutno se grejem na radijatore (parni kotao) i prosle zime sam imao dobro grejanje i "dobre" racune za struju (cca 12.000-14.000din). Komsija ispod mene je pre dve godine kupio LG inverter (nemam pojma koji je model), dao 600evra sa sve ugradnjom i radi mu fantasticno. Zimus, kada je bilo ono gadno hladno vreme, njemu je njegov LG spasio novcanik, a pritom je cele zime sedeo u stanu u sorcu i majci.

Ja imam 60.000din + pare za ugradnju, a hteo bih da uradim isto sto i moj komsija. Da li je izvodljivo? Ne razumem se u brednove, u podatke i karakteristike jos manje. Molim Vas, pomagajte.

P.S. lik koji je komsiji ugradio tog LG-a pre dve godine, nudi mi nekog KOREL-a za 460evra sa ugradnjom, ali sam prilicno skeptican. Valja li to cemu?

Vidim da ima raznih marki, ali meni to ne znaci nista. Poenta mi je da racun za struju skratim na max 4.000din (komsijin najveci racun prosle zime zime je bio 2800din). Da napomenem da su nam stanovi identicni, a da smo slicni potrosaci (on zivi sa zenom, ja zivim sa zenom, i jedan i drugi bez dece).

Ove sam video kao interesantno:

http://www.tehnomanija.rs/klime/delonghi-klima-h112-hrdf1.html
http://www.klime.rs/invertor-k...n-klima-uredjaj-rxn35k-ftxn35k (ova prelazi moj budzet, ali bih zagrizao mamac ako valja...samo ovo je bas-bas gornja cena)
http://www.tehnomanija.rs/klime/samsung-klima-aqv12pwcncee.html (ne znam ko mi rece da su samsung klime bas sr*nje)
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=183

H V A L A !


An unpopular rule is never long
maintained.
Seneca
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 07:01 - pre 139 meseci
Hvala kafa101.
Nije mi od presudne važnosti kapacitet ,da li ce to biti recimi na minus 10 1,7kw ili 2,5 kw sve dok je COP dobar. Jer za sada klima neće biti jedini izvor grejanja . Ako se dobro pokaže sledeće godine bi uzeo još jednu i dve bi mi završavale posao, a ako ne uvek je tu gasni kotao za ekstremne uslove .Trenutno imam jednu koja nije inverter i grejem se samo sa njom do nekih +5 bez problema. Inače grejem 70kvm. novogradnja demit 8cm. na zidovima, pvc stolarija, gornja ploča 10cm mineralna vuna i pod 3cm stirodur i plivajuci estrih.

Seneca, ja sam u sličnoj situaciji kao Vi , s tim što bi ja mogao da premašim Vaš limit . Ono što sam ja pronašao kao potencijalno zanimljivo u tom cenovnom rangu , a poznavaoci neka me isprave ako grešim , je Mitsubishi MSZ-HC25VA sa cenom od 505 eura i Fujitsu 12 llca u jednoj od radnji za 64.000 dinara.
Pozdrav
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 08:27 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

Ovo je potpuno proizvoljan i netačan podatak.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348864 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.