Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316779 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.175.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 09:21 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:
Citat:
kafa101:
Fujitsu klime u principu veoma malo gube na kapacitetu sa padom spoljne temperature n.p.r na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w a klima fujitsu 14 lu isporucuje 4300 w i vrednosti COP iznosi 2 i malo vise na temperaturi od -7 c -- to je vrednost za MAX kapacitete -- a kada su potrebni MANJI kapaciteti COP drasticno raste i u rangu je sa slicnim japanskim klimama.Kada dodje zima a tebi zatreba jos malo vise toplote Fujitsu ce ti pruziti ali naravno po skupljoj ceni --pa prijatelju to kosta--ali zato ako imas Tosibu.....ili... ona ti to nece pruziti ni za kakve pare--i da hoces da platis ne moze.Tosiba je okrenuta samo jeftinoj kolicini toplote a to su MALE kolicine toplote--mali kapaciteti na osnovu kojih se dobija i mala potrosnja struje.Te male kapacitete Fujitsu ce ti isto pruziti uz vrlo malo odstupanje u odnosu na Tosibu.Pisao sam poredjenje Fujitsu 9 lt i Tosibe daisekai 16 razlike su vrlo MALE .To je poslovna politika --svaka firma ima svoju pa tako je Tosiba okrenuta maloj potrosnji struje ali i malim kapacitetima.Slogan firme Fujitsu glasi -- MOGUCNOSTI SU NEOGRANICENE--i u skladu sa tom filozofijom oni i konstruisu svoje klima uredjaje. To sto si ti video potrosnju struje u nekakvim tabelema to su vrednosti koje se odnose na MAX kapacitete koji mogu da ti pokazu i to da Fujitsu ugradjuje jako kvalitetne kompresore sa velikim kapacitetima i zato nemoj da se brines da ce te klime tako lako da izgube na kapacitetu.Kada imas malu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti to pruziti uz malu potrosnju struje ali ako imas vecu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti takodje i to pruziti ali po visoj ceni.A to sto su ljudi napisali u toj radnji za Fujitsu je napisano jer su ljudi zadovoljni--oni prodaju razne klime raznih proizvodjaca pa sto nisu za nekog drugog napisali tako nesto--to ti pokazuje njihovo zadovoljstvo i u grejanju i u placanju struje.




1. "na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w." To je tacno ali uz 66% vlaznost vazduha tako Futjitsu meri taj kapacitet. Zimno vreme kade je temperatura -7 ili jace vrlo retko imas vlaznost vazduha ispod 90%. Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

2. Fujitsu ima sigurno kvalitetnih kompresora. Ali kao i svaka elektronika koja ima Cetkice trosi se. Zatoa sam napomenuo da Fujitsu nema BLDC motor ili tzv brushless(ako neko siguran da ima nek me popravi za taj model LCE siguran sam da nema). Prednost BLDC je da Nema trijanja, a kapacitet cirkulacija ulja u motor je na minimum sto je izuzetno vazno za nize temperature od -10. Dasekai V ima takav tip kompresoria i nijedna TOshiba prije nema. LG modeli Inverter V su svi sa BLDC. Tu je naravno i daikin.



Citat:
kafa101:
E prijatelju kad bi ti pisao istoriju malo bi sta uspeo da napises.Stalo bi sve u tri godine--kredibilitet nekog proizvodjaca se gradi godinama a Fujitsu to gradi mnogo duze pa sta su ljudi radili do sada bez tih BLDC kompresora--jel ti to mislis na permanetne-neodimijumske magnete--koja klima sa one liste ima taj kompresor ili hoces da nam pokazes svoje znanje-objasni nama da i mi nesto saznamo da se edukujemo.Tosiba daisekai 5 se vrlo kratko zadrzala u proizvodnom programu Tosibe-- NE-PROIZVODI se od prosle godine -ne znam zasto kazi mi.A mozes da nam kazes i za Daikina u kojoj klimi imaju taj kompresor -da znamo i mi za to.Ja imam Fujitsu mozda ona ima taj kompresor..........................



1.Da si vise pisao podatke a manje filozovije o istorije ondak bi ne bi bio akademik foruma.
2. Jer citas pre nego sto napises za Dasekai V. Ja sam rekao samo da nijedan prije ovaj model nije imao brushless motor. A jer se Dasekai VI proizvodi il toshiba zaprela proizvodnjom klime? Ko je u potpunost ista masinjerija bldc. Tako se nemoj pravit puno pametan.
3. Jeste to su neodimiumske magnete cija je cjena par puta skocila u zadnjih 5 godina jer je kina zabranila izvoz rare earth elemenata.
4. Daikin cak je poceo ugradnjom BLDC motora cak i u Altherma kombinovane serija zato su dobili cop od 4.4 na multi sustemi sto je retkost.
5. Fujitsi ime Made in China 100% njena garancija klime u Makedoniji je svega 12 mjeseca, dok cak i jedan Neo daje 24 mjeseca. Uvoznik nece da cuje da za elektronike vise od 12 mjeseca. Ipan ne kazem da je klima losa samo nabrojam fakte.

 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.175.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 09:43 - pre 139 meseci



Kalimero ja sam pokazo da moj post nije proizvoljan sada ti pokazi da je tvoj komentar proizvoljan ili molim te cuti kada nemas sto rjeci vec 2 godine za redom.



 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 10:04 - pre 139 meseci
^
Vidi, kad god napišeš ovako nešto:
Citat:
mkdklima:Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

ja ću naći za shodno da napišem da je to neistina.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.10.2012. u 10:33 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:
Citat:
mkdklima:
Citat:
kafa101:
Fujitsu klime u principu veoma malo gube na kapacitetu sa padom spoljne temperature n.p.r na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w a klima fujitsu 14 lu isporucuje 4300 w i vrednosti COP iznosi 2 i malo vise na temperaturi od -7 c -- to je vrednost za MAX kapacitete -- a kada su potrebni MANJI kapaciteti COP drasticno raste i u rangu je sa slicnim japanskim klimama.Kada dodje zima a tebi zatreba jos malo vise toplote Fujitsu ce ti pruziti ali naravno po skupljoj ceni --pa prijatelju to kosta--ali zato ako imas Tosibu.....ili... ona ti to nece pruziti ni za kakve pare--i da hoces da platis ne moze.Tosiba je okrenuta samo jeftinoj kolicini toplote a to su MALE kolicine toplote--mali kapaciteti na osnovu kojih se dobija i mala potrosnja struje.Te male kapacitete Fujitsu ce ti isto pruziti uz vrlo malo odstupanje u odnosu na Tosibu.Pisao sam poredjenje Fujitsu 9 lt i Tosibe daisekai 16 razlike su vrlo MALE .To je poslovna politika --svaka firma ima svoju pa tako je Tosiba okrenuta maloj potrosnji struje ali i malim kapacitetima.Slogan firme Fujitsu glasi -- MOGUCNOSTI SU NEOGRANICENE--i u skladu sa tom filozofijom oni i konstruisu svoje klima uredjaje. To sto si ti video potrosnju struje u nekakvim tabelema to su vrednosti koje se odnose na MAX kapacitete koji mogu da ti pokazu i to da Fujitsu ugradjuje jako kvalitetne kompresore sa velikim kapacitetima i zato nemoj da se brines da ce te klime tako lako da izgube na kapacitetu.Kada imas malu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti to pruziti uz malu potrosnju struje ali ako imas vecu potrebu za toplotom Fujitsu ce ti takodje i to pruziti ali po visoj ceni.A to sto su ljudi napisali u toj radnji za Fujitsu je napisano jer su ljudi zadovoljni--oni prodaju razne klime raznih proizvodjaca pa sto nisu za nekog drugog napisali tako nesto--to ti pokazuje njihovo zadovoljstvo i u grejanju i u placanju struje.




1. "na temperaturi od -7 c klima fujitsu lgc12 isporucuje 3800 w." To je tacno ali uz 66% vlaznost vazduha tako Futjitsu meri taj kapacitet. Zimno vreme kade je temperatura -7 ili jace vrlo retko imas vlaznost vazduha ispod 90%. Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

2. Fujitsu ima sigurno kvalitetnih kompresora. Ali kao i svaka elektronika koja ima Cetkice trosi se. Zatoa sam napomenuo da Fujitsu nema BLDC motor ili tzv brushless(ako neko siguran da ima nek me popravi za taj model LCE siguran sam da nema). Prednost BLDC je da Nema trijanja, a kapacitet cirkulacija ulja u motor je na minimum sto je izuzetno vazno za nize temperature od -10. Dasekai V ima takav tip kompresoria i nijedna TOshiba prije nema. LG modeli Inverter V su svi sa BLDC. Tu je naravno i daikin.



Citat:
kafa101:
E prijatelju kad bi ti pisao istoriju malo bi sta uspeo da napises.Stalo bi sve u tri godine--kredibilitet nekog proizvodjaca se gradi godinama a Fujitsu to gradi mnogo duze pa sta su ljudi radili do sada bez tih BLDC kompresora--jel ti to mislis na permanetne-neodimijumske magnete--koja klima sa one liste ima taj kompresor ili hoces da nam pokazes svoje znanje-objasni nama da i mi nesto saznamo da se edukujemo.Tosiba daisekai 5 se vrlo kratko zadrzala u proizvodnom programu Tosibe-- NE-PROIZVODI se od prosle godine -ne znam zasto kazi mi.A mozes da nam kazes i za Daikina u kojoj klimi imaju taj kompresor -da znamo i mi za to.Ja imam Fujitsu mozda ona ima taj kompresor..........................



1.Da si vise pisao podatke a manje filozovije o istorije ondak bi ne bi bio akademik foruma.
2. Jer citas pre nego sto napises za Dasekai V. Ja sam rekao samo da nijedan prije ovaj model nije imao brushless motor. A jer se Dasekai VI proizvodi il toshiba zaprela proizvodnjom klime? Ko je u potpunost ista masinjerija bldc. Tako se nemoj pravit puno pametan.
3. Jeste to su neodimiumske magnete cija je cjena par puta skocila u zadnjih 5 godina jer je kina zabranila izvoz rare earth elemenata.
4. Daikin cak je poceo ugradnjom BLDC motora cak i u Altherma kombinovane serija zato su dobili cop od 4.4 na multi sustemi sto je retkost.
5. Fujitsi ime Made in China 100% njena garancija klime u Makedoniji je svega 12 mjeseca, dok cak i jedan Neo daje 24 mjeseca. Uvoznik nece da cuje da za elektronike vise od 12 mjeseca. Ipan ne kazem da je klima losa samo nabrojam fakte.

E bas si me obradovao pa ti si mislio na TE MAGNETE a ja pomislio da su ti motori neka nova tehnologija--neko novo cudo.Zamisli molim te pa moja klima ima bas te MAGNETE --inace ja imam Fujitsu klimu i jos ima i twin rotary compressor --a cuo sam da te magnete ima i Panasonic,Sonyo,Tosiba,Mitsubishi hevy n.p.r model SRK 50 zjx....te magnete ima i Fujitsu Nocria........itd.Bas sam imao srece kada sam kupovao klimu-ja pomislio da Fujitsu to uopste ne koristi u svojim klimama i da ce klimi za 3 godine da odu te cetkice.Nego sta ce da rade ljudi koji su vec kupili Daikin,Fujitsu,Mitsubishi....sa tim cetkicama oni su izgleda uzalud potrosili svoj novac.Daj ljudima neki savet sta da rade da se izvuku nekako ako je uopste moguce iz te situacije..........Koliko mogu da primetim po tebi je i NEO kvalitetnija klima nego Fujitsu--a jel to ti imas neko lose iskustvo sa Fujitsu klimama ili samo pricas neke tvoje TEORIJE.Meni licno vise prija da cujem misljenja ljudi koji govore iz svog iskustva jer iskustvo je jako vazan pokazatelj--PRAKSA--


[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 23.10.2012. u 14:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 23.10.2012. u 23:13 GMT+1]
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.10.2012. u 21:12 - pre 139 meseci
Evo primera koliko je vazan MARKETING .Naravno da Japanski proizvodjaci ugradjuju te stalne-jake magnete ali oni u svojim katalozima to pomenu u jednoj recenici ili uopste ne napisu nista.Vecina kupaca koji hoce da kupe kvalitetan uredjaj raspitaju se koji proizvodjac u toj oblasti je dobar a ko je najbolji ,i na osnovu toga kupuju uredjaj--njega uopste nezanima sta je unutra on hoce da to radi kvalitetno.Kako je Mitsubishi hevy uspeo da za model srk 50 zjx dobije COP 4.44 za 6 kw u grejanju to vecini kupaca nije bitno--kupci to jednostavno ocekuju to je dobar proizvodjac--ali ni Mitsubishi se nije trudio da svoju tehnologiju prezentuje na adekvatan nacin.E sada od kada je LG predstavio svoju novu seriju- inverter V-krecu majstori MARKENTINGA.Gde god je moguce to se koristi --BLDC ,neodimijumski magneti..........prosto da covek pomisli kako su oni sve to i izmislili. Ipak su oni MAJSTORI MARKETINGA.Sto se tice tih magneta oni su odlicni kompresori ce biti sve bolji i bolji tehnologija napreduje-- videcemo sta ce Japanci da smisle novo.Inace Japanci na svom trzistu prodaju klime sa jako visokim vrednostima COP-a , a nama i dalje prodaju klime sa malim COP vrednostima.Nije tacan podatak da je Kina zabranila izvoz magneta nego je uvela KVOTE na izvoz--i naravno vec se vrsi pritisak na Kinu da povuce uredbu o kvotama--podneta je i tuzba.Opasni su ovi ZUTI SA POLUOSTRVA.Nekad su se zvali GOLD STAR a sada LG.

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 25.10.2012. u 09:00 GMT+1]
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.173.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.10.2012. u 23:30 - pre 139 meseci
Jas sam ocigledno jedini ko postira fakte: Kapacitetne table proizvodzaca,specifikacije i oficijalne literature. Dok svi ostali pricaju na pamet bar da je marketing. Kako se moze vidjet Fujitsu LEC (made in china) na -15 daje 2.90 kw mocnost dok najslabija LG-aka Goldstar NHO serija V inverter daje 2,98kw(zadatom 22stepena) ali stom razlikom da Fujitsu je merenje pri 66% vlaznost vazduha, a LG pri 85% vlaznost vazduha. Sto je drasticna razlika, interesanto bi bilo da se izmeri Fujitsu LEC na -15 ali pri 85% vlaznost(koliko je realna svaki dan u toku zime) da vidimo dali ce opalit bar 2.45 kw toliko daje RAS 16 Av ant serija Toshiba. .E moj dragi kafa..... i tvoji zuti goldstar i vreme Jugoslavija.

ps. Za bldc u panasonic fujitsu i sve drugde za te stvari mrzi me pricat,oprosti ali su to glupost,zna se tacno koji modeli imaju i koji su oni kompresore pozajmljivali(panasonic) kada im je otprilike 25% prodate klime vraceno u servis. Jos dan danas najnovija MK3 serija panasonic inverter pise da aparat ne smije duze vremena radit na temperaturi od -5 ili vise.To pise u prospekat 2011 pod * gde se opisuje da klima radi na -15. Ironicno ne!
p.s imam iskustva za panasonic(malesya), hitachi i druga godina Goldstar Inverte V.





[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 26.10.2012. u 00:42 GMT+1]
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 09:50 - pre 139 meseci
Baš mi je interesantno, da uspoređujete razne klime a na moj post (str.145) kdje su linkovi do skandinavskih testa nije bilo ni jede replike....
Ok znam, da večina ne priča švedski ili finski......ali milim da če stučkoti znati šta brojke znače....


Dosta se ovde piše kako TOSHIBA nema snage za grijanjeje ali ako se je uspoređuje sa klimamam koje rade do -25°C , dobro bi bilo da se gleda i taku TOSHIBU(modeli ND- nordic).Npr. na jednom testu na -20°C ima više snage nego FUJITSU......
Nisu Toshibe samo za aziju i mediteran kdje su mile zime...... ali je i istina da je takva TOSHIBA skupa(!!!)

evo TEST finskom(2010):
http://www.toshibavarmepumper....petest,%20h%c3%b8st%202010.pdf



Moram reči i nešto o grancijama o Fujitsu..ne znam kako je U MAK ali SRB ali u Slovenije je garancija 2 godine(može se i produžiti na 6 godina!----ali to samo uz redni servis , koji je cca 50€ sveke godine)





evo vam i jedan noviji test (SEPT 2012)........
http://www.forbrukerradet.no/annet/tester-og-kjøpetips/produkter/_attachment/1134181?_ts=139af9d3488




 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 10:19 - pre 139 meseci
^
Znaš kako, ne počinje ova tema od juče... Test koji linkuješ je već postavljan na ovoj temi, pre godinu dana - ovde., pa imaš posle toga i komentare.

@mkdklima
Citat:
mkdklima: Jas sam ocigledno jedini ko postira fakte:...

Citat:
mkdklima: ...interesanto bi bilo da se izmeri Fujitsu LEC na -15 ali pri 85% vlaznost(koliko je realna svaki dan u toku zime) da vidimo dali ce opalit bar 2.45 kw

A pre toga pišeš ovo:
Citat:
Tako da slobodno umanji tih 3800w za 35%.

Ovo navedeno su fakti?
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.162.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 11:50 - pre 139 meseci
kalimero ne znam zasto uopce trosim vremena da bi tebi opet slao reply, ima sve sto sam ovde dobornamerno postirao od prosle godinie i ti i ja pa ljudi neka citaju da vidi ko prica svasta, a nista i semantice pravopisne greske jer nema sto drugo rjeci. Meni jako zao sto sam te razocaro u vlastitoj fujitsu legende, ali to me isprovociralo kada ste ovde navijali da samo toshiba fujitsu vrjedi i nista vise sve je smece. Sada ljudi imaju bar nesto vise procitat.
Sto se tice ovog sto si mene citirao ne znam u sto je problem mozes probat slozit 3800 i 35 % dali to daje 2.45kw. Dali je 2.45 spekulacija od 2.90kw, jest e; to moze i dole ici ili gore ali nikako gore od 2.9kw vec samo dole.tvoji navijacke postove u zadnjih godina 100% se nema sto dokumentaciski ni procitat.


da prilozim opet dokumentacij ovaj put na Ras 16 Toshiba. av ant. Ja sam pogresio na -15 kapacitet 100% ne daje 2.45 vec samo 2.24w. to je cop izvrzan. Tezina vlaznost vazduha od +- 20% nije zanemarljiva stvar.



http://toshiba-aircon.co.uk/as...0107_137_167SKV-E3%20Avant.pdf
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 12:20 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:
Jas sam ocigledno jedini ko postira fakte: Kapacitetne table proizvodzaca,specifikacije i oficijalne literature. Dok svi ostali pricaju na pamet bar da je marketing. Kako se moze vidjet Fujitsu LEC (made in china) na -15 daje 2.90 kw mocnost dok najslabija LG-aka Goldstar NHO serija V inverter daje 2,98kw(zadatom 22stepena) ali stom razlikom da Fujitsu je merenje pri 66% vlaznost vazduha, a LG pri 85% vlaznost vazduha. Sto je drasticna razlika, interesanto bi bilo da se izmeri Fujitsu LEC na -15 ali pri 85% vlaznost(koliko je realna svaki dan u toku zime) da vidimo dali ce opalit bar 2.45 kw toliko daje RAS 16 Av ant serija Toshiba. .E moj dragi kafa..... i tvoji zuti goldstar i vreme Jugoslavija.

ps. Za bldc u panasonic fujitsu i sve drugde za te stvari mrzi me pricat,oprosti ali su to glupost,zna se tacno koji modeli imaju i koji su oni kompresore pozajmljivali(panasonic) kada im je otprilike 25% prodate klime vraceno u servis. Jos dan danas najnovija MK3 serija panasonic inverter pise da aparat ne smije duze vremena radit na temperaturi od -5 ili vise.To pise u prospekat 2011 pod * gde se opisuje da klima radi na -15. Ironicno ne!
p.s imam iskustva za panasonic(malesya), hitachi i druga godina Goldstar Inverte V.





[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 26.10.2012. u 00:42 GMT+1]

Ja sam tu fazu mog zivota vec prosao i skupo sam je platio.Na pocetku mog javljanja sam rekao da imam jos dve klime i to Midea i LG.Kada sam kupovao LG prva recenica prodavca je bila-- Gospodine LG je napravio NAJVECI napredak u oblasti klimatizacije u odnosu na ostale proizvodjace,to je jedna ogromna kompanija...znate imate dugme za ONO a imate i dugme za OVO....spoljna jedinica --sa 200 m udaljenosti vidi se natpis LG lepa crvena slova.Zena i ja srecni--samo sto ta sreca nije trajala dugo--Posle DVE godine rada klima slabo radi--ona DUVA ali sta DUVA to niko nezna.Pozovem servis --kazu verovatno je problem sa gasom--dosli proverili -kazu sa gasom je sve uredu klima DUVA radi.Naravno klima je izgubila KAPACITET --kompresor-GARANCIJA OD 5 GODINA NE-vazi kazu pa klima DUVA.POPIZDEO SAM .......Onda skupim 1000 E i kupim Fujitsu asyg 12 lt i zadovaljan sam sto klima nema jonizator vazduha, nema plazma filter,nema dugme za ONO i dugme za OVO a kada pogledate spoljnu jedinicu morate da pridjete na 2 m da bi procitali natpis--i Fujitsu NE-pravi frizidere,sporete,zamrzivace..... sto mi se posebno svidja.Tako da oni mogu da napisu sta hoce ja njima NE-verujem nijednu rec.JEBO ME LG i dugme za ONO i dugme za OVO uvek POPIZDIM kad se setim.A Midea klima koju sam kupio cini mi se 2004 ili 2005 godine radi i dan danas isto kao i prvog dana kada je montirana.Ali moram priznati da je njihov MARKETING vrhunski.Ovo je iz iskustva a ne sa papira---papir trpi sve.Jednom su me zajebali NIGAD VISE .
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 12:30 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:
Jas sam ocigledno jedini ko postira fakte: Kapacitetne table proizvodzaca,specifikacije i oficijalne literature. Dok svi ostali pricaju na pamet bar da je marketing. Kako se moze vidjet Fujitsu LEC (made in china) na -15 daje 2.90 kw mocnost dok najslabija LG-aka Goldstar NHO serija V inverter daje 2,98kw(zadatom 22stepena) ali stom razlikom da Fujitsu je merenje pri 66% vlaznost vazduha, a LG pri 85% vlaznost vazduha. Sto je drasticna razlika, interesanto bi bilo da se izmeri Fujitsu LEC na -15 ali pri 85% vlaznost(koliko je realna svaki dan u toku zime) da vidimo dali ce opalit bar 2.45 kw toliko daje RAS 16 Av ant serija Toshiba. .E moj dragi kafa..... i tvoji zuti goldstar i vreme Jugoslavija.

ps. Za bldc u panasonic fujitsu i sve drugde za te stvari mrzi me pricat,oprosti ali su to glupost,zna se tacno koji modeli imaju i koji su oni kompresore pozajmljivali(panasonic) kada im je otprilike 25% prodate klime vraceno u servis. Jos dan danas najnovija MK3 serija panasonic inverter pise da aparat ne smije duze vremena radit na temperaturi od -5 ili vise.To pise u prospekat 2011 pod * gde se opisuje da klima radi na -15. Ironicno ne!
p.s imam iskustva za panasonic(malesya), hitachi i druga godina Goldstar Inverte V.





[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 26.10.2012. u 00:42 GMT+1]



Imaš iskustva sa Hitachi?
Kaži malo više o njemu.
Nije popularan kao MITSUBISHI, FUJITSU, Toshiba, .....ali čujem mnoge dobre stvari....
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 16:34 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima: kalimero ne znam zasto uopce trosim vremena da bi tebi opet slao reply, ima sve sto sam ovde dobornamerno postirao od prosle godinie i ti i ja pa ljudi neka citaju da vidi ko prica svasta, a nista i semantice pravopisne greske jer nema sto drugo rjeci. Meni jako zao sto sam te razocaro u vlastitoj fujitsu legende, ali to me isprovociralo kada ste ovde navijali da samo toshiba fujitsu vrjedi i nista vise sve je smece. Sada ljudi imaju bar nesto vise procitat.

Budi ljubazan pa nađi jednu jedinu moju poruku gde sam za bilo koju klimu napisao da je smeće. Nađi jednu jedinu poruku gde sam nekome napisao da klima koju ima nije dobra. Upravo suprotno - od kada sam počeo da pišem ovde potenciram samo dve stvari: 1) najvažnije je da je svako zadovoljan kupovinom i 2) sam vrh kod proizvođača klima su Daikin, Mitsubishi i Fujitsu, a ako se gleda i cena Fujitsu nema premca. Ja, za razliku od tebe, nikad nisam ovde pisao da npr. LG laže u specifikacijama ili nešto krije, što ti pokušavaš da pripišeš Fujitsu-u od samog početka, tj. od tvoje prve poruke na ovom forumu. Elem, ja u polemiku neću ulaziti, ali ne bih da ovde ostane zapisano da Fujitsu laže 35% za kapacitet klime, a da to niko ne prokomentariše. Još jednom - potpuno proizvoljno navodiš ove vrednosti i to što pišeš nije tačno.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 18:55 - pre 139 meseci
Citat:
mkdklima:
Zdravi svima evo registrirao sam se konecno kako bi mogao nesto napisat. Proslje nedelje sam ugradio LG S12AF inverter i ne znam kako sam iskreno mogao do sada bez njega :) . Izduh mu je oko 720 kubika. Sada razmisljam o kupovini jos 1 kllimu pa ragledam kapacitetne table t.s kako klima radi na nizem temperaturi i kako vidim Fujitsu radi neki 30% bolje ali brate trosi mnogo vise nego LG ev kompresor pogledajte tabelu. Pa evo kako bi spredili rezultate u prilogu dajem kapaciteta fujitsu 12 lge i LG s12af narvavno tu su u tabeli i maestro libero. Pa molim za komentare kako bi odlucio dali opet LG ili Fujitsu mozda.

http://imageshack.us/photo/my-images/847/cs12af.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/27/fujitsu12lg.jpg/



i jos nesto garancija u mkd fujitsu je 1 god LG 3god

[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 01.10.2011. u 13:32 GMT+1]

Evo malo sam se potrudio pa nasao o cemu ti to pricas--Ovo gore si ti napisao--Ove tabele koje si ti postavio samo su primer klasicnog MARKETINGA.Nije mi samo jasno ako si ti pogresio zasto pokusavas da i ostale ljude navedes na to.Zar ovde nije nesto sumljivo---pogledaj tabele--po ovim podacima ova klima a ti kazes da je LG je za 30 % bolja i od Toshibe daisekai 5,Toshibe daisekai 6 ,Daikin urura-sarara-imas tabele samo su u drugim jedinicama temperature-zar tebi to nije malo SUMLJIVO ?????????Jel ti stvarno mislis da je to tako????Ako se vratis nazad videces i diskusiju coveka koji je tvrdio da Midea na temperaturi od - 7 isporucuje 3200 w a trosi samo 850 w.--on je cak bio i od tebe veci OPTIMISTA.Isto je tako maxao nekim tabelama koje su mozda cak i bolje od tvojih--Samo treba da nadjes nekog ko ce u to i da POVERUJE.Ova druga tabela koja se odnosi na Fujitsu je tabela MAX-kapaciteta-A ti sada nastavi pa nadji nekog ko ce da ti poveruje u tu tvoju pricu.Mene su jednom zajebali--NIKAD VISE.
 
0

Davidovich
nezaposlen

Član broj: 243329
Poruke: 10
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 22:29 - pre 139 meseci
Jedno pitanje za kafu101: kako ti se fujitsu pokazala prosle zime na velikom minusu - video sam da si bio zadovoljan grejanjem, ali me najvise zanima zaledjivanje spoljne jedinice. Jel' bilo problema oko toga, kako si resavao ako si ikako resavao...?
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.10.2012. u 22:32 - pre 139 meseci
Citat:
kojaklima:
Baš mi je interesantno, da uspoređujete razne klime a na moj post (str.145) kdje su linkovi do skandinavskih testa nije bilo ni jede replike....
Ok znam, da večina ne priča švedski ili finski......ali milim da če stučkoti znati šta brojke znače....


Dosta se ovde piše kako TOSHIBA nema snage za grijanjeje ali ako se je uspoređuje sa klimamam koje rade do -25°C , dobro bi bilo da se gleda i taku TOSHIBU(modeli ND- nordic).Npr. na jednom testu na -20°C ima više snage nego FUJITSU......
Nisu Toshibe samo za aziju i mediteran kdje su mile zime...... ali je i istina da je takva TOSHIBA skupa(!!!)

evo TEST finskom(2010):
http://www.toshibavarmepumper....petest,%20h%c3%b8st%202010.pdf



Moram reči i nešto o grancijama o Fujitsu..ne znam kako je U MAK ali SRB ali u Slovenije je garancija 2 godine(može se i produžiti na 6 godina!----ali to samo uz redni servis , koji je cca 50€ sveke godine)





evo vam i jedan noviji test (SEPT 2012)........
http://www.forbrukerradet.no/annet/tester-og-kjøpetips/produkter/_attachment/1134181?_ts=139af9d3488

:)



Nemozes da ocekujes od nas neku posebnu diskusiju o klimama koje rade na - 25 c , mi za tim nemamo potrebe bilo sta da diskutujemo jer kod nas nisu takve zime -- nasa klima nije takva--vidim da se javljas iz Slovenije--to potrazi kod Svedjana i drugih.To su ipak neki drugi modeli klima uradjaja --ARTIC MODELI--
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.10.2012. u 00:16 - pre 139 meseci
@kafa
zašto kažem do -25................zato jer je bila neka usporedba između FUJITSU 09 LT(ne zna se koja----> -CA=-20; -CB(nordic inverter)=-25 ) i TOSHIBE DAISEKAI6 (-15)
ipak mislim da ovo nije isti rang .
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.10.2012. u 00:46 - pre 139 meseci
Citat:
Davidovich:
Jedno pitanje za kafu101: kako ti se fujitsu pokazala prosle zime na velikom minusu - video sam da si bio zadovoljan grejanjem, ali me najvise zanima zaledjivanje spoljne jedinice. Jel' bilo problema oko toga, kako si resavao ako si ikako resavao...?

Ja sam klime poceo odavno da koristim za grejanje--prvo sam koristio Midea klimu-koja je znala da se pretvori u santu leda-ali i idalje radi--nije PROJEKTOVANA za takve uslove rada-to je u lokalu-proizvodnja.Onda sam poceo da koristim taj nesrecni LG-u kuci-..................da ne objasnjav jer uvek POPIZDIM..........kada sam kupio Fujitsu asyg 12 lt na moje INSISTIRANJE trazio sam da se ugradi grejac spoljne jedinice koji je-mislim 150 w i ima termostat mogucnost da podesis temperaturu na kojoj se ukljucuje.Kada sam trebao da kupim ovu klimu zbog loseg iskustva trazio sam ljude koji mogu da me posavetuju koju klimu da kupim--to nije bilo nimalo jednostavno--morao sam da kontaktiram ljude iz novog sada,beograda jer malo je njih koji IMAJU ISKUSTVO sa TAKVIM KLIMAMA--oni su me ubedjivali da meni nije potreban grejac spoljne jedinice jer on sluzi da -kada se ona lula za odvod vode na dnu poklopca zaledi NE-dozvoli da raste visina leda i osteti elisu ventilatora--to je bilo njihovo iskustvo jer su radili klimatizaciju nekog objekta gde se skladisti vino-i rekli su mi da ja nemam potrebe za tim grejacem ali ja sam INSISTIRAO-- takvo je moje iskustvo bilo.Prosle zime sam termostat podesio na - 5 c da se ukljuci--ove godine posto ja radim servis klime kada prodje leto--ako klimu koristis za grejanje servis treba da radis kada prodje leto da nebi imala onaj los miris -VONJ- podesio sam termostat na - 10 c.Prosle godine kada sam je testirao -znas kakva je zima bila- shvatio sam o cemu su oni meni pricali --ljudi koji stvarno znaju o cemu pricaju da meni grejac nije ni potreban--klima je PROJEKTOVANA da radi do - 20 c--ALI STVARNO nema MARKENTINGA-- NIKADA NISAM VIDEO TRAG LEDA zato sam ove godine podesio termostat -10 c.Defrost klime ne traje duze od 5-6 minuta a onda krece MOCNO da radi --neverovatno je to kako greje --to IZDUVAVA VREO VAZDUH--tek kada sam kupio ovu klimu shvatio sam sta znaci klima 12 btu i 4000 w ALI PRAVIH 4000 W TOPLOTE.Nemoj da razmisljas o LEDU to NE --POSTOJI.Kada imas potrebu za UJEDNACENOM KOLICINOM toplote-- nisi otvarao --prozor , vrata.....klima bukvalno ne odlazi u DEFROST--mozda se to tebi cini nemogucim ali veruj mi to je tako.Klima je PROJEKTOVANA da radi do -20 c pogledaj koje KAPACITETE moze da pruzi na niskim temperaturama-- Pozdrav........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.10.2012. u 01:22 - pre 139 meseci
Citat:
kojaklima:
@kafa
zašto kažem do -25................zato jer je bila neka usporedba između FUJITSU 09 LT(ne zna se koja----> -CA=-20; -CB(nordic inverter)=-25 ) i TOSHIBE DAISEKAI6 (-15)
ipak mislim da ovo nije isti rang .

Ja sam uporedjivao Fujitsu 09 lt i Toshiba DAISEKAI 6 MODEL 16000 BTU na temperaturi od - 7 c i rekao sam da Fujitsu ima cop 2.98 za 3200 w toplote a Tosiba daisekai 6 model 16000 cini mi se COP 3.05 za 3400 w toplote i rekao sam da Tosiba kosta 1400 E a Fujitsu oko 900 e ali naravno nema Fujitsu plazma filter,jonizator.....i ostale gluposti koje Toshiba naplacuje mnogo SKUPO a ostali kinezi te to sve jos i caste --daju ti gratis i te filtere i te jonizatore....Kucaj --ENGENEERING DATA BOOK TOSHIBA DAISEKAI 6--SVE TI LEPO PISE SAMO NA POTROSNJU STRUJE DODAJ JOS 80 W STRUJE PA TO TI JE POTROSNJA VENTILATORA UNUTRASNJE I SPOLJASNJE JEDINICE TO PODELI I DOBICES cop 3.05 za cinimi se 3400 w toplote-ne znam sta tu nije jasno--kada tu razliku COP vrednosti prevedes u kw struje i to vidis koliko je para shvatis da je to ZANEMARLJIVA razlika u poredjenju sa pocetnom investicijom.Jos jednom ti KAZEM da mi nemamo potrebe da diskutujemo o klimama koje rade na temperaturama na - 25 c mi nemamo potrebe za tim.Pozdrav................
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.163.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.10.2012. u 08:33 - pre 139 meseci
kafa nema nuzde vise od diskusij ako sumnjamo da je oficijalni dokumentacij LG a ili Fujitsu laga. Postoje sertifikati za obeme klime bar u Njemackoj gde se mora se provjerit pre upotrebe. Sve je diskusija veter i magla ako sumnjamo i sami merimo. Sto si me pito za Hitachi to je odlcna klima koja vrsi posao H1 sam ja imao ali se malo ponasala huliganski. Nakon postizanje recimo temperature ventilator je radio malo duze sto je hladilo prostoro koji se zagreja. Kada ode u defrost to isto trajalo malo duze i do 20 min. Izduh je bio nesto slabijh od ove koje sada imam 750m3 ta je stajala mislim oko 500.

 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.10.2012. u 08:51 - pre 139 meseci
Gledao sam HITACHI SX8(njihov TOP model, COP >6)....nema , da nema, TOP materiali..........ali nije baš jeftina.... :)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316779 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.