Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359104 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
[quote]synn:
Citat:
kafa101:
Citat:
synn:
....... ti si za 30 dana uspeo da UPOREDIS te dve klime pa na osnovu toga kazes da su to bacene pare --DA NISI MALO POZURIO..........


Ugradjene su pre godinu i mesec dana... Izvinjavam se. Lapsus. Grejali smo kancelarije, sa ta dva invertera, celu proslu zimu bez ikakvih preblema. Cak su radile i na -25. Nisu postizale 22 stepena u prostorijama, ali posto je to bilo nocu, nije nam predstavljalo problem. Leda na spoljnim jedinicama jednostavno nije bilo. Zasto, nemam pojma. Obe su ugradjene sa minimumom cevi. Sa jedne strane zida Unutrasnje, a sa druge spoljasnja jedinica. Nalaze se u dve identicne prostorije 7x7metara. Izmedju njih je hodnik 3x2m. Na jednom kraju hodnika je WC 4x2metra, a na drugom ulaz. Pvc prozori, ALU vrata i Demit 10 CM stavljen kad i klime. Za celu zimu, potrosile su oko 7.000 KW/h obe.


Sto se tice klima sa velikim cop-ovima, i takodje velikim cenama, lepo sam naveo da mislim na budzet komercijalne modele. I da kod profesionalnih Japanci jos uvek imaju prednost. Inace ovaj LG u Metrou u NS kosta 65.000 din.

Treba samo procitati post na koji odgovaras. :)


Jedino na sta LG mora da obrati paznju je korisnicki interfejs. LG ima milion nekih opcija koje mi jednostavno ne koristimo jer je suvise komplikovano na primer isprogramirati klimu preko daljinskog kad da se iskljuci a kad da se ukljuci. (Preko vikenda na primer da se ugasi u petak u 6 popodne a da krene u ponedeljak u 4 ujutro) Kod Fujitsua je to daleko, daleko jednostavnije. Posto imam i LG Led TV, i tamo je isti problem.

Inace LG je uleteo slucajno jer nije bilo 2 Fujitsua na lageru, pa mi ga preporucili u prodavnici. I obzirom da je bio jeftiniji za 150€, ni u jednom momentu nisam zazalio, sto smo ga uzeli.


[Ovu poruku je menjao synn dana 03.11.2012. u 11:49 GMT+1]

E sad....daj dogovori se SAM sa SOBOM o kojoj Fujitsu klimi pricas --ova klima Fujitsu LLCA je model klime od LETOS --2012 godina a ti nama pricas kako si je ugradio prosle godine2011 god.--prvo rece 30 dana a sada dodajes jos jednu godinu.JA mislim da si se ti malo IZGUBIO u toj tvojoj prici.Drugo otpisujes Japanske proizvodjace--Mitsubishi Hevy--ELE.,tOSHIBU,Daikin,Fujitsu........ firme koje godinama grade svoj kredibilitet i koje su se pokazale u PRAKSI......zato sto je LG izbacio novu seriju klima uredjaja koji tek treba da se POKAZU i DOKAZU u svom radu--podaci na PAPIRU su dobri.To samo pokazuje kakav je tvoj PROFIL kupca .............
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 11:25 - pre 139 meseci
E pa u ponedeljak cu tacno pogledati model, pa ti javljam. Po slikama bih rekao da je bas taj a i karakteristike su tu negde. Mozda je u prosloj seriji imao neki drugi naziv.
Nisam serviser niti prodavac a ni zastupnik/uvoznik klima uredjaja, kao neki ovde, nego sam samo korisnik, i samo iznosim svoja iskustva ljudima koji bi mozda hteli da se greju na invertere.
Imam i kod kuce 2 invertera. Isto jedan isti takav LG i jednu Mideu 12-ticu. LG je daleko bolji od Midee.
Fujitsu sam hteo da stavim u firmu jer sam ovde procitao da je dobar, sto ne sporim. Ali sam skoro podjednako zadovoljan LG-jem ako izuzmemo upravljanje, koje je komplikovano i za mladje ljude a predstavlja nepremostivu prepreku za starije, ali Mideom sam zadovoljan nikako.
Shvati da postoje ljudi koji se jednostavno greju pomocu invertera. A zbog takvih inverteri i postoje. Nisu napravljeni zbog servisera, uvoznika i predavaca, nego zbog korisnika.

Mozda je nekome bitno da je LG made in Turkey, a Fujitsu i Midea su made in China. Sve bolje od boljeg.

Mitsubishi,TOSHIBU, Daikin, i druge ne pominjem jer nemam iskustva sa tim klimama. a pogotovo ne zelim da se raspravljam sa ljudima kojima su klime biznis. Niti znam dovoljno niti me interesuje taj posao.

Citat:
kafa101:
.....zato sto je LG izbacio novu seriju klima uredjaja koji tek treba da se POKAZU i DOKAZU u svom radu--podaci na PAPIRU su dobri.To samo pokazuje kakav je tvoj PROFIL kupca .............


A ko je pominjao najnovije modele LG-a. Govorio sam u tom postu o starom modelu.

Moj profil kupca je KORISNIK.



[Ovu poruku je menjao synn dana 03.11.2012. u 12:36 GMT+1]
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 13:25 - pre 139 meseci
Citat:
synn:Grubo, mozda je oko 600€ bio LG, a oko 750 je bio Fujitsu. Naravno plus PDV, ili je to bilo sa PDV-om, ne znam ni ja.

Nema šanse, to je neki drugi Fujitsu ili su vas odrali (a mislim da je i ovaj LG koštao više od 600 evra prošle godine). Inače, zaboravih da prokomentarišem ovo:
Citat:
synn:Usudio bih se reci da su sa Athena modelima definitivno preuzeli primat u odnosu na Japance, u proizvodnji budget inverter klima uredjaja.

Već sam jednom napisao za ovaj model LG-a (Athena H 12MW) - ovo je po specifikacijama vrhunska klima, ali je tad kad sam gledao koštala oko 1.300 evra bez ugradnje, a sam vrh Fujitsu modela (Nocria i LT) oko 1.000 evra, takođe bez ugradnje.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 14:09 - pre 139 meseci
Citat:
synn:
E pa u ponedeljak cu tacno pogledati model, pa ti javljam. Po slikama bih rekao da je bas taj a i karakteristike su tu negde. Mozda je u prosloj seriji imao neki drugi naziv.
Nisam serviser niti prodavac a ni zastupnik/uvoznik klima uredjaja, kao neki ovde, nego sam samo korisnik, i samo iznosim svoja iskustva ljudima koji bi mozda hteli da se greju na invertere.
Imam i kod kuce 2 invertera. Isto jedan isti takav LG i jednu Mideu 12-ticu. LG je daleko bolji od Midee.
Fujitsu sam hteo da stavim u firmu jer sam ovde procitao da je dobar, sto ne sporim. Ali sam skoro podjednako zadovoljan LG-jem ako izuzmemo upravljanje, koje je komplikovano i za mladje ljude a predstavlja nepremostivu prepreku za starije, ali Mideom sam zadovoljan nikako. :)
Shvati da postoje ljudi koji se jednostavno greju pomocu invertera. A zbog takvih inverteri i postoje. Nisu napravljeni zbog servisera, uvoznika i predavaca, nego zbog korisnika.

Mozda je nekome bitno da je LG made in Turkey, a Fujitsu i Midea su made in China. :( Sve bolje od boljeg.

Mitsubishi,TOSHIBU, Daikin, i druge ne pominjem jer nemam iskustva sa tim klimama. a pogotovo ne zelim da se raspravljam sa ljudima kojima su klime biznis. Niti znam dovoljno niti me interesuje taj posao.

Citat:
kafa101:
.....zato sto je LG izbacio novu seriju klima uredjaja koji tek treba da se POKAZU i DOKAZU u svom radu--podaci na PAPIRU su dobri.To samo pokazuje kakav je tvoj PROFIL kupca .............


A ko je pominjao najnovije modele LG-a. Govorio sam u tom postu o starom modelu.

Moj profil kupca je KORISNIK.



[Ovu poruku je menjao synn dana 03.11.2012. u 12:36 GMT+1]

Nisam ja kriv sto ti cas pricas jedno a cas nesto sasvim drugo--Mnogo si KONFUZAN za coveka koji nesto prica iz ISKUSTVA.Pogledaj na strani 150--da nekopiram sada.....
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 16:22 - pre 139 meseci
@ kalimero 011, @ Kafa101

Lepo vam kazem da nisam strucnjak za klime, nego samo govorim na osnovu iskustva, a priznacete da je to najmerodavnije. Onu Athenu sam pomenuo na osnovu nekoliko prethodnih postova, a ne na osnovu mog iskustva. Nikad je nisam video a kamo li koristio.

Samo hocu kazem da je Fujitsu samo za nijansu bolji od LG-a i to samo zbog lakoce koriscenja. Ostalo je sve potpuno isto. I ako sam trebao da platim 150€ za klimu samo zato da bi je lakse koristio, onda mi je to puno para.

Neko bi bas zbog toga dao i 300 evra vise za klimu. Svi smo drugaciji.

Ukratko. Meni te dve klime rade posao i prezadovoljan sam i njima i racunom za struju, a to je trebala da bude poenta cele moje price.
Svakome ko razmislja da se greje na inverter, preporucujem da ne razmislja nego da slobodno udje u investiciju.

 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 16:44 - pre 139 meseci
^
Citat:
Samo hocu kazem da je Fujitsu samo za nijansu bolji od LG-a i to samo zbog lakoce koriscenja. Ostalo je sve potpuno isto. I ako sam trebao da platim 150€ za klimu samo zato da bi je lakse koristio, onda mi je to puno para.

Ma OK, ali nije u redu da napišeš da Fujitsu koji je skuplji 150 evra radi isto kao LG, a onda ustanovimo da ni ti ni mi ne znamo koji su to modeli i koliko su zaista koštali. Ni ja ne bih platio Fujitsu 150 evra više od klime sa istim (ili boljim) karakteristikama, ako je proizvođač te druge iole normalna firma (a LG to sigurno jeste). Moju poentu sam već napisao, ali ponoviću - SVE što je po karakteristikama uporedivo sa Fujitsu-om košta više, ili u najboljem slučaju isto.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 17:33 - pre 139 meseci
To sto si pomenuo komplikovano podesavanje--to ima moja klima--to je tajmer koji ti omogucava da u toku dana podesis nekoliko puta u toku dana da se klima ukljucuje i iskljucuje u toku jednog dana--ala sam ga srocio !!!!!!n.p.r podesis klimu da se ukljuci ujutru u 6 h -ti i deca odlazite na posao i u skolu u 7 h--klima se iskljucuje u 7 i 15 h--Deca dolaze iz skole u 12 h a ti podesis klimu da se ukljuci u 11 i 30 h da doceka decu- deca u 13 h odlaze na trening ti podesis klimu da se iskljuci u 13 i 15 h-A sada ti dolazis sa posla u 15 h ti podesis klimu da se ukljuci u 14 i 30 h.....i za svaki taj period zadas koju temperaturu hoces--- tako programiras celu nedelju dana--Naravno da ti je za tu opciju potrebno UPUTSTVO ZA UPOTREBU-nismo mi Japanci- i jos jedan sat vremena a preporucuje se i da se otvori i PIVO--pa natenane....moja klima ima SENZOR pokreta kada nema nikoga u prostoriji 20 minuta klima snizava temperaturu za 3 c i obrnuto za hladjenje--to ti samo pokazuje koliko su OPSEDNUTI zeljom da se smanji potrosnja struje.Naravno da te opcije NE-koristim.Pozdrav..........
 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 19:04 - pre 139 meseci
Pre 15-20 dana sam ugradio FUJITSU ASYG12LEC i citajuci komentare na forumu "--neverovatno je to kako greje --to IZDUVAVA VREO VAZDUH--" ja nisam siguran da moja klima dobro radi. Mozda je to moje subjektivno misljenje ali ja kada ukljucim klimu da greje, postavim na 25 stepeni i automatsko izduvavanje, nemam taj osecaj da "IZDUVAVA VREO VAZDUH".

Istina, ona veoma brzo podigne temperature u stanu, ali imajuci u vidu da je spoljna temperature ovih dana oko 15 stepeni ja sam misljenja da to nije dovoljno brzo i dobro. Kada postavim ruku ispred klime, vazduh je topao ali nije vreo dok u prostoriji, povremeno, imam osecaj da duva hladno.

Koliko bi trebalo da je temperatura toga VRELOG VAZDUHA, ja sam postavio termometar na oko 5 cm od klime i izmerio 47 stepeni? Da li je to uredu.

Napominjem da mi je ovo prvo susretanje sa grejanjem pomocu klime i verovatno je to moje subjektivno misljenje ili mozda nije?

Hvala unapred i pozdrav!
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 19:34 - pre 139 meseci
I evo mog iskustva posle dve godine koriscenja Fujitsu-a ASYA12LGC... Klima odlicno greje i hladi ali kvalitet izrade je ravan nuli - raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo... Nikad vise made in China klima, moj savet je da se to prvo gleda pri kupovini
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 19:38 - pre 139 meseci
Pa nego koje nego Made in China? Ima nesto malo Malezije, Turske i Japana kod onih skupljih, ne znam da li je ista ostalo da je Made in Taiwan, ali je izbor vise nego ogranicen, a cene...
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.168.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 19:58 - pre 139 meseci
Citat:
synn:
Mislim da pretacete iz supljeg u prazno. LG je jako ozbiljna firma i glupo je reci da ne valja. Cak naprotiv, kako izadje nova serija, ona bude za svetlosnu godinu bolja od prethodne. Usudio bih se reci da su sa Athena modelima definitivno preuzeli primat u odnosu na Japance, u proizvodnji budget inverter klima uredjaja.

Kod profesionalnih klima uredjaja, Japanci jos uvek imaju malu prednost, ali ocigledno ne za dugo.

Imam u firmi LG klima inverter Hero CS12AF, i Fujitsu klima INVERTER ASYG12LLCA. Oba ugradjena pre (mesec) izvinjavam se. Pre godinu i mesec dana. Tu nema neke razlike u radu i karakteristikama iako je Fujitsu bio skoro 150€ skuplji.

150€ vise za Fujitsu su definitivno bacene pare.

[Ovu poruku je menjao synn dana 03.11.2012. u 11:16 GMT+1]



Hvalim boze sto se javio neko da imas istu klimu kao i ja. Da kaze svoje impresije kako korisnik klime a ne kao uvoznik. Synn pamtim da je ugradio LG HEro prosle godine neka neko pogleda postove unazacki naci ce tada sam jednom pricao i ja na toj temi. Bas fino sto je mogao sporedit dve klime unakrsno na temperaturi od -20 i vise.



[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 03.11.2012. u 21:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mkdklima dana 03.11.2012. u 21:10 GMT+1]
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.168.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 20:09 - pre 139 meseci
Citat:
Sylvester:
I evo mog iskustva posle dve godine koriscenja Fujitsu-a ASYA12LGC... Klima odlicno greje i hladi ali kvalitet izrade je ravan nuli - raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo... Nikad vise made in China klima, moj savet je da se to prvo gleda pri kupovini



Ja tebi Sylvester dajem ruku, ja cu da budem prvi ko ce napisat kada postanem nezadovoljni moje LG klime. Svaka ti cast za iskrenost.

Pogledaj klip o Fujitsu inverter koji sam postirao serviser pise bas za ventile da su ne samo Kineski nego "Grozni kineski" koji rade posao kao i cjela klima cele klime, mislim da ima jos jedan klip gde usporedzuje za drugim fujitsu modele koliko su oni sve isti ali to jos nisam nasao. Ali to nemozes nikako da postiras ovde jer ce te odmah napasti navijaci "visoke klase klime" cak je vredzanje u opcij. Jas sam bio tu jedini pametnjakovic ko nakon 150 strana foruma probao bar predlozit alternative i to LG zasto slucajno sam dosao do nekih podatka i uspredzivao pre nego kupim i zavrsio kako mozes procitat.

 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 20:21 - pre 139 meseci
Citat:
miroo:
Pre 15-20 dana sam ugradio FUJITSU ASYG12LEC i citajuci komentare na forumu "--neverovatno je to kako greje --to IZDUVAVA VREO VAZDUH--" ja nisam siguran da moja klima dobro radi. Mozda je to moje subjektivno misljenje ali ja kada ukljucim klimu da greje, postavim na 25 stepeni i automatsko izduvavanje, nemam taj osecaj da "IZDUVAVA VREO VAZDUH".

Istina, ona veoma brzo podigne temperature u stanu, ali imajuci u vidu da je spoljna temperature ovih dana oko 15 stepeni ja sam misljenja da to nije dovoljno brzo i dobro. Kada postavim ruku ispred klime, vazduh je topao ali nije vreo dok u prostoriji, povremeno, imam osecaj da duva hladno.

Koliko bi trebalo da je temperatura toga VRELOG VAZDUHA, ja sam postavio termometar na oko 5 cm od klime i izmerio 47 stepeni? Da li je to uredu.

Napominjem da mi je ovo prvo susretanje sa grejanjem pomocu klime i verovatno je to moje subjektivno misljenje ili mozda nije?

Hvala unapred i pozdrav!


Koja je temperatura izduvnog vazduha kad se klima podesi na najvisu temperaturu?


 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 20:55 - pre 139 meseci
Citat:
gti2: Koja je temperatura izduvnog vazduha kad se klima podesi na najvisu temperaturu?
Kada na daljinskom podesim na najvisu temperature (30 stepeni), kucni termometar, postavljen na 1-2 cm od mesta gde klima izduvava vazduh, izmeri oko 47 stepeni.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 21:09 - pre 139 meseci
Citat:
Sylvester: ...raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo...

Reklamiraj to odmah, čemu inače služi petogodišnja garancija...
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.168.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 21:30 - pre 139 meseci
Citat:
miroo:
Citat:
gti2: Koja je temperatura izduvnog vazduha kad se klima podesi na najvisu temperaturu?
Kada na daljinskom podesim na najvisu temperature (30 stepeni), kucni termometar, postavljen na 1-2 cm od mesta gde klima izduvava vazduh, izmeri oko 47 stepeni.


Mislim da je ta temperatura izduha ok . Ja nemam te klime ali kod mene su sljedeci rezultati .Kada termostat doblizim do izduva 1sm pokazuje 51.3 na prvo mjerenje ako to drzim makar i 1 minut(ako mozes izdrzat topline) ondak ide i vise mislim da je drugo mjerenje bilo oko 54 nakon 1 minuta i ondak se stabilizira +-. Ovo sam mjerio skoro, kada je unutra bilo 19stepena napolje je oko 8-9stepena nesecam se tacno ali nije bilo vise , a ja sam zadao 30 stepena klimi.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.11.2012. u 22:38 - pre 139 meseci
Citat:
miroo:
Pre 15-20 dana sam ugradio FUJITSU ASYG12LEC i citajuci komentare na forumu "--neverovatno je to kako greje --to IZDUVAVA VREO VAZDUH--" ja nisam siguran da moja klima dobro radi. Mozda je to moje subjektivno misljenje ali ja kada ukljucim klimu da greje, postavim na 25 stepeni i automatsko izduvavanje, nemam taj osecaj da "IZDUVAVA VREO VAZDUH".

Istina, ona veoma brzo podigne temperature u stanu, ali imajuci u vidu da je spoljna temperature ovih dana oko 15 stepeni ja sam misljenja da to nije dovoljno brzo i dobro. Kada postavim ruku ispred klime, vazduh je topao ali nije vreo dok u prostoriji, povremeno, imam osecaj da duva hladno.

Koliko bi trebalo da je temperatura toga VRELOG VAZDUHA, ja sam postavio termometar na oko 5 cm od klime i izmerio 47 stepeni? Da li je to uredu.

Napominjem da mi je ovo prvo susretanje sa grejanjem pomocu klime i verovatno je to moje subjektivno misljenje ili mozda nije?

Hvala unapred i pozdrav!

Pojam VREO VAZDUH za klimu znaci da klima postize temperaturu od 50 -- 52 c.Izduvavanje je tebi kazes podeseno na AUTO to znaci da klima izduvava od 300 - 450 m3 vazduha udaljemost od 5 cm i dobio si 47 c -- to je OK.Problem moze da nastane ako si slusao ljude koji tvrde da greju 125 m2 prostora kada je spoljna temperatura - 20 c i pritom su dobili temperaturu prostorije od 22 c pa su sada tvoja ocekivanja prevelika.Evo ti moj primer ja koristim klimu Fujitsu asyg 12 lt i nalazi se u dnevnom boravku koji 42 m2 kuca je novo-gradnja sa unutrasnjom izolacijom 10 cm mineralne vune + rigips---klimu koristim ili kao jedini izvor grejanja ili kombinujem sa centralnim grejanjem koje je na gas................grejanje klimom ima za posledicu stalno izduvavanje koje pravi torbulencije vazduha u prostoriji........

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 04.11.2012. u 00:19 GMT+1]
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 01:09 - pre 139 meseci
Citat:
acabgd:
Pa nego koje nego Made in China? Ima nesto malo Malezije, Turske i Japana kod onih skupljih, ne znam da li je ista ostalo da je Made in Taiwan, ali je izbor vise nego ogranicen, a cene...

Istina, nije neki izbor, ali mislim da se treba potruditi i naci nesto bolje ukoliko se uzima neka visa srednja ili visa klasa...


Citat:
kalimero 011:
Citat:
Sylvester: ...raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo...

Reklamiraj to odmah, čemu inače služi petogodišnja garancija...

Ma reklamirao sam ja, docice momci da to srede... Cisto sam hteo da podelim svoje iskustvo, mozda nekom bude znacilo pri izboru
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 02:08 - pre 139 meseci
Citat:
Sylvester:
I evo mog iskustva posle dve godine koriscenja Fujitsu-a ASYA12LGC... Klima odlicno greje i hladi ali kvalitet izrade je ravan nuli - raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo... Nikad vise made in China klima, moj savet je da se to prvo gleda pri kupovini

Ja imam dve ovakve skoro dve godine i nista od navedenog nemam kao problem, mozda si naisao na los primerak. Obe rade identicno - savrseno.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 08:53 - pre 139 meseci
Citat:
kafa101: Pojam VREO VAZDUH za klimu znaci da klima postize temperaturu od 50 -- 52 c.Izduvavanje je tebi kazes podeseno na AUTO to znaci da klima izduvava od 300 - 450 m3 vazduha udaljemost od 5 cm i dobio si 47 c -- to je OK.Problem moze da nastane ako si slusao ljude koji tvrde da greju 125 m2 prostora kada je spoljna temperatura - 20 c i pritom su dobili temperaturu prostorije od 22 c pa su sada tvoja ocekivanja prevelika.Evo ti moj primer ja koristim klimu Fujitsu asyg 12 lt i nalazi se u dnevnom boravku koji 42 m2 kuca je novo-gradnja sa unutrasnjom izolacijom 10 cm mineralne vune + rigips---klimu koristim ili kao jedini izvor grejanja ili kombinujem sa centralnim grejanjem koje je na gas................grejanje klimom ima za posledicu stalno izduvavanje koje pravi torbulencije vazduha u prostoriji........

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 04.11.2012. u 00:19 GMT+1]
Nisam imao prevelika ocekivanja samo me je interesovalo da li je ta temperature vazduha kod izduvavanja u redu. Ja sam planirao da koristim klimu za zagrevanje dnevnog boravka koji je 20 m2 i dogrevanje trpezarije i kuhinje. Ukupno oko 40 m2. A kada temperature padnu na veci minus tada bih kombinovao sa TA 6kW koja se nalazi u trpezariji. Do sada sam koristio sam TA pec i bilo je podnosljivo, pa se nadam da ce u kombinaciji sa klimom efekat biti veoma povoljniji.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359104 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.