Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6346458 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 13:03 - pre 139 meseci
Efekat ce biti sigurno dobar.Evo ti moj primer--klimi je potrebno dosta vremena da ujutru podigne temperaturu--ja tada zajedno koristim klimu i centralno grejanje za brzo podizanje temperature--inace klima preko noci odrzava nekih 18 c-kada se ujutru postigne nekih 22-23 c tada prebacujem BEZICNI TERMOSTAT od centralnog grejanja u spavacu sobu i zadajem temperaturu od nekih 17-18 c.Tako da centralno grejanje obezbedjuje tih 17-18 c a klima dodaje tih 5-6 c koji su potrebni u dnevnom boravku.To je samo jedna od kombinacija koju ja koristim.Uvek pokusavam da vecu prednost dam klimi jer je struja jeftinija od gasa.Naravno da na svim radijatorima imam i termo-glave.Na taj nacin sam ustedeo mnogo mnogo para.Moram da kupim jos jednu klimu za deciju sobu kako bih jos vise smanjio potrebu za gasom.Vidis ja kombinujem dva oblika grejanja ali sa dva razlicita ENERGENTA gas--struja.Kod tebe nepostoji kombinacija ENERGENATA --kod tebe je samo struja.....
 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
*.opera-mini.net.



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 13:37 - pre 139 meseci
Efekat ce biti sigurno dobar.Evo ti moj primer--klimi je potrebno dosta vremena da ujutru podigne temperaturu--ja tada zajedno koristim klimu i centralno grejanje za brzo podizanje temperature--inace klima preko noci odrzava nekih 18 c-kada se ujutru postigne nekih 22-23 c tada prebacujem BEZICNI TERMOSTAT od centralnog grejanja u spavacu sobu i zadajem temperaturu od nekih 17-18 c.Tako da centralno grejanje obezbedjuje tih 17-18 c a klima dodaje tih 5-6 c koji su potrebni u dnevnom boravku.To je samo jedna od kombinacija koju ja koristim.Uvek pokusavam da vecu prednost dam klimi jer je struja jeftinija od gasa.Naravno da na svim radijatorima imam i termo-glave.Na taj nacin sam ustedeo mnogo mnogo para.Moram da kupim jos jednu klimu za deciju sobu kako bih jos vise smanjio potrebu za gasom.Vidis ja kombinujem dva oblika grejanja ali sa dva razlicita ENERGENTA gas--struja.Kod tebe nepostoji kombinacija ENERGENATA --kod tebe je samo struja.....[/quote]Ja bih TA pec akumulirao samo za vreme niže tarife, bez izduvavanja, a klimu bih koristio kada dođem sa posla pa do spavanja, oko 6-7 h dnevno.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 14:04 - pre 139 meseci
To je OK --sigurno ces se bolje ogrejati.Hteo sam da kazem da svako treba da iskoristi mogucnosti klime i da prilagodi svojim potrebama --zato sam i napisao jednu od mojih kombinacija.Mnogi ljudi odbacuju mogucnost grejanja klimom u stanovima--zgrade jer se oslanjaju na jeftino centralno grejanje.Moje misljenje kada im budu uveli kalorimetre --delioce toplote grejanje ima da znacajno poskupi--Kada im MAGUPI budu sracunali cenu kalorije i lokalne samouprave smanje procenat subvencionisanja a zgrada nema izolaciju to ce biti OGROMNA kolicina para.Zato mislim da ce biti vise ljudi koji pokazuju interesovanje za klimom--grejanje.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 14:40 - pre 139 meseci
[quote]mkdklima:
Citat:
Sylvester:





Pogledaj klip o Fujitsu inverter koji sam postirao serviser pise bas za ventile da su ne samo Kineski nego "Grozni kineski" koji rade posao kao i cjela klima cele klime, mislim da ima jos jedan klip gde usporedzuje za drugim fujitsu modele koliko su oni sve isti ali to jos nisam nasao. Ali to nemozes nikako da postiras ovde jer ce te odmah napasti navijaci "visoke klase klime" cak je vredzanje u opcij. Jas sam bio tu jedini pametnjakovic ko nakon 150 strana foruma probao bar predlozit alternative i to LG zasto slucajno sam dosao do nekih podatka i uspredzivao pre nego kupim i zavrsio kako mozes procitat.


Jel nadje tog STRUCNJAKA sto ce da nam kaze da su sve Fujitsu klime iste.Sta ti mislis sta bi to moglo da znaci SVE ISTE.Evo ti primer moja klima 12 lt i Fujitsu 18 000 btu imaju identicne dimenzije i tezinu spoljne jedinice....
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 19:01 - pre 139 meseci
to da imaju neke klime iste mjere i težinu nije ništa novo......npr.:razlik je npr. samo u elektronici
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.11.2012. u 19:47 - pre 139 meseci
MKD klima hoce da nama pokaze kako su sve Fujitsu KLIME ISTE- ne znam sta je hteo time da kaze-pa pretpostavljam da je mislio na dimenzije i tezinu spoljne jedinice.........cekamo na tog STRUCNJAKA.........
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 00:17 - pre 139 meseci
Počeo sam da koristim klimu (ASYG12LT) za grejanje, i sve radi OK sem jedne sitnice koja mi pomalo smeta. Naime, kad klima postigne zadatu temperaturu (22-23 stepena), ventilator u unutrašnjoj jedinici se NE GASI već obori obrtaje na neki minimum, i nastavlja i dalje da duva. I to duvanje pravi slabu promaju i osećaj da je u prostoriji hladnije. Pre ove klime sa koristio ne-invertere, VOX i LG i ove pojave nema, tj kada postignu zadatu temperaturu ventilator u unutrašnjoj se GASI. Podesio sam je na HEAT mod, fan je na AUTO. Probao sam i sa različitim brzinama za FAN, ali se NIKAD ne gasi, samo smanji brzinu kad postigne zadatu temperaturu. Da li je ova klima neispravna, ili je jednostavno tako napravljena da radi???
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 07:40 - pre 139 meseci
^
Citat:
...ventilator u unutrašnjoj jedinici se NE GASI već obori obrtaje na neki minimum, i nastavlja i dalje da duva.

U tom slučaju bi trebalo da kompresor i dalje radi, ali sa minimalnom snagom, pošto je temperatura u prostoriji verovatno malo ispod zadate. Kad se postigne baš zadata temperatura, trebalo bi da i ova klima potpuno isključi kompresor i ventilator (bar tako rade sve druge Fujitsu koje sam video, uključujući i moje dve).
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 07:59 - pre 139 meseci
Evo ovako stoje stvari--kada je u rezimu grejanja nije preporucljivo da izduvavanje klime bude podeseno na LOW nivo jer dolazi do slabog PODHLADJIVANJA FREONA sto ima za posledicu porast pritiska u sistemu i dolazi do povecane potrosnje struje za klimu 12 btu to moze biti i do 200 w.Taj problem ces imati kada je prelazni period--probaj da klima u prelaznom periodu ne bude na modu AUTO.Inverteri imaju tu mogucnost da izduvavaju vrlo male kolicine toplote --ova klima 0.9 kw - 4 kw - 6.5 kw.znaci moze da isporucuje i 900 w toplote.Kada je prelazni period podesi je na LOW a kada zahladni na AUTO.Kolicina vazduha kada je podesena na LOW iznosi 330 m3 vazduha--sledeci nivo je vec 550 m3--a na poslednjem iznosi 850 m3 vazduha.Verovatno si primetio kako snazno izduvava......Vise joj prija da radi kada je napolju hladnije --prosto kao da trazi da je pojacas i pustis da sto vise greje.Iznenadices se kada dodje - 5 c a ti na unutrasnjoj jedinici dobijes 50 c temperaturu.Kada je u rezimu LOW jako je tiha ali ipak izduvava 330 m3 vazduha.Recimi u koliko kvadrata se nalazi klima ..........pozdrav...
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 08:39 - pre 139 meseci
@Kalimero: Ne znam sta se desava sa spoljnom jedinicom jer je i ne cujem. Ali unutra to izgleda ovako: Ako je velika razlika spoljne i unutrasnje temperature klima duva snazno i vruce, ako je razlika mala, opet snazno ali toplo, dok ne postigne zadatu temperaturu (ili joj se priblizi), a onda obori obrtaje unutrasnjeg ventilatora na nesto ispod LOW, i non-stop vrti vazduh, ali ga NE DOGREVA.
@Kafa: Znam da moze da predaje samo 800 ili 900W, ali tada duva kao na LOW i oseti se MLAK vazduh i to je OK, ali kad postigne zadatu temperaturu duva i dalje ALI NE GREJE. Da li se tebi i GASI vent na unutrasnjoj u toku vrejanja, ili radi non-stop, cak i kad ne odaje nikakvu toplotu?
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 09:43 - pre 139 meseci
^
Citat:
...non-stop vrti vazduh, ali ga NE DOGREVA.

Ovo ne bi trebalo da bude ovako i ako si potpuno siguran da kompresor ne radi a klima vrti sobni vazduh, to je veliki minus za ovu klimu. Probaj ovako: stavi na HEAT i ventilator na AUTO, zadaj neku višu temperaturu, tipa 25 stepeni i kad je klima postigne smanji zadatu temperaturu na npr. 20 stepeni. Tad bi ventilator morao da se ugasi.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 10:07 - pre 139 meseci
Ovo isto radi i moja Midea MSR-12HRDN1 i iskreno i mene opasno nervira, verovatno je elektronika tako glupavo podesena posto stvarno ne vidim neki praktican razlog. Dok druga klima, Fujitsu ASYA 12LGC, u ovakvoj situaciji u potpunosti gasi ventilator. Trenutno razmisljam kako to mogu da resim u varijanti "pomocu stapa i kanapa" i pada mi na pamet jedino da postavim malu zavesicu na klimu (jbg), koja ce u tom slucaju usmeriti taj "hladan" vazduh nadole pa nece toliko smetati. Kada klima duva jace, zavesica ce se svejedno podici :)
Iako sam ja generalno zadovoljan Mideom (pisao sam i iskustvima u ovoj temi ranije), elektronika joj je prilicno "glupava". Recimo, prilikom ukljucivanja klime na grejenje, ona prvo uradi neki kao defrost (iako ga ustvari ne radi, ukljuci samo lampicu da je defrost u toku). Nakon 30ak sec pocinje da greje. ALI, ako ja zadam startnu temp za grejanje koja ne niza od trenutne unutrasnje, (recimo 22, a klima izmeri da je u prostoriji vise pa ne pocinje odmah za grejenjem), dolazi do zaglupljivanja u defrost modu. Tacnije, klima ne radi apsolutno nista, svetli ona defrost lampica, a klima nece poceti da greje cak ni ako temp vremenom padne ispod zadate temperature. Jedino ako rucno zadam jacu temp, recimo 24C pa kad pocne da greje smanjim na 22.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 10:10 - pre 139 meseci
Ja to nisam primetio--meni se klima nalazi 42 m2 i ako nesto i duva verovatno je to neka vrlo mala kolicina vazduha koja se ne-- primecuje-Drugo ja klimu i ne koristim kada su ovakve temperature meni je u kuci toplo.Ako prostorija ima manju potrebu od 900 w toplote po meni klimu i ne treba ukljucivati.Pretpostavljam da ni tebi nile hladno u kuci nego samo eksperimentises.Kakvi su tvoji utisci kada je poredis sa tim klimama koje si imao.......Ako mozes napisi nam koliko kvadrata planiras da grejes,kolika je udaljenost spoljne i unutrasnje jadinice i kakva je tvoja izolacija..........
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 11:49 - pre 139 meseci
@kafa: Pa jel duva ili ne duva dok ne greje? Molim te isprobaj pa javi, bitno mi je ako ovo nije predvidjeno ovako da radi da zovem odmah servis i da se slikaju sa njom i rade šta znaju i umeju. Nije mala cifra dati 1000 evra za ovakav uredjaj i onda da osećaj u grejanju bude mnogo losiji nego sa 6KW TA pećkom, koja je bila u toj prostoriji pre klime. Prostorija je u prizemnoj kući, ima 30kvm, dva spoljašnja zida, izolacija je demit fasada 8cm, VEKA PVC stolarija, na ploči 10cm vune. Ne bih da deluje da sam razmažen, meni je i 18C dovoljno, ali klimu sam kupio jer sam dobio bebu, i sad mi najmanje treba da mi duva po sobi čas toplo, čas (subjektivno) hladno. Probaću razne kombinacije HEAT/AUTO i razne brzine za FAN još večeras kad dodjem sa posla, ali mislim da sam većinu kombinacija već isprobao i uvek kad postigne temperaturu, smanji vent i nastavi da duva bez grejanja. Ubih se objašnjavajući ženi zašto nam je baš japanska klima potrebna, i sad mi nabija na nos kako joj duva hladno...
Inače, Vox 12-ca koju sam imao je grejala solidno do -5, tj dogrevala prostor grejan centralnim na drva. I NIJE duvala kad prestane da greje. LG je bila 9-ka, i kad postigne temperaturu, usmeri krilca na gore i PRESTANE da duva. Objektivno, radile su bolje od ovog LT-a u smislu logike (softvera). LT je MNOOGO jači za grejanje, ali ako ovako nastavi...
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 12:00 - pre 139 meseci
Ajde probacu popodne pa ti javljam--kazem ti meni se klima nalazi u 42 m 2 i kada je prelazni period ja otvaram i ostale sobe i tako da sve to grejem---nisam nikada to primetio do sada......drugo tih 900 w je mala kolicina toplote koja ce ti vrlo brzo zatrebati kada se temperatura spusti nize....
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 12:09 - pre 139 meseci
Pitanje za servisere: Može li klima da se reprogramira? I da se namesti da NE DUVA dok ne greje?
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 12:58 - pre 139 meseci
Hmm...trazio sam malo online i koliko sam shvatio klime ovo rade (vrte vent dok kompresor ne radi) da bi gurale malu kolicinu sobnog vazduha kroz senzor, posto tako preciznije mere unutrasnju temperaturu. E sad, problem je jedino ako je ta brzina tolika, da strujanje vazduha postaje neprijatno. Provericu ponovo na mom Fujitsuu da li ovo radi, mada do sada nisam primetio..mozda je doduse samo brzina obrtanja venta manja od Midee...

Neko je ovde bio postovao da je imao "neispravnu" elektroniku tj softver na Midei pa mu je promenjen ceo taj modul, iako je po meni logicki gledano to moglo da se resi i reprogramiranjem (znaci da verovatno u ovom slucaaju nije moglo).
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 13:33 - pre 139 meseci
Citat:
Sylvester:
I evo mog iskustva posle dve godine koriscenja Fujitsu-a ASYA12LGC... Klima odlicno greje i hladi ali kvalitet izrade je ravan nuli - raspao se servisni ventil (ispusta gas), spoljna jedinica uzasno drnda i bruji (nesto se razlabavilo unutra pa stvara vibracije), unutrasnja jedinica isto drnda, ne moze da zadrzi polozaj usmerivaca vazduha zbog vibracija, sve je labavo i nikakvo... Nikad vise made in China klima, moj savet je da se to prvo gleda pri kupovini


Ajd i ja da dodam moje iskustvo istim modelom...ovo mu je sada treca zima.

Slazem se da greje i hladi odlicno, a takodje se i slazem da bi kvalitet izrade mogao biti bolji.
Ja sam kada sam ga nabavio cak pisao direktno i Fujitsu podrsci (Nemacka) da mi rese neke probleme koji su bili vezani za cudne zvuke prilikom rada, a uglavnom su reseni produzavanjem instalacije na 3m.

Moj primerak nije bas toliko "glindzav" kao Sylvesterov, ali recimo i mene su uzasno nervirala unutrasnja krilca koja znaju da drndaju. Ukapirao sam da ovo dolzi od toga sto je rupa za osovinu sira malo nego sto bi trebalo pa sam tu ugurao malo sundjera pincetom i resio problem. Ono sto ne mogu da resim je recimo "pucketanje" unutrasnje jedinice koje se javlja kada uredjaj nabije pritisak i pocne da duva pri svakom ciklusu. Ovo pucketanje NIJE do sirenja/skupljanja platike, nego je nesto unutra (kao da kaplje nesto na stiropor pa se cuje...), zvuk koji nestaje nakon 30ak sekundi, ili cak nestane kada prstom pritisnem donji deo klime par mm prema unutra. Ali se javlja ponovo pri sledecem "ciklusu" da kazem, tj kada klima pocinje ponovo da duva posle mirovanja. Zna da nervira nocu kada je potpuna tisina, preko dana dok radi tv i uz okolnu buku se slabije primecuje. Za ovo nisam uspeo da nadjem resenje, serviser nije znao sta je, a mene je iskreno mrzelo da se zbog ovoga upustam u avanture zvane Reklamaciju u zemlji Srbiji.
Spoljasnje jedinica ne drnda, radi u principu ok, jedino kad su opasni minusi cuju se ti cudni zvuci freona koji struji kroz sistem, i kompresor ima zvuk kao da se malo muci, ali do sada nije izneverio (kuc, kuc..) :)

Ipak kada sve saberem i oduzmem, mislim da za te pare (62k din), pre dve godine nije moglo mnogo bolje.


Sorry za dva posta zaredom


Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 15:39 - pre 139 meseci
Ova moja ASYG12LT je savršeno tiha, kad spavamo u sobi sa druge strane hodnika (ostavimo sva vrata otvorena) i ne čujemo je kad duva i kad radi. Nema krckanja, niti ikakvog drugog zvuka, niti krilca vrdaju. Sam' da rešimo ovo duvanje kad mu vreme nije.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
178.237.210.*



+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 15:40 - pre 139 meseci
@mr Jozza: Potpuno identične simptome i ja imam sa mojom klimom ASYG12LEC, osim što se moja klima isključuje kada postigne zadatu temperaturu. Ja sam namestio na HEAT, a ventilator na AUTO.

@kafa101: Ako sam dobro shvatio, u ovom prelaznom period treba postaviti ventilator na LOW. Pošto moja klima nema tu opciju u podešavanju, da li da stavim ventilator na najmanji broj obrtaja da bih postigao efekat kao sa opcijom LOW?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6346458 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.