Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366235 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:12 - pre 139 meseci
Citat:
kojaklima:
Citat:
kafa101:
Ja znam za to-- to su tablice za MAX-kapacitete,n.p.r-kada isporucuje 4 kw toplote na spoljnoj temperaturi od - 7 c vrednost COP iznosi 2.42 kw.Jedino sto nisam znao a to sam video kada si postavio TEST 2012 gde Fujitsu nudi model za njihovo trziste koji moze da radi na - 25 c i MAX-kapacitet iznosi 3.6 kw za tu temperaturu.Sve ostalo je isto.Pretpostavljam da je samo skinuta blokada kompresora i prebacena na - 25 c i naravno dodati grejaci.Inace dimenzije spoljne jedinice su identicne kao Fujitsu 18000 btu,ima trostruki isparivac-tri reda i twin rotary compressor.....ta klima je VUK U JAGNJECOJ KOZI....ta klima neprestano moze da izduvava kako ja kazem VREO VAZDUH BEZ OBZIRA KOJA JE TEMPERATURA NAPOLJU.Ako te interesuje posto si iz Slovenije potrazi podatke za Fujitsu Nocria -- ona je jos bolja.Ja sam ovo i proverio prosle zime.Pozdrav.........



OK, znamo da su ASYG LT 2 verzije:

1.ASYG xy LTCA/AOYG xy LTC(ovaku ima "kafa")
2.ASYG xx LTCB/AOYG xy LTCN - ovo je NORDIC verzije koje obično nema u katalogima(osim u skandinaviji, rusiji,...).............a imaju je i kod nas u SLO na ceniku :) a od "obične" je skuplja(u SLO) za 130€

problem je, da su one tabele i podaci u SERVICE MANUAL od "obične" klime znači tabele za LTCB su u "manualu" od LTCA.......još uvek ne znam prave podace za "običnu" verziju


ARCTIC verzija ima inače nešto drukčiju spoljnu jedinicu:grijač 150W, materiali bez problema zdrže do -50C, i neke male promene u dizajnu,...


Zašto me toliko interesuje ovaj FUJITSU.
Zato jer hoču da nabavim klimu za grijanje stana (dnevni borabak, kuhinja,...) imam nekoliko opcija pa naznam šta je bolje.
Biram između:
-FUJITSU 12 LTCA(-20)
-FUJITSU 12 LTCB(-25)
-MITSUBISHI MSZ-35FD(-15 ; -25)
-MISUBISI MSZ-35EF(-15 ;-20)
-Toshiba Disekai 6 10 (-15)



Ja tebe ne razumem bas najbolje ali ja ti predlazem--tako sam ja radio--obrati se uvozniku ili zastupniku i zatrazi podatke- ja verujem da ces ih dobiti.Tako ces biti siguran ovo su sve ozbiljni proizvodjaci.Sta jos mogu da ti kazem Tosiba daisekai koja se prodaje ovde i klima na onom testu su potpuno drugacije klime.Toshiba tamo prodaje posebne modele.Ovaj model koji moze da se kupi kod nas ima vrlo mali kapacitet--mislim da za Sloveniju su to mali kapaciteti--Kucaj-- ENGENEERING DATA BOOK TOSIBA DAISEKAI 6 --TU IMAS TABELE ZA OBICNU TOSHIBU DAISEKAI 6.Ja imam Fujitsu asyg 12 LTCA i mogu ti reci da odlicno greje sto se tice mene.Za Mitsubishi nemem nikakvo iskustvo ni informacije.Pozdrav..........
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:25 - pre 139 meseci
Citat:
kojaklima:
Citat:
kafa101:
Ja znam za to-- to su tablice za MAX-kapacitete,n.p.r-kada isporucuje 4 kw toplote na spoljnoj temperaturi od - 7 c vrednost COP iznosi 2.42 kw.Jedino sto nisam znao a to sam video kada si postavio TEST 2012 gde Fujitsu nudi model za njihovo trziste koji moze da radi na - 25 c i MAX-kapacitet iznosi 3.6 kw za tu temperaturu.Sve ostalo je isto.Pretpostavljam da je samo skinuta blokada kompresora i prebacena na - 25 c i naravno dodati grejaci.Inace dimenzije spoljne jedinice su identicne kao Fujitsu 18000 btu,ima trostruki isparivac-tri reda i twin rotary compressor.....ta klima je VUK U JAGNJECOJ KOZI....ta klima neprestano moze da izduvava kako ja kazem VREO VAZDUH BEZ OBZIRA KOJA JE TEMPERATURA NAPOLJU.Ako te interesuje posto si iz Slovenije potrazi podatke za Fujitsu Nocria -- ona je jos bolja.Ja sam ovo i proverio prosle zime.Pozdrav.........



OK, znamo da su ASYG LT 2 verzije:

1.ASYG xy LTCA/AOYG xy LTC(ovaku ima "kafa")
2.ASYG xx LTCB/AOYG xy LTCN - ovo je NORDIC verzije koje obično nema u katalogima(osim u skandinaviji, rusiji,...).............a imaju je i kod nas u SLO na ceniku :) a od "obične" je skuplja(u SLO) za 130€

problem je, da su one tabele i podaci u SERVICE MANUAL od "obične" klime znači tabele za LTCB su u "manualu" od LTCA.......još uvek ne znam prave podace za "običnu" verziju


ARCTIC verzija ima inače nešto drukčiju spoljnu jedinicu:grijač 150W, materiali bez problema zdrže do -50C, i neke male promene u dizajnu,...


Zašto me toliko interesuje ovaj FUJITSU.
Zato jer hoču da nabavim klimu za grijanje stana (dnevni borabak, kuhinja,...) imam nekoliko opcija pa naznam šta je bolje.
Biram između:
-FUJITSU 12 LTCA(-20)
-FUJITSU 12 LTCB(-25)
-MITSUBISHI MSZ-35FD(-15 ; -25)
-MISUBISI MSZ-35EF(-15 ;-20)
-Toshiba Disekai 6 10 (-15)



Zavisi koja je minimalna temperatura u tvom kraju. Ako je http://www.delo.si/clanek/74390 onda niti jedna neće biti dovoljna. Mada, ima i Nocria Nordic, radi na -30c. Na tvom mestu bih pazario MHI MSZ-35FD VABH, pa da podeliš utiske sa ostatkom foruma, ovde sve sami Fujitsu vlasnici.

Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:31 - pre 139 meseci
Sad i mene Jozza ubi, bas taj model jedan je od izabranih za moju skoru kupovinu ... dali je moguce da se unutrasnji ventilator negasi prilikom postizanja temperature ...
Jasno je da je softverski tako reseno , medjutim mogli su dati i opciju iskljucenja , pa kako se kome svidja da je koristi.
Moze se to resiti sobnim termostatom , ali ..???
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:36 - pre 139 meseci
Citat:
kalimero 011:
^
Svašta, ne bi mi na pamet palo da ovo proveravam, a da sam juče uzimao klimu to bi bila ova... Ono što možeš da uradiš je da spustiš krilca skroz vertikalno (tako inače preporučuju kod grejanja) i da staviš ventilator na "quiet", ne bi trebalo da ti toliko smeta (naravno, ako niko ne sedi ispod klime).

Stavio sam da duva na dole, ali ipak ravnomernije zagreva prostoriju kada je za jedan položaj na gore, a ne skroz na dole. To je nekih 15 stepeni od vertikale. Inače, na koju god brzinu stavio FAN (ili na AUTO), ovo "hladno" duvanje je kao da duva na QUIET, tj jedna crtica na daljinskom. Tj, koju god brzinu odabrao, kad postigne temperaturu prestaje da greje i fan se smanji na QUIET. Kad je FAN na auto, kako se približava zadatoj temperauri brzina ventilatora i temperatura na izduvu se smanjuju, i to je super, ali nikako da ugasi vent kad treba. Makar da je sporije duvanje "u leru"...
Citat:
zdravko vas 5051:
^
Sad i mene Jozza ubi, bas taj model jedan je od izabranih za moju skoru kupovinu ... dali je moguce da se unutrasnji ventilator negasi prilikom postizanja temperature ...
Jasno je da je softverski tako reseno , medjutim mogli su dati i opciju iskljucenja , pa kako se kome svidja da je koristi.
Moze se to resiti sobnim termostatom , ali ..???

Ne sećam se da je iko ovde potvrdio da se to može rešiti sobnim termostatom. Ovo duvkanje u leru ima smisla ako su plafoni na 5m, pa se skupi topao vazduh kod plafona. Onda ovo duvkanje meša vazduh, ujednačuje temperaturu i smanjuje gubitke. Ako si voljan i u prolazu, ja sam kod kuće vikendom, pa možeš da svratiš da vidiš kako to radi. Pozdrav

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 05.11.2012. u 22:48 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:46 - pre 139 meseci
@kafa


Problem je u tome, da sam od zastupnika(za fujitsU) dobio iste podatke, do kojih sam prije dao link(dobio danas).
Znači imam podatke za ARCTIC verziju a za ne za "običnu".
Toshibu sam 99% odpisao(kapacitet, cena,....), ND(nordic) verzije kako si več pogodio kod nas nemaju.

Inače, pričao sam sa nekoliko montera isvi kažu(kvalitet, nema problema sa servisom, rez.djelovi,....): DAIKIN , HITACHI , TOSHIBA, MITSUBISHI.......drugo,ako je u pitanju grijanje bolje, da ne diram.....
Fujitsu kot nas nije tolio poznat , tako da nisam dobijo dosta informacija kakav je u praksi .



 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:53 - pre 139 meseci
Citat:
mr Jozza:
Zavisi koja je minimalna temperatura u tvom kraju. Ako je http://www.delo.si/clanek/74390 onda niti jedna neće biti dovoljna. Mada, ima i Nocria Nordic, radi na -30c. Na tvom mestu bih pazario MHI MSZ-35FD VABH, pa da podeliš utiske sa ostatkom foruma, ovde sve sami Fujitsu vlasnici.





ova je dobra,.....

minimalna (retko) je oko -16, ali to su extremi, .....prosečna:NOV=5, DEC=1, JAN= 0, FEB=1,MAR=5......inače imam "back-up" na centralnom grijanju, tako, da nema brige...

PS:
malo si zamutio MHI = Mitsubishi HEavy Industries..... oni nemaju modela MSZ ...
MSZ je od Mitsubishi Electric
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 21:59 - pre 139 meseci
Nase zime nisu tako hladne kao u Sloveniji ja uzimam u obzir neku temperaturu od - 7 c mislim da je to za nase uslove dovoljno.U Sloveniji su dosta nize temperature.Fujitsu Nocria je vec dugo na trzistu mislim da se pokazala da je kvalitetan proizvod medjutim ako nema delova to moze biti problem.Pa onda se odluci za neku klimu koja je najprodavanija u Sloveniji--tako ces moci i da sve saznas sta te bude interesovalo.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 22:05 - pre 139 meseci
I ja sam našao dva različita podatka (pdf) za ASYG12LT. Prvi kaže da klima troši 945W pri 4KW grejanja, i ima COP 4,23. Drugi (ASYG12LT v2) kaže da troši 910W i da ima COP 4.4. E sad ide ZANIMLJIV deo. Meni na spoljašnjoj jedinici stoji nalepnica na kojoj piše da je potrošnja na grejanju 910W!!! Ako je to tačno, onda ova moja ima COP 4,4, ili na tu potrošnju ide i unutrašnja jedinica, pa je to još 35W?
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 22:10 - pre 139 meseci
jedna zanimiva stranica(pogledajte kakve klime rade )
http://fujielectric.bg/EN/showpage.php?PageID=1

 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.11.2012. u 22:13 - pre 139 meseci
Citat:
kojaklima:
Citat:
mr Jozza:
Zavisi koja je minimalna temperatura u tvom kraju. Ako je http://www.delo.si/clanek/74390 onda niti jedna neće biti dovoljna. Mada, ima i Nocria Nordic, radi na -30c. Na tvom mestu bih pazario MHI MSZ-35FD VABH, pa da podeliš utiske sa ostatkom foruma, ovde sve sami Fujitsu vlasnici.



:)

ova je dobra,.....

minimalna (retko) je oko -16, ali to su extremi, .....prosečna:NOV=5, DEC=1, JAN= 0, FEB=1,MAR=5......inače imam "back-up" na centralnom grijanju, tako, da nema brige...

PS:
malo si zamutio MHI = Mitsubishi HEavy Industries..... oni nemaju modela MSZ ...
MSZ je od Mitsubishi Electric

Ako je ekstrem -16, onda NOCRIA zadaje domaći zadatak ostatku ekipe. Ja sam se dvoumio da li da kupim NOCRIU ili ASYG LT, i na kraju je presudilo što je LT namenjen i za -20c, lepši je, manja unutrašnja jedinica, ima senzor prisustva osoba u sobi (kad je soba prazna smanjuje temperaturu i štedi energiju), i ima NEDELJNI program, dok je NOCRIU moguće programirati na daljinskom na dnevnom nivou, tj isto za svaki dan. Mada, NOCRIA ima MNOOGO veći kapacitet grejanja, 0,9-6-9KW/min-nominal-max
PS:Mislio sam na ME
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 10:04 - pre 139 meseci
Citat:
zdravko vas 5051:
Sad i mene Jozza ubi, bas taj model jedan je od izabranih za moju skoru kupovinu ... dali je moguce da se unutrasnji ventilator negasi prilikom postizanja temperature ...
Jasno je da je softverski tako reseno , medjutim mogli su dati i opciju iskljucenja , pa kako se kome svidja da je koristi.
Moze se to resiti sobnim termostatom , ali ..???


Da ti pojasnim. Nije to bezveze.
Jedna od prednosti Invertera je i ta sto ne gasi ventilator u unutrasnjoj jedinici, nego zagrejani vazduh koji se nalazi uz plafon i ne sluzi nicemu, jer tamo ljudi ne borave, gura dole, pri patosu prostora, gde ljudi borave i gde je toplota potrebna. Nemoj zaboraviti da je temperaturna razlika izmedju vazduha uz plafon i uz pod, u prostorijama visine 2,5 m i do 3 stepena. Tako se dobija efekat grejanja, pukim mesanjem vazduha bez utroska energije za grejanje.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 10:47 - pre 139 meseci
Sine (Synn-e), da ti pojasnim, nisam se bezveze žalio. Sve je to lepo osmišljeno u glavi nekog inženjera, i da budem iskren i sam sam se čudio zašto niti jedna klima koju sam do sada imao/video nema opciju da konstantno meša vazduh (kao sad ovaj ASYG LT). Ali, to jednostavno nije to. Taj pametni inženjer koji je to sve osmislio nije se setio da je 330m^3/h MNOGO za prosto mešanje vazduha, a bez da se oseti kao promaja. Ili sam ja previše osetljiv, što naš narod kaže picajzla? Ideja je dobra, ali kao što neko skoro napisa ovde: "trebali su da ostave opciju da se ventilator GASI, pa kako kome volja". Ovo mi liči na trend da se potrošačkom društvu nameću "standardi", pa se onda osluškuje tržište da se vidi reakcija. Verovatno se ne bih ni smarao sa ovim "problemom", ali imam bebu koja treba da se igra na tepihu, i uskoro će početi da puzi po podu, a u toj "donjoj" regiji se ova promaja najviše oseti kao "hladno" duvanje. Kao da je neko otvorio vrata ka spolja, ili prozor, pa se hladan vazduh valja po podu. Ovo sve što sam opisao je moja percepcija, veoma subjektivno, tako da nije isključeno da neko ne bi ni primetio, kao Kafa npr.
PS: Da li tvoj LG pri grejanju nastavlja da vrti vazduh?
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 06.11.2012. u 12:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 06.11.2012. u 12:03 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 10:51 - pre 139 meseci
@synn
Citat:
Nije to bezveze.

Ma, skroz je bezveze... Sve ovo što pišeš bi imalo smisla da ne postoji subjektivni osećaj hladnoće kad cirkuliše vazduh koji se pri tome ne dogreva. Meni bi to baš smetalo.
Citat:
Jedna od prednosti Invertera je i ta sto ne gasi ventilator u unutrasnjoj jedinici...

Ali gase, još kako! Već sam napisao da sve Fujitsu klime koje sam video do sad (inverteri ili on/off) gase ventilatore u tom slučaju, a piše ti i u ovoj temi malo iznad da i LE model iz najnovije generacije radi to isto. Nije mi jasno zašto su promenili ponašanje klime kod LT modela...

edit: preteče me mr Jozza, baš o tome pričam
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 15:06 - pre 139 meseci
Ako gledamo trendove -naravno van nase zemlje- oni su ljudi koji su OPSEDNUTI smanjivanju potrosnje struje-- ovo sto je napisao SYNN ima LOGIKE.Ova klima ima i senzor pokreta kako bi se i na taj nacin ustedela energija-ako niste prisutni 20 minuta-- ona stedi energiju-- ima tajmer za visestruka podesavanja vremena u toku jednog dana pa tako i za celu nedelju.Gde god je moglo oni su iskoristili da bi napravili bilo kakvu ustedu u energiji.I ako je usteda 5 w za njih je to uspeh. Taj vazduh ima svoju temperaturu --23c-24c-25c--ali doprinosi SUBJEKTIVNOM osecaju hladnoce --jer stvara torbulencije vazduha.Mr JOZZA ja njega razumem jer je dete u pitanju tada smo svi mi vise osetljivi.Ja sam siguran da kada pocne hladno vreme ima sve da da dodje na svoje mesto-objekat pocinje da pravi svoje toplotne gubitke-mr JOZZA rekao si da dete puzi-seta po podu ???????Ja ne znam dali si do sada koristio klimu za grejanje--ali klima i kada duva TOPLO ona pravi torbulencije vazduha i NAJHLADNIJI deo kuce--sobe je bas POD--NIZI DELOVI sobe --jer topao vazduh ide GORE.Ova klima prosto trazi veliki prostor i hladnocu to je njeno pravo okruzenje.
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 16:11 - pre 139 meseci
Nadam , se da znate, da je za grijanje najbolja podna jedinica ali koliko čitam malo je ljudi koji razmišljaju o njoj.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 16:21 - pre 139 meseci
Znam samo da su skuplje i manje efikasne.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 16:35 - pre 139 meseci
Pa ova nova Fujitsu LU/LT je prilicno uska unutrasnja jedinica, a i lepo stilizovana, tako da bi mogla bez problema da se montira kao podna jedinica... Mozda bi i grejanje cak bilo kvalitetnije posto se topao vazduh odmah distriburira po podu i polako dize gore. Ja sam cak razmisljao da moju klimu postavim tako, posto imam uvucen deo zida, jos bi mogla da se maskira sa prednje strane nekom gips plocom, ne bi se ni videla. Posto hladjenje preko leta bas slabo koristim imalo bi smisla.

btw vidim da je ovaj LU model na lepoj akciji u popularnoj online prodavnici, tako da ako neko trenutno razmislja o kupovini, ima dobru priliku :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 16:41 - pre 139 meseci
Citat:
mr Jozza:
Znam samo da su skuplje i manje efikasne.





...je..š efikasnost kad ti je hladno u noge i imaš duvanje u glavu.....
efikasna jeste mašina ali mislim ti tega ne osjetiš ni u $ ni u temp °C
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 17:17 - pre 139 meseci
A nije duvanje u glavu! Sad duva u noge, a na leto će u glavu (kad podignemo krilca).
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.11.2012. u 19:33 - pre 139 meseci
Citat:
baggio:

btw vidim da je ovaj LU model na lepoj akciji u popularnoj online prodavnici, tako da ako neko trenutno razmislja o kupovini, ima dobru priliku :)

Vredi pogledati...............
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366235 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.