Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila

[ Pregleda: 13418 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
*.zrlocal.net.



+3 Profil

icon Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila30.10.2006. u 17:25 - pre 211 meseci
Pozdrav

Imam problem sa nepovratno sigurnosnim ventilom na bojleru,menjao sam vec tri komada,i svi su FALICNI!
Naime propustaju vodu kada se zagreje na odredjenu temepraturu,i to propostanje se manifestuje zvizdanjem,malje ili vise a i greje mi se ulazna cev hladne vode...znaci da ventil propusta u nepovratnom smeru...koliko sam primetio svi ventili su jako traljavo proizvedeni,teko da me ne iznenadjuje lose funkcionisanje
inace stari ventil sam zamenio zato sto je poceo da pusta na sigunosni deo...tj.propao je a i bilo mi ce cca 20 godina...
Vec sam izludeo od potrage za nekim ventilom koji je ispravan...pa ako neko ima slicna iskustva,zanima me moguce resenje


/lnicks
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila30.10.2006. u 17:43 - pre 211 meseci
Pokusaj da nadjes ventil koji ima nesto sto lici na prekidac na kraju, pritisnes i curi voda iz njega...

I pokusaj da malo smanjis temperaturu vode u bojleru ocigledno je previsoka cim se ventil oglasava...
a to sto zvizdi, i sto malo pusta...to mu je posao ( salim se, znam tacno na sta mislis...ima losih ventila)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila30.10.2006. u 20:19 - pre 211 meseci
Mislim da Tebi ne valja termostat i da ne gasi grejač kada dostigne određenu temperaturu. Kako taj ventil ima zadatak da reaguje upravo u tim slučajevima, mislim da je upravo to u pitanju. Može biti i da kotao bojlera nije pun, odnosno da postoji i vazduh unutar njega.

Ipak, cenim da je moguće da nisam u pravu, pa sačekaj još neko mišljenje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

crade
Srbija

Član broj: 79038
Poruke: 61
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila30.10.2006. u 20:52 - pre 211 meseci
Proveri koliki je pritisak u vodovodnoj mreži, previsok pritisak pravi navedene probleme na bojlerima.
Preporučena vrednost pritiska je oko 3 bara što se može postići ugradnjom regulatora pritiska.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila02.11.2006. u 10:25 - pre 211 meseci
Lici na problem sa termostatom.
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila05.11.2006. u 22:24 - pre 211 meseci
Ventil, kvalitetan ventil od 9 bara rešava Vaše probleme...Bilo je reči o ovome...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

mikaso
Član broj: 25773
Poruke: 116
212.200.220.*

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila12.12.2006. u 09:54 - pre 210 meseci
Da li neko zna kakvi su sugurnosni ventili LEVAJAC-METALIK Kraljevo od 9 bara?
Ventil (od 6 bara) koji sam imao na Leov bojleru (dok nije otišao kazan) je curkao samo dok je grejač uključen (termostat je ispravan jer grejač se sam isključuje i uključuje). Ovaj novi ventil od 9 bara ponekad curi i dok je grejač isključen.
Od prodavca u prodavnici materijala za vodovod u mom kraju (Kanarevo Brdo) sam čuo da su ovi iz vodovoda izmerili pritisak preko 10 bara. Da li je to moguće? S obzirom da i ovaj od 9 bara curi, možda je i moguće...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Bojler i pistanje nepovratno-sigurnosnog ventila

[ Pregleda: 13418 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.