Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora

elitemadzone.org :: MadZone :: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48203 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 13:27 - pre 211 meseci
Citat:
Nadam se da nema previše ovakvih izroda u Srbiji, inače nam se crno piše...

Takvih izroda koji se trude da Srbe predstave kao fašiste/naciste (whatever), nažalost, ima poprilično...
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 13:51 - pre 211 meseci
WTF? zar nije veliki deo saradnje cetnika sa nacisti bila samo komunisticka propaganda? zar nije Cika Draza pre par godina dobio mislim da ordel casti od Amerike, jer je spasio ne znam koliko americkih pilota, ili koga vec? Odakle sad draza nacist?

ps:
bila jedna grupa nazi/skinheada ovde u sloveniji, i jednom su isli da se prijave negde na neku listu nacista (mislim da u nekoj hitlerovoj kuci, ili ne znam gde vise). Kad su dosli tamo, oni jih vratili i rekli jim "ne primamo nize rase" :))
tako da.. istovremeno biti sloven i nacista, je dobar razlog da se sam zatvoris u upaljenu pec
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
0

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 13:54 - pre 211 meseci
Kazna je preoshtra, sta god da su pricali. Ovde slobode govora nema... Trebalo ih je kazniti samo za shamaranje. I to po zakonu koji se odnosi na to.

Shto se tice piraterije, mislim da je, dok se ne poboljsha standard u Srbiji, potpuno besmisleno kaznjavati. Kad moj cale (doktor) bude mogao da kupi windows i office, a da se to ne odrazi na kucni budzeti, tad nek rade sta 'oce. A do tad... Sad ce neko reci da se mora od necega poceti... Ovo definitivno nije neshto od cega treba poceti... Samo Microsofti i par kompanija ciji se softver prodaje kod nas imaju koristi. Porez na ovo je neznatan, tako da gradjani nemaju nikakve, cak ni indirektne koristi...

Naciste ne podrzavam. Mislim da su ovi likovi bili placeni da to urade, kako bi nashtetili ugledu Srbije, pa ispadosmo mi Srbi nacisti, jbt. Josh dodajte one filmove tipa Srebrenica... I ona fora sa paljenjem dzamije je totalno debilna... Mislim, zashto zapaliti dzamiju, kad je procenat shiptarskih islamskih vernika neznatan. I shto se onda zamerati ostalim muslimanima, samo zbog shiptara? Debilno... Ali, uopshte svetiti se tako i pokazati da smo i mi stoka ko i oni... Debilno. A za onog nesrecnika sto je lapo-cetnik, lapo-nacista, to je neki degen, a Draza se 100% prevrce u grobu. KKK... Mislim, zar oni ne napadaju samo crnce. Sta ce oni koji k u Srbiji? Kolko ima crnaca u Srbiji? A shto se tice zastave konfederacije, ja je trazim 100 godina, neku veliku, preko celog zida. Ne zato shto imam bilo kakvu vezu sa mrznjom prema crncima/KKK. Nego, volim southern rock, tipa Lynyrd Skynyrd, Alman Brothers,... A u ostalom, super je zastava. Takodje mislim da je pobeda unije u gradjanskom ratu ubila svaku shansu da od Amerike bude neshto da valja. Evo vidie dokle su dogurali. Prvo propagirali toleranciju, a sad najveca policijska drzava, agresor, itd.

U, jbt, ala je ovo offtopic...
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:04 - pre 211 meseci
Citat:
Fuzz


Kao sto Ivan rece, David ne moze biti jevrejskije ime. A Jevreji i katolici...pa recimo da nije isto :)
Licno, cisto sumnjam da znas mnogo katolika koji se zovu David.


Znam par Albanaca ovdje koji se tako zovu, i definitivno nisu jevreji (mislim nisu pobozni uopste ali znam da im stariji idu u katolicku crkvu).
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:07 - pre 211 meseci
Evo detaljno optužnice:

http://www.okruzni.sud.ns.srbi...k=view&id=268&Itemid=2
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Jelena Tasic
Jelena Tasic
Vranje - Beograd

Član broj: 8417
Poruke: 20
*.kalik.info.

ICQ: 349


Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:11 - pre 211 meseci
Uopste se ne slazem da je kazna ostra a sloboda govora nema nikakve veze sa sirenjem rasne, verske i nacionalne mrznje. I ne radi se tu uopste o samo par shamara, chovek se nalazi na chelu ekstremno orijentisane grupe i kao takav snosi daleko vecu odgovornost. Hteo je da bude glavni i da bude 'faca', pa neka bude faca do kraja. Trebalo je da mu daju i vise od godinu dana a medijska paznja je sasvim ok, malo edukativne funkcije medija ne bi skodilo - znam nazalost mnogo ljudi sa ekstremnim stavovima (sto je najtragicnije cak i sa fakultetskim diplomama) koji uopste nisu svesni tezine reci koje izgovaraju i mogucih posledica.
 
0

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:30 - pre 211 meseci
Prvo da nešto raščistimo, da ne bilo zabune: bilo kakav srpski fašistički pokret je u najmanju ruku sumanuta ideja oslobođena bilo kakve logike i iole zdravog razuma, potpuno identična ideji crnca učlanjenog u KKK. Kao i slike kombinacija majica sa Dražinim likom/heil hitler pozdrav.

Ali ono što mene interesuje je sledeće: ukoliko prihvatimo da je ovo što se desilo primjer širenja nacionalne mržnje (a odgovarajući sudski organ presudom tako utvrdio) možemo li biti malo manje licemjerni i osvrnuti se na mnoštvo sličnih primjera oko sebe. Recimo na blogu b92 http://blog.b92.net/node/2680 možete između ostalog vidjeti i fotomontažu srpskog patrijarha Pavla na, ajmo barem reći, bezukusan način. E sad ko se pozove na slobodu govora, samo će dati argument u ruke ljudima koji brane Davidovića jer onda pak i on ima pravo na to i tužba će u tom slučaju imati pravo da se pozove samo na par šamara koji potpadaju pod lakše tjelesne povrede i za koje je predvidjena novčana kazna!

Da li je moguće u Srbiji 2006. godine koja se deklariše kao proevropski orijentisana zemlja glasno reći da ta slika objavljena na sajtu b92 na kom ne može svako da postuje, vrijeđa osjećaje jednog naroda/vjerske zajednice, kako god. Da li je to u najmanju ruku vrijeđanje u rangu onog: 'jebem ti mater ustašku'. Samo sa jednom razlikom, za j****** ustaške majke se ide u zatvor na godinu dana a za fotomonatažu se dobije 150 pohvalnih komentara, jer niko ne može ostaviti drugačji koji odsakče od projektovane ideje.

I za kraj da odgovorim čovjeku koji je postavio topic. Mislim da će veća kazna za Davidovića biti poštena samo onda kada se budu (na bilo koji način, za početak) sankcionisali ovakvi 'ispadi'. I kada prestanemo da se trudimo da budemo 'veći katolici od pape'.



'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
0

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.90.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:38 - pre 211 meseci
Milsim da je kazna preniska jer je u pitanju šef organizacije. Pa služenje civilnog roka je 9 meseci tako da ću ja da služim istu kaznu ko taj bolid. Osim toga poznat je slučaj iz Dimitrovgrada kad je Nebojša Ivanov, bugarski šovinista, verbalno napao novinarku Zoricu Milevu rekavši da je srbomanka i time zaradio 18 meseci ćorke. Ovaj nije smeo da dobije manje za teže delo.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
0

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:51 - pre 211 meseci
Posto je bio glavni u organizaciji, mogliu su da nadju josh dokaza, pa da ga po drugoj osnovi poshalju na mnogo duzi odmor. Shirenje mrznje!? A sto ne kazne B92 i onaj njihov fashisticki blog?
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:55 - pre 211 meseci
Citat:
ghetto superstar: Prvo da nešto raščistimo, da ne bilo zabune: bilo kakav srpski fašistički pokret je u najmanju ruku sumanuta ideja oslobođena bilo kakve logike i iole zdravog razuma, potpuno identična ideji crnca učlanjenog u KKK. Kao i slike kombinacija majica sa Dražinim likom/heil hitler pozdrav.

Ali ono što mene interesuje je sledeće: ukoliko prihvatimo da je ovo što se desilo primjer širenja nacionalne mržnje (a odgovarajući sudski organ presudom tako utvrdio) možemo li biti malo manje licemjerni i osvrnuti se na mnoštvo sličnih primjera oko sebe. Recimo na blogu b92 http://blog.b92.net/node/2680 možete između ostalog vidjeti i fotomontažu srpskog patrijarha Pavla na, ajmo barem reći, bezukusan način. E sad ko se pozove na slobodu govora, samo će dati argument u ruke ljudima koji brane Davidovića jer onda pak i on ima pravo na to i tužba će u tom slučaju imati pravo da se pozove samo na par šamara koji potpadaju pod lakše tjelesne povrede i za koje je predvidjena novčana kazna!

Da li je moguće u Srbiji 2006. godine koja se deklariše kao proevropski orijentisana zemlja glasno reći da ta slika objavljena na sajtu b92 na kom ne može svako da postuje, vrijeđa osjećaje jednog naroda/vjerske zajednice, kako god. Da li je to u najmanju ruku vrijeđanje u rangu onog: 'jebem ti mater ustašku'. Samo sa jednom razlikom, za j****** ustaške majke se ide u zatvor na godinu dana a za fotomonatažu se dobije 150 pohvalnih komentara, jer niko ne može ostaviti drugačji koji odsakče od projektovane ideje.

I za kraj da odgovorim čovjeku koji je postavio topic. Mislim da će veća kazna za Davidovića biti poštena samo onda kada se budu (na bilo koji način, za početak) sankcionisali ovakvi 'ispadi'. I kada prestanemo da se trudimo da budemo 'veći katolici od pape'.


Potpuno se slazem sa ovim, kada pro-demokrate i uopste povodnici neo-liberalnih misli shire propagandu koja je jako ruzna i blati srpsku tradiciju, religiju itd. onda je to ok i cool, ali kad neko ucini verbalni delikt dobije godinu dana zatvora, ceo proces je politicka namestljka, znam da se gomila predmeta koja su ubistva reshavaju po 5-6 godina, cak i vise, a ovo su reshili preko noci, sve je ovo velika montaza.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 14:56 - pre 211 meseci
Citat:
shumar: Posto je bio glavni u organizaciji, mogliu su da nadju josh dokaza, pa da ga po drugoj osnovi poshalju na mnogo duzi odmor. Shirenje mrznje!? A sto ne kazne B92 i onaj njihov fashisticki blog?


Pa B92 je cool, to je Evropski i super, kad pljujes po nasoj crkvi i po nasoj tradiciji to je cool :)
 
0

sezam
Novi Sad

Član broj: 25634
Poruke: 18
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 15:01 - pre 211 meseci
Visina kazne nije problem, problem je sto takav slucaj mora prvo da dospe na TV i novine i jos da neko izvuce politicku korist da bi zakon bio primenjen. I super je taj biznis sa pisanjem knjiga u zatvoru, lepo se zaradi a mozes i da dobijes nobelovu nagradu za mir ako si bas bio zabrljao pa se pokajao.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
212.62.39.*



+132 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 15:18 - pre 211 meseci
Ta slika na sajtu B92 je akt luzera, i bolesnih umova.Ja nisam vernik, ali ono je neverovatno.Zajednicko svim medijima, pokretima i slicnim lezillebovickim organizacijama koja se bore za tzv. gradjansko drustvo je to da pljuju po svom narodu, tj. po sebi.Samo je tuzno u celoj prici sto ti likovi blate jednu naprednu i svetlu ideju o gradjanskom drustvu, do kog ce tesko doci upravo zbog njih samih. malo offtopic :)
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 15:32 - pre 211 meseci
Citat:
Prvo da nešto raščistimo, da ne bilo zabune: bilo kakav srpski fašistički pokret je u najmanju ruku sumanuta ideja oslobođena bilo kakve logike i iole zdravog razuma, potpuno identična ideji crnca učlanjenog u KKK. Kao i slike kombinacija majica sa Dražinim likom/heil hitler pozdrav.

Ali ono što mene interesuje je sledeće: ukoliko prihvatimo da je ovo što se desilo primjer širenja nacionalne mržnje (a odgovarajući sudski organ presudom tako utvrdio) možemo li biti malo manje licemjerni i osvrnuti se na mnoštvo sličnih primjera oko sebe. Recimo na blogu b92 http://blog.b92.net/node/2680 možete između ostalog vidjeti i fotomontažu srpskog patrijarha Pavla na, ajmo barem reći, bezukusan način. E sad ko se pozove na slobodu govora, samo će dati argument u ruke ljudima koji brane Davidovića jer onda pak i on ima pravo na to i tužba će u tom slučaju imati pravo da se pozove samo na par šamara koji potpadaju pod lakše tjelesne povrede i za koje je predvidjena novčana kazna!

Da li je moguće u Srbiji 2006. godine koja se deklariše kao proevropski orijentisana zemlja glasno reći da ta slika objavljena na sajtu b92 na kom ne može svako da postuje, vrijeđa osjećaje jednog naroda/vjerske zajednice, kako god. Da li je to u najmanju ruku vrijeđanje u rangu onog: 'jebem ti mater ustašku'. Samo sa jednom razlikom, za j****** ustaške majke se ide u zatvor na godinu dana a za fotomonatažu se dobije 150 pohvalnih komentara, jer niko ne može ostaviti drugačji koji odsakče od projektovane ideje.

I za kraj da odgovorim čovjeku koji je postavio topic. Mislim da će veća kazna za Davidovića biti poštena samo onda kada se budu (na bilo koji način, za početak) sankcionisali ovakvi 'ispadi'. I kada prestanemo da se trudimo da budemo 'veći katolici od pape'.


Pa postoje dupli standardi. U USA nemoj da si crnca nazvao crncugom (nigger), a islamske muftije mogu da podrzavaju Iran kako hoce, i da prozivaju Jevreje i zapad ali niko ne sme da ih takne. Kako su se samo uzbudili zbog onog danskog stripa sa Muhamedom, a Jevreje i zapad mogu da pljuju kako vole. I ne daj boze da neko kaze nesto protiv Islama, da ga mrak ne pojede http://en.wikipedia.org/wiki/Theo_van_Gogh_(film_director)

bagovit je ovaj forum preko mere
http://en.wikipedia.org/wiki/Theo_van_Gogh , treci Theo.
 
0

NS85m

Član broj: 109146
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 15:46 - pre 211 meseci
Moje misljenje je da su kazne od 1 godine za prvooptuzenog i 6 meseci za drugooptuzenog previsoke!

Godinu dana za recenicu "Smrdljiva Crnogorcino idi kod Mile Djukanovica" (ili tako nekako) i 6 meseci za podignutu ruku???

Sto je previse, previse. Znam za slucaj kada je jedan lik izbo nozem drugog, ovaj jedva preziveo, a on dobio godinu dana zatvora. Jedna recenica (mozda cak i istinita!) = ubadanje coveka nozem ???
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 15:57 - pre 211 meseci
Upravo tako, ali to se zove, hmm... political corectness... manjine mogu pljuvati po vecini ali obrnuto kje sovinizam, sirenje verske i nacionalne mrznje i dize se medijska hajka. Ne smem reci da je neko prljavi zatucani mudzahedin na zapadu, to je odmah sirenje verske mrznje (iako je istina mozda), a posledice mogu biti i zatvor, kao u komunizmu. Zar nije istina da su neki belci usrana stoka, kao sto ima usranih crncuga i zatucanih mudzahedina, a da to Amerikanac u Americi ne sme reci, nit Englez u Engleskoj. Tako ce i ovde da bude.
 
0

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:06 - pre 211 meseci
Kada se uz ovoliku medijsku pompu prati suđenje nekom zbog verbalnog delikta i dva šamara, normalno je da će kod javnog mnenja doći do polarizacije. Dok će jedni tvrditi da je istog trebalo obesiti, drugi će ga podržavati - a ni jedni ni drugi neće znati ko je on, za šta se zalaže, i šta je do sada učinio.
Smatram da je kazna previsoka. U Srbiji, gde sexualni manijaci dobijaju 3 godine zatvora, kazna za ovo krivično delo je apsurdna. Postavlja se pitanje da li se iza te kazne krije nešto drugo, nešto više... Možda su ti ljudi osuđeni i za nešto što su ranije skrivili. Mi to ne znamo.
Međutim, oni koji ovde postuju nešto tipa: " ma ja bih njemu dao 10 godina..., ili 5... ili doživotnu..." su isto tako ostrašćeni kao i ovi osuđeni. Gradom se šetaju kriminalci, vlast pravi dilove sa ubicama, manijaci čekaju decu ispred vrtića, a TV ne prestaje da žvaće o jednoj psovki, praćenoj mrkim pogledom, i 2 šamara upućenim tipu koji je ... (neću dalje, možda uhapse i mene) - ko je pratio život&priključenije tog organizatora tribine, biće mu jasno šta sledi posle 3 tačkice.

Samo da napomenem... kad sam bio klinac, i mene su šamarali skinsi... ali mi nisu zatvorili oči, kao nekima ovde.

Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
0

NS85m

Član broj: 109146
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:14 - pre 211 meseci
Ako organizator te tribine ima veze sa Djukanovicem, posle Milinog indirektnog priznavanja nezavnisnog Kosova, ne bi mi ga bilo zao da su ga zgazili, a ne sto su mu rekli da smrdi... Covek je mozda Crnogorcina, sto nije nikakva uvreda, i za mene kazu da sam Srbenda. Danas svaki treci stariji covek smrdi, pa postoji osnovana sumnja da ta Crnogorcina smrdi.

Citat:
Postavlja se pitanje da li se iza te kazne krije nešto drugo, nešto više... Možda su ti ljudi osuđeni i za nešto što su ranije skrivili. Mi to ne znamo.


Jedino ovo moze da opravda tako visoke kazne.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:26 - pre 211 meseci
Citat:
Ta slika na sajtu B92 je akt luzera, i bolesnih umova.Ja nisam vernik, ali ono je neverovatno.


To je satira. I karikature onoga Danca su satira. Mozes da vidis http://www.aina.org/releases/20060201143237.htm eto ovde. I svi to vide kao zdravu satiru izuzev... Hocemo li ubijati satiricare? To mudzahedini rade, vidi link gore kako je prosao holandski reziser.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.eunet.yu.



+10242 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:35 - pre 211 meseci
Citat:
Prvo da nešto raščistimo, da ne bilo zabune: bilo kakav srpski fašistički pokret je u najmanju ruku sumanuta ideja oslobođena bilo kakve logike i iole zdravog razuma, potpuno identična ideji crnca učlanjenog u KKK. Kao i slike kombinacija majica sa Dražinim likom/heil hitler pozdrav.

Sasvim tako. Biti srpski nacionalista i veličati Hitlera i nacizam, osobu i pokret koja je definitivno nano najviše zla srpskom narodu, može samo neko bez grama mozga.

A ono sa Slovencima i fašistima u Hitlerovoj kući je baš kul. :) Mo'š misliti kad bi se pojavili Srbi na takvoj proslavi. Njihov prijem bi bio najkul.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48203 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.