Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora

elitemadzone.org :: MadZone :: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48574 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:38 - pre 212 meseci
Citat:
dexxx:
Smatram da je kazna previsoka. U Srbiji, gde sexualni manijaci dobijaju 3 godine zatvora, kazna za ovo krivično delo je apsurdna.

potpuno se slazem...
Citat:
dexxx:Kad sam bio klinac, i mene su šamarali skinsi... ali mi nisu zatvorili oči, kao nekima ovde.

iskusno sroceno...
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:43 - pre 212 meseci
Citat:
NS85m: Ako organizator te tribine ima veze sa Djukanovicem, posle Milinog indirektnog priznavanja nezavnisnog Kosova, ne bi mi ga bilo zao da su ga zgazili, a ne sto su mu rekli da smrdi...


Organizator je Antifašistička akcija NSa a ne profesor koji je u to vreme izlagao svoje mišljenje.

Citat:
dexxx: Smatram da je kazna previsoka. U Srbiji, gde sexualni manijaci dobijaju 3 godine zatvora, kazna za ovo krivično delo je apsurdna.


Ja mislim i dalje da je preniska, a sexualni manijaci treba da dobiju 30 godina (recimo..)

Citat:
dexxx: kad sam bio klinac, i mene su šamarali skinsi... ali mi nisu zatvorili oči, kao nekima ovde.


I mene su, pre par godina, i to mi je otvorilo oči - pre toga ih nisam mrzeo, sad ih mrzim. Što se mene tiče mogu i oni da mrze i mene i bilo koga drugog, ali ne mogu da prete ljudima i da ih tuku. Za tako nešto - tvorza!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
194.106.187.*



+7176 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 16:50 - pre 212 meseci
Moje licno misljenje da su mnogi sagovornici u ovoj temi potpuno izgubili kompas :(

Pazi sad, kazna je losa - zato sto za silovanje dobijes 3 godine... Pa, zar vam nije palo na pamet da je kazna od 3 godine za silovanje losa, a kazna od 1 god za kombinaciju krivicnih dela od kojih je jedno i sirenje mrznje zapravo dobra?

Razmislite malo u kakvom drustvu zelite da zivite - da u bilo kojoj civilizovanoj zemlji upadnete na neki skup, i nalupate samare nekome + da sirite neku nacionalisticku mrznju, cekao bi vas debeo racun i, naravno, zatvorska kazna - jer drustvo treba da se bori protiv takvih sirovina, kako drugima to ne bi palo na pamet, i kako bi oni koji su pretrpeli stetu bili zadovoljeni. Lupanje samara je fizicki napad, i kao takav zna se sta nosi. Probajte panduru da lupite samar, pa da vidite kako to izgleda.

Jako je lepo sto su u Srbiji poceli da kaznjavaju za takve stvari - bice jos bolje kad krenu da kaznjavaju kako treba i za ostale stvari, kao recimo 30 a ne 3 godine za silovanje.

Ali, uzimajuci vase argumente o "nepravdi" u obzir, cini mi se da bi drustvo koje bi zadovoljilo sve zapravo bila totalna anarhija?

PS - sto se linkova na B92 tice - smatram i napaljene "progresivne" klince podjednako ostrascenim i produktom jednog loseg drustva u kome smo ziveli, ali ne vidim kako time moze da se opravdava jedno krivicno delo - razmisljate kao adolescenti sa 12 godina - "kako pera moze da radi ono ziki, a ja ne mogu miki"

Uostalom, to je nase dvoriste - izgledace onako kako ga mi uredimo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:10 - pre 212 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Kako su se samo uzbudili zbog onog danskog stripa sa Muhamedom, a Jevreje i zapad mogu da pljuju kako vole.

Pa to pricam, kad neko kaze nesto protiv islama onda se samo "uzbude" a kad kaze protiv Jevreja (tj u korist Nacizma) onda se uopste ne uzbude, nego ga mirno i stalozeno strpaju u zatvor.

Citat:
Zar nije istina da su neki belci usrana stoka, kao sto ima usranih crncuga i zatucanih mudzahedina, a da to Amerikanac u Americi ne sme reci, nit Englez u Engleskoj.

Da isto tako ima muslimana terorista, ali se ne sme reci... eventualno se sme nacrtati...

Pa dobro, ko je kriv Davidovicu sto je pricao a nije nacrtao Crnogorca, dodao mu one krivuljice koje u stripovima oznacavaju da nesto smrdi i nacrtao jedan putokaz prema Milu Djukanovicu. Cela Srbija bi se smejala a on ne bi sad isao u zatvor. Ili mozda ipak bi?
Citat:
Možda su ti ljudi osuđeni i za nešto što su ranije skrivili

A, znaci moze i sudjenje za nesto sto ne pise u optuznici?! Zanimljivo.
Citat:
Što se mene tiče mogu i oni da mrze i mene i bilo koga drugog, ali ne mogu da prete ljudima i da ih tuku.

Pa to pricam. Ako neko preti i tuce treba zbog toga da ide u zatvor a ne zato sto je nacista/komunista/kapitalista/ovo ili ono.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
89.216.237.*



+7 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:14 - pre 212 meseci
Citat:
bila jedna grupa nazi/skinheada ovde u sloveniji, i jednom su isli da se prijave negde na neku listu nacista (mislim da u nekoj hitlerovoj kuci, ili ne znam gde vise). Kad su dosli tamo, oni jih vratili i rekli jim "ne primamo nize rase" :))


haha :))
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:33 - pre 212 meseci
Citat:
pctel: Pa to pricam. Ako neko preti i tuce treba zbog toga da ide u zatvor a ne zato sto je nacista/komunista/kapitalista/ovo ili ono.


Pa zbog toga su i u zatvoru.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:44 - pre 212 meseci
Citat:
Nemanja Avramović: Pa zbog toga su i u zatvoru. :)

Tako kazes? Ali i dalje ostajes pri tome da je kazna za pretnju i samare od godinu dana zatvora preblaga?! Mislim, cisto onako, neko usao u neku zgradu, udario nekom par samara, psovao i pretio... da iskljucimo subjektivni pogled na problem, sto si jos na pocetku bio korektan pa priznao:
Citat:
Ja jesam žestoki AntiFa borac, pa je subjektivno mišljenje

Kakva je kazna adekvatna toj vrsti dela?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:45 - pre 212 meseci
Citat:
bojan_bozovic: To je satira.


Ne, to nije satira.
Sad da ti neko skine sa fotke kevinu glavu i nakaci je na telo neke raspadnute drolje koja je razdrljila pi.ku, ti bi to nazvao satirom? Ha, ha...ha.
Bas me zanima kad tog blog pederka neko razmulja po asfaltu, da li ce to biti ocenjeno kao fasisticki ispad...
anti-heroin spree
 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 17:56 - pre 212 meseci
kazna sama po sebi je tu negde- ok, ali pouka je nikakva kao i uvek.

btw. jel gledao neko film sajam tastine (b willis i t. hanks) i predstavu chicago?
to je otprilike ista prica, nema veze ni ko je kriv ni koliko, samo da se pise.
u stvari kad malo bolje razmislis najgori raspaljivaci mrznje su u stvari mediji, zar ne?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:06 - pre 212 meseci
Citat:
kad malo bolje razmislis najgori raspaljivaci mrznje su u stvari mediji, zar ne?
Uvek bili, cemu razmisljanje?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:14 - pre 212 meseci
Ja sam rekao da je to da je kazna mala moje mišljenje i tako će i ostati :)

Citat:
pctel: Mislim, cisto onako, neko usao u neku zgradu, udario nekom par samara, psovao i pretio...


Drugo je kad neko tako upadne i udari par šamara, a drugo je kad upadne organizovana grupa (nebitno da su skinhedsi), prete i šamaraju okolo.



Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.internet.krstarica.net.



+3 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:25 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Razmislite malo u kakvom drustvu zelite da zivite - da u bilo kojoj civilizovanoj zemlji upadnete na neki skup, i nalupate samare nekome + da sirite neku nacionalisticku mrznju, cekao bi vas debeo racun i, naravno, zatvorska kazna - jer drustvo treba da se bori protiv takvih sirovina, kako drugima to ne bi palo na pamet, i kako bi oni koji su pretrpeli stetu bili zadovoljeni. Lupanje samara je fizicki napad, i kao takav zna se sta nosi. Probajte panduru da lupite samar, pa da vidite kako to izgleda.


Nije problem u tome sto je kazna za ometanje skupova i lupanje samara godinu dana. Sto se mene tice moze da bude i 5 godina posto na skupove ionako ne idem.
Ono sto mene buni je sledece... kako to da se toliko paznje pridaje bas tom krivicnom delu. I to bas tolika medijska pratnja. Bas upadanje na skupove, a nesto kao SILOVANJE (nesto sto moze da upropasti jedan ceo zivot) postaje kompletno zanemareno. Zasto je toliko velika kazna za nevezivanje pojasa, a ljudi se bez problema izvlace sa dzakovima gandze i eksera u podrumu?
Kome se mi dokazujemo kao slepci? Kome nije sve jasno kad pogleda na jednu ulicu u Srbiji? Nije mi jasno koga pokusavamo da prevarimo..
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:26 - pre 212 meseci
Citat:
Nemanja Avramović: Ja sam rekao da je to da je kazna mala moje mišljenje i tako će i ostati :)


polako, take it easy, seti se anakina skywalkera ;-)

bolje bi bilo da svaki dobije po godinu, nego jedan 12, a ostali da se izvuku.
takva vrsta sankcije bi i daleko bolje unapredila sistem, nego da od nekoga napravis mucenika i sveca, a ostalih 11 jos jace motivises na "righteous cause".
kao sto je u temi o brzoj voznji zakljuceno bolje je primeniti solidan zakon, nego imati savrsen neprimenjen.

q:
Citat:
Ono sto mene buni je sledece... kako to da se toliko paznje pridaje bas tom krivicnom delu. I to bas tolika medijska pratnja.

a:
Citat:
btw. jel gledao neko film sajam tastine (b willis i t. hanks) i predstavu chicago?




[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 11.11.2006. u 19:50 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
194.106.187.*



+7176 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:28 - pre 212 meseci
Pa u tom smislu, kazna od godinu dana je super - pod uslovom da odlezi godinu dana - prekratka da postane "svetac" a taman dovoljno duga da mu braca u zatvoru objasne neke stvari ;-)

Verujem da ce mrzeti homoseksualce jos vise kad izadje :-) He he he he....

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
195.252.90.*



+968 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:29 - pre 212 meseci
Citat:
Bas me zanima kad tog blog pederka neko razmulja po asfaltu, da li ce to biti ocenjeno kao fasisticki ispad...

pa čoveče, šta čekaš? nađi ga i razmuljaj a onda ćeš u ustanovu sa "kariranim" pogledom na nebo.

kazna je, po mom mišljenju, primerena.
inače nam je zakonodavstvo u haosu.

za silovanje samo 3 godine!?
mada, takve "obožavaju" u ćorci.
 
0

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+1 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:36 - pre 212 meseci
Ako se ovako nastavi fasizam ce sasvim sigurno zavladati u Evropi.

Normalan um ne moze da shvati kuda to idu Zapadne demokratije i na kakav se sve nacin bescasti Evropsko i Hriscansko ime. Nekada nepojmljive stvari danas su sasvim normalne. Npr. svi su skocili na Muslimane zbog toga sto su uvredjeni jer se vredja Muhamed, a argument je bio: pa i mi vredjamo (naseg) Hrista, Mojsija.

Pazi sad: tvoja keva je kurva, ali nemoj da se ljutis jer ja mislim da je i moja !

Muslimani grade dzamije gde nikada nisu ziveli, a Evropljani sklanjaju crkve vekovima stare. Naravno odnos prema veri, korenu, svome ja, precima, sve je to vezano. Jednostavno covek je tako napravljen, mozda je to neki amanet predaka, gen, ne znam... Covek jednostavno mora da zna ko je.

Ja to gledam ovako: kako covek koji ne postuje svoje pretke moze biti dobar predak nekome ? Ili: ako ja nepostujem svoje pretke i tako vaspitam moje potomke, hoce li oni voleti mene ? A, ako me nece voleti pa sto da ih opste radjam ? Medjutim tada ne treba mi ni zena, ni brak ni nista. U osnovi to je cist nihilzam.

Dobro da vise ne duzim, videcemo sta ce biti...






Tu verras, tu te reconnaitras !
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
194.106.187.*



+7176 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:41 - pre 212 meseci
Vidi, Trikki,

Kritika dogmi je i dovela da ta Evropa postane ono sto jeste - sloboda misljenja je izazvala humanizam i renesansu, a to je dovelo do industrijske revolucije. Um funkcionise najbolje kada je slobodan - a, to, iziskuje i mogucnost kritike - sa merom, merom koja je odredjena da ta kritika ne krsi tudje pravo na slobodan zivot.

Ja ne znam gde se to po "Evropi" sklanjaju crkve, btw.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 18:48 - pre 212 meseci
Citat:
operacija: Ova tema moze da se pretvori u debeli offtopic


Receno jos na prvoj strani.
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
0

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 19:20 - pre 212 meseci
Citat:
Probajte panduru da lupite samar, pa da vidite kako to izgleda.

Napad na policajca se smatra u startu krivičnim djelom i klasifikuje se kao napad na službeno lice.
Za šamar komšiji ide prekršajna prijava. Kazna je 2000 din (bila, možda je sad nešto veća) i samo NOVČANA kazna.

@operacija>>> ja ne vidim gdje je taj offtopic, većina izrečnenih stvari direktno ili indirektno ima veze sa presudom, al hajde....
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora11.11.2006. u 19:22 - pre 212 meseci
Citat:
Pirossi: pa čoveče, šta čekaš? nađi ga i razmuljaj a onda ćeš u ustanovu sa "kariranim" pogledom na nebo.


Sigurno tebe cekam da me posavetujes.
anti-heroin spree
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Goran Davidović osuđen na godinu dana zatvora
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48574 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.