Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 26810 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 14:37 - pre 208 meseci
Citat:
ono sto bi bilo lijepo je ponuda:
"Zelite li NeroExpres ili NeroLinux (ili obadva!?)? Uracunat je u cijenu uredjaja."


Ili da te pitaju da li trebaš onu lampicu napred i ona 4 šerafa što se dobiju uz drajv. Mislim i tu može da se uštedi, tj. i tu te teraju da platiš što možda i ne trebaš..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 16:09 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Ufff... mi smo uvek nečija žrtva, neko nas lupa po ušima, naplaćuje nam što ne bi trebali, nepravda, itd.

Zamisli pa bi da naplaćuju svoj proizvod.

Šta se stalno žalite na MS i cene, a sam znaš pošto plaćaš Microsoftove proizvode..


Aman, bre, pa ja uopšte ne osuđujem to što oni hoće svoje pare, to već 2 posta govorim, i ja bih tražio svoje pare od svakoga!!! Jel' ja stvarno pričam Kineski, bre?? Lepo sam rekao u prethodnim postovima, nemam ništa protiv kada Microsoft potpiše ugovor o saradnji i bilo-čemu-već, ljudi znaju da posluju i svaka čast.
Ali u našem slučaju (Srbija) Microsoft je bez tendera ušao u projekat E-Goverment. Ja to osuđujem, i opet mi nije kriv Microsoft, već naše barabe, koje nisu lepo javno raspisali tender, pa da sve ponude (bila jedna ili 1000 njih) dođu na sto, pa da se vidi ko šta nudi za koje pare, i najbolja ponuda da se odabere. Ovako je bez tendera sve odrađeno. Znajući naše političare, ja jednostavno ne mogu da verujem u njihovo poštenje i da je sve prošlo kako zakon nalaže. Da ti nacrtam, kad već ne razumeš: slažem se sa tobom po ovom pitanju, jedina razlika je u tome što ja tvrdim da Microsoftu odgovara da se njihov OS koristi makar i piratizovan, jer time zatvara vrata drugima, jer ljudi nemaju potrebe da se akaju sa Linuxom i bilo čime drugim što bi bilo nekakva alternativa, čime je M$ zagarantovao svoju budućnost, a zaradu već imaju od bussiness okruženja, i kod nas, a najviše (gro) od zapadnih zemalja, gde je "normalno da se softver plaća", što kaže drug Dimković

Citat:
Ivan Dimkovic: Cek, jel ti ozbiljno mislis da gro zarade Microsofta dolazi od:

- Dilova preko vlada treceg sveta
- Dilova preko vlada razvijenog sveta

?!


Ne, ne mislim, niti sam to rekao. Ali nije na odmet, pare ne smrde.

Citat:
Ivan Dimkovic: Da li je GPL apologetima toliko neshvatljivo da ogromna, vrlo ogromna kolicina ljudi u razvijenim ekonomijama PLACAJU komercijalni softver sasvim dovoljno da jedan Microsoft moze vrteti milijarde dolara bez nekakvih specijalnih "dilova", "talova sa srpskom vladom" i slicnih totalno nebitnih stvari?


Ovaj - ja nikako ne bih mogao da se svrstam u "GPL apologetu" ... Gde sam i kad to bio? I meni je odbojna ta licenca (bar GPLv3), mada nemam ništa protiv nje, neka ljudi licenciraju ono što rade kako god to žele. Svaka roba ima svoga kupca, ili konzumenta. Ja u korist GPL-a nikada nisam govorio, to ti pripiši nekom drugom.
I nije mi strano, i tebi ponavljam što i Dejanu: nemam ništa protiv što M$ prodaje svoje proizvode, i znam da su bili teški milijarde i bez Srbije, i podržavam težnju da naplate svoje proizvode. A saradnje sa vladama postoje, mada nigde nisam rekao da su batinaške i da oni preko vlada pokušavaju naplaćivati svoje proizvode. u normalnim zemljama se plaćanje za softver (koji nije besplatan) podrazumeva, mada na home računarima svuda ima mnogo pirata, što M$-u i ne smeta, bolje i to nego da ljudi počnu koristiti nešto drugo.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 16:46 - pre 208 meseci
E da kad već spominjete lupanje računara, jesam neki dan zamalo izbacio računar kroz prozor zbog kupusare, pa zar moram 2 dana da provedem za računarom da bih instalirao xfce i bmpx?! Pa ne znam više ni sam koliko sam paketa razoraznih uključio, skinuo sa interneta preko jebenog dial-upa koji na mom lindži puca max. na 706 byte/s. Je*em te živote!!!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 17:13 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: E da kad već spominjete lupanje računara, jesam neki dan zamalo izbacio računar kroz prozor zbog kupusare, pa zar moram 2 dana da provedem za računarom da bih instalirao xfce i bmpx?! Pa ne znam više ni sam koliko sam paketa razoraznih uključio, skinuo sa interneta preko jebenog dial-upa koji na mom lindži puca max. na 706 byte/s. Je*em te živote!!!

Mislim stvarno... To ti je kao da se ja žalim što mi treba 10 dana preko dial up -a da skinem Vistu jer je to veliko s*****. Ako si već želeo xfce okruženje mogao si uzeti distro gde ono već postoji. Ako nisi uzeo, nema šta da se žališ!
 
Odgovor na temu

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
*.teol.net.



Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 17:41 - pre 208 meseci
@degojs
Hehehe - za lampicu bi moglo pitanje: plava, zelena, crvena ili neka druga boja,
a serafi su vec ozbiljna stvar, ako mi daju krstatste a ja imam samo
pljosnati srafciger, to mi je dodatna investicija, moram da pravim rebalans
budzeta i povecam poreze :).

@dimkovic
"Sumadija do Tokija" a 'vamo Rumunija i Hrvatska potpisuju medjudrzavni ugovor
o regulisanju prometa na zajednickom dijelu granice :).
Kako padosmo, kad nije bilo na CNN-u :).
----
@dimkovic @ventura
Umjesto sto uvijeno pljuckate, recite otvoreno, k'o ljudi: ko laze?
-ja, sto sam ono gore napisao/citirao
-zastupnik Microsofta za BiH, jer to sto je izjavio za Rumuniju nije tacno

Prethodno i (eventualno) naknadno pljuvanje je/ce biti/ bez efekta posto
se na [ES] ne dolazi bez otvorenog kisobrana i cetiri kurtona.
Ful oprema. Nikad ne znas kad ce sta zatrebati :).
Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 17:53 - pre 208 meseci
Citat:
unleaded: Umjesto sto uvijeno pljuckate, recite otvoreno, k'o ljudi: ko laze?
-ja, sto sam ono gore napisao/citirao
-zastupnik Microsofta za BiH, jer to sto je izjavio za Rumuniju nije tacno


Takav zakon u Rumuniji ne postoji, niti sam ja čuo da je iko ikad u Rumuniji doživeo da mu finansijska ili ORDA porazbija računare u firmi;

Prema tome, može se zaključiti da ukoliko je to što si ti rekao tačno, navedena osoba ne raspolaže baš sa aktuelnim podacima.

Ono što je možda rečeno, a da si ti prečuo je javno uništavanje piratskih medija (cd/dvd-jeva) u Rumuniji sa raznoraznim bagerima i valjcima, što znam da se desilo nekoliko puta. E sad, moguće da je u toj gomili i neka zaplenjena oprema od pirata, što opet ne znači da ti inspekcija upadne u firmu i razlupa računare.

A inače sve ovo nema baš mnogo veze sa temom, samo mi je jako interesantno na koji način pingvini interpretiraju i prepravljaju činjenice.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 18:02 - pre 208 meseci
@vladared
Tvoje poređenje nema smisla stvarno. Da si rekao da si skinuo nove ATI drajvere za Vistu, pa ti ne rade, to bi imalo smisla ali ovo što ti kažeš...

I gdje ja to da uzmem (ovo tvoje uzimanje mi tako djeluje kao da si rekao: zagrabiš šaku vode iz mora, pod uslovom da mi je more 1m od kuće) distribuciju sa XFCE okruženjem? Na zvaničnom sajtu nekog distroa kao Zenwalk? Sa dial-upom? Ti mora da se šališ!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 18:44 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: @vladared
Tvoje poređenje nema smisla stvarno. Da si rekao da si skinuo nove ATI drajvere za Vistu, pa ti ne rade, to bi imalo smisla ali ovo što ti kažeš...

I gdje ja to da uzmem (ovo tvoje uzimanje mi tako djeluje kao da si rekao: zagrabiš šaku vode iz mora, pod uslovom da mi je more 1m od kuće) distribuciju sa XFCE okruženjem? Na zvaničnom sajtu nekog distroa kao Zenwalk? Sa dial-upom? Ti mora da se šališ!

www.linuxo.net

izvoli pa naruči. onda nema dialup-a i onda se nešalim. na kraju kraje sam si kukao kako 2 dana si čekao nešto da svučeš nešto što ti nije na kraju radilo... onda je najbolje uzeti nešto gde je sve namešteno, samo sedneš pa radiš (i otprilike čekaš 2 - 7 dana da ti stigne), ali gotovo sigurno sve radi.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 19:30 - pre 208 meseci
Nisam ja rekao da sam preko 500 paketa svlačio sa neta 2 dana, skidao sam nekih 50, ostalih 450 sam našao u repo-u na dvd-u, no sam taj proces instaliranja trajao je 2 dana...

No međutim, da li je to normalno, da ja zarad jednog fajla veličine 1.7 mb moram da uključim preko 50 raznoraznih paketa?

P.S. A šta ako ja neću da naručim, jer imam 24 disribucije Linux-a te XFCE u nekoliko verzija, što u obliku sourca, što u obliku raznoraznih instalera?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 20:02 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: pa zar moram 2 dana da provedem za računarom da bih instalirao xfce

Ti na Linuxu možeš da promeniš radno okruženje, za razliku od nekih drugih OS-eva.
To što možeš da promeniš radno okruženje nikako ne može da bude mana jer te niko ne tera da ga menjaš.

PS
Ne vidim kako Linux može biti kriv za to što ti imaš samo dial-up, pa ne možeš da downloaduješ neke pakete.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 20:27 - pre 208 meseci
Radno okruženje nije ništa drugo nego jedan simpa Shell koji se može napraviti/promijeniti i na drugim OS-ovima (čist dokaz je ReactOS koji nije baš ono što piše na njihovom zvaničnom sajtu - svaka šuga koja ima kakav PE editor može da se uvjeri).

Mogu ja da downloadujem sve što mi treba, no pitanje je glasilo da li je to normalno? Da li je ovoliko mučenje vrijedno tih 1.7MB?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 20:42 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Mogu ja da downloadujem sve što mi treba, no pitanje je glasilo da li je to normalno? Da li je ovoliko mučenje vrijedno tih 1.7MB?

Da, jeste normalno. Na drugim OS-evima programima isto trebaju bibloteke, samo što te biblioteke obično dolaze zajedno sa programom.
Naravno da je lakše da se instalira jedan paket, ali ne mora da znači i da je tako i bolje.

Zamisli šta bi bilo kad bi sve biblioteke koje su potrebne nekom programu pakovali uz program.
Zamisli, naprimer, da hoćeš da instaliraš nekoliko KDE aplikacija na Gnome i da su u svaki paket zapakovane sve KDE biblioteke.
Kolika bi bila veličina tih paketa?

Da li je bolje da instaliraš biblioteke psebno i da programi koji koriste te biblioteke imaju par MB ili da te iste biblioteke dolaze uz svaki prgram i da ti paketi imaju po ko zna kolko MB?


Naravno, ti možeš da uzmeš neku user friendly distribuciju (Ubuntu, naprimer) u kojoj je sve to uglavnom automatizovano i da se ne mučiš.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 20.03.2007. u 21:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 21:11 - pre 208 meseci
Kud će mi više user friendly distro od Mandrive?

Gledaj, ja bi radije skinuo paket od 50MB preko dial-upa (Skidao sam i preko 300MB ali na Windowsu jer mi tamo download brzina seže i do 10 KB/s!) i da tokom instalacije ne mislim da li ću morati pokretati instalaciju 20 i nešto puta da bih na kraju otkrio šta mi sve treba!

I kakav je to program koji za sobom vuče 50 dodatnih biblioteka?! Pa u VB-u 6 da napišeš baš složen program, neće mu trebati toliko!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 21:24 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Kud će mi više user friendly distro od Mandrive?

Probaj Ubuntu ili neki njegov derivat.

Citat:
icobh: i da tokom instalacije ne mislim da li ću morati pokretati instalaciju 20 i nešto puta da bih na kraju otkrio šta mi sve treba!

Na Ubuntu nema potrebe da se instalacija pokreće 20 puta jer je jednom dovoljno. Korisnik nema potrbe da razmišlja da li je instalirao sve potrebne pakete jer kad se odabere željeni paket u Synapticu, on povuče i instalira sve što mu treba.

Eto, na Debian-u (i njegovim derivatima) su te stvari mnogo bolje rešene, tako da njegovi korisnici u većini slučajeva nemaju potrebe da jure potrebne pakete.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 20.03.2007. u 23:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 23:16 - pre 208 meseci
Probavam ja Ubuntu još od njegove 4.10 verzije...
Nije problem instalirati nešto što se nalazi u repo-u, pa i Mandriva vuče za sobom sve što je potrebno, no problem nastaje sa kompajliranjem iz sourca, kad 2 sata neto tamo čavrlja i na kraju izbaci, koje sve biblioteke nedostaju.
To je i fer u neku ruku, ali šta sa instalacijom koja je u obliku nekog instalera, još da je teška nekoliko desetina MB, pa dok se extractuje, pa pokrene instalacija, pa onda prekine na 2% - fali taj i taj lib, pa sve ispočetka pa prekine na 3% - fali taj i taj lib i tako ode u nedogled... Skupi se i više od 2 dana!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 23:17 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Kud će mi više user friendly distro od Mandrive?

Mandriva samo tako izgleda, inače uopšte nije primer kako jedan OS treba da izgleda. Jure za novim verzijama kernela i softvera k'o nenormalni, što rezultuje da ti programi i OS generalno jako loše rade, česti su "signal 11" ekrani, sistem čas uspori čas ubrza, što ukazuje na gomile bugova i neozbiljnost developera. User friendly sistem je SuSe, PCLinuxOS, Mepis, pa i Fedora (ako se izuzme ono s***** sa i586 kernelom).
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice20.03.2007. u 23:41 - pre 208 meseci
Da to s***** sa kernelom te još jedno s***** da dvd uopšte nije prepoznan kao repo, te su potrebni nekakvi dirty h4ckz da bi to proradilo... Mada XGL je dostupan na samo jedan klik!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 00:03 - pre 208 meseci
Upravo to - bitno da je šareno i da se vrti kao kocka, to privlači budale
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 04:44 - pre 208 meseci
I još nešto icobh. Proverio svooju instalaciju drivera u linuxu, jer brzina na linuxu mora biti ista ako ne i brža u odnosu na xp (ne znam zašto ali to je bilo normalno do pojave viste, gde su uglavnom rešili taj problem razlike u brzini). Što se brzine na xp-u tiče mislim da je malo nerealna.... 80kbps i to samo u download režimu, još nisam čuo za takav modem... Da nije slučajno u pitanju ISDN?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 07:01 - pre 208 meseci
Citat:

Kud će mi više user friendly distro od Mandrive?

Gledaj, ja bi radije skinuo paket od 50MB preko dial-upa (Skidao sam i preko 300MB ali na Windowsu jer mi tamo download brzina seže i do 10 KB/s!) i da tokom instalacije ne mislim da li ću morati pokretati instalaciju 20 i nešto puta da bih na kraju otkrio šta mi sve treba!

I kakav je to program koji za sobom vuče 50 dodatnih biblioteka?! Pa u VB-u 6 da napišeš baš složen program, neće mu trebati toliko!


Pre svega ako je Mandriva naj vise user-friendly linux onda je on u dubokoj buli.
Hoces da kazes da ti je download brzi na windozi? lol

Citat:

pokretati instalaciju 20 i nešto puta da bih na kraju otkrio šta mi sve treba!

Svasta. Takve stvari pametni ljudi su resili odlicnim package menagerima.
Kad naucis da koristis jedan mozda ti i nece biti tako tesko.

Citat:

I kakav je to program koji za sobom vuče 50 dodatnih biblioteka?! Pa u VB-u 6 da napišeš baš složen program, neće mu trebati toliko!


OMG!




Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 26810 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.