Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 26788 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 09:44 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Da to s***** sa kernelom te još jedno s***** da dvd uopšte nije prepoznan kao repo, te su potrebni nekakvi dirty h4ckz da bi to proradilo... Mada XGL je dostupan na samo jedan klik!


Dovoljno je prilikom prve instalcije kucnuti linux i686 na boot promptu i u startu se izbegava problem sa kernelom

Ako se pak instalirao sistem sa i585 kernelom potrebno je na dvd-u naci i686 kernel i kucati

rpm -Uvh --force "ime i686 kernela"

Lokalni repo od dvd-a se pravi tako sto se kopiraju rpm-ovi u neki folder po zelji i kuca(naravno kao root)
createrepo /putanja/do/foldera
Zati se isti doda u Yumex-u npr,odcekiraju se ostali repoi,kliknes refresh i gotovo
Sve u svemu-stvari koje se resavaju sa jednom komadom u terminalu,a i vrlo je komplikovano :-)
Icobh,umesto sto kukas bolje pogledaj malo Fedora Wiki i listu common problema,a i Fedora Unity obavezno izbacuje respin izdanje posle par meseci sa ispravljenim bubama i svezim softverom:-)
Mada u principu ste u pravu-napravise ljudi odlican distro,ali eto sa ovakvim glupostima :-)


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 16:26 - pre 208 meseci
Kao prvo, ja sam radoznao što se tiče operativnih sistema, te volim da probam sve, pa čak se nekad dogodi da ubacim disketu i podignem MenuetOS :), no između ostalog sam veoma kritičan prema svim OS-ovima ako treba a pogotovo prema Linux-u. Ta šarolikost me toliko nervira, da je to... to je jezivo.

Kao druga stvar jeste da je na XP-u brzina downloadovanja neuporedivo veća, i kreće se od 4 do 10KB/s, zavisi šta skidam, odakle i kako. Ako skidam sa udanjenih servera brzina je 4 - 5KB/s, ako skidam sa Limewire-om brzina se zna popeti i do 8KB/s a ako skidam sa ETF BL servera, prosjek je 10KB/s a nekad se zna dogoditi da zakuca na 14KB/s no to je veoma rijetko (5-6 puta u godini). Modem je Soft V92 sa Conexant chipom, znači nikakav ISDN. Taj isti modem na Linuxu maximalno što može da potegne sa neta je 1KB/s ali to se događa rijetko, možda malo češće neko onih 14KB/s na XP-u, ali ne mnogo češće! (Instaliraću večeras Ubuntu, pa da vidite, pošto ovi drajveri koje imam, ne rade na Fedori! Ili možda čak neću, pošto sutra ću da dobijem openSuse 10.2, pa ću da probam sa njim...)

Što se tiče Fedore i onog Yum-a, pa stvarno, ko ih spoji zajedno. Fedora mi stvarno radi bez, da tako kažem, trzanja ali sporost Yum-a, te problem sa DVD-om se ne uklapa u cijelu priču. (Samo da kažem da sam uspio riješiti problem sa DVD-om na jedan teži način, no međutim kada sam instalirao Fedoru a to je bilo par dana nakon što je izašla, drugo rješenje nije postojalo, ustvari niko nije znao, ili nije htjeo da kaže.)

Dobro, postoje razni paket menadžeri ali šta sad ja da radim kad nemam nikakve druge instalacije XFCE-a 4.4 sem tog instalera? De objasnite?!

Nemam ja ništa protiv Linux-a, kako neko može da ima nešto OS-a, da mi nije možda zaparao ekserom preko cijelog auta? Naravno da nije, no međutim, ova sloboda koju GNU/Linux promoviše, stvara takve nervoze, da se ja sav naježim. Čak i na, kako mnogi od vas kažu, retardiranom Windows-u, bilo da je instalacija u MSI, EXE ili ZIP formatu jednostavno se instalira i gotova priča. Najgora moguća situacija na Windows-u jeste da ti na kraju instalacije traži Restart računara!

Sve ima svoje granice, ali Linux stvarno nekad pretjera...

Nije OMG nego Jao i kuku! Ako programčić treba 100 nekakvih shared biblioteka, dovodi se u pitanje, zna li taj programer šta sâm da napravi?!

I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 17:22 - pre 208 meseci
Citat:
icobh

Kao druga stvar jeste da je na XP-u brzina downloadovanja neuporedivo veća, i kreće se od 4 do 10KB/s, zavisi šta skidam, odakle i kako. Ako skidam sa udanjenih servera brzina je 4 - 5KB/s, ako skidam sa Limewire-om brzina se zna popeti i do 8KB/s a ako skidam sa ETF BL servera, prosjek je 10KB/s a nekad se zna dogoditi da zakuca na 14KB/s no to je veoma rijetko (5-6 puta u godini). Modem je Soft V92 sa Conexant chipom..


ROFL :)))))
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 18:12 - pre 208 meseci
ROLF???


I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 18:44 - pre 208 meseci
hahahha, ico, sad si se prosuo samo tako...
Mozda bolje da iskuliras sada advocacy neko vrijeme...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 18:47 - pre 208 meseci
Obrazloži svoj stav, pa ću iskulirati...

Izbačen nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao icobh dana 21.03.2007. u 19:57 GMT+1]
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 18:49 - pre 208 meseci
))))
 
Odgovor na temu

PassingBy
PassingBy

Član broj: 52571
Poruke: 9
91.150.105.*



+2 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:06 - pre 208 meseci
Sporost soft modema na linuxu je opšte poznata stvar. Napravljeni su za windows i sa njim rade najbolje. Ne zovu ih džabe zbog toga winmodemi.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:08 - pre 208 meseci
Hahaha kakav car :))))))))))))))))))))))))))))))
Jao uvek se pojavi neko ko me bas bas razveseli :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:19 - pre 208 meseci
Ljudi što je mene danas krenulo sa tim car! Danas mi je 50 kolega reklo: Jesi car! Uspio sam zbuniti asistenticu rekavši da je rješenje nekog tamo limesa kojeg smo radili 1/1 s' tim da ova jedinica u nazivniku mora biti različita od nule!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:27 - pre 208 meseci
Aj da se obrazlozim, brzine koje si ti gore naveo su u labaratoriskim savrsenim uslovima nemoguce, a kamoli kod nas sa centralama koji su nemci ostavili pri povlacenju :)

BTW sta znaci ROLF (2 puta si to napisao)
ROFL je "Rolling On Floor Laughing" a ROLF ne znam sta je :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:34 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Kao druga stvar jeste da je na XP-u brzina downloadovanja neuporedivo veća, i kreće se od 4 do 10KB/s, zavisi šta skidam, odakle i kako. Ako skidam sa udanjenih servera brzina je 4 - 5KB/s, ako skidam sa Limewire-om brzina se zna popeti i do 8KB/s a ako skidam sa ETF BL servera, prosjek je 10KB/s a nekad se zna dogoditi da zakuca na 14KB/s no to je veoma rijetko (5-6 puta u godini). Modem je Soft V92 sa Conexant chipom, znači nikakav ISDN. Taj isti modem na Linuxu maximalno što može da potegne sa neta je 1KB/s ali to se događa rijetko, možda malo češće neko onih 14KB/s na XP-u, ali ne mnogo češće! (Instaliraću večeras Ubuntu, pa da vidite, pošto ovi drajveri koje imam, ne rade na Fedori! Ili možda čak neću, pošto sutra ću da dobijem openSuse 10.2, pa ću da probam sa njim...)


Da si se malo bolje informisao,proguglao malo video bi da linux drajveri za Connexant imaju ogranicenje na 14000K dok puna verzija koja ima punih 56K mora da se plati
Medjutim to moze da se sredi jer postoji patch koji sporiju verziju drajvera "otkljucava" na full-o tom je bilo zilion puta na forumima pa i ovde :-)
Tako da nemoj da se cudis otkud ta sporoca :-)

Citat:
Što se tiče Fedore i onog Yum-a, pa stvarno, ko ih spoji zajedno. Fedora mi stvarno radi bez, da tako kažem, trzanja ali sporost Yum-a, te problem sa DVD-om se ne uklapa u cijelu priču. (Samo da kažem da sam uspio riješiti problem sa DVD-om na jedan teži način, no međutim kada sam instalirao Fedoru a to je bilo par dana nakon što je izašla, drugo rješenje nije postojalo, ustvari niko nije znao, ili nije htjeo da kaže.)


Yum je ubedljivo najbolje resenje kada su rpm paketi u pitanju,skoro pa rame uz rame uz Debian-ov apt-bolji je od smart-a,urpmi-a,Yasta u SUSE-u itd.
Istina,jeste malo zongliranje sa koriscenjem dvd-a u odnosu na npr Yast,ali se to da srediti
Ono sto jeste sporo kod yum-a je njegov najbolji frontend Yumex-to stoji,ali sto se tice samog koriscenja u konzoli tu sve ide glat,i kada se jednom korisnik navikne bilo koji GUI samo smeta :-)

Citat:

Dobro, postoje razni paket menadžeri ali šta sad ja da radim kad nemam nikakve druge instalacije XFCE-a 4.4 sem tog instalera? De objasnite?!


Koliko ja znam Xfce se nalazi na Fedora,kao i Ubuntu repoima-dovoljno je da se konektujes na net i da kucas npr. yum install xfce

Citat:

Nije OMG nego Jao i kuku! Ako programčić treba 100 nekakvih shared biblioteka, dovodi se u pitanje, zna li taj programer šta sâm da napravi?!


Nema toga vise-sada se dep-ovi automatski razresavaju koriscenjem raznih alata poput apt-a,yum-a,smart-a,portage/emerge i sl.
Jedino ako hoces da kompajliras nesto iz source-a-e tad moras da svlacis/ganjas potrebne stvari rucno,sem ako ne koristis *BSD ili Gentoo :-)
Misljenja sam da je cist mazohizam kompajlirati Xfce pored zivog i zdravog binarnog paketa(slucaj Fedore npr)

Citat:
PassingBy: Sporost soft modema na linuxu je opšte poznata stvar. Napravljeni su za windows i sa njim rade najbolje. Ne zovu ih džabe zbog toga winmodemi.


Nije tacno...
Soft modemi za koje postoje drajveri na linux-u(Smartlink,Lucent,Intel,Connexant)rade odlicno,pa cak i za nijansu bolje nego na Win-u jer su prilicno kvalitetno napisani za razliku od 3hd party djubreta za windows koje obicno stize uz cd sa istima i koje dosta cesto nije ni "digitaly signed"
Ja sam pre nego sto sam kupio hardverski modem imao Lucent koji je odlicno radio u Slackware-u,SUSE-u i RH-u(tada)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 19:41 - pre 208 meseci
Citat:
Body Bag: Nije tacno...
Nema toga vise-sada se dep-ovi automatski razresavaju koriscenjem raznih alata poput apt-a,yum-a,smart-a,portage/emerge i sl.
Jedino ako hoces da kompajliras nesto iz source-a-e tad moras da svlacis/ganjas potrebne stvari rucno,sem ako ne koristis *BSD ili Gentoo
Misljenja sam da je cist mazohizam kompajlirati Xfce pored zivog i zdravog binarnog paketa(slucaj Fedore npr)


Čisto da znaš ne moraš ni kod ovih da svlačiš ručno. Veruj mi da nije mazohizam kompajlirati Xfce. Mazohizam je kompajlirati Xorg, Open Office, FireFox i KDE okruženje jedan za drugim trajalo je nekih nedelju dana
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 20:03 - pre 208 meseci
Rolf - Rofl jbg. Lapsus calami! Imam u zadnje vrijeme običaj da slovima mijenjam mjesta, ne znam zašto.

Što se tiče NAŠIH centrala,
1) Ja ne živim u gradu već na selu, gdje je nova tel. centrala postavljena prije 2-3 godine....
2) Koristim provajdera kojeg malo ko u RS koristi, prvi provajder u RS, direktan link sa Švedskom, koliki link tačno ne znam...
3) Ja sa neta skidam onda kad mi treba a ne preko noći kao ogromna većina ljudi, a to na dial-upu ima veze...

Što se tiče tih drajvera za Linux, imam i patch, i pretvorim ja njega u full verziju ali sve ostaje isto samo što sad piše LICENSED!

Čime da se konektujem?

Na kraju, kompajliranje XFCE-a je trajalo pišljivih 18 minuta, naravno nakon 2 dana provedenih tragajući za raznoraznim libovima (Skontaj, ne može VTE 0.14 nego mora neki stari 0.11).

Drajveri na XP-u za ovam moj modem potpisani su od strane Microsoft-a...

BTW skinuo sam onu Ladu, izigrao se i već mi je dosadila! Mnogo poligona, puno traje učitavanje a moja mašina se sa XGL-om jedva bori :)


I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 20:12 - pre 208 meseci
Da li linux soft modem drajveri podržavaju kompresiju podataka i kakav flow control?
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 20:42 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: Što se tiče tih drajvera za Linux, imam i patch, i pretvorim ja njega u full verziju ali sve ostaje isto samo što sad piše LICENSED!
Čime da se konektujem?


Nije dovoljan samo patch...
Moras ubaciti i tacno odredjeni init string-bilo je reci o tome,pogledaj ovde http://www.linuxo.net i ovde http://www.slackware-srbija.org/

Citat:
Drajveri na XP-u za ovam moj modem potpisani su od strane Microsoft-a...


Probaj Agere pa ces znati o cemu pricam-sve zavisi od modela :-)

Citat:
ventura: Da li linux soft modem drajveri podržavaju kompresiju podataka i kakav flow control?


Da
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice21.03.2007. u 21:18 - pre 208 meseci
Znam da treba promijeniti init string iz AT&F u AT&FW3+MS=V90,1,28800,33600,28800,56000.
To sam smatrao pod gore navedenim patchovanjem!

No ima još jedan problem sa ovim modemom, krči! Krči čitavo vrijeme, znači od kad dignem Linux pa sve do gašenja! Ja mogu da izdržim jedno sat vremena ali poslije toga...

Dostaviću vam sutra i taj zvuk, možda neko odgonetne, šta li mu je!?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.220.*



Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice22.03.2007. u 08:00 - pre 208 meseci
Citat:
icobh:
Što se tiče NAŠIH centrala,
1) Ja ne živim u gradu već na selu, gdje je nova tel. centrala postavljena prije 2-3 godine....
2) Koristim provajdera kojeg malo ko u RS koristi, prvi provajder u RS, direktan link sa Švedskom, koliki link tačno ne znam...
3) Ja sa neta skidam onda kad mi treba a ne preko noći kao ogromna većina ljudi, a to na dial-upu ima veze...

Nema veze kakvu centralu imaš jer je maksimalan protok za dial-up 7KB/s (56 podeljeno na 8 je 7) i to samo u savršenim uslovima.
Može da se koristi i neka kompresija ili tako nešto, ali dial-up modem ne može da postigne veću brzinu od 7KB/s.
Kada se koristi kompresija, tada se podaci kompresuju, tako da je potrebno manje vremena da se prenesu preko dial-up veze, ali protok dial-up veze ostaje isti.

Pogledaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Dial-up
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice22.03.2007. u 16:23 - pre 208 meseci
Teorija i praksa nikad ne idu zajedno!

Jedino što mi pada na pamet jeste da programi koje koristim lažu ali gdje baš svi??? Pa je li ti misliš, da bih ja sa vezom kao što je u BL, a to je oko 2-3KB/s, naskidao gigabajte pjesama, demo igrica (najveći poduhvat je bio RBR sa ~220MB), programa, drajvera i ostalog?

Znam da meni na ne predstavlja nikakav problem sa svučem 20MB sa neta, pa to je nekih 60 i kusur minuta. No najveći problem je što moram da koristim Windows za takav poduhvat, jer ja Linuxom za 60 minuta mogu da skinem ~3MB, no nije ni to sigurno jer mi je neki dan, kada sam skidao neki paket za mandrivu trebalo ~15min. za 391KB! (libvte4-devel-0.11.11-3mdk.i586.rpm).
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice22.03.2007. u 16:36 - pre 208 meseci
Pa lepo ti ljudi kazu - na Linuxu se full 56k drajver za modem placa, ili crackuje - sto "pretty much defeats the purpose" jeftinog PingvinOS-a ;-)

Na Windowsu imas potpunu funkcionalnost, znaci v.92 protokol, sa kojim mozes imati oko 6 KB/s max. za kompresovane arhive, ili 16-20 KB/s za fajlove koji se mogu kompresovati samim protokolom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux - najsigurniji desktop OS današnjice

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 26788 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.