Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima krvi za transfuziju ali da se plati

elitemadzone.org :: MadZone :: Ima krvi za transfuziju ali da se plati

[ Pregleda: 8087 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Ima krvi za transfuziju ali da se plati05.04.2007. u 09:09 - pre 207 meseci
Dobrovoljno davalaštvo krvi:

http://www.novosti.co.yu/code/...est=91618&datum=2006-07-19

“IMA KRVI, AL` - KAD PLATIŠ !”
“U jeku nestašice krvi, dok iz Instituta za transfuziju često upozoravaju da dragocene tečnosti nema dovoljno i da se dnevno prikuplja upola manje doza nego što je potrebno, u pojedinim privatnim klinikama transfuzija se daje - po cenovniku!

Ta­kve bar, in­for­ma­ci­je do­bi­ja­ju pa­ci­jen­ti ko­ji ovih da­na tra­že krv u pri­vat­noj prak­si. U "Bel me­di­ku", re­ci­mo, tran­sfu­zi­ja ko­šta 14.000 di­na­ra, a ako nji­ho­va eki­pa do­la­zi u stan pa­ci­jen­ta - 20.000. Mi­li­li­tar kr­vi je 8,13 di­na­ra, pa pa­ci­jent to tre­ba da po­mno­ži sa pro­pi­sa­nih, re­ci­mo, 500 ili vi­še mi­li­li­ta­ra.
Da­va­nje kr­vi u pri­vat­noj prak­si ni­je pro­tiv­za­ko­ni­to i ne­ke kli­ni­ke ima­ju ugo­vo­re sa In­sti­tu­tom za tran­sfu­zi­ju, oda­kle i tre­bu­ju krv. Ali, u se­zo­ni ne­sta­ši­ce, ka­rak­te­ri­stič­noj za sva­ko le­to, lo­gič­no se na­me­će pi­ta­nje - ka­ko pri­vat­ni­ci do­bi­ja­ju krv, ka­da In­sti­tut za tran­sfu­zi­ju ra­di sa dnev­nim re­zer­va­ma do­volj­nim tek da se "po­kri­ju" ur­gent­na sta­nja u bol­ni­ca­ma.
U op­štoj bol­ni­ci "Bel me­dik", isti­na, na­po­mi­nju da za pa­ci­jen­ta, či­ji je he­mo­glo­bin 140, ne mo­gu da do­bi­ju krv iz In­sti­tu­ta, ali da "uop­šte ni­je spor­no da do­bi­ju tre­bo­va­nje za vi­tal­no ugro­že­nog pa­ci­jen­ta, sa vred­no­sti­ma he­mo­glo­bi­na 70 ili 80".
Ce­nov­nik po­li­kli­ni­ke "Ri­stić" za pa­ci­jen­te je ne­što po­vo­lji­ji. Dve do­ze kr­vi, ra­ču­na­ju­ći i tro­ško­ve tran­sfu­zi­je, pa­ci­jent ov­de mo­že da pri­mi za 12.000 di­na­ra. Pro­ce­du­ra iz­gle­da ova­ko: Or­di­ni­ra­ju­ći le­kar, te­ren­ski, iz bol­ni­ce ili iz "Ri­sti­ća" da­je na­log za tran­sfu­zi­ju. Pro­ce­na he­ma­to­lo­ga ove kli­ni­ke ko­šta 4.000 di­na­ra. Ako pa­ci­jent već ima od­re­đe­nu krv­nu gru­pu sle­de­ći ko­rak je ana­li­za kr­vi da se do­bi­ju sve­ža krv­na sli­ka, i in­ter­mi­si­ja. To se sve ura­di u to­ku jed­nog da­na, a krv se iz In­sti­tu­ta tre­bu­je na osno­vu na­la­za i na­lo­ga le­ka­ra. Re­por­te­ru "No­vo­sti" ko­ji je u po­ne­de­ljak zvao ovu po­li­kli­ni­ku ne pred­sta­vlja­ju­ći se kao no­vi­nar, na pi­ta­nje - Mo­že li da se de­si da ne us­pe­ju da tre­bu­ju kr­vi iz In­sti­tu­ta - do­slov­ce je re­če­no: "Ka­da se pla­ća, uvek ima".
Ugo­vor sa In­sti­tu­tom za tran­sfu­zi­ju ima i po­li­kli­ni­ka "En­do­top", gde je bol­nič­ki dan 50 evra, a sa te­ra­pi­jom i zah­te­vom za krv, ra­čun, ka­ko nam je re­če­no, do­stig­ne oko 100 evra. Po­ten­ci­jal­nog pa­ci­jen­ta, me­đu­tim, u ovoj po­li­kli­ni­ci upo­zo­ra­va­ju da krv ne mo­že da se do­bi­je tek ta­ko i da po­sto­ji pre­ci­zna za­kon­ska pro­ce­du­ra ko­ja se mo­ra is­po­što­va­ti.
U Kli­ni­ci "An­la­ve" ne­zva­nič­no nam je re­če­no da "ni­ka­da do sa­da ni­su ima­li pro­ble­ma da do­bi­ju tre­bo­va­nje kr­vi iz In­sti­tu­ta". Ov­de tran­sfu­zi­ja, uklju­ču­ju­ći do­la­zak le­ka­ra i teh­ni­ča­ra u stan pa­ci­jen­ta (da uzmu krv za krv­nu sli­ku i in­ter­ak­ci­ju), i dve do­ze kr­vi, ko­šta 250 evra.

NO­VI SAD
BO­ČI­CA kr­vi u pri­vat­noj spe­ci­jal­noj hi­rur­škoj bol­ni­ci "Sve­ti Lu­ka" u Pe­tro­va­ra­di­nu ko­šta 50 evra. Ka­da se to­me do­da­ju osta­li tro­ško­vi - dan dva bo­rav­ka u bol­ni­ci, što je neo­p­hod­no po­sle tran­sfu­zi­je da ne bi do­šlo do kom­pli­ka­ci­ja, tro­ško­vi do­sti­žu 220 do 280 evra. Tran­sfu­zi­ja se ov­de da­je sa­mo ho­spi­ta­li­zo­va­nim pa­ci­jen­ti­ma po za­ko­nom utvr­đe­noj pro­ce­du­ri.
Lj. P.

KRA­GU­JE­VAC
U pri­vat­nim kli­ni­ka­ma u Kra­gu­jev­cu, ka­ko ka­žu, ne ra­de tran­sfu­zi­ju kr­vi, a pa­ci­jen­te upu­ću­ju na ov­da­šnji Kli­nič­ki cen­tar. U pri­vat­noj bol­ni­ci "Sve­ti Jo­van", jed­noj od naj­o­pre­mlje­ni­jih zdrav­stve­nih usta­no­va u ovom gra­du, ka­žu da po­treb­nu krv­nu gru­pu mo­gu da obez­be­de sa­mo za pa­ci­jen­te ko­ji su kod njih sme­šte­ni. Po­treb­nu krv tre­bu­ju iz Be­o­gra­da ili Kra­lje­va.
M. L.

NIŠ
PRI­VAT­NE kli­ni­ke u Ni­šu, bar one naj­ve­će, ne­ma­ju tran­sfu­zi­ju na spi­sku svo­jih uslu­ga. "Ni jed­na pri­vat­na kli­ni­ka u Ni­šu ne da­je krv" - re­če­no nam je u po­li­kli­ni­ci "Pa­na­jo­to­vić". U bol­ni­ca­ma "Sa­va sr­dže­ri" i "Dr Lu­ka Ćo­rić" re­če­no nam je da oni to ne ra­de i da ni­su upu­će­ni gde bi ta­kvu uslu­gu mo­gli da do­bi­je­mo u pri­vat­noj prak­si.
M. M.

"Svakoga dana kod nas potrebno da 1000 ljudi da krv da bi se pomoglo bolesnima i povređenima?"

http://www.tvojihpetminuta.com/home.htm

"U Srbiji je svakih 100 sekundi potreban davalac krvi
za decu i odrasle kojima je krv neophodna da bi preživeli"

Ako postoje donatori krvi koji daju privatnim klinikama krv predpostavljam za novac zašto se kod nas kao u svetu ne omogući ljudima da daju sopstvenu krv "za samoga sebe" -( Autologous Blood Tranfusion),
naročito ako im je unapred zakazana hirurška intervencija na koju obično "čekaju" i za koju će im biti potrebna transfuzija.

Prednosti Autologous Blood Tranfusion:

-Krv koju dobijate definitivno odgovara vašoj
-Mogućnost za bilo kakvu alergijsku reakciju je veoma mala
-Ako imate veoma retku krvnu grupu tako će te osigurati obezbediti krv za transfuziju
-Izbećićete rizik od infekcije nekom od zaraznih bolesti kao što su:hepatitis, syphilis, AIDS, etc.

If you wish to donate your own blood (autologous blood donation), you will be contacted about arrangements for the donation. Autologist blood donations are ...

What is autologous blood transfusion?

Autologous (au-tol’-o-gous) blood transfusion is a procedure where you are transfused
with blood that you have donated for yourself because of a specific need, such as
upcoming elective surgery.

How does it work?

The autologous transfusion procedure consists of your blood being collected before
surgery in the hospital blood bank donor room, stored in the blood bank refrigerator, and
then returned to you through transfusion during or following surgery to replace the blood
you have lost.

What are the advantages of autologous transfusion?

Autologous blood is the safest blood available for transfusion. Because you donate your
own blood, you eliminate the risk of acquiring infectious diseases that may be transmitted
by blood transfusion. Blood from friends, family members, or other volunteer donors
may transmit an infectious disease or cause some other undesirable side effect.
Though blood from volunteer donors, including friends and family members, is tested to
eliminate possible risks, autologous transfusion is the ONLY way to eliminate these risks.
In addition, the use of autologous blood leaves more of the community blood supply
available for those who cannot participate in autologous blood transfusion programs.

How can I donate for my own blood needs?

If you have a need for blood transfusion, such as an upcoming surgery, contact your
physician. Your physician will make the necessary arrangements. You will then need to
make an appointment with the hospital blood bank. On the day of your donation you will
be thoroughly screened. Blood bank personnel will ask for a short medical history and
take your pulse, blood pressure and temperature, as well as a small sample of your blood
to test for anemia.

How can I become an autologous blood donor?

You may become an autologous blood donor if you have a specific need such as elective
surgery. There are a few age or weight limits for donating autologous blood. The criteria
for donating autologous blood are liberal. Therefore, you should not feel that you
couldn’t donate because you have not been accepted as a blood donor in the past. Your
physician and the blood bank medical director will determine whether your medical
condition will allow you to donate blood safely for yourself.

Will the donation affect my health?

You may experience a mild anemia (low blood count) at first, but the donation of blood
will stimulate your body to produce more red blood cells. Since red cells contain a large
portion of the body’s iron stores, your physician may also prescribe iron to help your
body make blood.

How often can I give?

You may donate as often as every three to four days up to three days before your surgery
date as long as you pass the pre-screening tests. You are usually able to donate the
number of units of blood required for your surgery. The physician’s orders will depend
on how much blood is generally used for your surgery. Remember that this is a very safe
and common procedure.

Will the blood I donate meet all my transfusion needs?

In many cases, autologous blood will meet all your needs. However, you should ask your
physician about the likelihood of needing additional blood components from the
community blood supply.

Can I donate if I am pregnant?

Although blood transfusion is rarely needed during pregnancy and delivery, you may
donate for yourself with the approval of your physician and the blood bank medical
director.
What happens to my blood if I do not use it?

Since you are not a volunteer donor in the true sense, your blood will be discarded if you
do not use it.

 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati05.04.2007. u 18:40 - pre 207 meseci
sve je ovo u redu, samo mi nije jasno sta privatne klinike prodaju, davanje krvi ili samu krv... izbor treba da postoji koliko god kostao, ali je van pameti da se prodaje krv dobijena od dobrovoljnih davaoca... o ovome je mislim vec pricano na es-u...
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati05.04.2007. u 19:25 - pre 207 meseci
Da, zavod za trasfuziju prodaje po odredjenom cenovniku krv privatnim klinikama.
Krv je od dobrovoljnih davaoca, cija bi inace bila ?
Naravno uvek mogu reci da se ne naplacuje sama krv, vec cela procedura koja se obavlja od uzimanja, testiranja, obrade do pakovanja itd.
Jedino sto nikako ne bi smelo da se desava da privatne klinike imaju prvenstvo nad drzavnim pri nabavci krvi, samo zato sto je placaju. A takav sam utisak stekao iz ovog teksta.
Inace kolicina krvi koju trebuju privatne klinike, je strasno mala. Jer obicno ne vrse "teske" operaije niti imaju taj profil pacijenata.
Takva su moja saznanja.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 07:49 - pre 207 meseci
Citat:
superbaka
... izbor treba da postoji koliko god kostao, ali je van pameti da se prodaje krv dobijena od dobrovoljnih davaoca... o ovome je mislim vec pricano na es-u...


Slažem se da izbor treba da postoji pa zato smatram da tu svakako treba da postoji i varijanta davanja sopstvene krvi "za samoga sebe" -( Autologous Blood Tranfusion),
naročito ako je pacijentima unapred zakazana hirurška intervencija na koju obično "čekaju" i za koju će im biti potrebna transfuzija.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 08:00 - pre 207 meseci
Moja zena je dobrovolni davalac, ali ona ne ide na ove akcije redovnog davalastva nego je na spisku onih koje pozivaju samo u hitnim slucajevima. Tako uvek dobro zna da krv daje za konkretnu potrebu i da to ne moze biti zloupotrebljeno. Uz to ima i mnogo dobar tretman, a u slucaju da njoj ili nekome iz njene porodice zatreba krv, ona ce je dobiti odmah i besplatno. Ona, doduse ima veoma retku krvnu grupu.

E sad, Uzice je tu moza izuzetak, jer je nasa lokalna sluzba za transfuziju spela da u poslednjoj reorganizaciji izboksuje da budu izuzeti te da funkcionisu kao samostalna sluzba (ostale sluzbe moraju svu krv da posalju za Beograd, a iz Beograda dobijaju po kljucu - tipicna Beogradizacija), tako da i dobrovoljni avoci u Uzicu imaju drugaciji tretman i ovde davalastvno nije toliko u opadanju kao u drugim delovima zemlje.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 10:05 - pre 207 meseci
ODBOR SKUPŠTINE SRBIJE ZA ZDRAVSTVO
"Krv ne sme da zavisi od meteoroloških uslova"

"Odbor za zdravlje i porodicu Skupštine Srbije zaključio je da reforma transfuziološke službe u Republici, koju zastupa Ministarstvo zdravlja Srbije, nije dobro osmišljena i da je neodrživa.
Na sednici Odbora usvojeni su zaključi prema kojima koncept postojanja tri velika centra u Srbiji za obradu krvi, iz kojih će se distribuirati po potrebi zdravstvenim ustanovama u Srbiji, dovodi u pitanje mogućnost da krv stigne pravovremeno u te ustanove.
Članovi komisije Odbora koja je formulisala zaključke upozorili su da je nemoguće predvideti dnevne količine krvi potrebne pojedinim zdravstvenim ustanovama, kao i da eventualno nepostojanje krvi u roku od 15 minuta može ugroziti život pacijenta. U zaključku Odbora navodi se da bi primenom tog koncepta reforme, efikasnost transfuziološke službe zavisila od saobraćajnih i meteoroloških uslova."
(Beta)


Institut za transfuziju krvi


Krv samo za hitne slučajeve

"Zbog smanjenih zaliha krvi, u beogradskim bolnicama zbrinjavaju se samo hitni slučajevi, dok se lakše operacije odlažu. Iz Instituta za transfuziju krvi apeluju na sve građane koji mogu, da daju krv. U Institutu kao razloge za ovakvu situaciju navode da u letnjim mesecima zbog sezone godišnjih odmora nikada nema dovoljno količine krvi. U okviru nacionalne kampanje "Tvojih pet minuta, nečiji ceo život", specijalni transfuziološki autobus Instituta za transfuziju do sada je bio u dvadesetak gradova centralne Srbije, gde je prikupljeno ukupno 1.080 jedinica krvi. Kako je za Beoinfo rekla Gordana Antuljeskov, saradnik za odnose sa javnošću u Institutu za tarnsfuziju krvi, uz pomoć ove akcije i preuzimanjem krvi iz drugih centara Srbije u Institutu uspevali su da ovih dana obezbede oko 250 jedinica dnevno, a potrebe beogradskih bolnica su oko 400 jedinica.

Da bi se krv prikupljala ravnomerno tokom cele godine, u Institutu za transfuziju pokušavaju da formiraju jedinstven registar za davaoce krvi po pozivu. Prema rečima Antuljeskov, registar bi trebalo da ima oko 100.000 davalaca koji bi davali krv dva do tri puta godišnje, onda kada je to potrebno, čime bi se predupredile i letnje nestašice. "B. R
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 10:08 - pre 207 meseci
Po meni je POTPUNO u redu da se krv plaća. Ionako je sve manje ljudi daje, videvši da se trguje njom i politizira sa njihovom humanošću.

Dokle god ima ljudi koji hoće da je daju besplatno (ja dao nekoliko puta, više ne), država mora da ih poštuje i daje im besplatno ili beneficirano zdravstveno osiguranje i/ili lekove. Pošto to nije tako, ja sam prestao da je dajem pre nekoliko godina.

Krv je roba, krv se koristi da se održava zdravstveni sistem ove zemlje, samim tim... preprodavac (država) mora da je ceni i poštuje, a ne da je kamči, drenči i iskukava od dobronamernih ljudi, a zatim trguje dalje.

Ako se već odavno naplaćuju operacije i u državnim ustanovama, a pritom koriste krv dobrovoljnih davalaca... nekakva refundacija MORA da postoji, ne samo sendviči i sok u Zavodu za trasfuziju.

Znači, 400 ml krvi je 50 e (bez PDV-a, mamu im...), a čovek nek' odluči koliko će često godišnje popravljati svoje finansije na taj način. Za mnoge sirotane, to će biti nekakav spas. A za one kojima je potrebna krv, saznanje da je UVEK IMA na lageru, veliko olakšanje!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 10:11 - pre 207 meseci
Kakav "Odbor za zdravlje i porodicu Skupštine Srbije"?

To formalno ne postoji, jer ne postoji ni Skupština!!! Manite me "tehničkih Vlada" i saopštenja njihovih Odbora koji više nemaju legitimitet!

Mogu oni da odluče i da je danas "Mali Petak", pa koga to zanima?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 10:23 - pre 207 meseci
Žalosno , ali istinito da jedna kineskinja vec godinama prodavajući plazmu izdržava svoju porodicu:

"You only feel a bit tired," she said. "And anyway, I don't care about that. All I care about is the money."


"Rural Chinese glad to earn cash for blood":

http://www.boston.com/news/wor...e_glad_to_earn_cash_for_blood/

http://bloodbanker.com/

"Donate plasma for CA$H
This is our classic listings of plasma donation centers all over the US. Find your city and see if a bank pays, ..."

 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 12:09 - pre 207 meseci
Poznajuci ovu "drzavu" i njene "institucije" onog trenutka kada se bude uvelo placanje krvi davaocima na drzavnom
nivou tek ce onda nastupiti malverzacije...neki istaknuti i zasluzni clanovi drustva ce davati i do 5 litara krvi svaki dan i
za to biti placeni a jad i beda ce dobijati isplatu na "odlozeno" ...osim ako ne privatizuju (miskovizuju) i zdravstvo....
e, tu smo ga tek ugasili...ljudi ce prodavati i ruke i noge da prezive - a i sta ce im, ionako nemaju sta s njima da rade...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati06.04.2007. u 13:44 - pre 207 meseci
Dujo:
Citat:
ljudi ce prodavati i ruke i noge da prezive
je već tu... tj. puno ljudi to radi i danas, makar i figurativno.

Krv je samo JAK okidač, povod, bazičan "tkivni" sadržaj ljudske suštine!

Nebitno je društveno uređenje, bitan je način na koji se krv ili "krv" UZIMA svojim podanicima.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati08.04.2007. u 23:32 - pre 207 meseci
Ja mislim kad bi davali 500din za jedno vadjenje da bi red bio od slavije do onog autobusa na trgu...
ne vidim zasto to ne uraditi...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati09.04.2007. u 00:09 - pre 207 meseci
Boki, 'el kapiraš da već sada može da se dobije gotovo 5000?

Dakle, davaće dobrovoljno (državi) samo oni kojima je SRCE zaista veće od DŽEPA ili potpuno neobavešteni. Ostali materijalisti (i razočarani) će razmisliti 2x.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati09.04.2007. u 00:13 - pre 207 meseci
Citat:
ton_majstor: Boki, 'el kapiraš da već sada može da se dobije gotovo 5000?



Gde ? :)
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati09.04.2007. u 16:27 - pre 207 meseci
Današnje gradske vesti:
http://www.studio-b.co.yu/vest.php?Id=3003

Vojni penzioner Lazo Žmirić, koji boluje od angine pektoris, zbog nedostatka četiri jedinice krvi ( Grupe A Rh negativna)krajem februaru nije operisan na Vojno medicinskoj akademiji.

"Iako je zbog zagušenja krvnih sudova planirana ugradnja dva stenda, ja sam tog dana otišao iz bolnice, a u otpusnoj listi piše da po po obezbeđenju davaoca treba da se javim u kliniku za kardiologiju kako bi bio operisan"-kaže Žmirić.
Posle 40 dana pokušaja da pronađe davaoce, obratio se Studiju B.
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
*.speednet.co.yu.



Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati11.04.2007. u 22:26 - pre 207 meseci
Pa evo ako treba krv i to AB+ neka se javi!
Ne treba 50 jevreja!

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

berekin
Beograd

Član broj: 1956
Poruke: 57
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 199487054


Profil

icon Re: Ima krvi za transfuziju ali da se plati11.04.2007. u 23:24 - pre 207 meseci
Odnedavno sam dobrovoljni davalac krvi. Malo po rodjenju imao sam nekih zdravstvenih problema a posto imam rijetku krvnu grupu bio je veliki problem da se nadje odgovarajuca krv. Srecom rodio sam se u vrijeme kada je ta humanost bila prisutnija i kada ljudi nisu bili toliko sebicni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ima krvi za transfuziju ali da se plati

[ Pregleda: 8087 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.