Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Panda [Classic] klub

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598000 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojanvet
Bojan Milojevic
Veterinarska ambulanta, Bojanvet
Kraljevo

bojanvet
Član broj: 191024
Poruke: 48
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: www.bojanvet.com


+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub20.08.2008. u 11:07 - pre 190 meseci
@ AcaDorcol, meni je svejedno, samo mi trebe pouzdan auto za teren. Platio bih i 100E vise, samo da se ne zezam sa atestima probnim tablicama itd. Inace, vise mi se svidjaju putnicke.
Sto se tice one zelene prodavac mi garantuje da je presla 45000 i da je odradjen veliki servis, bila je udarena odozdo, pa je zamenjen katalizator. Ja cekam neku kintu jos par dana tako da ne zurim sa nabavkom.
Na nekim oglasima sam nasao isto onakvu zelenu, putnicku, tako da je moguce da je fabricka boja.
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub20.08.2008. u 11:29 - pre 190 meseci
Registracija teretne je cca18000 dinara
registracija putničke je cca 12000 dinara
atest sa teretne na putničku samo jedenom sastoji se od
tehnički pregled za teretno vozilo 1400 din
uput na atest i MUP 1400 din
atest Mašinski Fakultet BG 4150 din
na svaku uplatnicu još provizija pošte ili banke
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub20.08.2008. u 13:11 - pre 190 meseci
Zutamunjo vozio sam i ja nekada peglu, posle pegle imaces utisak da vozis munju. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub20.08.2008. u 15:33 - pre 190 meseci
pozdrav svima,
aco , svaka cast za izvestaj o putovanju,ali moram da te ispravim sto se tice fabrickih nosaca na van-pandama.
Ja sam na pandi,sticajem okolnosti,zbog posla na te iste prevozio od pola kubika dasaka,gips ploca,zastitnih ograda,raznorazne armature kilaze i preko 200kg, i nije se pojavila,ama bas nijedna izmena na istim.Tako da smatram da su nosaci napravljene ne samo za merdevine,vec i za nesto malo ozbiljnije terete.
Jos nesto,o onoj prici tunninga i dodatnih elemenata na pandi, napravio sam one resetke na farovima i stop svetlima.
pozz
 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub20.08.2008. u 18:12 - pre 190 meseci
nekoliko slicica moje pande(izvinjavam se na losem kvalitetu fotografije posto sam fotografisao sa mobilnim telefonom)

[Ovu poruku je menjao darkosim dana 20.08.2008. u 19:49 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao darkosim dana 20.08.2008. u 19:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao darkosim dana 20.08.2008. u 22:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 06:57 - pre 190 meseci
@ Darkosim, E pa Darkosim, zaista lep Van, crven na srecu..... Nego dobro su cucnuli i oni sexy zvucnici od kompa, tamo pored otvora za klima uredjaj. Jel je to radila dvostrano lepljiva traka il busilica?. Jos jedno pitanje, cime si opro rucicu menjaca, ovaj moj postar je uprljo u- bi boze. Svasta sam probao ine ide. Mozda si koristio neko posebno sredstvo. il je mene mrzelo da to valjano istrljam....

@ Yungalunga, Slazem se Yungalunga, ti fabricki nosaci, zaista izgledaju robustno, ko da na njih mozes da stavis balvane, pa verovatno mogu dosta cvrsto da nose teret. Ovde kod mene blizu firme ima jedna teretna Panda, sa sve tim nosacima. Nisam bas mnogo zagledo, al cini mi se da je zadnji usrafljen direktno u krov onog dodatnog produzetka, a da je u ostalim detaljima isti ko i prednji. Ovo kazem zato jer si cini mi se pitao (il je to neko drugi pitao?) kako da iskoristi taj zadnji posle prerade u putnicku. Mislim da to nije neki problem, ako napravis one sape ko za prednji. Bilo kako bilo, kod montaze zadnjeg morace da se malko savije (podvije) keder guma bocnog stakla. Ja taj problem vise nemam zahvaljujuci Robertovoj donaciji. Hvala Roberto!!!! Leptiri su se u Grckoj pokazali ko bombona, klinci su odusevljeni!
Yungalunga, daj neku slicicu da vidimo te resetke, mora da je to ispalo.......

Evo prilazem jos jednu ideju za one koji vole tunning, styling i sl. Slikana je Panda 4x4, na Tassosu, lokalac koji je voza po celom ostrvu, pa je na prednju haubu zalepio mapu ostrva, kako bi mogao da se u toku voznje koristi mapom, ali obratite paznju
na ukrasne gume sa metalnim niklovanim okovima, na prednjem braniku. To je uz pomoc ukrasnik traka i okovima za kofere koji ima daa se nadju kod nas u specijalizovanim radnjama, lako napraviti u sopstvenoj reziji. Ko voli nek izvoli!

Pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 09:30 - pre 190 meseci
Pa Acodorcol na zvucnicima od kompa sam imao nekakve pljosnate alu nosace koje sem oblikovao i zavukao ispod tapacirunga,a sto se tice cistoce rucice menjaca,sta sve nisam koristio ali mu je presudio vihor za prozore bar ja mislim i dobro pritisni kada cistis.

Imam problem ako mi mozes pomoci,naime moralo je i do toga doci,PROCUREO MI HLADNJAK ali malo i to samo curka kada je auto van upotrebe(hladan) e sada naravno da cu menjati hladnjak novim ali sad sam bez love pa dali postoji neka alternativa da dok ga nezamenim da nekako zaustavim curenje(bio sam kod majistora za hladnjake i kaze da ona sredstva koja se sipaju u hladnjak nisu dobra i da zapuse ceo hladnjak),dali je neko imao iskustva i dali neko moze da mi pomogne posto i samo znate da nemamo na pandi(bar vecina od nas) pokazivac temperature motora na komandnoj tabli dali je pametno sipati takvo jedno sredstvo u hladnjak.UNAPRED HVALA!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 10:18 - pre 190 meseci
Darkosim, hvala na savetu za ribanje menjaca! Ocigledno je ovaj moj postar voleo burek, i nije imao gde da opere ruke, pa ce pritiskanje resiti tu stvar.

Sto se hladnjaka Pandinog tice, ja ti nikako ne savetujem da koristis bilo kakva sredstva koja se reklamiraju na tu temu, i to iz nekoliko razloga. prvo Pandin hladnjak je sacinjen od kapilarnih aluminijumskik cevcica, jako malih precnika, dok su ta sredstva uglavnom predvidjena za bakarne hladnjake, sa malo debljim cevcicama. Drugo Ako u hladnjaku ima kamenca, zacepice ti se veliki broj cevcica i opasce funkcija hladnjaka, sto moze izazvati veeeeeliku stetu, pogotovu sto nemamo temp.

Po meni, najvaznije je da utvrdis gde na hladnjaku gubi tecnost. Nasi hladnjaci su na krajevima falcovani i dihtovani sa plasticnim bokovima hladnjaka, pa mozda samo na tim spojevima ako su popustili, hladnjak vlazi (izmedju bocne crne plastike i metalnog tela samog hladnjaka). Skidanjem i pritezanjem il uz pomoc odgovarajucih silikona, to moze dobar majstor da regulise sa spoljne strane hladnjaka, i da ti isti taj hladnjak vrati (ako uopste i bude morao da ga skine) u Pandu. Mislim da nov ima da se kupi u onoj sportskoj radnji, al da nije bas jeftin. Trebalo bi da se kod nekog ko se time bavi to moze regulisati, odnosno zakrpiti. U svakom slucaju po meni zaboravi na razna sredstva koja se sipaju u rashl tecnost da bi kao zacepila te rupice.

 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 10:23 - pre 190 meseci
Što se tiče sredstava za zapušavanje hladnjaka, Dare imam isti problem, ja sam sipao likvi moly i hladnjak mi još curi, doduše, manje. Gledao sam sredstvo za zapušavanje hladnjaka firme wurth, oni imaju dva sredstva, jedno za hladnjake starijeg tipa i jedno za hladnjake novijeg tipa od aluminijuma, što bi odgovaralo našim pandama. U uputstvu izričito piše da se sredstvo sipa direktno u hladnjak, nikako u ekspanzioni sud, to je problem kod naših pandi. Aco, važno pitanje koje sam zaboravio, da li ti se pomerala kazaljka za gorivo kada si vozio za Grčku, Robi nam se nešto povukao u ilegalu. POzzz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 10:41 - pre 190 meseci
Eh da inspectore, sto se kazaljke tice, kad sam krenuo, pumpadzija na dorcolskom centru mi je nazidao gorivo sve do onog zelenog plasticnog dela u nalivnom grlu.........i kazaljka je ostala zakovana za max, jedno 100 pa i vise km od BG, pa je tek onda pocela lagano da spada (mislim da je pri polasku u rezervoaru sigurno bilo jedno 44 litre). Prvi treptaj lampice goriva me zatekao na obilaznici oko Soluna, i to kad sam vec prosao Solun, i tamo mi do zelene plastike- nalise 36.4 litra. Dakle, mislim da je Robi (veliki donator, avanturista i nas drugar koji se nesto ne javlja u zadnje vreme na forumu) bio apsolutno u pravu, kazaljka prvih 100 km, ostaje zakovana za max.
 
Odgovor na temu

bojanvet
Bojan Milojevic
Veterinarska ambulanta, Bojanvet
Kraljevo

bojanvet
Član broj: 191024
Poruke: 48
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: www.bojanvet.com


+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 11:06 - pre 190 meseci
Ja sam imao slicno iskustvo, doduse na fiat tipu. Sipao sam neki preh, kupio na auto pijaci, i evo vec tri godine vozim tako bez ikakvih problema. Ne znam kako se zove, secam se da je sive boje i da je bio u nekoj kutijici, velicine kutije filma za fotoaparat.
Sipao sam u ekspanzioni sud, posto na tipu hladnjak nema cep, i isto je aluminijumski.
E sad, da li sam imao vise srece nego pameti, ne znam, verovatno, posto i meni nisu savetovali da to radim.
Ako se odlucis na isti korak, srecno!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 11:17 - pre 190 meseci
Bojanvet, evo idi na danasnji sajt onih debelih oglasa i u kriterijumu za pretragu ukucaj fiat Panda. Ima ih nekolko u raznim varijantama.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 11:19 - pre 190 meseci
Kolko vidim i Rele4 je tu oglasio Pandolinu, a imas i njegove slike ranije na forumu
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 11:44 - pre 190 meseci
Nikako nemojte stavljati sredstva za zapušavanje hladnjaka u prahu, služe isključivo za stare tipove hladnjaka, samo tečna. Aco, juče sam bio ispod lexana, zamenio sveće pa ćemo videti dalje. Check engine se juče ugasila kada sam upalio pandu da idem u Dobanovce, Murphy-s law. Nema Robija, nema Kuntala! POzzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 12:17 - pre 190 meseci
He, he Inspectore, izgleda da se lampica uplasila od Doctora!!!!. Meni je ispod Lexana radila 45 minuta prikljucena na aparate i kompjutere, dijagnostike i sl. I akupuntura joj je radjena po svim kablovima, zicama, konektorima....., i nista, turirali je, maltretirali i nista, al cim sam kreno na letovanje, eto ti je, najpre negde kod Malog Pozarevca, pa dole pre Nisa, pa naravno, cim je omirisala Solun, pa tako, jedno 10 puta. Srce mi je najvise kuckalo po Solunu, kad poce da trepce po centru grada, nekolko puta za redom, a meni oci sevrdaju po sva tri retrovizora, napred, pozadi, gore, dole - pa na lampicu....Reko sad kad se ugasi, ima ovi Grci da me strpaju u zatvor. Ali, ..... Pandolini je junak - ``vitez Koja``...... trepce i fura.....

Sad i onako i ja moram ispod Lexana, da menjam ulje i filter(e), vreme je, napravio sam dooobru kilometrazu, a od kako sam je uzeo ulje i filter sam samo tad na prvom servisu -promenio...

Nego sad kad je pripaljujem na ladno, nesto mi zacvrkuce, negde od prilike iz prostora desno od motora, tamo gde mu recimo dodje kajs alternatora, onako ko kad ovi turbo-dizelasi zazvizde pri startu, pa predpostavljam da se olabavio kajs alternatora (nisam probao pod prstom kolko je zategnut). Kad se zagrejana pali, ne skripi nista. Videcu to ispod Lexana, mozda je i neki lager alternatora, il da ne cuje zlo nesto drugo.

Jel guzva ispod Lexana? moracu uskoro na menjazu ulja, a razmisljam da i u menjacu zamenim ulje, jer ga nikako nisam menjao.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 12:23 - pre 190 meseci
Nego Inspectore, posto kazes da si menjao svecice, jel su i tebi ispod Lexana stavili one Beru, sa 4 anode?. Meni su te stavili, i ne mogu da kazem, nema problema, mada su mi ranije savetovali iskljucivo NGK?

Kolko se secam, i za ulje oni imaju neke savete, al tu im necu dati da bilo sta experimentisu, - strogo Selenia20K. Evo sad posle putesestvija, skroz je bistro na sipci, ali vec je dobilo boju livadskog meda (potamnelo je) Do skora, pre Grcke, bilo je zuto ko suncokterov zejtin.......
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 12:25 - pre 190 meseci
Kada sam bio juče, gužve nije bilo. Pominjali smo tvoje gremline. Za koje ćeš ulje da se odlučiš, lexa zdušno preporučuje marly ili xeon, poslaću ti adresu na PP gde možeš naći Purolator original filtere za ulje i vazduh. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 12:37 - pre 190 meseci
Sto se ulja tice, neka mi ne zamere, al nista sem Selenia 20K ne dolazi u obzir za mene i moj ukus. Isto vazi i za menjac, samo Selenia ZC75
Cekam adresu, jer imam nameru to ovih dana da sve ispazarim.....Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 13:39 - pre 190 meseci
Hvala za detaljan PP Ispectore, razmislicu jos jer sve sto si rekao stoji.....
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub21.08.2008. u 14:13 - pre 190 meseci
Eh da se vratimo na ugradjivanje termo pokazivaca....... KONACNO I U NASEM GRADU ima da se nadje
umetak za crevo hladnjaka u onoj sportskoj radnji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598000 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.